1141
Ha vannak idegen lények, UFO-k, földönkívüliek - nevezzük is őket akárhogyan - mi emberek miben vagyunk messzemenően jobbak náluk? Gondolok itt leginkább képességekre és adottságokra.
  • Zephyr Retiring
    #111
    Ez esetben hallgatom a teóriádat a titokzatos őseinkről.
    Amit biztosan tudunk, hogy voltak :)
    Ami nem világos, hogy..
    a) kik,
    b) miért kellett követhetetlenné tenni a történelmünket az Árpád-Álmos előtti időkből, és az ősi írásunkat,
    c) miért vallják magukat teljes meggyőződéssel testvérnépeinknek a székelyek mellett még a kínaiak is..

    Persze csak egy elmélet, és biztosan csak a sok "miért" teszi, de ha azt feltételezzük, hogy voltak egykori ősi idegen őseink, akik a mai Afrika környékén értek földet űrhajóikkal, minden további kérdés nélkül lehettek a mi "közvetlen" őseink is akár :)
    Totálisan és kézzel-lábbal is lehetne ezen teória ellen tiltakozni (és teszik is sokan) csakhát ott van az a sok "miért", ami mögé egyetlen másik nép sem tud "elbújni". Viszont, titkon meg mindenki E.T. leszármazottja szeretne lenni :D
  • Yourfriend
    #110
    1. Azt hiszem mindjárt jön a 12 szálú DNS elmélete.:) Amúgy igen, sok mindenből lehet sok minden, de kutyából még sem lesz szalonna, a vér nem válik vízzé és így tovább.:)

    2. Vegetáriánusnak kell lenni talán ahhoz, hogy a jóindulatúak megmutatkozzanak? Teljesen komoly a kérdésem.

    3. Azért a pénztermő fának sokan örülnének...

    4. Meg ha a televízió nem kapcsol be, nem jobban kell nyomogatni a távirányítót, hanem ki kell cserélni lehet az elemet. Igen, ezt is hallottam/olvastam már sokszor. Örökké ezt szajkózzák, hogy minden ott van, csak nem veszed észre, nem eléggé erősek az érzékeid. De könyörgöm: mindennek van egy határa, ami nincs, azt hogy lássam?

    5. Mi fog abban a húsz évben történni, ami miatt várni kell tulajdonképpen? Felkészülés?
  • Yourfriend
    #109
    Szép, csak éppen nem igaz.:)

    Még mindig azt tudom példaként felhozni: mintha az idegenek vagy más civilizációk mindig is egy cirkusznak tekintették a Földet, átjártak rajta annyian, hogy a Times Square ahhoz képest semmi. Szóval... Ez már inkább egy vicc, hogy kozmikus viszonylatokban ezt meg lehetne tenni.

    Egyik felsorolt opció sem tűnik igaznak...
  • Saintgerman
    #108
    1. Ahogyan a Logo játékból lehet kirakni traktort is, meg hajót is, úgy lehet kirakni vagy beállitani a mi DNS ünket is, hogy mit fogjon, ùgy mint egy rádió vevő.

    2. Na pontosan ezért nem mutatkoztak még a jóindulatúak...

    3. Dr Drábik János írásai között megtalálod, hogy mi is az a fiat pénz.
    De még az EU "támogatás" is csak meleg levegő: http://mandiner.hu/cikk/20150915_szabo_gergely_az_eu_tamogatas_nem_ajandek_hanem_penznyomtatasi_engedely

    4. Itt vannak ! Nem látod ? "A hibát az ön készülékében keresse"

    5. Az ötös nyerőszámokat nem ? Véleményem szerint kb. 20 év (vagy kevesebb) amikor nylvánosan "hivatalosan !" megjelennek.
  • Zephyr Retiring
    #107
    Az atlantiszi mese pedig szép :)
    Indulj ki abból, hogy mindennek van valóságalapja, meghát abból, hogy nincs sehol sem, vagyis eltűnt :D
    Mármint ha létezett is egyáltalán valaha..
    Olvastam egy elméletet arról, higy a mayák is lehettek az esetleges leszármazottak..

    Őseink? Ha zsarnok vagy és le akarod törni egy büszke nép szarvát, ugyan kik lehetnek azok a dicső ősök akik miatt ezt meg kell tenned? Két őst tudok elképzelni:
    1) a hunok, akiktől a fél világ rettegett..
    2) a mesebeli Atlantisz gyermekei (nem azok akikről Stephen King is írt, hanem) azok, akiknek az újbóli eljövetelét és uralkodását megjósolták.
    Valamelyik opció csak igaz :)
  • Yourfriend
    #106
    A társ faj elmélete már egész érdekes. Szerintem... de ez is csak feltevés: talán azért annyira sokszínű a Föld, mert úgy akartuk legbelül, hogy arra ébredjünk rá, hogy a világmindenségben lévő fajok is mennyire sokszínűek. Önnön példánkon kell belátnunk, hogy másutt, más galaxisokban is ugyanez a sokarcúság uralkodik. De... ez tényleg csak egy elvonatkoztatottabb elképzelés.

    Nem kizárható az sem tényleg, hogy van fejlettebb fajok között annyi egyetértés, hogy egy idegen faj megalkotásában tudjanak munkálkodni, akár hosszú távon is, mert ez azért nem egy egy napos projekt (Róma sem egy nap alatt épült fel).

    Bár szokás említeni, hogy a haladást és a történelmet az ellentétek mozgatják, viszik előrébb, de... az a helyzet, hogy egyetértés nélkül nincs mire építkezni. Egy-két fejlett civilizációnak szüksége lehet arra, hogy sok egyetértést szüljön más, esetleg azonos fejlettségű civilizációval, mivel, ha mindketten jól ki akarnak kerülni a helyzetből, muszáj kooperálniuk (lásd játékelmélet).

    Látod! Itt van valami nagy bi-bi. Idézlek:

    "hogy mi mint fejlődő faj a sajátjainkkal hogy bánunk"

    Ahogy bánnak egymással sokan, az nem adna okot a közbelépésre?

    Valahogy el kell kezdeni a fajok megalkotását. Először nem árt kicsiben... Aztán jöhetnek a nagyobb falatok.:)

    "Amúgy idővel mi is robotokkal fogjuk kiváltani a munkaerőt, a felszabaduló embereket meg be lehet fogni kreatívabb és kevésbé embert próbálóbb munkákba."

    Nem ma lesz ez se... Részben jó lenne, de nem tudom, mennyire emlékszel a történelemből tanultakra, azért hozom fel példaként: valamelyik országban fapapuccsal tették tönkre a gépeket a munkások, amelyek miatt elvesztették az állásukat. Ez pedig még talán a második ipari forradalom idején volt. Képzeld el, mi lenne ma...

    Hát-hát... Hogy mit csináltak? Van valami fizikai betegség, a nevét most nem tudom, de az a velejárója, hogy az ember nő felnőttkora elejéig úgy 110-120 centire, aztán hirtelen, 10-20 év múlva meg eléri a kétméteres magasságot és túl is mehet azon jócskán. Talán az emberiség fejlődése is ilyen "defektes". Be kellett lassan érnie, indulnia.
  • Yourfriend
    #105
    Ajaj... Atlantisz is szóba került. Ez majdnem olyan, mint amikor asztrológusoknál minden második embernek a képletéből kiderül, hogy atlantiszi lélek, onnan származik és ehhez hasonlók. Körül-belül ennyire hiszek Atlantiszban is.

    Őseinkre? Idegenek lettek volna azok?
  • RubikM4
    #104
    Nem kizárható dolog, hogy nem kísérleteznek e egy fejlettebb fajjal, meg attól függ, hogy milyen fajról beszélünk, mert általánosan nem lehet kijelenteni, mivel többféle faj létezik és létezhet. A fajokat úgy lehet kategorizálni, hogy fejlettebb, azonos vagy közepesen fejlett, fejletlenebb. Ez esetben ha már eljut valaki oda, hogy kísérletezzen más fajjal, az választhat bármit, cserébe kérhet valamit, vagy csak szimplán más jellegű dolgok miatt kezdett el kísérletezni, esetleg csak szerettek volna egy társ fajt létrehozni, vagy szolgáló vagy esetleg eleség fajt. Sokféle ok és magyarázat lehet erre és igazából egyik sem kizárható, mindegyiknek van alapja.

    Az sem kizárható, amit írtál, hogy több faj közös munkája vagyunk, de az macerásabb és akkor azon fajoknak meg kellene osztani a tudásanyagukat a kísérletekről, kivétel ez alól, ha az adott fajok olyan kapcsolatban vannak, mint a star trekben a xinik. Vagy olyan jellegűek, hogy közösen alkotnak egy közös birodalmat, vagy több szövetségbe verődnek és megosztják a tudományos anyagokat.

    Valószínűleg azért nem lettünk rabszolgák, mert arra kíváncsiak, hogy mi mint fejlődő faj a sajátjainkkal hogy bánunk és hogy eljuthatunk e esetleg olyan szintre, hogy már lehessen velünk számolni. Többféle oka lehet ezeknek, másfelől szerintem a robotikát mindenhol elsajátítják és megalkotják a saját robotjaikat, tehát a munka javát elvégzik a gépek.
    Az élő organizmusok macerásabbak és még enni is kérnek.

    Ezzel sok kísérletezés van és már alkottunk fajokat (nemesítés) állatoknál és növényeknél, de ezek nem sapiens fajok. Ezek leginkább csak a táplálék és egyéb szórakoztatási céllal lettek megalkotva, meg részben az is közre játszik, hogy ezzel bizonyítjuk, hogy képesek vagyunk mi magunk is alkotni. Amúgy idővel mi is robotokkal fogjuk kiváltani a munkaerőt, a felszabaduló embereket meg be lehet fogni kreatívabb és kevésbé embert próbálóbb munkákba.

    Az még kérdéses, mert itt a fórumon volt még pár újabb cikk, ahol az emberek eredetét vizsgálták és még az eddigi legrégebbinek számító leletnél is találtak öregebbet, most jelen esetben 200-300 ezer éves a homo sapiens, de viszont a kérdés, hogy mit csináltak sokáig, ha kb csak 40-50 ezer évvel ezelőttig állt a folyamat és csak 10 ezer évvel ezelőtt kezdődött el a majdani civilizáció.
  • Yourfriend
    #103
    1. Mikor, hogyan állították be úgy az öt érzékszervünket? Nézd el nekem, de kissé materialista ember vagyok, így fel kell tennem a következő kérdést: a szememen kívül mivel tudok (még) látni?

    2. Persze, hogy elárulnám neki.:) Úgy sem fogná fel.

    3. Azért azt kérlek ne próbáld meg előadni, hogy nincs szükség a pénzre. Valahogy adni-venni kell. Eddig a pénz volt erre a legpraktikusabb eszköz. Vagy... tudsz esetleg tanulmányokkal igazolt alternatívát mutatni? Szívesen látnám azt.

    4. Ez ellentmondásba ütközik. Ha felvállalják magukat, már itt lennének.

    5. Pontos időpontot kérek.:)
  • Zephyr Retiring
    #102
    Afrika gondolom akkoriban még nem Afrika volt. Azt is mondják egyesek, hogy valaha a kontinensek is másként néztek ki mint ma, földrészek alakultak át, formálódtak vagy tűntek el, mint például Atlantisz..

    Hogy miért épp a magyar? Remek kérdés, én is sokszor gondolkodom rajta..
    Talán mert ismereteim szerint az egyetlen nép vagyunk a világban a mai civilizációk közül, akiknek a múltját szándékosan kitörölték. Állítólag azért, mert túl büszkék voltunk egykori őseinkre.

    De itt van még az írásunk is a nyelv mellett. Újabb érdekesség: azt is betiltották. Testvérnépünk a Székelyek, akik büszkén vallják testvérüknek a magyarokat, a székely-magyar rovásírásként is emlegetik. De mindegy is, higy székely vagy magyar, ha egyszer már úgyis bebizonyosodott, hogy genetikailag több közünk van hozzájuk, mint a finnugorokhoz..
  • Saintgerman
    #101
    1. Az öt ézékszervünket úgy állították be, hogy ne érzékeljük őket. De ha nem a szemeddel nézel, akkor akár még "láthatsz" is.

    2. Ha elárulnád a (hízó) disznónak, hogy úgy is csak kolbász lesz belőle, vajon szívesen zabálna e tovább ?

    3. A negatív idegenek nem ebben a valóságban vannak, a pénzt éppen ők találták ki az primitív fajok számára (mint mi is) leghatásosabb eszközként a rabszolgaságra.

    4. Ők felvállalják magukat, mi nem vagyunk még kész a találkozóra.

    5. A nyivános kapcsolat nemsokára meg fog történni...
  • Yourfriend
    #100
    Hm... Még egy kérdés: miért épp a magyar?

    Amúgy azt én is elismerem, hogy a magyar rendkívül jó nyelv, majdhogynem tökéletes.
  • Yourfriend
    #99
    Igen-igen, érdekes felvetés, hogy kísérleteztek eleinkkel az idegenek, csak még érdekesebb kérdés, hogy ha annyira fejlettek, miért találták azt jobb "szórakozásnak", miért az volt a heppjük, hogy barlanglakókkal és a fákon mászókkal kísérletezzenek és miért nem a viszonylag civilizáltabb és előrehaladottabb, továbbá technológiailag fejlettebb lényekkel kezdjenek valamit.

    Szerintem te is jobban éreznéd magad, ha egy idegen civilizációt látogatnál meg, egy fejlett városban, mint az ottani bennszülött törzsekben.

    Minket alkotó faj? Mi van akkor, ha többen voltak? Lehet ez galaktikus megegyezés alapján történt.

    Látod, ez még jobb kiindulópont: miért nem csináltak eddig rabszolgát belőlünk?

    Amúgy talán még az lenne jó alternatíva fejlődésünk és eredetünk megismerésére, ha mi magunk is alkotnánk egy fajt és azt megfigyelve úgymond visszajutnánk a kezdőpontig (bezárulna a kör).

    Human Genom Project... Ha jól tudom ennek az eredetét... Valami ilyesmi kutatás irányult arra, hogy az emberek mind Afrikából származnak. Van egy közös ősünk, minden ember génjében megtalálható egy 60 ezer éves "valami". De ennek kérlek olvass utána jobban, mert eléggé régen tájékozódtam már erről és akkor is csak keveset.
  • Zephyr Retiring
    #98
    Fene sem emlékszik már rá. Külföldi nyelvkutató diákoknak tűnt állítólag fel (aztán majd kijavít aki jobban emlékszik) hogy a magyar nyelv lexikális szókincse elsőként érte el az 1 millió szót, ami azért is meglepő, mert kicsi nép vagyunk, kicsi országgal és nem túl régre visszakereshető történelemmel..
  • Yourfriend
    #97
    Bárcsak egyszerű(bb) lenne. De mégsem az.

    1. Látsz te itt idegent akkor? Mert ha itt vannak, kellene látnunk őket, nem? Vagy elbújnak előlünk? Miért tesznek így?

    2. Hogy? Hogy avatkoznak közbe? Miért a háttérből teszik? Nem lenne elég hatalmuk ahhoz, hogy megtegyék ezt a publikum előtt?

    3. Azért azt nehéz elképzelni, hogy egy idegen lény svájci bankszámlát vezet és arra kapja az intergalaktikus pénzt mondjuk a második Öböl-háborúból.

    4. Mit tesznek akkor a "pozitív entitások"? Másik kérdés: ha jók, ők miért nem vállalják fel magukat?

    5. Remek pontra tértél ki. Ha ennyi faj itt volt, nem kellene a valószínűségének meglennie, hogy felvegyék velünk nyilvánosan is a kapcsolatot?

    Semmi gond amúgy, hogy nem neked kommenteltem, mert jó a megközelítésed amúgy, csak eléggé félreinformál.:(
  • Yourfriend
    #96
    Viszont akkor ez felvet egy kérdést. Miért épp a fekete kontinens?

    Ezt hol olvastad, hogy a magyar lehetett az első beszélt nyelv?
  • RubikM4
    #95
    Ez egy érdekes témának néz ki. Vannak elméletek, amik azt mondják / tartják, hogy az idegen lények mi magunk vagyunk és a Marsról érkezhettünk, amikor egy kis darab kiszakadt belőle és a Földbe csapódott. Másfajta elméletek alapján más naprendszerekből is jöhetett az ember elődje, megint más elméletek alapján minket genetikailag alkottak meg, vagy pedig a előemberekkel kísérleteztek idegen lények, hogy felgyorsítsák a fejlődési folyamatot, mert látni akarták a kísérleteik eredményét. Az, hogy ennek milyen haszna vagy célja volt, sokrétű lehet és valószínűleg nem fogjuk megtudni, mert ez esetben meg kellene találni a minket alkotó fajt, hogy választ adjon a kérdésekre. A másik dolog, hogy ha már egyszer komolyabban kijutunk az űrbe és eljuthatunk rövidebb időn belül más rendszerekbe, hogy van e értelme felhívni a figyelmet arra, hogy létezünk, mivel nem tudható, hogy ki talál ránk. Nem biztos, hogy szeretne az emberi faj rabszolga lenni, vagy kihalt fajként létezni egy más faj történelem könyvében.

    Amúgy arra amit írtál "Yourfriend" hogy vegyülhettek e az emberekkel, arra lehet a válasz igen is, de akkor csak olyan fajok jöhetnek szóba, akik küllemben közel állnak az emberhez, máskülönben sokkal elvadultabb lények is kialakulhattak volna. Amúgy szerintem nem Afrika volt az emberiség bölcsője, hanem globálisan a bolygón már minden részt benépesített az előember és végső soron az összes területen lassanként fejlődött ki a fajunk.

    Szerintem mindenki védi magát és ameddig nem ismeri ki a másik fajt, addig senki sem avatkozik közbe, kivéve ha már minden mindegy alapon cselekszik, hogy élőhelyet találjon és a Föld alkalmas lehet erre.
  • Saintgerman
    #94
    Egyszerű mint a pofon:

    1. Nem mentek el ! Előbb itt voltak mint mi, és mindig is itt maradtak.

    2. Nem csak figyelemmel kisérik a "fejlődést", de be is avatkoznak (manipulálnak) a negatív lények.

    3. A háborúk a negatív lények erőforrása, nem megakadályozzák, hanem éppen ők menedzselik.

    4. A pozitív entitások munkássága a naívak számára nem érzékelhető, de nem jelenti azt, hogy nem tesznek semmit sem.

    5. Mivel sok egymástól független faj jelen volt, nem tudták eltakarítani maguk után az árulkodó nyomokat, a földi vezetés pedig mindent megtesz hogy elpucolják, és a megmaradtakat félrevezetésre használják....

    Bocsi, nem nekem címezted, de nem tudtam emenni mellette..
  • Zephyr Retiring
    #93
    Hallottam ezt a mindenki Afrikából származik elméletet magam is. Hát talán az elméleti űrhajó ott érhetett földet...vagy csak egy mese az egész, ki tudja.

    Más eredetkutatók meg a földi nyelvekre esküsznek. Hogy azt kell kutatni. Hogy miért tűnik úgy (még nagy külföldi nemzetközi nyelvkutatók szerint is) hogy az egykori magyar nyelv lehetett az eredeti első beszélt nyelv a földön..

    Megint más kutatók meg a régészetre esküsznek. Hogy ott derülnek csak ki igazán meglepő (aztán nyom nélkül eltűnő) felfedezések, érdekességek, amik elvileg nem is létezhettek még azon korokban amit a radiokarbonos vizsgálatok mutatnak..
  • Yourfriend
    #92
    Akkor hol jártak? Csak azt ne írd, hogy az emberek képzeletében jelentek meg.:)

    Azt akarod sugallni, hogy vegyültek az emberi lakossággal?

    Sajnos ebben is egyet kell értsek (akármilyen unalmas talán számodra, hogy megint egyetértek veled valamiben), de tényleg nem lehet tudni, hogy most akkor Afrika lenne az emberiség bölcsője-e vagy nem véletlenül egy űrhajón hozták ide elődeinket. Vagy vírus formájában. Netán rabszolgaként idehurcolt népességről volt szó. Ki tudja... ebben is sok alternatíva van, némelyek egymásnak még ellent is mondanak.

    Mondjuk engem pont az ilyen elméletek, jelenségek zavarnak leginkább. Hogy miért tekintik úgy az idegenek a Földet, mint valami nagy cirkuszt, ahol évtizedek óta megállás nélkül, mániákusan jeleket adnak a létükről, de állítólag közbe sem avatkoznak, legfeljebb egy-két konspirátorral veszik fel a kapcsolatot, velük is csak katonai technológiákat osztanak meg és ehhez hasonlók.
  • Zephyr Retiring
    #91
    Nem biztos, hogy fizikálisan távoztak. Mármint ha egyáltán jártak itt. Az is lehet, hogy a földi "idő" miatt ők is halandók lettek, megöregedtek és kipusztultak..

    De akár mi magunk, a mai emberek is lehetünk az egykori ősi idegenek, akik egy haldokló bolygóról menekültek ide az akkor még lakatlan Földre. Végülis még a saját eredetünkkel kapcsolatosan sincs egyetértés, ugyan mitől lenne más dolgok, régi titkok iránt?

    Ez utóbbi teória sok mindent megmagyarázhatna a piramisok titkaitól a Nazca vonalak rejtélyéig..
  • Yourfriend
    #90
    Amit írtál, az egyben jó és tökéletes támpont lehet/lenne az idegenekkel való kontakthoz.

    Viszont itt jönnek a de szempontok...

    Ha itt jártak, miért mentek el?

    Ha itt voltak, miért nem kísérték végig az emberiség fejlődését, kialakulását?

    Miért nem akadályoztak meg háborúkat?

    Milyen okból kifolyólag vették fel a "csendes" szemlélődő szerepét?

    Minek kellett jeleket hagyniuk maguk után? Nem tudtak volna konkrétak, "egyenesek" lenni?

    Folytathatnám naphosszig...
  • Zephyr Retiring
    #89
    És mi van, ha már felfedeztek minket? Mi van, ha már jártak itt réges régen, csak távoztak. Nem inkább az esetlegesen általuk itthagyott jelekből kellene tudakozódnunk róluk?
  • Yourfriend
    #88
    Nézd, én elég optimista tudok lenni bizonyos tekintetben az embereket illetően, de a lentebb írtakban nagyon nem vagyok az. Szerintem te ezt talán túl derűlátóan kezeled.

    Igen, tény, hogy sok lehetőség van, de, ha úgymond odaérünk, csak egy alternatíva lesz. A nagy kérdés az, hogy mi lesz.:)
  • Zephyr Retiring
    #87
    Ez általánosítás. Ráadásul nem is mindenkire igaz, plusz vannak olyanok is szép számmal, akikre csak részint igaz. Én például lusta vagyok az itthoni teendőimmel kapcsolatosan, viszont nem vagyok lusta fél napon át zenéket hallgatni :)
    Az idegen létforma kinevetése még a jobbik eset lenne. Vannak ettől sokkal durvább és szélsőségesebb lehetőségek is sajnos..
    Arra meg megintcsak kevés az esély, hogy ha minket definiálna idegen fajként valami más létforma, akkir ne akarjon minket ízekre szedni kutatási anyagként, majd rosszabb esetben kényszermunkára fogni.
    Voltak már hasonló elméletek a piramisok építése körüli vitákban..
  • Yourfriend
    #86
    Maradjunk annyiban, hogy az ezen a bolygón élő emberek eléggé lusták és bizonyos helyzetekben tehetetlenek.

    Ebből mi következik egyenesen? Hogy nem tudnának mit kezdeni az idegen lényekkel sem sokat. Kinevetnék őket legnagyobb valószínűség szerint.

    Ezért is kellene, hogy:

    - vagy mi hozzunk létre idegen fajt - és akkor jobban megbecsülnénk azt;

    - apád-anyád idejöjjön alapon ezt is mások tegyék meg, a kezdő lépéseket mindenképpen.
  • Zephyr Retiring
    #85
    Pintet és holnalt értsd ahogy gondoltam. Mobilon javítani nem tudok..
  • Zephyr Retiring
    #84
    Amiről bebizonyosodik hogy kacsa, azzal nyilván kár is molyolni.
    Viszont a mutatott cikkben semmi hihetetlen nincs. Gond az igen, ami ugyebár a távolság. Ám ha azt le tudnánk valahogyan győzni (hipertérugrás vagy időkontínium létrehozás által például, vagy tudom is én) máris izgibb lehetne a dolog :)
    Ha arra várunk, hogy mások találjanak ránk, annak is pint annyi esélye van, mint hogy holnal este kihúzzák pont azt az 5 számot, amit ma megtettem :)
  • Yourfriend
    #83
    Amiről kiderül, hogy csupa alaptalanságokat híresztelnek, arra miért kellene szentelnem több időt?

    A második. Mindenképpen az lenne előrelépés, mert egyelőre ugye evidens, hogy mi nem tudjuk megközelíteni őket sehogyan sem.

    Az jobb kérdés lenne, hogy miért ne lennének kíváncsiak? Amennyi faj lehetséges, csak akadna egy-kettő olyan, amely kíváncsi lennek ránk (is).

    Azt hiszem, fogalmak terén egyelőre nem fogunk egyet érteni.:) Azonosulás annyit takar, hogy gondolatban eggyé válsz valakivel, átérzed teljesen a helyzetét. Megérteni annyit jelent, hogy külsődlegesen a helyzetét átlátod, analizálod.
  • Zephyr Retiring
    #82
    Nem nagyon tudom, erre most mit is kellene válaszolnom. Kicsit úgy érzem, mintha félvállról vennéd a témát. Amivel amúgy az égvilágon semmi gond sem lenne, ha nem pont te nyitottad volna a totyikot :)

    És egyébként is: mi számít nálad előrelépésnek? Az ha rátalálnánk esetleg idegen civilizációkra? (Jé, nem pont erről is olvashattunk a cikkben?)
    Vagy ha idegen civilizációk találnak ránk?
    Egyáltalán ki gondolja azt, hogy ők is ugyanúgy kíváncsiak mint mi emberek más civilizációk iránt?
    (Megjegyzem nem mindenkit érdekel a téma itt a Földön sem.)

    Azonosulás. Ahhoz, hogy bárkivel is azonosulhass, először meg kell értened őt. Ha én nem értelek meg téged, ne várd el tőlem, hogy azonosulni tudjak veled. (Csak egy példa volt.)

    A beleérző és a megérző képesség valóban teljesen eltérő fogalmak. Bár ezt itt eddig sem vitatta senki :)
  • Yourfriend
    #81
    Azonosulás és megértés között van (némi) különbség. Ugyanúgy, mint ahogyan a beleérző-képesség és a megérző-képesség sem ugyanaz.

    A többi cikk, amit olvastam illetve a többi hír, amiről értesültem, hasonló szintű-jellegű volt.

    Nem mentegettem le illetve gyűjtögettem az ilyen híreket. Egyszerűen tudomásul vettem, hogy vannak, aztán továbbléptem.

    De amúgy most őszintén: lesz ilyen téren előrelépés a következő 30 évben?
  • Zephyr Retiring
    #80
    Nem kell azonosulni senkivel sem akivel nem tudsz egyetérteni. Még velem sem.

    Egy dolog, hogy milyen kamu híreket hallottál eddig a témáról. Meg is érti az ember, ha egy idő után egyik füleden be, másikon ki..

    Viszont ez egy idén áprilisi hír, ami nem áprilisi tréfa, hanem a Nasa által is megerősített információ, és mint ilyen hivatalosan vissza is ellenőrizhető.
    Szóval ne csigázz, mutasd azokat a tucatszám közölt VALÓS híreket, ami legalább ennyire izgalmas is :)
  • Yourfriend
    #79
    Azt hiszem nehéz ennek az oldalnak a lakóit megérteni.

    Mint írtam, nem ez az első ilyen, amit már hallottam televízióból vagy olvastam portálról/újságból.
  • Zephyr Retiring
    #78
    A kulcsszó: szerinted.
    De ez sajna nem mindenkit érdekel. És akkor még finoman fogalmaztam :)

    Szóval nem vili, amit vakeráltam?
    Akkor fusd át a 3.eddig még itt nem említett totyikod főtémakörét újra..
    (Na, kezd már világosodni az elméd, vagy még továbbra is sötétben kell tapogatóznod?)

    Ami pedig a cikket érinti, nem értünk egyet. Ez az első alkalom, hogy feltehetően az életre alkalmas feltételeknek megfelelne egy újonnan felfedezett bolygó.
    Szerintem ez nagy szó, és fenemód nem egyenértékű hír holmi pelusos hírrel. De persze ahogy érzed..
  • Yourfriend
    #77
    Egyelőre tényleg nem túl népszerű. Bár, szerintem fontos lenne tudni, hogy milyen korszakként fognak erre tekinteni majd a közeli és a távoli jövőben. Egész máshogyan néznénk magunkra is, ennek a tudatában.

    Ne haragudj, de nem egészen értem, hogy mire gondolsz.:)

    A gond az a belinkelt cikkel, hogy szinte fogyasztási divatcikk lett már az ilyen is. Félreértés ne essék, én is nagyon örülnék, ha kiderülne, hogy van más bolygón is élet, de egyelőre az ilyen jellegű hírek csak arra irányulnak, hogy az emberek egy elég nagy része elolvassa, tudomásul vegye, majd továbblépjen. Körül-belül, mint a babaszoptatási praktikákat, úgy kezelik az ilyen volumenű híreket.
  • Zephyr Retiring
    #76
    Ja, igen. Azt láttam már. Ne legyen igazam, de nem lesz valami népszerű.
    Az emberek nemigen szeretnek arról beszélni, ami nincs. Ha érted mire gondolok :)

    Miért, mi a baj a belinkelt cikkel?
  • Yourfriend
    #75
    Pedig nyitottam topikot.

    Itt lentebb találod:

    https://sg.hu/forum/tema/1506673123

    Ez a sokadik ilyen cikk az elmúlt 10-15 évben. Vajon meddig fognak még ilyenek megjelenni?
  • Zephyr Retiring
    #74
    Vagy mégsem tudod teljesíteni..benézek basszus és mit látok? Semmit.
    Se te, se téma! Hát illik ilyet tenni egy szegény öregemberrel?

    Ezért mutatok most én egy érdekességet:

    Találtak egy bolygót, ahol földönkívüliek élhetnek
    Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2017.09.29. 10:47:28
  • Yourfriend
    #73
    Belebújtak az angyalkák a pirulákba.:) Ez a leglogikusabb válasz.:)

    Ezt a legutóbbi kérésedet tudom teljesíteni viszont.

    Visszhall :)
  • Zephyr Retiring
    #72
    Bocsika, lemaradt egy betű:
    "megszűrtek".
    Az angyalkáid talán már ide is értek. 37,0. Vagy csak a pirula hatott, sosem tudjuk már meg :)
    Látni ugyan nem látom őket, de talán jobb is. Ha betoppan az asszony a konyhából, és dögös angyalkákat látna körülöttem legyeskedni, még féltékeny lenne :D
    Na idő van, tényleg léptem pihenni.
    Pihent aggyal a gondolkodás is jobban megy :)
    (Ez mondjuk eléggé félre is érthető lett.)
    Mire legközelebb benézek (holnap) majd bedobhatnál valami érdekes kis témát megint :)
    Arrivederci.