3201
Fallout 76
  • BarneyK
    #713
    Ja igen, nekem is van 2 treasure map, nem tudom, hol kéne keresni :D
    Nekem nincs gondom az Adhesive-el, de annál inkább az Alumniummal, pedig a search is be van állítva.
    Én a caps-et csak fast travel-re használom, egyszer vettem egy bulk aluminiumot, de 200 caps, szóval nem éri meg :D

    Ja igen, a minigun, amit 16 caps-ért adtam el, utána csapattársam látta a vendornál ~200 caps-ért. Tehát van benne egyfajta átjárás játékosok között is, szerintem x időnként üríti a megvett dolgokat (anno a Runescape-ben volt egy ilyen general vendor, aki a player-ek eladott dolgait, adta el viszont, szóval ehhez hasonló)
  • PiszkosFred
    #712
    Hat, akkor sitrep:
    - 5 ora 20 percet toltam egyhuzamban, nem is tudom mikor jatszottam nonstop ennyit egy jatekkal. Mostansag nem nagyon.
    - Login utan a hazam helyen egy masik jatekos haza volt, pislogtam is, amikor az osszes gepagyuja enram fordult es elkezdett loni. De, par meterrel odebb, egy jobb helyen le tudtam rakni a bazist, ez van. Viszont ez ramutatott arra, hogy inkabb kisebb alapteruletre fogok epitkezni, mert az elfer mashol is, mint sem nagyobb 4x4, 5x5, stb., mert akkora sik terulet nem biztos, hogy eppen akad a kozelben.
    - Picit tobb mikrolagom volt, mint korabban, de rajottem, hogy akkor szokott ez elofordulni, ha a szerveren tobb event is fut parhuzamosan - ez a hatranya a teljesen nyitott vilagnak. A Kingdom Comesnal bevalt modszer itt is mukodik, a BES-sel ha leveszem a FO76.exe cpu limitjet 98%-ra, akkor kevesebb a lag.
    - Nagy bugba nem futottam bele, egy-ket villodzo textura, egy-ket bugos AI (nem tamadt az npc, ilyesmi), karakter animacio furcsasaga, semmi veszes.
    - Vegig szoloztam megint
    - Elfoglaltam (claim) egyedul a nuklearis eromuvet a scorched falkatol es a tole keletrelevo repteret a szupermutansoktol (lenti terkepen ilyen keresztbe rakott kalapacs jele)
    - Nem igazan ertem egyelore, hogy mire jo mindez, az viszont teny, hogy az eromuert cserebe vegre talaltam korlatot (rail) es tudtam gyartani fabol olyanokat, mint a FO4-ben is vannak (1x3-as es 1x1-es nagysaguakat)
    - Mind a ket "tulajdont" meg is vedtem, az eromu ellen megint scorched jott, a repteren robotok (protectron, eyebot, stb.) tamadtak.
    - MINDENT, de tenyleg mindent elloptam, ami mozdithato volt :D A 400-as stash csak junkkal van tele, meg 1-2 fegyverrel, amelyket nem volt szivem bedaralni
    - Eladni nem adtam el senkinek sem, minden bedaraltam, sajnos nem jutott eszembe a barter perk kiprobalasa
    - Fajdalmasan (ertsd, darabokra robbanva) jottem ra, hogy a gepek, autok, roncsok, stb. ugyanugy felrobbanhatnak, mint korabban, vagyis hiaba bujok fedezekbe egy teherauto moge, ha a draga ellenfel helyettem azt lovi, akkor az fel fog robbani. Ezt mondjuk kesobb sajat elonyomre is hasznaltam, foleg a horda jellegu eventeknel hagytam 1-2%-nyi eleteron a teherautot, mellecsaltam a hordat es bumm...
    - Talaltam egy nagy bombat, hasonlot, mint a FO3-ban a varos kozepen, de fostam aktivalni, tele voltam szajreval :)
    - A jatek belso tere legalabb akkora, mint a felszin. Csak magaban az eromu belsejeben molyoltam legalabb egy orat, mire mindent felfedeztem, megneztem, aktivaltam, megjavitottam (javitas az event resze).
    - Bealltam a sereghez, es vegigcsinaltam a kikepzest, kaptam felszerelest es rangot :) A kikepzes resze volt a terepgyakorlat, vallatas es celbaloveszet. Nagyon tetszett, a Mr Handy robotok amugy is zsenalisak az egesz jatekban.
    - Kovettem (volna) en az Overseert, de mindig jott kozbe valami, igy a seregnel felhagytam egyelore a feladattal
    - Csinaltam 1-2 Messengeres kuldetest, szegeny robot mindig raeszmelt, hogy mar regen nincs akinek atadja a szulinapi jokivansagokat, sot, sokszor mar a falu sem letezik, ahova kuldtek.
    - A combat shotgunomat tovabbfejlesztettem, most mar gyors, pontos es akkorat ut, mint egy platos ifa.
    - Talaltam igazi coltot, egy hatlovetut, megtartottam Rick elott tisztelegve :) Majd fejlesztek rajta kesobb.
    - Adhesive kb olyan ritka, mint a feher hollo, szamomra legalabbis, pedig kellene a fegyver repairhoz.
    - Penzem van dogivel, bar egyelore nem vettem semmit sem.
    - Kaja nem problema, van rengeteg. A viznel a csap animacio annyira lassu, hogy mar inkabb nem is tokolok vele, nem gyujtok vizet forralni es desztilalni, mert megoszulok.
    - Talaltam kincsesterkepet, de nem indultam el megkeresni, mert egyelore lovesem sincs merre kellene elindulni :D
    - Eddig kozel 10 oram van a jatekban/betaban, de csak a mellekelt terkepen talalhato teruletet jartam be, de ezek kozul is a felet kb csak "atutazoban" jelleggel, ahova van miert visszaterni.
    - A gyorsutazas sokat segit, az a par caps nem szamit, ez azert kellett bele. Barmennyire is nem hasznalom a single TES/FO jatekokban a gyorsutazast, itt most ugy ereztem, jobb ha igen.

    Kepek
    A csuzlim:


    10 ora alatt csak itt jartam, tenyleg iszonyat mennyisegu kontent van a jatekban, foleg, ha erdekel es nem rohansz.


    Seregben, tizedeskent. Pechemre, se amerikai katonatk, se komcsik, igy hiaba kepeztek ki, sok haszomat nem veszik, mert nincs miben es nincsenek "kik" :D


    Kincsesterkep, amirol irtam:

    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2018.11.05. 18:31:36
  • Gibor
    #711
    Úgy érzem kár volt ezt a játékot kipróbálni Már most várom a holnapot hogy egy 2órát eltölthessek valami kisebb kalanddal.
  • BarneyK
    #710
    Nekem egész jó volt, megint együtt toltuk páran.

    Csatlakoztunk az enclave-hez, találtunk gatling lasert, fejlődtünk egy csomót, kerestünk caps-eket, öltünk jópár Deathclaw-t, Mega Sloth-ot, Glowing Gulper-t, valamint egy 3 csillagos legendary-t, ami deathclaw melee fegyvert dobott.
    Szóval mozgalmasan telt :D

    Sok érdekes küldi van (pl az enclave-es, de nem spoilerezek), sok sok fekete humor a csontvázakkal, tereptárgyakkal, helyszínekkel.
    Csak pl a gatling laser 20 lbs, és a rendelkezésre álló ~180 lbs és 400 lbs stash eléggé kevésnek tűnik.. El kellett adnom egy minigun-t 16 caps-ért, 10mm submachinegun-t meg betörni, mert tele vagyok mindenhol :(

    #698 és a többiek:
    Nov 2-án volt USA-ban az óraállítás

  • Hexex86 #709
    Hopp. Köszi az infót!

    szerk.: Egy kis összecsapott videó tőlem.

    Utoljára szerkesztette: Hexex86, 2018.11.05. 15:00:17
  • Gibor
    #708
    Kapunk még 2 időpontot!!!!

    Nekünk
    Nov 6. du7-9
    Nov 8. du8-de2


    Utoljára szerkesztette: Gibor, 2018.11.05. 12:31:36
  • Irgum76
    #707
    köszi szépen

    "Apropo WS foglalás, az nem lesz a tiéd ha ki-be lépsz, mindig csak adott session-be tudod birtokolni és akkor is elveszted ha sokáig nem foglalkozol vele."
    ez így elég szarul hangzik mi van ha felhúzok egy fullos bázist akkor legközelebb nem lesz semmi?

    ja és még két kérdés:

    nem tudja valaki hol van az a konditerem ahol a bácsi a gigájára ejtette a súlyzót? kéne ólom
    illetve hol van a kioszk/templom környékén lőszer pad?

    Utoljára szerkesztette: Irgum76, 2018.11.05. 10:44:44
  • Gibor
    #706
    Én is a vérmintás küldit csináltam, csak közben bedobott elég sok mellék küldit a környéken és azokat is megcsináltam. PC-n könnyebb a fav kerék mert görgővel előhozom berakom a fegyókat ahogy nekem tetszik és 1-9 ig előhívom őket gyorsgombal. Logolni szerintem bárhol, nem nagyon néztem sose hogy hol lépek ki-be, a camp viszont megmarad amíg nem építkezik valaki a helyedre. Itt random sessionok vannak mint GTA online-ba, így mindig más más emberekkel rak össze, és a camp csak akkor tűnik el ha valaki épp oda rakta le ahol te lennél mikor be lépsz, nekem eddig mindig maradt a helyén.

    Tegnap délután sokat túrtam az ini file-okat, grafikában sikerült összehoznom hogy nem dobál le 40fps-re és tud stabil 80-100 körül mozogni, épületekbe már 150+ az átlagom és FOV-ot is sikerült beállítani, így kb minden megvan amire nekem szükségem volt. Apropo WS foglalás, az nem lesz a tiéd ha ki-be lépsz, mindig csak adott session-be tudod birtokolni és akkor is elveszted ha sokáig nem foglalkozol vele.
  • Irgum76
    #705
    ja egy kérdés:
    tudja valaki hol érdemes kilogolni?
    most a campben feküdtem le de az ugye el fog tűnni a ws dettó
  • Irgum76
    #704
    na kinek milyen volt a tegnap?

    nekem sikerült a supli boxot lehívni kilootolni
    megcsináltam a main küldetésből a vérmintásat (kicsit csalódott voltam jutalom ügyében)
    raktam le víztisztítót sajna csak a campbe mert a ws-ot el vette tőlem azt írta senki sem birtokolja
    ja és megcsináltam az ID kártyát a tesztesnél de aszem csak 2 heck-el lehet tovább vinni
    ennyi aludtam ettem ittam meghaltam
    ja és rájöttem, hogy mégis működik a fav kerék csak szarul fel hívod és a joystik-al körözni kell
    úgyhogy maradtam a pip-boynál aszt mikor eltört a fegyver ütöttem ököllel mert nem ám automatice elővesz valami más fegyver nem ő leboxolná az illetőt kevés sikerrel...
    Utoljára szerkesztette: Irgum76, 2018.11.05. 09:32:07
  • Sunsetjoy
    #703
    Csak és kizárólag online.
  • LaposElem
    #702
    Nem vagyok képbe a játékot illetően, segítsetek kicsit.
    Ez most csak online játszható, vagy lehet offline is játszani?
  • Munkie
    #701
    level 35... najóvanám :D

    Utoljára szerkesztette: Munkie, 2018.11.04. 22:06:59
  • Tatyla
    #700
    Tegnap én is végig toltam a bétát ma hajnal kettőig ps4-en, vonz a játék meg nem is mert imádom a világot viszont semmit nem fejlődött se a grafika se a játék menet az előző rész óta, szerintem day one biztos nem veszem meg de majd meglátom karácsonyi akcióban benne lesz e...
  • Gibor
    #699
    Nem tudok máshogy képet lőni, de működik a fov beállítás.

  • PiszkosFred
    #698
    Alap esetben igen, de mi orat allitottunk igy nyertunk egy orat. Lehet, hogy most lett kiigazitva/atallitva odaat is, igy visszatert a +6 ora. De csak tipp, fogalmam sincs kint allitanak e, ha igen, mikor.
  • Hexex86 #697
    Na erről nem tudtam. Akkor tényleg 8-kor kezdődik.
  • Munkie
    #696
    De nem elsején volt a "jóvátétel" a szar kezdés miatt? Az tény, hogy 1-jére is 2PM ET van írva
  • Hexex86 #695
    De elsején is 2pm volt és akkor is 19:00kor kezdődött nem?
  • Munkie
    #694
    ET = 2PM az GMT +1 az 20:00, nem-e?
  • PiszkosFred
    #693
    Tegnap meg ugy is volt. Csak a sracok elszamoltak lehet :D
  • Hexex86 #692
    Elvileg most kezdődik. Vagy eltolták?
  • Irgum76
    #691
    bazz abba voltam, hogy 7-kor kezd
  • Gibor
    #690
    Köszi, akkor ma kipróbálom.
  • PiszkosFred
    #689
    Meg nem, ma este megnezem :)
  • Irgum76
    #688
    ja nekem is valami roncstelepnél jött elő véletlenül
    mentem a cél felé és mikor átbattyogtam kiírta, hogy senkié elfoglalhatom
    megöltem kb 5 moleratet mondta, hogy clear és védjem be
    letettem 6 turetet és 2 hullámba jöttek a 6-os szkorcsok kb 10 fős csoportokban pont jó irányból úgyhogy nekem nem is kellet lövöldöznöm nagyon
    de ha valaki elakarja foglalni simán lelövöldözi a turetteket aszt kész
    Utoljára szerkesztette: Irgum76, 2018.11.04. 18:13:30
  • gstup
    #687
    Igen. Nekem volt már egy. Egy roncstelepen vagy min. Néztem hogy én vagyok az owner. De a másnapra már valaki elfoglalta. Nem tudom hogyan.
  • Gibor
    #686
    Azokat hogy lehet elfoglalni? Charlestown mellett van egy erőmű, ott volt egy órás event amit megcsináltunk randomokkal majd néztem hogy van egy workshop és elvolt valaki által foglalva, no de azt át tudom én is venni? Ott járkáltam körülötte egy darabig de nem jöttem rá :D
  • Irgum76
    #685
    workshoppot foglaltál már el?
    ott nagyon sok minden unlockol de, hogy mik azt nem nagyon néztem
  • broman191
    #684
    Egészen jól hangzik, a teljesítmény problémákról meg nagyon úgy tűnik hogy a játék online-sága tehet, csak javul majd idővel...
    Utoljára szerkesztette: broman191, 2018.11.04. 17:35:18
  • oneal1
    #683
    megírnád majd hogy működik e?
  • PiszkosFred
    #682
    Ettol feltem, hogy ott nem talaltam/lattam, gondoltam hatha. Kellene a tornacra :)
  • Gibor
    #681
    Ha jól rémlik akkor építő módban minden elem létező elem ott van.

    BTW, úgynézki sikerült megoldást találni a FOV problémára, este 7kor kiderül. Alapvetően könnyen átírható az ini fáljokban de játékon belül nem volt változás eddig. Most viszont találtam egy alternatívát amivel azt írják működik
    1. dokumentumok/mygames/fallout76/ a két ini file közé létre kell hozni egy Fallout76Custom.ini-t
    [Display]
    fDefaultWorldFOV = 90
    fDefault1stPersonFOV = 100
    ennyi szöveggel majd elmenteni.

    2. Szintén dokumentumok, a Fallout76Prefs.ini file-ban a [Display] sor alá a [decals] elött valahova beilleszteni a fenti 2 sort és írásvédetté tenni a file-t. Én 90-100-ra lőttem be, remélem működni fog.
  • PiszkosFred
    #680
    Gyors kerdes: korlatot, nem vedelmi keritest, korlat tervet talalt mar valaki, van egyaltalan? Epito modban en nem talaltam, de plankent esetleg letezik?
  • Gibor
    #679
    Vsync : iPresentInterval=0 ha nincs ipresent sor akkor a displayen belül be kell írni valahova
  • oneal1
    #678
    lehet még itt a grafikai beállításoknál mást is mókolni?
    vsync?
    Utoljára szerkesztette: oneal1, 2018.11.04. 13:57:47
  • Hyder
    #677
    Korrektül működik! Köszönöm
  • Gibor
    #676
    Mert gyárilag a játék borderless fullscreen-be fut, INI fáljban kell átrakni teljes képernyőre és megjelenik :)

    c:\Users\neved\Documents\My Games\Fallout 76\Fallout76Prefs.ini

    iSize H=1080
    iSize W=1920
    iLocation X=0
    iLocation Y=0
    bFull Screen=1
    bBorderless=0

    Utoljára szerkesztette: Gibor, 2018.11.04. 13:47:31
  • oneal1
    #675
    dettó
  • Hyder
    #674
    WOW, ez király

    Nálam a F76 on kívül mindegyiknél megy, csak ennél nem