602
ATLAS
  • PiszkosFred
    #402
    Femcuccok kozul a 2hand fegyvereket kitanulva ott van a Pike. Nem dobhato, mint a spear, viszont tartosabb es jobban sebez. Igaz, ez is elkopik idovel, de sokkal tovabb birja (es annyira nem veszes az anyagkoltsege sem). Tobbre meg nem jutottam, de biztos van meg ezen felul is kinalat.


    #401
    Szarazfoldre is alig tudunk lepni, ketto-harmassal van mindenhol krokodil, farkas, oroszlan, kigyo meg a fene tudja mi. A nyersanyag beszerzese is boven eleg kihivas, nem hogy barlangot kincset keresni! :) Bar egyszer elmentem ruha es gear nelkul egy GA szigetre es ott lattam egy bossnak a helyet, de nem tudtam kozelebb menni, mert mindig megolt valami.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2018.12.31. 00:46:29
  • TDC Geronimo
    #401
    Valaki talált már amúgy barlangokat vagy olyan lényeket, ami a trailerbe volt?
  • TDC Geronimo
    #400
    Erősebb speart nem lehet valahogy csinálni? Ez hogy 4-5 ütés és eltörik elég tré
  • PiszkosFred
    #399
    Hat, ha a kinaikat ismet kitiltjak ping alapjan es/vagy kapnak sajat szervereket, akkor lenne idealis :)
  • Vampy
    #398
    Szeritem meg most jonnek a "kivarosok" akik nem akartak a kezdeti laggfestben reszt venni. Ok meg sztm kompenzaljak a lemorzsolodokat.

    Elv a jelenlegi szervermennyiseggel az idealis jatekosszam kb 150e lenne :)

    Bar ennyi sztm nem lesz :) Meg az Ark sem erte el ezt a jatekosszamot, parszor volt 100.000 es peak-je, de az sem hosszan.
    Utoljára szerkesztette: Vampy, 2018.12.30. 20:52:34
  • TDC Geronimo
    #397
    Azt hittem csökkenni fog játékosbázis de most is 55k tolja. Kíváncsi leszek hosszú távon mennyire áll be
  • TDC Geronimo
    #396
    Én hiányolom a nagyobb szárazföldeket. Lehetne pár igazán nagy sziget is
  • PiszkosFred
    #395
    Agy hol van rola? :) Amugy gratula.
    Arra vigyazz, hogy a AoD a raftokra nem tamadt, de a sloopra mar fog, vagyis ovatosan menj vele addig, amig vegre nem szedik rendbe az AoD hajokat. Mert oke, hogy nerfeltek az aggro ranget meg stb. de nem wipeoltak oket, igy 3-4-es csapatok tancolnak a tenger kozepen folyamatosan.

    Most, hogy x2,5 szorzo van, kozben kezdd el gyartani a kovetkezot is, just in case...
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2018.12.29. 22:41:57
  • lammaer
    #394
    Hát, én arkban sem tudtam elviselni a hivatalos szorzókat, olyan 4x környékén érzem legjobban magam....
  • TDC Geronimo
    #393
    Lehet valahogy jobb AAt varázsolni a játékba? UEnek támogatnia kellene TAAt, de itt epic AAn is recehegy az egész játék.
  • Vampy
    #392
    Elkeszult az elso Sloop :)



    Most mar csak legenyseg kell, egyedul nagyon macera iranyitani...:)
  • TDC Geronimo
    #391
    Bekapcsoltak 2.5x es gathering szorzót január 1ig hivatalos szervereken. De jó lenne, ha ez végleges lenne... Emberek most majd látják mennyivel jobb, ha nem az eszetlen grindről szól a játék. Jó szar lesz visszamenni 1-es szorzóra ezután.
  • Vampy
    #390
    Jaja! valamint ha kimaxolod a vitamin skilled, az -30%-al lassabb vitamin csokkenes :) Na onnantol tenyleg sokkal egyszerubb az elet :)
  • TDC Geronimo
    #389
    Kipróbáltam a játékot a vitamin patch után. Hát ez így már jóval élvezhetőbb. Amikor balanceba kerül a vitamin, onnantól kezdve elég könnyű szinten tartani, mert kapsz egy rakat fort bonuszt és az értékek lassabban csökkennek.
  • PiszkosFred
    #388
    "Spam" ellen vedekes es performance miatt a FP kikotoben a hajok/raftok gyorsan bomlanak. Lassitani lehet, megallitani nem.
    - Lehorgonyzol (sekely vizben anchor down opcio a hajoval), ekkor sokkal lassabb fogy a 10 000-es eletereje
    - Kihajozol a varostol tavol, megy par kort itt-ott - esetleg atmegy egy masik kikotobe (copy-paste a negy "NEWS" sziget minden kezdo FP zonaban) - es szintezed picit a raftod, majd a pontokat a Sturdinessre rakod. Ez sem allitja meg, csak lassitja.

    Alap esetben egy lehorgonyzott lvl1-es raft 11-12 ora alatt bomlik le a FP kikotoben, ezzel erdemes szamolni. A tobbi zonaban/regioban/szerveren mar nincs ilyen gond, ott ha sajat teruleten parkolsz, nem romlik, ha mas teruleten, akkor romlik, de nem ennyire gyorsan, mint a kezdo szigeteken.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2018.12.29. 15:07:39
  • Vamp17
    #387
    Ez ilyen sajna... Lehet valami állat szétverte...
  • Kazagor
    #386
    Freeport zónában vagyok, tegnap kilogoltam a hajómon, rajta ággyal, szekrénnyel, a szekrényben rengeteg alapanyaggal, ma belogoltam, a hajó helyén a vizben, hajó sehol. Meghaltam, hátha akkor az ágyon tudok éledni, de nincs ilyen éledési lehetőségem. Újra a városban éledek, felszerelés, hajó, cuccok nélkül. Vagyis buktam mindent, hajót, felszerelést stb. Ennek tényleg így kell működnie, mert igy játszhatatlan egyelőre ez a játék.
  • PiszkosFred
    #385
    Mindenkeppen rakj le zaszlot, hogy annak a hatosugaraba legyen mindenened! Ha kell, rakd le a vizre!
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2018.12.28. 23:50:07
  • Vampy
    #384
    Amugy azt irja az epuletekre, hogy mivel nem zaszlos teruleten vagyok (Lawless area) ezert a decay kisebb. Viszont igy is negy napot ir... Ez mar a kisebb ertek? Zaszlos teruleten milyen a decay?
  • Vampy
    #383
    Ohhh es tenyleg :) Koszonom!!
    ARK-bol indultam ki :) Bar lehet hogy mar ott is igy van, regen nem jatszottam vele :)

    Amugy vegre talaltam helyet! M8 as regio, PvE server, Longuay Island.... :)

    Igaz egy talpalanyi csak, epphogy enged ra epiteni, de egy kis haz, meg egy shipyard belefer (remelem) :)
    Utoljára szerkesztette: Vampy, 2018.12.28. 22:44:07
  • PiszkosFred
    #382
    Semmit. Amikor leraksz - illetve elotte kozvetlenul - egy elemet (epulet falat), akkor a bal also sarokban latsz egy uzenetet, hogy milyen gombokkal tudod azok tipusat megvaltoztatni. Vagyis most egy falat gyartasz, de amikor lerakod, lehet belole ajto, ablak, stb. Tetovel es egyeb elemekkel ugyanigy.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2018.12.28. 22:35:00
  • Vampy
    #381
    Hazat probalok epiteni, de nem talalom a tetonel a haromszog elemeket, illetve az ajtokeretet/ajtot. Videokban lattam h vannak ilyenek, mit kell hozza megtanulnom, hogy tudjak olyanokat epiteni?
  • PiszkosFred
    #380
    Arannyal teli az ocean szerencsere :)
  • drop
    #379
    elég drágák az npc a hajóra nekem szintlépés után óránként 1 aranyba kerülnek igaz 2 van csak két csaj,etetni ruházni is kell őket
  • PiszkosFred
    #378
    Mindenhol foglalt szinte minden, meg kell becsulni azokat a kis talpalatnyi foldeket is a jatek kezdeti szakaszaban, hogy legyen egy bazisod, egy kikotod, ahonnan tudsz indulni es ahova tudsz erkezni.
  • Hexex86 #377
    Köszi az infót!
    Találtam egy szigetet, de ott sokan foglaltak már maguknak. Lett volna még hely meg jó kis sziget volt.
  • PiszkosFred
    #376
    Barmennyit, ahany zaszlot leteszel es megvarod, amig a claim/foglalas folyamata vegigmegy. Mas kerdes, hogy toled is tudnak nyulni teruletet, igy nagyon nagy teruleteket inkabb companyk birtokolnak, nem jatekosok.
  • Hexex86 #375
    Egyébként mennyi területet lehet lefoglalni?

    Mennyivel jobb így, hogy nem fitness étrend szerint kell élni a kalózunknak.
  • PiszkosFred
    #374
    Megertem a problemat, mutatom nekem mekkora foldet sikerult lecsipnem :) (de, egyelore ennyi is eleg egy shipyardhoz meg egy raktarhoz, amit folyamatosan majd bovitgetek, leginkabb felfele epitkezve :))
    Sot, egy kosza, de kelloen idiota szellemhajo is elkezdett flortolni a felkesz sloopommal, es nem akar az istennek sem odebballni... :)

    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2018.12.28. 19:32:38
  • PiszkosFred
    #373
    Elvileg csokkent a vitaminfogy(aszt)as merteke. Ha kezdo varosban/zonaban vagy, akkor lehet emiatt. Nem tudom, a zold hatteret nem lattam meg, csak a negy szinu jelet. Ha nyomsz egy reszletes infot (H betu alapbol), akkor nezd meg, mit ir, hatha.
  • Hexex86 #372
    Akkor tényleg nem is fogy annyira, ha normálisan eszek mindenből? Még nem ettem halat, de nem is ment le a kék vitamin.
  • PiszkosFred
    #371
    A negy szinu ikon egy buff (tobb xp, jobb regen, gyorsabb hajozas, stb.), miszerint jol szinten tartod a vitaminjaidat es igy picit erosebb a karaktered. Ezt hianyoltam tegnap, hogy ne buntessen, hanem jutalmazzon a jatek, erre tessek :)
  • Hexex86 #370
    Eddig nem volt ilyen. Jobb oldalt ahol az összes vitamint mutatja csikokba ott felment a "háttere" zöldre és nem fogy a vitamin. Plusz egy ikon megjelent mind a 4 vitaminnal. Egy ikonba nem külön külön.
    Valaki tudja, hogy ez mi?
  • Tikal #369
    Ez gyakorlatilag egy ark csak más skin-ben? Ahogy nézem a videokat, ugyanaz a grafika meg motor, igaz?
  • PiszkosFred
    #368
    Kezdo kikotoben ha meglesz a raftod, arra figyelj, hogy folyamatosan romlik az allapota (decay). Nem veszes utemben, de ha nem dobod le a horgonyt sekely vizben a logout elott, akkor sanszos, hogy mire belepsz esetleg masnap, addig vege is van. MInden mast megoldasz rutinbol.
  • Ironman2
    #367
    ok,kösz
  • Vampy
    #366
    Ehhh most mar kicsit unalmas.... a 3. szigetet jarom korbe, de egy talpalatnyi hely sincs..... sehova nem lehet epiteni a parton.
  • PiszkosFred
    #365
    Mindenkeppen valamelyik freeport teruleten, ott van minden ami kellhez az indulashoz es ott tudsz majd csinaltatni egy raftot kezdo hajonak anelkul, hogy rendelkeznel kikotovel.
  • Ironman2
    #364
    Melyik területen érdemes indulni,mondjuk EU PVE mapon?
  • Ironman2
    #363
    Ez a szerverválaszdósdi,még igen kiforratlan,látom a Badcompany-nak már van pvp szerója,kirajzolja a világot,rá akarok menni az egyik területre (végül is ez egy szoba),de nem csatlakozott már rája.