3199
Fallout 76
  • Sunsetjoy
    #431
    A szombatit nem érinti éppen pont, a vasárnapi lehet, hogy így 17:00-19:00 között lesz, majd figyelni kell annak, akit érint.

    Oda se neki, ha megszavazzák, most lesz utoljára, meg tavasszal, utána meg nem:) Én úgy jegyeztem meg azt hiszem annak idején, hogy a hőmérséklethez kötöttem: márciusban melegszik az idő (elvileg), az óra is többet fog mutatni (előre). Októberben hűl az idő (elvileg), az óra is kevesebbet mutat (vissza).
  • Irgum76
    #430
    köszi szépen
    az óraátállítás aszem vasárnap hajnali 2-3-kór szokott lenni
    de, hogy mikor merre tekergetik szintén tufa vagyok
    Utoljára szerkesztette: Irgum76, 2018.10.25. 11:05:00
  • PiszkosFred
    #429
    - Saturday, Oct. 27 - 5pm ET to 7pm ET
    szombat 23:00-01:00

    - Sunday, Oct. 28 - 12pm ET to 2pm ET
    vasarnap 18:00-20:00

    Bar most lesz a hetvegen vmikor az oraatallitas, de fejbol meg nem mondom mikor :) Az lehet, hogy -1/+1 orat jelent vmelyiknel.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2018.10.25. 10:59:09
  • Irgum76
    #428
    valaki kisegítene?
    tufa vagyok az időzónákhoz
    ezek mikor is lesznek magyar idő szerint?
    - Saturday, Oct. 27 - 5pm ET to 7pm ET
    - Sunday, Oct. 28 - 12pm ET to 2pm ET
  • PiszkosFred
    #427
    Hat hja, furcsanak tunhet a dolog egy picit sok embernek, nem teljesen alaptalanul, de...

    Ha ugy nezzuk, akkor a 5-6 nap alatt osszesen 8 oranyi teszt lehetosege egy viccnek tunik (valahol az is). Hab a tortan, hogy az EU jatekosok szamara marha kedvezotlen idopontban - bar a jovobeni tesztek mas, baratibb idoben lesznek, ezt mar bejelentettek.

    De, ha a terheleses/stress tesztek jelleget es mukodeset, jelentoseget nezed, akkor teljesen jogos, hogy a fejleszto celja azt letesztelni, hogy a premierkor, vagy nagyobb eventeknel a szerverekre zudulo nagy szamu jatekosokat hogy tudja kezelni (majd) a rendszer. Ezt pedig csak ugy tudod megcsinalni, ha biztosra megy, vagyis biztositod magad szamara azt, hogy tenyleg sokan probaljanak bejutni, egyszerre, egy idoben. Erre totalisan alkalmas a tesztek elso napja, hiszen mindenki kivancsi, midnenki be akar jutni es meg akarja nezni.

    Az mar mas kerdes, hogy ez elso 4 oras session (amibol volt 1 ora downtime) biztos, hogy sok embernel csapta ki a biztositekot, foleg azoknal, akik a regi ertelembe vett early accesst vartak (lasd a twitter kommenteket, a lentebbi linkben, vagy barmelyik kozossegi platformot).

    A kesobbi teszteken nem biztos, hogy mindenki visszater, hogy lesz akkora tomeg, stb.

    #424
    Hines irta (tegnap be is vagtam ide), hogy a kesobbi teszteken mar hosszabb sessionok lesznek varhatoan. Bizok benne en is, hogy a mostani konzolos teszt alapjan a PC-s klienst es rendszert is tudjak majd frissiteni, es nem kell a jovo heten ujra vegigcsinalni mindezt. Bar nekem speciel eleg lenne most 1-2 ora is, az elso benyomas mellett a jatek alapjaira vagyok elsosorban kivancsi, mennyit es mi valtozott, jo vagy rossz iranyban, stb. - a tobbi tobb szaz ora kontentre lesz idom kesobb.


    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2018.10.25. 10:02:43
  • aemus
    #426
    Az Eu szerverekről van valamilyen info ?
    Utoljára szerkesztette: aemus, 2018.10.25. 09:55:40
  • Irgum76
    #425
    csesszék meg
    így is kidobta a rendszer a játékosok felét 1 órára
  • BarneyK
    #424
    Remélem az Xbox One tesztekkel javítanak olyat a netcode-on, vagy a klienseken, amit már átültetnek PC-re is, így ott már eleve jobb lesz.
    Bár jó lenne, ha kiderülnének már a PC tesztek idejei, mert úgy szervezném a programom :D
  • PiszkosFred
    #423
    Team needs time between some of these to fix issues. Two hour window on a weekend during a time that works for most territories will help really stress test game with most people in the shortest window. Something that wanted to do for this weekend to try to break things.
    Stress relies on maximizing concurrency. Not letting people casually come in whenever. Later test will likely be longer. They needed this now to really force lots of folks in a very small window.
  • nordan
    #422
    napi 2 óra? the fuck?
  • PiszkosFred
    #421
    - Saturday, Oct. 27 - 5pm ET to 7pm ET
    - Sunday, Oct. 28 - 12pm ET to 2pm ET

    Na most ebbol kiindulva, a PC-s beta a hosszu hetvegere esik, de szerintem nem mondom le a programjaimat, mert sanszos, hogy ott sem lesz sokkal hosszabb egy-egy session :)
  • Irgum76
    #420
    kapják is az ívet rendesen twitteren
    itt
    kedvencem a kúpos :D
  • PiszkosFred
    #419
    Nem jo hir. :(

    Gondolom a konzol zart rendszeren nem olyan egyszeru egy-egy gyors peccst vegigverni, mire azt hitelesitik, stb., illetve amig a tegnapi visszajelzesek alapjan javitanak ezt azt - na, az kb. ennyi ido.
  • Irgum76
    #418
    na e mennek ezek mán a picsába

    "Your trip to Appalachia continues this weekend with the #Fallout76 B.E.T.A. on Xbox One: Saturday, October 27th – 5 PM Eastern – 7 PM Eastern."

    nesze neked 2 hetes béta 4-8 órával...
  • Kroki105
    #417
    Azért az nem teljesen igaz hogy elfut F4es konfigurációval. Épp néztem a min. rendszerkövetelményt, és kéne új vidkártya hozzá, miközben F4 símán megy nálam (ok, nem full grafikán, azt elismerem, de nincs szaggatás, akadás)
    Utoljára szerkesztette: Kroki105, 2018.10.24. 17:19:43
  • BarneyK
    #416
    Én végignéztem (értsd: minden másodpercét) egy videót az XBO B.E.T.A.-ról, közben néztem mellette a chat-falat. Hát az emberek panaszkodnak, de nem értem, miért.

    Előre ki volt jelentve, hogy nem lesznek human NPC-k, ezt be is tartották, mégis mindenki sokkot kapott, hogy milyen rossz.
    Szerintem hozza a hangulatát, mert ugye első vault, ami megnyílik, pár ember volt kinn előtte, de őket megölte a sugárzás, állatok, egyéb katasztrófa, így a tényleges ember élőlények azok a valós emberek, akik velünk együtt szabadultak ki a vaultból.

    Az, hogy emellett a történetet holotape-ekből és jegyzetekből lehet megtudni, szerintem szintén pozitív, mert nem a négylehetőséges lutri válaszokkal telespékelt dialógusok vannak, hanem mint egy katasztrófa helyszínére megérkezve a nyomokból lehet a történtekre következtetni. Olvasni kell igen, de ez egy akció-szerepjáték, a Fallout 1, 2-ben is tömérdek olvasás volt, (a tactics-ot nem veszem most ide), a 3, 4-ben kevesebb, de akit érdekelt a sztori, annak szintén kellett a dialógusokat, számítógép-jegyzeteket olvasni. Akit nem érdekel a történet, az meg ugyan úgy csak felveheti a jegyzeteket olvasás nélkül, küldit úgyis kap..

    A látványvilágot azért nem bánom, hogy nem húzták fel ultrára, mert így akinek a F4 is elfut, annak ez is elfog, ergó nagyobb a célközönség. Így is javítottak valamelyest rajta a 4-éhez képest.

    Vannak benne olyan dolgok, amivel ténylegesen nem értek egyet, de szerintem idővel javítani fogják. Ilyen például az, hogy bejött az éhség és szomjúság (ez egy plusz realitás-elem), viszont nem lehet az inventory-ban étel-ital szerint rendezni az Aid fület.

    Ami nagyon pozitív, hogy vannak event-ök, daily és weekly challenge-ek, hogy lehet fegyvert craftolni (nem csak meglévőt upgrade-elni), a craftolási tudásod alapvető az elején, tervrajzokat kell gyűjtened, vagy meglévőt szétbontani ahhoz, hogy megtanulj újat.

    Amihez hozzá kell szokni, hogy nincs szünet, pipboy != pause és hogy a V.A.T.S. nem lassít. De ez érthető, hiszen online a játék. Aki egy Fallout 4 folytatást várt, annak lehet most rossz, de aki egy Fallout atmoszférában játszódó, kvázi built-from-scratch online akció-szerepjátékra készül(t) fel, annak szerintem ez egy nagyon jó kis játék lesz.

    A videót nézve jót szórakoztam, szóval szerintem a játékot játszva is jól fogok.

    Ui: ez az én szerény véleményem, mindenkinek van joga máshogy látni :)
  • Irgum76
    #415
    annyira értelmes nem vagyok a gladiátor kártyát is csak az utolsó órában tettem be mert akkor jöttem rá, hogy oké nálam van de nem aktív :D
    most egyenlőre mentem a sodrással ahogy szoktam, hogy a játék megismertessen a lehetőségekkel
    meg ez a 4 óra amiből 3 lett a leállás miatt relatív kevés idő ehhez a játékhoz
    rengeteg a mellékküldetés gyakorlatilag minden cetli minden terminál ad valamit és baromi sok ilyen van, eventek, drop box-ok
    a drop boxok nagyon klafák rengeteg cuccot ad én 3-at találtam igaz az első fent akad egy fán úgyhogy nem lehetett kilootolni de a másik kettő kárpótolt érte
    és mint írtam órákig lehetne a terminálokon kutakodni plusz 5-10 perces holo tapek
  • PiszkosFred
    #414
    Marmint ugy ertettem a kerdest, hogy nezted e, tooltip/loadin screenes "hint" irta e, stb. . Mert az elozetes infokat ismerjuk, az oke, de most, hogy van egy ertelmes tesztelo is (TE), a sok idiota streamer helyett, es uj klienst kapott a jelenlegi b.e.t.a., igy gondoltam rakerdezek, hatha nezted ezeket. Vagy, ha nem, akkor a kovetkezo sessionben megnezhetned :) (mert valahol bizok benne, hogy valtozik ez a velemeny es lehet majd ujraosztani, modositani)
  • Irgum76
    #413
    nem tudom de szerintem nem lehet
    utoljára a még az S3-as (vagy milyen game show volt) hangzott el, hogy csak 20. szintig lehet pakolni speciált és az úgy is marad
  • PiszkosFred
    #412

    :)

    Elvileg - egy idiota dontes alapjan - nem lehet ujraosztani a SPECIAL pontokat. Ez meg mindig igy van? A legtobb online survivalban azert van erre lehetoseg, meg ha meg is kell dolgozni egy-egy "emlekeket kitorlo" italert, kajaert, stb.
  • Irgum76
    #411
    én igen
    igaz olyan voltam mint a mosott szar
    délelőtt betont törtem samuval du meg próbáltam aludni éjfélig de nem sikerült
    volt egy egy órás kiesés 3-4-ig
    de sikerült eljutnom a 4. szintre úgy, hogy a main küldetést csináltam
    de csak septében mert rengeteg infó van és ha azt mind végig nyálazom akkor kb ott tartanák, hogy tök sok mindent tudok az első szinten
    úgyhogy kaptam perk paklit
    speciálal még várok aszerint osztom el milyen perkeket fogok kapni
    néztem tweetert van aki már power armorban feszít van akinek már van nuke kódja
    én azt hittem itt is az erő kell a sok szar cipeléshez de nagyon fontos a kaja, pia ellátás ráadásul szinte minden rádióaktív úgyhogy jól jönnek azok a perkek amik ezt csökkentik illetve több kaját tudsz lootolni
    sajnos a campet már nem volt időm/alapanyagom kipróbálni pedig ha jól láttam ott víztisztítót is le lehet tenni illetve lehet, hogy ott lehet babot termeszteni
    legközelebb legalább egy padlót meg egy hálózsákot lerakok
    Utoljára szerkesztette: Irgum76, 2018.10.24. 10:39:18
  • PiszkosFred
    #410
    Varjuk meg az elso 10+ oras jatek utani tapasztalatokat, mert reszemrol nem tudom, nem probaltam, nem ismerem. De, ha mas nem, akkor legkesobb 6 nap mulva megmondom, addig reszemrol marad a varakozas - jobb hijan :)
  • Ryder62
    #409
    Ez tök jó meg minden, de ez így ebben a formában, npc-k nélkül béna. Az meg hogy a játékosok alkotnák ezeket a frakciókat szintén bullshit. Látod thejózsi498-at kijönni a vaultból, pár órával később meg már Responder lesz?

    Megoldható lett volna ha karakter generálásnál frakciót is választhanál: lehetnél responder, enklávés, vault lakó stb. Más lenne a bázis, kezdési helyszín, más előnyök, más fegyverzet, más perkek. Akár más célok (quest line)

    Annyi lehetőség lett volna a játékban, ami érdekessé tette volna, de úgy látszik a bethesdáéknál nincs kreatív részleg.
  • oneal1
    #408
    na senki nem tolta éjjel? :D
  • Irgum76
    #407
    én is ezt gondoltam
  • PiszkosFred
    #406
    Egyebkent ez nem live, szerintem ez a sajtos 3 oras eventnek az egyik raw videojanak az ujrasugarzasa. De, lehet tevedek.
  • oneal1
    #405
    magam módján szerintem a fallout 4 még most is szép!
  • nordan
    #404
    hát akkor egy kicsit szomorú lettem, nem vártam csodát az F4 is nekem már bőven jó,de azért egy kis fejlesztés nem ártott volna

    azért nagy felbontásban tűrhető lesz PC-n
  • PiszkosFred
    #403
    B.E.T.A. Access: If you pre-ordered on Xbox One digitally, search for "Fallout 76 BETA" in the Xbox Store.
  • PiszkosFred
    #402
    Hat, pcn sem lesz szebb, foleg nem 720-ban :) Ugyanaz a motor, mint a FO4, csak kapott egy kis feny upgradet es kesz. Csodat ne varjon senki sem, foleg ne olyan kepeket mozgas kozben, mint a ma kozreadott 15-16 promo kep.
  • nordan
    #401
    már van streamer

    https://www.twitch.tv/starwarslive

    kicsit csúnyácska Xboxon :S
    Utoljára szerkesztette: nordan, 2018.10.23. 20:36:16
  • PiszkosFred
    #400
    The Xbox One B.E.T.A. begins today from 7pm ET to 11pmET!
  • Gibor
    #399
    Persze, ezért is vettem meg ennyiért, úgymond lecsekkolom hogy érdekel e az online fallout.
  • PiszkosFred
    #398
    Persze, hogy mukodik, ugyanolyan beta kulcs, mint barmelyik fizikai teljes verziohoz kapott kulcs. Jovo heten elo tudod tolteni a jatekot, a megadott 3-4 oras szakaszokban te is be tudsz majd lepni es tudod tesztelni az elerhetove tett reszeket, azok hibait reportolni, stb.

    Viszont a vegleges, november 14-ei kliensre es a premierre ertelemszeruen mar nem jogosit, de megnezni, belekostolni - meg ha nem is a teljes verzioba -, konfigot tesztelni, stb. tokeletes.
  • Gibor
    #397
    No, utána turtam a bethesda weboldalán és úgylátom működni fog ez a kiciócó kulcs, a Transaction History menüben ott szerepel mai dátummal a f76 b.e.t.a aktiválás.
  • nordan
    #396
    én is előre kaptam meg a kódom, mert ugye utánvétellel veszem meg a játékot , rákérdeztem az üzlet FB-ján hogy akkor hogyan kapok béta kulcsot erre írták hogy pill. várjak és egy perc mulva már copyzta is üzenetbe
  • PiszkosFred
    #395
    "Pingvineknel" van egy rakas.

    Valoszinu par retailer kiszorta a kodokat, amelyeket kulon kapsz a dobozos verzional/val.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2018.10.23. 13:19:13
  • Irgum76
    #394
    honnan és hogyan szereztél 200Ft-ért kódot???
    a hivatalos oldalon ki van írva, hogy sehonnan máshonnan nem vehetsz kódot csak tőlük
    olyanról meg én nem is tudok, hogy külön béta kód lenne
    ha előrendelted a játékot 15-20 ezerért ahhoz jár a béta hozzáférés a hivatalos megjelenésig
  • Gibor
    #393
    Én most vettem 200ft-ért béta kulcsot. Aktiváltam a kulcsot a bethesda launcherbe, elfogadta de nem oldódott fel semmi, email-t se kaptam még, gondolom majd ha "kiválasztanak" vagy valami ilyesmi. Remélem működni fog, 200ft-ot megér ha kitudom próbálni hogy érdekel-e ez az online koncepció.
  • Irgum76
    #392
    "De lehet, hogy megint biniszeltek a Mikrofossal"

    én úgy tudom így volt, van

    de úgy volt, hogy 2 héttel korábban lesz xboxra most már csal 1 hét
    Utoljára szerkesztette: Irgum76, 2018.10.23. 12:14:32