23325
  • Tata exVermedve
    #12527
    Annyit szerencsére hallás után is kiveszek ezekből az angol szövegekből, hogy mi a fickó belépési kódja...
  • Ma2ska
    #12526
    Megirom tesztemet: Doom 3. ha láttam volna valamit cimmel, de ez csak pojén a hangulat miatt tényleg jó csak most éppen leöltek a sötétben aztán ideges lettem.
  • Glpetyus
    #12525

    Köszönjük szépen
  • hykao #12523
    ezt most mire írtad? az elmosottságra, vagy a gömbölydedségre???
  • BaLeeX
    #12522
    Melóhelyen vagyok, fájlecserélgető nem megodlás max sms belefér. Otthon csak ISDN van.

    Még mindig várok valakitől atw-s sms accot már kaptam egyet csak az nem műxik. Abból holnapra lesz talán valami de az atwn azt írják csütörtökön törlik addig meg lehet le sem jön.
  • IStexI
    #12521
    Bazzeg itt figyel az ikon az asztalon csak rá kéne kattintani de melózni kell...Pedig milyen gyönyörűen fut.

    Télleg nem csinálunk olyat, hogy akinek van kedve az beírja a gépe konfigját és, hogy mennyi lett neki a time demo?
    Szentem poén lenne. Persze most nekem kéne kezdeni de csak most jutott eszembe szal nincs nincs értékem. Legyen mondjuk 800x600 high graf minden advanced be kivéve élsimítás és aniso... Habár ennek kéne 1 új topic mert itt fognak veszni au üzik.
  • hykao #12520
    az arcok nem nagyon elmosottak, azokkal nincsen baj, de néhány más textúra, komolyan mondom siralmas.
    Ezen kívül falmintázattal se találkoztam még, pedig a menüben beállítható (és ez már a SOF első részében is volt, meg a Deus Ex 1-ben, meg a NOLF 1-ben - igaz ezek fejlesztésénél még nem kavart be az a rohadt Xbox...)
  • Punkerwork
    #12519
    hol a f@stba árulnak OEM vga-t? és ki az az ökör aki megveszi :)
  • RelakS
    #12518
    Amíg ki nem kapcsolod a bump-mapping-ot Ezt a normal-mapos dolgot olyan szinten megcsinálták, hogy ha kikapcsolod, akkor egy kapcsolóról sokszor meg nem mondod, hogy mi is akar lénni
  • 3P
    #12517
    Én pont emiatt nem vettem OEM-et, vettem inkább egy 128 MB-os HIS Excalibur IceQ 9800pro-t... :)
    ps. félemetes tuning potenciállal rendelkezik, illetve rettentő hallk a spéci hűtésének köszönhetően... :D
  • hykao #12516
    A kártyán akkor is ott a matrica, amiből kiderül, ha 9800SE!!!
    A kártyára ránézve kiderül az is egyből, hogy 128bites, avagy 256-e! (256bitesnél a ramok L alakban vannak a GPU körül, míg a 128bitesnél fölötte egymás mellett)
  • tibor16
    #12515
    Hi Andie, örömmel veszem -szük az adást, én legalábbis megvárom a magyarítást...
  • hiba
    #12514
    Itt akkor kapcsolt le monitor - meg egy 9500pro mellett - mikor keves volt szufla.
  • 3P
    #12513
    Persze, csak több helyen OEM-ként árulják (talán szándékosan), s ott már nincs ilyen árulkodó jel. Ha rákérdez a boltosnál, akkor meg "eljátsza a hülyegyereket", tisztelet a kivételnek.
  • hykao #12512
    Azt kell, hogy mondjam - > kissé konzolos dolog, az, hogy az élőlények sokkal kidolgozottabbak, részletesebbek, mint a környezet néhány helyen, legalábbis textúra tekintetben.
    Viszont a csövek, vezetékek, korlátok, soha nem látott gömbölydedséggel rendelkeznek.
  • hiba
    #12511
    Felteve ha az 512-es kartyan az UH nem e jobb minosegu mint a 128on?
    Nekem is feltunt hogy par textura igen elmosott, meg nemeik arc is - szinten vmi kulon textura csomagra gondoltam :)
  • Ma2ska
    #12510
    Gef4 ti 4200 128 mega ? Igen...az van, hááát médiumon 1024x768 30-40 fps /800x600 ban se jobb semmivel/ de 20 alá nem nagyon megy, az uj drivert tedd azért fel, szóval elég jók a tapasztalatok...
  • hiba
    #12509
    VKI probalja mar ki 2G rammal meg egy 9800proval 1280x1024-UH-ban akadozik e?
  • Tata exVermedve
    #12508
    Elvileg rá tudok kattintani, ki is próbálom ma. (Végülis az Intel 2.4, 1M RAM, ATI Radeon 9800-on 1024x768-ban High-on 4x-es élsimítással 30-60 FPS-t produkál a gépem, még az is lehet, hogy normálisan fut Ultrahigh-on. Végülis majd egy éve a Doom3-ra készülve vettem ezt a gépet...) Este azt hittem, valami baj van a videókártya hűtésével, de valami bug miatt kapcsolgatta le a buditükörbe-nézés környékén a monitort, mostmár túl jutottam rajta.
  • hykao #12507
    Nincs egetverő különbség! Főleg, hogy némelyik faltextúra nevetségesen alacsony minőségű!!! Ez sokat ront szerintem az összhatáson!!!
    (lehet ehhez is rajongói textúracsomagot kiadni - Deus Ex2 -Thief3...)
  • hiba
    #12506
    En is ugyan igy, de a konzolba ekkor is csak annyit kozol hogy 128vram
  • Sherad
    #12505
    Az egyik audio file-ban van!
  • hiba
    #12504
    Mikor az UHt beallitod kozli hogy 500MB vram kell neki, de attol fuggetlenul elindult nalam 128al is, nemileg lassubb mint HQba de olyan egetvero gfx kulonbseg nincs, hogy aktivalja az ultra high-ot nemtudom, de a system optionsbe, UH-s beallitas marad kijelolve.
  • hykao #12503
    A dobozról kiderül! Csak el kell olvasni! Tehát amiktől óvakodjon: 9800SE, ill. 128bit Edition.
    Jól vizslassa át a dobozt, mert a 128bit editiont pl. jó kis betűkkel írták, hátha elkerüli a figyelmet :)!!!
  • tibor16
    #12502
    Odább írtam, nekem ultrán megy, 9600XT 256 karival. A high beállításoknál sz@rabbul teljesített. Nem vágom, de az ultra bekapcsolt vmit, amitől jobban fut (4,8 catalyst).
    Tényleg, nem tudja vki mi lehet az oka???
  • hykao #12501
    Én ULTRA beállítás mellett játszom, és a vidkártyám csak 128 megás (viszont az AGP-t 256 megára állítottam).

    Szal egyszerű, ha látod a menüben az ULTRA HIGH Quality-t, akkor próbáld ki.
  • hiba
    #12500
    nehogy bemenj vmi boltba es kiadj vagy 60ezret egy ilyenert, lapozz fel vmi forumot vagy hirdetesi odlalakat, es hasznaltan majdnem fele ennyiert is megkapot 40korul, meg garival...
  • rage
    #12499
    Hogy javítottad ki az installer hibát?
  • prédikátor
    #12498
    Hol találhatók a kodok amik a dobozokat nyitják, mert sikeresen elakadtam a 001-nél, pedig mindent átnéztem 50-szer de semmi, pl ez a 001-hez tartozót merre lelem

    help
  • 3P
    #12497
    VIGYÁZ!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Nagyon sok helyen Radeon 9800-ként árulják az SE-t, ami messze elmard egy rendes 9800-tól!
  • Lacc
    #12496
    Hát kinek mire kell költeni :)
  • SE0418
    #12495
    Kösz az infot!
  • Joe004
    #12494
    Mondjuk én nem veszem meg inkább a gépreköltök!
  • Joe004
    #12493
    13-án fog megjelenni itthon nem ?
  • Punkerwork
    #12492
    "megvenni" :)
  • neckman
    #12491
    milyen a game me ma megyek megvenni érdemes?
  • SarkanyfuaRUSH
    #12490
    Üdv!

    Az ultra high beállítást tényleg csak 512 mb-s videokártyával lehet beállítani, vagy megnézni azért meglehet kisebbel is?

    (nem vagyok otthon, de érdekelne)

    Köszi
  • Gábor
    #12489
    Simán fut rajta mediumon, 800x600, majd' minden effekt bekapcsolva (nem emlékszme melyiket nem tette rá)
  • SE0418
    #12488
    GF4Ti4200/128M -kártyával próbálta már vki? Tapasztalat?
    Gép: PIV 4.2 /512M
  • Andie
    #12487
    Sziasztok!

    Tegnap este végre megvolt az install, csodák csodájára indult is a game, rövid konfigolás után már tapostam is a kurzornyilakat. A magyaritás fórumba már irtam egy kis véleményezést, de gondoltam itt is helye van - már aki kiváncsi rá.
    Túl vagyok hát az elsö 2-3 órán, most kell majd taliznom valami Alpha pontnál a többiekkel, de közben kihallgattam a 2 fejest, amint áttérnek a B tervre. Itt lefagyott a gép, úgyhogy restart volt :)
    Meglepöen szépen fut a játék a konfigomon (Amd 1.6, 640 Ram, Gef3Ti200 32) 800x600/medium beállitásoknál. FPS 15-35 között mozog, lazább részeknél akár 40 is lehet, de néha 10re is visszaesik, ám alig észrevehetö a szaggatás. Maga a játék hangulata oké, igen parás, ámbár 1 óra játék után kb tudja az ember, hogy na most fog rátörni egy zombi. Úgyhogy +-5 mp-el meg lehet saccolni. A para -5 nél van :)
    Azt nemkomálom, hogy hótsötét van. Egyszerüen néha vakon megy az ember, holott látszik, hogy itt elvileg látni kéne. Nyilván ahol lámpázni kell, ott ok. De az nagyon idegesitö, hogy megyek megyek egy folyosón, egyszercsak leszakad elöttem a mennyezet, és valami elkezd tüzet dobálni rám. Semmi nem látszik belöle, csak tán a szeme világit, meg amit dobál. Azt lövöldözök a vaksötétbe, ahol sejtem a szörnyet, azt 3-4 lövés után várok, hogy vajon meghóta é magát. És az esetek 90% -ban igy van, hogy csak sejtem, hogy merre és kire kéne lönöm.
    Brigthness már 50%-on van, lehet még feljebb kéne tolni. - utánna feljebb toltam, kb 60%-ra, igy már valamivel többet látni, de még mindig soxor van, hogy csak egy sötét árnyra lövöldözök. Ehhez felesleges többezer poligonból felépiteni egy szörnyet, mikor az esetek 90%-ban csak a körvonalai látszanak, vagy max néhány barnás pászma. Ha olyan közel engedem, hogy részleteiben lássam (és mondjuk nem mozogna), akkor meg már mindegy, mert a vörös hályogtól nem látok semmit. Szóval biztos szépek a szörnyek, de az állandó sötétség és a gyors mozgásuk miatt (kivéve zombik) nem sok látszik belölük :(

    A hangok is nagyon ott vannak, bár kicsit idegesitö néha már ez a folyamatos beszürödö rádióadás az üvöltözéssel. Oké, elsöre jó poén volt, hogy a többiek kint küzdenek, meg minden, de soxor már nem hallottam a környezetemet, mert ez ott üvöltözött meg sistergett a fülembe (észrevettétek, hogy a "sistergett" szóban benne van az angol "nővér/húg" szó? )
    Az irányitás oké - kisebb malőrtől eltekintve : elsöre nem sikerül beállitanom az oldalazást a bal és jobb nyilakra. Lenyomtam a nyilat, és beirta, hogy SHIFT. Aztán valahogy mégiscsak sikerült, és kiderült, hogy a numlock zavart be. Egyébként valóban pofoneccerü, elég a 4 irány, ugrás, és kész. Rendkivül hasznos, hogy nincs USE meg ACTION gomb, hanem mindent az egérrel lehet babrálni. Gyak jó beállitás mellett el sem kell venni az embernek a kezét a klaviról és az egérröl.
    A fényhatások csodásak - még igy médiumon is - , a lengedözö lámpák (amiket fene tudja mi tart mozgásba - lehet, hogy feltalálták az örökmozgót az UACnál? :), a villogó neonok, a körbepásztázó fények, táblákon tükrözödö fénycsikok, a zombi kezében lóbált lámpa is fényt és árnyékot vet... szóval ha az ember túl van az elsö 1-2 óra paráján és megrázkódtatásain, és van ideje kicsit odafigyelni a grafra - és jól beállitotta a brightnesst, hogy lásson is valamit - akkor lehet gyönyörködni. Kiváncsi lennék, sokkal szebb-e egy brutál konfigon, de talán egyszer ezt is megtudom.

    A játékmenet egész érdekesre sikerült. Ugye azt vártuk - attól féltünk kicsit, hogy marad a Doom1-2, rohanj, azt aki eléd toppan, henteld le - stilus. Hát ezen kicsit bonyolitottak ezekkel a PDA-kkal, mailekkel, videókkal, sürün kell nyomozni, hogy az ember tudjon haladni. Azonban maradt néhány - számomra - zavaró és idejétmúlt dolog. Mindjárt elsönek ez az ahogy-haladsz-úgy-kapod-a-fegyvereket. Nemazért, de egy tengerészgyalogos (hol van itt tenger???) nem egy marékpisztollyal indul szörnyek ellen, ugyebár. Mérnem lehet mindjárt az elején felszerelni mondjuk az elsö 4-5 fegyverrel, a nagypapákat majd a végén megtalálja, oké. Legyen kevés lőszer - mint ahogy kevés is van sajna :( nem gyözök váltogatni shotgun és a riffle között - igy rá legyek kényszeritve az elején a pisztoly meg a puska használatára, de ne legyen már olyan érzésem, mint a szüzlánynál, hogy csak szép fokozatosan kaphatok meg mindent, ha már teljesitettem.
    A másik zavaró dolog ez a Doom1-2-böl, Duke-ból, stb-böl ismert trükk, hogy a már kitisztitott területen falak nyilnak meg, és szörnyek özönlenek ki, jól hátbatámadva téged. Hát már ez is elég idejét múlt szerintem. Egyrészt felesleges, igy is elég parás a játék, hogy mi van elötted, mi fog a plafonról leszakadni a következö lépésnél, nemhogy egyszercsak azt látom, hogy vörös a képernyö, nyögdécsel a faszim, aztán mire rájövök, hogy a hátammögött - a biztonságosnak hitt területröl - eszi valaki a seggemet. Jó, nyilván ilyen a "valóságban" is lehet, de azért nem 10 méterenként, és nem ilyen primitiven elhúzódó triggerelt falak mögül. A half-lifeból koppintott villámok közepette a semmiböl megjelenö szörnyekröl nem is beszélve.

    Node nem célom lehúzni a játékot, SŐT! Ha kicsit negativnak hangzottak az előző mondatok, az félrevezető : igenis tetszik a játék, 10ből 10 pontos, egy igen izgalmas, parás, és élményekkel teli 2-3 órát szerzett tegnap éjszaka, és ma már töltögetés helyett is játaszni fogok :)

    Konklúzió :
    - Aki eddig hezitált, ne tegye mostmár. Igenis érdemes ezzel a játékkal játszani, meg KELL szerezni. Mondhatnám "közelező játszomány" :)
    - Akinek "gyengébb" vasa van, mint pl nekem is (1.6 Amd, Gef3Ti200), ne parázzon, megy a játék, elég szépen. No persze nem full beállitásokkal. Kompromisszumot kell kötni, le kell venni 800*600-ra és médium-ra a beállitásokat. A játék igy is élvezhető, mitöbb, gyönyörü! (érdemes az advanced menüben is bogarászni, egy-egy kapcsoló OFFra állitása alig észrevehetö minöségromlást eredményez, vagy tán nemis látszik, viszont +5-10 fps-t jelent)
    - Angoltudás nem szigorúan szükséges, de rendkivül hasznos. Egy csomó adat, kód, no és maga a történet mailekeben, hangüzenetekben, videókban van elrejtve. Ezeket nem elolvasni, meghallgatni majdnem egyenlö a halállal nehezebb szinteken. Nem jutsz hozzá lőszerhez, páncélhoz, medkithez a titkos (lezárt) kamrákból, raktárakból, netán egész pályarészek kimaradnak. Ma már azthiszem sokunknak megvan az ehhez szükséges angoltudása, aki viszont még nem érzi biztosnak ezt, annak készitjük a magyaritást. Reményeink szerint 1 héten belül meglesz az egész.

    Hát ennyi voltam, bocs ha hosszúra sikerült, remélem nem volt haszontalan...