6823
Egosoft X4
  • RJoco
    #6342

    A hideg futkosott a hátamon és közben arra gondoltam, csak nem Kingdom End?
  • tomonor
    #6341
    ...Aha. Majd pénteken jön a többi x)
  • RJoco
    #6340
    Majd 23-án többet is megtudunk. Vagy nem.
    Az utsó DLC-t nem akarják már leakciózni?
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2022.12.21. 20:23:27
  • Jóózsf István #6339
    Azt' ebbe ki mit lát bele?

    Te követted el Tamás?
    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2022.12.21. 17:07:45
  • TokraFan
    #6338
    Nagyon durva lett a játék, a kiegészítőkkel főleg. Kihagytam vagy 1-2 évet, nem volt időm játszani, most ismét elkezdtem és beránt még mindig. Kell pár mod, amiről már nem tudok lemondani, de alapvetően nem kell nagyon belenyúlni, egész jól működik (leszámítva a teljesítményt, de most új gamer gépet raktam össze, remélem egy darabig bírja majd szuflával)
  • TokraFan
    #6337
    "Az X4 irányítása alapból bonyolultabb, mint az Elite volt. A menedzselést nem fogod megoldani egy hotas-szal. Ahhoz kell az egér, adott esetben a billentyűzet."

    Ez igaz, nekem is billentyűzetről megy egy csomó minden, és az egér sem kihagyható (bár a hotas-on van egy egérműködést kiváltó mini ball). Viszont a repülés és a harc az HOTAS, mert ott egérrel nekem a nettó kínszenvedéssel egyenértékű az egér használata. Az összes komolyabb szimulátorban így van ez, repülni, illetve a repülés közben elérhető dolgokhoz nagyságrendekkel jobb egy HOTAS, de persze ez is olyan, mint a kontroller. Van aki anélkül nem tud játszani, mások meg kezükbe sem veszik. Egy biztos. A HOTAS úgy jött létre, hogy lemásolták a real repülő eszközök vezérlőit, mert így írányítják a repülőgépeket, vadászgépeket, és egyebeket is. Ez az optimális vezérlő eszköz ezeknél a járműveknél, így PC-n is közelebb kerül az ember a valósághoz, ha ezt használja. A hely kérdés más lapra tartozik, az nem a vezérlőt hibája, ha nincs elég hely hozzá. Nekem pl. nincs kormányom, szintén amiatt, hogy sok helyet foglal és billentyűzettel irányítom az autókat bizonyos játékokban. De ettől még tény, hogy kormánnyal lenne az igazi és valósághű élmény.
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2022.12.20. 19:03:15
  • RJoco
    #6336
    Tudtam, hogy valahonnan ismerős a nevük, csak hirtelen nem tudtam hova rakni. De már megvan.
    A Fallout-tal sem sokat játszottam. Elkezdtem, aztán valamiért abbamaradt. Pedig érdekelt.
    Lehet, hogy nem az én stílusomnak megfelelő játékot gyártanak.
    Mindig van más, ami jobban érdekel.
    Az, hogy az űrben van, már sokkal vonzóbbá teszi számomra.
    A lövöldével sincs általában bajom, bár ritkán FPS-ezek. Nagyon ritkán.
    Viszont a fegyver rendszer, meg a tuningolás. Hát nem tudom. Szerintem ezen (is) vérzett el a Fallout. Meg úgy a fejlődési rendszer. Ezek nekem annyira nem bejövősek. Legalábbis nem így.
  • Jóózsf István #6335
    Kinek hogy. Én űr-fallout-ot látok benne, bár az apokalipszis utáni érzés nem lesz jelen. A jegyek alapján jónak kell lennie. A recept megvan és azok főzik, akik értenek is hozzá és már rittyentettek pár ilyen kategóriájú és alap témájú játékot.
    Hogy mi a szerepe benne az űrnek? Tudja tök. De ott volt az Outer World. Abban is elfért. Gondolom itt sem fog gondot okozni.
  • RJoco
    #6334
    Ugyan-ugyan. Ez semmi.
    Én annyira belemerültem a gyárépítésbe, hogy mikor bejött a párom lefeküdni mellém és takarót kért, megkérdeztem, hogy van e nála elég futószalag. Én ebből természetesen nem emlékeztem semmire, mert már aludtam. Nem álom volt, másnap mesélte a dolgot.
  • RJoco
    #6333
    Köszi!
    Nem néz ki rosszul, pár órát biztos el lennék vele, de lehet, hogy nem többet, mint az NMS-sel. Abban 16 órám van.
  • kisiku
    #6332
    Mennyire durva, hogy éjszaka arról álmodtam, hogy szerzek egy Xenon I-t... kezdek visszahülyülni a játékhoz. Jó, a múltkor arra ébredtem hajnali 3-kor, hogy le kell szállítanom a gyáraimnak egy csomó dolgot.

    Idézet a South Parkból Créme Fraiche c.epizódjából:
    " ...azon kaptam a férjemet, Randy-t, hogy a vécén ülve sertéshúst flambírozott..."

    Na ez az, amikor már belehülyül az ember.
  • mindero
    #6331
    Starfield
  • RJoco
    #6330
    Ha leírod normálisan a nevét, akkor talán még rá is tudok keresni.
  • mindero
    #6329
    Tudni róla valamit egyáltalán?

    Én egy ilyen űr-skyrimnak képzelem el, bolygónként 1-1 bejáraható területtel, esetleg várossal mass-effect mintára. Nem hiszem hogy nagy durranás lenne az űrös része.
  • Jóózsf István #6328
    Ugyan nem egy liga, de a sztárfildről mit gondoltok?
    (Offoljuk szét a témát!)
  • RJoco
    #6327
    Hasonlót én is akartam, kifagyott a játék.

    Egyik kapunál elég volt két állomás a védelemre két síkban, a másik kapuhoz meg raktam 10 vagy 20 csörgőt. A K-k, I-k nem jönnek át. Általában a P-k sem. A többi kicsi átcsúszhat éppen, ha olyan szögben jönnek ki.
  • kisiku
    #6326
    Úgy néz ki, a Xenon bezárás/kizárás stratégiája működik. Kicsit hosszasan, de megy. Csak miért nem képes erre a gép is? Már nem tudom hány szektort megnyertem egyiknek-másiknak és képtelen megtartani.
    Tegnap viszont láttam egy baromi jó "beléptető kapu" megoldást. Én is hasonlót csináltam, de nem ennyire durvát.



    Még nem volt módom Xenon I-vel való találkozásra, hál'Istennek.
  • RJoco
    #6325
    A xenonokkal csak egy dolgot lehet csinálni. Kilőni. Semmi más lehetőség nincs velük.
    Én egyszer kiírtottam mindenkit. Idegesítettek. Csak aztán jött a terrán dlc, így visszatöltöttem az indítás előtti mentést, amit direkt azért mentettem el, hátha kell még.
    Mindenki arra költ, amire akar és van lóvéja. Én a munkámból élek, a számítógép a problémák kizárására van. Már amikor nem az okoz problémát...
  • kisiku
    #6324
    Én őszintén megmondom, még nem hackeltem meg másokat. Prsze egy Xenon Shipyardot jó lenne, de oda sem tudsz menni. Kb 16 milliárdom van, mindenem megvan, igazából már nem a lóvé kell, csak a célkitűzések teljesítése, meg a gép szopatása, azaz kordában tartása. Most megyek építeni a következő fortress-t, mert elegem van a hulló hajóimból. A többi eddig bevált.
    Egyébként szerintem nincs annyira túlterhelve a gépem, bár biztos jobb lenne egy nagyobb teljesítményűn. Igazából vehetnék most is egy csúcsgépet, de minek? A valóságban az nem hoz pénzt...olyanba fektetek, ami a valóságban is hoz.
  • RJoco
    #6323
    Van egy nagy csoportos állomás halmazom. Olyan, mint egy komplex, csak hajók szállítják az anyagokat. Igazán nem hasznos.
    A komplexek vagy nekem gyártanak vagy hajókat gyártok és csak hajókat adok el, mást nem.
    Ha mégis valami oknál fogva mást is eladnék, akkor majd idejön a vásárló, fölösleges szállítót fenntartanom ezért.
    A hajók hozzák a legtöbb lóvét. Abból meg úgy lehet nagyon jól meggazdagodni, ha a közelben lévő faj hajógyárát meghackeljük és egy darabig nem fog tudni gyártani. Így mindent nálunk akar majd gyártatni. Másik megoldás, ha "véletlen" kilőjük a gyártó modult. Csak aztán gyorsan el kell húzni onnan és egy darabig nem szabad arra járni. Viszont +30-as repunál nem lesz akkora gáz. Antigone Memorial-ban így adtam vissza az Argonoknak a rendszert. Kilőttem a Paranid városházát. Talán 1-et sem vesztettem a repuból. Ha jól emlékszem, akkor egy lövés elég volt a Terrán sínágyúval.
    A komplexeimhez legalább 100 nagy bányász van hozzárendelve.

    Lehet, hogy nálad a kevés proci kapacitás miatt van ennyi várakozó hajó?
    Nekem ezzel még nem volt gondom.
    Persze van, amikor beragad valami, de csak ritkán. Nagyon ritkán.
  • kisiku
    #6322
    Én manuálisan kereskedek, hiába adok kereskedőt állomásnak, az nem olyan hatékony, ráadásul fogynak. Nálam ritka, hogy a gyáraim raktára tele van, én mindent eladok vagy felhasználok. Most nyitok egy újabb bányászati központot, amit az egyik erődömből alakítok át.

    Bányászt adhatsz hozzá, amennyi jólesik, az a termelékenységet növeli. Én viszont azt vettem észre, hogy az működik, ha előbb odaküldöm a hajót az állomásomhoz és csak utána rendelem hozzá bányászni, mert van hogy meg sem mozdul, ha csak simán hozzáadom a gyártás után.
    Utoljára szerkesztette: kisiku, 2022.12.16. 08:29:00
  • kisiku
    #6321
    Igen, tudom. Ez az alap beállítás, azaz mikor november elején megvettem a Split és a Terran DLC-ket, ez egy -15-ös állás volt a TER-ral szemben. Azóta javítottam már rajta egyet :)
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Azt a bizonyos küldetést, melynek a végén adatokat kellett kilopni az Earth Torus maradványából, megcsináltam, azóta nem kaptam másikat, de azzal a PIO bízott meg.

    Tegnap csak 2 órát tudtam játszani, éjjel 1 volt, mikor abbahagytam...6-kor meg már kelek.Van még egy küldetés, amit félbehagytam, most valami gyors űrhajót kellene leszállítanom valakinek valami versenyhez.
  • RJoco
    #6320
    Gondolom akkor végigjátszottad az alapsztorit, különben a HOP kiírtja a PAR-t. Legalábbis nálam ez lett volna.
    A repukkal nálam sincs gond, mindenkivel jóban vagyok, akikkel csak lehet. Vagy majdnem mindenkivel. Nálam van ZYA, ők a fő split frakció. A CAB ellenség, de sok vizet nem zavarnak. Ha jól emlékszem, akkor Istvánnál a ZYA eltűnt és neki a CAB a barátja.
    A terrán repud nagyon nem áll jól. Érdemes lenne kicsit belevetned magad a küldikbe. Az hamar javít a helyzeten.
    Nem írom meg, hogyan indul, legyen meglepetés. Figyelj a Boron szövegelésére ;)
    Persze, ha kíváncsi vagy rá, akkor leírhatom.
  • mindero
    #6319
    Azért még tud érdekes hibákat produkálni a játék: eltűnt az egerem egyszer csak, újra kellett indítani.

    Hány bányászt érdemes egyébként hozzárendelni az állomásokhoz? Nekem kb 20 van, de állandóan tele a raktér. Most beállítottam hogy adjanak el valamennyit, kíváncsi vagyok hogy sikerül-e.
  • kisiku
    #6318
    Így már világos, nekem is van, fel is tuningoltam.
    Mindjárt mondom, hogy kivel, hogyan állok. Én nem vetettem bele magam pl a Split vs Argon háborúba, próbálok mindenkivel jóban lenni. Nálam így néz ki a repu:
    ALI: +17, ANT:+30, ARG+30, BUC:-15, FAF:-10, FRF:+23, PAR:+30, HAT:+24, HOP:+30, KHK: -30, MIN: +24, SCA: -5, PIO:+16, TEL: +30, TER: -14, XEN: -30, YAK: -25, ZYA: +25

    Az alapjáték sztorijait játszottam, nálam eléggé kiegyenlítettek a fajok. Az újakat most segítem hozzá, hogy megerősödjenek.
    A Terranokon értelemszerűen dolgozom, hogy javuljon, csak most inkább a Xenon inváziót próbálom letörni egy kicsit.
    Majd ha nagyon unatkozom, akkor belemegyek egy-egy hadjáratba is.
  • RJoco
    #6317
    A Rattlesnake csörgőkígyót jelent, de Istvánnal csak csörgőnek hívjuk őket.
    Az FRF egy Split kalóz frakció. Lehet, hogy nálad nincs. Vagy nem lesz. Ez attól függ, hogy milyen utat választasz a Split Vendetta küldetéssorozatában. Istvánnal nekünk külön utunk volt, így a frakciók sem egyeznek pontosan. Bár asszem FRF van mind a kettőnknél.
    Az SCA hajók nem támadnak építőt, csak szállítót, ha van rakománya. Meg állomásokat fosztogatnak. Ha nem támadok rájuk, akkor alapvetően nem támadnak rám. Az FRF nem egészen ilyen.

    Sokat beszélsz a háborúról, meg a harcról. Én meg azt nem értem, hogy nem veszed vagy vetted észre a HOP tevékenységét.
    Ha jól tudom, akkor ez az alap sztorihoz tartozik. Vagy már megcsináltad és akkoriban még nem olyan volt?
    Nálam az Argon-okat nagyon durván visszaszorították. Talán pár rendszerük maradt. Gyakran csináltam, hogy láttam, melyik szektorban ténykedik a HOP, aztán gyorsan odaépítettem egy városházát, így miután lerombolták az adott fajét, enyém lett a szektor.
    Miután lezárult ez a rész, békesség lett. Természetesen a rendszereket nem adták vissza.
    Itt is Istvánnak van olyan frakciója, ami nálam nincs.

    Az, hogy a Xenon és Kha'ak mindent támad, egyértelmű. Ez szerintem minden részben így volt. Az, hogy az egyéb fajok milyen erősek, már más kérdés. Lehet, hogy nem jó az anyagellátásuk és nem tudnak megfelelő mennyiségű hajót gyártani. A HOP jól fel volt szerelve. A Split a megjelenés pillanatában - vagyis amikor megvetted a DLC-t és bekerült a játékba - kezdett el fejlődni. Volt pár alap gyáruk, mint a hajógyárak. Ezekhez elkezdték felhúzni a szükséges ellátó állomásokat. Hajókból is csak minimális volt nekik. Szóval nem csoda, ha a Xenon úgy ledarálja őket. Nekik a te játékodban elég sok idejük volt a fejlődésre. Ha újra kezdenéd, valószínű, hogy kiegyenlítettebb lenne a helyzet.
    Én a Yaki szálat úgy csináltam meg, hogy a Splitek már lőtték az egy szem állomásukat mikor a küldetést adtam le. Gyorsnak kellett lennem, mert mindegy volt, hogy ki lövi ki az erősítőt, a sztori abban az irányban haladt tovább. Számomra egy igencsak izgalmas esemény volt, hogy megszerezzem az egy szem Yaki hajó tervrajzát, amihez jó repu kellett, vagyis az erősítő nem pusztulhatott el idő előtt, de az árulkodót is meg kellett állítanom, hogy a Terránok se haragudjanak meg rám.
    És tényleg. Az, amikor megy a sok szövegelés, hogy milyen ügyes voltál, közben meg az ablakon kinézve látod és hallod az állomásba csapódó lövedékeket és azon izgulsz, hogy fel ne robbanjon, amíg rajta vagy. Igazán nem is lehet leírni az érzést. Át kell élni.
  • kisiku
    #6316
    Az még rendben is van hogy mindent lőnek, mert elvégre ez a természetes. Igazából résen kell lennünk, és megakadályozni, hogy az ellenfeleink ne tudjanak túl nagy hatalomra szert tenni. Én nem fogok senkit ok nélkül megtámadni, de pl a Xenon-t nem érdekli (gépek,örök ellenség,stb)
    Inkább az zavar, hogy tehetetlenek a baráti fajok. Lehet hogy direkt így van, és kell a játékos által adott plusz, de mindennek mozgatórugója a háború itt a játékban, különben nem menne a gazdaság sem.

    Még egy dolog: áruld már el mik azok az FRF csörgők? Egy régi magyar mozdonynak volt a beceneve a csörgő, asszem az M41-nek,de itt mire gondolsz?
  • RJoco
    #6315
    Nem a hajók legyártásával van a gond, hanem, hogy nem akarom elveszíteni őket, mert miért kellene, ha meg lehet oldani másképp. Ráadásul szállítót, építőt ne lőjenek már ki.
    Ha elhullik pár harci madár harc közben, az nem érdekel. Mondjuk mikor csak úgy beúszik a Xenon állomás alá, mert hülye a kapitány, és szétlövik, miközben segítségért ordítozik, akkor én is ordítozom.
    Viszont Xenon nálam már nem támad meg semmit.
    Ellenben az FRF csörgők igen. Egy szállítónál még megértem. De egy építőt miért támad meg? Valami, valahol, valakinél nagyon félrecsúszott.
  • kisiku
    #6314

    Jó, jogos...afrikában még homokseprő sincs, ott az hozzátartozik a "fílinghez". Ott olyan a közlekedés, hogy ha itt úgy vezetnék, akkor nem a jogsimat vennék el, hanem sittre vágnának. Gáz, fénykürt és sima kürt. Ez a három kellék az autóhoz. A fék opcionális. Táblák nincsenek, a kresz könyv kb 40 oldalas, itthon 400...
    Sebességkorlát van, csak nincs tábla, amire rá lenne írva. Időnként egy-egy nagyobb városban van kereszteződés lámpával, de mivel az elveszi a rendőr munkáját, így kikapcsolják és cserébe rendőrt raknak be. Így dugó lesz,de lesz munkája egy embernek.
    Traktor, kamion, dömper,kis- és nagy teherautó ugyanott közlekedik, nincsenek kitiltva sehonnan sem. Ahová befér/elfér, oda mehet. Kb mint itt a játékban

    A sebességet úgy tartják be, hogy 80 km/h a max főúton, ha előz, akkor 80-nal előz. Ha a másik is 80-nal megy, akkor egymás mellett mennek addig, amíg az egyik nem lassít.
    Így volt pl amikor 13 órás autóbusz útra vállalkoztam (egyedüli fehérként a buszon). A buszunk így előzött, továbbá minden ami szembejött és kisebb volt a busznál, azt ledudálta, lelökte, lefényszórózta. Ha ugyanakkora volt a szembejövő, akkor visszajött a saját sávjába.
    A traktoros megoldás ott is hasonló mint itt, bár többen kerülik ki, mint itthon.

    Ennyit a kenyai közlekedésről.

    A tippeket köszönöm, lehet hogy fogok alkalmazni párat, de legalább megnézem őket.
    Igen, teljesen jó a teleport én is szeretem. Hogy mennyire elfelejtettem azt, hogy meg is tudnám menteni a transzportomat...basszus! Jó, ingyen gyártok hajókat (4 fullos hajógyáram van,saját alkatrészellátás,stb), de tényleg. Ezentúl vissza fogok térni erre is.
    Csak akkor jön a "Something hit us..." ha Xenon K vagy valami nagy támadja meg. A kicsikre nem jön segítségkérés és úgy tűnik, hogy nem a Defend commanderrel fogom eztán hozzáadni a nagy transzporthoz a vadászokat, hanem Intercepttel, mert az hatásosabb figyelem elterelésre.
  • RJoco
    #6313
    Múltkor volt panasz a semmiből megjelenő Xenon hajókra, pedig nem a semmiből jelennek meg.
    Viszont ilyen semmiből megjelenő faj a bolygónkon is van. Úgy hívják őket, hogy Paraszt. És traktorral közlekednek.
    Ma volt, hogy mentem nyugisan a MM felé és épp arra gondoltam, de jó nyugis a forgalom, az irodisták még nem végeztek, a parasztok is a földeken dolgoznak. Kb. 5 másodperc múlva előttem termett egy zöld traktor benne a paraszttal.
    Kapásból te jutottál az eszembe kisiku :D
    Sajnos a mi bolygócskánkon nem lehet ratatát szerelni a kocsira, így több km-en keresztül mehettem utána, mert előzésre nem volt lehetőség.
    Ráadásul van a bolygónkon egy másik idegesítő faj is. Talán a Kha'ak-hoz lehetne hasonlítani. Ők a jómadarak, akik nem képesek legyőzni egy parasztot sem, akkor sem, ha tiszta a terep. Ráadásul ebből kettő volt köztem és a trakesz között.
    Tegnap hasonló volt a szitu, csak hótoló mögé állt be két jómadár. Mondjuk a hótoló kicsit szélesebb volt a szokottnál és éppen elfért a sávban, ha nem jött szemből senki, akkor át is lépte a felezőt.
    Szemből sehol senki, úgyhogy hátulról előre mentem, a hótoló meg helyet hagyott, hogy elmenjek mellette. A két jómadár, meg ott maradt mögötte.

    Afrikában legalább nincs hótoló. Homoksöprő van? Vagy ott is majdnem mindenki nyugisan beáll a másik mögé?
  • RJoco
    #6312
    Jumpdrive helyett ott a teleport. De autopilótával és egy gyors hajóval, meg az autópályákkal viszonylag elég hamar oda lehet érni mindenhova. Ha meg elég nagy iparmágnás lettél, akkor akár minden szektorba beállíthatod a kedvenc hajódat és csak rá kell teleportálni.
    A teleport már csak azért is hasznos, mert a hülye szállítók gyakran ritkán szólnak, hogy lövik őket. Ráteleportálsz és az IS előnyeit, meg a pilótatudásod kihasználva adott esetben sikerülhet megmentetni. Persze ez sem mindig működik.

    Az jó, hogy te meg vagy elégedve a konfigoddal. Csak ez számít. Én azért örültem, mikor a 6. generációs i7-est egy 5950X-re cseréltem.
    Aztán az is dobott valamennyit, mikor a 980 Ti-t cseréltem újabbra.

    Először én sem akartam mod-okat használni. De az M-es hajók hangja tényleg szörnyű. Aztán meg jól jön az is, ha nem kell a rendőröktől félnem tiltott áru miatt, így minden hajón van egy tuti rekesz, amit nem fedeznek fel. Ez Reunion-ban is így volt. Van, aki szereti ezt a minijátékot én nem. Aztán ott van amelyikkel egyszerűen magamhoz tudom húzni a cuccot és máris a raktérben van. Vagy 3 km-es körzetben szedi össze? Már nem is tudom. Persze van aki szereti ezt a végeláthatatlan farmolást is. A megnövelt radarokkal vigyázni kell, mert az mindenkinek megnöveli a radarját. A terrán dlc-ig használtam is. De az egyik sztori feladat megcsinálhatatlan, ha be van kapcsolva.
    Most csak így a legfontosabbak jutottak az eszembe.
  • kisiku
    #6311
    Örülök, evés közben jön meg az étvágy

    Nekem a jumpdrive hiányzik, az jó volt.Nézd, ki fogtok nevetni, de én egy 4. generációs I5-tel tolom és egy 6 gigás GTX 1060-nal, nekem egész jó. Ahogy hallom nem sokkal jobb, ha negyedmilliós procid van, tehát nem nagyon bánom, hogy nem költöttem egy millát egy új gépre. Igen, erőforrás igényes, István ódákat tudna erről zengeni...én megelégszem vele, ezt tudja, még úgyis fut, hogy régi a gépem. Az utóbbi időben el-el költögettem egy kisebb kocsi árát az afrikai utazásaimra, illetve a családra, úgyhogy a géming nálam háttérbe szorult. Persze abbahagyhatatlan játék, ez volt az oka, hogy 2020 januárban abbahagytam, majd most 1 jó hónapja kezdtem újra.Úgyhogy nálam is volt több, mint 2 év kihagyás.
    Utoljára szerkesztette: kisiku, 2022.12.13. 11:17:32
  • kisiku
    #6310
    Akkor ezek szerint nem egyedi az észrevételem. A rezervátum kifejezés nagyon találó! Az összes olyan helyen, ahová raktam, megoldódott a probléma. Persze fogok hagyni azért nyitva is, hiszen ha nem lesz ellenfél, akkor nem fogy az űrhajó, ergo nem kell új, de ezt kordában kell tartani. Ami nálam van, majdnem a pokol.
    Az északi Split szektorok majd' mindegyikét elfoglalták a Xenook Matrix 598-tól Tharka's Cascade-ig. Most e kettő közé szabtam gátat, megnyitva egy biztonságos folyosót kelet és nyugat között. De ezek a faszok képtelenek rá, hogy egyedül megoldják. Töketlenkednek. Amikor még csak 10%-os Def.Platform, mert nem kezdték el építeni, akkor kell szétlőni, nem, amikor elkészült és működő...
    Tegnap pont egy ilyennél hagytam abba éjfél után.
    Nem használok modokat, még ha azt is írja a program. De valószínűleg fogok, ha olyat találok, ami javítja, de még nem csalás.
    Utoljára szerkesztette: kisiku, 2022.12.13. 11:10:34
  • mindero
    #6309
    Ahogy elkezdtetek beszélni a játékról én is elővettem újra :)
    Mire kezdtem lassan átlátni hogy mi merre van (nem játszottam 1 éve kb), jött egy áramszünet. Még mindig erőforrás igényes játék ez úgy lászik.

    Arra jöttem rá, hogy nagyon jó ez a teleport, de az immerziót "kicsit" megöli. Nagyon beszűkül a játék általa. Így ha még egyszer újra kezdem majd vro-val, nem fogom használni szerintem.
  • Jóózsf István #6308
    "erődöket építek a Xenon szektorok kapuihoz"
    Valóban ez az egyetlen eljárás. Illetve, ha van elég hajód és esetleg nem probléma, hogy elhullik belőle, vagy használnád azt a mod-ot, amit én, hogy az elhullott RAJBAN LÉVŐ (!!!) vagy gyár alkalmazásában levő hajókat automatikusan újragyártja, vagy gyártatja a játék...

    "végtelen defence drone" Ha nem is végtelen, de kétszázat simán rád küld. Nekem is volt hozzájuk szerencsém.

    Örülhetsz, hogy nem bétáztál. Ott minden egyes frissítéskor elmozdultak vagy az erősödés, vagy a gyengülés irányába. Nálam ennek köszönhetően szinte kipusztultak. De arra konkrétan emlékszem, hogy nagyon keservesen tudták belőni őket egy elfogadható szintre. És én ezt ellenőrizni sem tudom, mert már olyan kevesen vannak, hogy nem tudnak számottevő kárt okozni. Vagy lehet, hogy tudnának, de nem jöhetnek ki a rezervátumukból!
  • kisiku
    #6307
    Szép jó reggelt.Azért az elmúlt néhány nap tartalmas volt részemre mármint a játékban.De egyre több dologra rájövök szép lassan. Szóval az én univerzumomban a Xenonok elszemtelenedtek és elfoglaltak jó néhány Split szektort, amire képtelen voltak az őslakók választ adni. Először megpróbáltam a csendőrt játszani, de csak addig volt jó, amíg maradtam a szektorban.
    Aztán jött a gondolat, hogy a Xenon Shipyard-ot kellene elpusztítanom, de az sem volt jó megoldás, meg itt derültek ki nekem dolgok, hogy mennyire alkalmatlan jó néhány parancs.
    Így maradt az eddig egyetlen bevált dolog: erődöket építek a Xenon szektorok kapuihoz, így minden belépőre halál vár. Egyből meg is indult az élet, jönnek a telepesek, alakul a kereskedelem,stb...Mindez 3 napi játékomba került.

    Jöjjenek a tapasztalatok:

    - Sok lúd disznót győz. Mondjuk ez eddig is evidens volt.
    - A Coordinate Attack még mindig nem világos és nem működik nekem.
    - A Guard until further notice az egyik legjobban használható és működő parancs.
    - 6 romboló is képtelen 1 Xenon K legyőzésére, hacsak nem segítek nekik. Mindegy, hogy ott vagyok vagy nem.
    - Az űrállomás elemei pont olyan sorrendben fognak felépülni, ahogy te a 3D tervezőben csinálod. Ezt eddig is tudtam.
    - A Xenonnal kapcsolatban a gép hajlamos a csalásra (hirtelen a semmiből feltűnő űrhajók, végtelen defence drone és néhány másodperc alatt megépülő űrhajók...
    - Javult a Xenon AI-ja, ahogy támadom az egyik állomásukat, jön az erősítés.
    - Az összes faj gyenge a Xenonhoz képest. Képtelenek segítség nélkül önmagukat megvédeni. Ahogy kiteszem a lábam egy baráti szektorból, már látom, hogy épülnek a Xenon Defence Platformok és a alig-alig tudják a fajok megakadályozni nélkülem.

    Úgyhogy gyakorlatilag a kiszorítom/beszorítom stratégia működik. Egyelőre ennyi.
  • kisiku
    #6306
    Igen a UI... Olyan Excel-táblás beütés a térkép. De a PC-s világ azért jó (meg főleg ez a játék), mert lehet foltozni. Olyan mint az utak kátyúzása.
    Nem újat csinálunk, csak a meglévőt foltozzuk, talán kicsit javítunk rajta.
    Nekem borzasztóan hiányzik, hogy régen amikor hajót hívtál, volt lehetőség parancsok kiadására. Ma annyi van, hogy "join my squad", "where is the ..." akármi/akárki vagy hogy "you are fired"
    Tehát nincs olyan, hogy csata közben "gyere, segiccsé' má nekem, me' mingyá meghalok". Nincs olyan sem, "álljál má' le és csináld amit mondok!"
    S tényleg, minden alkalommal minden hajót újra kell assign-olni, hogy csináljon valamit...az állomásokhoz rendelt hajók egy idő után leállnak, meghülyülnek, nem csinálják, amit mondok, amíg újra nem rendelem valamihez.
    Régen az assign is annyi volt, hogy hívtam egy hajót, majd feldobta a listát hogy mihez akarom hozzárendelni. Most keresgélni kell azt is, majd várni néhány mp-et, amíg megérti, hogy én mit akartam.

    Maga az irányítás még okés, bár dzsojsztik-ot utoljára 1999-ben használtam, de még talán kontrollerrel megpróbálnám.

    Apropó, ez csak mellékes: a minap megkaptam otthon a "play with your girlfriend" -et, ezzel jelezvén felém az asszony, hogy mindig sokat ülök a gép előtt és egy női hang beszél hozzám (ez a X-ben a computer hangja)
    Sajnos tényleg addiktív, azaz függőséget okoz a játék, tegnap nem játszottam vele, voltak is elvonási tüneteim (jaj, vajon mi lehet a gyáraimmal?! )
  • Jóózsf István #6305
    X3 még dzsojjal ment. Ribörsznél megölték.

    Azt én is érzem, hogy a franc vegye elő a kormányt a hófutózáshoz, amikor majdnem ugyanazt az élményt tudom hozni kontrollerrel. Az erő visszacsatolás meg agyrém benne! Tizennégymillió csúszka és kapcsoló. Végtelen beállítási lehetőség. ...akinek két anyja van!
  • RJoco
    #6304
    Én sem Hotas-szal játszom, pedig van itthon.
    Azért nem azzal játszom, mert kb. egy külön asztal kellene hozzá.
    Az Elite az elején még nagyon jó volt a maga egyszerűségével. Az SRV-t sem volt igazán nehéz ráprogramozni.
    Viszont, ha rendszert kellett keresni, akkor már kellett legalább a billentyűzet. Aztán jött a szkennelős játék, guardian site, meg az egyebek.
    Az X4 irányítása alapból bonyolultabb, mint az Elite volt. A menedzselést nem fogod megoldani egy hotas-szal. Ahhoz kell az egér, adott esetben a billentyűzet. Mindezt ergonomikusan megoldani elég nehéz. Nagyjából egy másik asztal kell. Mert az sem járja, hogy 5-10 percig készülök elő minden egyes játék előtt, aztán még el is kell pakolnom. És mindent pont ugyanoda kell tenni, ahol korábban volt, mert ilyenkor már nem kell figyelni, az automata motorikus funkciók tudják, hogy melyik gomb hol van és azt nyomod le, amit akarsz.
    Aztán lehet, hogy másnál nem ez az ok. Nálam ez. Maga a HotasX nem volt drága, 50 €. Bár mostanában nincs használva, Elite-be bele ment pár száz óra és jól működő állapotban tettem el. Azóta nem tudom, mennyi lett az ára.
  • saba30
    #6303
    Vagy szimplán az EGO arra vár, hogy Op rendszer szinten, virtualizációval oldják meg a magok összefogását, ami az alkalmazás teljesítmény kérése alapján ossza az erőforrást. Van ez irányú fejlesztés. Ezzel megspórolható alkalmazások ilyen irányú időigényes optimalizálása.