729
  • defiant9
    #649
    "egy kisméretű fekete lyuk árnyékoló hatása nagyobb mint egy normál neutroncsillag árnyékoló hatása de nem sokkal. Néhány nagyságrenddel nagyobb csak. Az árnyékolás a fekete lyuk (tömeg) méretével arányosan növekszik."

    Tehát adott egy neutron csillag aminek a sűrűsége 5×10^17 kg/m3, ennek minden m3 képes x graviton elnyelésére.
    Elkezd összeroskadni, csökkentsük a kiindulási 30km-es átmérőt Planck hosszra 10^-35 méterre (a végső fekete lyuk még ennél is kisebb lehet, akár 0 is). Ez azt jeleni hogy ennek a területnek 10^40-en szer jobb elnyelő képességűnek kell lennie mint a neutron csillag anyagának. Azonban a te számaid alapján ez már több nagyságrenddel meghaladja a teljes nyomó sugárzás mértékét.

    Vedd észre hogy egy felső korlátot építettél a rendszerbe ami nyilván egy hasraütésen alapuló nagy szám, azonban mégsem képes kezelni azt amikor rengeteg anyag/energia sűrűsödik egy helyre. Ne feledjük hogy egy fekete lyuk tömege akár 10 nagyságrenddel is meghaladja egy neutron csillagét, amivel csak tovább nyílik az olló a megmagyarázhatatlan objektumok irányába.
    Ez alól még méret/sűrűség korláttal sem tudnál kibújni, mert teoretikusan akárhány ilyen objektumot egymás után tudok pakolni, a graviton nyalábod pedig szépen el fog fogyni, és mivel elméleted nem tartalmazza az újratermelődés lehetőségét, így ezzel egy felső korlátot szabtál a gravitációs erőnek.
  • gforce9
    #648
    Még mindig várjuk a levezetéseket. Kijelentéseket már tettél megszámlálhatatlant, mint most is.
  • Astrojan
    #647
    Bátran kijelenthető, hogy egyedül és csakis a nyomó gravitáció képes leírni a fekete lyukban uralkodó viszonyokat.

    1. a nyomó gravitáció képes megbirkózni a szingularitás helyén fellépő gravitációs hatással, megfelelően bármely, BÁRMELY más test középpontjában fellépő gravitációnak.
    2. a nyomó gravitáció képes megbirkózni a világegyetem semmiből keletkezése helyett egy realisztikus, fekete lyukból való keletkezéssel amibe egy előző Világegyetem hullott bele (hirtelen).
    3. egy kisméretű fekete lyuk árnyékoló hatása nagyobb mint egy normál neutroncsillag árnyékoló hatása de nem sokkal. Néhány nagyságrenddel nagyobb csak. Az árnyékolás a fekete lyuk (tömeg) méretével arányosan növekszik.
    4. nincs akkora ugrás mint a csillag és a neutroncsillag között, mert a neutronok már nem nyomódnak össze. A neutronláncok csupán rendeződnek a fokozódó nyomás hatására, de nem omlanak össze.
    5. a számításaimban nincs semmi jelentősége a relativisztikus pontosításnak és a deviációknak bár abból van itt a fórumon bőven.
  • defiant9
    #646
    Rendben, tehát a számításodhoz Newton 17. századi tömegVonzás képletét használtad.
    A végén megszoroztad egy konstanssal, majd kijelentetted hogy ez helyes modern megoldás, tömegvonzás pedig nincs.
    Továbbra sem adtad meg a fekete lyuk árnyékoló hatását. Kijelenthető hogy az elméleted nem képes leírni a fekete lyuk hatását a toló gravitációra?

    (csak zárójelben, 244-es oldalszám: The last three factors on the right side of the first equation—the factors on the second line—represent general relativity effects causing deviation from Newtonian gravitation.)
  • Astrojan
    #645
    A Venus megy befelé a Nap takarásába. :)
  • Kelta
    #644
    Aha..mert én írok be hülyeségeket, én ugatok be mindenkinek, és én nem válaszolok semmilyen kérdésre..és én nem vagyok tisztában elemi fogalmakkal, fizikában, matekban stb..
    hát persze :)
    és az hogy sötét vagy mint az éjszaka, nem is mond neked semmit :)))

    persze nincs tér..aha és akkor miben vagyunk? miben vagy te..buta kis senki??
    Utoljára szerkesztette: Kelta, 2017.11.12. 10:48:54
  • Astrojan
    #643
    Semmi köze a téridőkunkorításhoz. Ez tiszta Newton. De abban igazad van, ez így helyes. És valóban, ami nincs az nem tud görbülni. Talán az egyenletek, azok görbülhetnek amikor felírod őket egy cumilepedőre.

    kellta én is.
  • Kelta
    #642
    kb erre számítottam egy beképzelt buta senkitől..
  • defiant9
    #641
    A te számításod annyi hogy vetted a tudósok téridő görbület alapú gravitációs számításait, az eredményt megszoroztad egy konstanssal majd kijelented hogy ez a helyes, ráadásul görbül tér elve nincs is. Ugye látod az önellentmondásod?

    >>pikk pakk kiszámolhatnátok a gravitációs sugárzás nyomóerejét
    Te egy konteót gyártottál, egy gyengébb fajtát, egyenes arányban a kitaláló logikai képességeivel.
    "A konteók hirdetői pedig azt várják el, hogy cáfolással döntsük meg okoskodásukat, miközben a konspirációs elméletek lényegileg cáfolhatatlanok. Rúgj gólt, ha tudsz! Ja, labdát, azt nem adok és kapu sincs, amire rúghatnál! - hirdeti büszkén a konteós."
  • Astrojan
    #640
    A Venus kiér a Nap takarásából, LOL.
  • gforce9
    #639
    Nem kell elővennünk, ugyanis megtalálható teljesen publikusan bárkinek 100 éve. Régebben a könyvtárakban és szakfolyóiratokban, ma pedig az internetes szakportálokon.Tudod azokon a helyeken, amiket nem olvasol. Tudod kicsit vicces az, hogy egy oylan világban ahol a kvantumfizikai és az einsteini elmélet a gyakorlatban működik 100 éve neked nem bizonyíték. Vallási fanatikusoknak van ilyen kórképe.

    Az egyenletekkel neked kéne előállnod, de erre hiába kér bárki. Csak nyomatod az ostobaságaidat alátámasztás nélkül.

    A tefélédnek ezotéria portálon a helye, ott bárki mondthat bármit, alátámasztás nélkül, elhiszik a hülyék.
  • Astrojan
    #638
    Aggódnak a kiscsávók, de neked nem kell aggódnod, az önellentmondások a saját kicsi, 1 kg-os fejecskéikben vannak amint a vénusz kiér a Nap takarásából. Talán a milói vénusz..

    De skacok, miért nem veszitek elő a térkunkorító egyenleteket és pikk pakk kiszámolhatnátok a gravitációs sugárzás nyomóerejét 36 tizedesjegy pontossággal, kac kac.

    Defi, a te fejedben változtak az atomok fekete lukká.
  • defiant9
    #637
    Astrojan univerzumában nincsenek is bolygók, ott fekete lyukká változik minden atom :)
  • SODRAAS
    #636
    "Bocs, de én szerintem, csak te vagy aki annyira nem ismeri a fizika alapjait, hogy hitelt adsz ennek a marhaságnak"

    Semmi gond :) nem mondtam, hogy hitelt adok neki, csak, hogy értem miről beszél.

    "Persze a Nap mindig takar valamerre..de a többi bolygó is árnyékolja egymást, van hogy több is együtt áll..de van hogy nem..folyamatosan változik a takarás miatti árnyékolás
    és ezért is borulna a rendszer..
    Nem vagy képes átlátni a dolgot?"

    Itt megint meg kell kerjelek, hogy vedd figyelembe, hogy ezek az egyuttallasok meg hasonlók ugyanúgy fennallnak a vonzó gravitációnál is pontosan ugyanilyen mértékben és mégsem repül szét a Naprendszer. Ezt a részét hiába is tamadjatok az elméletnek mert minden megfigyelheto hatás teljesen azonos. Külső szél vagy tergorbulet ezek csak okok a hatás pont ugyanaz.

    Ez a tengeralattjárós analógia vagy csak számomra érthetetlen vagy nagyon nem passzol ide :/
  • defiant9
    #635
    Nincs mögötte semmi képlet vette a felszíni gravitációs értékeket és átváltotta Astrojan mértékegységbe. A fekete lyuknál persze megbukik az elmélete mert ott csak gravitáció van felszín nélkül, de ha lenne egy kicsi átmérő akkor is olyan nagy számot kellene leírnia hogy elfogynának a helyiértékei, ezért ezt inkább el is sunnyogja, A fekete lyukra már csak a görbül tér elmélet működik, az övé nem.
    Az elmélete kb. annyi hogy ahol tömeget látunk egy sík 2D-s csillagtérképen ő oda egy graviton elnyelő tejüveg korongokat helyez. Azzal hogy mi a 'fényforrás' nem foglalkozik, az elnyelődés jelenségére van magyarázata de a keletkezésre már nincs. A görbült tér a maga statikus állapotával nem generál ilyen paradoxont. Nem kérdéses hogy csak egy humbuk az egész, óriási hiba hogy a gravitont tömegé/energiává konvertálhatóvá tette, de se szeri se száma az önellentmondásoknak.
  • Kelta
    #634
    Bocs, de én szerintem, csak te vagy aki annyira nem ismeri a fizika alapjait, hogy hitelt adsz ennek a marhaságnak

    Persze a Nap mindig takar valamerre..de a többi bolygó is árnyékolja egymást, van hogy több is együtt áll..de van hogy nem..folyamatosan változik a takarás miatti árnyékolás
    és ezért is borulna a rendszer..
    Nem vagy képes átlátni a dolgot?

    Egy ilyen elképesztően sok szereplős együtt mozgás mint a naprendszer, nem is beszélve a galaxisunkról, nem mozoghat valami külső "szél" hatására

    Képzelj el egy nagy medencét amiben sok sok kis távirányítható tengeralattjáró úszkál..
    Na most
    hogy lehet irányítani őket? ha mindegyiknek saját hajtóműve van és kormánya?

    vagy mindegyiket kívülről vízsugarakkal akarnád terelgetni?

    Ugye te is belátod, hogy a külső hatással, hatalmas káosz lenne, és összevissza úszkálnának, ütköznének.?
  • SODRAAS
    #633
    Astrojan szerint egyedül én értem az elméletet és nekem is egyre jobban úgy tűnik :) A Nap takarasabol hogyan tudna kiterni? 2 pont mindig egyvonalban van!
  • Kelta
    #632
    Nem érted
    képzeld már magad elé
    a nap takarja a Venust pl..így X mennyiség éri a Venust a Nap felől, és X mennyiség a nappal ellenkező írányából..így egyensúly van

    de ha kiér a Nap takarásából akkor a nap nem szűr..és a nap felől X+n éri, míg a másik érték marad X
    máris felborul az egyensúly, mert X+n > X
    nem hiszem el, hogy még mindig nem érted, mi az alapvető probléma..
  • Kelta
    #631
    Egy kérdés..és ha valamelyik bolygó kiér a takarásból? akkor az elnyelt kis mennyiség is eléri, felborul az egyensúly..

    és ezek a számok mégis honnan? miből indultál ki?
    mi a kiszámító képlet?
    mik az együtthatók?
    ez egy egyenletből jött?
    mi az egyenlet tagjai?
    Utoljára szerkesztette: Kelta, 2017.11.10. 22:20:21
  • gforce9
    #630
    Meg éegyébként is egy 2-3x-es tömeg nap vs neutroncsillag, miért is nyel el 10-11 !!nagyságrenddel!! több gravitonszelet? A tetves képleteid mikor is fogd leírni?
  • gforce9
    #629
    Baszod, már neharagudj, miabüdösfaszból jött ez ki neked?
  • Astrojan
    #628
    Szinte hihetetlen ahogy a csökkentértelmű cáfolók a saját hülyeségüket cáfolják már most hosszú sorozatban. Pontosan jól látod, az árnyékolás nagyon nagyon gyenge. A Föld a 10^44 newton nyomóerejű gravitonsugárzásból ami
    121 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 newton, csupán kb
    000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 010 newton sugárzást nyel el abból ami a fejedet éri. A Nap kb
    000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 300 newtonnyit nyel el ugyanebből (a Napfelszínre számolva).
    000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 020 000 000 000 000 newton lenne egy neutroncsillag elnyelése cirka.
  • SODRAAS
    #627
    De hát a sugárzás mimden irányból jön egyformán így teljesen mindegy, hogy a Nap melyik oldalán van a Merkúr, ugyanannyit árnyékol a Nap, ezért maradnak pályán a bolygók mivel pont annyit árnyékol amennyit a centripetalis erő kiegyensúlyoz.
  • Kelta
    #626
    értem, de a lényegen ez nem változtat..idiótadíjas barátod, azt írta hogy a grav sugárzás egyensúlyban van mindenhol, kivéve a bolygók stb árnyékában mert ott kicsit kevesebb, ezért van súlyod :))
    Na most ha a nap pont annyit takar pl a Vénusból amennyi az egyensúlyhoz kell..akkor mért nem "fújja" el a szél, ha kikerül a takarásból?
    hiszen akkor felborul az egyensúly
  • SODRAAS
    #625
    Nem árnyékol teljes mértékben, csak elnyelodik egy része. Teljes mértékben még a feketelyuk sem árnyékol maximum az eseményhorizonttol befelé, de ezt nem tudom pontosan, nem én vagyok a kitalaloja :)
  • Kelta
    #624
    De mért is nem? pl a nap teljesen leárnyékolja a Merkurt, ugye..a Nap másik oldaláról érkező "szél" nem éri el a Merkurt, hiszen közöttük van a nap hihetetlen anyagtömege..mint árnyékolás..
    Mért nem nyomja bele a Merkurt a napba a szél?
    hm?
  • Kelta
    #623
    A neutron csillagról tudjuk, de semmi nem bizonyítja hogy az eseményhorizont mögött neutron csillag van..semmi
    Feltételezzük, ennyi.
    az anyag olyan formája is lehet ott, ami nem ismert még, csak azt tudni, hogy a klasszikusan vett tér és idő fogalma ott kicsit más :) meg az anyagé is
  • gforce9
    #622
    "No tegyünk egy ilyen girbegurba téridő tengerbe egy borsónál is kisebb téridőkunkorító gömböt. Mit fogunk tapasztalni mennyivel csökken az általános girbegurbaság mondjuk úgy 1000 kilométerre?"

    Nem. Ezt az áltrel egyenletekből Karl Schwarzschild szépen kiszámolta. Tessék utánaszámolni, hogy jó eredmény jön e ki. Ennyi. A dumád senkit sem hat meg. Hol vannak a számaid? Idézlek, milyen "konkrétumokat" tettél eddig az asztalra ajánlom min denkinek, mert vicces lesz :)

    1. "mi több ő az energia maga. Örökmozgó."
    örökmozgó... ja igaz fennakad az anyagon, de örökmozgó és végtelen az energiája... oké... :)
    2. "nyomóereje horribilis, 1.2 x 10^44 newton erő."
    Miből számoltad ezt ki? Milyen mérésekre és milyen egyenletekre alapoztál? Vagy ezt te csak úgy tudod? Ugye nem a hangok súgták?

    3. "Nulla egész, nulla nulla nulla nulla nulla nulla. Érted? "
    értjük persze, mit?

    4. "0.00000000000000000000000"
    ez mi? o óóóóóóóóó? Mert ilyen számot nem ismerek

    5. "sebessége kb 1 Mc"
    aha... ami későbbi elmondásod alapján úgy jött ki, hogy c a négyzeten azaz 300k*300k azaz. 300 000 * 300 000km/s Eltekintve attól hogy a négyzetreemelés is helytelen mert 300 000 a négyzeten nem egymillió, de oda se neki, az elméletedben a fizikai leíráshoz olyan mértékegységet választasz, mint a kilométer és a szekundum. Mindkettő ember által önkényesen kiválasztott mértékegység.

    5. "minimális mérete 1.4 Naptömeg" Tudjuk, hogy az értő olvasás nem az erősséged. A jelenlegi tudásunk alapján csillagból 1.4 naptömeg felett, lehet fekete lyuk. A tulajdonságait nem ismerjük kimerítően még a fekete lyuknak, csak a csillagnak. A csillafejlődést ismerjük. A !!!CSILLAG!!! méretére vonatkozik, nem a fekete lyuk minimális méretére. De gondolom neked ez a "nüansznyi" különbség semmit se jelent. :D

    Akartam még folytatni, de szerintem elég ennyi is :)
  • defiant9
    #621
    Azt azért tudjuk hogy mekkora egy neutron csillag, itt még működnek a képleteink. Ha ez még tovább roskad akkor értelemszerűen kisebb lesz.
    Nem akarom astrojan szájába adni hogy mekkora, mondja meg ő. Valszeg persze nem fogja hanem elsunnyogja ahogy előbb is tette.
  • SODRAAS
    #620
    Árnyékolásrol van szó valóban, de nem full arnyekolasrol mintha a zseblámpa elé beteszel egy acél lapot, hanem nagyon minimális arnyekolasrol ami a tömegtol függően változik, mintha egy uveglapot tennél a lámpa elé aztán megegyet minél többet annál kevesebb fény jut át.
  • defiant9
    #619
    "No tegyünk egy ilyen girbegurba téridő tengerbe egy borsónál is kisebb téridőkunkorító gömböt. Mit fogunk tapasztalni mennyivel csökken az általános girbegurbaság mondjuk úgy 1000 kilométerre? Gyakorlatilag semennyivel. Tehát a fekete lyuk gravitációs hatása a téridőkunkorító elmélet szerint innen már nem mutatható ki... Legalábbis a te logikád szerint."

    Abszolút nincs igazad, a térgörbület megengedi hogy egy adott tömeg napnyi területen terüljön el vagy neutron csillagnyin vagy fekete lyuknyin. A távolról érzékelhető 'gumilepedő horpasztó' hatása ugyanakkora.

    A te elméleteddel az a gond hogy a valóságban távolság négyzetével csökken a gravitációs erő mértéke(ezt remélem nem cáfolod). Azonban minél kisebb kiterjedésű(pontszerűbb a tömeg) úgy lesz egyre vékonyabb a graviton nyalábod. A kialakult nyaláb viszont elméleted szerint már nem csökken tovább ha nem ütközik más anyagba. Tehát mindegy hogy 1000 km-re álok bele a nyalábba vagy 10.000-re akkor is kb. ugyanakkora nyomáscsökkenést kell érzékelnem. Ahogy a lézernyaláb energiája is ugyanakkora lyukat éget a távolságtól függetlenül. No ez (is) probléma ezzel a kitakargatós elmélettel.
  • Kelta
    #618
    Fogalmunk nincs :) ugyanis csak az eseményhorizont méretét tudnánk, amögé nem látunk be..

    arról nem is beszélve, hogy BH-t nem is láttunk még, csak közvetve tapasztaljuk a "működésüket" hatásukat.
  • Kelta
    #617
    1: marhaság
    Az 1.4 naptömeg a kritikus tömeg, ez alatt nem lesz a csillagból BH..semmi köze a BH utána lévő méretéhez, tömegéhez..

    2: ezt nem kommentelném, akkora butaság :)

    3: ez téves..pl a mi galaxisunk feketelyuk-a :) az egész galaxis méretében meggörbíti a teret..

    4: nem létezik gravitációs sugárzás..és amiket írtál méretek, nevetséges egy univerzummal kapcsolatos vitában :) a térben, fényéveket stb használnak, nem km-t :)) amiket írsz elég kis távolságok :)

    5: tényleg? 1 kg alma se létezik akkor? mert a kg, az az ember által kitalált viszonyító mértékegység...de ettől még az alma létezik :)

    az hogy matematikai példákkal írjuk le a távolságot, az időt, és a teret, attól azok még léteznek :)

    úgy vettem észre, ez a fő ellenérved, ez a matematikai modell marhaság..
    bármi amit csinálsz, időt mérsz távolságot, krumpli kilóját, a pohár víz mennyiségét
    mint matematikai modell, viszonyítási alap
    de attól még létező dolgokat mérünk velük
    de buta vagy

    BUUKTA
    Utoljára szerkesztette: Kelta, 2017.11.10. 18:57:09
  • defiant9
    #616
    A méretet ha kérhetem távolság-egységben add meg, ne tömegben.
    Kb. mekkora térrészt foglal el szerinted egy 3,8 naptömegű fekete lyuk?
    Arra a térrészre gondolok ahol graviton elnyelődés történhet (gondolom ehhez kell ott anyagnak vagy energiának lennie).
  • Astrojan
    #615
    Nincs olyan, hogy proton méretű fekete luk, mert a BH minimális mérete 1.4 Naptömeg. Kisebb tömegű fekete lyuk nincs. Csak nagyobb van.

    Miért akarsz sűrűségadatot rendelni a feklukhoz? A fekete lyukban csücsülő csillagászati objektum egy normál neutroncsillagnál jóval sűrűbb objektum amelynek tömege nem lehet kisebb mint 1.4 Naptömeg. Ha képzeletben félbevágjuk ezt a BH objektumot és a két felet eltávolítanánk egymástól akkor a két fél kibújna az eseményhorizontja alól és mindkettő láthatóvá válna. Magyarul megszűnne a fekete lyuk tulajdonság és sima neutroncsillag jelenne meg helyette. Persze csak képzeletben.

    No tegyünk egy ilyen girbegurba téridő tengerbe egy borsónál is kisebb téridőkunkorító gömböt. Mit fogunk tapasztalni mennyivel csökken az általános girbegurbaság mondjuk úgy 1000 kilométerre? Gyakorlatilag semennyivel. Tehát a fekete lyuk gravitációs hatása a téridőkunkorító elmélet szerint innen már nem mutatható ki... Legalábbis a te logikád szerint.

    A gravitációs sugárzás nem fény valamint egyenes vonalban terjed és még 1000 millió kilométerre is hatással van a távolságnégyzettel arányosan. Kis tömeg csak kevéssé, nagy tömeg pedig 1000 milliárd kilométerre is.

    Bátran elhiheted, a téridőegyenletek nem terjednek sehová, nincsenek hatással sem a távoli sem a közeli objektumokra, mert a téridőegyenletek a természetben nem léteznek. A téridő matematikai fogalom.

    Ezzel ellentétben a gravitációs sugárzás anyagi jellegű, tehát a természetben létező dolog. Csak ennek lehet hatása a távoli objektumokra.

    SODRAAS Pontosan jól gondolod.
  • Kelta
    #614
    Eleve marhaságot írt..az 1.4 naptömeg a BH kialakulásához való kritikus tömeg, ez alatt nem lesz a csillagból BH

    keveri a dolgot..a BH tömege ennél sokkal nagyobb
    egyébként is keveri a fogalmakat, mértékegységeket, stb vagy nem is ismeri őket :)
    Utoljára szerkesztette: Kelta, 2017.11.10. 18:10:41
  • Kelta
    #613
    Pont nem :) ugyanis ott belép az árnyékolás..

    a vonatos példához hasonlónál maradva

    ha kötelet kötsz valamire, egy ládára pl és magadhoz húzod (vonzó gravitáció) vagy tolod..de a tolásnál beáll eléd egy kamion..akkor nem tudod tolni a ládát, hiszen a kamiont kell tolnod..és addig míg a kamiont tolod, a láda áll egy helyben..(lebeg a kalapács)
    te vonzó gravitációnál tökmindegy hogy ott a kamion, mert attól még húzod a ládát, (a kötél nem szakad el) és húzod a kamiont is
    vagy hogy másképp lásd, ástál egy gödröt és a mélyén állsz középen..egy labda legurul az oldalán..a lejtő miatt hozzád..
    de ha sík területen állsz, és lököm ( fújja a grav szél :) ) a labdát..és közé áll egy nagyobb valami akkor megáll a labda, hiszen a szél fennakad rajta..
    Utoljára szerkesztette: Kelta, 2017.11.10. 18:11:20
  • defiant9
    #612
    "Nincs olyan, hogy proton méretű fekete luk. A BH minimális mérete 1.4 Naptömeg."
    Hogy lehet a méretet tömegben megadni a sűrűség nélkül?
    A neutroncsillag n x 10km átmérőjű. A BH ennél értelemszerűen kisebb,
    Astrojan elmélet szerint nincs térgörbület csak egy a fénytengerhez hasonló graviton sugárzás. No tegyünk egy ilyen tengerbe egy borsónál is kisebb árnyékoló gömböt. Mit fogunk tapasztalni mennyivel csökken az általános fénysűrűség mondjuk úgy 1000 kilométerre? Gyakorlatilag semennyivel. Tehát a fekete lyuk gravitációs hatása Astrojan elmélete szerint innen már nem mutatható ki...
  • SODRAAS
    #611
    Na rendben akkor erről a fiktív szituációrol hasonlóan vélekedunk :)
    Most, hogy ezt tisztáztuk, akkor mit szólsz ahhoz, ha azt mondom a nyomó gravitációnál is pontosan ugyanígy történne a dolog?
    Jól sejtem Astrojan?
  • Kelta
    #610
    ok.
    de az egész azért egyben mozog:)
    ő pedig azt írta hogy a naprendszer megy valamerre :)

    mindegy
    amúgy is marhaságokat ír..és az is tetszik, hogy állandóan kikérte magának, ha beszóltak neki, de persze ő folyamatosan beugat :)