3201
Fallout 76
  • oneal1
    #513
    nemsokára start :D
  • PiszkosFred
    #512
    Hat, en sem sokat fogok ma este olvasgatni (felteve, hogy nem fossa ossze magat a login tizkor), csak tesztelgetni, probalkozni, probalgatni dolgokat, stb. akarok. Streamen rogzitem, majd holnap napkozben elolvasom a dolgokat kimerevitett kepernyonel :D
  • Irgum76
    #511
    na végre kiderült, hogy nem én vagyok a balfasz hanem bugos a fav wheel
  • Irgum76
    #510
    "mindegy ilyen videok alapján ezt nem feltételeztem volna"
    hát igen a a 2 óra alatt nincs kedve senkinek sem 10 perceket tökölődnie inkább akkor nekiindulnak gyakni
    van ez a Jusehead vagy ki lvl 12-es már de még a főküldetésből egy percet nem csinált
  • Irgum76
    #509
    főleg ghoulok "szkorcsok" vagy mik vannak ezeknek még nem főtt szét az agyuk teljesen így a raiderek szerepét vették át
    közelharci és lőfegyvereket is használnak fedezéket keresnek stb
  • PiszkosFred
    #508
    Lesznek benne npck, van beloluk eleg a jatekban. Csak EMBER npc nem lesz (a jatekban az emberek csak a jatekosok). Ghoul, robot, mutans, stb. lesz, bar foleg robotok azok, akiket eddig lattak.
  • Although
    #507
    Igen most gondoltam rá mivel effektív nem lesz benne semmi npc, sztori. Így csak így tudnak valami fallout élményt bele csempészni. A többit a játékosoknak kellene beletenni. Ugyanúgy mint a TESO-val ezzel is késtek vagy 20 évet. Akkor még lettek volna játékosok akik ezt életre keltik. Persze a megjelenés körüli TESO-ról beszélek. Ma csak darálás van.
  • PiszkosFred
    #506
    Nyilatkoztak nem olyan regen, hogy a FO76-ban tobb kuldetes, es vele egyutt rogzitett szoveg (voice line, vagyis az npck hianya miatt a hang alapon mukodo holotapek, terminalok, overseer naplok, stb.) van, mint barmelyik eddigi Fallout jatekban. A sima szoveg alapu feljegyzesekrol, bejegyzeskrol, cetlikrol, terminal logokrol, stb. nem is beszelve.

    forras
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2018.10.30. 16:01:22
  • Although
    #505
    Ez pozitívum. Kíváncsi vagyok hány percig lesz benne egy közösségi játékban miközben az emberek végigrohanni szeretnek valamin, nem hallgatni holotapet meg terminálokat olvasni. Persze ha már egyszer végig csinálta az ember akkor skip ott van. De egyszer se szeretik. Úgy indul mint a TESO bizonyos szempontból. Meglep a videok alapján nem jött le itt ilyen lehet majd. Oké majd a megjelenés után kiderül. Mi milyen irányban folytatódik. Meglep egy ilyen cég mint a Beth, mindegy ilyen videok alapján ezt nem feltételeztem volna. Tudniuk kellene az információk alapján amit szivárogtatnak meg lesz a törzs közönség is.
  • Irgum76
    #504
    igen írni is akartam kiegészítésként ha mint teamben vagytok összeállva akkor nem tudod sebezni a csapattársat
    viszont ha csak úgy összeverődtök akkor lehet támadni a "cimborákat"
  • PiszkosFred
    #503
    Olvastam az egy interjuban, hogy elvileg van opcio arra, hogy a veletlenul eled ugro jatekosba ne lojj bele, kvazi kiiktathatod a friendly firet. Ez tenyleg igy van, benne van a jatekban?
  • Irgum76
    #502
    na akkor először is a PvP lehetőség 5-ös szint felet lehetséges

    a PvP úgy működik, hogy az első sebzés csak ilyen minimális jelzés értékű ha viszonozza az illető a támadást onnantól kezdődik az igazi harc
    ha viszont nem támad vissza és ezekkel a minimális sebzésekkel kinyírod pl csapatban vagytok és valaki a halálán van te meg hátulról belelősz egy tárat akkor leszel wannted és mindenki bármikor támadhat téged

    loot van csak annyi megkötéssel, hogy csak junkot lootolhatsz

    PvP-zni nem igazán éri meg sokkal jobban jársz ha összegyűjtöd magad a junkot ezt csak mivel mégiscsak mmorpg felkiáltással beletették
    ráadásul a respawn semmilyen negatívumot nem ad és közvetlenül a halálod helyén is újra éledhetsz így a végtelenségig gyakhatja egymást két játékos

    ha viszont az angol nem megy akkor is felejtős rengeteget kell benne olvasni, terminálon kutakodni, több perces holotapeket hallgatni
    míg a FO 4-et egy minimális angollal végiglehetett vinni itt egy közepes szükségeltetik
    én is úgy érzem, hogy kevés vagyok hozzá
    Utoljára szerkesztette: Irgum76, 2018.10.30. 15:07:03
  • PiszkosFred
    #501
    8 ora mulva meglatjuk :)

    Nagyon sokat pvpztem egykoron, fiatalon, volt ra idom es idegrendszerem :D de manapsag mar azt veszem eszre, hogy a nyugdijasabb lassabb jatekot szeretem. Igaz, akkoriban a griefing mint fogalom nem nagyon letezett.

    Ami a FO76-ot illeti, ha tenyleg olyan nagy a terkep, ahogy latom a videokban, es tenyleg csak 24-en vagyunk/leszunk rajta, es tovabbra sincs 1shot lehetoseg, hanem akar tenyleg percekig kell loni egymast - akkor ott engem nem fog zavarni, sot, ad nemi extra adrenalint es kiszamithatatlansagot a jatekhoz.

    A hosszu hetvege sok kerdesre fog valaszt adni szamomra, az mar egyszer biztos.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2018.10.30. 14:06:00
  • Stief
    #500
    Evvel az baj hogy az sem jó ha nem lehet egy jót pvp-zni. És az ellenfelet ki lootolni.
  • PiszkosFred
    #499
    Hat, Irgum kollega tud errol mar talan bovebben nyilatkozni (o mar ket beta sessionon is tul van), de a lenyeg, hogy ha belekotsz valakibe, aki nem akarja ezt (es nem is viszonozza a tamadast), akkor wanted statuszu leszel, amely verdijat a sajat penzedbol vonja majd le a jatek. Elvileg ilyenkor barki szabadon/buntetlenul levadaszhat a szerveren/sessionben a penzert cserebe, illetve bizonyos lehetosegeid is korlatozva lesznek. Vagyis a jatek elkovet mindent, hogy megnyomoritsa a grieferek eletet. Hogy mennyire hatekonyan, nem tudom, vannak ketsegeim.
  • bladex
    #498
    Köszönöm a választ. Ez nagy csalódás nekem. Én a Fallout 4 fordításának befejezését várom nagyon.
    "- De egyuttal a jatek bunteti azt, ha ugy kot beled valaki pvpben, hogy TE azt nem akartad." Nagyon kíváncsi lennék, hogy oldják meg?
  • PiszkosFred
    #497
    Akkor sajnos ez a jatek felejtos szamodra.

    Ami a dolgokat illeti:
    - Nem lesz single player resze, az majd 10 ev mulva jon (ha jon).
    - Ez teljesen online a jatek, bar soloban jatszhato, de nem single player.
    - Van pvp, barki barmikor beledkothet es varhatoan neha beled is fog.
    - De egyuttal a jatek bunteti azt, ha ugy kot beled valaki pvpben, hogy TE azt nem akartad.
    - Csapatorientalt a jatek, csapatban eri meg jatszani, mert bossokat es egyeb nehezebb zonakat egyedul nehez lesz teljesiteni.
    - Lesz henteles, az bethesda fele ujkori Fallout reszek mar fps/akcio jatekok rpg elemekkel.

    Most jott ki a New Californa mod az FNV-hez (leanykori nevez Projekt Brazil), azt erdemes lenne megnezned a FO76 helyett.
  • bladex
    #496
    Az volna a kérdésem, hogy a single player mód nem lesz benne? Egy pvp csapat orientált hentelsős fa@ság lesz? Ha így van akkor ez felejtős számomra.:(
  • PiszkosFred
    #495
    Hat, az Obsidiannak sajnos reszeltek abban a pillanatban, hogy megszarad a felvasarlasi szerzodesen a tinta... :(
  • Ryder62
    #494
    A rajongók által készített Nuka Colás vagy Legionos videó milliárdszor jobb.

    Obsidian gyere vissza ....
  • Irgum76
    #493
    én még midig a pörgőn pörgök
    kutakodás közben találtam ezt a franyák bemutató, ismertető videót ahol részletesen elmagyarázza a srác, hogy mi hogy működik
    spoiler mentes csak a játéktechnikával foglakozik:
    Fallout 76 - Basics Guide
  • PiszkosFred
    #492
    Remelem az utolso frissites az eles beta kliens elott nem lesz valami nagy darab csak egy kisebb csomag, mert akkor mire az nalam levanszorog, az kiuti az este nagy reszet :)
  • PiszkosFred
    #491
    Hat, ez van. Attol meg szorakoztatonak tunik, tobb szaz ora siman lesz benne. Aztan ha bepunnyad a gameplay, akkor vissza FO4.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2018.10.29. 22:32:17
  • Although
    #490
    Ha ez a Conan világ lenne akkor tudom a nevét.
  • Although
    #489
    Gáz ez a video a nevetgélő karakterek, az egész miliő kurva messze a Fallout világhoz. Ezt tényleg az kezdje el aki beleszarik a háttérbe semmi nem érdekli csak a gyakás meg egy kis survival élmény. És a multi a pvp meg a menjünk és daráljunk komolyan mondom más ne vegye meg. Ez a világ megcsúfolása a videok alapján. Semmi gond vele ha csak a multit szarják el ennyire. És a a Fallout 5-öt nem.
    Edit: Komolyan az a denevér mi a faszom?
    Utoljára szerkesztette: Although, 2018.10.29. 22:27:19
  • BarneyK
    #488
    Én is úgy vagyok vele, hogy ha nem játszom le hajnalig, akkor is 2 óra belefér.
    Nade már csak 24 óra a counter szerint! :)
  • lammaer
    #487
    Soha az életben nem néztem meg egyetlen játéknál se a rendszerkövetelményeket.. hülyeség az egész. Ki kell próbálni azt majd kiderül...
  • Seth
    #486
    Kár, hogy ezt már a New Vegas-ban ellőtték :D
  • Irgum76
    #485
    másik gameplayt nézek addig amíg én is eljutottam nem akarom elspoilerzni magamnak a felfedezés élményét
    de most így visszanézve kacagtam egy jót egy easter egg-en nem nagy spoiler de azért beteszem:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    találtam egy hullát az egyik frigóban mondom ez fura kilootoltam aszt mentem tovább
    és most nézem, hogy keki ruciban van kalappal a fején és beugrott, hogy ez az Indiana Jones 4 kezdő jelenete :D
  • PiszkosFred
    #484
    Lehet en is.

    Most neztem a countdownt es 1 nap 2 ora es 22 perc volt hatra, vagyis az oraatallitas miatt holnap 10-tol lesz elerheto, igy 2-3 ora azert lehet, hogy becsuszik, az meg eleg egy probakorre - felteve, hogy nem fossa ossze magat a rendszer, amire realis esely van, ez esetben majd masnap meselsz te :).
  • soundsonic
    #483
    Köszönöm! Azt hiszem a minimum rendszerkövetelményeket látva, kihagyom ami szerintem egy elég erős a jutubon lévő grafikát elnézve.

    Fallout 76 (minimum):
    Requires 64-bit processor and operating system
    OS: Windows 7/8/10 (64-bit OS required)
    Processor: Intel Core i5-6600k 3.5 GHz /AMD Ryzen 3 1300X 3.5 GHz or equivalent
    Graphics: NVIDIA GTX 780 3GB/AMD Radeon R9 285 2GB or equivalent
    Memory: 8 GB RAM
    Storage: 60 GB of free disk space
  • Irgum76
    #482
    hát inkább a kettő keveréke
    nem MMORPG mert max 24-en vagytok egy szerveren
    nem online coop mert nem muszáj egymást támogatva játszani lehet PvP-z ni is
  • soundsonic
    #481
    Halló! Egy gyors kérdésem van..: ez most akkor egy mmorpg vagy egy online coop mert mindenhol mást írnak. Köszi
  • Irgum76
    #480
    ez állat! :D

    csak kár,hogy nem ilyen a grafikája
  • PiszkosFred
    #479
  • Irgum76
    #478
    most nézek egy gameplayt és a srác mutálódott benne
    +2 az összes! speciálra ha csapatban van -2 ha nincs
    ez azért elég brutál
  • Irgum76
    #477
    "Use the right stick to select what you want,"

    na ezt csinálom és nem egyesével megy körbe hanem össze-vissza ugrál
    de kösz
    a gyors fegyver váltót is megtaláltam a bal a kis kereszten de az meg ugye:
    "Toggle between your two most recently used weapons"
    szóval nem az amit te beraknál hanem automatice berakja amit használni szoktál
    ez addig jó is amíg van egy pipe pisztolyod meg egy piszkavasad
    de ha már van 3 fajta pisztolyod, mesterlövész puskád, shotgunod + közelharci fegyver akkor már nem sok értelme van

    az meg, hogy itt van stimpak is néha jó harcközben de amikor integetni akarsz és félrenyomsz elég idegesítő tud lenni
  • PiszkosFred
    #476
    Olvastam az egyik reviewben (meg a sajtos 3 oras esemeny utan), hogy a VATS ilyen formaban lenyegeben a konzolos aim assist, miattuk/kontroll miatt kerult be a jatekba.

    Ez segit?

    "For those who are unaware and/or curious, here’s how the D-pad works in Fallout 76!

    UP: This is the new location for your favorites, which appear in a 12-slotted wheel showing anything you’ve favorited. Items are arranged clockwise based on what was favorited first, starting with stimpaks at the top. Use the right stick to select what you want, then the action button to use/equip the favorite.

    RIGHT: Instantly uses a stimpak, no confirmation required. Nice when you’re in a pinch.

    DOWN: Displays the 12-slotted emote wheel, similar to the favorites wheel. Top is “Yes,” bottom is “No,” and everything else is indicated with a graphic. Just like favorites, use the right stick to select, then the action button to perform that emote.

    LEFT: Toggle between your two most recently used weapons. This one is super nice for switching between your primary ranged weapon and shotgun/pistol/melee when enemies get close, then back again after you kill them.

    That’s it! If I could change anything, I’d use the left stick to select instead of the right. Using the right stick for selection feels super awkward, especially since I have to release the stick to make my selection (which has made me accidentally select the wrong thing a few times).

    Have fun fellow Vault Dwellers! See you on Saturday!"
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2018.10.28. 19:43:58
  • Irgum76
    #475
    most eljutottam arra a szintre, hogy már ütlegelésel nem igazán tudok operálni
    V.A.T.S.-al a célzás nagyon egyszerű benyomod és lövöldözöl az meg megdöglend
    V.A.T.S. nélkül viszont kotroller szinte lehetetlen távolabbra pontosan lőni
    hiányoznak a gyorsbillentyűk a favkerék működésére még midig nem jöttem rá próbáltam azt amit mondtatok, hogy folyamatosan nyomom úgy kilép-belép
    ha meg nekiállok pip-boyból kihalászni a megfelelő fegyvert közben ütlegelnek, lövöldöznek
  • BarneyK
    #474
    Sajnos nekem is, egész napos ügyféllel meetingelős, project-kezdős workshop lesz, de én vállalom a mosott szarságot :D Az első trailer óta ezen pörgök, az a pár óra is számít.

    Meg van egy egyéves lányom, szóval az alvás eleve tabu nálunk :( :D