23325
  • Davidus
    #5317
    Nemtom miért írok MG-t:P
  • Davidus
    #5316
    Szal ha beállítod a gémet MQ-re akkor a textúrákon kívül az advenced cuccok közül is OFF lesz pár. Kérdés hogy miket lehet advencedből állítani.
  • cifuatwork
    #5315
  • Davidus
    #5314
    :D
  • Davidus
    #5313
    Holnap jön a giga teszt ahol letsztelnek egy csomó videokártyát különböző gépekben.
    beyond3d fórumban a tesztelő komától megkérdezte egy mókus hogy mit fog vinni a 2500barton/1gram/9700pro kombóján a game

    Íme a válasz:
    We did not test the 9700, but we did test 9500, 9600 and 9800 so I know where your card is going to land.

    Your best playable settings are likely going to be Medium Quality at 800x600 with all advanced options turned on. These settings would be VERY SMOOTH in terms of framerate. In fact, it is going to be downright fast. Just use the “com_showfps 1” command at the DOOM 3 console to bring up your framerate counter to watch it.

    I would expect that with the 9700 you have a very good chance at playing DOOM 3 at High Quality 1024x768 and still having solid performance with all the eye candy turned on. I don’t know how important high frame rate is to you, but I am going to guess this is where you will be most comfortable playing.

    We found that extra memory (above 512MB) on the motherboard did allow for some smoother transitions where textures need to be loaded. You could even turn on Ultra quality to give it a look buy I think the system hitching from loads would be unbearable in the game.

    That said, DOOM 3 is VERY forgiving in terms of resolution. 640 looks like 1024 and 1024 looks like 1600 in terms of what we are used to in 3D gaming, or at least that is what I felt. Also, we found that most of the time, forgoing AA would allow us to keep a level of resolution above what we would get with AA turned on. So we opted for higher resolution without AA in almost all of our tests besides the very high-end systems.

    I hope that helps you out Dig. Let me know if we got close to being right. The cookies rock, thanks again.

    EDIT: Let me add that moving to High Quality Textures turns on 8XAF as well. So that may be a bit more than the 9700 can bear. A 9800Pro did High Quality at 1024x768 with no problems on a 3200+. 9500Pro did 800x600 at Medium. So you will be in the middle somewhere.


  • Bat
    #5312
    A hírbe az a vicces, hogy "akkorsem fut, mégha az oprendszer támogatja a legújabb DirectX-et is".
    Igen, nagy szükség lesz a legújabb directx-re, max a hálókezeléshez, io-hoz, vagy hanghoz...
    Mer hálisten grafikához nem
  • DJ RX7
    #5311
    amugyis szétvan b*szv* a Win98SEm és most helyette egy Xpét fogok ferakni csak az a baj hogy sok munka lesz.
  • Lacc
    #5310
    MQ
  • Davidus
    #5309
    Mégis lehet állítgatni az effekteket is. Szal a MG az effektekben is gyengébb mint a HQ.
  • Punkerwork
    #5308
    halott rendszerre minek fejleszenek ez jogos
  • Lacc
    #5307
    Ez még nem magyarázza meg a váltást, de lehet hogy van hozzá köze.
  • Kandurex
    #5306
    Félre beszélsz.
  • cifuatwork
    #5305
    Elég belegondolni a memóriaigénybe, hogy lásd, miért dönöttek így: a játéknak minimum 384MB kell. Namost a 9x/Me max. 512MB-ot támogat (hivatalosan, bár emlékeim szerint ez megkerülhető registry-turkálással).
  • cifuatwork
    #5304
    Szvsz nem véletlen, hogy a normal mapokat nem tömörítik HQ-ban, valószinű, hogy ott a tömörítés kis mértékű eltérése is zavaró lehet, hiszen a model poligonhiányát éppen a normal map fogja pótolni. A HW.hu-n lévő hírben is azt írja az ipse, hogy főleg az kerek objecteknél illetve az éleknél fog feltünni ez.
  • Lacc
    #5303
    Ez mér akkora baj? Kinek van még 9x meg ME néhány céges titkárnőt kivéve? :P
    Azt hiszem legalábbis hogy a D3 játékos-bázisának főleg XP-je van...
  • Lacc
    #5302
    Nem hiszem hogy olyan nagy baj lenne itt a texturha tömörítés hiszen úgyis sötét lesz a legtöbb helyen nem nagyon fogjuk látni :D
  • DJ RX7
    #5301
    #5293
  • toMpEr
    #5300
    A texturatomorites alltalaban annyira veszteseges, mint amikor fogsz egy kepet bmp-ben aztan berakod 90%-os jpegbe, kb semmi
  • Davidus
    #5299
    MG=MQ
  • Davidus
    #5298
    A HQ gondolom olyan lesz 128 megás kártyán mint az UQ 256 megáson.. szal a textúrák kicsit furán fognak kinézni:P . Ha viszont csak a textórák minősége a különbség HQ és MG között akkor nem is olyan vészes a MG:P
  • toMpEr
    #5297
    raadasul HQ-nal AF is ra vlt rakva MQ-nal nem
  • davos80
    #5296
    Elmennek a picsába.
  • toMpEr
    #5295
    128 Megas kartyan tomoritett lesz a legtobb textura/komponens, mig 256megason nem, ennyi.
    A tomorites ugye adatveszteseggel jar itt, de ez altalaban nem eszreveheto.
  • Davidus
    #5294
    Vannak itt olyan effektek amik nálam sokkal többet számítanak mint a textúra minősége(árnyékok, fények, vér stb) ha ezek úgy néznek ki LQ-ban is mint HQ-ban akkor nem is olyan sürgős megvenni azt a 6800GT/X800pro-t:P Ezt támasztja alá szerintem az is hogy a tesztben csak 5 fps-el lassabb a HQ 9800xt-n.
  • rezsofiz
    #5293
    Doom 3: Windows 9x/ME kizárva
  • IStexI
    #5292
    Bazeg ilyen nincs!
    Ettet írtam: Köztudott ugye, hogy a doom3ban még nagyobb szerpet kaptak a texturák mint eddig hiszen itt már több komponensből állnak stb...stb...
    Több komponens = spec, normál, diff csak nem írtam végig...

    Cifu: én nem azt viatom, hogy a 256-os katyeszen nem szaggat be annyira a nagy textúra méret miatt. Én annyit akartam ezzel mondani, hogyha visszaveszem a textura minőséget (hogy elfusson egy 128as kareszon) akkor annyira nem csúnyítom el a textúrák látványát továbbá nemcsak texturákból áll a játék hanem vannak ott effektek meg bevilágítás stb...
  • Ams
    #5291
    aztmondjátok 128mb-s 9800pró nem elég hqra?
  • Ams
    #5290
    mq 9800pró 128mb = 45-50fps
  • tehen_m
    #5289
    nagyon minimális különbség van a tömörített hg és a tömörítetlen uq között.
  • Davidus
    #5288
    Erre én is kiváncsi lennék. Ha MQ-ban is annyi poligon és effekt van mint HQ-ban "csak" gyérebb textúrákkal akkor lehet mégis beruházok egy 128 megás 9800pro-ra mert azon MQ-ban 40 körül fog ficegni az fps ami singleben nagyon is jó.
  • Lacc
    #5287
    Hát remélem tényleg így van, mert úgy néz ki, hogy le kell mondanom egyelőre a HQ-ról, és ha így csak tomorített normal mapekkel kell szembenéznem, akkor az nem is olyan nagy baj :)
  • Lacc
    #5286
    Csakhogy szvsz még az xboxos változatban sem lesznek így beleépítve a többi játékosok. Szerintem egyszeráen csak ugyanazokat a pályákat toljátok végig többen. Magyarul zombi hent végig, csak kevesebb para.
  • cifuatwork
    #5285
    Jó kérdés, a cikk erre nem tér ki, de valószinüleg nem, vagy csak minimális a különbség poligonszám tekintetében. Amúgy ez végülis nem is olyan meglepő, hiszen a modellek viszonylag kevés polygonból állnak (ezen szoktak lovagolni a véresszájú kritikusok, hogy lám-lám milyen szögletes a csonti koponyája...), ám a specular és normal mapok miatt a látvány olyan, mint két nagyságrendel több poligonból állna az object.
  • IStexI
    #5284
    Aham. Hát ha érdekel akkor kifejthetem érthetőbben de alényeg az az, hogy nincs coperative:) Pedig az qrva yoo. Ha nem olyan hc gémer az ember akkor 1-2 haverral rendesen el lehet szórakozni, főleg ha szervesen beleépül a sztoryba mind1ik játékos. Pl a nolf2ben volt coop mod és végig is toltuk. Kiba yoo volt pedig nem volt kidolgozva és csak 1-1 pályát lehetett betölteni, szal tulajdonképpen annyi volt az egész, hogy 1-1 pályát többen vittünk 1szerre. Ha még ez bele is van építve a storyba és ez mondjuk doom3 akko az aztán full para élvezet...
  • Lacc
    #5283
    Az xQ-k akkor csak az textúra-tömörítéssel vannak összefüggésben? Tehát pl. MQ-ban ugyanannyi poligont látunk ugyanazon a képen mint HQ vagy UQ-ban, a komplexiás nem változik?
  • cifuatwork
    #5282
    Szerintem is felesleges 256ramos katyeszt venni...20% drágább és 0%al gyorsabb:)

    Lock-On esetenként 2048x2048-as textúráknál bizony időnként (amikor olyan textúra kerül elő, ami nincs a memóriájába) szép 2-5FPS-re esik vissza 128MB-os 9800Pro-n... 256MB-os 9800XT-n konstans 25-35FPS...
    Várhatóan hasonló effekt lesz 128MB-os kártyáknál a Doom3 esetén is...

    1ébként az ultra q meg a high q hiánya nem olyan egetrengető mert ez csak a textúrák minőségére vonatkozik nem a méretére ráadásul feltatlálták már a textura tömörítést is arról nme is beszélve, hogy a textura csak 1 dolog hiszen az új engine annyira fasza lesz, hogy texturák nélkül is yool néz ki

    Ezt a marhaságot hol hallotad? A Doom3 minden egyes modellre 3 (három!) textúrát használ (diffuse, specular és normal map). Éppen emiatt nőtt meg videómemóriaigénye...

    UQ: semmi sincs tömörítve, 100% képminőség
    HQ: A diffuse és a specular DXT tömörítve, minimális képminőségromlás (de azért egy minimális van!).
    MQ: A normal map is tömörítve van, ami viszont főleg az éleknél "szöszöket" eredményez (nem tökéletesen stimmelnek a pontok ugye a tömörítés miatt)
    LQ: A textúrákat visszabutították 512x512 pixelesre, a specular mapokat pedig 64x64 pixelesre.

    Az eddigi játékokban a bevilágítás mint fogalom nem is létezett ezért nagy szükség volt a textúrákra és trükközésre, hogy egyáltalán kinézzen valahogy.

    Szerinted mi szükség van a specular és a normal mapokra? Azok is a videómemóriba kerülnek... :))

    tökfölösleges256MB-oskatyeszt venni mert ezen kívül viszont minden ugyan az!

    Igen, "ezen" kívűl végülis tényleg minden ugyanaz. :)))
  • Lacc
    #5281
    Akkor itt az idő hogy szétlődd a sok randa dög potrohát :D
  • rezsofiz
    #5280
  • Lacc
    #5279
    Abban nem értek veled egyet, hogy miért van nagy szerepe a textúráknak.
    Nekem az jött le hogy általánosságba beszélsz róluk, de ha nem így van akkor valóban félreértettem.
  • Kandurex
    #5278
    Banyek, kicsit utánna néztem és kiderült, hogy ez a játék tele van pókokkal...sok pókkal...nagyokkal - kicsikkel...brutál nagyokkal.... utálom a pókokat.