602
ATLAS
  • PiszkosFred
    #522
    Igen. A játék jelenlegi egyetlen értkelhető része a hajó. Az építése és a hajózás/harc. Előbbinél zseniális alkotásokat is látni. Utóbbi meg marha jó. A többi (bázisépítés, kereskedelem, állatok, stb.) unalmas és gagyi, nem hiába kezdték el automatizálni a dolgokat a prefab épületekkel és azok automata funkcióival.

    Arra készülj fel, hogy official szerveren a lawless zónák nagyon lagolnak csúcsidőben (is).

    Sokminden változott azóta, hogy játszottál, de annyit egyik sem, hogy ne lásd át egyből az egészet.

    Arra is készülj fel, hogy a raft és a Ramschakle sloop mellett a sima Sloop lesz csak ingyenes hajó, a Schooner 5000 aranyba, a brig 18k-ba, a gally 50k-ba kerül - kerül alatt értem, hogy a hajóváz legyártásához ennyi aranyat kell raknod a shipyardba a szokásos nyersanyagok mellett. A Ramming ship is 22k, az egy előre elkészített "prefab" ship (freeportokban lehet venni és minimális építhetőségi lehetősége van, viszont más a hajózási mechanikája és tűzerőben valahol a Brig és a Gally között található).
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2021.01.28. 13:22:56
  • Caliph
    #521
    áh nem,szeretek megküzdeni a dolgokért :) ja meg a warehousenak is utánna kell néznem :D
    meg a skill pontoknak is,nem tudom azt variálták e,de amikor anno toltuk haverokkal ki volt osztva hogy te hajóácsra húzol,te állatokra,a másik építkezésre.. :D
    nem tudom mennyire lesz ez igy most lekorlátozva hogy egyedül leszek,de ahogy olvasgatom a korábbi hozzászólásokat,akik bunkert építenek és hajókáznak is mellette ,csak nem lesz baj :D

    a hajózásra emlékszem,az nagy feeling volt anno :) remélem az érzés megmaradt :)
    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2021.01.28. 12:35:29
  • PiszkosFred
    #520
    Ha nagyon nem boldogulsz, akkor majd ugorj el G3-ba es adok aranyat, amennyit akarsz :) Mostansag mar nem jatszok, meguntam, de a warehouse napi szinten termel 10-15k aranyat.
  • Caliph
    #519
    köszönöm a tippeket,hétvégén lehet ránézek
  • PiszkosFred
    #518
    Most már 24 óránként csak 1 aranyért dolgoznak, könnyebb, mint anno a 6 óránként 1 arany időszakban :)

    A legkönnyebb a warehouse+market kombinációval kereskedelmi bonyolítani, de az official pve-n szinte minden hely dugig van ezzel (nehéz letenni új warehouset, mert 500-800 méterre egymástól nem lehet kettő).

    Ezért kezdetben érdemes inkább egy sloopra rakni egy diving attachment-t (oil kell bele, hogy kapjon a búvárruha levegőt) és shipwreck után kutatni, azokban van 50-300 arany, szintjüktől függően. A hajóroncsok helyét a Sextant buffal is láthatod, de addig, amíg nincs ilyened, szabad szemmel is kiszúrhatod őket.

    Emellett szerezz egy medvét, és csinálj low lvl kincsestérképeket. Sloopra éppen felfér egy medve, bár neccesen, de megoldható, és irány a 1.0-5.0 nehézségű kincsek szigete. A medvének ha van 160 körüli melee damage / 400+ életereje, nem lesz gond. Érdemes kifejleszteni a "Nature's Cry" skillt (Beast masteryben lesz), mert ha a medve hátán ülve aktiválod, akkor tizenpár másodpercre komolyan megnő a medve sebzése, így a kincsesládák mellett spawnoló "army of dead" könnyen elintézhető :)
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2021.01.28. 10:49:54
  • Caliph
    #517
    aranyat most hogy a legkönnyebb szerezni? pve solo...rég toltam vele,de lehet ránéznék a közeljövőben...utoljára akkor toltam amikor kijött earlyben...az jó rég volt :D
    akkor emlékeim szerint arany kellett az npc legénységnek,nem kevés naponta :D
    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2021.01.28. 10:28:24
  • Wolwerine
    #516
    Kèt-három naponta èr komolyabb raid, tegnap már csak a területem sarkának mentek neki, szètlőttèk az ott állò NPC-m fegyverèt ès lebontották a lőállását (ferde kő ajtò mögött állt, ùgy hogy csak a fegyver csöve látszott ki), majd a mögötte talált kèt ajtòt is elbontották. Az egyik egy üres helyisègre nyìlt, a másik mögött találtak mèg egy ajtòt, azt már nem nyitották ki. Ami jò döntès, mert volt mögötte mèg kettő:) A vèdelem jelenleg 14 puckle gun (kezelővel) ès 4 ágyù. Az NPC-k zöme lőállásban áll, majd rakok fel kèpet, hogyan kell ajtò mögè rejteni őket.
  • Wolwerine
    #515
    Lehet.. Plusz mint kiderült, a Puckle-kat nem szabad túl magasra rakni, mert csökken a lőtávja. A raftos szállítást csináltam egy darabig, de korlátozott mennyiségű sapsot lehet a kezdőhelyen szerezni, végül a resource térkép segített, találtam cukrot a D5-ben is.
  • PiszkosFred
    #514
    Akkor lehet mégsem egyedül volt, hanem volt egy társa aki vállalta a céltábla szerepét, amíg a másik meg- és/vagy kikerülte az ágyúid látószögét.

    C4-ben respawn, aztán rafttal viszel sapot a bázisodra.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2021.01.21. 14:57:14
  • Wolwerine
    #513
    Pár nap nyugalom után megtámadtak, valószínűleg egyetlen ürge volt, aki némileg misztikus módon minimális kárral leszedte két puckle-mat, a hozzájuk tartozó NPC-ket reggel a földön találtam meg, az állatokat hajkurászták. Egyetlen lőszert sem lőttek ki, a srác pedig csak azt a két puckle-t szedte ki, ami rálátott, a másik kettő részben a tengert figyelte, azoknak semmi bajuk. Egyetlen épületembe jutott be, ahol szétvert egy üres ládát, két másikkal is megpróbálkozott, de nem volt türelme átütni a falakat. Buktam a warehouse-t, mert a lővonalában volt és kevés a durability-je, ami gáz, mert D5-ön nemigen van saps, ami az alloy-hoz kellene. Ennek ellenére zavar, hogy nem fogyott lőszer, ahhoz hogy kitalálja, pontosan milyen területet fednek le az NPC-, k kisebb csoda kellene...
  • PiszkosFred
    #512
    Ágyú/mortar/stb játszik, de ugye vízfelszínt elérve/vízben (elvileg) csökken az ágyúgolyó sebzése (ezért sem éri meg bálnázni cannonnal például), az expl. barrelt meg minden patchben cseszegetik, kiveszik, beteszik, lőhető, nem lőhető, érheti víz, nem érheti víz, stb., jelenleg úgy emlékszem, hogy vízben inaktív lesz, így az sem jó. Telerakod a partot bújtatott csapdákkal (közte akár large stone kapukkal/falakkal) és nehéz dolguk lesz.

    De mégegyszer, kb. egy éve nem voltam PVP szerveren (nézni szeretem a videókat, átélni már kevésbé, "öreg vagyok én már ehhez"), nem tudom most mi ellen mi a módszer. PVE-n nyilván nincs ilyen gond, ott ha csapdázol, az inkább griefing, mint sem védelem.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2021.01.17. 17:12:41
  • Wolwerine
    #511
    Ez jòl hangzik, akkor megjátszom, a többihez kèpest elenyèsző mennyisègű alapanyag kell hozzá. Ha sem a robbanò hordò, sem az ágyù nem játszik, hogy tudnák eltüntetni a pillarokat?
  • PiszkosFred
    #510
    Hát, pár centivel a vízfelszín alatt "véget érő" stone pillar+celingekkel telerakott partszakasz PVE-ben is elsüllyeszti néha a figyelmetlen hajósokat (főleg ha nincs bekészítve tartalék plank), nem hogy PVP-ben :) (bár ebben a szezonban kizárólag offi pve-n játszok, de ha minden igaz a robbanó hordó sem sebez már ha vizet ér, így több erőfeszítésbe kerül elbontani a csapdát, ha nem akarnak úszni vagy gliderrel besiklani a támadók)
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2021.01.17. 16:42:55
  • Wolwerine
    #509
    Az ismerősöd nagy arc lehet, hasonlòan gondolkodom èn is, tervezem pár ál ajtò lerakását, elrejtett termeket, befalazott ládákat, ilyesmiket... Az öböl alját telerakom vìz alatti oszlopokkal, hogy ne tudjanak közel hajòzni ès hajòròl tüzelni. Akár vìzalatti csapdáròl is szò lehetne, kìváncsi vagyok, ha rászalad egy oszlopra egy mèlymerülèsű hajò, mi fog törtènni? Letesztelem single playerben :) :) :) Ha csak megfogja (mert úgy èpìtem, hogy be tudjon jönni, de ki már nemigen) az is jò, belogolok ès felgyùjtom;)
  • Wolwerine
    #508
    Köszönöm az elismerèst :) Minden bázis feltörhető, csak megnehezìteni lehet sajnos. Ha beáll egy Galleon a telepem elè, a vìzre, valòszìnűleg pár sorozattal szèt tudná lőni az egèszet... Mèg. Egyenlőre bázisèpìtő játèknak fogom fel az egèszet :)
  • PiszkosFred
    #507
    El tudod érni, hogy megunják a raidet, de ennyi a maximum. Aki akar, úgyis be fog jutni a bázisra. (az idei szezonban van már amored dock, talán az picit tovább tart, mint bármilyen védelem, de a fenntartása nem kevés arany/nap)

    Tavaly egyik ismerős mesélte, hogy felépített egy több szintű, tier2-3as (zöld és kék blueprintes) falakból és kapukból készült bázist egy szigeten, ahol nem volt hegy vagy magaslat, vagyis a glider "elméletileg" ki volt zárva, csak a szárazföldi támadásra kellett készülnie. Épített több random kisebb épületet is a szigeten, azok egyikében tárolta az aranyat/értékeket. Direkt úgy nézett ki mindegyik kis épület/bázis, megtévesztésként, mintha már ostromolták volna csak a tulaj nem foglalkozott az újjáépítéssel. Félbe hagyott tető, fél durabilityvel falak, stb. (nyilván amit kellett, azt védett). A "fő" bázis közepén a sok rétegnyi fal alatt hagyott pár npct shiv gunnal, pár egyéb apróságot és egy üres ládát, benne egy papírtekercset a "HA HA HA" felirattal. :)

    Egy ideig nem volt gond, de aztán egy nap jött egy felderítő sloop 2-3 emberrel, végigverték magukat a főbázis rétegein, stb. egészen a ládáig, majd elmentek. Mint kiderült, az öröm korai volt, mert a hahaha felirat olyan szinten felhúzta őket, hogy visszajöttek immáron nagyobb hajóval, többen és ami csak épített dolog volt a szigeten, azt lerombolták és elpusztították. Onnan tudta meg, hogy működött a rendszer és a fricska a támadók felé, hogy a támadók (azt hiszem spanyolok voltak) csináltak videót a raidek alatt, amiket kiraktak youtubra, majd redditre vagy playatlas.com fórumra, és azokat nézve látta viszont a rombolást. :D
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2021.01.17. 16:03:54
  • lammaer
    #506
    Jó volt olvasni az írásod és gratulálok a kitartásodért, én sztem már a második bekezdés után hagytam volna a játékot a francba :D

    (elöljáróban: Atlassal keveset toltam, arkban van 3000+ órám PvP szerveren)

    Igazából az nem újdonság, hogy PvP szervereken az emberek többnyire nem azért puszítanak mert kell a loot (youtuberek próbálják azt elhitetni, hogyha nem éri meg hogy betörjenek hozzád nem fognak... dehogynem), hanem csak azért hogy romboljanak - nekik az is elég élmény, ha esetleg a végén lesz loot az csak hab a tortán. NEm lehúzásként írom az emberekről, ez nem minősíti őket, nekik ez tetszik.

    A másik, hogy nagyon sokszor offline jönnek, tehát egyrészt nem tudsz védekezni, másrészt igazából fejlődni se tud az ember, hoy esetleg lássa mit rontott el az építésnél, hol volt a hiba a védelemben. Ez engem borzasztóan le szokott lomboni, és el is kedvetlenedek a játéktól...

    Arkban amióta megnéztm pár yotuber videóját (pl Kishko), teljesen egyértelművé vált hogy a bázisépítés és a passziv védelem (azaz amikor nincs játékos), semmit nem ér. Belefeccölhetsz bármennyi munkaórát, a passziv védelem (falak) csak a hideg ellen jó, az aktiv védelem meg buta mint a "főd", kijátszható vagy cssak egyszerűen türelemmel kifogyasztható.


    Nem tudom Atlasban ez másképp van e, lehet e olyan bázist felhúzni ami mondjuk a játékosok 95%+a ellen meg tudja védeni magát amig az ember dolgozik vagy alszik... de kétlem.
    Utoljára szerkesztette: lammaer, 2021.01.17. 15:44:40
  • Wolwerine
    #505
    PVP napló

    Úgy döntöttem, mások okulására naplót írok a Shark nevű, hivatalos PVP szerveren szerzett tapasztalataimról, ahol egyedül igyekszem boldogulni. A C4-es négyzetben található Freeport szigetek egyikén kezdtem, annak nem javaslom ezt a helyet, aki most kezdi a játékot, ugyanis nincs rajta víz és a környéken is elég nehéz „saps”-ot szerezni. Mivel a single móddal sokat játszottam, a szigetet a 8-as szintet elérve a skilleket célirányosan elosztva kezdő szlúppal már úgy tudtam elhagyni, hogy képes voltam fém eszközöket és hordót gyártani. Első kapcsolatom a PVP-vel a Czech Coop bázisán volt, ahova kiszálltam nézelődni. Nem túl nagy, de szépen kialakított bázis volt, szépen körbenéztem, majd kifeküdtem egy „Puckle Turret” lövésétől. Ez voltaképp egy 5 lövéses tárral rendelkező, NPC által üzemeltetett védelmi eszköz, vannak hiányosságai –hiszen bejutottam a bázisra- de amúgy halálos. A turretet működtető NPC sérthetetlen, úgyhogy megölni csak a turret szétverése után lehet (a netes leírás szerint hátulról nem sebezhetetlen, de az egyiken kipróbáltam, nekem annak tűnik). Tehát újraéledtem, majd a hajómon állva! szedett le a következő lövés. Nem volt mit tenni, hasra vetettem magam és felhúztam a vitorlát, úgy hajóztam ki a lőtávjukból. Ez a fegyver egyébként minden bázisvédelem alapja.

    Nem mentem messzire, a D5-ös négyzetben (ami lawless terület) találtam egy elbomlófélben lévő bázist (Led Spike Coop), olyan helyen ahol több malmot is le lehet rakni. A Led Spike Coop bázisán találtam nyersanyagot, munkapadot és pár hordót, tele vízzel, így el tudtam kezdeni a saját bázisom kiépítését. A kezdőhajóm eddigre sajnos nem volt meg, menet közben egy szikla széttépte, a kétárbocos kialakítás nem kedvez az irányításnak...

    2-3 napig békésen építgettem, belaktam a területet, ágyúval szétlőttem az elbomlott Led Spike Coop után visszamaradt malmokat és lepakoltam a helyükre a sajátjaimat. Mindkét malom mellé egy ajtóval zárható, kisméretű kő épületet raktam, ládákkal, munkapadokkal, ship resource dobozzal. A partra felhúztam egy 4*6-os alapterületű tornyot, a majdani lakótér és védelem számára. A tervek szerint olyan magas lett volna, hogy csáklyával ne tudják elérni a tetejét, körben azonban magas sziklafalak vannak, így erről lettem, alig 10 egység magas lett. Ekkor érkezett meg egy „Mason” nevű, elég rosszindulatú ürge, aki lerombolta a malmaimat, szétlőtte a mellettük álló épületeket, lyukat lőtt a bázisom és a torony falába, majd alvás közben kinyírt (konkrétan ágyúval, a bázisra szerintem be sem ment). Elsüllyesztette az ágyús Sloop-omat, majd később visszajött és mivel látta hogy befoltoztam a bázisfalakat, ismét szétlőtte őket. Sőt az épülőben lévő új hajómat is szétlőtte shipyarddal együtt (ott volt az utolsó ágyam). Egy shipyardnak 135.000 durability-je van, úgyhogy kellett hozzá lőszer. Elvinni semmit nem vitt el… Hasonlóan járt el a szomszédaimmal is, egyiküknek egy Schoonere horgonyzott védelem nélkül a vízen, természetesen azt is szétlőtte. Dolgoztam, úgyhogy csak 5 percre tudtam fellépni, védelem sem volt kiépítve, szóval zavartalanul működhetett.

    Tehát, mint látjuk, a „Lawless” területeken bárkit meg lehet támadni, az épületeket le lehet rombolni, bárkit ki lehet rabolni, tönkre lehet tenni. Meg is fogják próbálni. A goldon kívül minden pótolható, úgyhogy a rombolás nem gáz (ha nem az arany veszik el), egyszerűen jó helyre kell költözni, ahol lehet több malmod, akkor az alapanyag dőlni fog. Esetemben a jól kiépített bázisra esküszöm, ami meg tudja védeni magát akkor is, ha nem vagy a gépnél. Ez nem PVE ahol fából felhúzol némi épületet és a cuccaid védve vannak… A nyersanyagokat több helyre kell szétosztva tartani, úgy hogy mindegyikhez külön kelljen hozzáférniük, így több esély van rá, hogy megmaradnak. Több, védett helyen lévő ágyra van szükség, mert a PVP taktika alapvető eleme, hogy szétverd az enemy ágyát, hogy ne tudjon újraéledni. Mivel a nyersanyag korlátlan, csak az idő kérdése, hogy mekkora, milyen vastag falakkal védett bázist tudsz kiépíteni (passzív védelem). A „Large” falakkal szemben én a kicsiket preferálom, mert nem igényelnek alloy-t és adott területen a sok kicsi fal több durability-vel bír, mint a nagyok. Természetesen mindent le lehet rombolni, azonban dolgozzanak meg a zsákmányért, ha akarják

    „Mason” látogatása után kezdtem el építeni egy „Bunkert”, csak a legszükségesebbekkel. Ágy, kajatároló, hordó, mozsár, munkapad, 2-3 láda, könyvespolc, ship resorurce box, az egész egy 6*3-as lyuk, ferde falakkal hogy a falak is jobban bevédhetőek legyenek. Három oldalról és a tetejéről védi a domborzat, félig egy barlangba épült, az eleje a vízpart felé néz, sajnos a hajóágyúk el tudják érni. Az elejét bevédtem, hat teljes kockányi fallal, ami három egység magas, a sorok között ferde és vízszintes falak is vannak. Két kívülről nyíló helyiséget raktam bele, mint például a Forge szobáját, de azt is jó mélyre építettem. A „Bunker” bejárata kicsit labirintusos, belül kanyarog és 6 ajtó védi.
    Még nem volt teljesen kész, amikor kikötött a parton egy szlúp, a neve: „I raid your soul II”, két ürgével (LCD klán), akik munka közben lecsaptak. Full plate-ben voltam, ennek ellenére levert egy pucér ürge, egyetlen kétkezes lándzsával, majd felvette a ruhámat és abban csapott le –ismét-, a haverja segített neki, majd a tőlem lopott számszeríjjal kezdtek rám lövöldözni. Itt szoktam rá arra, hogy legyen nálam is lándzsa és pucéran járkáljak, hogy ne legyen mit ellopniuk. A legtöbb PVP valószínűleg így zajlik. Újraéledtem a Bunkeremben, ők –valahogy- fél perc múlva rájöttek hol vagyok, és a domborzat mellett bekúsztak mögé, majd elkezdték ütni a falat. Volt egy ottfelejtett munkapad is a sarokban, egy ládával, a ládát szét is verték. Az egyik falból valahogy leütöttek 1400 durability-t, majd megunták, én innentől a Toronyba teleportáltam.

    A Torony lapos tetején volt egy kezelő nélküli turretem, azzal próbáltam őket lelőni, azonban az egyik csáklyával feljött a torony tetejére, úgyhogy onnan is pucolnom kellett. Közben szláv nyelven követelték a „Loot”-ot, amim egyébként nem volt, de nem is adtam volna… Rutinos raidelők voltak, a Toronnyal most nem próbálkoztak be, de letettek egy ágyút a Bázisommal szemben, amihez az alloyt a Forge-mban (még szabadon állt) égették ki, majd lyukat lőttek a falába és bementek. Mivel nem volt arany bent, leléptek és a szomszédaimat kezdték el lerabolni. Sikerrel, láttam a nyomait. Még megpróbáltam elsüllyeszteni a hajójukat, de nem bírtam szétverni fejszével, úgyhogy loptam a hajóról némi kristályt (170 Telluritot), bőrt, hasonló szemetet.

    A távozásuk után kitöltöttem a réseket a Bunker és a domborzat között, ágyúval most már 2-300.000 durability-t kell szemből átütnie annak, aki hozzá akar férni, befejeztem a falak megerősítését, a Tornyot is megmagasítottam, körbevettem még egy sor fallal, valamint lőrés kialakítása mellett feltettem két NPC-s turretet (aktív védelem). A Torony belsejét is beépítettem kőfalakkal, sőt vízszintesen három különálló szintre szakaszoltam. Pár nap nyugalom és minimális lőszerfogyás (gondolom kíváncsiskodó/felderítő volt) és egy kis csetepaté után (megtaláltam a közelemben hová tették az ágyukat az újraéledéshez, mellette kettőt lenyomtam lándzsával, de a harmadik lelőtt) ismét megraideltek. Távol voltam, a szerveren élet akkor van, amikor alszom, hajnalban. A nyomokat értékelve, a két NPC-m nem adta olcsón az életét, 60 db lőszert lőttek ki, ami tudtommal instant halál, úgy tudták őket elintézni –talán- hogy csáklyával bejutottak a lőrésbe, mindegyikhez külön és szétverték a turretet. Vagy ágyúval lőtték szét a turreteket, a földről… Ágyúval szétlőtték a Torony ajtaját is, fellépcsőztek a harmadik szintig ahol rájöttek hogy a feljárót befalaztam, úgyhogy lyukat lőttek a középső szintbe is, ahol a munkapadom volt, majd nem vittek el semmit… Mert nem volt mit, némi nyersanyagon kívül. A Bázisomra megint bejutottak (ágyú lerak, fal szétlő), de ott sem volt semmi elvinni való. A Bunkerbe nem próbáltak bejutni. Ha bejutnak, az óriási idő és lőszer pocsékolás, ott tárolom a nyersanyagom zömét és mind a 200 aranyamat, hát kíváncsi leszek megéri-e..

    A terv a következőkre, kitalálok valamit, hogy jobban bevédjem az NPC-ket és további helyeket alakítok ki nekik, oda, ahonnan biztosítható a „tűz és látóösszeköttetés”. Kíváncsi vagyok arra is, mihez kezdenek mondjuk 6 db NPC-vel
  • PiszkosFred
    #504
    Az szep, teged sem sokaig kovetnek a tamadok :) Brig vagy Gally?
  • Mokuslekvar89
    #503
    Nem gunportba vannak,hajó hátuljába van 16 ágyú
  • PiszkosFred
    #502
    Az is jó, bár azt nem szoktam variálni, csak akkor, ha nem gunportba raktam le ágyút. A lényeg, hogy amikor a "tüzet szüntess" parancsot kiadod, akkor legyen kijelölve az a csoport, amelyik ágyúit le akarod állítani - jelen esetben akkor az 5-ös csapatot.
  • Mokuslekvar89
    #501
    Köszi, beraktam az ágyukat pl az 5 ös csoportba és most jo
  • PiszkosFred
    #500
    Mert a hajon levo NPC agyusaidnak korabban kiadtad a "tuzelj mindenre szabadon" parancsot (PC-n "V", amikor a kormanynal vagy). SOTD es PVP soran celszeru.

    De, ha vége a harcnak, akkor add ki a "stop" parancsot (PC-n "C", amikor a kormanynal vagy) es akkor nem lonek minden allatra, halra, stb.

    Nyilvan, ha gunportrol beszelunk, akkor ha siman lezarod (kormanynal "R" betu), akkor nem lonek, de ha a fedelzetre/deckre raktal ki agyukat (hajo hatuljara ballistakat, agyukat, stb), akkor azoknak nincs gunport fedonyilas, muszaj leallitani :)

  • Mokuslekvar89
    #499
    Hali.az lenne a kérdésem hogy ha le engedem a horgonyt és nem vagyok a kormánykerékbél miért lővik a vízben az állatokat az ágyúk ?
  • Wolwerine
    #498
    Sziasztok! Egyedül nyomom a PVP szerveren, ehhez lenne két kérdésem. Hogyan látja az ellenfél, a kőfal mögött hol állok épp? Lőttek ki ágyúval amikor offline voltam a bázisomon (mindkétszer látszott a falon lévő lyukakon hogy engem céloztak). Most építek egy bunkert, 6 sor falon keresztül meglátták hol vagyok, bejöttek/kúsztak a bunkerem mögé (még nincs kész, úgyhogy nem illeszkedik tökéletesen a domborzathoz), nekiálltak ütni a kőfalat tőlem pár centire és sebezték is, bár csak 49 sebzés volt/ütés... Szóval a másik kérdésem mi sebzi a kőfalat?
  • Fakkika90
    #497
    Magyar csapat várja új tagjait EU PvP re wipe után . Ha érdekel írj rám Discordon:
    Fakkika90#4103
  • Gatcha
    #496
    Halisztok! PvE vagy PvP -s játékost keresek atlaszban!
  • PiszkosFred
    #495
    Pontosan, procgen miatt elegge idiota alakuak, sok sziget layout ismetlodik es nagyon uresek a szigetek. Oke, van kincskereses, de azon kivul egyszeruen nincs miert elmenni egy szigetre. Nincs titkos npc, nincsenek rejtett ladak, se dungeonok, se lore, barmi, amiert - mint minden jatekban -, vegigjarnal egy-egy sziget minden pontjat. Egyszeruen nem jutalmazza ezt a jatek.

    Egyetlen "haszna" van elmenni es vegigjarni mindent - de ez is kenyszer -, a szintlepes. Az idiota megoldasuk miatt 51. utan csak DP-vel lepsz szintet, vagyis ekkor sem azert szallsz partra, mert kivancsi vagy mi van ott, hanem azert, mert "muszaj".

    Szoval az elso par tucatnyi ora miatt megeri a penzt a jatek, de a piacon levo jelenlegi online survivalhoz kepest nagyon keveset nyujt. Bar, tovabbra is imadok hajokat epiteni es tervezni, csak hat az is potcselekedet, mert minek egy otodik brig, vagy tizedik schooner, stb.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2019.12.31. 01:33:46
  • lammaer
    #494
    Nekem leginkábba copypaszte világgal van gond... mindenütt jellegtelen random generált szigetek, köztük az unalmas tenger.
    Amit írtál a sokféle nyersanyag megint csak agyatlan timesink. Valahogy nem volt meg a felfedezés élménye egy procedurálisan generált világban....
  • PiszkosFred
    #493
    Egyelore (es gyanitom, hogy kesobb sem) nincs annyi lehetoseg, mint az ARK-ban, igy nagyon sokan abbahagyjak par het utan.

    A jatekosok szama novekszik az elmult idoszakhoz kepest, ez jo - ertem ezalatt, hogy pve eu szerveren a korabbi 3-4 fo helyett/grid 25-30 fos gridek vannak, foleg lawless teruleteken - csak hat ezek kozott sok az uj szolo jatekos, aki megepiti az elso "par kockas" bazist, az elso sloop/schoonert majd elindul valamerre es aztan megunja. Nagy korforgas van, es keves a jatekban marado es esetleges szovetsegeseket, egyuttmukodo kollektivakat kialakito jatekos. Kiveve a kinaiakat es az oroszokat, de veluk meg a kommunikacio kb Zuzu Petals szintjen van.

    A wipe utan en is osszeszedtem egy rakas penzt, egy rakas harvester allatot (zsiraf, elefant, rhino, medve), igy kb barmit barmikor megepitek (3-4 ora alatt egy Galleont is, ha kell) egy 2x bonusz hetvegen, csak minek? Egy par kockas bazis meg 1-1 allat boven eleg minden alap dologra.


    A hajozas tovabbra is lassu, es amig kisebb szintukent kezdetben menekulsz/kerulgeted a ship of the damnedeket, addig kesobb nagyobb szintukent egy ido utan mar az agyugolyot is sajnalod rajuk.

    A kek es feletti receptekhez szukseges extra nyersanyagert 4-5 gridet utazni csak azert, hogy grindelj ott is, majd menj vissza vele a bazisra - alapbol nem lenne gond ezzel, ha ez nem azt jelentene, hogy ha belekezdesz most, akkor a kovetkezo 2-3 oraban nem tudsz kvazi "kiszallni". Ha beledkot egy-ket ship of the damned, akkor meg tovabbi ido, akar kikerulod, akar lenyomod oket.

    A Taming eleinte jo es szorakoztato, de aztan ez is csak egy szukseges kotelezettseg, kozel sem annyira izgalmas es valtozatos, mint az ARK-ban. A paroztatas/szaporitas izgalmas lehet, azt akarom meg kiprobalni, mert az egyelore kimaradt, de meg bele kell asnom magam, hogy mennyire es mi valtozott az ARK-hoz kepest.

    Oke, az unalomig eltelik 100-200 ora es ez az ido az marhajo es szorakoztato, de amikor vege ennek, akkor mar csak unalom van. Neha balnazol, vagy osszealltok es bossokat oltok, de az is csak eloszor erdekes. PVE-n nincs miert fejlodni es fejleszteni a hajodat, ellentetben a PVP szerverekkel, ahol nincs idod unatkozni es ahol muszaj a legjobbnak lenned, vagy torekedned ra. Csak, nekem meg ahhoz nincs idom, turelmem es idegrendszerem :)


    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2019.12.30. 15:03:46
  • lammaer
    #492
    PVEn nem találtunk magyar társaságot, és nekem személy szerint elég hamar unalomba fulladt a játék (mondjuk lehet csak egyszerűen nem jött be a kalózos téma, mert Arkba meg beleraktam vagy 3000 órát).

    De az is lehet nem véletlen hogy gyakorlatilag már ingyen adják a játékot (minden hónapban sokáig le van akciózva 4-8 EUR-ra)...
  • Libra7
    #491
    Köszi szèpen, leginkább pve szerver èrdekel. De ha nem találok mást, megpróbálom amit ajánlottál.:)
  • lammaer
    #490
    PVE vagy PVP?

    PVP esetben keresd Juhász Attilát (FB link), ő benne vagy egy tribeban (egy haver 3 napja csatlakozott hozzá, vannak páran).

  • Libra7
    #489
    Sziasztok, a steam leèrtèkelès alkalmával èn is beszereztem az Atlast. Tudtok nekem ajánlani olyan szervert ahol találhatóak magyar bandák? Az offical EU szerverre lèptem be, de ott nem sok kalóz tesót találni. Válaszokat előre is köszönöm, Ahoj!
  • PiszkosFred
    #488
    Hol kezdtetek vegul?
  • PiszkosFred
    #487
    Hat sok sikert es kitartast nektek!

    PVE jatekoskent anno megprobaltuk mi is, - igaz csak oten voltunk -, de kevesnek talaltattunk, nem birtuk a vegen se idovel, se idegekkel azt a folyamatos nyomast (es "ujrakezdest/ujraepitest"), amelyet a megak gyakoroltak, ha az uri kedvunk ugy tartotta.
  • Axsys
    #486
    Sziasztok,

    mivel most volt/van egy jó kis leértékelés (4eur steamen) jópáran megvettük és elkezdtük a játékot.
    ARK-ot sokat toltuk így nagyjából tisztában vagyunk az alapokkal és jó eséllyel hamar elsajátítjuk a játékot :-)
    kb 10-en vagyunk, akinek van kedve csatlakozni szívesen látjuk PVP Offi szerveren.

    Discordon megtaláltok: Pretor#3624
  • PiszkosFred
    #485
    Irtam lent, M6 grid. Azon belul is eszaki sziget. Viszont, mivel kozel van a freeporthoz (vagyis kezdozona szomszedja) es lawless terulet, ezert eleg surun lakott, sok friss kalandor itt er szarazfoldet eloszor es lerak egy kis kunyhot, emiatt nehez talalni ures helyet, foleg akkorat, amellyel lehet is kezdeni valamit hosszutavon. En csak azert jottem ide, mert csukott szemmel ismerem a helyet es amig nem lesz kesz a Brigantine, addig jo. Aztan "bring me that horizon" :)
  • atibacsi1977
    #484
    Huhh hat ez teljesen kielegito valasz volt mindkettotoktol koszonom szepen.
    Annyira olcso hogy adok neki egy eselyt, bar nem hoztatok meg a kedvem. Sajnos ugy tunik ebben is benne marad a potencial. 4 eurot akkor is feccolok bele, es majd leirom enis elmenyeim.
    Fred, ha megmondod hol jaccol lehet miis oda mennenk.
    Udv.
  • PiszkosFred
    #483
    - En a szigetekkel vagyok nagy bajban, ruhellem oket. Marmint azt, hogy - ahogy irtad, az ugy is tortent - proc.gen. mindegyik, emiatt olyan elmebeteg kialakitasu, amelyet a termeszet soha, semmilyen korulmenyek kozott nem alakitana ki. Ez meg hagyjan is lenne, de mivel random az egesz felszin, rengeteg olyan fennsik van, ahova nem tudsz feljutni, meg csaklyaval sem. En ertem, hogy tobb szaz griden tobb ezer sziget van a jatekban, ez tetszik, de basszus finomithattak volna a rendszeren.

    + Amit viszont nagyon szeretek, az a hajoepites :) Nyilvan egy Slooppal tul sok midnent nem lehet kezdeni - bar azert vannak olyan harci sloopok is, hogy beszaras -, de egy schooner vagy brig mar kellokeppen alakithato es formazhato, es ezzel napokat el tudok tolteni. Mas kerdes, hogy a napok tenyleg azert napok, mert rengeteg nyersanyag kell mindenhez, ami nem ket perc, foleg official 2x szorzok mellett. (bar most eppen 6x szorzo van a halaadas miatt).

    - Nyilvan, ha van allatod (mammut a fakra, zsiraf a szalmara, rhino a kovekre, stb.), akkor megvan gyorsan, de ezeket befogni csak ugy tudod, hogy egy, epitesz egy szallitasukra alkalmas hajot, ketto, olyan szigeten talalod meg oket, ahol tudsz csapdat epiteni a kozelben (nagyon sok sziget tele van 3-foundationnal - lasd ARK pillar szpemjet anno) es van megfelelo kajad (mert az alap bogyokkal es nem "kedvenc" kajaval iszonyu hosszu ido a folymat). Illetve, nekem a tame rendszerbol nagyon hianyzik az ARK fele tranq dart/arrow.

    - szinten negativum, hogy a random generalt felszineken neha olyan mennyisegu allatot spawnol a jatek - foleg a ragadozokbol -, hogy instant death, ahogy meglatnak, ha nincs egy magas szintu medved, tigrised, barmid, amivel szet tudsz csapni kozottuk.

    - A kincsesterkepek szorakoztatoak lennenek, de legalabb egy medve nelkul felesleges belevagni, illetve neha olyan helyekre rakja a kincset, amely nem elerheto, ha belegebedsz akkor sem (lasd elso bekezdes elerhetetlen fennsikjai).

    + A Ship of the Damnedekkel valo harcot imadom, egy 8-10 agyus schoonerrel barmelyiket levadaszod, akar egyszerre tobbet is, csak kell vagy 200% resistance, hogy birjak a palankok a sebzest, kulonben elsullyedsz.

    - A hajozas aranylag gyors speed vitorlakkal, hatszelben, viszont ha szembeszelet kapsz es nincs handling vitorlad, beleoszulsz, mire eljutsz oda, ahova szeretned. Ilyenkor jon a "cikk-cakk", de meg ugy is evekbe telik. Handling vitorlakkal nincs gond, viszont akkor meg a sebesseg csokken, igy ha epp arut/allatot szallitasz egy kereskedelmi hajoddal (ertsd, se agyu, se legenyseg) es beledkot egy SOTD, akkor baj lesz, mert nem biztos, hogy le tudod razni.

    Grafikaval es teljesitmennyel nincs bajom, amiota upgradeltem a gepet par hete, azota megy csont nelkul. Elotte meg, hat, kellett hozza turelem, mire megtalalod a megfelelo beallitast... :)

    Ingyenes skill reset egeszen 50-51 szintig van, utana mar csak aranyert tudunk resetelni (250 arany).

    En most tertem vissza a wipe utan, nagyon lassan haladva az M6-on epitgetek egy kis bazist (itt eltem a megjelenes ota - pre wipe -, es ide tertem vissza most is). A cel ujra megepiteni a wipe elotti mobil baziskent funkcionalo brigemet - amelyet imadtam es tenyleg kurva jol osszeraktam, nagyon rosszul esett, hogy a wipe torolte, pedig nem vagyok szentimentalis tipus -, aztan felrakom ra medveimet, felberelek par matrozt es elindulok a nagyvilagba es szetnezek azokon a szigeteken is, ahol eddig meg sosem voltam, szerzek meg par allatot, kivancsisagbol, es ennyi. Hogy mikorra leszek kesz es nem fogom e menet kozben megunni, azt nem tudom. Sanszos. :)

    (a PVE endgame - world bossok, magas szintu SOTD, stb - nem erdekelnek, ahogy a jobb cuccokat ado tervrajzok utan sem kajtatok, annyit nem er nekem jelenlegi allapotaban ez a jatek)
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2019.11.30. 10:16:43