602
ATLAS
  • PiszkosFred
    #562
    Na eléggé kusza lett. Szóval, a "Wild" állatokat be tudod ott is, de azok ugyanúgy 1-30 szintűek ott is, mint máshol.
    A szigeteken lévő 30-150 szintű állatok viszont már nem számítanak wildnek, így azok nem tamelhetőek, kiütheted őket és bola-zhatod őket, de nem lesz feed opció.
  • PiszkosFred
    #561
    Nem, a golden age gridekben az ellenfelek maximum szintje 150 (vagy afeletti) is lehet - ellentétben a többi zónával - pont ezért nem lehet őket befogni/tamelni (a normál haszonállatokat), csak megölni (vagy futni előlük). Van pár speckó állat, ami csak és kizárólag ott él, azok befoghatóak.

    Bossok közül is van, amit elvileg lehet (ideiglenesen?) tamelni, annak nézz utána, azt sosem próbáltam.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2021.02.02. 15:23:23
  • Mokuslekvar89
    #560
    És az ottani állatokat be lehet fogni?
  • Mokuslekvar89
    #559
    Élőben jobb, majd viszek magammal egy csali playert
  • PiszkosFred
    #558
    Hát, annyira nem vészes, de oda kell figyelni, mert hamar otthagyja az ember a fogát. Érdemes esetleg előtte single playerben gyakorolni és megnézni, hogy mit tud és mire képes, aztán mehet élőben is. :)
  • Mokuslekvar89
    #557
    Akkor az nem lesz könnyű
  • PiszkosFred
    #556
    Van kilenc golden age zóna, azokban van 1-1. A térképen egy fekete pötty jelzi ezeket.

    Bossok őrzik mindegyiket, azokat kell lenyomni, majd az így kapott kulcsot el kell vinni a szigeten lévő Power Stone oltárhoz. Az oltár az kint van a szabadban, legtöbbször a fiatalság forrása (ami 90 évesen újból 20 évessé változtat) barlang előtt/mellett, úgy néz ki, mint egy csillagkapu a stargate sorozatból. :)

    Bossok nem nehezek, de tudni kell, hogy mit csinálsz és hogy csinálod. Egyedül nem tudom, hogy mennyire kivitelezhető, de ha összeáll egy flottányi ember, akkor lemegy minden. Egyes bossokat ki lehet csalogatni a partra és akkor a hajóágyúkkal is lehet sebezni, de pl a hidránál precíz találatok kellenek (5 feje van, azokat kell lőni először), így oda kell figyelni, nem elég csak agyonlőni sok ágyúval/ballisztával.

    Régebben a méyvízbe csalogatva ott megfulladt (mint bármilyen állat), de úgy emlékszem, ezt már javították és nem megy addig az óceánba.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2021.02.02. 10:43:01
  • Mokuslekvar89
    #555
    Mennyire macerás azt a 9db powerstonet megszerezni?vagy van hozzá jó technika?
  • PiszkosFred
    #554
    Szerezd meg a 9 darab powerstonet a golden age gridekbol, aztan irany a kozponti grid es jon a csapos baratunk magatol.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2021.02.02. 09:19:37
  • Mokuslekvar89
    #553
    Krakent hogy lehet előcsalni?
  • Mokuslekvar89
    #552
    Okés köszi, most vagyok a sok fajta alapanyag gyűjtésen h minőségi ágyú legyen
  • PiszkosFred
    #551
    Megnéztem. Hajón csak gunport, ahogy eddig, a fedélzetre és ceilingre nem engedi. Szárazföldön bárhova rakhatod.

  • PiszkosFred
    #550
    Akkor szerintem nem fog menni a dolog. Volt egy patch anno, ami leszabályozta és onnantól csak gunportba lehetett tenni a large cannonokat, azóta nem hiszem, hogy ez változott (de mégegyszer, nem is nagyon próbáltam fedélzetre vagy ceilingre, így akár az is lehet, hogy változott).

    Gunportba biztos, hogy lehet, mert oda viszont próbáltam pár hónapja, de ceilingre nem (utoljára season 1-2 körül raktam szárazföldön ceiling/foundationre LC-t, de azt is azért, mert akkoriban úgy öltük a SotD-t, hogy behúztuk az öbölbe és szárazföldről kapta az "áldást").

    Pakold tele sima minőségi ship cannonokkal a fedélzetet, ha más nem...
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2021.02.01. 11:06:59
  • Mokuslekvar89
    #549
    T-s brigem van most és arra nem enged gunportot
  • PiszkosFred
    #548
    Hát, nem tudom, ebben a szezonban a gunportba szerintem továbbra is lehet, de a ceilinget régen nem próbáltam. Wipe előtt volt egy "broadside" brigem, ott gunportban volt 6-6 large, meg a fedélzeten 4-4 ship cannon, kellett is az extra crew fejlesztés, hogy egyáltalán el tudjak indulni vele vadászni :D Szerintem nem változott a dolog, este ha gondolod, megnézem, most épül úgy is az armored brigem, rakok rá large cannont próbaképpen.
  • Mokuslekvar89
    #547
    Hali, az lenne a kérdes hogy Brig-re lehet e tenni nagy ágyút cellingre?
  • Caliph
    #546
    ami még kicsit zavaró,valami a grafikával...mintha vibrálna vagy nem tudom,valami zavar benne :D
    köszi a tippeket,jövő hétvégén próbálok talpra állni a szigeten,aztán megyek tovább ,fő bázisnak helyet keresni. lehet majd meglátogatlak téged is egyszer :D

  • PiszkosFred
    #545
    Apró tipp: sose menj neki a másik gridnek merőlegesen, hanem mindig kb. 10-20 fokos szögben fordulj rá a "kék falra" úgy, hogy a szélirány annak kedvezzen, ha villámgyorsan vissza kell fordulnod és visszatérned abban a gridbe, ahonnan jöttél, akkor hátszelet kapj. Pont az ilyen esetek miatt. Sloop könnyen pótolható, azért nem kár, később viszont bosszantó tud lenni, ha a drágább hajóval együtt esetleg az állatok/arannyal teli láda/egyéb begyűjtött értékes tervrajzok/stb. is mennek a levesbe.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2021.01.31. 19:40:40
  • Caliph
    #544
    no,próbálkoztam kicsit hétvégén,sok időm nem volt rá,de sikeres hajótöröttként eljutottam egy szigetre pve szerveren. az eset fel is elevenítette
    a másik kedvenc dolgomat: áthajózni egyik rácspontból a másikba még mindig veszélyes...szép napsütötte időből berakott egy brig of damned mellé tomboló tornádók közé.... :D

    süllyedő hajóval sikerült partot érnem,a sloopnak annyi,csak az van nálam amit vittem az inventoriban .. :D

  • Wolwerine
    #543
    Elnézést a több képért, bebugolt amikor szerkesztettem a hozzászólást
  • Wolwerine
    #542
    A kikötőm jelenlegi állapota, felülnézetben:



    Ez pedig közelebbről:



    Szabályos "U" alakú dokkokat építek, a terv az, hogy aki ki akarja nyírni a hajóimat, küzdjön meg érte. Ha oldalról lőné, akkor előbb lyukat kell lőnie a dokkokba, ami nem lehetetlen, de van bennük anyag és még rakok is bele... Ha nem oldalról jön, szemből kell támadnia. A dokkokat úgy építem meg, hogy Large Cannonokat rakok az "U" rövidebbik szárára, egymás fölé kettőt-kettőt. Azért egymás fölé, hogy egyszerre két lövedék csapódjon be nagyjából ugyanoda, illetve azért vannak alacsonyan, hogy a hajótestet lőjék -remélhetőleg- ahol nincs agyonpáncélozva. A saját hajóimat pedig a dokk közepén állítom le, úgy, hogy a Large Cannonok hosszában el tudjanak lőni mellette. A hajók farát fordítom a tenger felé, hogy ha vannak hátsó ágyúi, tudjanak lőni.
    Utoljára szerkesztette: Wolwerine, 2021.01.30. 21:04:35
  • Wolwerine
    #541
    Ha így lesz (mert amúgy többen igényelnék a törődést) várlak D5 legnagyobb szigetén, a Shark szerveren. Infrastruktúra és védelem van, terjeszkedésre is van mód, akár felfelé, az előd(eim) a bázisuk egy részét a sziklákra építették.
  • lammaer
    #540
    Kezdek kedvet kapni a játékhoz.... az ilyen passziv csapdázás Arkban is nagy kedvencem volt... egy 100x szorzós szerveren konkrétan élhetetlenné tettem az egyik térképet a mindenfelé elhelyeztt rejtett ágyúimmal... aztán este beloggolva számolhattam össze hány csávót kaptak le....
    Volt hogy föl is jelentettek az adminnál discordon, az olyan volt mintha hájjal kenegetnének....
  • PiszkosFred
    #539
    Igen, mindenkeppen fesd be. Ceilinget akkor ezert, a hatekonysag miatt rak mindenki a pillarokra, ezt nem tudtam, azt hittem onmagaban is eleg sebzest okoz az agyuk zarotuze mellett.
  • Wolwerine
    #538
    PVP - bázisvédő tapasztalatok:

    - a Puckle Gun-ok ferde ajtó mögé rejtése (ez egyfajta bug, a netről lestem a módszert) megbízhatatlan, a kezelő lövés helyett gyakran elengedi a fegyvert és csak álldogál mellette. Felejtős. A lőállások építése egyébként egy ideig védelmet nyújt az NPC-knek, azonban hajlamosak a saját lőállásukba belelőni, ha útban van, így aki ilyet épít, számítson arra hogy kisebb területet tudnak tűz alá venni (van amikor megéri)
    - a Large Cannon-ok félig a vízbe építve is tüzelnek, ami jótékony hatással van a védelmükre (poénból víz alá teszek egyet, meglátjuk mi lesz)
    - a kikötő csapdásításának kulcsa a különböző magasságú, nem sokkal a vízfelszín alá helyezett, ki nem látszó mennyezet, melyeket oszlop tart. Elgondolkodtam a feketére festésükön, mert hajlamosak fehéren látszódni a víz alatt. A mennyezet nélküli oszlopok nem sebzik a hajókat, a különböző kapuk (light, medium, large) pedig nem elég hatékonyak/nem elég széles a tetejük. Szlúppal teszteltem a csapdát, pár másodperc elteltével, recsegés kíséretében tucatjával jöttek a sebzés értékek, majd a hajó konkrétan fejre állt és nekiállt rázkódni; a rázkódás végén ismét a gerincére került, de addigra vagy 7 palánk hiányzott róla, plusz a fedélzet (ami nem jó ómen a túlélésre). A különböző magasság azért fontos, hogy a mélyebb járatú hajók is be tudjanak jutni a területre, a hajónak pedig rá kell "feküdnie" a víz alatti mennyezetre, nem elég nekiütköznie. Miután ráfeküdt, rajta is kell maradnia pár másodpercig, addig nem is sebződik, majd hirtelen felgyorsulnak az események...
    Utoljára szerkesztette: Wolwerine, 2021.01.29. 16:59:20
  • PiszkosFred
    #537
    Megnézik, hogy mennyi a decay timer, abból látszik, hogy kb. mikor voltál utoljára online, abból meg látszik, hogy - ha aktív a warehouse, ezt nem tudja, csak reméli - mennyi arany lehet benne :)
  • Wolwerine
    #536
    Köszönöm a részletes választ, neki is látok hogy megcsináljam. Nyersanyagom annyi van, mint a szemét, tegnap reggelre is 90.000 egységnyi nyersanyag ment a levesbe, amikor valami majom szétlőtte ágyúval a warehouse-omat. Ez amúgy megmagyarázza, miért szeretik legyilkolni annyira...
  • PiszkosFred
    #535
    Hát "röviden"

    1. Kell egy Warehouse egy szigeten (freeport zónában tudtommal nem lehet)

    2. Ebben tárolod az eladandó nyersanyagot, árut, kaját, bármit amit elfogad a rendszer. 250k a max terhelhetősége.

    3. A Warehouset két módszerrel tudod feltölteni: vagy leraksz a közelében egy-egy farmot, bányát, fatelepet, stb. és akkor abból a warehouse automatikusan átveszi a kitermelt nyersanyagot (mindegyiket, még a bogyókat is a farmokból). Vagy kézzel szedsz össze nyersanyagot és azt aztán saját kezűleg rakod át a warehouseba. A lényeg, hogy legyen áru a warehouseban.

    4. Ezután csatolsz hozzá - 12 vagy 15 méteren belül lerakva - egy Marketet. Ez intézi az adminisztrációt

    5. A market interfacet megnyitva két dolgod van: egy, létre kell hoznod ajánlatokat (trade offer) és kettő, keresned kell partnert.

    6. Trade offernél ki kell választanod a warehouseban található termékek közül, hogy melyiket akarod elcserélni és mire, illetve milyen arányban. Például ha van 20k Coppered (fém) a raktárban, akkor azt felajánlhatod valamiért cserébe. Kérhetsz érte bármit, de a cél az, hogy a másik fél tudja vagy akarja ezt teljesíteni. Pl mi a grid chateken és local chateken megbeszéltük az elején, hogy csak 1:1 arányban teszünk be terméket és eleinte mindenki ugyanazért ugyanazt kéri. Vagyis, felajánlok Coppert, Copperért cserébe 1:1 arányban. De, ajánlhatsz Coppert mondjuk Ironért vagy Iridiumért is, de akár Silkért vagy Strongwoodért, tényleg bármit kérhetsz érte cserébe, csak nem biztos, hogy lesz más játékos, aki ugyanezen kéréseknek megfelel.

    7. Partner keresés: a Market interface bal oldalán keresned kell kereskedelmi partnert (Trade Routes), akinek küldesz egy felkérést, bízva abban, hogy el is fogadja. Itt láthatod, hogy a másik fél mit kínál, vagyis nagyjából látod, hogy mire számíthatsz. Ha elfogadja a felkérést, akkor kialakul a partner viszony (accepted status), viszont ez még semmit se jelent. Itt jön a képbe az, amit írtam korábban, miszerint a te ajánlatodnak és az ő ajánatai közül legalább egynek egyeznie kell!! Mert az egész trading automatikus, és ezen áll vagy bukik a dolog.

    Például te beállítasz egy Coppert Iridium cserét 1:1 arányban. Ha a másik félnek is van egy ilyenre, csak fordítva, vagy ő Iridiumot ajánl Copperért, akkor az sikeres biznisz. Ha nincs, akkor nem az.

    25 féle variációt lehet kiálakítani, vagyis azért lehet variálni bőséggel.

    8. Na most ha te adsz coppert, ő ad érte iridiumot és ez az kereslet/kínálat egyezik, vagyis mind a kettőtöknél van ilyen aktív "trade offer", akkor a két Market elkezd egymással bizniszelni. Teljesen automatikus a dolog, itt már nincs teendő. "Virtuális" hajók kezdenek el a két warehouse között közlekedni, amelyek hozzá és viszik a coppert és az iridiumot. Amikor egy hajó célt ért (vagyis odaért a másik raktárhoz, majd onnan vissza is ért a visszáruval) akkor a folyamat generál bizonyos RANDOM mennyiségű aranyat (Gold).

    9. Arany mennyiség attól függ, hogy a partner hány grid távolságban van tőled. Ha azonos griden belül bizniszeltek, akkor az kb. 1-10 arany lehet / sikeres "virtuális" hajóút. Ha szomszédos grid, akkor 10-20 arany/hajóút, ha kettővel odébb lévő grid, akkor 20-30 gold/hajó. Jelenleg a tesztelések miatt ez a maximum, két griddel odébb lehet csak kereskedni.

    10. Passzív jövedelem: Óránként két warehouse között kb. 12-15 hajóút lehetséges / trade offer, vagyis óránként nagyjából kb. 100 aranyat tudsz szerezni. Ha szomszédos grid, akkor 200, ha kettővel odébb, akkor 300. Na most maximum 5 vagy 6 aktív partnered lehet, ami azt jelenti, hogy ha sikerül mindenkivel jó bizniszt kötni, akkor egy jól feltöltött warehouse akár óránként 500-2500 aranyat is tud produkálni. Mivel ez akkor is működik, amikor te offline vagy, ezért napi szinten 20-40k arany sem kizárt.

    Két dolog van, ami befolyásolhatja a dolgot:
    Egy, ezekhez a virtuális hajóutakhoz kapcsolódhat random event. Ez lehet pozitív vagy negatív. Ha pozitív, akkor vagy több aranyat kapsz, vagy extra ritka nyeranyagokat, stb. Ha negatív, akkor lehet, hogy menetközben a hajón tűz üt ki és csak a fele rakomány ér célba, vagy fellázad a legénység és akkor viszi a jövedelmet, vagy egyéb mókás dolgok. Ezt nem tudod szabályozni, ez pusztán random faktor.

    A másik dolog, a raktár maga: folyamatosan újra kell tölteni, mert ha nincs benne áru, nincs kereskedelem. Ha van a vonzáskörzetében elég farm és telep, akkor rendszerint nincs gond. Ha nincs, akkor manuálisan kell feltöltened, vagy olyan bizniszt kell kialakítani, hogy önfenntartó legyen. Pl ha csak coppert cserélsz iridiumra, akkor idővel a copper el fog fogyni. Ezért is szoktuk eleinte coppert copperre cserélni, mert akkor jön is, marad is :) De, ha coppert cserélsz iridiumra, akkor a másik partnernél cserélhetsz iridiumot copperre, így megint nagyjából állandó lesz a mennyiség, viszont egyszerre két biznisz is termeli a pénzt.

    Az alábbi képen a job oldalon látható, hogy mit miért bizniszelek jelenleg. A bal oldalon látható a log, ahol követhetem, hogy éppen mi történik, alatta pedig van a partneri háló, ki fogadta el a kérésemet, ki még nem, már nem, stb. Az "income" oszlop jelzi a maximum arany mennyiséget, amit írtam fentebb. A 20-as sorok a szomszédos grideket jelzik, a 30-asok a kettővel odébb lévőket. Idővel célszerű a nagyobbakat erőltetni, mert több a bevétel, de azt is figyelni kell, hogy az adott gridben milyen nyersanyag bányászható és ahhoz igazítani a kínálatokat.


    Ez pedig a warehouse tartalma, innen indul a szajré és ide is érkezik meg. Fontos, hogy az arany is itt köt ki, vagyis érdemes bevédeni pvp szerveren, mert kiváló célpont. Amíg írtam ezt a posztot, össze is jött 3500 arany, de csak azért, mert 20-30as, vagyis szomszédos gridekkel bizniszelek olyan partnerekkel, akikkel hosszú távra terveztünk és így folyamatos a biznisz. Eleinte érdemes azért griden belül maradni, azonos árukat azonos árukért ajánlani és csak később, egyeztetés után menni másik partnerhez. Az egész rendszer lényege a pénz generálása a hajókhoz, nyersanyag annyira nem számít, mert hamarabb ülök hajóra és szerzek többezer egységet valamiből, mit megvárjam a warehouset. Egyelőre legalábbis mi erre használjuk.

    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2021.01.29. 14:14:03
  • Wolwerine
    #534
    A wh/market kereskedelem hogy működik amúgy? Van rá mód, hogy PVP-ben is működjön, anélkül hogy ne vernék szét az áruért a Marketet? A kezdőhelyen láttam 4-5 marketet, de ott ellátóhajó is volt valamelyikhez a part mellett.
  • PiszkosFred
    #533
    Hát, az officialon 2x szorzó van, már alapból. Néha vannak hétvégék, amikor erre rájön egy x3 (harvest/tame/gold) időszak, és így akkor x6-tal megy. Szerintem nagyjából a x4 - x5 az teljesen reális.
  • Caliph
    #532
    akkor csak single lesz :D szorzókat mennyire piszkáljam,mennyire lassú a haladás? arkban is olyan 3-5x szerókat preferáltam
  • PiszkosFred
    #531
    A 10 napos decay timer itt is jelen van officialon (private szerveren változhat az idő), annyi különbséggel, hogy állatnál ez 8 nap, épített épületeknél általában 10 nap, egy-két objektumnál meg 40 nap (bár ez utóbbiakat folyamatosan redukálják a devet az egységes 10 napra).

    Single is nagyon szórakoztató és az első 30-40 órában fel sem tűnik, hogy egyedül vagy, ez esetben jó választás. Csak mondom, aktiváld a wild pirates camp opciót a settingsben, mert akkor az is bekerül a játékba célként, hogy foglald el tőlük a szigeteket.
  • Caliph
    #530
    jó,gondolom ez pvere ugyanúgy igaz,hogy nem bánthatják a dolgaidat ,nem tudnak kifosztani stb...most annyira nem akarok belemerülni,megnézem a kontentet,építgetek kicsit,hajókázok aztán szivbaj nélkül otthagyok mindent,ark szerón is otthagytam a fullos bázisom , állataim mindent az enyészetnek,pedig csak 10 naponta be kellett volna lépni

    de valahogy jó mindig elkezdeni a nulláról,építeni,állatokat fogni,amikor már megvan minden ,egyre kevesebb a dolog hogy visszahozzon a játékba ... :D
  • Wolwerine
    #529
    Single-ben nem verik szét a bázisod, nem bomlik el, ha 10 napig nem lépsz be, nem verik szét álmodban a hajód.. És van módod kitapasztalni a játékmenetet és/vagy bugokat, mert bug még mindig van bőven... Az első Brigantinomat is egy ilyen miatt buktam el (single-ben, kizárólag a telepített mod miatt nem fájt 18.000 goldba)
  • PiszkosFred
    #528
    Ismerkedni a rendszerrel jó singleben, nyugodtabb is, lag sincs, desynch sincs ami miatt leesik egy állat a hajóról, de egyúttal unalmasabb is :) Én szeretem végigjárni a szigeteket és egy-egy impozánsabb játékos bázist megnézni, vagy pl gyűjtöm azokat a hajóépítési megoldásokat, amelyekre én nem gondolnék, plusz mégsem vagy egyedül egy hatalmas nagy világban.

    Singleben aktiváld a pirate camp rendszert, az ad némi kihívást, bár néha bugos egy-egy kalóz tábor (földbe van süllyedve és emiatt elfoglalhatatlan)
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2021.01.28. 20:03:10
  • Caliph
    #527
    lehet akkor én is inkább csak singleben próbálkozok,úgyis egyedül tolnám.
  • PiszkosFred
    #526
    Az a Kraken lesz :) Van pár Boss a Power Stoneok szigetein, de az ultimate ellenség, az a Kraken.

    A fiatalaság forrása csak azért kell, hogy 90 évesen újra 20 éves lehess, plusz emiatt kapj jó pár +10% bónuszt sebzésre, életerőre, teherbírásra, stb.

    Jelenlegi formájában ne adj neki, szerintem, mert jelenleg átmenet van a régi rendszer és az új között, már nem annyiar rossz, de még nem jó :) Maximum private szerveren vagy singleben nézz szét, ott azért játszható a temérdek hasznos mod és aktív DM-ek miatt.

    Én csak azért játszok, mert nagyon tetszik a hajóépítés és próbálkozok különféle dizájnokat létrehozni különféle szempontok szerint.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2021.01.28. 15:54:52
  • lammaer
    #525
    Van a játékban vmi értelmes endgame content, amit célként ki lehet tűzni (mint mondjuk Arkban a bossok)?

    Amikor én néztem, volt az hogy szaladj be vmi barlangba fiatalság italért meg tán egy polip azt kész.... lehet adnék az Atlasnak még egy esélyt...
    Utoljára szerkesztette: lammaer, 2021.01.28. 15:30:53
  • PiszkosFred
    #524
    Hát, igen is, meg nem is.

    A "Flag" féle rendszer már elköszönt, nincs ilyen. A "vicc" az, hogy pont most fog visszatérni, igaz felújított formában. Addig is a Lawless tele van fence foundationökkel, mert az ostobák ezzel jelölik be a területeiket. Szerencsére nem minden sziget ilyen, van ahol van hely bázisnak.

    Hideg ellen tessék felöltözni :)
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2021.01.28. 14:33:18
  • Caliph
    #523
    oké,köszi a tippeket,elleszek valahogy :) és akkor felkészülök a lagra is...
    ja igen ,volt még egy dolog anno ami zavart,hogy minden sziget szinte teli volt flagelve,alig volt trópusi szigeten jó hely ahova építkezni lehett volna,igy még a természeti elemekkel is küzdenem kellett ,mert a viharvert szigeteken volt csak hely,ahol hideg volt állandóan :D

    gondolom ez sem változott.