6892
Egosoft X4
  • Jóózsf István #6251
    Rájöttem egy nagyon nagy okosságra: Minden hajógyárra érdemes tenni hulladék hasznosítót, mert maga az a tény, hogy hajógyár oda vonzza a harcot. A harcnak meg ugye egyetlen terméke van: A roncs.
    Úgyhogy most nagy lomizásos fejlesztésekbe fogtam 20 és 30 fps között. Van, hogy csak 12-14. SETA-val 4-6! Ha esetleg ilyen fejlesztésbe kezdtek, ne feledjetek a MÉH-hez sódertárolót is tenni, mert úgy jártok mint az egyszeri ember, hogy várta, hogy történjen valami, de rohadtul nem történt semmi, mert egy olyan hajógyárat szerelt fel hasznosítóval, aminek csak konténer tárolója volt!
  • Jóózsf István #6250
    Hogy-hogy a vga ügy még nincs letudva?
    Mióta tart?
    Hogy áll?
    Csak azért küldted vissza, mert elhajlott, vagy valami hibát is produkált, ami ehhez köthető? (Ezt lehet, hogy már mondtad, de hát ugye jocsó!)


    Hogy ne csak off legyek...: Bár siralmas ez az építkezés, de végül sikerült szépen kisimítanom annak a hajógyárnak a termelését. És ez nagyon pozitív élmény. Húz vissza a játék, annak ellenére, hogy már csak dadog. Egyszerűen, ha valamit szervezkedni akarok, akkor kell keresnem egy üres szektort, annak is elmenni az egyik sarkába, kifelé fordítani a hajót és az építkezéshez még így is PAUSE-olni kell a játékot.
    Nagyon sajnálom, hogy ezt így sikerült összehoznia az egónak. Életem végéig játszhatnék vele, még úgy is, hogy helyenként (szektorvédelem, kapitális csata, stb) rém buta!

    JoCó!
    A zacsissal kapcsolatban nyugodtan zaklathatsz privátban. Mondjuk itt. A diszkó ritkán fut.
  • RJoco
    #6249
    Tényleg! Teljesen el is felejtettem, hogy van még a kukás DLC. Meg sem vettem. Na majd, ha letudtam ezt az első map-ot a gyártásban és lesz egy jó VGA-m, akkor nekifutok.
    Pár napja elindítottam, a mentés betöltése igencsak hosszan eltartott. Azt hittem, hogy 55%-nál már nem akarja jobban, de végül továbbment.

    Jocsó, meg JocSó? Hát jócsan az úgy. :D

    Mindig elfelejtek kérdezni a gyárépítőssel kapcsolatban. Mikor a játékban vagyok, akkor néha szembejön, amúgy meg...
    A topic-ját bumpoltam, de, hát, lehet, hogy jobb, ha itt tárgyaljuk, ha kell valamit.
    Az EA legnagyobb baja, hogy időnként nagyot változik a játék. Ezért is tolom most ezerrel. Nameg, mert a hófutót nem jó 40-60 FPS-sel játszani. De PS-en vár a God of War is. Na nem az új, hanem még a régi. Ha tetszik, akkor lehet, hogy megnézem az újat is. Majd. Egyszer. Valamikor.

    Kisviku: Szerintem több legóm van, mint egy gyereknek. Csak azért nem veszek mostanában, mert már nincs helyem, ahova tegyem. Pedig tudnék mit vásárolni. Ez a hobbi úgy két éve ütötte föl a fejét nálam és úgy 5500 euró ment el rá. Ebben van mondjuk jó pár ajándék (én fizettem, csak elszámoltuk) is a barátnőmtől és elég sokat vettem 100 euróval olcsóbban, mint a listaár. Ha mindent listaáron számolnék, akkor 6k fölött van.
    Az pont nekem is a bajom, hogy ordítanak a kapitányok és nem azt teszik, amit kellene. Ami jobban gond, hogy a rendszerben lévő járőrök nem védik meg a hajóim.
    Az értesítések beállíthatóak és kikapcsolhatóak.
    A log-ban az is látszik, hogy melyik hajódat hányszor állították meg a zsaruk ellenőrizni. Erre is van értesítés, ki is kapcsoltam. Baromi idegesítő. Mondjuk, ha kapod az értesítést, akkor van kb. fél másodperced reagálni, hogy mit tegyen a hajód. Köszi. Fél másodperc. De legalább van rá lehetőség.
  • kisiku
    #6248
    Látom, van bőven...hát köszönöm minden esetre, a Jocsón röhögtem, de én mindig azt mondom, hogy az életkor csak egy szám. Kit érdekel? Mindenki annyi, amennyinek érzi magát.
    Szóval igen most épp felfedezem az új rendszereket, közben vesztem el a hajóimat, és orditanak hogy a kalózok állandóan a cargo dropra kényszerítik őket. Hiába állítottam be globálisan, hogy húzzon a francba ha a pirátok harrassolják (szép magyar megfogalmazásom) őket, de nem csinálják.
    Megfogadtam, hogy nem fogok 1-1-ben élőben csatázni, de miután a harmadik nagy teherhajómat vesztem el egy Xenon Def Platform miatt, gondoltam odamegyek. Persze még túlerővel sem sikerült egyetlen szar K-t lezúznom...ezt most hagyom és megyek vissza felfedezni.

    Utoljára szerkesztette: kisiku, 2022.11.09. 19:26:32
  • Jóózsf István #6247
    "JocSó"?????
    Bakker! Sose öregedjetek meg! Ez még csak nem is gépelési hiba!

    Ez meg itt egy kis ízelítő a lomizásról. (Ha majd feltöltődik és feldolgozzák, de mielőtt elfelejteném gondoltam belinkelem.)

    Szóval, van mit bepótolnod Viku.
  • Jóózsf István #6246
    Francos franc!
    Elfelejtettem leírni, hogy megjavították végül a bányászatot. Amiatt nem kell parázni!
  • Jóózsf István #6245
    Ehun-e!

    Jocsó!
    A zacsisban nem nagyon fordul elő, hogy "elcseszik a játékot". Persze van arra példa, hogy valamin úgy változtatnak, hogy te már beleöltél párszáz órát, amit kvázi dobhatsz ki. Most a cimborám is ebben a helyzetben van. Várja, hogy életbe lépjen egy változás és aztán nekimegy még egyszer.
  • RJoco
    #6244
    Én így vagyok most a Satisfactory-val. Még ezt, még azt, hopp ez nem megy, addig azt, mire befejezem, talán megy már az eredeti cél is.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Kenyában milyen a Karácsony? Jézuska hozza az ajándékot vagy a Mikulás? Van egyáltalán ajándékozás? Hogy néz ki a Mikulás szánja, ha nincs hó?
    Húsvétkor a nyuszi és a tojás hogy fér össze?


    István: Köszi a figyelmeztetést! Néha bevillan egy kis aggódás, hogy mikor fogják a most relatíve jól működő játékot elcseszni. Mondjuk olyannal, hogy a kajálás nem opció lesz, hanem muszáj. Meg akkor már legyen nálam víz is. A nukleáris energia még nem fenyeget, pedig már várom. Most a 3. fázist próbálom épp teljesíteni. A mérföldköveknél a vasút kivételével minden kikutatva már.

    Sznek: Én sem tudom. Sosem foglalkoztam vele. Utoljára inkább felvettem a játékmenetet, majd a fordítóba átgépelve megtudtam, hogy pontosan mi történt, és mit is kellene csinálnom.
  • Jóózsf István #6243
    Na, akkor mondom.:
    Építkezés módban, felül van egy kis fogaskerék, arra nyomva lehet választani, hogy ki, vagy bekapcsolja a hátteret. Akkor jön jól, ha nem vagy biztos benne, hogy merre is áll az állomás!
    Alatta az "ütközést" lehet kapcsolni. Ajánlom a be lehetőséget, mert olyan mértékben segíti a kreativitást, hogy ihaj! Innentől fogva egyedi formájú modulokat tudsz létrehozni, csak azzal, hogy kettőt, vagy többet egymásba forgatsz.
    A csúszka arra való, hogy beállítsd, hogy a shifttel együtt forgatva hány fokonként ugorjon...

    Ez eddig baromi szép. De már tudom mi a bajom az építkezéssel: Az, hogy NEM LÁTOM MIT CSINÁLOK!!! Indulásnál könnyű, mert a fekete háttér előtt szépen látszik, hova akarod tenni az új elemet. NADE! Egy kész komplex belsejében matatni már rohadtul nem poénos. Egyszerűen a beépítendő elemek túl halványak a készek meg túl élénkek! És azt tutira tudom, hogy ezt menet közben b.ták el!
    Most beillesztettem a már meglévő hajógyáramba négy grafén modult. Hát, a szemem kifojt, mire sikerült. És akkor még ott van ugye a nem jó szögből akartam forgatni dolog és máris kész az agylobb!

    Amúgy ezt a forgatás dolgot úgy szoktam, hogy az állomás mellé egy hosszú klikkel le lehet tenni ideiglenesen a modult. Ott beforgatom ahogy szeretném, és a beállított modult húzom a helyére.
    Emlékszem, hogy volt olyan hiba a játékban, hogy miután beállítottam jól és húztam a helyére, amikor oda "kattant" a játék önhatalmúlag átforgatta az elemet mondjuk a feje tetejére. Na az volt még "vicces"

    Szolgálati közlemény Jocónak: A héten érkezik "béta" A zacsishoz. (Update 7) Ott úgy hívják: Kísérleti verzió (Experimental) Többek között az atomerőművek vízszükségletét veszik lejjebb. Ha esetleg ez már érint téged, akkor érdemes lehet átállnod rá. Ha nem, akkor valamikor még ebben az évben kijön, mint rilíz.

    Bocs Sznek! Nekem lövésem sincs.
  • kisiku
    #6242
    Én tudom, miért hagytam abba István...nemcsak mert a magánéletre koncentráltam, hanem ABBAHAGYHATATLAN
    Most megint az van, hogy amikor időm engedi leülök vele játszani, és nem tudok felállni előle.
    Ez a kábé: na, még ezt leszállítom, na még ezt feltöltöm, na még ezt felfedezem,stb...
    Elképesztő. Tudtam és féltem is tőle. De tegnap becsatoltam mellé a 3 DLC-ből kettőt a Split Vendetta-t és a Cradle of Humanity-t.

    Vissza az építkezésre. Valóban én sem értem, hogy mi a francért kell 6 síkban forgatni, viszont forgatás közben a Shiftet nyomva tartva meg átmegy "igazodó" módba (kb mint a vektorgrafikában a guide-hoz igazítás), azaz nem szabad forgatású, hanem legalább egyenesbe áll. De még így is nagyon kretén.
    Becsatolni egy XL hajógyártó "darut" horror volt, vagy 20 percig szórakoztam, mire elfért, mire beforgattam, mire megtaláltam azt a kameranézetet, amelyben már úgy forgott, ahogy akartam. Úgy tűnik, a németek imádják a komplikálást. Meg is látszik a társadalmukon...
    Na, de tetszeni fog, csak megint nem lesz életem, amíg játszom vele.
    Utoljára szerkesztette: kisiku, 2022.11.09. 11:51:36
  • Jóózsf István #6241
    Nemezis után jön a Sárkány a Splitektől két verzióban, majd Nemezisnek is lesz egy még huncutabb verziója a Terrán DLC-ből.

    Igen a forgatás addig rendben van, amíg a hat égtáj felé nézel, De amikor a kettő között, uram bocsá a harmadik síkon is 45 fokban állsz, vagy ahhoz közel, akkor kezdődik a móka! Azt hiszed, hogy ezen a síkon fog elfordulni, közben meg azon, vagy amazon.

    Még gyűjtöm az erőt, és volt más elfoglaltságom is, de így, hogy beszélünk a játékról, egész megjött a kedvem. Beleborítok pár órát. Kicsit reszelgetek a birodalmamon. Hála a fejlesztőknek mindig van is mit. Ha egy OCD-s akarna ezzel a játékkal játszani úgy hogy még készül, az tuti agyvérzést kapna!
    Persze, így hogy "KÉSZ VAN" (ÍÍ!?!??!?!) Már talán nem.
  • sznek1975
    #6240
    Üdvözletem. Szeretnék érdeklődni hogy a angol szöveg fájlokat hol lehet megtalálni a játékbabn és hogyan lehet ki másolni őket?
    Utoljára szerkesztette: sznek1975, 2022.11.08. 14:27:08
  • kisiku
    #6239
    Jó reggelt! No megtaláltam a megoldást, hogyan is kell forgatni. Leegyszerűsítették, ámbár sehol nincs leírva, ami a németekről nem nagyon mondható el, habár sokat változtak.
    Szóval lerakjuk a modult és attól függően hogy a tér melyik síkjába (dimenziójába) forgatjuk a kamerát, attól függően tudjuk forgatni valamelyik tengelye körül az adott modult. Hát elég idétlen, de meg lehet szokni.
    A másik, hogy van egy tuningolt Phoenix-em, és képtelen vagyok vele egy Xenon K-t lezúzni. Sokkal erősebb a K lövege és pajzsa, mint az enyém tuningolva...remélem azért a DLC-kkel lesz majd valami erősebb hajó is a játékban, mert ez így nevetséges. Akkor viszont maradok a tuning Nemesisemnél, az legalább fürge.
    Mindezekre ma éjjel háromkor jöttem rá :D , felriadtam, nem tudtam visszaaludni, hát akkor X-ezzünk

  • Jóózsf István #6238
    Az "I"-t el is felejtettem, de így már mindent tudsz róla. Szerintem kár nekimenni egy "M"-es hajóval, ha csak nem unatkozol rettenetesen és ajánlott minden fegyverre és a pajzsra a tuning, amit ha esetleg elfelejtettél, akkor a hajó(csónak)gyárakban az egyik munkapadnál használhatsz. Kell hozzá egy mod,, ami minden esetben a maximumot hozza ki az adott fejlesztésből, mert különben rosszul jársz, vagy inged gatyád rámegy egy-egy tuningra!

    És van egy nagyon rossz hírem is. Illetve nem biztos, mert sokat dolgoztak a HELYREÁLLÍTÁSÁN. Mégpedig, hogy: Elbarkácsolták az aszteroidák hozamát! És a gázfelhőkét is. De olyan mértékben, hogy szinte leállta az egész kurva galaxisban a gyártás miatta! De, mint mondottam volt, "helyrehozták" (AMENNYIRE!)
    Nem tudom, hogy most milyen állapotban van. Az rémlik, hogy tűrhetően megcsinálták.
    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2022.11.07. 15:58:37
  • kisiku
    #6237
    Köszönöm mindkettőtöknek. Igen, sokat változott (miért kell a jót és a logikusat megváltoztatni, sosem értettem). Kénytelen leszek újra belejönni. Én úgy emlékeztem, hogy leraktam egy modult és ahhoz hozzákötni már gyerekjáték volt, a forgatáshoz meg asszem talán a Shift vagy a Ctrl gombok voltak a jók.
    A Xenon I-t akkor nem próbálom elfoglalni, de azt is teljesen elfelejtettem, hogy más a csata kimenetele ha a rendszerben vagy és máshogy számol, ha nem. Ez utóbbival simán legyőzték az erőim a 3-4 K-t és az egy I-t. Amikor ott voltam, akkor hullottak, mint a legyek.
    Áhh, szóval ez az amiről beszéltetek! Tehát még mindig szar a kapitális hajók egymás elleni csatája.
    Szép lassan jön vissza minden nekem, Tegnap az is homályos volt, hogyan tudom Claim-olni az üres hajókat. Aztán csak visszajött.

    Ezt a Lasertower-es trükköt olvastam most máshol is. Ideje megvenni a DLC-ket is, mert az alapjátékban elég kicsi az univerzum. Most nagyon kellene építenem Hull Parts gyárakat, mert hiány van, ezért kellene tudnom, hogy is ment az építkezés.
  • RJoco
    #6236
    Most vagy nálam állítódott el valami, vagy megint elcsesztek valamit.

    Megnéztem, hogyan lehet forgatni.

    Amikor kirakod a területre, akkor döntögetni tudod. A tengelyt a nézőpont határozza meg. És jobb gombbal megy.
    Ha hozzácsatolod valamihez, onnan kezdve már csak forgatni tudod. És itt jön az, amit elcsesztek. Ugyanis a középpontja körül forog. Míg korábban azon csatlakozási pont körül forgott, ami csatlakozott másik építményhez. Emellett hiába volt piros, lerakhattad az építményre és elforgathattad abba a pozícióba, ahol zöld lesz, vagyis ahova meg lehetett építeni. Na ez sincs. Átrakja kicsit odébb, azt ott forgasd.
    Ez így már most egy horror.
    Törölni egyszerű. Rövid jobb klikk és Remove.
    Ha már meg van építve, akkor csak az építési terv elfogadása után lesz lebontva.
  • RJoco
    #6235
    Enni mindenki szeret. Jó olvasni, hogy van bőven hús :))
    Xenon-t nem lehet foglalni. Ezt kivették belőle teljesen.
    A K-nak és I-nek van hátul egy holtpontja. Kisebb hajóval, mint egy Nemezis, el lehet bújni.
    Pont jó helyen van a hajtómű, kb. oda bújsz. Ki kell lőni és utána jöhet a játék a tornyokkal.
    Mondjuk oda beállni adott esetben nem olyan egyszerű, de nem is bonyolult.
    A tornyoknak meg van egy olyan hülyeségük, ha nem látnak rád, akkor visszaállnak alap pozícióba. Ha meg célba vehetnének, akkor fordulnak rád, ami az L-eseknél idő. Így van némi idő bevinni pár sorozatot. Be lehet állítani gombot, hogy a modulokat válaszd ki a hajókon. Így gyorsan körbe lehet nézni, hol, mi van.
    Ha lecsupaszítottad a fegyverzetét, akkor ki kell lőni a pajzsgenerátorokat. Aztán jöhet a hull.
    Gyorsnak mondjuk nem mondanám. És nem tudom, hogy a robbanás sérüléses izével mennyit kapsz te a modulok lelövésénél. Az biztos, hogy a hajó robbanásánál messze kell lenni, mert simán elintéz egy M-es hajót.
    A K-t mindig a hátán lovagoltam meg. Kakerlake - csótány. Eléggé hasonlít rá. Undorító...
    Egy idő után visszajavulnak a modulok. Pont, mint a te hajódnál, ha van rá legénységi tag és elég jól képzett, akkor gyorsabban és nagyobb százalékban javítják vissza a hajód és moduljaid sérülését. De a javítópisztollyal te is kimehetsz. Egy lelőtt modult is helyre lehet hozni, nem csak a sérültet.
    Ha gyorsan akarod csinálni, akkor kell 10 Rattlesnake jól felfegyverezve, esetleg még tuningolva is. Ráküldöd, te meg kijössz a rendszerből. Vagy eleve nem voltál benne.

    Valószínű a terrán hajók esősebbek, mint a split hajók, de annyit sajnos már nem játszottam vele, hogy kiderítsem.
    Egyszer viszont kiírtottam mindenkit. Még a terrán DLC előtt. Asszem 100 csörgőt használtam hozzá.

    Az építkezős kérdésre most így hirtelen én sem tudok válaszolni. Annyi építési lehetőség van más játékokban, hogy egyszerűen már nem emlékszem rá. Ha leülnék elé, biztos beugrana. Vagy nem :))
  • Jóózsf István #6234
    Pfűűűű!
    Az építkezést meg is reformálták. Két módja is van. (Választható)
    Az elemeket egérrel lehet forgatni a a nézőpontodhoz képest merőleges síkban. (Képzelj oda egy mozivásznat) Lesz majd belőle problémád, amikor úgy véled, hogy erre kellene forognia de a csúnya matek felülbírálja az elképzelésedet. Sokszor felcseszett engem is.
    Hogy hogyan kell pontosan forgatni, arról lövésem sincs. Mert baromi rág voltam játékban. (szept. 18) de ez nem jelent semmit. Valószínűleg, csak beugrottam megnézni valamit. Ha gondolod belépek, de szerintem addigra rájössz magadtól is.

    Ja igen. A reformok előnye, hogy bármelyik tengely körül elforgathatod már az elemeket így még nagyobb teret engedve a kreativitásnak. Ez nem is olyan régi ficsőr. Talán 4.0-ás.
    Van arra is varázsgomb, hogy egy vonalba állítsd a modulokat, vagy nagy fix fokonként forgasd, hogy így is kiküszöböld a véletlen pár fokos eltéréseket. (Természetesen ezeket sem tudom, de nagy valószínűséggel a shift, alt, ctrl. Valamelyike, és vagy kombinációja.)
    BERÉG játszottam! De úgyis nemsokára jön valami béta, mert tényleg mozgolódnak a fejlesztők. Látom a steamdb-n.
  • kisiku
    #6233
    Mindjárt lesz egy banális kérdésem a játékkal kapcsolatban, de előtte válaszolok:

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!


    Igen, az egyik rokonom bajor, de Berlinben él,vele is sokat szoktam dumálni. A másik, konkrétan a nejem tesójának a férje pedig a Rajna mentén, Mannheim mellett élnek. Ő is nagyon jó fej, rádásul gémer (tízessel fiatalabb, mint én). Most voltunk náluk nemrég "németbe"

    Itthon viszont sajnos nagyon sok ember feleslegesen aggódik, meg van egy csomó "mindenszarizmus-os", azaz, minden szar itthon.Ha esik az a baj, ha süt a nap, az a baj,stb. Sajnos a kollégáimon is meglátszik ez, engem persze irigyelnek, de meg sem próbálnak semmit sem lépni, hogy nekik jobb legyen vagy másabb.
    Nekünk már épül a házunk Kenyában, lesz hozzá művelhető földem is, pár hete még avokádót és banánt szüreteltem, ami olyan érzés volt nekem, mintha újra gyermek lettem volna. Ittam a frissen fejt tehéntejet és esővizet, valamint kútvizet ittam amit semmilyen hatóság nem vizsgált be.És lett bajom? Nem, itt vagyok és élek. Olyan helyen ettem, amit az ántsz lerombolt volna, semmi bajom nem lett.

    Én eleve városi gyerek vagyok, nekem a klasszikus farm az egy csoda, de ezek nem olyanok, mint itt, hogy minden gépesített, meg luxus. Ott olyan hagyományos, az emberek kézzel csinálnak mindent, kézzel ültet,vet,arat,gazol,kapál,boronál,stb.Ha egy kicsit tehetősebb szomszédnak van egy kis traktorja, az besegít, elviszi a levágott kukoricát,stb-t. Itt ugyanis nincs tél azon a vidéken (Kenya észak-nyugati része). Ha hideg van, akkor van kb +10 fok. Teljesen elviselhető, optilmáis az emberi szervezetnek az ottani éghajlat.Egész nap max 25-26 fok van, egész évben. Van egy esősebb évszak és egy kevésbé esős.

    Elképesztő az, amikor meglátod ezeket a gyümülcsöket a fán/bokron/amin teremnek.200 shillingért (kb 650 forint) vettem kábé 40 darab Passion Fruit-ot, azaz Marajuca-t. Itthon 2 darab 800 forint...az avokádó Kenyában kb 20-30 shilling /db (50-60 Ft), nálunk 7-800 Ft. Jó, persze, messze van, ide kell hozni, stb. De pl amit ott termelnek az olcsó.Nálunk már az sem. Olcsóbb itthon az import banán, mint a helyben termelt alma ?!

    Másik dolog a tea.Nem messze (kb.30-50 km-re) vannak a Lipton és egyéb multiknak, meg a helyieknek a teaültetvényei. Megpróbálok majd képet beszúrni ide, hogy lássátok, milyen csodás.100 kilométeren keresztül az út két oldalán csak tea van, végeláthatatlan mezők. Nagyon finom, és filléres a kenyai tea. Na mire ide elér,addigra nem lesz már filléres.
    Kábé 1 doboz 25-ös filteres tea ott kint átszámítva forintra 100 forint, itthon 600.Egy 100-as csomag ott kint 900 forint, itthon 2500 Ft.De filterest ők nem is nagyon isznak, ők a tealeveles verziót isszák, ami még olcsóbb. Nemzeti italuk a chai, egy fűszeres tea, tejjel.Mint indiában vagy arab országokban. Minden nap ezt ittam, de baromira hiányzott egy jó kávé. Na, az érdekes módon csak elvétve van,pedig tea után a kávé az, amből a Kenya a világon a legtöbet termeli... Hoztam is bőven teát, de egy részét a barátaimnak.
    Szóval van kávéjuk, de sokkal drágább, mint itthon, ami érthetetlen. Egy jó presszó simán kerül 200 shillingbe, ami kb 700 forint. Itthon a reptéren annyi.

    S hogy mit lehet enni,inni? A mi, magyar bélésünknek (már ha nem vagy mindent picikéző-válogató vagy vegán f*szfej) megfelelő ételek vannak. Itt a farmvidéken sok zöldséges ételt esznek, amelyek laktatóak, hozzá az isteni chapati-t, ami egy lepénykenyér, élesztő/sütőpor nélkül. Amolyan heavy duty palacsinta . Vagy a másik az Ugali,ami fehér kukoricaliszt+víz (semmi más). Ez annyira alap kaja, hogy mindenhol van. Azért nincs ebben semmi más, mert önmagában nem eszik, mindig valami fűszereshez eszik, de eheted az Ugali-t Mursik-kal is. Ez a feleségem törzsének jellegzetes itala, ami nem más, mint aludttej, de fűszerezik egy spéci faszén porral is néha.
    A sertéshúson, kacsán és libán kívül minden van. Nem, nem vallási okokból nem eszik, sőt lehet is venni sertéshúst, csak utána kell járni. Egyszerűen nem tartanak disznót. Vagy nem ismerik a tartásukat vagy komplikáltnak találják. Helyette viszont kecskehúst esznek sokat, meg marhát, csirkét,bárányt,de lehet krokodilt is enni, meg struccot is. A coastal area, azaz az óceánparti vidéken bejönnek a különböző friss halak, polip,rákok,meg a tengeri herkenytűk is.
    Kacsát-libát kevés helyen láttam, szerintem csak nem ismerik őket.
    Én nem hogy nem halok éhen, hanem szerintem szedtem is fel pár kilót, mert k*va jókat lehet enni.

    Ital: a kenyai sörök finomak. Mindenhol van, de szeszt csak italboltban/étteremben/bárban/hotelben lehet venni, a sarki közértben nem,benzinkúton sem. Én itt szerettem meg a Gin-t, Gilbey's Dry Gin+Krest Bitter Lemon a 40 fokban, és már vigyorogsz is. De van whisky is, nem is drága, van minden, főleg az európai tulajdonű kocsmákban. A kenyaiak szeretnek inni, de rendesen.Vittem is pálinkát, be is b*tak rendesen tőle, mert azt hitték hogy víz, de még a német sógoromnak is erős volt. Hát igen, mi magyarok nem szar jégeren növünk fel.
    Ja, vittem túró rudit és meglepődtem, hogy túlélte a 8000 kilométeres utat és vittem hírét a Pöttyösnek, Kenyába (majd írok nekik, hogy jöhet a rabatt) Ízlett mindenkinek.
    Mint ahogyan füstölt kolbit és házi magyar fűszerpaprikát is vittem és főztem nekik paprikás krumplit, mind a tíz ujjukat megnyalták.
    Legközelebb sütök lángost is, meg viszek bográcsot, bár nem tudom, hogy megy át majd a reptéren, ahol szarrá ellenőriztek most is.
    Huhh mennyit írtam megint, folyt köv.


    Viszont a játékról kérdezném, hogy is tudok építés módban állomás modult forgatni/törölni, stb?Mert nem találom a billentyűzet kiosztáson.
    Ja igen, és Xenon I-nek van valami egyszerű legyőzési módja? Mert a Ribörszben asszem 30-at is foglaltam, itt nem tudom, hogy lehet-e foglalni vagy hogy lehet kinyírni őket?
    Utoljára szerkesztette: kisiku, 2022.11.06. 10:26:10
  • RJoco
    #6232
    Azért töltsétek kellemesen az időt és jó szórakozást a játékhoz!

    Az osztrákok tényleg bunkók. Van pár élményem, gyakran jöttem rajta keresztül. Meg egy ottani magyartól vettem egy lézervágót. Ő mesélte, hogy míg nem vett a faluban házat, addig nem voltak vele igazán barátságosak. Azóta mindenki megismeri, köszön, stb.
    A németeknél elég sok terület van. A bajorok elég barátságosak, udvariasak, mosolygósak. Kirándulóhelyeken sétálva mindig megy a köszönés. Mindegy, hogy milyen közösség és milyen nyelven beszélnek egymással. De itt sem mindegy, hogy nagyváros vagy kisebb, esetleg falvak.
    Magyarországra nem szeretek járni, mindenki zord, lefele kanyarodik a száj. Még a boltokban az eladóknál is. A bajoroknál ilyet nem nagyon látok.
  • RJoco
    #6231
    Jah, nagyon durva ez a gyárépítős. Nincs meg két hete és majd 60 óra benne van. Azért ez mostanában elég nagy szám.

    Jó, hogy téged a "motor" szó aggaszt. Persze nem lenne jó, ha ugyanezzel a motorral adnának ki egy új játékot, de eleve nem valószínű, hogy új játék jön.
    Úgyhogy engem inkább ez aggaszt: "több tucat hibajavítással".
    Vajon mit csesznek el már megint?
  • kisiku
    #6230
    Köszönöm István, jól esik.Természetesen meg fogok még osztani dolgokat, mert sok érdekesség van ott.
    Igen, vannak dolgok, amik ott sokkal egyszerűbbek és mégis működnek. A feleségem szereti a magyarokat, de nem tetszik neki, hogy az emberek nem olyan közvetlenek, mint otthon. Mondom ez azért van, mert városban élünk. Itt az emberek amúgy is másmilyenek. Nehéz úgy kapcsolatokat kialakítani, mint pl egy faluban. Meg más az emberek természete is, itt idő kell, amíg megnyílnak valakinek. Otthon persze hogy más. De az életek is egyszerűbbek.
    De ha a nejem kiutazik a szomszédos Ausztriába vagy elmegyünk Németországba, akkor látja csak igazán, hogy mi magyarok, még náluk is barátságosabbak és közvetlenebbek vagyunk.
    Volt kint többször már Ausztriában is és azt mondja, olyanok hidegek ott az emberek, hogy hozzá sem szólnak,de ahogy átér a magyar határon, már kérdezik a vonaton, hogy honnan jött, mit csinál,stb és kedvesen mosolyognak rá...
  • Jóózsf István #6229
    Ennek biztos van aki örül:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Az X4-hez még legalább 1 masszív frissítés van tervben, több tucat hibajavítással. A fejlesztők már korábban kijelentették, hogy ez a frissítés jelentős időt vesz igénybe. Tekintettel az idő hosszára, és arra, hogy nem adhatnak ki egyszerűen egy ideiglenes javítást, szinte biztos, hogy nem csak hibajavításokat fog tartalmazni. Azzal együtt, hogy egyesek arról számoltak be, hogy az Egosoft újabb támogatást kapott a német kormánytól egy új termék elkészítésére, nagy az esélye annak, hogy egy újabb DLC, vagy legalábbis egy olyan játék készül, amely ugyanazt a motort használja.

    A fórumokat böngészve és az összes morzsát elolvasva saját találgatásokba bocsátkozhattok.

    Translated with www.DeepL.com/Translator (free version)

    Az eredeti itt olvasható. Imperial Good Moderátortól.

    A támogatás itt is szóba került. Így ezt megerősítettnek vehetjük. Ami engem aggaszt, az a két szó: "egy újabb DLC, vagy legalábbis egy olyan játék készül, amely UGYANAZT a MOTORT használja."
    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2022.11.05. 19:15:48
  • Jóózsf István #6228
    Jó szórakozást!
    Picit irigyellek is, hogy mennyi kaland vár rád a játékban a civil életed meg egyenesen lenyűgöz. Ha számításba veszem, hogy te sem vagy már gyerek, akkor mindenképp említésre méltó, hogy így nekimentél a világnak. Húsz évvel ezelőtt sem biztos, hogy megtettem volna mindezt.

    Amit Kenyáról írtál az lelkesítő és szomorú is. Sajnos a mindennek van árnyoldala, amit nehéz beemelni a mi eltunyult világunkba. Szeretem az egyszerűséget. Ha annak lehet nevezni azt, ami ott van. Ha nem függnének más világoktól maga lehetne a paradicsom.

    Ha van még amit megosztanál velünk, nehogy beléd szoruljon.
    Nálam semmi komoly nincs porondon. Jocót rámelegítettem a Satisfactory-ra (Most is azt nyűvi!)
    Többiekről nem tudok semmit.
    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2022.11.05. 19:06:58
  • kisiku
    #6227
    Szép napot!
    No, időközben lett új monitorom, és újra megtanultam játszani az X-szel. Több,mint 2 év kihagyás után azt is elfelejtettem, hogy hogy kell irányítani.Kicsit tolom még az alapjátékot, aztán asszem megveszem hozzá a DLC-ket is.
    Közben itthon azért vizet és villanyt is szereltem, úgyhogy minden oké.
  • kisiku
    #6226
    Aranyos vagy. Igazából csak annyit tapasztaltam tegnap, hogy a Fi-relé levágott, ráadásul ki volt kapcsolva a moncsi, csak alvó módban volt, gép sem ment. Kapcsolnám be, semmi. Kiszedem, átdugom máshová, ott sem. Nincs égett szag, nem látok semmit rajta. Tápkábel csere, semmi. Úgyhogy majd eldobom szervizbe, elvégre egy jó kis Dell monitor, nem mai darab, de nem is hajtottam szét. Gépnek semmi baja, nem is volt bekapcsolva. Addig meg veszek valamit helyette. Nem nagyon gémelek már, még egy kis X-ezéshez jó lesz valami, de nagy befektetésem nincs.
  • kisiku
    #6225
    Köszönöm, hát a natgeón meg a diszkoverin nem fogtok ilyet hallani. Borzasztó sok f*ság és hazugság terjed arról az országról is. De nem csodálom, olyan emberek írják/mondják, akik :
    1. Életükben nem jártak ott
    2. Ha voltak is, akkor csak luxus szállodán keresztül látták
    3. Nem ereszkednek le a néphez, csak egy-két jól beállított fotóért, hogy aztán otthon a luxusban lehessen picsogni, hogy "jajj, milyen elesettek és szegények", majd ezért felvenni a Pulitzer díjat...

    Folytatom spoiler-ben.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!


    Ahhoz, hogy belülről láss egy országot, ott kell élni, és még jobb, ha élsz valakivel, aki helyi, odavalósi.
    Tehát nekik fogalmuk nincs Európáról, kb. három témakör megy ott:
    1. Angol foci
    2. Német foci
    3. Amit a CNN/BBC hazudik az ukrán háborúról. (mert csak ez a két csatorna jön be európából)
    4. Az angol királynő halála kb 1 hétig volt téma, ők nem hullajtottak sok könnyet érte, nem csoda, Kenya évszázadokig brit gyarmat volt, beleértve a rabszolgaságot is, amibe Böskének is volt bőven szerepe.

    De nem is érdeklik az ilyen marhaságok őket, mint éghajlatváltozás, környezetszennyezés, stb. Ezt a sok fa*ágot az európaiak viszik oda és próbálják őket ebbe belevonni, amikor még utak sincsenek. Most az ne tévesszen meg senkit, hogy épített Kína nekik vasutat, meg autópályát, de már most nincs pénzük visszafizetni...na, Kína sem ingyen adja!
    Az államadósságuk trillióban van kifejezve, magyar forintra átszámolva úgy 40 ezer milliárd forint jelenleg, és folyamatosan nő ,mert szinte hitelt hitelre halmoznak.
    Próbálják követni a trendi dolgokat, de nem igazán sikerül és nem is a legégetőbb nekik.

    Van egy furcsa és szomorú dolog ott náluk, egy olyan fajta rasszizmus, amit fekete okoz feketének.Erről a feleségem egyik legjobb barátnője beszélt.
    Nüansznyi dolgok, de észrevehetők. Például: bemegy egy étterembe egy fehér egy feketével és hozzák a számlát. Automatikusan a fehér elé teszik le, mert nem is feltételezik, hogy egy helybéli képes kifizetni.
    Ugyanez piával. Italt rendelsz és automatikusan eléd rakják le, nem a helyi elé.
    Vagy: a fehérnek udvarias mosolygás és kiszolgálás jár, a helyinek csak odabas*ák...

    Vagy: velünk is előfordult, meg is jegyeztem a szállodaigazgatónak. Mikor becsekkoltunk, úgy csekkoltunk be, mint férj és feleség. Egyik este későn mentünk haza. A portás a feleségemtől kérte az ID-t, azaz a személyit! Kapásból prostinak nézte! Ezen mindketten felháborodtunk, az asszony majdnem rádöntötte a pultot a portásra! Ő van otthon és keményen osztja is az otthoniakat De ez akkor is szégyen.
    Itthon soha nem kértek a feleségemtől semmit, csak az útlevelet/tartózkodásit, amikor becsekkolunk.

    Az emberek, ha jó társaságban vagy, nagyon jó fejek. Én órákat szoktam velük beszélni. Közben már tanulom én is a nyelvüket és az tök jó.
    Apropó nyelv: két hivatalos nyelv van és 47 másik törzsi nyelv, amit csak az adott törzsben lévők beszélnek. A két hivatalost mindenki beszéli, az egyik az angol, a másik a szuahéli. Az angolt az idősebbek kicsit nehezebben beszélik, de mindenki más igen. A törzsi nyelvet iskolákban nem tanítják, ezt csak a szülőktől tanulja meg a gyerek. A feleségem három nyelven beszél, e mellé tanulja a magyart is negyediknek és ötödiknek a németet. Én az angol mellé tanulom a szuahélit és frissítem a német tudásomat.A feleségem képes egyszerre három nyelven is beszélni, ami furcsa, de ott sokan így beszélnek. Kicsit, mint amikor mi "installáljuk a szekvenciát" vagy defragoljuk a lemezt...

    Törzsek. Kb olyan, mint itthon a megyék és azok jellegzetes lakói (jászok,tótok,tirpákok,szögediek,stb), csak ott több van. Van 5-6 primer törzs, akik a lakosság kb 90%-át adják, és ezeknek vannak az altörzsei.
    A törzsek különböző kultúrával és tradíciókkal rendelkeznek. Hagyományaik szigorúak, van ahol nem engedélyezett a különböző törzsek közötti házasság vagy csak feltételek mellett, stb.

    Vallás: a lakosság 90%-a keresztény. Ezen belül kb 50 % a protestáns, 30 a katolikus, 10% az anglikán és a többi 10 százalék egyéb keresztény (pl, hetednapi adventista,stb) . A maradék 5 % a keresztényen kívül muszlim/zsidó, és még 5% hindu. Elég sok indiai él Kenyában, többnyire üzletelnek. Mint mondottam, az istenhit nagyon erős, nagyon komolyan veszik. Gyermekkortól idős korig mindenki.
    Az istentiszteletek leginkább gospel formában mennek, néhol igen hangosan (gyakorlatilag ordítanak órákon át) és általában egy church service, azaz istentisztelet 6-8 óra, egy órás szünettel. Ezt képzeljétek el egy alutetős (bádog) házban 40 fokban.

    Az aberrációt (értsd a melegeket/transz/stb) nem tolerálják, büntetik. Persze nyomulnak ott is a soros féle szervezetek, de nevetségesek és leszarják őket, meg azt is hogy mi a véleménye Európának meg a többinek róluk. Már a meztelenkedésért is börtön jár. Az új kenyai elnök első rendelkezése az volt, hogy betiltottam az összes lmbtqxyz filmet mindenhol, moziban,tévében, és lehet hogy a netflixet is be fogja.
    Folyt.köv...

    Utoljára szerkesztette: kisiku, 2022.11.04. 13:25:14
  • RJoco
    #6224
    Részemről van rá igény.
    Szerintem a témának nincs gazdája. Azt meg kell szavazni. A témaindító nem egyenlő a házigazdával.
    Ha így spoiler-be teszed, akkor szerintem mindenkinek meg fog felelni. És most amúgy sincs semmi itt. Csak te tudod megpörgetni a témát.
    Ha a múlt hónapban nem adtam volna el mind az 5 monitorom, akkor most küldenék egyet.
  • kisiku
    #6223
    Helló, helló. Nem, bár szelfiztem oroszlánnal most (kb 1,5 méterre volt tőlem, ketrec/rács/fal/stb nélkül, de nem evett meg, mert éppen aludt.
    Most kicsit visszajöttem, mert újra hiányzik a gém, erre tegnap kifingott a monitorom...most kell vennem egy másikat hirtelen, úgyhogy csak itt tudok írni, melóból.
    Szóval amiket leírtam spoiler-ben, lesz folytatása, ha igényt tartotok rá, mert órákat tudok mesélni arról a világról ,de nem ebbe a témakörbe tartozik, ezért nem akarom itt szétbarmolni a témát. Bár ha a téma gazdája megengedi, akkor oké.
  • Stormbird
    #6222

    Jó újra hallani felőled.
    Azt hittem, hogy már az oroszlánok ittak rád vizet -olyan régen jártál erre :)
  • RJoco
    #6221
    Igen-igen. Jó ezt így első kézből olvasni. Nem csak István örül a sok új infónak.
  • Jóózsf István #6220
    Jó olvasni ezeket. Nélküled fogalmunk se lenne erről. A diszkóverin ilyeneket nem hallunk.
    Folytasd csak bátran!
  • kisiku
    #6219
    No, nem akartam off-topic lenni, de ha már ennyire érdekel, elmesélem.
    Berakom spoiler-be, hogy ne térjek el nagyon a témától, csak István kérésére mondom el.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!


    Tehát, itthon élünk, hazahoztam magammal. Neki (feleségemnek) tetszik Magyarország, a nyelvet is tanul(gat)ja, elég nehéz, főleg, ha angol után tanulja, ezért mondtam, hogy a másik anyanyelve szerint tanuljon, mert annak a nyelvtana és kiejtése hasonló mint a magyar. Fonetikus a nyelv, ahogy írod, úgy ejted a szuahélit is, egy-két kivétellel.
    Szóval, Kenya nagyon szép, nagyon jó, de kompromisszumokkal kell odamenni és élni.
    Nem tudom, mennyire kellene összehasonlítgatnom országokat, szerintem nem, de alapvetően elmondok pár dolgot:

    1. Az emberek ott mások. Ezt úgy kell érteni, hogy nem a szem lesütött, fejet lehajtott, gyűlölettel, közönnyel és megvetéssel teli szemeket látsz, hanem barátságot, reményt, hitet, összetartást és büszkeséget. Ezek valaha itthon is megvoltak, talán még vidéken látja az ember. Szegények, de melegszívűek. Persze nem mindenki, de általánosságban elmondható. Engem nagyon szeretnek, a családom, akik ottaniak, zavarbaejtő módon szinte Istenként tisztelnek, igaz, én is őket. Az emberek vallásosak, nagyon erős a családi összetartás és a nemzettudat. Őket (akárcsak minket is) megtaposták, kirabolták, megnyomorították és mint az állatokat, láncra verték azok, akik ma minket nap mint nap demokráciából és emberi jogokból kioktatnak. Hasonló a történelmünk és a szenvedésünk, ezért én nagyon jól megértem őket.

    2. Értékek: Az emberek barátságosak, keményen dolgoznak és tanulnak. Nem az ő hibájuk hogy kevés az iskola, vagy hogy szegények. A fenti okok miatt. Az iskolarendszer szigorú, államilag szabályozott, ott nincs tüncikézés, meg tanárverés, ott a felnőtt be sem teheti a lábát az iskolába. A gyerekek gyönyörű uniformisban tisztelettudóan és vidáman mennek iskolába, nem kell őket A8-as Audi dzsippel utaztatni és nem tablettel meg köldök piercing-gel mennek az iskolába, hanem lábon, ceruza, toll és egyéb hagyományos dolgokkal, gyönyörű ruhában. Ott a diáknak és tanárnak kiváltság, hogy iskolába mehet! Ezt majd bővebben kifejtem később.
    Család: a gyerekek otthon mindenben segítenek. Már 6 éves kortól tudják a tehenet fejni, takarítani ,főzni, stb. Fel sem merül bennük, hogy drogozzanak, lógjanak vagy akármit csináljanak, amit itt már megengednek nekik. A családok feje az apa, aki az Isten. Patriarchális a családi hierarchia, azaz az van, amit a fater mond, jóváhagy,stb! A nők csak bólogathatnak hozzá! Istenfélő emberek, tehát a vallás gyakorlása nem hogy nem szégyen hanem szinte kötelező.
    A kenyaiak elképesztően ügyesek a handcraft-ban, azaz a kézi megmunkálásban. Itt milliomosok lehetnének. Erősek és ügyesek, de a technikai dolgokban nem. Ott azért az ellenkező van. Vannak ötleteik, csak a megvalósítás hiányzik.
    Dolgosak, nem lusták, erősek és a farm vidéken minden kézzel megy, a gépesítés luxus.

    3. Jobb az éghajlat is: már attól jobb a kedved, hogy süt a nap.Tengerpart 25-34 fok egész évben, a fennsíkon 8-25 fok között. De mellé van bőven eső is. Van az országnak száraz része is, az szegényesebb.A tengerparti rész az olyan, mint a fotókon: vakító napfény, fehér homok, kókusz, mangó, papaya és banánfák mindenfelé.

    4. Lazaság: iszonyú laza az élet, és egyben nagyon korrupt. Ez utóbbi akár jó is lehet, ha van pénzed. Nincsenek a dolgok szarrá komplikálva, nem kell egy rakás engedély engedélyének az engedélye,stb. A jogsihoz nem kell orvosi vizsgálat, a kocsihoz nem kell 120 féle papír, csak 2 féle. A tengerparti részen nem kell kiöltözni, elég a papucs, rövid gatya, póló. Ennyi. Tök mindegy mikor mész, vagy hová. Az ország többi részén hűvösebb van, oda már a hosszú gatya is elkél.

    Most nem akarok oldalakat írni, ezért inkább beszélek a negatív dolgokról is:

    1. Infrastruktúra hiánya: Víz, csatorna gyenge. Vizet csak bátrak és tapasztaltak igyanak a csapból (habár még soha semmi bajom nem lett). Csatornázás nem mindenütt van, inkább csak városokban. Ergo guggolós szaroda van, hidegvizes zuhannyal. Nincs földgáz, csak PB palack, de inkább a faszenet használják mindenhol, még konyhában is!
    A villanyáram gyakran elmegy, akár órákra is, de ezen ott senki nem pánikol. Az elektromos bekötések olyanok, hogy itthon börtönt adnának a villanyszerelőnek érte, de az elműsnek is. Fűtés nincs, még az ország hideg részén sem, egyszerűen nem ismerik, nincs rá szükségük. A tengerparti részen egyáltalán nem kell, ott még melegvíz sincs, mert a csapból kijövő hideg is kábé 20-22 fokos...
    Habár országosan 4G-s a mobilhálózat, ami nem is drága, de akadozik. Szállodákban, kocsmákban, sarki köpködőben is van, adják is a wifi kódot ha ott iszol.
    Utak: na ez érdekes. Szóval fejlődnek, de lassan. Vannak utak, de jellemző hogy egy főút van, aztán a többi poros és földút. A parkokban, ahol az oroszlánok is élnek, meg egyáltalán nincs út. Nagy forgalom, de kevés út és azok is elég szarok. Vezetés? Van kint élő magyar ismerősöm, ő 3 év után mert először egyedül autót vezetni. Kb mint a Destruction Derby és a Carmageddon keveréke. De nem annyi a baleset, csak nincsenek sávok,jelzőlámpa/tábla csak mutatóban van, a rendőrség iszonyú korrupt, de kezelhető, és ha úgy vezetnék itthon,mint ott, akkor nem a jogsim ugrana, hanem börtönt kapnék érte
    Közvilágítás...van, akad. Egyenlítő mentén fekszik az ország, ergo reggel 6-kor felkel a nap, este 6-kor már vaksötét van, de az élet nem áll meg.
    Biztonság, sok rosszat mondanak, de eddig még soha nem féltem ott, pedig olyan helyeken is voltam, ahol fehér ember soha nem járt.
    Köztisztaság...háát...szóval tengerpart: homok,por,kosz, hónaljszag keveredik az égett gumival, lángoló szeméttel és a faszénen sült grillkajával. Esőben tavak keletkeznek. Fennsík (Kenya észak-nyugati része): tisztaság, tisztább utcák, esőben sok sár, tehén és egyéb állati ürülék sokfelé. Szavanna: ugyanez, csak szárazsággal.

    2. Van az ú.n. "fehér ár" avagy mzungu price. Ez azt jelenti, hogy mivel fehér vagy (turista/külföldi), neked minden minimum 5x annyiba kerül, de te még így is megteheted. És ez hivatalos! Tehát amíg a nejem egy nemzeti park beugróért fizet 3000 forintot, addig én a nyolcszorosát, azaz 24000 forintot. És ez nem rasszizmus, megkülönböztetés,stb, ez ott államilag hivatalos. Próbálnád meg itthon...
    Nekem már nem lesz, mert hamarosan lakos leszek végleg (permanent resident), így majdnem állampolgáruk leszek, meg bizonyos helyeken már ismernek, illetve ha a nejemmel megyek ugyan megpróbálnak átba*ni, de a nejem elküldi a pi*ba őket.

    3. Az előzőhöz kapcsolódva sajnos azt gondolják a fehérekről, hogy mi mindannyian milliomosok vagyunk. Mert ugye van ott bőven rajtunk kívül angol,német,orosz,olasz,f*sz tudja milyen náció akik ott élnek és/vagy oda járnak pihenni. Abból a szempontból tényleg nem az itthoni kis keresetűeknek való, hogy a repjegy ma kb 250-300 ezer forint per fő, csak oda.De ha jókor, jó helyen fogod ki, akkor sokkal jobban is kijöhetsz. További probléma, hogy néha szégyenkeznünk kell a többiek miatt, akikhez csak a bőrszínünk alapján van közünk. Klasszikus a fehér-fekete páros, de általában 30-60 év korkülönbséggel. Tehát kb 80 éves vén német a 19 éves kislánnyal...

    4. Munkalehetőség: hacsak nem az ENSZ alkalmaz vagy nem multihoz mész, akkor nem nagyon lesz munkád, ezért inkább céget nyiss és te legyél a munkáltató! A fizetések a magyarnak kábé ötöde vagy még kevesebb. Itthon a csöves jobban él, mint ott egy középszerű ember.

    Folyt köv.

  • Jóózsf István #6218
    Vázolhatnád, hogy mit is csináltál az életeddel, mert csak utalgatsz.
    Elmentél az őshazába. (A mégősebbikbe) Ott beleszerelmesedtél egy ottani lányba, elvetted. Most itthon vagy(TOK????). Mik a tervek? Mik a pozitívumok, negatívumok?
    Kis ismeret terjesztés jól jönne, ha már megtetted helyettünk mindezt. Nem hiszem, hogy sokan járnák végig ezt az utat. Ez a fórum téma már másra úgysem jó. Legalább szocializálódunk ebben az ótvar világban!
    Az is érdekelne, hogy arra hogyan zajlik egy ilyen járvány mizéria?!?
    Mindent mondj el!
    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2022.11.03. 10:55:15
  • kisiku
    #6217
    Igen mi sokat nyomtuk. Hát a Ribörsz-be belecsavartam vagy 3000 órát...meg előtte a többibe is.Ebbe csak majd' egy ezrest, de Istvánt ahogy olvasom, ő nagyon nyomja, vérprofi hozzám képest. Én most olyan vagyok mint egy dedós!
  • kisiku
    #6216
    Hú a mindenit! Már azt sem tudom, hogy kell vele játszani! Basszus elfelejtettem
    Azt látom, hogy 13 milliárddal meg rakat hajóval, hajógyárral és mindennel fejeztem be. De irányítani is alig tudom...fúú de sokat kihagytam. Mondjuk tudom, miért.Akkoriban házasodtam, ráadásul nagyon messze a hazámtól.Aztán jött a covid meg a szopás minden téren, most jöttem haza nemrég megint afrikából. Szóval mozgalmas életem van. De most karácsonyhoz közeledvén lehet hogy visszamegyek az X világába.Sőt...
  • RJoco
    #6215
    Tényleg!
    El is felejtettem, hogy ti ketten nyakig benne voltatok már az elején. Én meg megvártam, míg kicsit leülepszik és több, mint 1 év után másztam bele.
    Mondjuk a DLC-k esetén akkor mind a ketten kimaradtunk ebből-abból, amiben István nyakig benne volt.
    Ha jól emlékszem pont a Split DLC-nél volt, hogy neki egy rahedli nyersanyagot kellett leszállítania, nekem meg már csak 400 vagy 500 misit. Csalódás is volt ez a pont, mert nagyon jól elvoltam kevés lóvéval.
    A másik dolog amit behoztak, a robbanások sebzése. Na azt nagyon utálom. Ha bármi robban a környezetedben, akkor sérülsz. Könnyen ki is purcanhatsz. De már ezt sem sokáig tapasztaltam.
  • kisiku
    #6214
    Most telepítettem fel az alap játékot, azaz visszatelepítettem :D Utoljára játszva 2020 január...hú vazze. 970 óra...
    És a DLC-ket még meg sem vettem hozzá. Na megnézem.
    Amit viszont mondasz, elkeserítő.Annyira nem bírom az ilyet. S lenne idejük kijavítani.
  • RJoco
    #6213
    Hát az NMS helyett ebbe is beletolhattál volna 400 órát :D
    Én azzal úgy 20 órát, ha játszottam még nagyon az elején. X4-be azért benne van 500+ már.

    Rossz? Olyanok vannak benne, hogy csak.
    Nálam most az borította ki a bilit, hogy a rendszerekben járőröző hajók csesznek megvédeni bárkit. Csak az üzemanyagot égetik, míg a bányászaimat vígan lövik a Kha'ak-ok. Illetve nem is ez volt a legrosszabb.
    Épp a terran sztorit csináltam, mikor láttam a bal alsó sarokban egy üzit, hogy az egyik építőmet kilőtte egy FRF csörgő. Miért nem tudott szólni, hogy lövik?!
    Egy szállítóval hasonló volt a helyzet, de az próbált szólni. Csak már későn, mert rég nem volt pajzsa. Ez korábbi eset volt, aztán jött az építős eset, aztán az ALT+F4-es eset.
  • kisiku
    #6212
    No, nem, azért nem vagytok elfeledve. Őszintén megmondom,hogy számtalan alkalommal vissza akartam térni ide, csak mindig féltem, hogy ha újra elkezdek ezzel játszani ,akkor végképp nem lesz időm semmire. Közben azért lenyomtam az NMS-sel is úgy 400 órát, meg mással is, bár a feleségem gyakran hív "gamer guy"-nak, és nem jól tűri, ha sokat ülök a gép előtt. :) Az NMS-t azt meguntam, mert hiába vannak 100 millióim benne, nem tudok vele mit kezdeni, de az kétségtelen, hogy az is véget nem érő játék.
    De a mai napig nem találtam (és nem is fogok) olyat, ami csak megközelíti az X-et.
    Amit Julian ír, hogy "...ha jól megcsinálnák végre..." Miért, ez ennyire rossz lett? Vagy megint az van, hogy az alap jó volt, aztán a DLC-kkel elb*ták? Vagy annyit foltozzák, hogy egyre rosszabb lesz?