23325
  • blackgamer
    #12607
    tán mert nem várok sokat a játéktól, és sajnálok 3 cd-nyi sávszélességet rápazarolni
    (huh, ebből lincs lesz )
  • RelakS
    #12606
    Jah, kapcsold ki a bumpot, és bámuljál :(
  • Boba
    #12605
    Ért. Nekem nem tűnt valami rosznak, sőt. Bár szerintem ez kicsit "valamit valamiért" dolog. Kicsit roszabbak talán a textúrák (bár szerintem nem!) de van dinamikus fény és árnyék. És elviselhető sebességgel, nomeg normal és bumpmap minden felületen szinte.
  • hykao #12604
    Én elsősorban a silány minőségű, sík faltextúrákra gondoltam, na azok kaphatnának egy kicsit több részletességet. Közel menve hozzájuk olyan Quake2 érzetem van...
  • Punkerwork
    #12603
    minek?
  • Boba
    #12602
    Nem azt mondom, hogy nem lehet megoldani. Egy ügyes grafikus jó bumpmapot még tud csinálni. Speculart szintén, de egy normal map generálás már nem egyszerű. Vagy modellezik a highpoly modellt és generálják, vagy lowpoly modell + zbrush. Id-sek modelleztek azthiszem.

    Persze diffuse mapokat csinálhatnak, meg detial textúrákat is kiadhatnak, de szerintem ez bőven több munka mint amit egy ember megtudna csinálni. Id-sek sem 2 napíg csinálták.
  • Kandurex
    #12601
    reggelt' :)
  • blackgamer
    #12600
    nemtudjátok DEMO mikor jön ki?
  • hykao #12599
    Majd meglátjuk mit tudnak a rajongók generálni...eddig még nem nagyon volt olyan "kihasználható helyzet", amit ne oldott volna meg valamelyik "rajongó".
  • Shep
    #12598
    Hát ha a neveket nem tudod akkor nem voltál nagy doomos
  • BlackWolf
    #12597
    lova*lopva
  • hiba
    #12596
    Egyet sajnalok, hogy nem lehet mindenkit es mindent megutni :)
  • BlackWolf
    #12595
    na tul jutottam a liftes palyan kicsit felhuizott nemertem minek ilyen lifetezest belerakni ezis kicst HL-bol van lova de mind1
  • Bat
    #12594
    Jaja, róla van szó :)
  • b-type
    #12593
    hát nem tom vazz, én telepumpáltam egy testet söréttel, pedig csak lecsúszott vmi korlát alól, szal az épp nem volt genyó....én azért telenyomtam :DDD
    a frászt kaptam néha, az a tipik eset amikor csak hozzámérnél, hogy mennyi az idő, én meg fullba nyomlak skulóval.... :)
    közepesen nyomom én is..
  • Bat
    #12592
    Szinte végig shotgunnal mentem, abból csomó ammó volt
  • Andie
    #12591
    Hát nemtom hogycsinálod, hogy elég a lőszer, én közepes nehézségi szinten kezdtem, de rendszeresen kifogyok, hol a riffle golyóból, hol a shotgun shellből. Gáz akkor van, ha épp jön felém egy geca, aztán közben kell fegyvert váltani. Pedig nem lövöldözök összevissza, próbálom a fejüket lőni, sőt, ha lassabb zombi jön, akkor közel engedem, és 1, max 2 lövéssel széttépem.

    Ezeket a szörnyneveket honnan tudjátok? Mi az imp, meg a többi? Lehet, hogy nem voltam elég nagy doom1-2 rajongó?...
  • rage
    #12590
    Jó, ennyi elég is, köszi !
  • 3P
    #12589
    Timedemo: CTRL+ALT+~ azután timedemo demo1.demo

    FPS kiiras: com_showfps 1
  • lwb
    #12588
    változnak. nagyon később meg aztán pláne, de nem akarok spoilolni.
  • rage
    #12587
    Inkább csak megakadhat 1-2 másodeprcre, s pont
    egy sötét jelenet / fal stb van
  • RelakS
    #12586
    Ízlések. Csak azért kapcsoltam ki, mert nagyon zavart, hogy egy hordókkal teli teremben a render késett az egérhez képest
  • rage
    #12585
    A pályák egyébként milyenek később?
    Mint az első 5, vagy azért változik valami?
  • Ma2ska
    #12584
    Öööö néha nekem 1-2 mp re elsötétül a kép, van még valakinek ilyen gondja ? / én is jol vagyok, a játékban is kizárva mert a zseblámpa se világit / lehet a kártya nem birja?
  • lwb
    #12583
    majd később lesz gondod a lőszerrel. eléggé a vége felé vagyok (minden fegyver megvan) recruit fokozatban (legkönnyebb) mégse nagyon ment az egészségem 20 fölé az utóbbi két pályán.
    a végén az audio logok is klasszak lesznek és lesz egyéb meglepi is ... nekem teccik, mire kezdene egysíkúvá válni a játék, jön valami új.
  • Laalee
    #12582
    persze elég a 640*480 is :D de azért inkább mégsem
  • Boba
    #12581
    Nem fölösleges. Mivel egy normalmaphoz lekell modellezd a testet, bump maphoz meg csak textúrát kell festeni. Amit már nem tudsz lemodellezni, azt kell bumpmappel fakelni.

    Far-crynak a demóját láttam csak. Nem Dx9es kártyán, szóval valszleg annak a szépségét nem csodálhattam meg teljes pompájában.

    Talán olyami van benne, ami az új Unreal engine techdemoban. A displacement nem csak az árnyékokat, fényhatásokat módosítja hanem a textúrákat is széthúzza, mégjobb hatást keltve.
  • Krinyo
    #12580
    ha zavar felrakom nagyobb felbontásba...de NEM zavar
  • RelakS
    #12579
    Ő?

    "Hé te! Az eltűnt tudóst keresed? Hidd el, nem akarod megtalálni! De nem is mondok semmit, úgysem érdekes"
  • RelakS
    #12578
    Hááát... A FarCry.ban igenis van értelme, mikor éppen kibújsz egy valami mögül, és távolról henteled a népet, de pl egy multipléyeres gémnél tényleg fölösleges
  • Bat
    #12577
    Énis elmondom senkit nem érdeklő első 4 órás Doom3 tapasztalatom.
    Grafik kúl. Hang kúl (5.1rlz, néha azt hittem a szomszédból hörög vki:)
    Egyeltalán nem volt olyan sötét mint sokan leírták, és láttam más gépeken. Lehet, hogy a moncsim van felnyomva? Mind1, a default fényerő pont jó volt.
    A para. Háát én nem igazán paráztam. Egyszer ilyedtem csak meg igazán az elején, amikor egy tudós hirtelen a hátammögöt megszólított, hogy hé te :)
    De szörnyektől nemnagyon.
    Eléggé kiszámítható volt, hogy honnan jönnek, s ha az ember mindig a háta mögé néz, akkor nincs nagy ilyedezés.
    Párszor volt, hogy nagy okosan egy sarokba hátráltam, hogy minden belássak, erre kinyílik a hátam megett a fal, és egy imp kezd el vakargatni :p
    A PDA-k, meg ilyesmik az elején izginek tűntek, aztán nagyjából redukálódtak az "itt a sárga kulcs itt a kék", stb szintjére. Csupán a kulcsok száma 1000-re nőt.
    Most a chaingunig jutottam el- a legnehezebb fokozaton amin kezdeni lehet- de kezd laposodni.
    Lőszerrel érdekesmód sose volt gondom.
  • RelakS
    #12576
    Pontosan ugyan akkora, de nem kell cserélgetned telepítéskor a cd-ket
  • Krinyo
    #12575
    valahogy lexarom az élsimítást...
    semmi értelme, eddig sem a "vonalakat" néztem egy játékban.
  • hiba
    #12574
    DVDs verzio? nabazzel :)
    lehet ezen jobb minosegu texturak vannak?
    Mekkora amerete?
  • grebber
    #12573
    Az jó lenne. :)
  • RelakS
    #12572
    Ja, viszont már a FarCry-ban is feltűntek olyan fények, amit bump mappal aligha fogsz megcsinálni...
    Szvsz ha van normal-mapod, akkor fölösleges bumpolgatni...
  • kolbaszosfank
    #12571
    Na ha mar leirtak akkor sorry, de leirom en is mert
    lattam volt par rinya a szaggatasrol (nem csak itt):

    Radeon 9800 Pro -m van (128 Mega) + 3Gig Intel P4.

    ULTRA H - 512 M Videomem
    HIGH - 256
    MED - 128

    Es ez nem veletlenul van leirva ! Highon 1024x768-ban
    lehet erzekelni szobavaltaskor hogy lenyul a kartya
    az AGP buszon keresztul texturaert. Egyebkent makulatlanul
    futna, csak NEM FER FEL NEKI a teljes textura keszlet.
    Ezert van hogy altalaban folyamatosan megy, de esetenkent
    nagyon beszakadozik, de ha odafigyelsz akkor lathatod hogy
    ez a texturak toltese miatt van.

    A MEDIUM beallitas tokeletes a 128-as kareszhoz, teljesen
    megszunik ez a problema. Azonban jon 1 masik problem,
    a mediumon nem kapcsolja be alapba a Aniso-t. Ez mar nagy
    gond, eleg fos lesz tole nehany textura. Megoldas: forceba
    bekapcsolod az Anisot 4x-re, es majdnem ugyanugy nez ki a
    graf mint HIGH beallitasok mellett, de sokkal folyekonyabb.

    Csinaltan pixelre azonos osszehasonlito shotokat, es a
    HIGH quality KOZEL azonos a MEDIUM + 4x ANISO-val. Persze
    nem teljesen, mert HIGH-ben nem kompresszalja a texturakat
    MED-ben meg igen, de ezen meg javitasz az ANISO-val. Ha nem
    kapcsolod be az anisot akkor a medium latvanyosan szarabb
    mint a HIGH.

    Uff...
  • rage
    #12570
    Na, ez az, köszönjük
    Tegnap este volt egy srác, akinek pont ez volt a gondja,
    igaz, neki 1607-es errort írt, de a lényeg ugyanez.

    Reméljük , még visszanéz, s akkor fel tudja tenni
    S nem törölte még le az ISO-t
  • rage
    #12569
    :-)

    No problem:)
  • Andie
    #12568
    Hiba : Error -1608: Unable to Create InstallDriver Instance
    Megoldás : Lecserélni a 9-es windows installshieldet
    A If the file version number starts with 9: rész érdekes Doom3 esetén.


    Részletesen :
    1. Keresd meg a Setup.Exe -t, amivel a Doom3 indul. Kattints jobbegérrel rá, és Tulajdonságok / Properties.
    2. Az új ablakban a Verzió / Version fület válaszd.
    3. Itt felül láthatod, hányas InstallShield verzióval készült a setup.
    4. Ez DooM3 esetén 9.0... akármi. Tehát nekünk az ISScript9.zip kell.
    5. Töltsd le, és tömöritsd ki.
    6. Menj a C:\Program Files\Common Files\InstallShield\engine könyvtárba, és ott ha találsz "9" nevü mappát, töröld, vagy nevezd át, mondjuk "old 9" -re.
    7. Az 5. pontban kitömöritettél egy .msi kiterjesztésü file-t. Erre kattints duplán, és igy felkerül a legfrissebb 9-es verziójú InstallShield a gépedre. Ez kell a DooM3-nak.
    8. Enjoy :)