1141
Ha vannak idegen lények, UFO-k, földönkívüliek - nevezzük is őket akárhogyan - mi emberek miben vagyunk messzemenően jobbak náluk? Gondolok itt leginkább képességekre és adottságokra.
  • Zephyr Retiring
    #231
    Bocs haver. Tudod én inkább a mai trendet követem.
    Holnaptól idehaza is bemutatják már a Csillagkapu "utódját"..



  • Yourfriend
    #230
    Na-na!

    Nem néztél elég Csillagkaput. A piramisokat a Rendszerurak építették, nem az Asgardok.
  • Zephyr Retiring
    #229

    Miért? Szerintem ez tök hihető....úgyis tőlük származtak a piramisok. Csak visszajöttek értük..
  • Yourfriend
    #228
    Íme a Tűzszekér:

    https://www.youtube.com/watch?v=cbZq2MPYHoY

    Ezt muszáj volt idetennem.:D :D :D :D
  • Zephyr Retiring
    #227

    Ami azt illeti, pont hogy ott az utolsó mondatban van a kutya elásva..ugyanis..
    A régi LEGENDÁK szerint, a Földre egykoron TŰZSZEKÉR szállt alá. Valahol a mai Afrika környékén.
    AZ a csoport volt a mai emberek őse. És NEKIK az egykori leszármazottaik (elvileg a mai magyar nép) akikről szól az a bizonyos jóslat.
    Ami lehet akár hamis jóslat is. A jó kérdés nem ez, hanem az, lehet-e bármilyen VALÓSÁGALAPJA ennek a legendának?

    Ne válaszold meg, mert amit erre felelnél, az csak a te véleményed. Nem pedig tudományos tény, ami egyszer akár ki is derülhet.
    HA bizonyítást nyer, hogy VAN valóságalapja..de egyelőre ez nem is kérdés...hanem csak ELMÉLET.
  • Yourfriend
    #226
    Értelmezzem neked akkor, újra? :)
  • Irasidus
    #225
    De olvastam, és semmi értelme sincs.
  • Yourfriend
    #224
    Megint nem olvastad el, amit írtam, de mindegy. Ez már megszokott tőled, drága Barátom.:)
  • Irasidus
    #223
    Hogy lesz valami földönkívülinek tűnő? OMG! Elképesztő önellentmondás amit leírsz.
  • Yourfriend
    #222
    Még a végén az is lehet, hogy a Földön fog amúgy kifejlődni az értelmes, földönkívülinek tűnő élet... Aminek amúgy máshol "kellene" kifejlődnie. De lehetőségek hiányában itt jön létre. Talán pont belőlünk. Arra gondolj, hogy mi talán pont az elődeink vagyunk. Nem tudhatjuk, hogy a mostani elgépiesített környezet nem-e fogja egy új faj csíráját elültetni. Aztán keressük mindenhol az idegeneket, de már "bennünk vannak".
  • Irasidus
    #221
    A tudományos elmélet egészen más jelenet, mint amit te a hétköznapokban értesz alatta, a tudományos elmélet a hétköznapi tényeknek felel meg, amire te gondolsz az a hipotézis (feltételezés), amiből következik a kérdés, hogy vannak, vagy nincsenek. A baj veled, hogy nem ismered a definíciókat, és szavak jelentését, a tudományról meg halvány lila gőzöd sincs, és így vitázol. Nekem ez elég fárasztó ám. Az utolsó mosdatod viszont végre egy értelmes észrevétel, így van. Amint látod, sehol nincs Nostredámus, vagy "ősi magyar jóslatok". Remélem érted már, miért értelmetlen amit eddig írtál. Szívesen.
    Utoljára szerkesztette: Irasidus, 2017.10.09. 19:29:32
  • Zephyr Retiring
    #220
    Akkor segítek én is egy picit, ha már ilyen rendes vagy..
    Nem tudományos kérdés, hanem tudományos elmélet.
    És addig az is marad, míg bizonyíték nincs a földön kívüli intelligens életre.
  • Saintgerman
    #219
    A hivatkozásaid pontosan megfelelelnek a témáról alkotott véleményednek Sajnos ez már messze idejét múlta. Amikor a SETI-t építették, az épeszűek már akkor is látták, hogy az egy hoaks, a birkák nyugalmának megőzésére. Mitchio Kaku csak az egyik asztrofizikus, akinek helyén van az esze.

  • Irasidus
    #218
    Így van, biztos ismeretek még nincsenek, de én nem is azt írtam, hogy vannak ismeretek, hanem, hogy ez tudományos KÉRDÉS! Mond csak szövegértés, az hogy megy? Csak mert ezzel vádolsz engem végig, csak éppen valahogy nálad hiábdizk. És ugyanígy személyeskedsz, miközben nem ismersz, nem tudod mit olvasok, vagy milyen ismerteim vannak, vagy mivel foglakozom. Ez így nem egy érdemi vita.
    Utoljára szerkesztette: Irasidus, 2017.10.09. 19:23:16
  • Zephyr Retiring
    #217
    Már megint ítélkezel mások felett..pedig már kezdtem reménykedni..
  • Zephyr Retiring
    #216
    Aha, érdekes és jó olvasmányok. Meglep, hogy ilyeneket is olvasol néhanap.
    Idéznék is belőlük ha megengeded..

    1. linked alatt:
    "Kihívások az élet számára.... de biztos ismeretek itt még nincsenek."

    2. linked alatt:
    " viszont ha sikerülne a földönkívülieket felfedezni és velük kommunikálni (CETI, „Communication with Extra-Terrestrial Intelligence”, azaz Kommunikáció Földön Kívüli Intelligenciával), az az emberiség történetének kétségkívül legnagyobb tudományos felfedezése lenne."

    Egyéb fontos észrevétel ami felett netán elsiklottam volna még?
  • Irasidus
    #215
    Feltűnt, és a véleményem fejeztem ki rólatok. Csak nem érted, de nem baj, pont ez a lényeg.
  • Irasidus
    #214
    Egyféle tudomány van, és tudod a google a te barátod is. Segítek, mert úgy látszik soha az életben nem hallottál még SETI-ről, asztrobiológiáról. Kattints ide, illetve ide, és tanulj. Elég jól alátámasztottam, vagy van még kérdés? (Bár előtte ajánlom a googlét, érdekes jószág...)
  • Yourfriend
    #213
    Jaj, Űrgolyhók.:) :D :D
  • Zephyr Retiring
    #212
    Ez egy idézet ha nem tűnt volna fel. Nem mondom melyik filmből, mert ezek szerint nyilván nem láttad..
  • Zephyr Retiring
    #211
    "Az idegen lények kérdése tudományos kérdés.."

    Hallgatlak. Miféle tudomány állítja azt, hogy rajtunk kívül létezik idegen létforma az Univerzumban?
    Nem az érdekel amit te gondolsz róla, vagy én, vagy mások...ha már a tudománnyal dobálózol, akkor támaszd is ezt alá.

    Egyébként rosszul látod. Sok minden vagyok, de gőgös az biztosan nem. Nagyképű akkor lennék, ha simán leidiótáztalak volna, de szerintem én ilyet nem tettem. Értsd ahogy akarod, ezt mondtam.
  • Irasidus
    #210
    Ennyiben ki is merül az oldal lénye, ezzel szépen összefoglaltad.
  • Zephyr Retiring
    #209
    "Én vagyok az apád unokaöccsének az unokabátyjának a régi szobatársa.."

  • Irasidus
    #208
    Ennyi gőgöt rég láttam már, csak éppen nálad nincs mire föl, ez a saját véleményem. A kritika és kritizálás között óriási különbség, amit láthatólag nem ismersz fel, ez látható fellengzős ámde semmitmondó írásodból is. Továbbá saját mondanivalóm, és a tudomány jelenlegi állása, hogy jóslás ilyen formában nem létezik ahogy te hiszed. Így igazából, bármelyik ponyva vagy magas irodalmi művet górcső alá vehetnél, ugyanannyi értelme lenne mint Nostredamus és valamiféle "ősi magyar jóslatok" összehasonlításának, de akár egy bullshitgenerátorral írt oldalt is. Ez nem érdemi beszélgetés, mivel nincs tartalma. Az idegen lények kérdése tudományos kérdés, nem bullshit, vagy filozófiának álcázott filo-bullshit.

    Utoljára szerkesztette: Irasidus, 2017.10.09. 18:46:47
  • Yourfriend
    #207
    :D :D :D :D

    És mi egymásnak kik vagyunk szerep szerint a történetben? :D
  • Zephyr Retiring
    #206
    Szerintem sok minden egyéb dologban is..
    Például ha láttad a Star Wars bármelyik részét valaha, akkor már tudod is miért írom most ezt:
    "Zavart érzek az Erőben!" :D
  • Zephyr Retiring
    #205
    Nos először is, akinek írtam, az nem mondta, hogy nem érti. Ha mondta volna, szívesen elmagyarázom neki mit miért írtam Neki, és nem neked.

    Másodszor, írtad hogy többé kevésbé átfutottad az írásaimat. Akkor gondolom az a rész is megvolt, hogy mi emberek sem vagyunk egy értelmi szinten. Persze, hogy számodra zavaros és katyvasz ami témákat érintettem..hisz mi sem vagyunk egy értelmi szinten és ezt értsd ahogy akarod.
    Nostradamus "magyar jóslási írása" nagyon úgy tűnik, hogy a magyar "fordító" kreálmánya, de ebben hagy ne én döntsek. Ha azt is átfutottad volna rendesen (ahelyett, hogy mások nem hozzád írt gondolatait minősíted) akkor talán drengene, hogy jönnek az ősi magyar jóslatok az ősi idegenekhez, de valamiért úgy érzem, ennek felvázolása számodra teljesen felesleges momentum..

    És végül harmadszor: ahelyett, hogy mások véleményét kritizálod, inkább oszd meg a sajátod a TÉMÁRÓL, és akkor talán lesz is értelme veled kommunikálni. Így csak durva OFF amit művelsz, ami sajnálatos is, valamint kizárólag önmagad minősíted vele.
    Szóval: úgy érzed képes vagy normális keretek közt beszélgetni, vagy inkább jobb, ha mostantól inkább levegőnek nézem MINDEN hozzászólásodat?
  • Yourfriend
    #204
    Ebben egyetértek veled.
  • Irasidus
    #203
    Hogy jön az idegen lényekhez, az áltudományos kreacionizmus, középkori babona azaz Nostredámus írásai? Az ufokat még megértem (nem) mert azok legalább - ha áltudományosan is - de legalább része valamiféle "idegen lényiségnek", de ez így egy nagy értelmetlen katyvasz, és olyan grafomán üresfejüeket vonz, mint akivel az imént beszélgettem. Értelmetlen.
    Utoljára szerkesztette: Irasidus, 2017.10.08. 21:33:09
  • Zephyr Retiring
    #202
    Biztosra senki sem tudhatja mit hoz a jövő. De tervezgetni azt mindig lehet..
  • Zephyr Retiring
    #201
    Csak úgy filozofálgatok és érdekel mások véleménye. Ha már itt tartunk, látom nem veszed készpénznek amiket összeítogatok.
    Helyes :)

    Mindanivalóm az idegen lényekről röviden: még nem találkoztam velük személyesen (szerintem itt soha nem is fogok) így minden amit ezzel kapcsolatosan írok itt, az merő fantázia.
    Remélem, ebben egyetérthetünk.. :)
  • Yourfriend
    #200
    Vicceltem, Ember, nem gondolkozom én ellenségképekben.

    Félreértesz engem. De mindegy. Szerintem nincs értelme több szót váltanunk egymással.

    Az utolsó szót meghagyom neked.:)
  • Irasidus
    #199
    Ez a baj veled, hogy aki nem ért veled egyet az ellenség, és aki kritikát fogalmaz meg a mondandóddal kapcsolatban, vagy ami abból következik az személyeskedik. Ez tipikus szofista érvelés. De mindegy is, megmondat, beismerted, többször is, hogy te igazából semmit sem mondasz, és ha valamit még is, annak nincs értelme. Ennyi, a többi csak szarrágás a részedről.
  • Yourfriend
    #198
    Fordítva ülök, mert az ellenség hátulról támad és úgy kell nyilaznom.:P

    Olvasd vissza kérlek a saját megjegyzéseidet és gondold át, hogy te mennyit személyeskedtél. Vesd össze kérlek utána azzal, én mennyi mindenre adtam választ érvelve. Utána van miről kommunikálnunk. Addig azonban kérlek ne így jellemezz engem.
  • Irasidus
    #197
    Ja persze, az sem elég. :D Te már csak tudod, mi elég a másiknak, no, most már csak személyeskedsz. Ennyi. Egy dolgot vár az ember a másiktól amikor beszélget, hogy legalább a retorika paraszti szabályait betartsa, azaz ne szofizmázzon, ha ezt betartanád, talán nem beszélnél zöldségeket, mert belátnád, hogy semmi értelme annak amit állítasz, és természetesen fordítva ülsz a lovon.
    Utoljára szerkesztette: Irasidus, 2017.10.08. 19:25:34
  • Yourfriend
    #196
    Neked az se lenne elég, ha a csillagokat lehoznám az égről. Valamint, mindig úgy fogod érezni, hogy más emberek csak az idődet vesztegetik. Akkor mégis mit vársz tőlem? A csodát?
  • Irasidus
    #195
    Nem produkálni kell magad, mert nem a cirkuszban vagy, hanem válaszolni. A válaszod viszont önellentmondás, és értelmetlen. Ennyi. Viszont végre csak elárulod, hogy nincs is válaszod, azaz nulla ami itt előadsz. Szuper, tényleg öröm volt veled beszélget, és megtudni ezt. Kösz.
    Utoljára szerkesztette: Irasidus, 2017.10.08. 19:17:30
  • Yourfriend
    #194
    Ennél többet nem tudok neked produkálni. Ne haragudj, de ha válaszra vársz, azt máshol kell keresned.
  • Irasidus
    #193
    Egyszer azt állítod, valamiből létrehozni valamit, ami hasonlít a létrehozóra, aztán azt írod, hogy semmiből létrehozni valamit, ami szerinted egyenlő a végtelennel - mint matematikai fogalommal, és erre a bizonyítékod az idő, és végül azzal zárod, hogy az emberi elme ennél tovább nem tud menni. Hát ez egy rakás értelmetlen rizsa, semmi több. Igazából egy kérdésem van, hogy ezt a sok sületlenséget tényleg komolyan gondolod, vagy csak szórakozol? Csak mert jó hosszan beszélsz, de ennek semmi értelme.
    Utoljára szerkesztette: Irasidus, 2017.10.08. 19:08:43
  • Yourfriend
    #192
    Nagyon nem vagy egyszerű eset, de úgy tűnik, annál értékesebb ember vagy, annál több emberi értékkel és jellegzetességgel bírsz.

    Úgy látom, nem tudom kikerülni azt, hogy ne szedjem össze magam, bár olvasni most több kedvem lenne...

    De lássunk egy másik magyarázatot:

    TERemteni annyi, mint már meglévő dolgokból összetákolni valami olyat, ami emlékeztet a teremtőre, a megalkotójára, annak valamilyen magasabb, nemesebb TERrvét szolgálja illetve TERet adni olyan élőlényeknek, amelynek a teremtő nélkül nem lenne helye a létezésben. Ergo: teremtő feltételezi a teremtményt, nem csak fordítva. Amely teremtő teremtői státuszt vesz fel, nem tudná magát definiálni a létezésben teremtménye nélkül.

    Nem véletlenül emeltem ki a TER szótöveket, mert a magyar nyelv szépen elárulja a dolgok spiritualitását (is).

    De akkor nézzük meg máshonnan: teremteni annyi, mint utánozni a dolgok keletkezését. Avagy azt, ahogyan lett "minden a semmiből" (bocsáss meg kérlek, hogy ezt megint idézőjelbe teszem, de az értelmezés szempontjából muszáj). De ugyanakkor mégsem, hiszen a dolgok keletkezése megismételhetetlen állapot egy paradoxon miatt, méghozzá a következő miatt: ha a következő keletkezést a semmiből hoznád létre, mi lenne az alapja annak, amiből létrehoznád? Leegyszerűsítve: semmiből hogy lehet valami? Éppen ezért ellentmondásos az idő is, hiszen hogy lehet mindkét irányba végtelen egyesek szerint, ha a semmiből nem keletkezhetett a valami, de továbbá az is kérdéses, hogy a már meglévő dolgok miből keletkeztek. Lettek és kész. Ennyi. Ezen nincs mit ragozni, az emberi elme ennél nem is tud továbbmenni, mert ez az igazság és azon túl nincs mit keresni. Akkor minek fogadjon be az emberi elme olyan tartalmat, ami nem is létezik?

    Hogy erre miért tértem ki?

    Azért, mert a dolgok teremtése nem utánzása annak a keletkezési folyamatnak, amely során a semmiből hozol létre valamit, ergo, nem feleltethető meg annak, hogy mindent leutánzol, ami eddig volt, csupán, egy új rendszert hozol létre. Konkretizálva kicsit: bolygókat építenek esetleg fejlett civilizációk, fajokat alkotnak meg, ökoszisztémákat hoznak létre és szabályoznak és így tovább és így tovább.

    Van még kérdésed? :)