497
ATLAS
  • PiszkosFred
    Hat, van egy hatosugara a zaszlodnak, de hogy tobb zaszlot le tudsz e tenni vagy csak egyet, azt passzolom. NA szerveren egyet raktam le, az EU-ra meg keresem a helyet.

Orosz es kinai jatekosoknak nagyon remelem, hoyg lesz kulon szervere (es itt is lesz ping limit), mint az ARK eseteben is. Akkor lett ott is nyugodtabb az elet, amikor eltuntek a griefer anyjukba :)
  • drop
    és még ha jól tudom nincs megszabva hogy menyi területet teszel le így van hogy tiszta piros a sziget mert még a tengere is tesz a barom és továbbra se értem miért kell eu szervere kinai meg orosz játékos
  • PiszkosFred
    Na akkor, egyelore szolo jatekoskent en most itt tartok es szerintem egy ideig nem is eroltetem tovabb. Connection es egyeb gondokat hagyjuk, az benne van a pakliban egy alpha statusznal, foleg unnep kellos kozepen. Viszont ami a gameplayt illeti, az nagyon cinkes.

Az elso 8 szint a kezdo zonaban aranylag okes, gyujtogetsz, craftolsz, szintet lepsz, stb. azzal a cellal, hogy meglegyen a raftod, amelyre aztan raksz tarolot, agyat, crafting padokat, stb. - figyelve a sulyra, mert a tutaj sem bir el mindent.

A 8. szint utan a jatek uvolt az arcodba, hogy huzas innen, mert nincs itt tobb XP, nincs itt tobb latnivalo, irany a tenger. El is indulsz annak rendje s modja szerint, iszonyu jo feeling amikor magad mogott eltunik a kikoto es ott vagy a nagy budos semmi kozepen, korulotted ameddig a szem ellat nincs mas, mint ocean. Szinten jopofa a tajekozodas is, az iranytu es a terkep hasznalata. A raft kormanyzasa csak eleinte szokatlan, aztan megtanulod es sima ugy.

Es akkro itt kezdodnek a gondok:

Egy: a kezdo zonabol kierve a Lawless teruletre, mind a NA es mind az EU szerveren a szigetek 99%-a mar most foglalt. Ez meg a kisebb gond, hiszen le tudod nyulni barki foldjet, lerakod a zaszlodat es varsz a kozelben masfel oraig, bizva benne, hogy az illeti, akit epp lenyulsz nincs a kozelben (vagy a guildjenek tagja). Amit aztan majd toled is visszaszereznek. Felreertes ne essek, ez egy kalozos jatek (azok meg aztan siman elvettek mindent, amit akartam - ez igy jol is van), viszont a solo jatekosok itt kezdik el igazan megszivni, mert csapat nelkul itt mar nehez. De, tegyuk fel, szerzunk magunkat foldet, ezert partra szallunk es...

Ketto: az osszes szigeten hemzseg a krokodil, a skorpio, a farkas vagy a kigyo, akik nem csak a parton, hanem a hajodon is megtamadnak (kurva nagy az aggro range, es utana kovetnek teged mindenen keresztul - az ARK-ban le tudtal razni dinokat a domborzatot okosan hasznalva, na itt nem, itt baszki utanad repul(!) ha olyan kedve tartja a krokodil, a skorpio vagy akar a kigyo is). Lvl 8-as szinten eselytelen vagy 2-3 ellen, mert altalaban nem egyedul jonnek, nagyot sebeznek es tobbseg mergez is. Ha megis egyedul, akkor meg tuti, hogy 20-30 szinttel magasabb, mint te. Komolyan, lvl128-as alpha krokodil ha kiszur a raftodon, akkor kezdhetsz uj karriert, mert azt az eletben nem szerzed vissza, mert ha neadj'sten a hajodon vagy, amikor kiszur, akkor ott fog kempelni az idok vegezeteig, hiaba respawnolsz az agyadban, mar ugrik is rad, es hamarabb halott vagy, minthogy a kliens atadna az iranyitast az eledes utan. Ha meg mazlid van es egyedul jon, lowlvl is, akkor megolod, viszont hamarosan ujra spawnol es akkor kezdheted elolrol.

Harom: par darab vendor NPC mellett egy darab kuldetes sincs a jatekban, eddig legalabbis nem volt hozzajuk szerencsem. Valoszinuleg en magamat csaptam be akkor, amikor azt hittem, hogy a trailerben latott hangulat egy resze npc, es nem mind jatekos. Hozzateszem, amit a trailerben latunk varos, az az elso 10 percben kiderul, hogy koze sincs hozza, 4 npc all statikusan nev nelkul, szoveg nelkul, vendorkent es ennyi. En tenyleg azt hittem, hogy lesznek kvesztek es npck is - nyilvan nem egy singleplayer jateknak megfelelo minosegben es mennyisegben -, de valoszinuleg en ertettem felre valamit. :)

Negy: Hja, ami a vitaminokat illeti, hajozas kozben mar le se szarja az ember. Ott ulsz meztelenul a vitorlanal, minden erteked a ladaba pakolva, es ha meghalsz mert epp ehen halsz, megfagysz, skorbut, vaksag, faradeknyosag, stb. kapsz, akkor leszarod, respawnolsz az agyban es folytatod tovabb. Amig megint meg nem halsz. A jatek nem jutalmaz, ha mondjuk figyelsz a vitaminokra akkor kapsz buffot, nem, inkabb buntet. Csak onnantol kezdve, hogy van egy raftod, rajta egy aggyal es 1-2 ladaval, kvazi semmi ertelme figyelni ra, mert minek?

Egyedul akkor van ertelme figyelni a vitaminokra, amikor epp grindelsz valami ritka nyersanyagot es nem akarod, hogy a hajodtol/raktartol tavol halj meg.

Es most ott tartok, hogy EU es NA szerveren is eljutottam lvl 10-ig, behajoztam egy rakas szigetet, hogy talaljak magamnak egy kis foldet, ahol felhuzhatom a shipyardomat, de mindenhol minden dugig van, mindenhol 3-4 kroki, kigyo, farkas (kb az ARK osszes non-dino allatai - bar szerintem meg lesznek itt dinok is, nem lennek meglepve) tamadnak ram, egyszeruen eselytelen barmit is csinalni. A hajokazas meg baromi latvanyos es hangulatos, de azert egy ido utan szarazfoldre is lepne az ember.

Mondanom sem kell, hogy a szel midnig a szarazfoldrol ful kifele, ami miatt nagyon sok "Z" manovert kell csinalni ahhoz, hogy egyalaltan elerj olyan kozel a parthoz, ahol mar le tudod dobni a horgonyt.

Es marha nagyot tevedtem az elejen, amikor elhittem vki kommentjet, hogy egy-egy sziget kb. akkora, mint az ARK szigetei. Dehogy. A vicc az, hogy az allatok populacioja szamban annyi, de teruletre kb. az 5%-a. Komolyan, jartam olyan szigecsken, ahol homokon kivul semmi sem volt, es kb 10 zsiraf keringett egy kb 10 negyzetmeternyi helyen. :) A masik sziget teljesen koves volt, se fa, se bokor, se virag, semmi es oda-vissza kergette egymast egy rakas skorpio meg egy alfa tehen (igen, Alpha female Cow)...

Jo lenne a jatek alapotlete es tetszik is a koncepcio, de nagyon sokat kell dolgozni rajta a kovetkezo idoszakban, kezdve az allatok viselkedesevel, populaciojaval es az elohelyeik kialakitasaval, mert amit a random generator kialakitott, az ugy szar, ahogy van. Konyorgom, mar a kezdo zonaban (freeport) is mokas, amikor a tyuk mellett ott setal a parton a tyuk, a medve, a teknos, a lo, a vaddiszno, a nyul meg a fene sem tudja meg micsoda...

Meg valahogy talalok magamnak egy kis foldet a kovetkezo napokban, aztan megnezem a hajoepitest, de szerintem ennyi, 1-2 nagyobb rancfelvarro patch utan folytatom.
  • PiszkosFred
    Azzal nincs is baj, hogy ettol realisztikusabb es nehezebb. En sem torolnem el a jatekbol, mert fun es nem veszes, de tenyleg balanszolni kellene, mert 60 percnyi jatekbol 40 percig csak a vitaminokkal foglalkozol. Nem az eleterod potlasaval, nem epitkezessel, nem xp szerzessel, nem felfedezessel - hanem azzal, hogy merre talalsz eppen ABCD tartalmu kajat, mert fel oran belul szukseged lesz ra, vagy meghalsz. Ha pedig elkezdesz harcolni, fat vagni, stb., akkor a szervezeted gyorsabb utemben fogyasztja a vitaminokat (plusz a kajat es vizet), igy tenyleg az van, hogy 20 percnyi egyeb teendo utan megint szedheted a gazokat es a halakat.

Es itt jon a kovetkezo gond, hogy jelenleg az Atlas vilagat egy script toltotte fel elolenyekkel es novenyekkel - ebben biztos vagyok, hogy fejleszto egy darab allatot vagy novenyt nem rakott kezzel a helyere, csak a kikotok epuleteit. Rengeteg kis sziget van, ezeken megtalalhatoak a fa, ko, rost trio megfeleloi, de a vitaminokhoz kell neked rakas olyan noveny, amely nem biztos, hogy terem az adott szigeten, akkor pedig igy jartal.

Hust tud szerezni, azzal le van tudva a B (egy a negybol), de peldaul a D-hez halat kell fognod, amelyhez vagy horgaszol, vagy lemerulsz buvarkodni es ugy vadaszol. Elobbihez nem biztos, hogy talalsz cukrot, mitn csali az adott szigeten. Utobbihoz nem biztos, hogy van a kornyeken hal, es mikozben lent uszol es halat keresel, gyorstitott tempoban fogy a D vitamin szinted. Egy-egy halbol aztan nagy nehezen szerzel hust, amely egy, rohadt gyorsan romlik, ketto, alig par %-ot javit a D vitamin mutatodon, vagyis irany vissza a tenger. Na de mivel lent uszkalsz, kozben gyorsan fogy az ABC szinted is...

Hja, a vicc az, hogy a D vitamin hianyaval nem toltodik ujra az eleterod azokkal a modszerekkel, mint alap esetben.

A es C vitamin aranylag egyszerunek tunik, hiszen gyumolcs es zoldseg kell hozza, de ha epp nem terem egyik sem a szigeten, akkor megint igy jartal.

Persze eleinte a fortitudera rakva par pontot javit a dolgon, en legalabbis ugy tapasztaltam.

Szoval rafer egy nagyobb balansz erre az egeszre, szerintem jon is majd boven valtoztatas - de elobb inkabb oldjak meg a bed respawn bugot es a jatek egyeb technikai faszsagait, mert addig inkabb lepakolok egy ladaba halalom elott es respawnolok 50-50-50-50%-so ABCD vitamin szinttel :)
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2018.12.25. 18:05:37
  • Torzonborz
    Green Hellben is ez van, szerintem meg pont jó mert realisztikusabb és nehezebb tőle a játék.
  • TDC Geronimo
    Conan is az mégse ennyire szar. DNLel is játszottam ott se volt ennyire idegesítő. ez a vitamin baromság ez marhára nem kellett volna bele.
  • Torzonborz
    Húha survivor játék és nehéz, hatalmas probléma! :D
  • PiszkosFred
    Na kozben annyit kideritettem, hogy
    - a ladiknak a terheltsege osszefugg a decay idejevel, vagyis minel tobb minden van a ladikon, annal hamarabb kopik.
    - legutobbi patch elbaszta a dolgokat, igy freeport eseten is le kell dobni a horgonyt, az lassitja a decay utemet, nem eleg csak a part kozelebe kikotni, mint eddig.
    - vagy belepek egy tarsasagba, vagy csinalok egyet, de a lenyeg, hogy itt sincs solo jatekosnak log, csak tribe/clan/company log van

Mivel jelenleg ez meg csak nem is a beta, hanem a fizetos alfa valtozat, igy ugyis lesz meg temerdek wipe, bug, hiba es patch azokra, igy nem marad mas, mint nagy levego es...
  • PiszkosFred
    Plusz nem kapsz XP-t lvl8 utan.
  • TDC Geronimo
    Ja csak kezdőszigeten van 25 fpsed meg kilopják a kaját a tűzből úgy hogy semmit se tudsz ellene tenni
  • Vampy
    hat igazabol csurig lehet szedni magad mind az osszes etellel (zoldseg, gyumolcs, hus, hal) Illetve ra kell allni meg a kezdoteruleten a fozes megtanulasara, ugy sokkal jobban elallnak a dolgok.

Amugy ertem en, hogy hajos jatek meg minden, de sztm nem erdemes ilyen hamar elhagyni a kezdohelyet.... Ott rengeteg szintet lehet lepni, skillt megtanulni, etc... nyersanyag van dogivel, nincsenek ellenseges lenyek (annyi...) etc...
    Utoljára szerkesztette: Vampy, 2018.12.25. 16:40:32
  • PiszkosFred
    Biztos, hogy valtoztatnak rajta idovel.
  • TDC Geronimo
    AH nekem ez a vitamin baromság ez sok. Végre elhajóztam kezdőszigetről... egy másik kezdőszigetre :D

Mindenem rendben volt de nem találtam sárga vitamint növelő kaját így belehaltam. Még szerencse hogy előtte minden cuccomat beraktam ládába. Ez így marhára nem élvezetes, hogy állandóan a hülye hunger meg vitamin ikont kell bámulni.

Conanba ezerszer jobb volt ez ott is volt ivás meg evés, de fele ennyire nem volt idegesítő. Nem értem deveket miért csinálják ilyenre. Ez kinek fun?
  • Vampy
    Zatonyokra vigyazzatok, most tortam rajta ripityara a a tutajom...:D
  • PiszkosFred

Jo, de ott fel perc alatt volt hazad, falakkal, tetovel, amit lezartal egy pinkodos ajtoval es senki sem nyulta le a cuccodat, csak ha ledozerolta a bazisodat/faladat. Anno a regi vulkan oldalaba epitettunk direkt kozossegi kohokat, hogy azoknak is legyen lehetosege banyaszni es olvasztani, akik kesobb kezdtek es a vulkan peremen mar nem jutott nekik hely :)

Na de itt a kezdo "freeport" szigeten nincs ra lehetoseged (marmint epitkezni), csak amikor majd kihajozol lvl8 utan/kornyeken. Akkor viszont szembesulsz azzal, hogy kb 3 nap utan szinte az osszes sziget minden terulete foglalt es csak baromi nehezen (es mazlival) tudsz magadnak foglalni egy kis foldet. Amely teruletre aztan fel tudsz huzni egy kis hazikot ugy, hogy nem semmisul meg egy ora alatt - bar ez csak hallomas, ma akartam volna elindulni en is, de ahogy irtam, a ladik es a felszereles kuka, kezdhetem elolrol. Amihez igy most sok kedvem nincs, de muszaj lesz valamikor.

Egyebkent amekkora nagynak tunt a jatekter elsore, most latszik csak igazan, hogy mennyire zsufolt minden 30-40k jatekossal... Csaloka volt a korabban linkelt vilagterkep.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2018.12.25. 15:08:08
  • lammaer
    Arkot nem játszottál? :) Ott smithy, fabricator, kohók mind nyitottak voltak egészen a múlt hónapig amikor megcsinálták ezekre a Pin kódot...
  • PiszkosFred
    Hat, elkiabaltam. Tegnap delutan meg megvolt, ma delre mar hult helye a ladikomnak, rajta a ket ladaval (nyersanyagok es backup felszereles halal esetere), aggyal, kisszekkel. Log persze nincs a jatekban (vagy csak en nem talaltam), igy utana kell nezni a timernek, mert ez igy sovany.
  • Ainz
    Én arra várok, hogy fixálják a freezet, mert rendesen megfőhet alatt a vga meg a cpu : D
  • PiszkosFred
    Sorry, a reszleteket nem neztem, csak a twitteren jott szembe a poszt ma reggel. Akkor vedd meg steamen, ott is 20 dollar korul van, kb 6000 ft.
  • Ironman2
    Azt irja hogy régiózáras vagy mi a fene:

WARNING! This product is region locked and can be activated only in Europe except for England.
    Steam gifts on this sale are only redeemable during the sale period and once the sale is finished, you'll not be able to activate them.
  • TDC Geronimo
    Én csak annyit szeretnék hogy ezt a survival cuccot balancolják valamennyire, mert ez nekem nem fun, hogy a játékidőm 70%át azzal töltsem, hogy legyen kajám. Haver még el se kezdte, de ezzel várunk mire komolyabban nekiállunk
  • PiszkosFred
    Egyebkent HRK-n most meg olcsobb, valami 5.8k pengoert viheto, jo(bb) lesz ez kesobb, ennyit meger.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2018.12.25. 13:27:00
  • Ironman2
    Jaaa! Kimaradtam az óráról akkor szerintem!
    Kösz!
  • PiszkosFred
    Az egyetemes gorog mitologiaban Hydrakent van jelen, nem otfeju sarkanykent, meg mielott... :)
  • Ironman2
    Én lehet megveszem az ára miatt,mert most olcsóbb,aztán majd később telepítem,ráér.
  • Ironman2
    Na bakker! Ötfejű sárkány.D Mindegyiknek külön le kell vágni a fejét vajon?
  • PiszkosFred
    Hja meg valami: a raftok idovel "elkopnak" (amolyan decay rendszer), ezert folyamatosan javitgatni kell mert ha a 10 000-es "tartossaga" elfogy, akkor akkor annak annyi.
  • PiszkosFred
    Na ezt majd kiprobalom, koszonom.
  • Vamp17
    Én arra jöttem rá ha a Szárföldon utod a halat, akkor ha kozben lefekszel, kiszedni a húst... Kicsit fura, de majd gondolom javítják.
  • PiszkosFred
    +minden eheto cuccnal van egy szines nyil az also sarkaban, az jelzi, hogy milyen vitaminra/ertekre hat.

Vitaminoknal arra is figyelni kell, hogy az sem jo, ha keves/elfogy/hiany van es az sem, ha csak egy fajta kajat eszel es tulteng benned az ABCD valamelyike (vitamin mergezest kapsz).

A kek a legneccesebb, mert ahhoz halat kell fogni. Mivel a horgaszat egy kinszenvedes (mar ARK-ban is az volt, itt is maradt az "ulj le egy szekre"), ezert celszerubb fogni par fegyvert es fejes ugrani a vizbe :) Raja, lazac, barmi jo. Nalam sajnos vmi miatt bugos, mert ha a halat megfogom (grab) es felviszem a fedelzetre, akkor nem engedi pick/hatchet egyikevel sem darabolni, igy en a vizben szoktam. De, ott meg nem egyszeru...

Mielott barki is masik szigetre/zonaba menne, legyen betarazva kaja, mert hosszu lesz az ut a tengeren :D

Ladat feltetlen zarjatok PIN koddal, de ez alap minden survival jateknal.

Amin meglepodtem az az, hogy PVE szerveren is nyitott minden workstation/tabortuz/stb., ami miatt barki ki tudja szedni a benne hagyott cuccokat. Volt olyan, hogy epp sutottem a hust, erre jon egy masik jatekos es elvitt belole mindent, meg a szenesedett fat is. Azota kint hagytam a hajot a parttol messzebb es ott sutok/fozok, igy latom, hogy melyik ehes jonne kajaert :) A pozitiv oldala az, hogy ha van nyersanyagod, van skilled/engramod, akkor mas munkapadjan is le tudod craftolni - csak gyorsnak kell lenned, ki tudja ki all a hatad mogott. Hozzateszem, szerintem ez a nyitott dolog kesobb valtozik majd, peldaul a Conan EA idoszakaban is oda-vissza varialtak ezekkel a fejlesztok, ugy lopkodtuk egymastol a szolgakat, hogy orom volt nezni :D
  • Vampy
    Na par orat ma mar toltam :)

Eddig nagyon bejon!!

Grafikara nekem szebb mint az ARK es sokkal jobban is megy. A tulelos resz szamomra konnyebb, nem tudom hogy az ARK-os "mult" miatt, vagy tenyleg konnyebb-e...

A Vitaminos dolog elsore eleg xar, amig ra nem jossz, mi mire jo (kek: hal, lila: hus, zold: zoldseg, narancs: gyumolcs) Viszont belegondolva, logikusabb, ARK-ban ha elertel egy szintet es bealltal valamilyen kaja craftolasara, akkor nagyon leegyszerusodtek a dolgok, itt az miatt,h negyfele ertekre kell odafigyelni, sokkal eletszerubb.

Fontos, hogy kezdoszigeten (ahol van kikoto) erdemes kezdeni, nagysegrendekkel konnyebb ugy az eleje! Nemcsak a tutajepites miatt, a kornyezet is sokkal baratsagosabb itt, mint mas szigeteken!

A masik, ha megvan a tutaj, nem kell egybol nakivagni a "het tengernek" mert abbol eleg gyorsan halal lesz... Rengeteg mindent el lehet erni a kezdo szigeten is!! Utana pedig konnyebb (sztm) a tengeren. Persze egy hajos jateknal vonza az embert az Ocean..:)

En komoly bugokkal meg nem talalkoztam eddig.
    Utoljára szerkesztette: Vampy, 2018.12.25. 11:27:05
  • TDC Geronimo
    Ja tologattam én is, de nekem a survival cucc része nagyon HC egyelőre. Végre megcsináltam tutajt meg ágyat, volt elegendő kajám is erre vitamin mérgezést kaptam és 2 percre rá meghalt kari. Oda minden -.-
  • Vampy
    ma raprobaltam, (csak 5 percre, lefekves elott :) ) es kezdohely szerveren (M7) zero lagg volt, ugy hogy a Steam 40.000 jatekost mutatott! Szoval ugy latom alakul a dolog :)

Remelem holnaptol sikerul kicsit jobban belemerulni :)
  • TDC Geronimo
    Remélem azért ezeken a survival cuccokon balanszolnak. Ez a vitamin baromság teljesen felesleges és a karakterem állandóan éhen akar halni. Megeszek 5 húst azt kb nem ad semmit, HPt se tölt. Sokat nem toltam még vele szerverek miatt meg nem is nagyon akarok még nagyon belemerülni, de ez szerintem marha idegesítő
  • PiszkosFred
    Vizkereseshez egy kis tipp:
    Lehasalva (nem hajolva, hanem teljesen lehasalva) ha zold teruleteken (fuves, foldes, stb. felszinen - vagyis nem sziklas vagy fagyos videken) jobb klikket nyomunk, akkor kezdodik/elindul a vizkereso minijatek, igy lehet kis forrashoz es vele nemi vizhet jutni a kiszaradast elkerulendo a kezdeti szinteken, ahol nincs edesvizi forras a szigeten.
  • nordan
  • PiszkosFred
    Tenyleg nincs egyelore, sem hangulataban sem latvanyaban.

De, egyelore jatszhato es a patch utan jol is fut most mar a hivatalos szervereken is, cserebe viszont egy (szamomra) fapados es kelloen kaotikus, ark alapjaira epulo vilag az, ami elerheto. Akinek ez tetszik, az jol fog szorakozni vele, akar mar most is. Akinek nem, az messzire kerulje el a jatekot es keressen mast, van szerencsere ezer masik jatek, amiert fizethet, ezert ne tegye. :)
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2018.12.24. 14:10:52
  • Hexex86
    Én is ebben reménykedek. No mans sky is elég jó lett a mostani frissítésekkel.
    De nem akarok senkivel sem veszekedni.
    Mindenkinek Boldog Karácsonyt!
  • Darkman86
    Annyiban azért igazat adok a negatív véleményt adóknak, hogy jelenleg a játéknak kb köze nincs ahhoz amit a trailerben mutattak,mintha két különböző dolog lenne. Eléggé No Man Sky effekt a jelenlegi helyzet. Lehet hogy 1,5-2 év fejlesztés után ez is jó fasza lesz, bárcsak úgy lenne.....
  • Hexex86
    Ha tényleg 19 éves vagy akkor még kisgyerek voltál amilyen évszámot emlegetsz.
    De viccet félretéve.
    Nem fanboy vagyok, inkább csak kíváncsi leszek, hogy mit hoznak ki egy 20 eurós játékból. Manapság sokkal kevesebb tartalommal bíró játékok azok amik jó értékelést kapnak.