1141
Ha vannak idegen lények, UFO-k, földönkívüliek - nevezzük is őket akárhogyan - mi emberek miben vagyunk messzemenően jobbak náluk? Gondolok itt leginkább képességekre és adottságokra.
  • Yourfriend
    #151
    Ennyi volt a véleményem. Szerintem erről egyelőre máshogyan nem tudok mit bővebben kifejteni.

    Miből gondolod, mire alapozod, hogy más fajoknak sikerült elterjednie?

    Jönni fog a sablonos kérdés: ki teremtette a teremtőt?
  • Zephyr Retiring
    #150
    Magyarul erről nem akarsz jelenleg véleményt formálni :)
    Ahogy érzed. Bár..

    Nyitsz egy totyikot arról, hogy HA esetleg létezik földönkívüli értelmes, intelligens élet..

    Véleményem szerint aki ebben nem hisz, az nem említ HA jelzőket sem, mert
    a) szerinte nincs ilyen,
    b) talán van, talán nincs, de nem fontos..
    és van még a c) verzió is, ami meg a nem nyilatkozom kategória :)
    (Ebbe tartozol te is.)

    Mosom kezeim kulturális jelentőségét viszont nyugodtan kifejtheted, hátha hallok valami számomra is újat a témában..

    Egyébként gondolom az előítéletek elkerülése végett nem fejtetted ki csupán egyértelmű álláspontodat az fajunk evolúcióját illetően (a beavatkozás nem elegendő a c) opcióhoz) érthető is, amennyiben számodra fontos mások véleménye. Viszont ha eredetünk kezdeti stádiumát nem tisztázzuk, akkor nehéz lesz kompetenciát keresni idegen létformákkal. Én úgy vélem, nem vagyunk egyedül az univerzumban, és azt is elképzelhetőnek tartom, hogy vannak olyan fajok, akik pontosan tisztában vannak saját eredetükkel.
    Amiről itt mi csak elméleti szinten agyalunk (benépesíteni az univerzumot) az más fajok számára már rég maga a valóság.

    Sőt, továbbmegyek: mi magunk is egy megteremtett faj vagyunk. Számomra egyértelmű, hogy az egysejtű osztódó papucsállatkából (evolució ide vagy oda) csak a fotoszintézis, és a H2O kölcsönhatása révén, soha nem lesz intelligens ember.
    Ahhoz sokkal több kell.
  • Saintgerman
    #149
    A "normálisra" értettem
  • Yourfriend
    #148
    Így már azért egészen más. Bár, arra is van bőven példa, hogy az újoncnak felelősséget kell tanulnia, hiszen egyedül máskülönben sosem lesz önálló. A "mosom kezeimnek" egész más kulturális jelentősége van...

    Elképzelhetőnek tartom, hogy itt-ott beavatkoztak az emberi fejlődésbe, de csak gének szintjén. Ez egy eléggé izolált világnak tűnik ahhoz, hogy erősebb kapcsolata legyen bármilyen más fajjal is. Ezért is olyan nehéz talán az első kapcsolatfelvétel.
  • Yourfriend
    #147
    Rosszul tudod. Most a legtöbb, normálisnak és átlagnak nevezhető ember tagadja a létezésüket.
  • Zephyr Retiring
    #146
    Amennyiben magad alkottál egy élő és gondolkodó egyedet, addig vagy felelős érte, míg önáĺló életvitelre képes nem lesz. Ha ez nem következik be, a felelősség áthárítása nonszensz. Semmi garancia nincs arra, hogy az esetlegesen általunk megalkotott új létforma képes gondoskodni is magáról. Le lehet mondani persze a felelősségről is. Ezt hárításnak nevezik. Mosom kezeim szindróma.

    A kérdés (a teremtés kapcsán) el tudnád e képzelni, hogy minket földi halandókat is távoli idegenek terveztek és alkottak meg önnön képmásukra? Ha igen, mi lehetett ezzel a céljuk? Ha nem, akkor a darwini elméletet tartod helytállónak, vagy valami harmadik alternatívával szimpatizálsz gondolatban? Kíváncsi vagyok, erről a témáról miként vélekedsz..
  • Saintgerman
    #145
    Már most is csak a hülyék tagadják ... a hülyék meg akkor is hülyék maradnak, ha az idegenek itt lesznek..
  • Yourfriend
    #144
    Én arra vagyok kíváncsi, mikor lesz az az alkalom, amikor már a hülye sem fogja tagadni az idegenek létezését. Valamint, hogy miképpen érjük el azt az alkalmat.
  • Saintgerman
    #143
    Magyar felirattal is megjelent az idegenekröl szóló doku:
    http://indavideo.hu/video/Illegalisan_Titkositott_Elismeretlen_2017_1
  • Yourfriend
    #142
    Miért kellene az alkotónak minden esetben felelősséget vállalnia az alkotásaiért? Részben egyetértek veled, az alkotás felelősség, de nem minden egyes esetben. Lehetnek kivételek. Az alkotás minősége és mibenléte néha megkívánja a függetlenséget, ergo a felelősség áthárítását a megalkotott személyre.

    Egész pontosan mi is lenne a kérdés?
  • hiper fizikus
    #141
    A technikai szingularitás fog bekövetkezni, és talána transzhumanizmus is!
  • Zephyr Retiring
    #140
    Az alkotó szerintem vállaljon felelősséget az alkotásaiért. Így fair. Így az új élet(ek) létrehozásában is. Vannak akik ilyesmiben jobbak és bátrabbak mint én.

    Csak egy rövid csevegés kedvéért, mondjuk, hogy intelligens tervezettség a kezdetektől..kíváncsi vagyok az álláspontodra, és hogy miért gondolod úgy, ahogy..
  • Yourfriend
    #139
    Én abban hiszek, hogy ez a technológiai fejlődés le fog lassulni egy idő után. Túl sok információ fog felgyülemleni és ilyen gyors ütemben azokat nem lehet csak úgy feldolgozni.

    Lehet nem is a biztonság lesz a fő szempont robotok megalkotásánál, hanem az etikett és hogy miként álljunk hozzájuk. Az embert, mint fajt tekintve nagyobb az esély a kizsákmányoló mentalitásra.

    A hatodik, általad felsorolt alternatívában hiszek a legjobban és azt találom a legjárhatóbb útnak.

    Mi van akkor, ha úgymond "rejtőzködnek" egyes fajok?
  • Yourfriend
    #138
    Honnan tudod, hogy alkotója, minimális résztvevője legalább nem?

    A fantázia és az intelligencia erősen összefüggenek egymással, mondhatni egyik nincs a másik nélkül.

    Intelligens tervezés? Eleve, a kezdetektől vagy menet közben? Csak mert nagyon nem mindegy.
  • RubikM4
    #137
    A szomszédait az ember nem tudja megválogatni,, de tehet rá kísérletet. A 2050 az nem egy fix dátum, de eléggé lehetséges a dolog, lévén már a robotikát a 40-50-60 as években már felvázolták és már akkor voltak elképzelések, de akkor még nem haladtak túl a dolgokon. A 70 es és 80 as évek voltak nagyobb változások a régi dolgokhoz képest és ma már a technológiai fejlődés látványosan gyorsabb, mint pár évtizede és előbb utóbb eljutunk odáig. Más kérdés, hogy a szegényebb régiók és országok nem engedhetik meg maguknak a dolgot, viszont ha kiforrja magát a technológia, akkor olcsóbbá válik és kis túlzással minden háztartásban lehet már egy szintetikus tag is. Bizonyos területeken hasznosak lehetnek míg más területeken túlságosan is félnének tőlük az emberek.

    Az olyan filmek mint a terminátor "ami blődség" de elképzelhető valamilyen formában, már megalapozta az emberekben a félelmet és sok más film is vele együtt. Kevés film van arról / készül, hogy a robotoknak milyen hasznuk van és mikre lehetnek képesek, egyelőre elméletben tudnak olyat készíteni, ami képes tanulni, némi empátiával fel ruházható, de olyat még nem tudunk gyártani, ami képes megtévesztően átadni az emberi érzéseket és mimikát. Ezen túl csak egy lépcső fok van, az pedig az öntudat. Ez sok etikai kérdést vet fel és hogy szabad e kísérletezni ilyesmivel vagy nem. Mivel ha eljutnának a gépek egy olyan szintre, ahol már ők is tudnak dönteni, érzéseik alakulnak ki és tulajdonképpen tudnak emlékezni is, akkor már nem kezelhetőek gépeknek, hanem már más státuszba kerülnek.

    Ez viszont ismét elvezet az alkotó és teremtő kettősségéhez. Alkothatunk e valamit úgy, hogy az később ránk nézve biztonságos lesz?
    Szerintem igen, de lehet ugyanúgy egy nem is. Akár biológiai akár mechanikus akár virtuális lényekről beszélünk, ha eljutunk oda, hogy megalkossunk olyasmit, ami alkotni képes és egy az egyben az ember tulajdonságaival rendelkezik, akkor joggal merülhet fel az emberekben a kérdés, hogy szabad e?

    Nem vagyok vallásos, valószínűleg ilyen értelemben nincs hatással rám ez a kérdés, de ha a faj jövőjét nézzük, akkor több alternatíva lehetséges "kiváltani" az emberi evolúciót és alkotni valami újat. Idővel a faj magától is változik és alakul, semmi sem marad állandó formában, plusz a jövő technológiái által már akár bővíthetjük is a képességeinket, függően attól, hogy milyen irányba megyünk el. Most per pillanat van 5-6 lehetséges megoldás.

    1. Biológiai rásegítés - avagy génmódosítás és szelektált szaporodás (csak az erős génekkel rendelkezőek lesznek kiválasztva) ezen emberek megválaszthatják a gyermekeik nemét, küllemét és hogy milyen tulajdonságokat kapjanak és ekkor kiválasztható, hogy milyen gének legyenek kiiktatva.

    2. Kibernetikai - az emberek testrészeit mesterséges alkatrészekkel pótoljuk ki, olyan szinten, hogy végtagokat és szerveket is legyárthatunk viszont ezek folyamatos karbantartást igényelnek, de általuk meghosszabbítható az élettartam is.

    3. Robotikus - az emberek testét teljes egészében lecserélni gépi testre, magát a tudatot és személyiséget pedig átmenteni egy gépbe és lényegében csak a tudatot - agyad marad meg eredetiként.

    4. Virtuális - Az ember személyiségét és tudatát egy virtuális hálóra feltölteni és ott tovább éltetni addig, ameddig nem találnak hozzá megfelelő testet. Ennek lehetnek hátrányai is, mert ha a hálózat leáll, akkor az adatok "köztük a személyek" is elveszhetnek. Ez nem kivitelezhető még ma és sokat kell tanulni az emberről, de viszont gyakorlatilag örökké élhet az illető, ha a gép / szerver, amin tárolják folyamatosan üzemel és karban vannak tartva.

    5. Spirituális - Az emberek megpróbálnak minden problémás dolgot kizárni tudati és lelki szinten és leszoknak minden káros szokásukról és megpróbálják a harmóniát elérni, ezáltal hosszú életet élni kínok nélkül. Ennek a feltételeit nehezen lehet megoldani, törekedni lehet rá, viszont nem leszünk sosem energialények. A szó abban az értelmében, hogy nem válunk szellemekké.

    6. Biológiai / Morfológiai - Hasonlóan a biológiai fejlődéshez, megpróbálhatjuk a génjeinket olyan irányba alakítani, hogy azzal teljesen megváltoztatjuk mind a külső kinézetet, mind a belső szerkezet mechanizmusait és ezáltal végső soron új fajként születünk újjá, viszont ezzel újabb kiskapukat és problémákat is kibonthatunk. Ez a módszer működhet új élőlények megalkotásában, mert tulajdonképpen a génekben kódolva vannak adatok, tehát ha rájövünk hogyan toldjunk össze géneket rendesen, akkor képessé válunk új lények megalkotására a semmiből, amik mivel új lények, képesek lesznek reprodukálni magukat és nem lesznek olyan hátrányaik, mint a klónozott élőlényeknek.

    7. Biológiai / Klónozás - Szelektált klónozás, olyan egyedek kiválasztása, akiket dolgozónak vagy katonának szánunk és azokat kezdjük el klónozni, amiből klónozott sereget tudunk megalkotni. Ezeknek a veszteségi rátája nem túl magas, viszonylag gyorsan előállítható és nem kell hosszú élettartam sem hozzá, mivel céltudatosan feladatkörökre készítünk embereket.

    Ezt az általam felsorolt dolgokat szerintem már sok faj kipróbálta, vagy törekedtek rá, némelyeknek talán sikerült is mások belepusztultak / pusztulhattak ebbe a folyamatba, viszont sok primitívebb faj szerintem nem jutott még el idáig. Az a kérdés, hogy a közelünkben 100 fényéven belül milyen civilizációk lehetnek, eddig ismeretek alapján fejlettek nem lehetnek, mivel nem fogtunk még rádió jelet, vagyis még korábbi fázisban kell, hogy legyenek az adott fajok.
  • Zephyr Retiring
    #136
    "Napot, hetet..! Hogy hol a jó s a szép?
    Bennünk. S mi minden egyéb, mit nem is hinnénk még.."

    Szemlélője igen. Alkotója nem.
    Az ember, mint olyan, rendelkezik némi intelligenciával (ki mennyivel és milyennel ugye?) ami számos egyéb jellegű fantáziával párosul.
    Megvizsgálhatnánk akár ezt is: Szükséges a fantázia az intelligencia mellé, hogy tovább fejlődhessünk?
    Én úgy vélem: elengedhetetlenül. De ez csak egy vélemény.

    Ha ezt az elméleti utat követjük, hogy egy nap benépesül a világegyetem (általunk, vagy más intelligenciák által), az igen: lehet jó is.
    Meg lehet kellemetlen is egyeseknek, mert mi van, ha "nekik" több jó jut? Mi van, ha nekik több ész jut? Mi van ha nekik hallhatatlanság jut? Mi van, ha nekik az örök boldogság jut, miközben mi meg csak szemlélhetjük mindezt?

    Meg persze elkerülhetetlenül vissza is kerültünk a kezdeti "stádiumunkhoz", vagyis az intelligens tervezéshez..

    Lehetséges az intelligens tervezés? Ha nem, akkor nagyon nincs is miről beszélni..
    Ha igen, akkor az intelligens tervezettség is? Ha igen, akkor elhihető az is, amit ez az ember is állít:



    Mert ha mindez igaz lenne, akkor elméletileg az intelligenciánk is lehet bekorlátozottra tervezve. Akár tehetünk bármit is, a mi agykapacitásunk soha sem lesz képes az önálló tervezésre, hiszen akkor egy megalkotott "rendszer" vagyunk fizikai korlátokkal.
    Kivéve természetesen akkor, ha a fenti teória is életbe léphet, mert az emberi fantáziával kiegészítve "bekorlátozott" intelligenciánkat, a lehetőségeink máris végtelenek és határtalanok lennének.

    Emberi fantázia vagy sem, hoztam valamit amit érdemes végignézni, mert 1 perc után érdekes jelenséget láthatunk..(spoiler alatt)

    Szerintem érdemes lenne elbeszélgetni a vidi készítőjével, hogy szerinte mit láttunk..
  • Yourfriend
    #135
    Akkor benned is ott van a késztetés valószínűleg, hogy legalább szemlélőjévé válj ennek a folyamatnak. Aztán ki tudja, mit tartogat az élet, még lehetsz ennél több is.:) Hogy mennyivel, azt senki sem tudja.

    Neked is kellemes hétvégét!
  • Zephyr Retiring
    #134
    Látod, megy ez :)
    Nem gondoltam volna, de az utolsó bekezdéseddel sikerült azonosulnom.
    Mondhatjuk, hogy megleptél :)

    Visszatérhetünk majd még erre valamikor később, most viszont gondolnom kell a saját jövőmre is, ami pedig az, hogy távol élő (de azért még a Földön!) barátainkat várjuk jövő hétvégére vendégségbe. Ha addigra nem lesz készen a félbehagyott folyosó lambériázásom, megnézhetem majd mit kapok az asszonytól a fejemre :D
    Azt nem kell majd kitennem az ablakba :)

    Legyen kellemes és hasznos hétvégéd neked és mindenki másnak is.

    ..vagy ahogy egy képzelt kiborg mondta valamikor a jövőben egy örök klasszikusban:
    "Visszatérek!" :D
    Arrivederci.
  • Yourfriend
    #133
    Arra, hogy miért lenne érdemes elhagyni ezt a világot.:)

    Elég sokféle választ el tudok képzelni. Az megint más kérdés, hogy ezek közül nem mindet tartom valósnak.

    Tényleg hiszel abban, hogy minden pótolható? Akkor, mondhatni, feleslegesek vagyunk mi is, nem, mert pótolhatóak lennénk?

    Nos, úgy vélem, érdekes kísérlet lenne illetve izgalmas lenne végignézni, ahogyan az emberiség benépesíti az űrt és megalkotja ott a paradicsomot. Röviden ennyi. Vagy részletezzem ezt is?
  • Zephyr Retiring
    #132
    Melyik kérdésre? :)

    Egy kérdésre mindig többfajta válasz létezhet, és azonbelül is csoportosítható elfogadható vagy elfogadhatatlan válaszok kategóriákra.
    Tehát igen, alkalmasint boncolgathatjuk ezen kérdéseket, de ha csak egyfajta választ tudsz rájuk elképzelni (úgy, mint én is) akkor inkább hagyjuk.

    A 6 említett negatív kérdésre nekem ugyanaz az egyszerű válaszom van csupán: nem.
    Nem hiszek egyikben sem, mert egyrészt minden pótolható vagy helyettesíthető valami mással, másrészt meg ez csak konspiráció.
    Az emberek megfélemlítése a cél, frankón felesleges bedőlni nekik..

    Ha te másként látod, fejtsd ki nyugodtan miből gondolod azt amit.
    Elolvasom és majd elgondolkodom rajta. Aztán vagy tudok azonosulni vele, vagy sem :)
  • Yourfriend
    #131
    Ezek mind és még sok más dolog.:) Szerintem van elég fantáziád, meg tudod te is válaszolni a kérdést. De ha akarod, boncolgathatjuk ezt is jobban.
  • Zephyr Retiring
    #130
    És miért érzed így?
    Pusztul a Föld? Elfogynak a fosszilis tüzelőanyag tartalékaink? Túlnépesedtünk? El fogjuk önmagunkat pusztítani? Itt a világvége? :)
    Ugyan mi lehet az az égetően fontos dolog, ami miatt a más világok felé kellene nyitnunk?
  • Yourfriend
    #129
    Hogy is van? Amit leírtak az 1984-ben is... Aki uralja a múltat, uralja a jövőt?

    Látod... A mi jövőnket ezért nem uralja semmi és senki. Majdhogynem totális szabadság.

    Én a jelenre és a jövőre szeretek koncentrálni, a múltat támaszként veszem alapul.

    Ebben a világban? Sajnos-nem sajnos, már lassan más világokban kell gondolkodnunk.
  • Zephyr Retiring
    #128
    Ez egy igen korrekt válasz.
    Kissé én is túllihegtem, mert annak idején mi ezt még úgy tanultuk, hogy a múltad ismerete nélkül, nem ismerheted a jövődet.
    Ma már másként gondolom. Változtathatsz valamilyen szinten, illetve változol magad is, mert sokáig semmi sem állandó.
    Hogy mit szeretnénk kezdeni magunkkal, szerintem az is az éppen aktuális igényeinkhez igazodik. Ha a múltunk érdekel, azt kutatjuk, ha a jövőnk, akkor pedig azt, bár érdemesebb lenne a jelennel törődnünk, mert az most történik.
    Itt és most a mi életünkben és ebben a világban.
  • Yourfriend
    #127
    Vannak problémák, amik külső beavatkozást igényelnek.

    Azért ha a te szomszédaid nem úgy viselkednek, dorbézolnak, te sem örülsz nekik.

    Ez a 2050 egy eléggé vad előrevetítés.
  • Yourfriend
    #126
    Azt hiszem a múltunk ismerete már nem fogja eléggé megalapozni a jövőnk alakulását. Nem az eredetkérdés lesz, akár galaktikus viszonylatokban nézzük, akár kicsiben, a főbb kérdés, hanem az, hogy mit szeretnénk így kezdeni magunkkal.
  • RubikM4
    #125
    Félig meddig lehet ok a beavatkozásra, ahogy viselkedünk a másikkal fajon belül, viszont úgy lehetnek vele a teremtőink, hogy oldjuk meg magunknak a problémáinkat. Másik, hogy ez egy cirkusz és jó a show, minek rontsák el?

    A folyamatot már elkezdték, már vannak olyan jellegű gépek és robotok, amik ellátnak feladatokat, de ahogy haladunk idővel előre, úgy lesznek fejlettebbek a robotjaink is. 2050 környékére már elképzelhető, hogy annyira élethű robotjaink lesznek, hogy nem tudod megmondani róluk, hogy ember vagy sem. Amit a robotoknál figyelni kell, az az intelligenciájuk. Nem lehetnek tudatra ébredő öntudattal rendelkező lények, mert akkor ellenünk fordulhatnak, de ugyanakkor lehet, hogy segíthetnének nekünk máshogy is, mint munkaerő.
  • Zephyr Retiring
    #124
    Most nézem, hogy a második linkem alatti írásból is szándékosan kihagytak fontos sorokat
    Ez egyre jobb: egyre több hazugság jön elő (mert ugye elhallgatni valamit, az is hazugság végül is)

    Na akkor utoljára: eredeti Szentmihályi írás (vagy fordítás) itt van (katt)

    Aminek NEM része az ott idézett levél Patay Lacitól!
    És azt a levelet meg minek kellett egyáltalán beletenni?
    Én is akarok írni hozzá valamit utólagosan! Beletenné valaki?
    Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2017.09.30. 06:39:34
  • Zephyr Retiring
    #123
    Nos jómagam már igen régen foglalkoztam a témával. Érdekes, hogy akkoriban én legalábbis nagyon hitelesnek találtam azokat a bizonyos jóslatokat..

    Sok infót találni róla a neten, de azon már meg sem lepődök, hogy a legtöbbjük ellentmond egymásnak.
    Valamiért ezek szerint, az egyértelmű igazság a magyarok múltjával kapcsolatosan továbbra is titokban marad..
    Viszont mint említettem lentebb is, el kell olvasni (nem mások véleménye alapján dönteni) és ha végképp nem tud dönteni az ember, hogy akkor most mi is az igazság erről, akkor én azt mondom: az idő majd mindent megold

    Először ezt a véleményt (katt) el sem akartam olvasni, de aztán csak végigrágtam magam rajta..
    Én mit gondolok róla? Mit gondoljak? Ha valakik nagyon titkolni (vagy titokban tartani) szeretnének valamiért valamit, akkor az úgy is lesz.
    Magánvéleményem: amennyire a cikk szerzője biztosra állítja, hogy a mű már eredetileg is hamisítvány volt, éppen annyira hazudhat ő is az olvasónak. Mondjuk jól csinálják: ember legyen a talpán aki ezek után még egyértelműen dönteni tud

    De mielőtt az ember ebben még végleg döntene, mindenképpen el kell olvasni mind a 99 versszakot egyben, (katt) mert így jobban képben van az ember, hogy pontosan miféle jóslatokról is van szó eredetileg.

    Valamint ez utóbbi link alatt megtudhatjuk, hogy egykori történészeink közül is akadt akit érdekeltek ezen verssorok.
    Vajon mért?

    Ami magát a verset illeti, szerintem zseniális. És a "rejtélyek" körülötte még vonzóbbá teszik, mert az aztán köthető hozzá..
  • Yourfriend
    #122
    Köszönöm.
  • Yourfriend
    #121
    Ahogy mindenfélét találnak, amivel minden mást igazolnak, hogy "na az úgy volt". Az igazság igazán akkor fog érvényesülni, amikor korrekt oktatási rendszerben átadják a diákoknak. Az lesz az a korszak, amikor tényleg fény derülhet dolgokra.
  • Yourfriend
    #120
    Meglátom majd. Tele van ilyesmikkel már az internet évek óta, azt csak nem várhatod, hogy találomra egyet majd megnézek ezek közül.
  • Yourfriend
    #119
    A talán nem volt más megoldás sok mindent megmagyaráz(na). Például azt, hogy ez egyfajta kényszerhelyzet volt. E köré egész szép történeteket lehetne szőni.

    Hm... Érdekes, erről a jóslatról még sohasem hallottam. Mindenesetre, szép számmal adnak jelentéseket arról, manapság is, hogy majd nagy bajok ütik fel a fejüket ebben a korban. Pedig ahhoz képest egész békés állapotok vannak. Vagy, úgyszólván, lehetne sokkalta rosszabb is a helyzet.
  • Saintgerman
    #118
    "De könyörgöm: mindennek van egy határa, ami nincs, azt hogy lássam?"

    Itt van a segítség hozzá:






  • Saintgerman
    #117
    Felvet még valamit ez az elmélet. Hogy ha ők hozták ide elődeinket, nem volt bennük egyfajta felelősségérzet, hogy miként fognak a későbbiek bánni egymással?

    A Sumérok kőtábláiban részletesen le van írva, hogy mi is történt, Sacharia Sitchin fordításában magyrul is megtalálod a 12. Bolygó, és az Istenek városaiban. Ez az a bizonyos Annunaki elmélet, ami nem alaptalan, de már vannak tisztább infók is.
  • Saintgerman
    #116
    4. Itt van, tessék: https://www.youtube.com/watch?v=ACzXZsEPpI0&list=PLQKWj3qzPLk5HYroJaQ0jNaRCh5jpy-D7

    Persze szinte biztos, hogy nem nézed meg, ha egy félórásat nem néztél meg, akkor egy hét órásat sem fogsz végignézni.
    (ez csak egy a számtalan közül)
  • Zephyr Retiring
    #115
    A kérdéseim inkább hipotetikusak.
    Gondolom többféle válasz is lehet rájuk..

    Talán volt. Talán nem volt más megoldás.

    Bizonyos régi jóslatokban (talán még Nostradamus-éiban is) van egy jövendölés, ami valamikor a mi időnk táján következik be. Pontosan már nem emlékszem (ha érdekel előkereshetem majd neked) de mintha említene egy népet, akire felfigyel a világ mielőtt egy nagy káosz kitörne a Földön, és ez a nép elhozza a békét, de közben hatalmat is nyer. Mintha ezt a hatalmat akarná mindenki megnyerni. A "szerencsés" népet pedig úgy jelöli meg, mint egy egykori híres vadász leszármazottai. Az egykori vadász ősei pedig a Sumérok voltak.
    Na most a gond ott van, hogy hirtelen mindenki a vadász leszármazottja akar lenni. Persze mi magunk is. A vicc az lenne, ha a jóslat tényleg valóra válna :)
    Egyrészt mert akkor kiderülhetne, hogy akkor a mi őseink közt ott volt e ez a bizonyos vadász, másrészt mert világbéke lenne a Földön..
  • Yourfriend
    #114
    1. Ott voltál talán? :)

    2. Nem szeretnék megválni az evés kellemes szokásától. Annak viszont örülnék, ha lényegesen kevesebbet kellene fogyasztanom és nem olyan rendszerességgel.

    3. Azért erre a kísérletre kíváncsi lennék. Amint elkezdődne, másnap már nyílnának ki a bankok ajtajai.

    4. Könyvet, olvasmányt, tanulmányt kérek.:)

    5. Nem elég magas már az? Hova emelkedjünk még?
  • Yourfriend
    #113
    Szerintem én sem tudok sokkal többet e témában, mint te (vagy bárki más).

    Hm... Felvet még valamit ez az elmélet. Hogy ha ők hozták ide elődeinket, nem volt bennük egyfajta felelősségérzet, hogy miként fognak a későbbiek bánni egymással?

    Miből gondolod, hogy mindenki vagy sokan szeretnének idegenek leszármazottai lenni? Növelné ez a különlegességérzetüket?
  • Saintgerman
    #112
    1. Pedig má Jézus is teremtett a "semmiből" halat, bort, kenyeret a követőinek. Jehova pedig ugyan úgy a semmiből teremtett mannával lakatta jól a zsidajait.... még, hogy nem lesz szalonna ők már akkor ismerték a trükköt.

    2. Nem. Tudatosság kell ahhoz, hogy most is lásd. Azután meg az evés is hanyagolható, ha az energiához más úton is hozzá jutsz.

    3. Ahogyan a fának nics szüksége pénzre, hogy gyümölcsöt teremjen, ugyan úgy nincs az embernek, ha megszabadul a "trükkösöktől"

    4. Fejleszd az érzékszerveidet... a tudatosság sok kaput kinyit előtted.

    5. A kollektív emberi tudatosság emelkedése. De ugyan úgy a Föld rezgése, a Naprendszer új pozíciója stb...