1141
Ha vannak idegen lények, UFO-k, földönkívüliek - nevezzük is őket akárhogyan - mi emberek miben vagyunk messzemenően jobbak náluk? Gondolok itt leginkább képességekre és adottságokra.
  • Yourfriend
    #71
    Ígérni tudok valamit: a legcsinosabb, legdögösebb angyalokat küldöm.:)

    Vajon miért szüntetik meg az ilyesmiket? Nincs rá elég nagy igény?

    Neked is kellemes pihenést! :)
  • Zephyr Retiring
    #70
    Rendben.
    Angyalkák jöhetnek :)
    Ami az említett cikket illeti, nagynéném az MTI-től jött nyugdíjba tavaly..
    Elég sok érdekes hírt megszűtek felsőbb utasításra. Erről a témáról is csak ennyi lett átengedve a rostán.
    Majd diskurálunk még.
    Kellemes pihenést mindannyiunknak :)
  • Yourfriend
    #69
    Én meg majd küldök neked pici, szárnyas gyógyító angyalkákat, hogy meggyógyítsanak. Meglásd, rád szállnak a magasból és te rögtön jobban leszel.:) :) :) :)

    Nem ígérek semmit, de lehet utánanézek majd ennek a cikknek. Diskurálni, társalogni és szót váltani jobban szeretek az ilyenekről. Több mindenre derül fény, mintha csak elolvasnám: ergo kollektívan gondolkodunk, nem kell ezt egyedül megtennem...
  • Zephyr Retiring
    #68
    Köszönöm. Az asszony is az imént támogatta a felgyógyulásomat egy bögre forró mézes citromos teával :)


    Google. Beírod a keresőbe a következő kérdést:
    "Megteremthető-e az élet molekuláris definíciója?"
    Egy 2002-es magyar nyelvű cikket keress..
  • Yourfriend
    #67
    Szóval meg lehetne csinálni?

    Hogyan? Kik képesek erre? Mióta?

    Jobbulást kívánok neked!
  • Zephyr Retiring
    #66
    Szerintem meg. Mostanra már meg.
    Ami pedig az idegen lényeket illeti, a helyzet az, hogy ma délután (nem sokkal ezelőtt) engem úgy néz ki, meglátogattak..

    Állítólag egy Influenza nevű bolygóról érkeztek :)
    Persze tévedhetek is, mert nem értem a nyelvüket. Csak a tüneteim alapján gondolom, hogy ők azok: hirtelen jöt végtagfájás, karjaimban lábaimban, erős fejfájás, hidegrázás. Ami a testhőmérsékletemet illeti, az imént 37,3-at mértem. Ez még szinte csak hőemelkedés, bár nem úgy érzem. Hullafáradt is vagyok. Bedobtam egy pirulát, elmormolok valami fohászt a gyógyulás isteneihez, és reménykedve várom idegen látogatóim mielőbbi távozását..

    Hát ez volt mára a nagy kalandom az idegen vírusokkal :(

    Ha tudok, majd még adok életjelet magamról, de ha mégsem, keressetek valahol a tudatotok legmélyén, vagy az univerzum végtelenjében. Valahol ott is leszek :)
  • Yourfriend
    #65
    Sablonos válaszokat tudok csak adni. Illetve tudnék. Szerintem te is eléggé felvilágosult vagy itt, mint sokan mások, ezért nem akarlak untatni.

    Az egyik legkiemelkedőbb magyarázatot emelném ki. Túl nagy ahhoz a világegyetem, hogy ne legyen rajtunk kívül élet. Illetve... Túl kicsi a valószerűsége annak, hogy csak mi legyünk.

    De... Hogy vitába szálljak magammal.:P Ha nem is lenne élet, meg tudnánk-e teremteni?
  • Zephyr Retiring
    #64
    Legyünk szigorúak!
    Mesélj akkor arról, miféle idegen lényekkel van egyáltalán kompetenciánk? :D
    Illetve arról, hogy te miből gondolod, hogy egyáltalán léteznek idegen lények?
  • Yourfriend
    #63
    Olyan jókor tudsz reagálni nekem, néha pont akkor nézek ide, hogy mi újság van errefelé.:)

    Milyen eszmét? Liberalizmust, kommunizmust? :)

    Az ilyesmit lehet higgadtan is kezelni, nem muszáj átvenni a másik hangulatát. Csak azért, mert ő karót nyelt, neked még nem muszáj vele együtt a wécépumpát is lenyelned.

    Nehéz kérésed van. Sok paradoxon létezik a világban, de pont ezekre nem túl fogékony a memóriám. Ne kérj tőlem, de adok, ha kell.:)

    Már igazából, ha nagyon szigorúak akarunk lenni, tényleg ideje lenni kicsit visszagabalyodni az eredeti témához.:)
  • Zephyr Retiring
    #62
    Részemről semmi akadálya, hogy csak egymással cseréljünk eszmét :)
    Nem is tudom mi a jobb: ha csak ketten kommunikálnak egymással egy időre a totyiklakók, vagy ha beszáll pár "külsős" is. Többször tapasztaltam már (na jó, azért nem állandóan) hogy jön mr. Tenyerestalpas Bunkófalváról, oszt kiossza a jónépet, hogy mind gyagyák (vagyunk), akik butaságokat beszélnek általában nem is létező dolgokról :D

    Apropó nem is létező dolgok: mesélhetnél azokról a paradoxon helyzetekről egy kicsit bővebben majd valamikor, hadd lepődjek meg egy kicsit én is :) (ritkán szoktam)

    Aztán majd vissza is kanyarodhatnánk ennyi kitérő után az eredeti témához is, avagy az idegen lények és a kompetencia kérdésköréhez...
  • Yourfriend
    #61
    Most mit tegyek, ha egyszer egyet tudok veled érteni dolgokban? Hasonló lehet a gondolkodásmódunk bizonyos dolgokban. Ennek amúgy inkább örülni kellene, mert interneten amúgy sem túl nagy az egyet- és megértés az emberek között.

    Valahonnan onnan "varázsoltam" elő, hogy az életben vannak paradox helyzetek szép számmal.

    Minden élőlény képes meglepődni. Meglepettség érzése nélkül sem lenne élet. Az már más kérdés, hogy az adott egyéneknek mekkora szükségű meglepődésre illetve mások meglepésére van szüksége.

    Hm... Igazad van az írással kapcsolatban, legalábbis javarészt igazad van. De... Azért aki sokat olvas, az, ha megkérik rá, egész szép írásokat is össze tud hozni. Talán csak a kitartása és a motivációja hiányzik ehhez.

    Én megosztottam veled az elképzeléseimet és úgy tűnik, te is a tieidet eddig. Szóval nem értem, miért írod azt, hogy itt is hasonló a helyzet.
  • Zephyr Retiring
    #60
    Alakul ez :)
    De vigyázz, mert kezd köztünk túl nagy lenni az egyetértés. Ami azt eredményezi, hogy jönnek majd azon megjegyzések (elméletek) másoktól, hogy Te én vagy :)
    Amúgy ezt az újabb szabályt meg a meglepődésről, ugyan honnan varázsoltad már megint elő? :D
    Vagy csak te magad is kevered az őszinteséget a fantáziáddal?
    Akkor mégsem lennénk mi emberek annyira különbözőek?
    Az én elképzelt szabályom szerint, nem kell mindenkinek meglepődnie. Kell lennie meglepőnek is, és meglepődőnek is. Ezt arra alapozom, hogy sokan szeretnek olvasni is, de nem tud mindenki olyan jól írni, hogy író lehessen.
    Sokan rendelkeznek jó fantáziával, néhányan így vagy úgy élnek is vele, de sok köztük az önbizalmatlan ember is, aki azt feltételezi magáról, hogy nem elég jó, vagy nem elég ötletes. Ezért inkább meg sem ossza másokkal a gondolatait, fantáziáit vagy az elképzeléseit.
    És mint látni lehet, itt is hasonló a helyzet...egyelőre :)
  • Yourfriend
    #59
    Nem találom viccesnek az elméletedet. Egyedüli kivétel lennék akkor ebben az esetben? :)

    Köszönöm amúgy, hogy megosztottad a teóriádat. Az a helyzet, hogy egy gondolatolvasó sem tudna elvileg mindent kiolvasni. Ő is csak annyit látna, amennyit te meg engedsz mutatni magadból előtte illetve amennyire ő maga befogadóképes. Ő is élőlényből van, még ha amúgy ember- és természetfeletti képességekkel rendelkezik. Az ő befogadóképességeinek is van határa, ahogy annak is, hogy mások mennyire tárják fel magukat. Van egy szabály. Mindenkinek meg kell tudnia lepődnie valamennyire. Ha minden nyitott lenne számára, nem tudna ő sem meglepődni azon, hogy ha valaki mégis elmondana neki valamit. Persze, akkor jön jogosan a kérdés, hogy ebben az esetben azon lepődne meg, hogy mindent tud. De ezek utóbbiak már csak feltevések inkább.

    Őszinte kommunikációt csak olyanok érdemelnek meg, akik rá szolgáltak? Ebben az a helyzet, hogy egyszerre tudok egyet érteni meg nem is. Azt írom, hogy praktikusabb az általad említettekkel őszintének lenni, de jó lenne mégis, az lenne az ideális állapot, ha mindenkivel őszinték tudnánk lenni minden egyes pillanatban. Ezt az állapotot legalábbis el kellene érnie az emberiségnek. Bár itt megint kijön egy ellentmondás.:) Méghozzá a következő: ha mindenki kíméletlenül őszinte lenne, a végén már annyi mindent elmondanánk egymásnak, hogy nem lenne miért őszintének lennünk. Ugye, milyen érdekes?
  • Zephyr Retiring
    #58
    A következő elméletemet még magam is viccesnek találom, nemhogy mások :)
    Igen, lehetséges hogy akadnak gondolatolvasók a Földön. Magam ugyan nem ismerek ilyen személyt, de attól még megeshet. Egy ilyen képességgel megáldott személy például illúzionistaként remekül megállná a helyét :) Csak belenézne a szemedbe, és máris minden legapróbb titkodat felfedné előtted. Még azokat a legintimebb, legtitkosabb titkaidat is, amiket mert szégyelsz még magad előtt is, soha senkinek sem mondanál el.
    És akkor jönne egy gondolatolvasó, és simán "kiszedné" belőled :D
    Na ez nagyon durva, illetve durván meggyőző lehetne :)
    Ami az őszinteséget illeti, én nem javaslom nyilvánosan senkinek sem. Vannak akik pont erre utaznak. Kiszedik belőled amit akarnak (elmondod az infókat mert őszinte vagy) aztán meg persze visszaélnek vele. Jómagam is keverem az őszinteséget a fantáziámmal, így csak részigazságokat kotyoghatok ki magamról :P
    Őszinte kommunikációt egyedül a partnerünk, a bizalmasunk vagy a közvetlen családtagjaink érdemelnek.
  • Yourfriend
    #57
    Válaszolok egyben mindkét hozzászólásodra.

    Az objektivitás és szubjektivitás témakörében úgy látom, egyet fogunk érteni.:)

    Mindkettő illetve így jobban belegondolva, mindhárom, amit felsoroltál. Az őszinteség, a kommunikáció és maga az őszinte kommunikáció.

    Amúgy szerinted nem léteznek ezen a világon gondolatolvasó emberek? Mire alapozod ezt?

    A teleportációban semennyire sem hiszek, a telekinézisben csak valamennyire.
  • Zephyr Retiring
    #56
    Közbdn visszaolvastam magam, bocs: kimaradt a lényeg a végéről egy mondatomnak :)
    Objektív véleményt nem adhat egy ember..csak a saját véleménye alapján..
    Így már mindjárt másképp hangzik :)
  • Zephyr Retiring
    #55
    Igen, még emlékszem mindenre, amiről szót ejtettél itt :)
    Objektív véleményt akár te magad is adhatsz, amennyiben tárgyilagos tudsz maradni, és a véleményed bizonyítékokkal is alá tudod támasztani. A szubjektív vélemény nem alátámasztó erejű :)
    Az uccsó mi akarna lenni?
    - az őszinteség és a kommunikáció,
    - vagy az őszinte kommunikáció?
    Én a gondolatolvasós kérdéskört másként látom. Szerintem már akkor is egy másfajta világ köszöntene be, ha csak pár ember lenne képes gondolatolvasásra, és ezt a tulajdonságukat valahogyan kamatoztatnák is..
    Igaz hallani eseteket furcsaságokról, ahol a gondolatolvasás jelei tapasztalhatóak, de ezen kísérletek nincsenek hivatalosan sehol sem alá támasztva. Addig pedig éppen úgy kell kezelni ezt is, mint mondjuk a telekinézist, vagy a teleportációt: fenntartásokkal.
  • Yourfriend
    #54
    Nem csak az éntudatosságról, hanem magáról a tudatról is szót ejtettem a korábbiakban.

    Akkor ki adhat objektív véleményt?

    Nem sokban térne el a világ, ha mind rendelkeznénk gondolatolvasó-képességgel. Ha azt vesszük, de tényleg nagyon relatívan gondolkodva, akkor az őszinteség-a kommunikáció maga is egyfajta gondolatolvasás.
  • Zephyr Retiring
    #53
    Az éntudat csak önbizonyíték.
    Objektív véleményt egy ember nem adhat. Pont emiatt objektív :)
    Bizonyos lényeges információk gazdaggá tehetnek. Mondjuk ma tudod, hogy holnap az egekbe szökik a búza ára. Még ma felvásárlod az összes búza részvényt. Holnap milliárdokat kaszálsz. Másik: gondolatolvasással kiszeded a megfelelő fejekből, hogy holnap háborút indítanak az EU ellen.
    Azonnal megteszed az ezt megakadályozó lehetséges lépéseket.
    Ha nem tudod mik azok, gondolatolvasással felkutatod ki tudhatja :)
    Ezt a háborút már el is kerülted.
  • Yourfriend
    #52
    A gondolatolvasás miért vezetne egyenesen ilyen jelenségekhez?

    Objektív igazság a szubjektívan megfogalmazható gondolatokról.

    A te tudatoddal csak tisztában vagy. Egy tényt már bizonyítottnak vehetsz.
  • Zephyr Retiring
    #51
    Röviden: ha a gondolatolvasás létezne, megelőzhetőek lehetnének a háborúk, és pillanatok alatt akárkiből milliárdos is válhatna csak mert a kellő információkhoz jutott..
    Objektív igazság a szubjektív gondolatainkról?
    Erre talán majd más reflektál veled :)
    A tudattal kapcsolatosan, szerintem elég gyerekcipőben járunk még. Talán érdemes lenne tanulmányozni a működése megértéséhez a kvantumfizika fordított törvényeit is. Már az is elgondolkodtató, hogy kvantumi szinten miért nem érvényesek az általunk használt fizikai törvények? Talán (nagyon talán) ha egy nap megértjük, hogy ott miért nem érvényesek a fizikai szabályok, akkor esetleg arra is fény derülhet, hogy mitől működik a tudat. Bár az is igaz, ha bizonyítani kellene a tudat létezését, azt ma még senki sem tudná :)
  • Yourfriend
    #50
    Akkor mi az objektív igazság, ha a gondolataink szubjektívak? Hiszel amúgy a gondolatolvasásban?

    Már azáltal is érvényesek rám egyes szabályok, amik úgymond a földön túl vannak, hogy tudok róluk. A tudat teszi működőképessé azokat.

    Mindenkit érdekelnek pedig a realitás határai.
  • Zephyr Retiring
    #49
    Tévedés. A gondolataink szubjektívek. Ha nem közlik veled, és ha nem vagy gondolatolvasó, akkor nem tudhatod ki mire tud vagy szokott gondolni. A nők valóban nem képesek a semmire gondolni, mivel az agyműködésük merőben eltér a férfiakétól. Egy férfi képes semmire sem gondolni ha akar. Csak kikapcsol mint egy gép és kész. Saját magamról is tudom ezt az opciót :)
    Megint a nem fizikai létre koncentrálsz. Feleslegesen. Mert most élsz. Ha már távoztál a földi síkról valamikor majd a jövőben, akkor bőven ráérsz olyasmiken elmélkedni, hogy mi van, vagy mi nincs a fizikai lét után.
    Létezhetnek szabályok a fizikai léten túl is persze, de azok jelenleg rád biztos nem érvényesek :)
    Engem nem izgatnak a realitás határai. Repülni sem tudok magamtól, ezért inkább nem is próbálkozom. Ha repkedni szeretnék, veszek egy repjegyet :D
    A szabályokról felállított teóriám továbbra is csak elmélet.
  • Yourfriend
    #48
    De meddig szegjük meg a szabályokat? Amíg újakat nem találsz és azokba bele nem ütközve meg nem tapasztalod a valóság illetve a realitás határait.

    Csak a fizikai léthez köthetőek a szabályok? Akkor, a fizikai létet mellőzve, azon túl ugorva úgymond, már nem érvényes semmilyen szabály? Azt a létet hogyan tudnád szabályok nélkül meghatározni?

    Igazából semmi gond nincs, vagyis... nem lenne ezzel. A gond az bizonyos szempontból, vagyis, egyfajta tétel inkább, hogy nem a tudat, hanem a tudatok irányítanak minket, ergo, vehetjük úgy is, hogy egyfajta kollektíva(a) tudat.

    A sehol az sehol. Olyan, mint hogy nem tudsz gondolni a semmire sem, nem tudod elképzelni, a semmi csak egy fogalmi kategória.
  • Zephyr Retiring
    #47
    A szabályok azért vannak, hogy megszegjük őket :)
    Véleményem szerint, csak a fizikai léthez köthetőek "szabályok". Vegyük példaként a hallást, vagy a gravitációt. Egyik sem végtelen, mindkettőnek vannak korlátai, tehát szabályok érvényesek rájuk.
    A reinkarnáció jelen pillanatban földi emberként nem bizonyított tény, hanem csak egy kellemes elmélet, ami mellett is és ellen is számtalan hipotézist hozhatunk fel példaként. Amennyiben viszont valóságos tényként kezeled, akkor a mibenlétét tekintve nem fizikai megnyilvánulás. És mint olyan, máris képlékennyé, szabálytalanná válhat, amint távolodni kezd a Föld vonzáskörzetéből. A felállított szabályok ugyanis csak itt a Földön érvényesek. Ahogy távolodsz a Földtől, csökken a gravitáció, majd egy ponton megszűnik, lelassul az idő, és egy határpontnál megáll.
    Ezt se feledjük!

    Mindent az univerzum irányíthat? Amennyiben a tudat is szerves része, akkor nem értem, igazából ezzel mi is a gond?

    Igen, elismerem, hogy én is most is része vagyok.

    A sehol lehet mindenhol is az univerzumban bárhol. Pont ez benne a szép és a csodálatos :)
  • Yourfriend
    #46
    Még mindig nem tudom megérteni, hosszú évek távlatából sem, hogy mi gond van a materiális léttel. De most komolyan. Mi a gond azzal, hogy vannak határaink? Azok nélkül körül-belül a semmiben lennénk.

    Ez majdnem olyan, mint a betonba belekötni... Felesleges, értelmetlen és hasztalan lázadás.
  • Yourfriend
    #45
    Hogy miért nem lehetséges bármi a reinkarnációval kapcsolatban? Mert talán arra is vannak feltételezhetően szabályok, törvények és regulák, értsd, ahogy kell érteni.:)

    Ennyi erővel akkor mindent az univerzum-világmindenség irányít.

    Akkor tulajdonképpen te is elismered, hogy jelenleg, e fizikai formádban is kapcsolatban vagy az univerzummal-világmindenséggel.

    A sehol az nem mindenhol, ne feledjük ezt el.:)
  • Saintgerman
    #44
    Itt van egy kis segítség a megértéséhez: https://www.youtube.com/watch?v=TdxmJkiZw4w&t=152s
  • Zephyr Retiring
    #43
    Visszafelé válaszolnék :)
    Ha feltételezhetünk egy lehetséges reinkarnációt, miért is ne lehetne bármi lehetséges vele kapcsolatban?

    És ezt az újjászületést miért is ne irányíthatná az az erő, ami megteremtette? Ami akár az univerzum is lehetne éppen..

    Az emberi testet tekinthetjük akár egy liftnek is amibe beszálltál. Az emeleti szintek, az élet szintjei: csóróságtól a krőzusig bárhová kerülhetsz belőle, vagy általa.
    És mivel ezt a képzeletbeli liftet is az univerzum irányítja és látja el energiával, így természetesen jelenleg is kapcsolatban állhatunk vele. Jelenleg is és állandóan.

    Hogy mi mindent lehet elképzelni lehetséges életformának?
    Természetesen bármit, illetve bárkit. Tereken, időkön, síkokon és dimenziókon át a végtelenségig :)
    Hogy hol lehetne ő?
    Szerintem ott, ahol az éltető oxigén a Földön: mindenhol és sehol :)

  • Yourfriend
    #42
    El tudsz képzelni olyan életformát, amelynek nincs fizikai illetve fizikális teste, ergo kiterjedése? Hova tennéd őt? Hol lenne ő?

    Most nem vagyunk kapcsolatban a mindenséggel, ebben a fizikai formánkban? Most is tisztában vagy a jelenlétével, csak legfeljebb nem tudsz róla annyit (másokhoz képest vagy amennyit szeretnél). Bár inkább ne legyen ebben igazam és legyél egy tájékozott ember. Kérlek cáfolj meg.

    A reinkarnációt miért az univerzum irányítaná? Univerzum alatt amúgy most remélem te nem a világmindenséget érted. Bár gyakori a kettőt egy lapon említeni, ha a szavak értelmét kutatod és a szótövüket lebontod, egész más értelmezést nyernek.

    Az nem lehetséges, hogy valaki mindig emberi vagy legalábbis humanoid formákba tér vissza? Akár ez a rendeltetése, akár ez a saját akarata.
  • Zephyr Retiring
    #41
    Talán a tudat a legjobb szó rá.
    A tudat fontos része az életnek, az élet pedig számunkra egyet jelent a fizikai testtel.
    Az utolsó kérdésed lényegtelen ha arra fókuszálunk, ami miatt megnyitottad ezt a totyikot. Ha megválsz a fizikai testedtől, értelmét veszti az élet.
    Elmételileg (ha elolvastad az ajánlott irodalmat amit a kék betűkre kattintva olvashatsz el) tételezzük fel, hogy a tudatunk kapcsol minket össze az univerzummal. Oda pedig gyakorlatilag akkor juthatsz el, ha elszakadsz a fizikai testedtől (pl. elhalálozol). Szóval tételezzük fel, hogy maga az univerzum minden alfája és omegája, ő az, akit mi Teremtőként is nevezünk. A tudat pedig az univerzum szerves része. Amennyiben létezik a reinkarnáció, amit ugye az univerzum irányít, akkor elméletileg az is lehetséges, hogy az ember földi halandósága után, mondjuk egy tőlünk távoli galaxisban egy idegen bolygón egy számunkra idegen élőlényként reinkarnálódik..
  • Yourfriend
    #40
    Mi az az egy ebben az esetben?

    Hogy tudsz akkor megválni fizikai létedtől?
  • Zephyr Retiring
    #39
    A lélek, az érzelem, és a szellem az egy és ugyanaz csak másként elnevezve :)
    Fizikai dolgokról írtam valóban. Mert jelenleg fizikai testben vagyunk "bezárva". Az érzelem (vagy a másik két elnevezés is) fogalmak. Mint például az idő. És az összes most említett fogalom azonnal elveszti minden jelentőségét, amint megválunk a fizikai létünktől.
  • Yourfriend
    #38
    Te most fizikai körülményekről írtál, nem pedig lelki-érzelmi-szellemi behatásokról.
  • Zephyr Retiring
    #37
    Ajánlott irodalom.
    Mi alapján? Talán mert az ember a Földhöz kötött. Az idegenek meg az idegen világokhoz, a saját gravitációikkal vagy antigravitációikkal, saját létformával, kolóniáival ..
  • Yourfriend
    #36
    Csak te is leérettségiztél és van arra képességed, hogy valamit összefoglalj nagyvonalakban, érthetően. Erre megtanítják az embert a középiskolában/gimnáziumban. Engem legalábbis megtanítottak.

    Mi alapján véled úgy, hogy a gondolatvilágunk eltér az idegenekétől?
  • Zephyr Retiring
    #35
    Röviden? Lehetetlent kérsz tőlem :D
    Valahogy így hangzana: Zef bá rímbefaragott sorokban ecseteli helyét a nagyvilágban :)
    Szerintem kár korlátok közé szorítani bárkit is (fejtsd ki röviden..) abban amit közölni szeretne. Persze meglehet könnyen, hogy totál hülyét csinál majd magából, de legalább a saját szavaival megpróbált közölni valamit a külvilággal az aktuális gondolatmenetéből..
    Ha röviden érinthetsz csak egy témát, az úgy vélem nem fog tudni kiteljesedni egészen. Felszínes marad, legtöbbször még érthetetlen is másoknak.
    Miben vagyunk mások, mint az esetlegesen rettentő távol élő intelligens fajtársaink?
    Hát a gondolatainkban mindenképpen..
  • Yourfriend
    #34
    Ha megkérlek, össze tudnád foglalni röviden, amit át kellene futnom?
  • Zephyr Retiring
    #33
    Csak fusd át amit javasoltam, aztán részemről kifejthetjük a véleményeinket pro és kontra.
    És mivel az a javasolt vers részint érinti ezt a témát is, veszteni úgysem vesztesz vele semmit..
  • Yourfriend
    #32
    Úgy gondoltam, ez lehet egy eléggé önálló topik, azért mertem feltenni.