5225
star-wars-banner.jpg
  • Punker
    #172
  • PREMIERE1
    #171
    WOW :)

    Tök jó! Picit elgondolkoztam ezen kép láttán.

    1. Poén lenne ha bevezetnék az ST armourt és a sisakot a magyar rendőrök alapfelszerelései közé. :) Milyen kira lenne, ha T21-el mászkálnának ST páncélban a rendőrök Budapest területén. Tuti vonzaná a turistákat. Bár jogdíjas lenne, de mégis jópofa.

    2. Valamint, van ugye Disneyland, Asterix Park, Wonderland (), stb., lehetne pl. Nevadaban Lucaséknak egy "Star Wars Planet"-je is. Benne Tatooine faluval, Coruscant és Corellia városokmásakkal, nem messze tőlük egy Endor Forrest rész ewok falvakkal és egy imp bázissal, aztán egy Dathomir Witch Village rancorokkal, loki kimoglia farm sok csontvázzal, egy kashyyyki wookie falu, hothi havas rész lépegetőutazással egy rebel bázisra, hatalmas nabooi zöld övezet, rori-i mocsár, talusi mezők lila éggel!:), stb. Indulna a nevadai sivatagból, nem messze Las Vegastól, és amolyan pár km2-es részt bekerítve elérne Arizóna erdős részeiig. :) vagy több városban lenne ilyen SW park, mindegyikbe el lehetne látogatni, és mivel nevada-Arizona határán a sivatag-zöld övezet-hegyek váltják egymást, mindezt simán meg lehetne csinálni. Bár nagyon komoly beruházás lenne, de mivel Lucas Skywalker-farmja is szuper, és évente százezrek látogatják 50 dollárért, szerintem ezt is simán meg tudná csinálni erős csillagos ötösre!
  • Punker
    #170
    nekem is ugyanez volt a reakcióm a humoros topicban :)
  • Cat #169
    habár nagyon kicsi az AT-AT, de a kép amugy jó :)

  • Kori
    #168
  • Bucser
    #167
    Akkor nincs humorérzékem
  • Cat #166
    abban épp az volt a poén...
  • Cat #165
    A Star Wars I. és II. részénél megszokott tavasz helyett a harmadik epizód pótforgatása csak augusztusban várható - írja a hivatalos Star Wars-honlap. Rick McCallum producer egyeztetési problémákkal magyarázza a késedelmet.

    "Mivel tavasszal nem ért volna rá minden színész, úgy láttuk, jobb, ha augusztusra halasztjuk a pótforgatást, amikor mindenki szabad" - mondta McCallum, aki arról is beszámolt, hogy egy rövidke forgatásra már májusban sor kerül: a vukikkal vesznek fel bluescreenes jeleneteket Sydneyben.

    A Baljós árnyak és A klónok támadása készítésekor egyébként két-két pótforgatást tartottak: az elsőt tavasszal, a másodikat pedig ősszel, de mivel most több idő jut a vágásra (talán nem is a színészek elfoglaltsága a csúszás valódi oka, hanem az, hogy Lucasék nem haladnak megfelelően a vágással? - a szerk.), elképzelhető, hogy az augusztusi pótforgatás elegendőnek bizonyul.

    A hivatalos Star Wars-honlap a hírében fogalmi zavarokat is tisztáz: mint írják, ezeket az utólagos felvételeket sokan "újraforgatás"-ként (re-shoot) emlegetik, ám pontosabb a "pótforgatás" (additional photography) meghatározás, mivel ilyenkor alapvetően nem elrontott jeleneteket forgatnak újra, hanem rövid új képsorokat - például közelieket, reakciókat - vesznek fel, amelyek szükségességére az első vágás után derül fény.

    Természetesen az is előfordulhat, hogy a pótforgatás alkalmával teljes új jelenetek kerülnek a filmbe: a Star Wars - II. rész - A klónok támadása készítésekor például a geonosisi droidgyárat utólag adták a filmhez. Most ilyen komoly "betoldás" nem várható, ám "sosem lehet tudni" - jegyezte meg McCallum.

    Akit biztosan csak utólag építenek bele a III. epizódba, az Grievous tábornok, a szeparatisták félig robot, félig űrlény katonai vezetője: ő előbb a Star Wars: Clone Wars című animációs minisorozatban mutatkozik be, és a mozifilmhez még csak most fogják modellezni és animálni. Azt sem tudni még, kinek a hangján szólal majd meg Grievous, de mint McCallum mondja, ennek eldöntésére még bőven van idő, mert a hangfelvételek leghamarabb augusztusban kezdődhetnek.
  • Bucser
    #164
    Akár egyként nézem akár nem szerintem a 4-6 mind történetében mind stílusában messze jobb mint a 1-2... Nekem 1-2 megint nem tetszett:)) 2-ről ki is jöttem a moziból.... Aztán a csatajelenetet otthon néztem meg azt mondták haverok, hogy jó:)))) Az tényleg jó volt, csak Yoda ne ugrélt volna mint egy nikkelbolha:)))
  • Kori
    #163
    ok
  • rezsofiz
    #162
    rulez
  • Gandibá
    #161
    ...
  • a.carkey
    #160
    Ja. Én pl. egyenként nézem a részeket. Sohasem nézem egyszerre a 4. részt a 6. résszel.
  • Gandibá
    #159
    Ez így van, de szerintem a részeket egyként kell nézni.
  • Kori
    #158
    1-2 a 4-6 színvonalát meg sem közelíti
  • Punker
    #157
  • a.carkey
    #156
    Star Wars - R2-D2 System Error :)
  • Gandibá
    #155
    Hát ahonnan én szedtem az megszűnt, de DC-n biztos megtalálod.
  • Hazo
    #154
    Sziasztok!

    Nem tud valaki linket a Clone Wars rajzfilmsorozathoz?

    előre is köszi
  • Gandibá
    #153
    Szerintem mindegyik rész jó, nem lehet egy SW-nél szerintem részekként nézni, de ilyen szempontból az EP 1 tényleg elég gyengus, de a 2is. Könyvbe sokkal jobbak voltak, bővebb, érthetőbb. De a lényeg az hogy SW forever!
  • PREMIERE1
    #152
    Yoda Powa :)
  • Davidus
    #151
    Az EP:1 egy darab szar volt de az EP:2 szerintem nagyon is jó.
  • LittleL
    #150
    Ja, tényleg a tegnapi a legjobb rész volt.
    Ezek az újak csak egy harmadrangú animációs szarok.
    Átvettem már régen videóre, de még nem kapott el a vágy, hogy újra megnézzem az új részeket.
  • Punker
    #149
    kár hogy a DVD-se lesz benne a kimaradt jelenet :(
  • Punker
    #148
    a legjobb rész,imádom az AT-AT-t :))
  • Augustus Gigo
    #147
    nézem
  • Dzsini
    #146
    réges rég, egy messzi messzi galaxisban
  • Punker
    #145
    lassan kezdődik az eddig elkészült legjobb Star Wars epizód!!!
  • Bucser
    #144
    Hála égnek nekem eredeti sznkronnal van a spec edition VHS-en. (angolul tehát). A Szinkronos pedig megvan DVD-n. 3 rész együtt Háillag machinált cucc. a Furcsa az volt, hogy jobb a minősége mint a vhs-nek és a dvd-től elmarad olyan 2/3-ad arányban. Nem tudom, honnan lett szerezve. egyébként full kalóz, de így jóvolt:)))
  • Bucser
    #143
    Én azon röhögök nagyokat, hogy ki van írva minden újságba, hogy special edition-t adják le erre az ajánlóban meg a régit reklámozzák:))))))

    RTL KLUB SUXXXXXXXXXXXXXXXXX
  • magus
    #142
    a fo baj amugy az hogy kb 8szor lattam mindegyik reszt...
  • magus
    #141
    vhogy nekem is hasonlo erzesem volt tegnap. Nemtom, az elso resz, oo tul rovid, vagy nemtom.
  • Punker
    #140
    hüle vagy?
  • RangeR
    #139
    meg akartam majd venni DVD-n ősszel a régi trilógiát, de megnéztem tegnap az első részt a tévében. Sajnos beláttam: ez akkor jó volt, kb.300x láttam részenként több mint 2 évtizeden keresztül, folyamatosan. És pont mostanra elég lett belőle. Nem tudnám mégegyszer megnézni. Megkopott a fénye az idővel. Csak egy full felújított változat jöhetne bekem, vagy még az is kevés lenne, inkább egy újra elkészített verzió kéne...
  • Punker
    #138
    nekem is a bővített van VHS-n.
  • Gandibá
    #137
    Nekem videokazin van meg a legelső digitálisan felújjított (mármint THX-re gondolok) verzió, ott jó volt a szinkron, de ez a mostani bővített (mert valamelyest bővített volt) elég gázos lett.
  • wizy
    #136
    én már láttam többször is ezzel a szinkronnal, és már megszoktam.... sőt, ha belegondolok, akkor csak ezzel a szinkronnal láttam :-)))
  • Gandibá
    #135
    RTL klubtól mit vártál? :P
  • Punker
    #134
    na ja az új szinkron nagyon gagyi :( de a DVD-n valszeg nem lesz szinkron legalábbis I.-II. epizódhoz nem volt.
    ezek a mocskok raktak bele reklámot? ennyire nem lehetnek hülyék.....
  • Gandibá
    #133
    Ez a felújjított verzió jó lenne, ha mindegyiknek a régi szinkronja lenne. Pl. Darth Vader és Leia szörnyű lett.