23325
  • Kandurex
    #5397
    Jah hát már én is halálra unom magam. Szal, tény és való, most, hogy a játék már tényleg csak pár napra van valahogy nem tudom igazán, "szívből" fikázni. Engem is elkapott a várakozás és a lelkesedés.

    Egyébként tényleg neked kellene írni majd az összefoglalót.
  • Dikkma
    #5396
    OMG, itt tényleg vannak, akik a 98-at dícsérik az XP ellenében? Szarlámák.
  • Árnyvadász
    #5395
    Fontolóra veszem. De ígérni nem szeretnék. Amúgy szejja:)
  • Dikkma
    #5394
    Nekem tetszik, de lehetne még szigorúbb. Nem első 20, hanem az összes honnét töltsem le del; kép 200k; sikítás nincs, akinek nem tetszik, nem ír. :)
  • DJ RX7
    #5393
    sztem akkó is a WIN98SE a legjobb windows gondolom ismeritek az NFS Unergroundot ,900mhz,geforce2 64mb,128sdram 98SEen ment normal grafikán ugy hogy csak a csajokat nem birta mig XPén minimumra kellet venni a grafikát hogy ne szagasson.ennyi.
  • Csaba
    #5392
    Csak halkan mondom, hogy az xp-n csak 2 percig neteztem tűzfal nélkül, máris bejött a blaster, míg 98-cal sokszor órákig, és semmi vírus. hopp, ezt hogy magyarázod meg?
    Egyébként meg szoktam tűzfalat használni, most is megy egy.
  • Dikkma
    #5391
    Hehe, cső... sok sikert a D3-al, és utána is :)
    De ha érdekel a véleményem: sztem ide a főoldalra te lennél a legalkalmasabb egy elemzés elkészítésére, majd keresd az illetékest.. :)
  • Csaba
    #5390
    Hát épp ez az! Mi a fenének 2000-re megírni a doomot, mikor otthon a kutyának sincs olyan? Hmm?
  • Adam5
    #5389
    Most elárultad hogy ott lesz az ajtó mögött! :D
    Nem igaz oooooooolyan vagy! :DDD
  • cifuatwork
    #5388
    Nagyon jó ötlet, remélem nem nyúvasztasz meg, ha ellopikálom, ok?

    Egy észrevétel: az 1MB-os képméret egy kicsit nagynak tűnik, egy 1024x768-as képet kényelmesen lehet optimalizálni 500, de inkább 300k-ra is...

    Javaslat: bele lehetne venni a jó öreg problémát: valahogy szankcionálni a folyamatos "merre lehet letölteni? merre van a crack? stb." kérdéseket is. Már amikor a válasz 3 hozzászólással lentebb ott figyel...
  • Árnyvadász
    #5387
    Előfordult, hogy én is csalódtam leírásokban, de összeségében nézve a dolgot, azt kell mondjam mégis reálisan írnak. Manapság amit Kandurex írt valóban nem ritka. Ha a játék tesztelője megírta a cikket, akkor még páran tőle függetlenül egy kis boxban megírják a saját véleményüket is. Nyilván a D3 esetében az egész szerkesztőség kipróbálja a programot és sok vélemény lesz a játékkal kapcsolatban. Hisz azok is felszólalnak majd, akik nem feltétlenül FPS pártiak. Ez egy nagy név, nemcsak játék, hanem játéktörténelmi darab. Tehát egészen másképp állnak majd hozzá sokan. Egyrészt ami letagadhatatlan, hogy az ID szolgáltatta mindig is azokat a grafikai motorokat, melyekkel a mai napig szembesülünk FPS élményeinkben. Persze voltak más cégek is (Epic, Lightech, baromi sok...), de uszkve a fő irány mindig az ID aktuális játékának motorjával kijött FPS-ekben volt. Hadd ne soroljam, mert baromi hosszú a lista. Az ID 1999-ben adott ki motort, ez volt a Quake3, de valódi single terméket amit ők csináltak, csak 1997-ben. Quake2 ugye. Szóval mindenki tűkön ül, hogy mit alkottak újra single élményben, plussz a jól megszokott ID-s igényesség is fokozza a kedélyeket, arról már nem is beszélve, hogy korunk legismertebb játékának folytatásáról van szó a Doom-ról. Ami annyi mindennek az elindítója volt. A multiplayer játékok alapja, az FPS-ek alapja (Wolf3D-t most hagyjuk, a Doom volt az eslő igazi 2.5D-s játék, igen jól olvassátok 2.5, mert a Quake volt az első igazi 3D-s...), és igazi legenda övezi. Már nem mint játék, hanem játéktörténelmi darab emlékszik rá mindenki. Ami mindenhol ott van, ha épp egy filmet forgatnak, hát játszik vele a főszereplő gyereke, épp csak egy pillanatra jelenik meg egyszer itt, egyszer ott, lényeg az emberiség "nagyja" tudja miről van szó. Szóval ez egy nagy ünnep sokaknak. A régi "öregek" mindenképpen vetnek rá egy pillantást és/vagy ki is próbálják (köztük én is) az újaknak pedig ez lesz az ami nekünk anno a Doom volt. Majd a gyerekeiknek mesélik azt ami már talán most történelem. Nem kétlem, hogy ez a játék is legenda lesz. Egyszerűen John Carmack-ot nem lehet behozni, nemhogy leelőzni. Én komolyan azt hittem a Far Cry a top, a jelenlegi csúcs. Azt hiszem pár hét múlva (sőt 100%-ig tudom, JC miatt) be fog bizonyosodni, hogy ezt az elméletemet buktam. Számomra a D3 lesz az utolsó játék amivel játszani fogok. Én már hónapokkal ezelőtt abbahagytam a játékokat, egyrészt a kor miatt, egyrészt mert annyit játszottam, hogy egyszerűen meguntam őket. De ezt nem hagyom ki. Kihagyom a HL2-t, STALKER-t és az ehhez hasonlókat, de ezt nem. Pedig nagyon jól tudom a D3 nem más, mint egy hétvégés csoda, amit sajnos egy hét után már el is felejt az ember. Ez minden ID-s játéknál így volt nekem. Ha FPS akkor nem az ID által készültekre emlékszem vissza jó szívvel és fantasztikus élményekkel. De ez a grafikai megvalósítás amit az ID évek óta produkál, ez ellen nem lehet mást tenni, csak fejet hajtani. Annak idején jó sokat fikáztam JC-t, ennek sokan megmondói lehetnek. Egyszerűen nem hittem már benne. És szerintem Kandurex sem, hisz együtt kételkedtünk itt a fórum hasábjain. De most valahogy előjött egy kellemes bizsergés, az a fajta, amit csak ez a zseni (JC) adhat, ami elfogott anno a Quake3 előtt is. Egyszerűen ő az elsőszámú programozó azóta amióta a PC-re játékokat készítenek. Persze szigorúan csak grafikai szemmel, de ez akkor is óriási lépték. Több mint 10 éve uralni ezt az annyira változó piacot ez ... Erre tényleg nincsen szó. Az FC mindenben nyújtja azt amit ma nyújhat a technológia, de JC-ben mindig is megvolt az a plussz, mégha kevés kihívója is volt (Unreal engine egyedül talán, de az is később, mint ahogy kijött a Quake2) és sokkal előrébb járt, még úgy is, hogy mindezt egyedül csinálta, mások pedig többen, akár csapatban álltak neki egy kód fejlesztéséhez. Persze ebben hihetetlen munka fekszik, és főleg hatalmas tudásvágy, de örülök neki, hogy van egy olyan ember aki képes volt egymaga (mekkora szó!) megadni a játékipar legjövedelmezőbb kategóriájának irányvonalát megadni és azt évekre leszögezni a mindig megújuló megoldásokkal. Azt hiszem ezzel a játékkal méltó búcsút inthetek egy olyan korszakomnak ami egész életemre kihatott, és fellélegezhetek, hogy annyi év hcgamer-kedése után belevethessem magam az igazi életbe. Szerencsére mindez már augusztusban valóra válhat, mert komolyan kezdtem aggódni június környékén, hogy a programot eltolják akár novemberre is. Várom a nagy élményt, ha a gépem is úgy akarja, akkor én úgy érzem meglesz.
  • cifuatwork
    #5386
    Lámlám, ime az ékes példa: ha lett volna fent egy akármilyen tűzfal, nem szívtál volna az msblaster miatt :)))
  • Ams
    #5385
  • cifuatwork
    #5384
    A 98 sokkal jobban támogatja a játékokat, mint a 2000.

    Talán mert a 2000-ret talán nem hétköznapi otthoni használatra szánták? :)
    Arra az XP való.

    Míg az xp vonzza a vírusokat...

    Ha nem volt még fent XP akkor miböl gondolod mindezt? Amúgy egy tűzfal és egy vírusirtó feltelepítése mindenkinek a saját jól felfogott érdeke. Legyen Win9x vagy WinXP-ről szó.

    Nem beszélve a sok hülye javítócsomagról

    Ilyenek a 98/Me-hez is voltak szép számmal, ha azokat nem raktad fel, akkor most a géped sebezhetőbb lehet, mint egy WinXP+SP1 alaphelyzetben...

    Nem tud valaki olyan progiról, ami emulálja mondjuk a 2000-et vagy az xp-t 98-on?

    Nem létezik ilyen (legalábbis tudomásom szerint).
    De jobbat tudok, rakj fel egy Linux-ot, elvileg arra is kijön a Doom3, és még az a rossz, csúnya WinXP-t sem kell felraknod :)))
  • Sherad
    #5383
    off

    win98-hoz van egy rakat javitocsomag...
  • Knox
    #5382
    ha ezt Te majd figyelni is tudod és pláne 3 nap után majd akarod is!
  • Csaba
    #5381
    Nem éppen, mert mire leírtottam az xp-ről pl. a blastert, kb. 100-szor indítottam újra a gépet. Én ha netezem, akkor nem bohóckodni akarok, hanem netezni. Érdekes, 98-cal sosem találkoztam még a blasterrel, pedig a vírusírtót sosem kapcsolom be, mikor netezem.. De mindegy, végülis az id jól elcseszte azzal, hogy csak 2 oprendszeren fog futni.
  • Kandurex
    #5380
    Nah, miután még erősen unatkozunk, azaz az utolsó hét a legrosszabb :)), egy páran, főleg kezdő fórumozók, meresszék ide a csipáikat, mert némi jó tanácsokat fogok leírni, és nem szeretném hallgatni a „Hova tűnt a hozzászólásom??” típusú kérdéseket. Ezek többinyire augusztus 3. után fognak életbe lépni. Tehát miután már kijött a játék és mindenki tölti vagy játsza stb. stb.

    1. Nem szúrunk be 1024X nagyobb és 1 megánál nagyobb képet a játékról, ellenkező esetben törlés.

    2. Az első 20 kivételével a későbbi „honnan tölthetném le a játékot?” kérdések hasonlóan mennek a zúzdába.

    3. 3Ghz+ATI9800PRO és feletti gépek tulajdonosai ne kérdezgessék, hogy ugyan már futni fog e a gépükön, rögtön törlés (kivételt a technikai kérdések jelentik)

    4. Az első 2 hétben a SPOILERES hozzászólások, ha tulajdonos nem biggyeszti oda a SPOILER szócskát (és nem érdekel, hogy csak annyi hogy: „De hát én csak annyit akartam mondani, hogy a pók ott lesz az ajtó mögött”) mennek a levesbe.

    5. Az ISO.nfo –kat amiket előszeretettel szúrtok be, amennyiben FAKE, törlés, egyet hagyunk meg…az igazit.

    6. A többi a szokásos SG –s moderátori alapelveknek megfelelően.

    Akinek ez nem tetszik, most sikítson, változtatunk.
  • Takigabi
    #5379
    Amugy meg az Xp d is tudod oylanra formálni mint a 98at ugyhogy ez rossz érv.--->Windows Blinds progi
  • Takigabi
    #5378
    Ha van virusirtód akkor nem mind1 milyen virusok vannak a neten ?:P
  • Adam5
    #5377
    Mindennek eggyet értek kivéve a vírusossal... nekem a 98 vonzotta a vírusokat és az xp meg nem.
  • Csaba
    #5376
    Nem tud valaki olyan progiról, ami emulálja mondjuk a 2000-et vagy az xp-t 98-on?
  • Csaba
    #5375
    Bakaphatja az összes tököm az id. Méghogy nem fut 98-on, de a szaros 2000-esen meg fut... Hát, ez minden, csak nem logikus. A 2000 az az Nt leváltására készült, és nem a 98 leváltására..
    A 98 sokkal jobban támogatja a játékokat, mint a 2000. Én még az xp-t is utálom, ahogy kinéz, az gáz, nem beszélve a vírusokról. 6 éve van otthon 98-am, és netem. 1 aprócska víruska volt eddig, az is a Tempor könyvtárban. Míg az xp vonzza a vírusokat...Nem beszélve a sok hülye javítócsomagról. Itt valaki lentebb írta, hogy a 98 csak 64 mega ramot támogat. Nem tudom, de nekem 512 mega ramom van, és szerintem nagyon is kihasználja az 512 megát, mert alig tölt. A játékok töltés miatt sosem szaggatnak be.
    Én szerényen csak 800X600-ban akartam futtatni, ahhoz szerintem tökéletesen elég a fél giga ram, és nem hiszem, hogy egy 98 Se ne tudna megbírkózni vele...Gratu, id, sikerült elbaszni a kedvemet...
  • cifuatwork
    #5374
    Nem vitatom, talán tényleg kissé sarkos a hozzállásom, de már sokszor csalódtam a leírásokban, ismertetőkben, ezért inkább maradok a fórumok figyelésében. Az egyik legfőbb előnye ennek ugyanis az, hogy a fórumokba általában akad néhány "megszállott", akiknek tényleg szivük csücske a játék, tudnak róla minden egyes apróságot és ugyanakkor általában vannak jópáran akik "egyszerű" játékosok, és nem olyan elfogultak. Ez egy olyan egyveleg, amely (legalábbis jó fórumokban) sokkal de sokkal reálisabb képet ad a játékról, és bizonyos szintig kiküszöböli a szubjektivitást.

    Lehetne sorolni a példákat pro és kontra, de én arra jutottam, hogy a legtöbb esetben nincs olyan "szakújságíró" a magyar médiákban, aki (legalábbis az engem érdeklő játékokról) olyan szinten írna, hogy igen, ez alapján én csont nélkül dönthetnék. Tettem mindezt úgy, hogy az SPV-vel és a CoV-al kezdetem (mikor is? 1989 körül?), és úgy 1999-ig szinte minden, a piacon megjelenő PC-s (ill. korábban Amigás, még korábban C-64-es) játékkal foglalkozó újságot megvettem.
  • Knox
    #5373
    Ez a vélemény kissé elfogult! Te egy közösségben élsz, hivhatjuk ezt társadalomnak, ha megkérdezel valakit valamiről, ő elmondja a véleményét és akár akarod akár nem, ez hatással lesz rád, hisz nem tudod figyelmen kivül hagyni! Valakinek az értékelése valamiről általában szubjektiv, hiszen értékel, elmondja hogy mi a jo és mi a rossz, ő játszott vele, ő gondolja ezeket, ezt veti papírra. Egy ilyen értékelésnél elengedhetetlen a szakmai hozzáértés, melyet a szvsz a tapasztalattal lehet legjobban megszerezni! Persze néha vannak hibák (lásd a Te freespace-es példád) de azért sztem ha valaki véleményt akar egy játékról akkor vagy baráttol vagy ujságírotol kérje ki, hisz az egyik őt ismeri, a másik pedig a játékokat, hisz ez a szakmája. A szubjektivitás elkerülhetetlen!
  • Kandurex
    #5372
    Ezért szokott pár újság külön több ember értékelését is belerakni. Már nem tudom, hogy melyikbe, de volt olyan, hogy eccer 5 -en értékelték valami 78%, 82% 65%, stb. százalékra.
  • cifuatwork
    #5371
    Megbocsáss, de te adnál egy szubjektív véleményre? Mi van, ha az illető, aki a leírást/ismertetőt írta konkrétan teljesen más beállítottságú, mint te? Épp ezért nem olvasok már évek óta papír "gamer" újságot. Olyan ökörségeket szoktak összehozni az "újságírók", hogy a falról lepereg a vakolat.

    Az egyik kedvencem a Mocsy volt, aki csinált egy ismertetőt a Freespace 2-ről anno úgy, hogy azzal kezdte, hogy ő nem játszott az első résszel, de még a fáradságot sem vette, hogy legalább utánanézzen neki. Az pedig az "ismertetőből" pillanatok alatt kiderült, hogy kb. 5 percnyi demo játék alapján írta, mert tele volt sületlenségekkel és láthatóan egyáltalán nem törte magát, hogy kiismerje a játékot. Ezek után finoman szólva is lehúzta a játékot... Nah, valahonan onantól kezdve nem vettem tovább a PCGuru-t :))

    Én csak nevetni tudok azon, ha valaki egy szubjektív teszt alapján dönt egy játék megvétele mellett. Arra valóban jó, hogy némi információt szerezzen róla, lássa a képeket, stb.. De ennyi.
  • cifuatwork
    #5370
    Erről van szó, és mégis szinte minden gamer lap nekiáll pontszámszerűen értékelni...
  • Árnyvadász
    #5369
    Azoknak készül akik járatlanak a témában és a tesztekre alapozva döntenek a játék megvételével kapcsolatban. Azoknak fontos infó és pénztárcakímélő is egyben, mert így legaláb szarra nem ad ki pénzt az ember, a jót meg megveheti, a jobbat meg mindenképpen. :)

    Na kiváncsi leszek arra a holnapi tesztre. Bye...
  • Árnyvadász
    #5368
    Ez igaz, de mivel aki csinálja ért is a témához, emiatt van látjogosultsága, mert ezáltal azok akik nem vágják annyira a játékokat egy támpontot nyújt, hogy akkor most mégis merre hány méter... Ez kb. majdnem olyan, mint a Vkártya teszt. Akkor az is felesleges, mert a te gépeden úgy se pontosan annyi lesz, de mégis ad egy támpontot, hogy akkor most mégis mi a helyzet.
  • toMpEr
    #5367
    Szerintem folosleges a szazelkot szamolni, attol nem lesz jobb/szarabb jatek, az ilyen ertekelesek mindig 1 szubjektiv velemenyt tukroznek.
  • Árnyvadász
    #5366
    96% , és ha jól emlékszem a PCGamer is ennyit adott rá. Megjegyzem a magyar GS a Far Cry-ra 94%-ot adott. 96-94 páros szerintem reális kép. Ki fog derülni hamarost úgy is.
  • Árnyvadász
    #5365
    Sok olyan játékteszttel találkoztam (havi rendszerességgel olvasom az ilyen jellegű lapokat), amikben a negatív oldalon nem tudtak mit felhozni. De ettől függetlenül a játék mégse lett 100%-os. Nyilván a D3 esetében ha majd itthoni kollégák is tesztelni fogják, akkor a történet és az esetlegesen mondjuk túlzott mészárhent fogja levinni az értékelést, hiszen a grafika, hangok, hangulat, tuti a 10-es (max.) értéket akadálytalanul veszi.

    A sztori biztos nem lesz 10-es, pedig szerintem kifejezetten jó, más dolog, hogy a játékmenetben mennyire fog ez érvényesülni. Adnak rá egy 6-7-et azt el van intézve.

    Akkor: 10,10,10,6 = 36 pont ez százalékosan majd megmondja valaki mennyi:)
  • Árnyvadász
    #5364
    Köszi, most már világos.
  • Lacc
    #5363
    Ilyen szempontból minden hasonló gamer lap értékelése nem ér semmit, mert mindegyik szubjektív :)
  • Lacc
    #5362
    Az FC biztosan hanyattvágja külterekben a D3-at, belterekben azonban szinte biztos hogy nem. Az FC belterei elég átlagosak voltak, és kissé elnagyoltak, de ez csak az én személyes véleményem. De a külső részek baromi jól néztek ki az tény.
  • cifuatwork
    #5361
    Én kicsit (nagyon) kiröhögöm azért az ilyen értékeléseket, mert erősen szubjektívek, és sokszor teljesen értelmetlenek. A PCGamer értékelésénél a negatívumnál azt írja az ipse, hogy ő semmi ilyet nem tudott találni. Akkor viszont miért csak 94 pontot adott rá? :)
  • cifuatwork
    #5360
    Tessék az M$ oldalán is itten van...
  • Árnyvadász
    #5359
    A PCGamer lap osztályzása szerint mind a D3, mind a FC 94%-os osztályzást kapott a grafikai megjelenítés terén. Akkor ez a meccs náluk egál lett. Kérdés majd mi játékosok, hogy látjuk. Kiváncsi leszek.
  • Árnyvadász
    #5358
    Anno (1999-ben) én azt tanultam, hogy a Win98 maximum 64MB memóriát tud lekezelni rendszerszinten. Tehát ha ennél több volt benne az semmit sem gyorsított az Oprendszeren. De pont ez az időszak volt az amikor megjelent az UT és a Quake3 és azoknak 128MB Ram volt a tökéletes játékélményhez való követelménye. A játék kihasználta a 128MB Ram adta lehetőségeket, az oprendszer nem. De úgylátszik a két dolog független egymástól.