23325
  • IStexI
    #12729
    szentem az engine mindent visz. Látom, hogy páran fényezitek a thief3-mat, hát erről nemtok nyilatkozni mert még nem láttam de a doom3 biztos, hogy minden eddigit üt. Teljesen más szinten van a dolog. Nincsenek kamu árnyékok valósan reagál minden a fényhatásokra. Egyáltalán nincsenek lightmapek, mert nem kellenek a fényehatások miatt. Ez eddig ugye elképzelhetetlen volt perzse így a számításigénye nagyon megugrott a cuccnak de szvsz kész csoda, hogy az optimalizáció hatására ennyire is fut. A teljes sötétség pedig a globális bevilágítás hiánya miatt van de az viszont már tényleg 1 másik történet mert a kb 20x akkora a számításigénye mint a dinamikus fényforrásoknak sőt igazából 1 koplexebb jelenetben orbitálisan nagyra is megnőhet. Így ha árnyékban nincs semmi fény akkor ott bizony korom sötét van(ami persze a valóságban nem így van), 1ébként a mars bázis környezet erre és sok más kényes pontra magyarázatot ad, illetve inkább ezzel meg lehet magyarázni, hogy de hát 1 bázison ez van ám. Pl.: a sötétség yoo haver mert sok minden hibát elrejt és még yool is néz ki sőt félelmetes. A bázison kicsi a hely: nem kell nagy szobákat csinálni-> kevesebb poligon textúra stb stb...-> nagyobb fps. Nincs nagyon napfény csak mesterséges fény: ezzel a GI probléma meg is szűnt mert sötét mesterséges világítás mellett nem érvényesül annyira. Nem lehet nagyon kimászkálni: külső tér kilőve ezzel sem kell szarakodni! Persze ezeken kívül gondolom még számtalan oka volt a dolognak de kb ezek a legszembetűnőbbek.

    Lényeg a lényeg: belső téreke ábrázolására ez a legjobb motor és az unreal 3-ig nem is lesz jobb! (szvsz)
  • lwb
    #12728
    mondjuk az tény, hogy a "surranópályás" FC kemény odabaszott a két nagyágyúnak (d3, hl2). :) ezt már én is megjegyeztem úgy 100 odallal ezelőtt.
  • Johnny23
    #12727
    nah akkor most a Catalyst 4.7-el a legtutibb ??????
  • Árnyvadász
    #12726
    Azt hiszem ez a lényeg. Bár ezt már írtad korábban is.
  • grebber
    #12725
    VAlaki végigtolta már?????
  • hykao #12724
    Fontos, hogy a Control Panel és a játékon belüli beállítások össze legyenek "hangolva". (FSAA, vsync mindenképp!!!), de nem csak ebben a játéknál, mindegyiknél!
  • lwb
    #12723
    igen. minimum.
  • Árnyvadász
    #12722
    Árnyékolási techikákat összelehet hasonlítani, az játéktól független. Thief III-ban (végigvittem) valóban jobbak az árnyékok, ráadásúl ki is lehet használni őket, nemcsak grafikai feature. Ahogy az FC-ben is csak sajnos inkább feature volt a belső terekben az árnyék. Bár azért ott némileg ki lehetett használni, de közel sem annyira, mint a Thief-ben. De ez eléggé triviális is, hiszen a Thief pont ettől az ami. Ettől függetlenül abban egyetértek azokkal akik azt mondják, hogy a D3-ból többet ki lehetett volna hozni akár ezzel is, vagy más szinten. Mindenesetre a végleges döntésemhez kell a teljes végigjátszás, mert egyenlőre csak másokat láttam játszani vele, illetve magam csak egy fél órára ültem le mellé. Ami az én részemről már most biztos: A FC-nál az állam is leesett és három cigi elszívása kellett a grafika realizálásához, első látáskor, addig a D3-nál, csak megjegyeztem, hogy szép, de semmi különöset nem éreztem ezenkívül. Tehát egyenlőre a FC nagyobb hatást tett rám ha az első momentumokat nézem, de ez még bőven alakulhat. Majd ha végigvittem úgyis leírom (lehet sg cikkben), hogy mit is gondolok a végleges összképről és hova lehet sorolni ezt a programot annak függvényében, hogy az elvárásoknak mennyire felelt meg.
  • KG21
    #12721
    én is kipróbáltam az uqualityt, és 17,2-t futott egy radeon 9600XT-vel 1024-ben. (proci 2600+, ram 1 giga (333)) szal hihető. Mondjuk nálam nem volt élsimítás és anizó.
  • hykao #12720
    Nyugi, van FSAA, azért nem vagyok vak!
    Különben is, ha leveszem, akkor többet ér el, és persze cakkosabbak lesznek az élek.
    Amúgy ilyen beállításos képek a galériámban.
  • Andie
    #12719
    Hüh, azon veszem észre magam, hogy 3 percenként F5-özök itt. Ez rémes.
    No megyek, forditom tovább a DooM 3-at, nektek, az talán hasznosabb, mint itt meddő vitát folytatni :)
    Ha valaki nekem cimezne üzenetet, kérem a Doom3 Magyaritás fórumba, vagy privátba tegye, mert nem fogom tudni visszaolvasni az elkövetkező 2 órába beeső 754 db üzenetet.
  • hiba
    #12718
    talan mert ha gameban nem aktivalod nem lesz AA ?
    nemtom ezt nem probaltam, azt viszont igen hogy a ketto neha uti megyast (control panel, valmaint a jatekok sajat configja AA es AZ eseten)
  • hykao #12717
    Már miért hazudnék LOL???
    AGP méret 256-ra állítva, KD-7, 1 giga ram (333), 2600+, 9800SE@9800pro, két éve installált windows, 3Dmark03-ban 5300 pont. Catalyst 4.7 (a mod miatt).
    A control panelen minden fullon (kivéve FSAA, és AF, ezek 4x, és 8x), a játékban minden fullon (ULTRA is), (kivéve értelemszerűen az élsimítás, és a vsync, mert ezeket a control panelből beállítottam ugye...és a "dupla vsync", "dupla élsimítás" esetleg lassíthatja a dolgot...)

    Így a timedemo1 végeredménye: 25.9FPS (másodszori futtatásra - ekkor már nincs annyi textúra töltögetés)

    Mi ebben a hihetetlen???
  • janos666 #12716
    Valaki kommentálja már #12655-t.
    Amúgy hogy lehet a gammában lefuttatni a timedemo benchmarkot? Vagy nem is lehet?
  • hiba
    #12715
    miert evezel arral szemben? :)
    ilyeneket varsz:

    Gyerekek olyan csodalatos ez a jatek, eltemben nem lattam meg ehhez foghato fenomenalis fantasztikumot. A jatekmenet maga a testi lelki orgazmus, a vizualitasa istenem de gyonyoru azok a gombolyded csovek, ahogy kanyarodnak nem birok magammal ez kesz
  • tibor16
    #12714
    áááá, dehogy...
  • gpm
    #12713
    Ha mar az intelligens hentelesnel jarunk CS,Battlefield sorozat, Joint Ops, stb, ebben mind odaverik a Farcry-t.
  • Ams
    #12712
  • Ams
    #12711
    nincs
  • tibor16
    #12710
    persze, de ha ua beállításokkal újra indítod, jobb lesz, mer a memből szedi elő... az élsimítást kiveszed, lejjebb veszed - akkor is - legalábbis nállam.
  • tigeroo
    #12709
    valakinek megvan már a full game?
  • lwb
    #12708
    nem konkrétan rád gondoltam, hanem úgy általában a jelenségre.
  • hykao #12707
    Félreértések elkerülése végett: én nem a két játékot akartam összehasonlítani (DOOM3 - Thief3), mert az tényleg botorság lenne!!!
    CSUPÁN a két játék árnyék képzését, kezelését!!!
  • PyRex
    #12706
    Én pont a Far Cry-t védem, ha eddig nem esett volna le. Szerintem 100x jobb, mint az agyatlan hentelés. :)
  • hiba
    #12705
    felbontastol is fugg
  • Smoke
    #12704
    Nem tudja valaki hogy lehet előhívni a consolet a játékban?
  • PyRex
    #12703
    HAZUDIK!!!

  • lwb
    #12702
    nem is, csak olyan tipikus. előbb a hájp, aztán a nagy "csalódás". uez volt far crynál is. sokan sírtak, hogy milyen "műanyag" ... nemtom mér' kell ez. annyira kiszámítható. na, mind1, csak folytassátok.
  • hiba
    #12701
    most szidjuk egy kicsit de majd 5 ev mulva isteninet fogjuk mikor kijon a doom 4 :)
  • hykao #12700
    Létezni létezhet, de akkor nálad valami gond van!!!
    Nálam 25.9-et ér el a timedemóban, 2600+, 1 giga ram, 9800pro-val szintén ULTRÁN-4xFSAA,8xanizo mellett.
  • Kandurex
    #12699
    az valami is nagyon jól nézett már akkor is ki ;)
  • Fam
    #12698
    tudja valaki mennyi pálya van a játékban és kb mennyi a tiszta játékidő?
  • PyRex
    #12697
    Ha valamiért nem tetszik, akkor le is írom, hogy miért. Még ha 1-2 ideggyenge emberke lelkivilágába gázolok vele, akkor is.
  • pinehead
    #12696
    Az nem semmi, mert screen-eken kívül max. egy alfás "valamit" láttunk belőle.
    DOOM III-is így kezdte (egyes vélemények szerint...),nekem bejövős, ennyi.
  • Kandurex
    #12695
    a doom 3 megtáltosodik a 7-8 pályák után, onnantól sztem nagyságrendekkel jobban nézki a játék
  • grebber
    #12694
    Meg az ember keze faszán ki van dolgozva :)
  • PyRex
    #12693
    Ez egy Doom3 fórum, nem egy Doom3 DÍCSÉRŐ fórum....
  • hiba
    #12692
    mikozunk az izonyuzhoz
    most van meg most latom most elem at
    most irom le a velemenyem
    azt hiszem akarmennyire tartja a mondas, de igazabol senki nem a masik tapasztalatara epit
  • PyRex
    #12691
    A Doom3-ban egy dolog üt nagyon: ahgy a szörnyek alakítják a környezetet (betörik az ajtókat, ablakokat, lépcső alól kiugranak, stb.)
  • Smoke
    #12690
    hogy lehet előhívni a konzolt?