1141
Ha vannak idegen lények, UFO-k, földönkívüliek - nevezzük is őket akárhogyan - mi emberek miben vagyunk messzemenően jobbak náluk? Gondolok itt leginkább képességekre és adottságokra.
  • Sziklamester
    #271
    Estét, lemaradtam valamiről?
  • Irasidus
    #270
    Ez nem idézet, hanem szövegkörnyezetből való kiragadás, és nyilván volt valami célod is vele nem csak idéztél. Én a célodra írtam. Hülyének tetted magad, de nagyon jól áll neked, és megint csak a majom jutott eszembe erről. Szórakozol velem, ez világos,
    Utoljára szerkesztette: Irasidus, 2017.10.09. 20:42:40
  • Yourfriend
    #269
    Nem vagy egyszerű ember, az biztos... Ez lassan már tudományos tény.:D
  • Zephyr Retiring
    #268
    Részemről egyetértek. Léptem
    Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2017.10.09. 20:43:47
  • Yourfriend
    #267
    Jobb lenne őt véglegesen ignorálni, levegőnek nézni? Ne haragudj, de én szeretek inkább mindenkit emberszámba venni, pedig amúgy erősen gondolkoztam azon korábban, hogy nem váltok vele több szót.
  • Zephyr Retiring
    #266
    Miért lőttem mellé? Csak idéztem tőle.
  • Irasidus
    #265
    Igen. Végig, de nem fogom neked bemutatni, mert csak értetlenkednél. Ennek így nincs értelme.
  • RubikM4
    #264
    Ahogy látom, szerintem értelmetlen köröket futtok.

    @Irasidus - Miért vagy itt, ha a téma láthatóan undort keltett benned és nem kívánod folytatni, vagy hozzá tenni valamit? Az hogy kioktatod őket, csak annyit jelent, hogy unatkozol és valamivel próbálod elütni az időt. Sok értelme nincs annak, hogy itt legyél, ennek ellenére járod a fölösleges köröket.

    @Többiek - szerintem felesleges egymást gyötörnötök, ti jól elbeszélgettek itt, Ira elmondta már a véleményét ezáltal, felesleges válaszolnotok neki.
  • Irasidus
    #263
    Tényleg nem érted? A cikk szembe állítja a vallásos gondolkodást a tudományossal, az a fejezetcím a vallásos nézőpont képviseli, ami utána megmagyaráz, tudományos módon. Tényleg nem ismered az ilyen fajta írást? Figyu, a prof az ismerősöm, és tudom, hogy szoktam vele beszélgetni, tudom mit gondol, tehát mellé lőttél, duplán.
  • Yourfriend
    #262
    Írtam én ilyeneket valahol?
  • Irasidus
    #261
    Ha azt írnám, azért nincs igazad, mert buta vagy, illetve az anyád egy ribanc volt, vagy szerintem te való életben nem rendelkezel barátokkal, vagy nem szereted a fokhagymáskruplit - az a személyeskedés. Szívesen.
  • Zephyr Retiring
    #260
    Megszoktad? Azért annyira régről nem hinném, hogy ismernénk egymást.

    Bodogkői:

    " Nem bizonyított, hogy az élet magától jött létre."

    Kontra Darwin.
  • Yourfriend
    #259
    Hol ismertem be, hogy személyeskedem? :O Már megint félreolvasod a dolgokat...
  • Yourfriend
    #258
    Tedd meg kérlek, kíváncsi vagyok a magyarázatodra.
  • Irasidus
    #257
    Én nem személyeskedtem ugyanis én az itteni tevékenységedről írásaidról beszéltem, amik szofizmákat tartalmaznak, és kitűnik belőlük az ismerethiány. Látod, fogalmad sincs mire mondjuk, hogy személyeskedés. Elmagyarázzam? Hátha... Viszont köszönöm, hogy beismered, hogy te személyeskedsz.
    Utoljára szerkesztette: Irasidus, 2017.10.09. 20:32:09
  • Irasidus
    #256
    Boldogkői nem igazol téged, éppen ellenkezőleg. Amikor Darwin élt és alkotott, akkor a mai értelembe vett tudományos módszer még nem létezett, így a régi korok szerzőitől elvárni azt amit ma tudunk, nevetséges. Nyilván nem úgy írta meg a A fajok eredtét, mint ahogy ma a publikáció szabályai megkövetelik. Az alapelv amit lefektetett attól még tény. Megint az a probléma veled, hogy nem érted a tudományt. Te tényleg így akarsz velem vitatkozni? Nem fog menni, ezért gondolom maradnak a szofizmák, és egyéb troll módszerek. Megszoktam tőled.
  • Yourfriend
    #255
    Mi volt benne a személyeskedés? A személyedről írtam, valóban, de nem alacsonyodtam le egy szintre.

    Én tényleg nem értelek téged. Úgy viselkedsz, mintha ezer tüske lógna ki belőled...
  • Irasidus
    #254
    Neked nincs nézőpontod, csak szofizmáid, és masszív ismerethiányod. Azonkívül nem ismersz, a személyiségem máshol hagytam, ez itt retorika, vita ha jobban tetszik, amiben megint személyeskedsz.
  • Zephyr Retiring
    #253
    Látod, látod,már megint csak magadon röhöghetsz. És már megint ítélkezel..

    Darwin kopogtat a mennyek kapuján

    Egyébként a Fajok Eredete így kezdődik:
    " A fajok eredetére vonatkozó NÉZETEK fejlődésének rövid vázlatát fogom itt megadni.."
    Nézetek és nem TÉNYEK.
  • Yourfriend
    #252
    Nem tudom mivel érdemeltem ki, hogy ennyire lenézz engem. De mindegy. Talán türelmesebbnek kellene lenned másokkal vagy kicsit objektívebbnek, esetleg más nézőpontból kellene megközelítened a dolgokat és leginkább az embereket. Lenne mit csiszolnod a személyiségeden, mert amúgy értékes személy vagy, csak eléggé elviselhetetlen néha.:)
  • Irasidus
    #251
    Igaz, ha nincs benne semmi, nem fog fájni. Viszont egy papucssálatkát sem tudok megtanítani köszöni, lehetetlent kérsz, ahhoz agy kell...
    Utoljára szerkesztette: Irasidus, 2017.10.09. 20:22:12
  • Yourfriend
    #250
    :D :D :D :D

    Ezen azért jót kacagtam. Nem kell féltened, az én fejem nem fog megfájdulni.:)
  • Irasidus
    #249
    Sajnálom, így jártál. Mint az érzelmi hatás esetén is (és nem behatás), leírtam, ha nem megy, akkor nem megy. Ne erőltesd, megfájdul a fejed a sok tudástól, vagy be-hatástól.
    Utoljára szerkesztette: Irasidus, 2017.10.09. 20:21:03
  • Yourfriend
    #248
    Nekem hiányos volt, ne haragudj.

    De nyitott vagyok bármilyen más megközelítésre. Az erőfeszítésedet előre is megköszönném.
  • Irasidus
    #247
    Leírtam, pontosan.
  • Yourfriend
    #246
    Egy tényt írtam le. Hol volt itt az érzelmi behatás? Nem magyarázol te bele dolgokat túlságosan mások írásaiba?
  • Irasidus
    #245
    "Einstein is olvasott állítólag vallási iratokat... Pedig az is sokszor mese a habbal úgy, ahogyan van."

    Hú de nagyon buta vagy te. És abból vezette le a relativitás elméletet, igen? Nem. Akkor miért is olvasott vallási iratokat, mert talán az általános műveltség része. Ezzel az érzelmekre hatással semmit nem értél el, viszont egyre nyilvánvaló, hogy troll vagy, mert a trollok módszereit használod.
  • Yourfriend
    #244
    Megmagyaráznád pontosan, ha megkérlek, miért is vagyunk szűklátókörűek?
  • Irasidus
    #243
    Nem nyitottak vagytok, hanem éppen ellenkezőleg szűklátókörűek, ami a hiányos tudásotokból következik. Amit te nyitottságnak hívsz, az egyszerűen csak egyszerűen csak prekoncepció. Te válogatsz, és tetszés alapján hiszel, nem hiszel dolgokban. Ez nem nyitottság, ez butaság.
    Utoljára szerkesztette: Irasidus, 2017.10.09. 20:14:37
  • Irasidus
    #242
    Darwin evolúció elmélete: tény! Ha számodra nem az, akkor a hiba a te készülékedben van, azaz most írtad le mennyire tudatlan vagy, de ahogy látom ez nem zavar téged egy cseppet sem. Jobb ha tudod, rajtad kívül sok sok ezeren tudják ezt, csak ehhez, nem Nostredámuszt kell olvasni, hanem biológia könyvet olvasni, és esetleg elmélyedni mélyebben. Ez kimaradtt az életedből, ami szomorú. A ember származása meg a te szinteden egyértelműen bizonyítva van, tudományos szinten vannak még kérdések, de ez nem olyan volumenű, hogy majmoktól származunk vagy nem, hanem részletkérdések. Viszont nagyon vicces, hogy a tudatlanságodból vezeted le, hogy Nostredamusz igaz. LOL
  • Zephyr Retiring
    #241
    Nem. Ez azt bizonyítja, hogy nem zárunk ki minden lehetőséget azonnal.
    A fantázia egy fontos összetevője az elméleteknek. Ami a legendákat illeti, szerintem itt senki sem veszi készpénznek őket..
    Más a hit és más a tudás.
  • Yourfriend
    #240
    Nekem nem kell így kiemelned nagy betűkkel, nem fogok kötözködni veled a szavak félreértelmezése miatt.:) E felől biztosíthatlak.
  • Zephyr Retiring
    #239
    Ő is egész jó ELMÉLETEKET állított fel, például az általános relativitáselméletben
  • Yourfriend
    #238
    Pontosítanék: a "mesék" sokszor nem is annyira mesék, hanem a valóság egy megmásított oldala, jó kiindulópont a tájékozódáshoz. Einstein is olvasott állítólag vallási iratokat... Pedig az is sokszor mese a habbal úgy, ahogyan van.
  • Zephyr Retiring
    #237
    Nehéz kérdés. De mivel úgysem oszt vagy szoroz, hogy én mit hiszek, ám legyen..

    Lentebb is írtam már (biztosan olvastad) hogy szerintem nem vagyunk egyedül. Ha innen nézem a dolgot, és hozzáteszem azt, hogy az emberiség eredete máig nincs tisztázva egyértelműen (nehogy itt nekem elkezdj arról áradozni, hogy a majmoktól származunk), akkor miért is ne lehetne igaz is akár a sztori...

    Egyértelműen másként tudnám gondolni ezt, ha biztosan tudnánk, hogy a dawini ELMÉLET igaz. De hát ezt senki sem tudja..
    Illetve vannak akik úgy hiszik tudják..
    És erre szoktam én mondani, hogy a bolond, okosnak hiszi magát, miközben meg az okos néha bolondozik..
  • Irasidus
    #236
    Azért szépen átment a topic a scifibe. Ez is komolytalanságotokat bizonyítja, képtelenek vagytok a mesét és valóságot különválasztani. Mint ahogy a sok legenda készpénznek vétele is erről árulkodik...
    Utoljára szerkesztette: Irasidus, 2017.10.09. 19:58:46
  • Yourfriend
    #235
    Hűha! Micsoda látványos, epikus bemutató.:D :D

    Ezt azért inkább kihagyom majd, de köszönöm szépen az ajánlót!
  • Irasidus
    #234
    Szerintem egyértelműen fogalmaztam, hogy a legendában.
    Utoljára szerkesztette: Irasidus, 2017.10.09. 19:54:10
  • Zephyr Retiring
    #233
    Mármint ebben a legendában, vagy a földönkívüli intelligens életben?
  • Irasidus
    #232
    Ilyen ősi legendákról nem tudok, és linket valamiért nem adsz róla. De tegyük fel, van ilyen, de ez nem legenda, ugyanis a legenda - (lat. olvasandó) - általában - egy vallási tárgyú kisepikai műfaj. Általában egy vallási szempontból fontos személy, szent, mártír, pap, vallásalapító életéről, egy szent hely, templom, ereklye, ünnep keletkezéséről szól. A legtöbb vallás és irodalom ismeri. Szűkebb értelemben azt a középkori műfajt nevezzük így, amely a keresztény szentek életét mondja el. A legenda újabb időkben a nem bizonyítható, de nagy populáris hatást kiváltó, hamis történeteket jelöl. Ühm, szóval a régi meséket készpénznek veszed... De ha jól értem, a sok vihogásodat (gondolj a majomra, mert én mindig erre gondolok amikor látom tőled), szóval ezek szerint te magad sem hiszel benne?
    Utoljára szerkesztette: Irasidus, 2017.10.09. 19:52:44