602
ATLAS
  • lammaer
    #322
    Arkot nem játszottál? :) Ott smithy, fabricator, kohók mind nyitottak voltak egészen a múlt hónapig amikor megcsinálták ezekre a Pin kódot...
  • PiszkosFred
    #321
    Hat, elkiabaltam. Tegnap delutan meg megvolt, ma delre mar hult helye a ladikomnak, rajta a ket ladaval (nyersanyagok es backup felszereles halal esetere), aggyal, kisszekkel. Log persze nincs a jatekban (vagy csak en nem talaltam), igy utana kell nezni a timernek, mert ez igy sovany.
  • Ainz
    #320
    Én arra várok, hogy fixálják a freezet, mert rendesen megfőhet alatt a vga meg a cpu : D
  • PiszkosFred
    #319
    Sorry, a reszleteket nem neztem, csak a twitteren jott szembe a poszt ma reggel. Akkor vedd meg steamen, ott is 20 dollar korul van, kb 6000 ft.
  • Ironman2
    #318
    Azt irja hogy régiózáras vagy mi a fene:

    WARNING! This product is region locked and can be activated only in Europe except for England.
    Steam gifts on this sale are only redeemable during the sale period and once the sale is finished, you'll not be able to activate them.
  • TDC Geronimo
    #317
    Én csak annyit szeretnék hogy ezt a survival cuccot balancolják valamennyire, mert ez nekem nem fun, hogy a játékidőm 70%át azzal töltsem, hogy legyen kajám. Haver még el se kezdte, de ezzel várunk mire komolyabban nekiállunk
  • PiszkosFred
    #316
    Egyebkent HRK-n most meg olcsobb, valami 5.8k pengoert viheto, jo(bb) lesz ez kesobb, ennyit meger.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2018.12.25. 13:27:00
  • Ironman2
    #315
    Jaaa! Kimaradtam az óráról akkor szerintem!
    Kösz!
  • PiszkosFred
    #314
    Az egyetemes gorog mitologiaban Hydrakent van jelen, nem otfeju sarkanykent, meg mielott... :)
  • Ironman2
    #313
    Én lehet megveszem az ára miatt,mert most olcsóbb,aztán majd később telepítem,ráér.
  • Ironman2
    #312
    Na bakker! Ötfejű sárkány.D Mindegyiknek külön le kell vágni a fejét vajon?
  • PiszkosFred
    #311
    Hja meg valami: a raftok idovel "elkopnak" (amolyan decay rendszer), ezert folyamatosan javitgatni kell mert ha a 10 000-es "tartossaga" elfogy, akkor akkor annak annyi.
  • PiszkosFred
    #310
    Na ezt majd kiprobalom, koszonom.
  • Vamp17
    #309
    Én arra jöttem rá ha a Szárföldon utod a halat, akkor ha kozben lefekszel, kiszedni a húst... Kicsit fura, de majd gondolom javítják.
  • PiszkosFred
    #308
    +minden eheto cuccnal van egy szines nyil az also sarkaban, az jelzi, hogy milyen vitaminra/ertekre hat.

    Vitaminoknal arra is figyelni kell, hogy az sem jo, ha keves/elfogy/hiany van es az sem, ha csak egy fajta kajat eszel es tulteng benned az ABCD valamelyike (vitamin mergezest kapsz).

    A kek a legneccesebb, mert ahhoz halat kell fogni. Mivel a horgaszat egy kinszenvedes (mar ARK-ban is az volt, itt is maradt az "ulj le egy szekre"), ezert celszerubb fogni par fegyvert es fejes ugrani a vizbe :) Raja, lazac, barmi jo. Nalam sajnos vmi miatt bugos, mert ha a halat megfogom (grab) es felviszem a fedelzetre, akkor nem engedi pick/hatchet egyikevel sem darabolni, igy en a vizben szoktam. De, ott meg nem egyszeru...

    Mielott barki is masik szigetre/zonaba menne, legyen betarazva kaja, mert hosszu lesz az ut a tengeren :D

    Ladat feltetlen zarjatok PIN koddal, de ez alap minden survival jateknal.

    Amin meglepodtem az az, hogy PVE szerveren is nyitott minden workstation/tabortuz/stb., ami miatt barki ki tudja szedni a benne hagyott cuccokat. Volt olyan, hogy epp sutottem a hust, erre jon egy masik jatekos es elvitt belole mindent, meg a szenesedett fat is. Azota kint hagytam a hajot a parttol messzebb es ott sutok/fozok, igy latom, hogy melyik ehes jonne kajaert :) A pozitiv oldala az, hogy ha van nyersanyagod, van skilled/engramod, akkor mas munkapadjan is le tudod craftolni - csak gyorsnak kell lenned, ki tudja ki all a hatad mogott. Hozzateszem, szerintem ez a nyitott dolog kesobb valtozik majd, peldaul a Conan EA idoszakaban is oda-vissza varialtak ezekkel a fejlesztok, ugy lopkodtuk egymastol a szolgakat, hogy orom volt nezni :D
  • Vampy
    #307
    Na par orat ma mar toltam :)

    Eddig nagyon bejon!!

    Grafikara nekem szebb mint az ARK es sokkal jobban is megy. A tulelos resz szamomra konnyebb, nem tudom hogy az ARK-os "mult" miatt, vagy tenyleg konnyebb-e...

    A Vitaminos dolog elsore eleg xar, amig ra nem jossz, mi mire jo (kek: hal, lila: hus, zold: zoldseg, narancs: gyumolcs) Viszont belegondolva, logikusabb, ARK-ban ha elertel egy szintet es bealltal valamilyen kaja craftolasara, akkor nagyon leegyszerusodtek a dolgok, itt az miatt,h negyfele ertekre kell odafigyelni, sokkal eletszerubb.

    Fontos, hogy kezdoszigeten (ahol van kikoto) erdemes kezdeni, nagysegrendekkel konnyebb ugy az eleje! Nemcsak a tutajepites miatt, a kornyezet is sokkal baratsagosabb itt, mint mas szigeteken!

    A masik, ha megvan a tutaj, nem kell egybol nakivagni a "het tengernek" mert abbol eleg gyorsan halal lesz... Rengeteg mindent el lehet erni a kezdo szigeten is!! Utana pedig konnyebb (sztm) a tengeren. Persze egy hajos jateknal vonza az embert az Ocean..:)

    En komoly bugokkal meg nem talalkoztam eddig.
    Utoljára szerkesztette: Vampy, 2018.12.25. 11:27:05
  • TDC Geronimo
    #306
    Ja tologattam én is, de nekem a survival cucc része nagyon HC egyelőre. Végre megcsináltam tutajt meg ágyat, volt elegendő kajám is erre vitamin mérgezést kaptam és 2 percre rá meghalt kari. Oda minden -.-
  • Vampy
    #305
    ma raprobaltam, (csak 5 percre, lefekves elott :) ) es kezdohely szerveren (M7) zero lagg volt, ugy hogy a Steam 40.000 jatekost mutatott! Szoval ugy latom alakul a dolog :)

    Remelem holnaptol sikerul kicsit jobban belemerulni :)
  • TDC Geronimo
    #304
    Remélem azért ezeken a survival cuccokon balanszolnak. Ez a vitamin baromság teljesen felesleges és a karakterem állandóan éhen akar halni. Megeszek 5 húst azt kb nem ad semmit, HPt se tölt. Sokat nem toltam még vele szerverek miatt meg nem is nagyon akarok még nagyon belemerülni, de ez szerintem marha idegesítő
  • PiszkosFred
    #303
    Vizkereseshez egy kis tipp:
    Lehasalva (nem hajolva, hanem teljesen lehasalva) ha zold teruleteken (fuves, foldes, stb. felszinen - vagyis nem sziklas vagy fagyos videken) jobb klikket nyomunk, akkor kezdodik/elindul a vizkereso minijatek, igy lehet kis forrashoz es vele nemi vizhet jutni a kiszaradast elkerulendo a kezdeti szinteken, ahol nincs edesvizi forras a szigeten.
  • nordan
    #302
  • PiszkosFred
    #301
    Tenyleg nincs egyelore, sem hangulataban sem latvanyaban.

    De, egyelore jatszhato es a patch utan jol is fut most mar a hivatalos szervereken is, cserebe viszont egy (szamomra) fapados es kelloen kaotikus, ark alapjaira epulo vilag az, ami elerheto. Akinek ez tetszik, az jol fog szorakozni vele, akar mar most is. Akinek nem, az messzire kerulje el a jatekot es keressen mast, van szerencsere ezer masik jatek, amiert fizethet, ezert ne tegye. :)
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2018.12.24. 14:10:52
  • Hexex86 #300
    Én is ebben reménykedek. No mans sky is elég jó lett a mostani frissítésekkel.
    De nem akarok senkivel sem veszekedni.
    Mindenkinek Boldog Karácsonyt!
  • Darkman86
    #299
    Annyiban azért igazat adok a negatív véleményt adóknak, hogy jelenleg a játéknak kb köze nincs ahhoz amit a trailerben mutattak,mintha két különböző dolog lenne. Eléggé No Man Sky effekt a jelenlegi helyzet. Lehet hogy 1,5-2 év fejlesztés után ez is jó fasza lesz, bárcsak úgy lenne.....
  • Hexex86 #298
    Ha tényleg 19 éves vagy akkor még kisgyerek voltál amilyen évszámot emlegetsz.
    De viccet félretéve.
    Nem fanboy vagyok, inkább csak kíváncsi leszek, hogy mit hoznak ki egy 20 eurós játékból. Manapság sokkal kevesebb tartalommal bíró játékok azok amik jó értékelést kapnak.
  • Norbertboy
    #297
    Nem akartam meg venni a játékot, csak érdeklődő vagyok. Viszont a videó kapcsán a Fallout 76 jut az eszembe. Azt szétszedték teljesen, annyi, de annyi negatív kritikát kapott.

    Ehez képest az egy atom csúcs játék. Igaz nem egy árkategória, de akkor is. Kíváncsi vagyok mikor lesz játszható a játék...
  • nordan
    #296
    közel sem tökéletes? ember 2005 ben komolyabb játékok készültek mint ez.A fanboyok máris megjelentek
  • Hexex86 #295
    Az egyik legidegesítőbb streamer volt. Plusz a szerver lag ami látható ami jelen esetben nincs. Remélem azért volt kijózanító, hogy nem kell ilyen idiótákat nézni mert ezek szinte lezüllött kocsma hangulatot csinálnak mindenhol.
    Közel sem tökéletes játék, de az a csávó és társai szánalmasak akik amit abban a stream-ben csináltak. Szerintem legalábbis.
  • Trucker39
    #294
    Eléggé... kijózanító volt végig nézni. Ezért még pénzt is kérnek?
  • Torzonborz
    #293
    Hatalmas :D
  • PiszkosFred
    #292
    Se a CS, se a WoW nem a penzugyi modellre irtam, hanem arra, hogy mind a ketto egy-egy mod volt, abbol lett kesobb onallo, fizetos jatek, mint az ATLAS - meg akkor is, ha a CS pont most lett ingyenes, amelyet az ostoba csurhe le is pontozott gyorsan, de ez megint mas sztori.
  • Trucker39
    #291
    A legjobb mondat: " Korai hozzáférés a pénztárcához ." Fején találtad a szöget. :)
  • lammaer
    #290

    Nem értem, hogyha a való életben az emberek megnézik, kipróbálják hogy mit vesznek, akkor a játékvilágban miért megy ennyire a vakon megveszem mielőtt láttam bármit belőle mentalitás.... olyan könnyen fel lehet ültetni a tömegeket a hype vonatra. Elképzelhetetlen hogy odaadjam mondjuk a péknek a pénzt hogy figyu, itt van 500 forint, süssé' nekem valamit sak azért mert ő azt mondja hogy király pék és tudja mi kell nekem.

    Annó amikor az EA kezdődött, gondoltam magamban ki a franc fogja szórni a pénzt hatodkész játékok kipróbálására, ez egy halott ötlet - kb mintha a torta helyett külön megenném a lisztet, a tojást, a sütőport és leönteném mellé a tejet mielőtt hagynám hogy a szakács megsüsse a finomságot. Azt tessék, mostmár az a fejlesztő a hülye aki 1.0-s játékokat ad ki.
    Az egyértelmű volt, hogy az csak marketingduma hogy majd részt vesznek a játékosok a fejlesztésben, meg figyelünk rátok (van ilyen is, 10-ből 1, a többinél az early access annyit jelent hogy korai hozzáférés a pénztárcához :) )
  • lwb
    #289
    Na, ezért nem szabad season passért fizetni sohasem. Főleg azelőtt, hogy tudod, hogy milyen dlc-k jönnek.

    Szerintem ezt a "játékot" a bethesda szponzorálta, hogy lássák az emberek, vannak náluk gerinctelenebb, inkompetensebb faszok is a piacon. A CS meg azért szar példa, mert az ugye ingyenes modnak indult, abből lett egy külön játék. A WoW meg előfizetéses rendszeren megy, az alapjáték alapkliense ingyen van, ellentétben ugye az ARK-kal meg a dlc-ivel meg a season passével ...
  • PiszkosFred
    #288
    Az meg hagyjan, de amikor epp fat szedsz vagy kovet termelsz ki es elfut melletted egy jatekos, vagy egy kosza allat, arra is rafordul a karaktered, pedig te epp a fat/sziklat utotted... Nem neztem egyelore, de remelem ki lehet kapcsolni ugy, hogy en jeloljem ki az autolock targetet az ALT-tal.
  • PiszkosFred
    #287
    hat, engem tovabbra se engedett be EU-ba igy megint mentem az US oldalra, ott hiba nelkul ment. Megint. Jo, a ping 110 korul mozgott folyamatosan, de hat az egy alom jelenleg az EU-shoz kepest :) Az a baj, hogy az EU-ban nem haltam meg, igy mindig a kikothoz rakna, mig az US-ben tudtam valtani idoben zonat es Lawless mappon kezdtem. Onnan meg sima ugy.

    Szoval siman lement most 2 ora egyhuzamban, gond nelkul es ARK utan gyerekjatek az eletben maradas. Foleg ha szerzel kapitanyt, aki elvisz a szigetrol (mert raft nelkul nehez). Hat talaltam, es akkor engem itt vett meg kilora vegleg a jatek :) Jo, nem sajat hajo de akkor is. Szerencsere van valasztek boven. A fedelzet meg picit hianyos, de a kollega (aki epp alszik a dekkben) azota mar dolgozik rajta.


    Ami viszont nem tetszik, az az elolenyek kaosza. Semmi racio nincs az egeszben, olyan, mintha random generalt lenne az egesz. A tengerparton medve, mellette zsiraf, mellette ket malac, egy majom, nemi siraly, esetleg kigyo, meg majom, meg a franc se tudja, az egesz lexikon A-tol Z-ig. Ez igy konkretan faszsag. Foleg ugy, hogy ezekbol minden otodik alfa (lasd ARK), es meg csak meg sem tamadjak egymast, mint az ARK-ban. Egyszeruen nincs osszhang.

    A motor az aranylag jol muzsikal, bar nagyobb tomegnel kezdodik a hulyesege. Nem tudom hogy tesztelte a csokos streamerekkel, vagy a zart tesztekre meghivott tobbi idiotaval a Wildcard ezt, de anno a zsufolt ARK szerveren felepitett megapoliszoknal sem volt ekkora lag/lagspike, mint itt. Hosszu tavon gondban lesz a jatek sajnos.

    Apro tipp kezdoknek: ha a parton nincs sok ko (stone es variacioi), es nem akarsz ongyilkos lenni egy-egy sziklat boxolva, akkor irany a sekely viz, a felszin alatt a parton mindig van egy rakas. En sokadig torott kez utan jottem ra :)
  • Vándorr
    #286
    Beléptem Official szerverre és nekem tetszett. i7 és nvidia 1060as Laptopon elég jól fut. Hallottam, hogy a készítők az ARK-hoz köthetők (Kiváltak vagy hasonló), így nem csodálom hogy az ARK motorjára építve adnak ki játékot. Ilyen a Dark & Light is, de elnézve a feature-öket, ez egy frissebb motor a D&L-hoz képest.
    Érdekes ez az Alt gombos target módszer. Az oké hogy belockolja, de hogy autorunnal követi is, az kemény és látni a célkereszten, ha elbújna a bokorban... PvP-ben ez durva azért.
    Kíváncsian várom az elkövetkezendő hét történéseit (lévén ünnepi időszak). Vajon mennyire fognak dolgozni a szerveren/problémákon?
  • kraven54
    #285
    Ez vicces :)
  • Hexex86 #284
    A kék 3 tabbletta ikon jobboldalt lent azt mivel lehet növelni? A többit bogyókkal tudom, de erre még nem jöttem rá.
    Egyébként most egész stabil a szerver. Több mint fél órán keresztül nem volt semmi gáz.
  • PiszkosFred
    #283
    Hat, otodjere rakja ujra a gportal, az is bugos... :) De ha epp nem reinstall megy, akkor folyamatosan starting - online - offline - starting - online - offline kb. ket percenkent.