497
ATLAS
  • Norbertboy
    Nem akartam meg venni a játékot, csak érdeklődő vagyok. Viszont a videó kapcsán a Fallout 76 jut az eszembe. Azt szétszedték teljesen, annyi, de annyi negatív kritikát kapott.

Ehez képest az egy atom csúcs játék. Igaz nem egy árkategória, de akkor is. Kíváncsi vagyok mikor lesz játszható a játék...
  • nordan
    közel sem tökéletes? ember 2005 ben komolyabb játékok készültek mint ez.A fanboyok máris megjelentek
  • Hexex86
    Az egyik legidegesítőbb streamer volt. Plusz a szerver lag ami látható ami jelen esetben nincs. Remélem azért volt kijózanító, hogy nem kell ilyen idiótákat nézni mert ezek szinte lezüllött kocsma hangulatot csinálnak mindenhol.
    Közel sem tökéletes játék, de az a csávó és társai szánalmasak akik amit abban a stream-ben csináltak. Szerintem legalábbis.
  • Trucker39
    Eléggé... kijózanító volt végig nézni. Ezért még pénzt is kérnek?
  • Torzonborz
    Hatalmas :D
  • PiszkosFred
    Se a CS, se a WoW nem a penzugyi modellre irtam, hanem arra, hogy mind a ketto egy-egy mod volt, abbol lett kesobb onallo, fizetos jatek, mint az ATLAS - meg akkor is, ha a CS pont most lett ingyenes, amelyet az ostoba csurhe le is pontozott gyorsan, de ez megint mas sztori.
  • Trucker39
    A legjobb mondat: " Korai hozzáférés a pénztárcához ." Fején találtad a szöget. :)
  • lammaer

Nem értem, hogyha a való életben az emberek megnézik, kipróbálják hogy mit vesznek, akkor a játékvilágban miért megy ennyire a vakon megveszem mielőtt láttam bármit belőle mentalitás.... olyan könnyen fel lehet ültetni a tömegeket a hype vonatra. Elképzelhetetlen hogy odaadjam mondjuk a péknek a pénzt hogy figyu, itt van 500 forint, süssé' nekem valamit sak azért mert ő azt mondja hogy király pék és tudja mi kell nekem.

Annó amikor az EA kezdődött, gondoltam magamban ki a franc fogja szórni a pénzt hatodkész játékok kipróbálására, ez egy halott ötlet - kb mintha a torta helyett külön megenném a lisztet, a tojást, a sütőport és leönteném mellé a tejet mielőtt hagynám hogy a szakács megsüsse a finomságot. Azt tessék, mostmár az a fejlesztő a hülye aki 1.0-s játékokat ad ki.
    Az egyértelmű volt, hogy az csak marketingduma hogy majd részt vesznek a játékosok a fejlesztésben, meg figyelünk rátok (van ilyen is, 10-ből 1, a többinél az early access annyit jelent hogy korai hozzáférés a pénztárcához :) )
  • lwb
    Na, ezért nem szabad season passért fizetni sohasem. Főleg azelőtt, hogy tudod, hogy milyen dlc-k jönnek.

Szerintem ezt a "játékot" a bethesda szponzorálta, hogy lássák az emberek, vannak náluk gerinctelenebb, inkompetensebb faszok is a piacon. A CS meg azért szar példa, mert az ugye ingyenes modnak indult, abből lett egy külön játék. A WoW meg előfizetéses rendszeren megy, az alapjáték alapkliense ingyen van, ellentétben ugye az ARK-kal meg a dlc-ivel meg a season passével ...
  • PiszkosFred
    Az meg hagyjan, de amikor epp fat szedsz vagy kovet termelsz ki es elfut melletted egy jatekos, vagy egy kosza allat, arra is rafordul a karaktered, pedig te epp a fat/sziklat utotted... Nem neztem egyelore, de remelem ki lehet kapcsolni ugy, hogy en jeloljem ki az autolock targetet az ALT-tal.
  • PiszkosFred
    hat, engem tovabbra se engedett be EU-ba igy megint mentem az US oldalra, ott hiba nelkul ment. Megint. Jo, a ping 110 korul mozgott folyamatosan, de hat az egy alom jelenleg az EU-shoz kepest :) Az a baj, hogy az EU-ban nem haltam meg, igy mindig a kikothoz rakna, mig az US-ben tudtam valtani idoben zonat es Lawless mappon kezdtem. Onnan meg sima ugy.

Szoval siman lement most 2 ora egyhuzamban, gond nelkul es ARK utan gyerekjatek az eletben maradas. Foleg ha szerzel kapitanyt, aki elvisz a szigetrol (mert raft nelkul nehez). Hat talaltam, es akkor engem itt vett meg kilora vegleg a jatek :) Jo, nem sajat hajo de akkor is. Szerencsere van valasztek boven. A fedelzet meg picit hianyos, de a kollega (aki epp alszik a dekkben) azota mar dolgozik rajta.

Ami viszont nem tetszik, az az elolenyek kaosza. Semmi racio nincs az egeszben, olyan, mintha random generalt lenne az egesz. A tengerparton medve, mellette zsiraf, mellette ket malac, egy majom, nemi siraly, esetleg kigyo, meg majom, meg a franc se tudja, az egesz lexikon A-tol Z-ig. Ez igy konkretan faszsag. Foleg ugy, hogy ezekbol minden otodik alfa (lasd ARK), es meg csak meg sem tamadjak egymast, mint az ARK-ban. Egyszeruen nincs osszhang.

A motor az aranylag jol muzsikal, bar nagyobb tomegnel kezdodik a hulyesege. Nem tudom hogy tesztelte a csokos streamerekkel, vagy a zart tesztekre meghivott tobbi idiotaval a Wildcard ezt, de anno a zsufolt ARK szerveren felepitett megapoliszoknal sem volt ekkora lag/lagspike, mint itt. Hosszu tavon gondban lesz a jatek sajnos.

Apro tipp kezdoknek: ha a parton nincs sok ko (stone es variacioi), es nem akarsz ongyilkos lenni egy-egy sziklat boxolva, akkor irany a sekely viz, a felszin alatt a parton mindig van egy rakas. En sokadig torott kez utan jottem ra :)
  • Vándorr
    Beléptem Official szerverre és nekem tetszett. i7 és nvidia 1060as Laptopon elég jól fut. Hallottam, hogy a készítők az ARK-hoz köthetők (Kiváltak vagy hasonló), így nem csodálom hogy az ARK motorjára építve adnak ki játékot. Ilyen a Dark & Light is, de elnézve a feature-öket, ez egy frissebb motor a D&L-hoz képest.
    Érdekes ez az Alt gombos target módszer. Az oké hogy belockolja, de hogy autorunnal követi is, az kemény és látni a célkereszten, ha elbújna a bokorban... PvP-ben ez durva azért.
    Kíváncsian várom az elkövetkezendő hét történéseit (lévén ünnepi időszak). Vajon mennyire fognak dolgozni a szerveren/problémákon?
  • kraven54
    Ez vicces :)
  • Hexex86
    A kék 3 tabbletta ikon jobboldalt lent azt mivel lehet növelni? A többit bogyókkal tudom, de erre még nem jöttem rá.
    Egyébként most egész stabil a szerver. Több mint fél órán keresztül nem volt semmi gáz.
  • PiszkosFred
    Hat, otodjere rakja ujra a gportal, az is bugos... :) De ha epp nem reinstall megy, akkor folyamatosan starting - online - offline - starting - online - offline kb. ket percenkent.

• Hexex86
    Hmm saját szerót indítasz? Ha van hely én mennék, ha pve.
  • PiszkosFred
    Hat, felorankent ranyomok majd, vagy ha irjatok itt, hogy mukodik. Addig lovom be a g-portalt, vegre felvettek a kinalatba az Atlast.
  • Hexex86
    Nekem is volt olyan. Relog. De próbálgatják egyfolytában. Most jól ment egy darabig nekem is.
  • PiszkosFred
    Hat, par percig jol futott, most megint 255+ es dc :)
  • Vampy
    eu PvE
  • Hexex86
    Most jött kis patch és szerver restart volt. 65ős pingem van a 255 helyett.
  • Fox121
    melyik szerveren vagytok hivatalosra gondolok
  • PiszkosFred
    Bar jelzem, ObsidianAnt-n kivul egyetlen streamert sem nezek, szamomra a 2015+ ev Gaspar Gyozikei, kerulendok messzire, de elfogadom, ha valaki istenkent tiszteli oket es vakon issza minden szavukat - csak engem keruljon el messzire. Szoval abban igazuk van, hogy jelen allapotaban a jatek a hivatalos szervereken egy tragedia.

Nagyon jo otletek vannak benne, nagyon jol is hangzik a 40k emberes elo vilag, de jelenleg mindez mit sem er, ha nem tudsz jatszani normalisan. Ez most a prioritas, a tobbi tartalmat meg sem nem is lattuk, emiatt.

Az, hogy a jelenleg latott tartalmakat elemezve kijelentjuk, hogy ez tenyleg nem tobb, mint egy ARK Total Conversion, csak ezuttal dinok nelkul, ez meg igaz is lehet. Vannak nagyon fasza ARK TC-t, igaz nem ekkora teruleten es nem ennyi uj tartalommal, de egyebkent alapjait tekintve semmivel sem masabb az, amit en lattam, mint egy ARK mod/TC.

Mindez 20 euroert belefer, kb ennyit fizet barki egy random DLC-ert. Ennyit nekem siman meger, de nagyon remelem, hogy a kovetkezo honapokban rendbeszedik a hivatalos szervereket, mert akar ARK DLC, akar uj projekt, kurvara mennek mar jatszani :) ha nem csinaljak meg, es marad ilyen szar, akkor buktam 2-3 pizza arat, amitol nem megyek a falnak, de csalodott inkabb a kihagyott lehetoseg miatt leszek, nem 5-6k miatt (idotlen idok ota varok egy normalis western vagy kalozos mmot, de egy igazi sandbox jellegut, mint ennek a koncepcioja).
  • TDC Geronimo
    A játék 20 euro.. ennyiért árulják DLCket szóval nem értem a zúgolódást. A szerverrel vannak nagy gondok és ezzel van összefüggésben a fos fps is. Amint ezt megoldják és elmegy a lag meg és a nagy szerver terhelés, akkor az fps se lesz ennyire szar. Én nem logolok be, mert teljesen felesleges még szerintem pár hétig.
  • Vampy
    Naja, Akkor CS: Go eladasa onallo jatekkent is penzcsalas? :)

Szerk: Latom mas is ezzel a peldaval jott :)
    Utoljára szerkesztette: Vampy, 2018.12.23. 19:40:31
  • Hexex86
    Hmm. Amikor nézte mindenki a streamereket mindenki egyből az árát kérdezte és hogy mikor jelenik már meg. Pedig ott lehetett látni, hogy milyen ark szerű. Akkor a streamereknek is tetszett. Megjelenés után a streamerek elkezdték az arkozást meg a szidást és egyből mindenkinek rossz lett a játék...
    Azért legyen már kicsit saját gondolatunk is emberek.
    Utoljára szerkesztette: Hexex86, 2018.12.23. 19:38:59
  • Torzonborz
    ea játék, mégis mit várt a nép, majd simán fut?
  • PiszkosFred
    A jogi reszebe ne menjunk bele, mert amig nincs torvenyben meghatarozva, mi szamit Season Passnak, mi DLC-nek, mi kiegeszitonek es mi uj projektnek, es ezek kozott milyen lehetseges osszefuggges/kapcsolat allhat fenn, addig nincs mirol beszelni :)

Elkezdtek egy DLC-t, amely kinotte magat egy onallo projektte. Rengeteg ilyet lehetne mondani, CS, WoW, ismeros?
  • Vampy
    Marmint mivel is verik at a nepet? Nem teljesen ertem....
  • nordan
    de ez átverése és megtévesztése a fogyasztónak, ezért komolyabb országokban igencsak megüthetik a bokájukat
  • PiszkosFred
    Es milyen igazuk is van, ezt igy kell csinalni, ha penzt akarnak keresni.
  • Vampy
    Hat gyerekek, nem tudom, en ma nem lennek jatekfejleszto... Az ami a Steam forumon megy, brutal....

Eszembe jut, amit a Blizzard-al is csinaltak par hete.... Egyszeruen nem lehet megfelelni, semmi nem jo....
  • TDC Geronimo
    Na ezért nézem én liriket mindig. Ez content :DD

Amúgy karbantartás ELHALASZTVA 1 órával. Meglepő? :D
  • nordan
    https://clips.twitch.tv/TrappedRichQuailPrimeMe
  • nordan
    Opened a hidden Ark Menu in the Main Menu screen with a controller. (Go down in the menu til the cursor goes off the screen and press A)

Clicked on "OCEAN" under the list of ARK DLC's.

Clicked on "Start In Singleplayer"

Game booted in a single player mode and threw me into the character creator screen.

This game was originally a DLC planned for ARK, but because all the hardcore ARK players bought the season pass then that means they won't get money, so they released this piece of trash to take as much money from you as possible with little to no effort. Please stay away from this game, don't support the developers.
  • TDC Geronimo
    Official Server Maintenance: 1:30 PM EST

The Official Server network will go offline/enter a debug state for 3 - 4 hours of maintenance while we work on resolving connection, stability, performance issues. We will update you with more info as necessary.

Azt a 3-4 órát inkább 6-7nek számoljátok. Gondolom jön majd kisebb kliens patch is meg szerverrel babrálnak majd valamit
  • TDC Geronimo
    Én biztos nem szarakodok vele amíg ilyen a kezdőterület fps és lag szempontjából. Ezért mondtam hogy ezzel két ünnep között már szerintem sokat nem fognak tudni kezdeni.
  • Vampy
    Probalj ne freeport-ra menni, a lawless-ek jobbak! (Csak ott nehez normalisan fejlodni....)
  • kill3r21
    nekem 9-10 frame valamiért :(
  • Hexex86
    Már dolgoznak a szerver laggok megoldásán! Hmm vasárnap is melóznak. xD