602
ATLAS
  • PiszkosFred
    #442
    Ez is jon hamarosan - sosem ertettem, hogy ezt miert kellett "kerni", miert nincs igy alapbol

    "You can now fill waterskins/jars from ground spouts."
  • TDC Geronimo
    #441
    Ma jön patch. Egy fontos rész benne

    "Default resource and taming speeds have been increased to 2x as the baseline."

    Na ez egy marha jó start.
    Utoljára szerkesztette: TDC Geronimo, 2019.01.04. 01:00:30
  • TDC Geronimo
    #440
    Kipróbáltam ARK "demo" verziót. Ráadásul ez egy 1 évvel ezelőtti build volt. Hát sokkoló a különbség atlashoz képest. Remélem egyszer eljut legalább ilyen szintre ATLAS is.
  • PiszkosFred
    #439
    Through til January the 1st, ATLAS players on the Official Network will receive a 2.5x Harvesting and Taming Bonus, and not to mention Gold-boosting Top Hats are available at your local Freeport or Travelling Merchant!
  • PiszkosFred
    #438
    Elvileg csak tegnapig/maig volt aktiv. De szerintem ebbol is rendszeres 4 napos event lesz, mint az ARK-ban.
  • TDC Geronimo
    #437
    2.5 ös szorzó még mindig aktív? Most indítják újra networkot kíváncsi leszek lekapcsolják-e
    Utoljára szerkesztette: TDC Geronimo, 2019.01.02. 19:13:01
  • Kazagor
    #436
    Nagyon kellemes érzés, amikor költözés közben, a raftodra ami full meg van pakolva a cuccaiddal rádpopol egy szellemhajó. Még annyi esélyed sincs, hogy elkerüld amint meglátod, mert a raftodtól kb 3 méterre jelenik meg. Számomra ennyi ez a játék amig ilyen játszhatatlan, fostalicska szar. Tudom, tudom ez egy alfa verzió. Semmi gond. Majd újra megnézem fél év múlva... hátha...
  • Normen76
    #435
    Ty! Közben megoldottam. Minden egyes új régiót külön szerverként kell telepíteni, és azt a fő szerverhez csatolni. A játékos slotok a meglévő zónákban oszlanak el. Pl. van egy 2x2 zónás rendszerem, ez 4 térkép, 4x10 slot, 40 játékos. Ha A1 lesz a fő szerver, A1-A2-B1-B2 elrendezésben balról jobbra haladva a kezdőhelyről, az A1-ről délnek és keletnek lehet tovább hajózni.

    Viszont az Admin parancsokkal vagyok bajban, elvileg a ` jellel kéne hogy előjöjjön a consol panel, de nem jön :) ARK-ban a "Tab" billentyű volt, most ez a jel, de nem csinál nálam semmit, bár lehet a magyar klaviatúra miatt, és az angolon hozná elő a konzolt. No mindegy, hátha valakinek segíthettem ezzel, ha szerveresdit játszik.

    Egyébként a játék nekem nagyon tetszik, van benne bőven potenciál. Nagyon valószínű, hogy a játék hasonlót fut majd mint az ARK. Kell neki pár év mire igazán kiforrja magát. A hajózás, vitorlázás csapatban, óriási élmény :) A tenger rendkívül jól van megalkotva. Remek az építési szisztéma, a hajóépítési mechanizmus, a tárgyak, eszközök, nyersanyagok rendszere. Néhol feleslegesen nagy tömegekben caplatnak az állatok, élőlények, ezeket simán le lehetne harmadolni, ötödölni. Ha kevesebb állat, egyéb lenne nagyobb élmény lenne egye-egyet megtalálni levadászni. Ezzel egyensúlyban lehetne növelni az élőlények által adott javakat. A terep, az erdők, sivatagok is nagyon szépek, hangulatosak.

    Szerintem már most is bőven megéri az árát a játék, de legfőképp akkor, ha egy jó csapattal tudjátok felfedezni a világot.
  • lammaer
    #434
    Küldözgedheted nekem is ha éppen vmitől nagyonmeg akarsz szabadulni.. bár az abaj, bár tényleg Dunát lehet rekeszteni a survival játékokkal, csak töredékükből lesz használható termék a végén, és az is csak hosszú évek (2-3-4-5) eltetével.
  • PiszkosFred
    #433
    Hja, szerintem is benne lesz iden a HB-ban. Ujabban alig tudok megszabadulni az online survival kulcsoktol, steamgift lassan letilt :)
  • uTur
    #432
    Ok megkeresnem őket ha tudnám kicsodák.
  • PiszkosFred
    #431
    Nem tudom, nem volt alkalmam minden zonan vegighajozni es megnezni, hogy mennyire korrekt a terkep. Mivel mindenki erre hivatkozik, a fejlesztok is, a reddit posztok is, igy batorkodtam en is ezt ajanlani a figyelmedbe. Jobb otletem nincs.

    Esetleg van FB csoport, kis letszamu de naprol napra novekszik, ott is szetnezhetsz pvp serveres magyarokat illetoen.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2019.01.01. 23:56:12
  • lammaer
    #430
    Tudod ez olyan mint a való életben amikor nézed a TV shopot vagy jön az ügynök hogy csak most csak ma, soha nem visszatérő alkalom....
    Szerinted nem lesz többé 2.5x szorzó? Szerinted nem lesz nagyobb akció mint a mostani 17%-os leárazás?
    Head start? Egy olyan játékban ahol simán wipeolnak és kezdheted nulláról? Jó esetben a játék wipeol téged vmi elcseszett patcchel, ARkban volt rá eset :D

    Ugyan már, ez a kezdeti hype időszak. Nem vagyok a játék ellen, de ne is hagyjuk már befűzni magunkat az ILYEN érvekkel.... vegyük meg most mer' ha nem akkor legközelebb már 60 EUR lesz, fussunk :)
    Utoljára szerkesztette: lammaer, 2019.01.01. 23:55:03
  • uTur
    #429
    Addig a területeket el kell foglalni és tesztelni a lehetőségeket holnaptól elméletben nincs 2.5 szorzó! Ez bőven elegendő infó plusz a head startig. Na meg móka és kacagás.
  • lammaer
    #428
    Tudod mikor lesz ez végleges.... nem kell sietni, addig még lesz két vagy akár 3 black friday is :D
    Utoljára szerkesztette: lammaer, 2019.01.01. 23:39:03
  • lammaer
    #427
    Lesz az idén humble monthlyban az tuti. Mint az ARk is volt 2016-ban... :)
  • uTur
    #426
    Sokat használom a ATLAS Live map Viewer-t de nem tükrözi a valóságot. A lényeg a szigetek foglaltsági állapota kicsit hiányos. Aztán lehet csak az Első X Klán van feltüntetve valóságosan.
    Utoljára szerkesztette: uTur, 2019.01.01. 23:30:08
  • uTur
    #425
    Bah PVE PvP az igazi, drámákkal. A szigetet körbevevő giga falakkal, falakon ágyúk. Ahol senki se ki, se be (már ha épp online valaki). Egy ilyenbe szívesen becsatlakoznék.
  • PiszkosFred
    #424
    PVP-n nem tudom, de PVE-n az egyik legnagyobb terulettel rendelkezik a magyar guild, a Future Company.
  • uTur
    #423
    PvP EU-n a Magyaroknak nincs még szigete, föld területe, mint más országok gamereinek?
    Kötetlenül az csinál mindenki amit akar. Egyetlen felelősség a sziget védelme.
    Lehetnének Felderítők, Hadtáposok, Kalózok, Az építők meg kiélhetnék a kreativitásukat egy gigantikus kapuval a sziget köré, stb.

    Utoljára szerkesztette: uTur, 2019.01.01. 22:59:46
  • PiszkosFred
    #422
    Legutobbi patch ota? :)

    - Ship of the Damned targeting ranges now are reduced by the type of ship (down to 30% for rafts (which means they will now attack rafts - but you have to get pretty darn close to them!) and 0% for dinghies)

    Erdemes kovetni a patch notest.
  • Kazagor
    #421
    Mióta lövik a szellemhajók a raftokat? Most lőtt szét egy gennyes utazás közben. Szuper...
  • PiszkosFred
    #420
    Hat, most meg akcios 25 dodo, aztan 1-2 evig marad 30 korul, majd ket ev mulva az EA vegen lesz megint 60 dollar, mint az ARK eseteben.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2019.01.01. 16:48:49
  • Daditsx
    #419
    Atlas-t vedd meg, ha érdekel, mert az a 20dolcsi csak jan.2-ig van. Úgy hallottam, hogy 50-60euro lesz az ára amikor végleges lesz.
  • lammaer
    #418
    Sokan sokszor szídják az Arkot (naponta én is ragelek a legszemetebb helyeken történő crashtől vagy a néhanap itt ott letünő/bugos dolgoktól)de at hogy lassan a 3000. óra felé közeledek mindent elmond róla.

    Hihetelenül összetett és széleskörű a játék, és amennyire lehet kiforrott már - sok dolog sztem már nem javulhat, mert elérték pl a játélmotor határait. Én azt mondom ha látod akcióba 10-20-30 dolcsiért nyugodtan vedd meg.

    Az Atlassal én kivárok, csodák nincsenek, alpha játékhoz nekem nincs türelmem (no és még az is kérdéses hogy akarok e én megatribeokban csicskáskodni - mert jelenlegi állapotában a játék nem kedvez a kis csapatoknak). Rajta lesz a radaromon, aztán meglátjuk hogy alakul.

    De az Arkot szerintem vétek kihagyni, mérföldkő a játéktörténelemben.
  • Daditsx
    #417
    Multi szerver más árba van és ahhoz azt kell bérelni.
  • Normen76
    #416
    Szevasztok !

    Nem tudom kinek mennyi a tapasztalata ezen a téren amit kérdezni szeretnék. Több játék szervert is indítottam már, és mivel az ATLAS alapkoncepciója nagyon tetszik, gondoltam belenézek, mit, hogyan lehet. Szal van szerverem, amin gyakorolnék. DE elképesztő dolgok történnek, nem tudom h a kezdeti rendszer problémái. De pl. g-portal.com-tól bérlem a szervert, több játékot is üzemeltettem innen, van kis tapasztalatom, mit-hogy kell állítani. Node, elkészítem a szervert, 4x4 térkép, 16 mező. Beloggolunk, és nem a mi szerverünket adja be, hanem egy teljesen másik szerót ahol mások a beállítások, hevernek a playerek szanaszét stb. HA megnézzük hol vagyunk ami szerverünk címét írja, ki de nem ott vagyunk, hanem egy másik szerón amin valamikor próbáltam karit húzni. Akárhányszor újratelepítem a szervert, adok másik nevet ugyanez történik. De ezt hagytam is :) Készítettem 3x3 as térképet, kezdő hely középen. 9 mező, középen a kezdő hely kikötővel ahol az NPC-nél kraftolhatsz tutajt. Viszont elvileg minden irányba mehetsz innen, észak, dél, kelet, nyugat... de mindenütt zárva, piros a fal ahol átmész a két zóna közt. Nem értem.. akár 15x15 ösz terület is lehetne, de feleslegesnek tartom, úgysem lesz rajta max 15-20 player. De mindegy mekkorát választok, piros fal van, nem lehet a szomszédos zónába menni. Szal .. ha véletlenül van oylan aki késíztett már ATLAS szerót, talán tud segíteni.

    Egyébiránt BUÉK nektek :)
  • TDC Geronimo
    #415
    Ez messze van betatól
  • PiszkosFred
    #414
    Igen, az biztos, hogy teljesen random generalt az elovilag. Sot, a spawn is random, leolsz egy csirket, lehet hogy medve spawnol helyette, vagy krokodil :) Remelem minel hamarabb teritekre kerul ennek a kalibralasa is. A technikai oldallal mar egesz jol allnak, hiba nelkul fut nalam a jatek, igaz az emberek is szetoszlottak most mar a zonakban, mondhatni egyenletesen, nincs tulterheltseg, mint az EA kezdeten. Vajon hany idiota kapott akkor agyverzest, mert nem tudta mire vallalkozik? :D
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2018.12.31. 19:59:11
  • Daditsx
    #413
    Hát igen még béta a játék, de majd pár év, mint az ARK-nál és kiforrja magát.
  • TDC Geronimo
    #412
    Ja ma mentem 3 szigetre. Mindenhol percenként haltam, kígyótól, skorpiótól, krokodiltól meg farkastól. Össze vissza van minden random bepakolva szigetekre. Szerintem itt kézzel kb semmit nem pakoltak le ebben a játékban. Nagyon fos így.
  • PiszkosFred
    #411
    Azt nem ertem, hogy a jatek a fejlesztok szerint kimondva egy kaloz "szimlulator", a nagyobb Companyk egymas kozotti harcarol/vetelkedeserol/kereskedelmerol/stb szolna, vagyis a legnagyobb ellenfeled a masik jatekos es csapata kellene, hogy legyen, nem az egyszerre otossevel tamado 100+ szintu ragado allatok. Minden mondja nekik, de egyelore nincs meg ez teriteken, csak a technikai dolgokkal foglalkoznak, meg nemi anti-exploit/balance. Pedig kezdetben peldaul lentebb lehetne venni a dinok szintjet 1-50 koze, lehetne csokkenteni a sebzesuket mondjuk 50%-kal es mondjuk a knockbacket kivenni azoktol, akiktol ez nem elvarhato. Peldaul egy farkas ha radtamad, az nem fog elrugni 10 meterre, az megragad es ugy maradsz. De egy vaddisznonal peldaul siman realis, vagy elefantnal. De egy kroki is, miota dobalja az embereket, mint a tekegolyokat?

    Na mindegy, megvan a hajom (fullextras Sloop, fedelkozt is sikerult beepitenem ugy, hogy a repairt ne zavarja), ez volt az elsodleges celom. Ki is hajoztam vele, jo par zonan keresztul ossze-vissza, kikotve megannyi helyen feltolteni a keszleteket, fogocskaztam az AoD hajokkal is, vagyis amit vartam ettol a jatektol elsodlegesen, az egyelore megkaptam.

    Most szerintem varok egy ideig es hagyom, hadd hegesszek a sracok a dolgokat, igy a 2019-es evben az ATLAS pihenni fog egy jo ideig, maximum a bazist fenntartani lepek be, mert lehet nem kellene ujbol kezdeni - bar az sem lenne problema.
  • PiszkosFred
    #410
    Hat tenyleg hianyzik egy-egy nagyobb sziget, par kaloz varossal, npckkel, mint a karibi tersegben.

    ARK-ot nagyon ajanlom, de az elso 10-20 ora, amig meg nem ismered a dolgok mukodeset, az igy kutya kemeny tud lenni ott is. De, konnyebb a tanulasi utvonal, mint itt, szepen haladva a kicsitol a nagyig. Amikor megismerted a rendszert (tame, bazisok, kerteszkedes, alapveto eletbenmaradasi trukkok es az elso szarnyas dino, stb.), utana mar viszont sokkal jobb es player baratibb, mint az Atlas.

    Ahol egyszeruen nem ertem, mi szukseg van arra, hogy a szigeten barmelyi random partot egy 211-es alpha wolf mellett 3 oroszlan és ket krokodil orizze, amelyek nem eleg, hogy kurva gyorsak, de meg knockbackelnek is, es az ARK-kal ellentetben, usznak a vizben. A kroki meg hagyjan, az "odaat" is gyorsabb a vizben, mint a szarazfoldon, de a legtobb allat elol el tudtal menekulni ugy, hogy befutottal a vizbe, vagy felszalltal a part mellett parkolo hajodra, amelyre ok mar nem ugrottak fel. Sot, legtobb dinot vagy allatot ha belecsaltad a vizbe, idovel megfulladt.

    Itt nem, itt a fel vilagon keresztul jonnek utanad es utana ott is maradnak, a hajod kellos kozepen, eselyt sem adva a szabadulasra :D Ami vicces, hogy a kezdo zonak miatt meg van emelve a spawn rate, hogy legyen eleg hus az 1-8 szintueknek, es ennek a kovetkezmenye tokeletesen latszik a tobbi zonaban is.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2018.12.31. 19:35:48
  • TDC Geronimo
    #409
    Gondolkodom ARK beszerzésén amúgy. Talán az már kiforrottabb :D

    Ami nekem nagyon nem tetszik, hogy nincsenek óriási szigetek
  • PiszkosFred
    #408
    Atlas tomor velemeny. Minden szava arany es egyetertek vele :D (redditrol)
  • Vampy
    #407
    Nem tudom, ismeritek-e, De ha teljesen leeresztitek a vitarlakat, akkor wasd-al tudtok (csigalassan) mozogni. Beragadaskor eleg hasznos :)
  • TDC Geronimo
    #406
    TABal tudsz váltani chatbe
  • Kazagor
    #405
    Van a játékban /say, /whisper, /group, /company stb. chat parancs?
  • Daditsx
    #404
    Sziasztok. Van magyar társaság saját szerverrel ahova lehet csatlakozni?
  • Vampy
    #403
    Jaja Ami nem Freeport/Lowless area, az Brutal... Rengeteg vadallat, a szigetek korul tombolo viharok, cirkalo Ghostship-ek, etc...

    En Lowless-ben csinaltam egy raktarepuletet, Small Shipyard-ot, egy kis kikotot, ahol tudok raftot/csonakot csinalni, meg (egyelore) 1 darab Sloop-ot.

    Ez lesz a "bazis" innen akarok majd szetnezni, de egyelore meg nagyon a fejlesztesen van a hangsuly... Nyersanyagom van boven, ko/fa/vas van a kornyekemen sok, minden vitamin van 30 meteres korzetben (kiveve D, de az mindenhol kinszenvedes)

    Most kezdem kifejleszteni a melee fegyvereket, Bar nincs sok agressziv allat a kornyekemen (neha egy kroki, vagy egy Giant Snake) de mar ideje egy normalis kezifegyvernek, foleg raja ellen....

    Igaz, Lowless-ben 4 nap a Decay pl hajora, Szoval gyakran be kell lepni (ez nem tudom mennyi sajat teruleten) Itt ugye zaszlot nem lehet letenni, meg ugye a Lowless szigetek konkretan tomve vannak, kb oriasi szerencsem volt, hogy ennyi teruletet is talaltam...
    Utoljára szerkesztette: Vampy, 2018.12.31. 01:36:33