23325
  • lwb
    #12689
    el se mentek
  • gpm
    #12688
    Igen, a D3 meg mas dologban jobb ezert nincs ertelme osszehasonlitgatni.
  • PyRex
    #12687
    Látom ide is megérkeztek a "mindenki-elmehet-az-anyjába-akinek-nem-tetszik" lúzerek...
  • hiba
    #12686
    jah, siman :)
  • Ams
    #12685
    a Gothic II is összetetteb, de ez hogy jön ide?
  • Krinyo
    #12684
    amiről én beszéltem kb 3 hónapja volt...nem olvasok vissza annyit...
  • Hmuda
    #12683
    Persze, hogy lehetséges. Semmisem lehetetlen. :D
  • PyRex
    #12682
    Mellesleg amíg a Doom3 az első shotokhoz képest nem sokat fejlődött látványban, nézzétek meg, hogy a Crytech techdemói hogy néztek ki és a Far Cry milyen... zongorázni lehet a különbséget.
  • lwb
    #12681
    lol. látom ide is beértek a "többet-vártam-hű-de-szar-de-eredeti-vagyok" vinnyogók. kicsit fáziskéséssel a nyugati fórumokhoz képest (izonewson már két napja ott sírnak), de azért ide is megérkeztek.
    hurrá.
  • gpm
    #12680
    Ha tobbet visszaolvasol megtudod miert. Nekem az a velemenyem, h D3-at D1,2-vel lehet osszehasonlitani.
  • sickb
    #12679
    Létezhet az, hogy uq minőségben 4X antio filter mellett egy 3200+ dual512/400 cl2 9800pro csak 10 es timedemót érjen el?
  • grebber
    #12678
    Valaki végigtolta már a gamet??
  • PyRex
    #12677
    Én a hangulatot hasonlítottam össze. De mindenki azzal jön, hogy a Doom3 grafikája így meg úgy? Igen? Hát szerintem qrvára nem! Nem azt mondom, hogy csúnya, de amkor 3 éve az első screenshotokat néztük, ha AKKOR kijön, jobban ütöt vlna, mint most. Mert közben pl. megjelent a Crytech a saját engine-jével, ami a belső tereket hasonlóan meg tudja jeleníteni, de közben több 10 km2-es külső területeket is lazán megjelenít olyan részletességgel, amit egy Doom3 engine mondjuk 2 fps-sel tenne. És közben még a játékélmény is enyhén jó, aki játszott már vele, az tudja, hogy miről beszélek.
  • grebber
    #12676
    Reménykedek én is de lehet hogy arra a sorsja jut mint ez!
  • hiba
    #12675
    Forro izzo levego volt, a tuz miben mas?:)
  • Torry
    #12674
    Nálam STALKER az első helyezett.

    Valahogy jobban tetszik az összesnél.
  • [Jakuza]
    #12673
    Mas jatek mindketto, de be kell vallani a Thief3 sokkal tobbretubb es oszetettebb.
  • pinehead
    #12672
    #12649-ott az igazság.
    Amire készült, arra tökéletes nálam eddig.
    STALKER, HL2 alapból tök más stílusú móka lesz, hiába FPS mindhárom...
  • Krinyo
    #12671
    azért még régebben ebben a topicban keményen met a far cry belső és doom3 belsőtér összehasonlítása
  • gpm
    #12670
    Ket videokarin is kiporgettem de csak a graf miatt, es elog sok ismerosom van vele ugyanigy.
  • hiba
    #12669
    Egyvalamit azert nem ertek, teny hogy szep meg gyors is azert, de egy kicsit tulzas, hogy ezt atlag egy 30nm-es terben kepes, es nem nagyobban. Es mivel erre van kihegyezve az motor, raadasul carmack is azt mondta kb 4x annyi ido ez a motor ala dolgozni mint a korabbiakban, nem e estek at tulsagosan a lo tuloldalara?
    Es elso ranezesre sztem egy atlag juzer nem vagja le hogy most ez vagy pl FC a szebb - vissza fogom istallani csak hogy megnezzem, de ez csak az en fanatizmusom. Vagy nem?


  • grebber
    #12668
    Szerintem az is hasonló sorsra jut hogy a belső terek majd kevésbé lesznek jók bár a fizika meg a viz tényleg jó benne.
  • gpm
    #12667
    Szerintem ne a texeket,arnyekokat hasonlitsd hanem jatszd ki mindkettot, es ugy donts.
    Nem azt mondtam h a Thief3 rossz jatek, sot, de a kettot nem lehet osszehasonlitani szerintem.
  • Krinyo
    #12666
    nah beszálok én is: Hl2 rulla
  • grebber
    #12665
    Ja nekem is valahogy jobban bejön az FC de ez is jó.
  • janos666 #12664
    Volt valami hasonló, mikor gőz ömlött ki egy repedt csőből a hajón.
  • PyRex
    #12663
    Mitől lenne techdemo te nagyonláma... Szeretem az ilyen agyatlan hozzászólásokat, szvsz 1 percet nem játszottál a FC-vel.
  • Krinyo
    #12662
    JO-ban van
  • Ams
    #12661
    néztétek már tűznél, a forróság miatt torzul a kép... volt ilyen fc-ben?
  • gpm
    #12660
    Akkor menjetek toljatok azzal a techdemoval!!!
  • hiba
    #12659
    Ki fogjak hasznalni, az tuti. Lesz meg tonnaszam fps rpg meg minden sztem ami kell ezzel a technikaval, de ez az eloors, zaszloshajo ahogy tetszik.
    PL Quake 3 - Wolfensteint, Mohaa, Painkiller. Eleg jol atszabtak az engine-t.
  • [Jakuza]
    #12658
    Amugy nekem nincs semmi bajom a Doom 3-al, csak tobbet vart volna el az ember, annyira harangoztak, hogy ez lesz az evszazad FPS-e.
    Na erre kaptam egy atlagos FPS-t, kicsit atlagon feluli paraztatassal es grafikaval.
    Ezert igazan nem kellett volna annyira odalenni.
    Remelem STALKER ennel meggyozobb lesz.
  • Andie
    #12657
    Ha már meg lettem szólitva, összehasonlithatom a 2 játékot, ámbár nem lesz teljeskörü, hisz mig Thief3 ment elég magas graf beállitásokkal, addig a Doom3 csak közepesben fut szaggatásmentesen nálam :(
    Thief 3 kifejezetten fény-árnyék effektre kiélezett játék, erre iródott a dark engine, amit tudtommal máshol nemis nagyon használtak még a Deusexen kivül (tán az unrealt emlegették, de nemtom lett-e belöle valami). Itt ha egy sarokba nem világit be egy fényforrás, ott félhomály, vagy sötét van. A fények és árnyékok dinamikusak, realtime kerülnek modellezésre, azaz nem elöre legyártott sötét/világos textúrák. Ha állsz egy sötét sarokban, és jön valaki fáklyával, vagy villámlik, akkor bizony láthatóvá válsz. Ez fantasztikus élethü hangulatot kölcsönöz a játéknak, és bevallom, ilyet még nem tapasztaltam más game-ben.
    Igy Doom3-ban sem. Attól eltekintve, hogy itt minden sötét, még a kivilágitott helységek sarkai is homályba vesznek, nem vettem észre, hogy ezen túl - látás korlátozása - funkciója lenne a fényeknek/árnyékoknak. Persze cáfoljatok meg, ha tévednék. A textúrákat nem hasonlitottam össze, nem volt idöm, hisz annyira pörgös volt eddig a játék. Talán az asztalokon lévö tárgyakat tudtam csak jobban szemügyre venni, ezek eléggé elnagyoltak, homályosak, életlenek - de ez azthiszem inkább a medium beállitásomnak tudható be. Az biztos, hogy Thief3 jobb felbontással és részletességgel jobban futott, pedig sztem hasonló mennyiségü mozgó objektum és egyéb volt a képeken. És pl ott volt a pályavégi boszorka, aki van akkora, mint egy ilyen félrobot-félhús kutya, vagy mi, és mégsem szaggatott. Pedig ott még oda kellett figyelni arra is, hogy én kivülröl mennyire látszom, azaz pl hány %-om van árnyékban, fényben.
    Nehéz ezt összehasonlitani, este meg fogok nézni egy-egy falat, ajtót, gépet, stb, hogy a textúrákat szemügyre vehessem. Kár, hogy a szörnyek elporladnak. Megpróbálom majd feljebb rakni a graf beállitásokat, hisz egy textúra megcsodálásra nem kell sok fps, játszani meg majd visszaveszem. Aztán majd irok, mit láttam.
    De sztem kár ezen cívódni, csodálkozom is, hogy hajba tudtok kapni ilyesmin. Valamelyikötöknek tán haszna van a játék reklámozásából / érdekvédelméből? Fizetnek azért, hogy bólogass, és azt mondd, hogy márpedig ez a legszebb, legjobb, legcsodásabb, Fárkráj meg halflife minden elmehet a sunyiba, mer... Nemhiszem. Kinek ez, kinek az a véleménye. Van, akinek a másik játék szebbnek tünt. Ez igen szubjektiv vélemény. Lehet, hogy valami müszerrel - ha lenne szépségmérő müszer - lemérve valóban az jönne ki, hogy a Doom3 szebb, vagy a Thief 3 szebb, de a játék hangulata, a korábbi tapasztalatid, játékszereteted - előitéletek! - megszépitették a dolgot, mint jótékony félhomály a diszkóban felszedett csajt hajnalban.
    Attól, mert itt egymásnak estek, hogy márpedig szerintem ez a szebb, vagy az a szebb, nem lesz a játék se jobb, se rosszabb. Mitöbb, este ugyanúgy neked fog ugrani az Imp - mostmár tudom :)) - a sarokból, hisz mit sem foglalkozik azzal, hogy mi itt miröl vitázunk. Nemde? :)
  • janos666 #12655
    Most a menüben be kell kapcsolni a "surround speaker"-t ha 5.1-es hangrendszerem van? Nem tudom mire gondol, arra hogy 2 hangfalból is 3D hangzást csináljon vagy arra hogy használja a Direct sound harver support-ot (vagy hogy hívják) és menjen 5.1-ben?
  • PyRex
    #12654
    Szerintem is...
  • Bat
    #12653
    Hm
    Nekem tényleg ennyire más lenne a játék mint nektek?
    UltraHigh-1-en a textúrákat egyeltalán nem látom pixelesnek.
    Valami gáz lehet nálatok :p
    Megjegyzem durván másképp néz ki egy GefTi4200 medium grafika mint egy FX5900 medium...
    Ezt teszteltem
    A füstről meg annyit, hogy én nem láttam FC-ben (lehet csak én nem), vibráló levegőt a forróságban...
  • Boba
    #12652
    Izlések és pofonok, én azt mondom. Én csak a Far-cry demójával játszottam. Az nekem valahogy túl... Hawaii hangulatú.
  • [Jakuza]
    #12651

    Hat biza akkor meg a Far Cry-al szemben is bukott a Doom3
  • PyRex
    #12650
    Nem is jobbak a szörnyei, de amíg emberek vannak benne, addig hülyére veri a Doom3-a...
  • Boba
    #12649
    Jakuza: JC megmondta, hogy akciójátékot akar, Doom feelinggel megfűszerezve egy kis horrorrar. Semmi féle rpg meg komoly történet meg ilyenek nem volt tervbe véve, csak hent. Ala Serious Sam.