181775
  • dikki*yysw
    #4780
    Forma1-ben már volt női sofőr, nem? :) Sajna már nem emlékszem mikor olvastam, pedig másnak biztosan triviálisnak tűnik a dolog, és még a nevét is tudják; de most tényleg nem tudom, Nascarban vagy itt volt-e. Azért szerették, mert csinos volt, és törte az autókat mint a mogyorót :-)) Amúgy körönként több másodperccel lassabb volt mindenkinél.
  • BADE
    #4779
    Képet nem találtam róla.
  • Ramore
    #4778
    Mi a helyzet a Forró Tamás lányával, régebben róla is azt csicseregték, hogy be akarják nyomni a forma1-be. Tud erről valaki valamit?
  • Shaman
    #4777
    Legalább jó nő?
  • dashed_
    #4776
    mekkora lenne mar egy noi forma1es pilota???
    az osszes ferfi neki szurkolna :DD
  • Punker
    #4775
    lol
  • BADE
    #4774
    A Forma-1-ben háromszor is világbajnokká koronázott Niki Lauda védőszárnyai alá vett egy tizenhat esztendős tehetséget, s feltett szándéka, hogy záros határidőn belül bizonyítási lehetőséghez juttatja a száguldó cirkuszban. Hogy az eset még különlegesebb legyen, új pártfogoltja egy hölgy.

    A svájci Natacha Gachnang férfiakat megszégyenítő ügyességgel terelgette korábban gokartját, s jónéhány viadalon hagyta faképnél az erősebb nemhez tartozó riválisait. Pedig az idő tájt egészen fiatal volt még, persze most sem nevezhető öregnek: mindösszesen 16 esztendős, de már most a jövő egyik nagy ígéretének tartják.

    Natachára tavaly szeptemberben figyeltek fel a szakemberek, amikor is a BMW által szervezett tehetségkutató versenyen csöppnyi megilletődöttség nélkül bizonyította versenyzői rátermettségét, s úgy verte el vetélytársait, mintha azok dodzsemben ültek volna. A parádézás természetesen meghozta gyümölcsét, a svájci hölgy lehetőséget kapott arra, hogy a BMW ADAC-sorozatban csillogtathassa tudását. Natacha idén már több futamot teljesített sikerrel, s a hozzáértők szerint jóval többre hivatott, hamarosan még feljebb léphet.

    Natachára felfigyelt Niki Lauda, a Forma-1 háromszoros világbajnoka is, s feltett szándéka, hogy idővel a száguldó cirkuszban is bizonyítási lehetőséghez juttassa. "Mostantól személyesen fogom egyengetni pályafutását" - nyilatkozta a Jaguar tavalyi csapatfőnöke. "Bejuttatom Natachát a Forma-1-be."

    Azért ez nem holnapra várható, de figyelemre méltó, hogy Mario Theissent, a BMW motorsportigazgatóját is lenyűgözte a svájci tudása. "Egyike a legtehetségesebb fiataloknak, akiket valaha láttam" - méltatta Natachát dr. Theissen. "Nagyon messzire juthat..."


    Forrás:Origo
  • dikki*yysw
    #4773
    Istenedet most már!
  • Dikkma
    #4772
    Sajnos én sem bízom benne, hogy egy új Kimi, vagy MSCH a srác.
  • Ramore
    #4771
    Szerintem nem fog meglepni minket jó eredményekkel, mondván, hogy csak tesztel!
  • a.carkey
    #4770
    Majd a Ringen Zsoltika két órát fog körözni. Megnézed majd az idejét és a többi aznapi időt is és majd kiderül mennyire lassú a srác. Én is kiváncsian várom ...
  • Don Vito
    #4768
    Tényleg mekkora gáz hogy a pénz a rosszabb pilótákat is be tudja juttatni az f1-be pedig vannak sokkal profibbak is. ott van ez a Rácz István srác, Porschéval nyomja a magyarországi hegyiversenyeken, szerintem nagyságrendekkel jobb mint Zsolti
  • Don Vito
    #4767
    kissunyi és nagysunyi hehe :)
  • Tikal #4766
    kissumi a nagysumitol tanulta a sunyi modszereket a versenytársak kilökéséről :)
  • Ramore
    #4765
    :)) az apja meg gyorsan tudja számolni a pénzt! :))
  • Don Vito
    #4764
    Mit szóltok a múltkori rajthoz? Kissumi oldalba baszta szerencsétlen Barichellot, az meg szerencsétlen Raikkonent, aztán még neki állt feljebb hogy megbüntették. azt mondta hogy ő nem tett hirtelen mozdulatot, pedig olyan szépen húzta rá Barichellora hogy csak na.
  • Don Vito
    #4763
    Télleg láttátok a szabadedzésen?
    úgy szitált a kanyarba hogy csak na. bár az újoncok közül ő volt a leggyorsabb. igaz hogy pl kiesa minardival ment.
  • Don Vito
    #4762
    A legjobb az az volt, amikor Eddie Jordan azt mondta: azért szerződtettem Zsoltot mert már az elején megfogott a gyorsasága!!! :)
  • Ramore
    #4761
    A Baromgartner család lehet, hogy gazdag, de még a pénzükkel sem fognak tudni a kisgyermeküknek forma1-es győzelemet venni szerencsére, saját tudással meg esélye sincsen. Csodálnám, ha egy teljes szezont végig vezetne a pályafutása alatt a forma1-esek között.
  • a.carkey
    #4759
    Mellesleg nekem "Zsoltika Pék"-kel semmi nagyobb bajom ...

    De sajnos ez a magyar és nemzetközi valóság. Akinek pénze van, az kerül igazán jó pozícióba a F1-ben. Persze kell egy jó manager is! Zsoltnak van egy. Ez van. Kevés szegény származású tehetség volt a F1-ben, de aki jó volt, ha volt pénze, ha nem , befutott. Zsolt papájának van. Manselléknek nem volt, Schumacheréknek sem (bár Ralf egy extra eset ...), Hillnek detto, de Montoyának, Villeneuvenek pl. igen. Voltak és vannak átlag családból származó pilóták, mint Prost, Alonso, Coulthard, Barrichello, Raikkonen, Hakkinen stb. Ezek és a szegényebbek csak a tehetségükkel tudtak bekerülni a F1-be, de persze nekik is szükségük volt egy jó managerre. MS-nél Willy Weber, Hakkinennél Rosberg volt az adu ász. Weber - aki akkora féreg, mint kevés ember a F1 körül (nála csak Ecclestone és Mosley nagyobb) - anno felfigyelt a Schumacherekre és ezzel ő is meggazdagodott. (Mert az, hogy teszem azt MS 50 milkát keres, az nem jelenti azt, hogy annyit is kap kézhez. Ha jól tudom 38%-os Weber részesedése MS fizetéséből ...)
    Mansellnek viszont manager híján egy szar saját autót kellett vennie kezdetkor, és azzal versenyzett. Feleségével csinálták a szervízt. Ha jól tudom még "bobby" (a tipikus brit rendőr) is volt egy ideig ... Aztán felajánlották neki is a Lotus szerződést ...
    Prost Renault Elfezett és ott futott be.
    Senna kemény gookartos múlttal került Angliába. Egy Van Diemen nevű csapathoz a brit Forma Ford bajnokságba, majd a következő évben egy kivétellel a Rushen Green csapatnál 23 győzelmet aratott, 2 második és egy 14. helyet szerzett (30 versenyből)! 18 Polet gyűjtött ekkor. Majd 1983-ban Martin Brundleval csatáztak a F-3-as címért. Amit nem Senna nyert meg, azt Brundle nyerte. Szóval Senna erősen hozta az eredményeket a kategóriájában. A F1-ben már majdnem nyert is az első évében egy nagyon szar csapatban a Tolemanban (a Benetton elődje). Villeneuve Cartozott, ott nyert is, majd F1 (persze a papa hírnevével) és egy nagyon jó autó a segge alá. Első versenyen pole és 2. hely. Ascari volt nnála csak jobb ezen a szinten ... :) De ő pl. a pénz és a hírnév miatt került be. Bár véletlenül VB-t nyerni nem lehet, de szerintem szarabb versenyző, mint Hill volt, akit nagyon tisztelek, mert emberileg hatalmas személyiség!!!
    Hill egy csóróként és motorversenyzőként került a F1-be. Qurva sokat segített neki a felesége. Bár nem volt kategóriája legjobbja, sőt ..., de valahogy Williams felfigyelt rá és szerződtette még Mansell alatt tesztpilótának (közben meg Hill a Brabhamnél hajtott). De ő is befutott, méghozzá szerény eredményekkel a háta mögött, sőt VB-t is nyert.
    Nos, akkor pl. Zsolt miért ne futna be? Tudom, hogy pl. nem tud normális hangsúllyal beszélni és kicsit mackós és "más" a hangja, de ez van! Tud viszont 5 nyelven kommunikálni (angol, francia, német, olasz és magyar), mindent tud az autókról és ezt a szerelők anyanyelvén is tudatni képes. Szóval jó tesztpilóta. Kevés ilyen van.
    A F1 legjobbjának Nakajimat tartották. De ő meg egy "Autótörő János" volt. A másik ilyen jó Andrea De Cesaris volt, szintén hasonló képességekkel (mellesleg hatalmas fej ember:). Nakajima volt az, akit nem mertek egy idő után mutatni a kamerák belülről. Ennek az volt az oka, hogy az ő autóján voltak a kezdetekben - meg Sennajén, tehát a Camel Lotusokon - az első kamerák. Akkor még ritkábbak voltak a belső képek, mint most (most se sűrűn mennek, max a digit chanelen). Amikor azonban Nakira váltott a rendező, belülre, a soron következő 1 percben elég nagy százalék volt az esélye, hogy kiesik, amit általában meg is tett. A végén már tényleg nem merték mutatni. Helyette Sennát vagy később Piquet-t mutatták ...
    De Naki volt a legjobb! Minden akkori szerelő szerint. Poénra megmondta mit, hol, mennyire kel meghúzni, kicserélni stb.

    Szóval lehet, hogy Zsoltika ilyen vagy olyan, de sok minden határozza meg, hogy kiből milyen F1-es versenyző válik. (Andretti se volt rosszabb, mint Villeneuve, de szarabb kocsiban ült. Utána Villeneuve már jobb autóban nagyobb sikert tudott elérni. A következő Cartos Zanardi volt, zero eredménnyel, de senki sem mondhatja, hogy szar versenyző ... Zanardi után Montoya jött, Montoya után meg Da Matta vagy ki a szar jött a Cartból ... Tehát minden második a jó! :)

    Zsoltikát meg majd meglátjuk mire viszi jövőre a Jordan Mercedessel ... (Tuti, hogy leigazolják olaszország körül ...)
  • Ramore
    #4758
    Kesjár Csaba tényleg megérdemelte volna, ő valóban tehetséges volt, Baromgartner "papakedvence" viszont minden csak nem tehetséges. A forma3000-nek és a forma1-nek igazából nincsen szüksége ilyen lassú pilótára.
  • KG21
    #4757
    valszeg igen, mivel Baromgártnerék forgalmazzák Magyarországon a Renault-kat
  • Shaman
    #4756
    lehet,hogyí ez a jó magyar mentalitás,de én pl anno ezerszer inkább örültem volna ha szegény Kesjár Csaba bekerül. Ö tudott is volna ott felmutatni valamit.
  • Shaman
    #4755
    A baj,hogy sokkal több jóval tehetségesebb pilóta lenne,csak nekik nincs lóvé.
    Beszélgettem egy sráccal aki annó együtt gokartozott baumgartnerrel,s mondta,hogy többen is simán megverték itt Mo.-n.
    Szal inkább ez a baj.
  • Punker
    #4754
    felőlem néma is lehet, csak gyorsan és jól vezessen...
  • Punker
    #4752
    nem az a baj hogy bekerült, hanem ahogy bekerült és hogy már most sztárolják pedig az eredményei még messze vannak attól amilyen hősnek a média beállítja.....
  • PcKiller
    #4751
    Én sem bírom igazából B. Zsoltot, de sztem most inkább örülnünk kéne hogy esély van rá, hogy egy magyar pilóta is legyen a Forma 1-ben. Persze jó magyar mentalitás, bekerült vhova (ahova sokan egész életükben nem fognak ) rögtön szarozzuk, anyázzuk...
  • Ramore
    #4750
    miért, ott kevesebbet kellett volna fizetnie Baromgartner apukának a tesztpilóta ülésért?
  • a.carkey
    #4749
    Mellesleg csodálom, hogy nem a Renaulthoz került tesztelni ... :)
  • KG21
    #4748
    én mindig megnézem mit alkotott a Baromgartner de ez nevetséges egyszerűen hogy egy bajnok csapathoz igazolva csak ennyire képes, cxsapattsa is rendszeresen leveri, szal ennyit róla.
  • Ramore
    #4747
    F3000-be sem való, tavaly elött azt mondta, "persze mert rossz kocsiban ülök, de jövőre jó kocsiban majd jobb lesz és különben is a csapattársamnál jobb vagyok így is". Tavaly a jobb kocsiban sem jöttek az eredmények mert "idén már nem jó a kocsi, de majd jövőre igazán jó kocsiba ülök és különben is a csapattársamnál még így is jobb vagyok". Na idén megvan a jó kocsi, de az eredmények sehol, a csapattársa viszont tud élni a jó kocsival, jönnek is az eredmények neki.
  • Balo
    #4746
    én csak NS-t olvasok
  • Balo
    #4745
    jogos
  • Punker
    #4744
    http://www.a5.hu/cgi-bin/a5/page.cgi?db=news&page=cikkf1&table=hirek&ID=4686¶m=2
  • Balo
    #4743
    azt tutira nem, csak az osztrákot (az angolt még nem biztos)
  • Punker
    #4742
    törlik a kanadai nagydíjat?
  • Shaman
    #4740
    na majd ha pancser Baumgartner oda kerül....
    Ezen mindig akkorákat vidulok. Mit keresne ott?? Az egy hót pancser,minek sztárolják???F3000-ben nem is tom,de eddig a legjobb helyezése eccer egy 6. volt. Most erre veri magát?
    Inkább apuci,aki tele van ZS-vel oszt nyomatja fiacskáját.Ha a Jordannek nem kéne lóvé az életben nem mehetne oda.(lehet így se)
    Na mindezek ellenére nem akarom bántani,mert nem rossz pilóta a maga szintjén,de F1-be szvsz nem való.
  • Zanzy
    #4739
    PALIK!? Kit érdekel! Figyelj kicsit jobban, és megérted!
  • Tikal #4738
    azt hiszem az idén már egy páran bizonyitoták hogy tudnak vezetni, mind időmérőn mind a futamon :)
  • a.carkey
    #4737
    Nehogy mÁr a Palik féle "Verstappent se bírja megelőzni" beszólásokat szopd be vagy azt vedd alapul! Ember!

    Ha küzdeni kellett, akkor küzdött. De nem elemzek, korábban már megtettem. Haki nem Jordanból a harmadik nyerő csapatba cseppent be, mint MS egy 7. - röhej - hely után ...

    Haki két év kemény LOTUSos évad után - a sikeres szereplése miatt, ami egy nagyon szar csapatban kijött 4. helyekben és jó versenyekben - került a Mekihez. Ahol majdnem egy év tesztpilótaság után kiszorította Andrettit, akit a hülye Palikék szintén lenéztek, pedig ő is Cart bajnok volt, az apja is volt F1-es világbajnok is stb. Aztán kezdésnek leverte Sennát az edzésen ...

    (Mellesleg ezek a buzi Palikék minden Cartost - Montoya, Andretti, Zanardi lenéztek -, csak a szupertáp Villeneuveöt nem. De őt a médiának sztárolnia kellett valamiért, pedig az apja egy hatalmas erőszakos arc volt, és ebbe is halt bele ... Szóval nem értem ????)