4276
Egosoft X4
  • TokraFan
    István véleménye mérvadó, mert ő már nagyon kimaxolta a játékot.
    Nálam egyelőre stabilan megy egy 1070 ti-vel és 2db Xeon CPU-val. De én még nem rendeztem hatalmas csatákat, szóval nem tudom, bírja-e majd azt is...
  • mumoka 2012
    xenon foglalásra is van mod xd a másik a 2018-9 es modok is menek 95% a 3.20 al
    csinálsz 1 könyvtárat az aktuális modok rol amit használsz és nincs kavarodás e-nyi az egész.
    Utoljára szerkesztette: mumoka 2012, 2020.06.13. 19:46:33
  • RJoco
    Akkor az is felejtős.
  • Jóózsf István
    Így van. A Viking is mod.

• RJoco
    Jelenleg ez a majdnem legerősebb CPU a piacon. Csak azért majdnem, mert a 3950X elveri :D
    Szerintem Istvánnak egy ilyen kellene.
    Bár játékok terén az Intellel több FPS kihozható, de csak pár képkocka az eltérés. És ennek a játéknak kell a számoló teljesítmény.
    A Super is jó lesz szerintem. Ha kevés lenne hozzá a proci, akkor egy 2600 már kihajtja.
    Én biztos, hogy nem vennék piros kártyát. Egyrészt, mert több tesztben is láttam, hogy baj van velük, másrészt, mert a kommentekben írják, hogy ezt állítsd be, meg azt és akkor tök jó lesz. Persze. De ki az, aki egy vadi új kártyát állítgatni akar? Meg a netet bújni, hogy mit is kellene állítani? De most komolyan?

Az X3-ban nem tudom, hogy mi volt olyan jó. A motor pont olyan gáz volt, hanem gázabb, mint itt. De lehet, hogy ugyanaz.
    Főleg, ha fenn volt XTM, márpedig anélkül kihalt volt az egész.
    Nem is tudom hányszor használtam ki azt az előnyt, hogy én magam lődöztem egy K-t, mert a K-ból jövő lövedékek fele elveszett. A proci nem tudta számolni és eltüntette. Kevesebb sebzés ért.
    Én mondjuk el vagyok ennyi rendszerrel is. Így is van, ahova szinte sosem megyek. Nagyon kiesik.
    Arról nem is beszélve, hogy a hajók mennyit tudnak bénázni.
    Nekem a kockás elrendezés jobban hiányzik.

Ma többszörös csalódás is ért a játékban.
    Sajnos sem I-t, sem K-t nem lehet foglalni. Pedig ott volt két K és egy I, szépen lefegyvereztem őket, de semmi. Hívtam a két eltulajdonított hajómat és szétlövettem velük. Mondjuk az I 5 pajzs generátorral igencsak erős volt. Miután 2 generátort lerobbantottam, már sokkal könnyebben ment a dolog. De ebbe mondjuk az is belejátszott, hogy a hajóim jól ellőttek a fenébe.
    Cserébe a pusztításért, senki nem fizetett egy fityinget sem.

Ma elkezdtem felépíteni a Claytronics gyártó üzememet. Valamilyen oknál fogva, többszörös elfelejtés után csak sikerült utolsó mozzanatként felbiggyesztenem a napelemeket. És a csalódás ebben az, hogy nem tehetem az építési sor elejére. Pedig olyan helyen van, ami már meg volt épülve. Így semmi nem kezd el gyártani, míg folyik az építés.

Az a Viking hajó ugye szintén mod?
  • tom36
    Remélem mire oda jutok javítanak rajta, bár nem sok esélyt látok ilyen optimalizálásra. Az X3 olyan jó volt még ilyen téren. (és még pont arról álmodoztam milyen jó lenne még pár tucat rendszer, de már tudom miért nincs)
    Ránéztem a procidra benchmark-on és ott helyben lemerevedtem
  • Jóózsf István
    Abban az árban nem feltétlenül kell zöldnek lennie a VGA-nak. Sőt! Ha pirosat szoktad meg és nem könnyen váltasz, akkor csak kellemetlenségeket okozol magadnak!
    Azon felül. a játék CPU nehéz! Egy ponton túl mindegy milyen VGA, mert CPU fog letérdelni!
    Nyilván szükséged van egy újabb vga-ra és az a problémádat meg is oldja, de az csak az első lépcső lesz.
    Sokszor kiveséztük már ezt a témát. Nem nagyon tudnék újat mondani.

És akkor a kegyelem döfés.: Nekem 3900X-em van és NEM ELÉG! Egyszerűen azért, mert ennek a játéknak semmi nem elég! Illetve, egy bizonyos szintig igen, (párszáz óra) de ha elkezdesz harácsolni, mint én, akkor... Fejvakarás, hajtépés, csendes sírdogálás... reggelig folytathatnám!
  • tom36
    Thx
    Alapból az RX5500XT -t néztem de végül életem első Nvidia VGA-ját fogom venni egy 1660 SUPER képében ha úgy alakul (a TI-s verzió alig jobb de árban drágább)
    Amúgy egy Ryzen 1600x es procim van ami elég is lessz (a VGA-m csak idéglenesen lett véve már vagy 2 éve)
    Ezek szerint gond nélkül elég lessz amit kinéztem
    Kössz mégegyszer is.
  • RJoco
    Hali!

Az enyém a 34. helyen van, de már nem kapni újat.
    A 1660-ról sok jót hallok, de abból is a TI-t lenne érdemesebb megvenni.
    Egy 2060-nal már szépen elfutna a játék.

Nekem a 980 Ti-vel nem szokott 40 FPS alá menni. Sok helyen még a 100 is megvan. De én extrém felbontást használok. 3*FHD széltében.

Arra kell figyelni, hogy a nagyobb kártyát a procinak is ki kell hajtania. De ezt egyszerűen meg tudod nézni, mikor megvan a nagyobb vga.

Viszont nekem még nincs is olyan nagy birodalmam, mint Istvánnak, ő majd megmondja a frankót :)
  • tom36
    Hellósztok

Találkozott már valaki olyan próblémával a játék során, hogy összeomlik majd kilép a windows-ba és arra hivatkozik, hogy kevés a GPU memória ?
    Jó esélyel a szükségesnél jóval gyengébb VGA-m (RX550 2Gb) okozza a problémát, de futattam egy programot ami rögzíti a gép kihasználtságát és a VGA 2GB -os memóriájából 1,5-öt használt csak amikor összeomlott ellenben a 16GB ram-ból 7987 et használt egész idő alatt stabilan (mind ha nem tudná kihasználni a többit). A többi érték nem volt magas.
    A beállítások amúgy minimumon vannak kivéve a felbontás.

Illetve a másik: van valakinek 100k környéki VGA-ja és mi az ill. hogy megy vele ? (most szeretnék venni egy újat ha tényleg ez okozza a problémát, és jól jönne némi viszonyítási alap)
    Utoljára szerkesztette: tom36, 2020.06.13. 15:21:12
  • mumoka 2012
    lehetséges igaz én nem néztem meg pontosan mi az csak a kült néztem meg
  • TokraFan
    Thanks! Fel is dobtam...
  • Kaziking
    Mumo ez nem erősitő ez 1 zenekari equalizer, Legalábbis igy árulták annak idején. Én kisebb bulikat csináltam ott használtam.
    Utoljára szerkesztette: Kaziking, 2020.06.13. 15:02:17
  • Kaziking
    ez az https://www.nexusmods.com/x4foundations/mods/8
  • Jóózsf István
    Jajj, bocs. Azok mod hajók, Split csörgőkígyó és bivaly alapokon. Jobb pajzzsal másik motorral, kormánnyal.
    Beszéltünk már róluk!
    Ja igen. Van "M"-es is, ami sárkány alapon több pajzzsal és nem utolsósorban 80 férőhellyel!!! Vikingnek hívják. Én azzal járok.
  • RJoco
    És ez melyik faj?
    Vagy modolt hajók? Mert akkor még mindig kérdés, hogy melyik hajó fürge és elég legénységet is lehet vele cipelni.

Amúgy érdekes, hogy a sárkánnyal eddig egyik foglalásnál sem kellett sehova állnom. Ahol kiadtam a parancsot, onnan indította a kapszulát.
    Igaz, hogy mindig jó közel állok a cél hajóhoz.
  • mumoka 2012
    xd ez erösitö
  • TokraFan
    Ez melyik mod?
  • Kaziking
    A korábbi audiós off témához, ha valakinek kell szivesen viheti jelképes összegért. kb 20 éve a szekrényben pihen, emlékeim szerint jól müködött.
    http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=108104004102_572383810088.jpg
    http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=174104015048_907902166363.jpg

Utoljára szerkesztette: Kaziking, 2020.06.13. 10:45:18
  • Kaziking
    Én már régóta nem kinlodók a fejlesztgetésükkel, van fenn mod amivel minden legénység szép lassan fejlödik magától. elöbb utobb mind 5 * mindenből.
  • Jóózsf István
    Nálam három Miranda (3x92)
    és egy Leopárd (560)
    A Mirandákban fejlesztgetem őket. Azokban már mind veteránok, a Leopárdból meg feltöltöm az elhullottakat!
  • RJoco
    De milyen mozgékony hajón lehet nagyobb legénységet vinni?
    Mindbe alig férnek.
    Mondjuk ezekben sem volt sok és nem is lehet beléjük sokat tenni.
    De akkor vajon egy építőnek miért lehet 200-as legénysége?

Mindenképp szkennelem, hogy kiderüljön, mekkora foglaló csapatot küldjek át.
  • Jóózsf István
    Az én szomszédom is tudja mikor játszom, de ő inkább a HóFutót szokta hallani!
    A foglaláshoz mindenképp egy (vagy több) mozgékony hajót vigyél magaddal, mert pozícióba is "kell" állniuk a kapszulák indításához. Egyszer én is elkövettem azt a szarvashibát, hogy egy inkarkatuát vittem. Na az fájt...
    Azt még érdemes tudni, hogy mindenképp szkennelni kell a kalózhajót, hogy egyértelműen kiderüljön a hovatartozása. Különben a hatóságok téged fognak elővenni...
  • RJoco
    Közben beragadt a bányászat.
    Megtelt a jég raktár, de a bányászokban jég volt és nem csináltak semmit.
    Silicon és Ore meg már nem volt.
    Ki kellett dobatnom velük, majd újra az állomáshoz rendeltem őket, most teszik a dolgukat.
  • RJoco
    Találtam egy SCA Behemótot. Érdekes mód, mire odaértem hozzá, már Antigonés volt.
    Nem baj, azért leszkenneltem és előjött, hogy mégiscsak SCA-s.
    21 tag volt rajta, ebből 7 katona. Ehhez kevés a sárkány legénysége, gondoltam, hogy hívom a főnixet és friss 21 katonával elfoglalom. Amíg a főnix érkezik, addig én kilyuggatom a csónakot. Ezzel nem is volt gond.
    Megjött a főnix, kiadom neki a foglalási parancsot, erre ott köröz, de amúgy nem történik semmi.
    Mondom NEM LEHET ENNYIRE BÉNA!!!! Vagy inkább ordítottam? A szomszéd tudja...
    Na mindegy, hát akkor erről ennyit, ezzel nem kell hajót foglalnom.
    Kicsit odébb látom, hogy pár kék jel küzd némi pirossal. Xenon-ok. Muksók és Némberek.
    És azt is látom, hogy már csak heten maradtak a behemóton. Úgyhogy mégiscsak a sárkányról indítottam a foglaló egységet. A leosztás pont, mint a főnixnél, csakhogy most a katonáim kezdők voltak. A főnixről vissza is veszem a jó kis harcosaimat.
    A bagázst legyőzték, a hajó az enyém lett, közben a Xenonok is győztek és jöttek felém, de ez nem volt gond.
    A javító drónt elhagyta mikor travel módra váltott. Szerintem a főnixnél is ez lehetett.
  • RJoco
    Ez közel sem ilyen egyszerű.
    Ha lett is volna 3 dedikált bányászhajó, az akkor is fajonként 3. Plusz az sem mindegy, hogy gázt gyűjt vagy kavicsot, erre is külön van.
    Mondjuk, ha jobban belegondolok, akkor megvan a 3 dedikált bányászhajód
    Asszem van S-es méretben egy-egy. M-es méretben biztos, hogy van 1-1, ilyeneket használok. És L-es méretben is van 1-1.
    1-1=gáz-kavics.
    De lehet, hogy S-es méretben nincs, akkor viszont egyszerűsödött is a dolog.
    Vagy mégsem annyira.
    Van Vanguard és Sentinel. Azonos fajnál. Egyik gyorsabb, másikba több cucc megy. De ez a fajoknál is így van. A Teladik rendelkeznek a legnagyobb rakterűekkel, cserébe lomha dögök. A Paranidok nagyon gyorsak, de kisebb a rakterük. Az Argonok valahol a kettő között. A Splitek most így passz. Eddig nem nyerték el a tetszésemet nem harci jármű terén.
    Az L-es méretnek hatalmas a raktere, cserébe sokkal lassabb, mint az M-es. És egy L-es árából több M-es jön ki, amiknek összességében nagyobb a rakterük. Legalábbis bányász hajóknál. És gyorsabbak is. Jobban manővereznek. Nem bénáznak az állomásra dokkolással.

Ahogy hozzárendeled a hajót az állomáshoz, úgy ő elkezd bányászni. Azt sajnos nem tudod neki megmondani konkrétan, hogy mit. A raktárigény beállításával lehet játszadozni.
    Én pl. nem értettem, hogy miért nem bányásznak metánt. Mert nem volt rá igény. És raktér sem. Ahogy lett mind a kettő, máris 3-at küldött az anyagért. Az 5-ből.

A hajófelszerelés nem olyan rossz. Kb., mint Elite. Bemész, megmondod, hogy mi kell, azt kapod. Kivétel, ha nincs nyersanyag, de az nagyon ritka. És viszonylag hamar be is szerzik, de te is beviheted, mert kiírja, hogy mi kell és mennyi.
    Annyi, hogy ugye fajonként vannak dolgok. De az hamar megtanulható, hogy pajzsból Teladi, toronyból Argon.

Amúgy a játék tényleg nagyon jó és már játszható.
    Ahogy Tokra is írja, itt inkább a nyűgök jönnek le. De azért én is igyekszem a pozitív dolgokat is leírni.
    Mint a hajófoglalás, vagy amikor Katikat és Ilonkákat írtok egy M-es hajóval.

Ha nem élvezném, vagy tényleg akkora nyűg lenne, már rég abbahagytam volna. Van egy rahedli másik játékom, amit majd egyszer szeretnék kipróbálni.
    De ez most beszippantott.
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2020.06.12. 16:33:43
  • TokraFan
    Pedig nem gáz már a játék, sőt! Én is töröltem a megjelenés után a gépről, és még a 2.60-nál sem győzött meg, de most le se tudok jönni róla. Vannak apróbb hülyeségei, de ennyi már az X3-ban is volt és ott sem akadályozott meg abban, hogy 3000+ órát belenyomjak az életemből.

Nem rábeszélni akarlak természetesen, de a fórumból főleg a negatív dolgok jönnek le, mivel itt elsősorban mindenki a nyűgjére keresi a választ. Az kevésbé jön át, hogy egyébként marha jó szórakozás ez a game, mert arról minek írjunk napi szinten, ami működik!? 4.0 még egy év szerintem, ráadásul biztos lesznek abban is még hibák, tehát ha mindent ki akarsz várni, akkor az még eltart egy darabog. :-)
  • Caliph
    jól telibe bonyolítják sajnos..berakhattak volna inkább 3 dedikált bányászhajót,egy belépő szintűt egy közepest meg egy drága de nagyot és hatékonyat,hozzárendeled egy gombbal az állomáshoz ,másikkal kiválasztod mit bányásszon aztán onnantól rá se kéne nézni,hordja a cuccot ahova rendelve van.
    Én még visszatartom magam a játéktól továbbra is,a fórumot figyelem és vároma 4.0 át :D amit eddig láttam hogy ez a hajó felszerelős akármi abszolúte nem jön be, a rebirth rendszere sztem egyszerűbb és jobb volt,nem beszélve arról hogy a hajók is valahogy jobban néztek ki :D
  • Jóózsf István
    Minden tizedikbe, vagy ha úgy érzed kilencedikbe!

Már mozgásban volt a hajó amikor eltűntek a javítódrónok? Mostanában nem szokott velük gond lenni.

Azt valahogy ki lehet eszközölni, hogy melyik legyen az alapértelmezett eszköz az űrruhán! Csak meg ne kérdezd, hogy hogyan!
    SCA Főnixet még nem is láttam. Nyilván nem jelent semmit, mert olyan hajóval járnak, amilyet tudnak építtetni. Ahhoz meg haverság kell. Így a teladi hajógyár és repertoár kézenfekvő!
  • RJoco
    Tehát öt szektor.
    Ez is kijátszható, csak minden 5. szektorba kell egy raktár állomás.
    A vételi és eladási árakat meg úgy kell beállítani, hogy egymástól vegyék.
    Szerintem egyszerűbb lesz gyárakat felhúzni arra a raktár állomásra.

Megvolt az első hajófoglalásom.
    A Dragon volt épp kéznél, mind a 6 legénységi taggal. Plusz a kapitány.
    Egy SCA főnix ácsorgott az egyik szektorban magányosan. Gondoltam ránézek.
    Csak 9-en voltak rajta. Úgyhogy szépen leamortizáltam, ahogy kell. 10-20% körül a hull. Bőszen tolta is ki a lézer tornyokat, nem győztem irtani őket. Én elbújhattam volna, de, ha elfoglalom a hajót, akkor azt kezdik el lőni.
    Átküldtem 3 veterán katonát (úgy látszik akkor is fejlődnek, mikor csak én lövöldözöm a hajóval) és két javítóst átminősítettem katonának. Így 5-en mentek 9 ellen.
    Győztek.
    A javító drónok igencsak lassan dolgoztak, besegítettem a hajtóművekbe. Erre eltűntek. Valahol elveszhettek vagy nem tudom. Először ott voltak az infó panelon és dolgoztak is, aztán meg már az infó panelon sem voltak. Úgyhogy én javítottam fel a hajtóműveket.
    Szóval nagy nehezen becibáltam a hajógyárba. Még próbálgattam javítgatni rajta itt-ott kézzel, de nem mindent lehetett.
    Úgyhogy ráköltöttem.
    Feltöltöttem legénységgel, a Dragon-t is.
    Így most megvan az első csatahajóm.
    És a parásabbaknak csak halkan jegyzem meg, hogy a nagy shield generátorokkal nem vacakoltam, kiszálltam és lerobbantottam a francba bombákkal. Utána már egyszerű volt lelőni a pajzsot.

Néhol azért kicsit hülyét kaptam. Mikor kiszálltam űrruhában és egy korábbi kiszállásnál már átváltottam a javító lézerre, újbóli kiszállásnál már megint bombán állt a rohadék. Elpazaroltam két bombát. Érdekes, ha hajóról hatástalanítom, akkor vissza tudom szedni, ha szkafanderből, akkor elenyészik a semmibe.
    Míg lezongoráztam, hogy mit szeretnék a hajóval, addig a köcsög kapitány kidokkolt. Utána meg bénázott a visszadokkolással, úgyhogy megint nekem kellett bedokkolnom.
    Lehet, hogy egy mérnök nem az igazi kapitánynak. Végül is ezt már a Star Trek-ben is "elmondták". A mérnök maradjon a motornál...

Érdekes mód az SCA-nál nem esett a központi repum. Egy másik hajó szintén -5 volt. Annak ellenére, hogy egy főnixet már lelőttem korábban és most ezt elfoglaltam. Illetve lelőttem egy másik kis hajójukat is, mert épp molesztált egy Teladi szállítót, de már késő volt. Megsemmisült mind a kettő a végén.
  • Jóózsf István
    Max áron veszem SAJÁT MAGAMTÓL!!!

A bűvös öt szektoros távolságot nem hághatjuk át. Azon belül meg amit tud a kapitány, vagy a Gazd.Ig,
    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2020.06.11. 19:19:34
  • RJoco
    Igen, ezen gondolkodtam én is. Viszont milyen messzi küldi el az állomás a hajóját?

Ha max áron veszed a cuccot, akkor az annyira nem éri meg. Persze, ha egyáltalán nincs és kell a végtermék...
  • mumoka 2012
    nem értem még mindig miért nem tudok menteni ha új játékot indítok nincs tippje senkinek sem?
  • Jóózsf István
    A pohár félig üres!

Azon gondolkodom, hogy logikailag sarokba lehet-e szorítani, hogy az ingázás kijöjjön.
    Nu, várjunk csak...
    Létesítesz egy böhöm nagy raktárat, amit felszerelsz bányászokkal (Bányász-bányászokkal!!! ) Akinek szánod a nyersanyagot, annak szintén adsz bányászokat, de kereskedésre állítod. Letiltod mindkét, vagy akár több létesítményt, hogy az adott cikkel csak saját berkeken belül kereskedhet. A felhasználót maximum árra a raktárat egy ruppóval alacsonyabbra állítod... Elméletileg így működhet! (Én egyébként is maximumra húzom a nyersanyag beszerzési árakat, mert vannak auto-bányászaim, akik be-besegítenek a komplexeknek beszerezni a nyersanyagokat)
    ...És készítesz oda egy százas pézsét, mert a bányászhajóid csak szállítanak!

Az érc - gáz lerakat nekem is eszembe jutott, de valamiért el is vetettem. Csak már gőzöm sincs miért!

Részemről pattanhatunk. Döntsétek el!
  • RJoco
    Ez oké, de miért kell elpazarolnom akkor egy képességét?

Amúgy hiába adom az igazgatónak, mert olyan opciót nem találtam, amivel két állomásom között tudnám ingáztatni.
    Kivétel, ha játszom az árakkal, de e két állomás több, mint két rendszer távolságra van egymástól, szóval...

Amúgy is a manuális ingáztatásra gondoltam.

De végül is ott lehet, hogy jobb helyen lenne a központ, mert csak egy gyorsítós és pikk-pakk elérik a sztrádád, nem úgy, mint a HQ-ról.

Akkor nem használjuk a PH-s fórumot?
    Fölöslegesen nem nézegetem...
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2020.06.11. 17:48:23
  • Jóózsf István
    És ha a bányászhajókról leveszem a bányászlézert és átkeresztelem őket, akkor mi lesz belőlük?
    Bocs. Mindig is szerettem volna pedagógus lenni(Egy frászt! Most is az vagyok, csak felnőtteklet oktatok a munkahelyemen józan paraszti gondolkodásra, mert némelyiknek a 2+2=5.5)
    Szóval. Az ne tévesszen meg, hogy bányásznak hívák őket, mert ha nem bányászként adod a gazdasági igazgatónak, akkor eszébe se jut bányászni, hanem szállítani fogja ide-oda az érceket, vagy a gázt!!!!
  • RJoco
    Link a prohardveres X4 fórumhoz.
    Nem logout-os.

Térkép nézet jobb oldalt fenn a szűrőket beállítva tudsz bizonyos árukra szűrni.
    Olyankor csak azokat teszi be.
    Ha teljesen lekicsinyíted a képet, akkor kb. minden állomást figyelembe vesz. Felülre, kékkel a legdrágábban vásárló állomást írja, míg alulra, sárgával a legolcsóbban eladó állomást. Közvetlenül így is tudsz venni és eladni, nem kell megkeresned az állomást, de ha a feliratra viszed az egeret, akkor megmutatja, hogy hol van.
    Az árakat csak akkor látja, ha műholdakat telepítesz az állomások köré, illetve van egy ár elévülési idő is.

A kaját pont úgy gyártják, mint a többit. Kell hozzá alapanyag, amiből elkészül.

Még segítségedre lehet a Shift+H, ami a tutorial-os szekciót hozza be. Ott érdemes a Trade részt végigzongorázni.
    Amúgy térkép nézet középen fenn a sor jobb oldalán a kérdőjel szintén ezt a szekciót hozza be.
  • mumoka 2012
    Lynx nevű hajó az a gond ha ez a mod fent van a többivel nem akar össze férni lehet a mentés is ez miatt van hogy nemegy
  • enproba1
    meg :C valami bug lehet?

kereskedni hogy kell van egy kereskedő hajom és nézem az árakat de mindenhol ugyanaz az ár keszekuszaság nekem ez semmi támpont hogy mit hova kaját hogy gyártják?
  • mumoka 2012
    OK