2084
1554471458.jpg
  • MasterMason
    #400
    Szó szerint belekötöttetek ezen kár is volna vitatkozni, észérvekkel lenyomott titeket és akkor játszottátok a hülyét...
  • __Jacek__
    #399
    Azd írd inkább hogy mennyire gáz VR-ben a cucc jelen pillanatban:)
  • Solt
    #398
    Nem! Mondjuk ezek után nem lep meg, hogy azt sem értetted meg! :D
  • sertrex
    #397
  • __Jacek__
    #396
    Szanalomhegy! Bele kötöttünk :D Ugyan olyan sérült nulla értékü egyed mint te.... na most az ignore újabb hülyétől szabadultam meg..
  • GeriDoc
    #395
  • Solt
    #394
    A folyamatos és törésmentes kép elsődleges feltétele, hogy a képkockák száma szinkronban legyen a kijelző frissítési frekvenciájával, tehát például 60Hz - 60 FPS. Ezen túl minél nagyobb ez a páros (tehát pl 144Hz - 144 FPS) annál folyamatosabbnak, élesebbnek látod a gyors mozgásokat is.

    A vsync itt van taglalva: LINK

    A 144Hz-s monitoron nagyon szar 60-70 FPS-l játszani még akkor is, ha G-Sync / FreeSync monitorról van szó. A szemed annyira megszokja a magasabb frissítést és FPS számot, hogy utána a jóval alacsonyabb FPS és frissítési frekvencia nagyon zavaró. Nekem egy 144Hz-s G-Sync monitorom van, cirka 90 FPS alatt kezd el zavaró lenni az alacsonyabb FPS szám és frissítési ráta. Próbaképpen átállítottam 60 Hz-re, konkrétan olyan darabosnak láttam a képet, mint amikor a 60Hz-s monitoron 30 FPS-l játszottam. Anno ez a TFT monitorok idejében nem volt gond, de a mostani monitorok esetében nagyon zavaró.
  • MasterMason
    #393
    Észt nem tudsz osztani, az kb olyan volna mintha hajléktalanok akarnának pénzt osztani. Amid nincs azt nem tudsz osztani.
  • Solt
    #392
    Arra ott vannak a sofőrök, az én feladatom az ész osztása! Főleg, ha ekkora szükség van rá! :D
  • MasterMason
    #391
    Figy inkább menjél vissza vezess buszt, az áll jól neked nem az okoskodás...
  • MasterMason
    #390
    Te inkább pofa be, mert egyrészt múltkor nem belém hanem Sertexbe kötöttetek bele, bele akartátok magyarázni, hogy aki nem steam-en vesz kulcsot hanem más hivatalos oldalon az mind tolvaj, ahogy akkor most sincs igazatok....
  • Solt
    #389
    Nem gondoltam volna, hogy tudsz még rontani a helyzeten! :D

    Egyrészt azért mutat 45 FPS-t, mert annyi kerül kiszámításra. Tehát még egyszer, azért mutat 45 FPS-t, mert 45 képkocka kerül kiszámításra, pont. Na most a trükk ezután (!!!) jön, az ASW ezt a 45 kiszámolt képkockát megkettőzi, megduplázza, kétszer jeleníti meg. (válaszd ki amelyik tetszik) Tehát te nem 45 képkockát fogsz látni, hanem 45 duplázott, kétszer megjelenített képkockát. Azért nem 90-t (2*45-t, anyám borogass) ír ki, mert nem 90 külön elkészült képkockáról van szó, hanem 45 képkockáról ami kétszer lett megjelenítve. Ennek következtében pont olyan folyamatos a kép, mint a 90 külön elkészült képkocka esetén, a különbség csak annyi, hogy a duplázás miatt adott körülmények közt szellemképes lesz a végeredmény. Magyarul a 45 FPS-s kiírás ellenére 90 képkockát látsz, csak nem 90 különbözőt, hanem 45 különbözőt kétszer megjelenítve!!

    Most már dereng, hogy azért nem látsz különbséget a 45 és a 90 FPS között Oculus esetén, mert mindkét esetben 90 képkocka a végeredmény? Az már csak a hab a tortán, hogy minderre azért van szükség az erőforrás spóroláson túl, hogy szinkronban fusson a kijelző frissítési frekvenciájával, mert ugye ebben az esetben kapunk törésmentes, akadásmentes, folyamatos képet.

    Érted már, hogy mit nem értesz? :D

    Továbbra is csak azt tudom javasolni, hogyha nem értesz valamihez, nincsenek meg a kellő információk, akkor farkinca behúz ha valaki segíteni akar és ne te kezd el a másikat hülyének nézni. Persze, ha élvezed, hogy nyilvánosan beégeted magad akkor nem szóltam... manapság nem lehet tudni ki mire gerjed.
  • GeriDoc
    #388
    De jó téma, kérdeznék is, mert egy valami nem világos. Lehet bonyolult lesz. Nem értem ezt a 25-30 fps-es szarakodást állandóan, hisz évek óta eleve mindenkinek 60Hz+-os monitora van. Ezeken lehet látni a különbséget, de mit látnánk egy 30Hz-es monitoron? A másik, hogy (szimekben) 60 Hz-es monitoron 60 fps-re beállítva (de akár 75-80) nem lesz folyamatos a kép. V-Sync-el lesz csak folyamatos. V-sync nélkül valahol 100-110 fölött lesz folyamatos. Na most a kérdésem, hogy 144Hz-es monitoron milyen 60-70 fps-es játszani, illetve milyen lenne egy 30Hz-es monitoron V-sync-es 30fps-el?
  • __Jacek__
    #387
    Te ennyire sotet vagy? Vagy csak sminkeled magad? Komolyan a multkor us mar nem tudom milyen temaban de kb ugyan ennyire hoztad ezt a szintet. Ami rendkivul alacsony. Raghatod a keritest de nalam az ilyenek mennek ignorba, bye.
  • __Jacek__
    #386
    Rettenetes! De legalabb en nem boduletes ostobasagokat magyarazok :)
  • MasterMason
    #385
    Megint félrebeszélsz, idézem mit írtál: "vagyis 45*2=45 Édes öregem, téged mutogatni kéne... "

    Na akkor most próbáld ki, hogy bekapcsold az oculus debug tool-ban a framedrop-ot és láss csodát csak 45-öt fog mutatni... Nem azt fogja mutatni, hogy 2x45 nem csak 45-őt ami szerinted vicces. Na akkor hogy magyarázod, hogy 45x2 és mégis csak 45-öt fog neked mutatni az oculus debug tool?! A többi a mellébeszélésed meg arról szól, hogy valahogy megpróbáld elleplezni azt, hogy még alapvető fogalmakkal sem voltál tisztában. De mondom befejeztem veled...

  • Solt
    #384
    Tökéletesen tisztában vagyok vele, hogy mi a framerate és mi a refresh rate... az meg ne zavarjon, hogy utóbbi nem kapcsolódik szorosan a témához. Amit itt és most meg kéne értened az a látott kép folyamatossága és az FPS szám közti összefüggés, valamint az ASW működési elve, aminek köszönhetően nem látsz különbséget a 45 és a 90 FPS között Oculus-n. Előbbivel csökken a GPU terhelése cserébe viszont szellemképes lesz adott szituációkban... amit ugyan te nem látsz, pedig te magad írod, hogy kétszer jeleníti meg ugyanazt a képkockát amiből egyenesen következik ez a jelenség... :)))

    Szóval vannak itt gondok bőven, de sebaj, jön a hosszú hétvége, itt a lehetőség az okosodásra! ;)

    Egyébként eleinte tényleg a segítőszándék vezérelt és még az sem zavart, hogy nem érted, de az ahogy a másikat nézed hülyének azért mert neked valami nem megy át, iszonyatosan irritáló. Sok hasonlóan kellemetlen perced lesz még, ha erről nem szoksz le...
  • MasterMason
    #383
    Te jó ég... Még mindig nincs fogalmad róla, hogy a framerate != refresh rate...

    Ilyen alapon akkor mondhatnánk azt, hogy a 240 Hz-es monitoron 240 fps-el fut a játék annak ellenére, hogy a fraps csak 60-at mutat...

    Na be is fejeztem veled.
  • Solt
    #382
    Nem bírom ki! :D

    Tehát, ha a 45 kiszámolt képkocka duplázva van, akkor a látott kép az pont olyan mint a sima mezei 45 képkocka esetén... vagyis 45*2=45

    Édes öregem, téged mutogatni kéne... :D
  • hezi
    #381
    Film nézésekor azért elég a 24 képkocka, mert csak nézője vagy az eseményeknek, míg egy játék esetében aktív résztvevője, irányítója. Nézőként az ember csak bámul ki a fejéből, irányítóként viszont a minél alacsonyabb reakcióidő a fontos. Legtöbbször a látottak alapján reagál az ember, és gondolom világos, hogy 1 ha egy másodperc alatt 60-szor (vagy 90-szer, 144-szer) van lehetőséged reagálni, az jelentősen előnyösebb, mintha csak 24-szer, mivel 1 másodpercen belül 60 (vagy 90-szer, 144-szer) frissül az információ az agyadban.
    (Amúgy nem elég a TV-n sem, ezt jól lehet látni pl. a 100 képkockára felskálázó tv-ken is demó módban, pl. autóverseny nézése közben.)
    Biztos van ember, aki nem érzékeny erre, vagy csak nem tudja, hogy mire kell figyelni. Ők valószínűleg nem látják a különbséget CRT monitoron a 60 Hz és a 85 Hz képfrissítés között sem.
    Próbáld ki pl. hogy Assettoban beállítod a frame limitet 60-ra, és mész pár kört, majd beállítod 24-re (vsync off mellett). Érzékelni fogod, hogy "valami fura"
  • MasterMason
    #380
    Értem, mivel fingod sem volt arról, hogy a framerate az nem refresh rate akkor most jön a személyeskedés. Bocs, de sehol nem írtak az oculusnál olyat, hogy képes lenne az ASW megváltoztatni a framerate-et... Azt írják, hogy asw használata esetében kétszer fogja ugyanazt a képet megjeleníteni de azzal nem változik a framerate-ed tehát az attól még ugyan úgy 45 fps nem pedig 90 ahogy te írod...
    Utoljára szerkesztette: MasterMason, 2018.10.18. 13:04:19
  • Solt
    #379
    Eleinte Isten bizony a segítési szándék motivált... gondoltam megindoklom, hogy miért nem lát különbséget a 45 és a 90 FPS között, de most már érzem, hogy rosszul döntöttem! :D Mondjuk szórakoztató volt, de a jóból is megárt a sok... :D
  • Solt
    #378
    Nem tudom, hogy sírjak vagy röhögjek-e... ilyen magabiztosan ennyi hülyeséget összehordani még soha senkit nem láttam! :D Nem az a baj, hogy valamihez nem értesz, hanem az, hogy még a szándék sincs meg benned arra, hogy utánanézz annak amiről beszélsz... még akkor sem, amikor ott a hivatalos leírás arról, hogy miképpen működik az ASW. Te most nem velem vitázol, hanem az Oculus-s mérnökökkel...

    Ezen a szinten nekem tényleg nincs több tennivalóm, szóval most már tényleg utoljára azt javaslom, hogy csinálj egy tesztet magadnak. Az egyik tesztben kapcsold be az ASW-t de korlátozd 45 FPS-re, a másik esetben kapcsold ki az ASW-t és úgy "korlátozd" a képkockákat 45 FPS-re. A látvány talán meggyőz arról, hogy butaságokat beszélsz.

    Azért köszi ezt a pár kellemes percet... élmény volt! ;)
  • MasterMason
    #377
    "ezútán??????????"

  • __Jacek__
    #376
    Minek erőlteted? "de a tv-k sem tudnak többet 25 v 30 fps-nél" ezútán?????????? :DDDDDD
  • MasterMason
    #375
    Legalább egy picit olvass már utána, hogy mi a különbség a képfrissítés = refresh rate és az FPS = frame rate között. A kettő nem ugyanaz. Tehát hogy te is értsd, attól, hogy az ASW kétszer jeleníti meg ugyanazt a kockát az nem jelenti azt, hogy attól változna a framerate, az akkor is 45 fps marad ha a fene fenét eszik meg akkor is, ha fejtetőre állsz...
    Utoljára szerkesztette: MasterMason, 2018.10.18. 12:39:22
  • Solt
    #374
    Legalább olvasd el amire válaszolsz. Ott van értelmesen leírva mi az az ASW. Értem én, hogy nem érted, de legalább csinálj úgy mintha a szándék meglenne benned arra, hogy felfogd.
  • Solt
    #373
    Sóhaj... mély sóhaj. Egyébként te beszélsz magyarul? Csak azért kérdem, mert láthatóan problémád van az írott szöveg értelmezésével. Na most, ha nem anyanyelved a magyar akkor megpróbálom másképpen elmagyarázni... szóval?
  • MasterMason
    #372
    "mert az nem 45 FPS hanem 90"

    Persze hogyne, bocs de te kevered a szezont a fazonnal ugyanis teljesen más a framerate meg a képfrissítés. A képfrissítés az akkor is 90 lesz ha 10 fps-ed van, de az nem jelenti azt, hogy az akkor 90 fps az attól még ugyan 45 fps... KB ez olyan mintha azt mondanád, hogy a géped ugyan csak 30 fps-t bír de mivel a megjelenítő monitorod 144-hz-es ezért 144 fps-ed van.
    Utoljára szerkesztette: MasterMason, 2018.10.18. 12:28:36
  • MasterMason
    #371
    Te beszélsz zöldségeket de olyan szinten, hogy még arról sincs fogalmad, hogy egy filmet is maximum az ipari szabvány által meghatározott frameraten nézhetsz csak... Márpedig tökéletesek a nagy felbontású filmek is VR-ban a 24 fps ellenére...
  • Solt
    #370
    Azért nem látsz különbséget, mert az nem 45 FPS hanem 90, de ugye már ezt is elmagyaráztam... Asynchronous Spacewarp

    Ne érts félre, nem vitázom veled, kizárólag azért reagálok ezekre, hogy ne a zöldség üljön be mások buksijába. Pontosabban legyen alternatíva a zöldséggel szemben, aztán mindenki eldönti, hogy mihez kezd a kapott információkkal.
    Utoljára szerkesztette: Solt, 2018.10.18. 12:11:42
  • MasterMason
    #369
    Kipróbáltam és nem lehet különbséget látni aki között, hogy 45 fps-t látsz vagy 90-et az oculussal. És érdekes módon a 24 fps a filmeknél vagyis előre renderelt képkockák esetén elég még a VR-ban is... Persze nyilván minél több annál jobb ez nem lehet vita kérdése, de filmek esetében gyakorlatilag akkor sem láthatnál többet 24 fps-nél ha működne az SLI és 8 darab 2080TI-t tennél egy gépbe...
  • Solt
    #368
    Oké igazad van, a probléma nem létezik, a 24 FPS mindenre tökéletes!
  • MasterMason
    #367
    Persze, hogy nem értem a probléma lényegét, te most kitaláltad hogy a standard ipari szabvány az szar... Meg darabosak és szellemképesek a millió dolláros filmek is. Nem, ha keresztbe áthalad valami nagy sebességgel akkor a motion blur-el nagyszerűen érzékelni a hatalmas sebességet bármiféle szellemkép és vagy akadás nélkül... Szóval tényleg hagyjuk mert csak egy értelmetlen parttalan vita lenne belőle.
  • Solt
    #366
    Attól, hogy nem érted a probléma lényegét, az még létezik. Keress olyan jeleneteket a filmekben ahol a fix háttér előtt keresztben gyorsan elhalad valami. Olyan mozgás, amit a két korábbi linken is mutattam.

    Részemről a téma lezárva mert ahogy látom sokkal előrébb ezúttal sem leszünk.
  • MasterMason
    #365
    Akkor van mire fogni hogy inni kell, hiszen a tv is csak 25 frame/sec megy, és hogy szép smoothos legyen kell hozzá a barackpálesz?!
  • MasterMason
    #364
    Igen hogyne, a Jet Lee meg a Bruce Lee filmek is tök darabosak voltak a marha lassú akciójelenetekkel... Amúgy megsúgom nem csak a mozifilmek de a tv-k sem tudnak többet 25 v 30 fps-nél (PAL-NTSC)...

    De hamarosan kiderül mert az új 2080TI sem fog tudni 1080p felbontásnál 60 fps-n-él többet csak 40-50-et ha be lesz kapcsolva a real-time raytracing...
    Utoljára szerkesztette: MasterMason, 2018.10.18. 10:57:30
  • Solt
    #363
    És a legtöbb (összes) film esetében darabos is a kép amikor a nézőponthoz viszonyítva gyors mozgást próbálnak megjeleníteni. Ott van az a szellemkép, csak nem mindenhol... jellemzően akkor látni, ha a te nézőpontodhoz képest valami gyorsan mozog.

    Az SLI / CF megoldásoknak szoftveres akadálya van. Egyszerűen két GPU esetén túl nagy a késleltetés ami VR alatt nagyon zavaró. Talán majd Vulkan / DX12 alatt jó lesz a multi-GPU.
  • MasterMason
    #362
    "de hogy szimulátorozáshoz és komoly játékhoz szvsz már a 60 is kevés." Ez kb olyan mint a monitorokon a 16 milliárd színárnyalat, az emberi szem nem is képes érzékelni mindet...

    Konzolokon ps pro-n is sok játék csak 30 fps-el fut... És több mint 500 milliót adtak el belőle... Ami a filmeket és vagy az avatart illeti, nem, nem voltak szaggatottak az akciójelenetek, még oculuson sem szaggat SBS 3D-vel... Hogy a filmgyártásnak mit kellett volna azt meg hagyjuk, dupla framerate dupla számítási teljesítményt vagy időt jelentene ami a költségeket szépen megdobná, szóval nem mindegy hogy dupla annyi ideig számoltatják a jeleneteket vagy dupla akkora számítási teljesítmény kell...
    Utoljára szerkesztette: MasterMason, 2018.10.18. 10:37:14
  • lac coo
    #361
    Megfelelo kevert mennyiseg utan nekem a 25 fps is smoooooth ! :)