4276
Egosoft X4
  • RJoco
    A mentésre nem tudok mit mondani. Korábban volt tárgyalva, biztos érkezik megint rá megoldás.
    A többit még mindig nem értem.
  • mumoka 2012
    én azt nem értem miért nem ment save failedet ir a képernyöre a játék ba
    a stending az kell mert nem tud bedokkolni de a zsé meg a mentés került a-ba legalább is volt olyan rész lehet kivették már.
  • RJoco
    Nem értem a problémát.
    Mi köze a zsének és a repunak a mentéshez?
  • mumoka 2012
    és a mentés ? mi a gond
    Utoljára szerkesztette: mumoka 2012, 2020.06.11. 13:12:52
  • mumoka 2012
    az nincs
  • RJoco
    De, ha nem akarom átalakítani, hanem nyersen akarom szállítani?

Mindegy, rádobok pár gyárat, meg némi napelemet.
    Kicsit drágább lesz, de ez van.
    Viszont egy rendszerben megvan mind a 3 gáz és 2 érc. Sőt, még Nvidium is van. Ami gyártáshoz nem kell, de el lehet adni.
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2020.06.11. 13:13:32
  • mumoka 2012
    mert a gyár át alakítja és a-hoz kell a tartály
  • mumoka 2012
    csak az a kérdés ha uj játékot kezdek mért nem tudok menteni ha zsé és 10+ stending van?
  • RJoco
    Vajon ércekre és folyékony dolgokra miért nem készítettek szállítókat?
    Most, hogy van már lehetőség raktározni, gondoltam, hogy felhúzok egy raktár állomást egy bányászásra jónak tűnő helyen.
    M-es hajóval begyűjtöm a cuccot, majd továbbítom a HQ-ba. Viszont nincs rá szállító. Ha meg veszek L-es bányászt, akkor nem kellenek az M-esek, viszont a raktárnak is csak annyi az értelme, hogy onnan hajlandó dolgozni, míg a HQ-tól abba a rendszerbe úgysem fog menni. Viszont míg szállítok a HQ-ba, addig nem bányászik.
    Szóval most ott tartok, hogy akkor már gyárakat is tehetek rá. A költségek csak nőnek és nőnek...
  • mumoka 2012
    hajó tuning érdemes át tanulmányozni
  • Jóózsf István
    Az a böngésződ bűne!
  • RJoco
    Miért logout és miért nem prohardver?
    Egyikbe gond nélkül be tudok lépni, a másiknál meg adjam meg a jelszavam, mert nem tudja fejből...
  • RJoco
    Az FPS egy dolog, de mikor azt látod, hogy két szállítód is kerülő úton megy, akkor már nem örülsz. Pedig a sztrádáról lejöve csak egy gyorsítón kellene átmenni.
    Érdekes mód a harmadik hajó tudta ezt használni, de ott olyan gyorsítást kapott, hogy valamiért 3800 km-re került a célállomástól. 1200-zal repesztve ki lehet számolni, hogy mikor ér oda. Hozzáteszem, hogy a mentésnél közelebb járt a célhoz. De a mocsok játék betöltéskor ilyen baromi messze rakta.
    Idegbajt kapok!
  • TokraFan
    Akkor inkább úgy fogalmazok, minél több _féle_ hajó, szektor satöbbi...Tehát változatosság, ami gyönyörködtet ugyebár. :-) FPS bezuhanást egyféle hajó is képes okozni, ha egyszerre 350db szaladgál belőle a képernyőn.

Most perpill csak 370milliónál tartok, de ígérem rákapcsolok! Innen már tkp. nem lenne nehéz, de mindig elütöm az időt valami marhasággal, legutóbb pl napokig csak a rendszreket jártam, hogy meglegyen mind exploreolva (szép szó?)! Közben meg hanyagoltam a családi gazdaságot.
  • Jóózsf István
    Nofene! Miért nem tudtam? Persze, nem kell mindent tudnom...

Most lehet, hogy hülyeséget írok, de Terran-ok voltak a ribörszben is. Nem az omikroniak voltak azok? Vagy mintha a Devrí-ben is elkóborolt terranok vertek volna tanyát.

Ha most ezt "hallaná" a játék, hogy: "Minél több hajó, faj és rendszer" akkor szemeim előtt egy félénk kutya jelenik meg, ami minden egyes szóra egyre kisebbre és kisebbre zsugorodna félelmében! Én mindenesetre húztam a nyakam rendesen, mert számomra ezek a szavak helyettesíthetőek ezzel: Egyre lassabb, lassabb és LASSABB lesz!
    Ti még ezt nem érzitek, de amikor meg lesz az első milliárdotok, akkor térjünk vissza rá!
  • TokraFan
    Éppenséggel van, de halott egy ideje és előtte sem volt különösebben aktív.

Terran DLC: Jó munkához idő kell! Na, de viccet félretéve, én úgy vagyok vele, hogy elnézem nekik ezeket a hibákat (ok, ribörszöt nem néztem el), mert ez az egyetlen ilyen típusú és képességű játék a piacon, számomra pedig ez az egyetlen igazán kedves műfaj. Várom a terranokat hiányoznak is az X3 óta (Boronok is, csak már félve írom le), szóval jön amikor jön, én kivárom. Minél több hajó, faj és rendszer annál jobb.
  • mumoka 2012
    amúgy az idő röl anyit hogy most volt jan nem régen most meg jun van repül az idö xd
  • mumoka 2012
    xd az idő de a terran lesz az 100%
  • Jóózsf István
    Tudomásom szerint nincs PH X4 vagy bármilyen X. Én csak felvetettem, hogy miért ne lehetne? Hozzunk létre egy Átfogó X témát...
    Így értendő a Menjünk át oda! A technikai akadályokkal nem vagyok tisztában. Még sosem indítottam fórumot!

Egyet én is építettem viccből, de akkor már nekem nem kellett ügyelnem, a költségvetésre és olyan combosat húztam fel nekik, hogy azt nem rombolták le a mai napig.
    Hát igen. A 10km-ről lövöldözés ellen nem sok mindent lehet tenni. Lehet, hogy a megoldás a rakétavető lesz!!! (Csak tippelek!)

"HAMAROSAN megjelenő déelcé" Ezen jóízűt kacagtam! Ha szerencsénk van, akkor karácsony. Ha nincs akkor 21.03.31. vagy 06.31 és így tovább!

Én!
    Konkrétan mi a reakció amikor megkéred az engedélyt?
  • mumoka 2012
    szét-van hullva a fórum ikonok meg egyebek xd
  • mumoka 2012
    amúgy a hamarosan meg jelenő dlc a terranok rol fog szólni
  • TokraFan
    Megnézted a statnál?
  • enproba1
    nincs asszem nem adtam rá okot
  • TokraFan
    Mumo jól mondta, a mod feltett egy új rendszert is, ott lehet kapni a moddolt hajókat. Mondjuk furcsa is volt, mert tudtommal egyáltalán nincsenek Terranok a játékban (még). Jól megkavart, pedig nem hasnzálok sok modot.

Énpróba1
    Reputációd nincs mínuszban náluk?
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2020.06.10. 12:49:30
  • enproba1
    miért nem enged az argon wharfon dokkolni a játék?
  • RJoco
    PH X4 fórumtéma.

Felépítettem a Paranoidoknak egy védelmi állomást. Jött a HOP flotta és azonnal szétlőtte. Az állomáson lévő tornyok meg sem nyikkantak. A hajók 10 km-re álltak meg és onnan lőttek.
  • mumoka 2012
    a mod csinálta igen
  • mumoka 2012
    Lynx nevű hajó az split hajó & triton rendszerben kapható & eben a mod ban van & működik a 3.20 -al de nem lesz sok belöle mert 103 mill 1 db kopaszon
  • mumoka 2012
    ohh azok a km xd
  • Jóózsf István
    Ez mire vonatkozik? "Esetleg, ha dobnál egy linket, hogy ne kelljen keresgélnünk?"
    10km-re hordó löveg? Hmmm. Meg kell nézni az enciklopédiában. Sok lehetőség nem lesz. Talán csak az "L"-es Pulse.

Tokrafan!
    Terran Shipyard???? A hajógyárat is a mod csinálta?

Linx biztos nem volt a Ribörszben!
  • RJoco
    Melyik fegyver visz el 10 km-re?
    Tudok olyat tenni az állomásra?
  • TokraFan
    Találtam valami Terran SY-t, ahol van egy Lynx nevű hajó (MK1 és MK3). Szerintem valamelyik ship mod tette fel (valószínűleg ez). Az kell nekem! Jó drága, de rengeteg fegyver pakolható rá, 2db M-es és néhány S-es dokkja is van. Csak nincs elég repum náluk, nem tudom még megvenni. Volt ilyen nevű hajó a Rebirth-ben? Rákerestem, de nem találtam.

Itt a képen az alsó lesz az szerintem.

Az új Info gomb ott oldalt hasznos!
  • RJoco
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

Nem tudom, mennyi lehetett a hangkártyád, de szerintem elenyésző ahhoz képest, amit egy új rendszerrel nyerhetsz.
    Itt linkelgették a videotont is, ami szintén nem mai darab és az erősítők legnagyobb típushibája, a hangerő szabályozó potméter kontakt hibája ott is fellelhető.
    A yamaha igencsak leharcoltnak tűnik, hiába hibátlan az elektronika (állítása szerint - ki kell próbálni), 10-nél többet biztos, hogy nem ér meg.
    Az új erősítőkben már digitális a hangerő szabályzás is. Nem potit tekergetsz és általában már ott a távirányító is.
    Ezen kívül, amit elfelejtettem leírni, pedig akartam, hogy a forrasztások sem maiak.
    Egy kis mikrorepedés és lehet ám keresni a hibát. Vagy ilyen réginél kapásból átforrasztani az egészet. Az enyémnek is ez lesz a sorsa. De baromi macerás.

Én valahogy rászoktam az SG-re.
    Egyedül a GTA Online miatt jártam oda fel egy darabig, de már nem.
    Esetleg, ha dobnál egy linket, hogy ne kelljen keresgélnünk?
  • TokraFan
    Biztos nem az X3-ból kéne megint kiindulnom a maga 230db rendszerével...
  • mumoka 2012
    én azért húztam be azt mert az az 1 ik leg jobb erősítő de te dolgot mit veszel .
  • Jóózsf István

A HVA-n is javarészt ugyanolyan pénzhajhász "kereskedők" vannak...!
    Ahogy mondtad: KI LEHET FOGNI...
    Csak érdekesség képen:
    Ugyanez az erősítő ott is megvan! íme!
    Egyszer beszélgettem egy emberrel, mert venni akartam egy FÉG CO-s légpisztolyt, de eladta, mire felhívtam. Azt mondta, hogy látszik az eszközön, ha jól tartották - kíméletesen bántak vele. Na az alapján ezt az erősítőt ingyen se vinném haza!

Mumó!
    Azért annyit ne ugorjunk vissza az időben!!! Tisztelem becsülöm azokat a cuccokat. Közöttük nőttem fel! De nem arra van szükségem. KELL az 5.1 EGYBEN! Nem akarom az összetevőket egymáshoz hangolgatni!

Igazából Jocónak van igaza, mert valóban az lenne (Lett volna) a tuti megoldás, hogy venni egy mai cuccot és hagyni a fenébe a hangkártyát is, de sajnos nem erre indultam. Viszont még nem késő! El fogok gondolkodni rajta!

Vissza a kaptafához! Most emelték másfélszeresére a szektorok számát! Nem vagy telhetetlen kicsit?
    Egyébként nincs tudomásom ilyesmiről. A következő DLC-vel ha más nem...

A PH-n nincsenek játékfórumok?
    Miért nem megyünk át?
    Nekem ugyan nem okoz gondot itt lenni. Mondhatnám: Mindegy, hogy ide írok, vagy oda!
  • TokraFan
    Arról nincs hír, hogy a rendszerek számát fogják-e növelni? Mert úgy tűnik, mindet felfedeztem és ha ez tényleg ennyi, az kicsit csalódás számomra.
  • TokraFan
    Miért nem nézel szét Hardver Aprón? Ott sokkal jobban utána lehet nézni az eladóknak (mikor regisztrált, szöveges értékelések stb.). Nagyon jó cuccokat lehet néha kifogni. Valójában azt is sajnálom, hogy ez a topik nem a PH-n van, mert az SG egy sz*rhalom. Csak emiatt a topik miatt vagyok még itt, minden más témában PH fórumok. Sokkal jobb közösség, sokkal profibb és tisztességesebb üzemeltetők..

Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2020.06.09. 13:22:38
  • RJoco
    Közben kezdenek éledezni a népek.
    Az Argonok építik vissza a hajógyáraikat, de közben antigonéknál is megsemmisültek.
    A paranidok olyannyira ezerrel bányásznak, hogy nem győztem gyűjteni az elszórt tojásokat és EMP alapanyagot.
    Azt tudtátok, hogy a kapitányokkal összegyűjtött cuccot el kell tőle kérni? Nekem sem most esett le, csak most jutott eszembe kérdezni.
    Na a lényeg, hogy nem én repkedtem, én csak az utasításokat adtam, hogy melyikhez mennyen.
    135 Lodestone-om van. Ez 135 EMP bomba. A másik két alkatrészt viszonylag egyszerű összeszedni már.
    Úgyhogy ez sok-sok tervrajzot jelent.
  • RJoco
    Még mindig off!

Én is nézegettem ilyen régi cuccokat.
    De igazság szerint inkább újat vennék vagy építenék egy quad 400-ast (vagy 404-est?). Mert az annyira jó. Nem tudom, suliban sokan próbálkoztak vizsgamunkával ilyennel, egyik sem működött... De azért megkapták a papírt. Szóval nem biztos, hogy az építés a megfelelő megoldás.
    Nem tudom, hogy a magyarországi médiamárktban mik a lehetőségek, itt Németországban az egyikben van egy kb. külön terem. Elzárható a csarnoktól. De az osztrákoknál a Saturnban is van próbahelység.
    Szóval aki komolyan gondolkodik, az kipróbálhatja a cuccot, hangfalakkal, saját zenével. Mert az nagyon fontos, hogy a saját zenéd, hogy szól rajta. A populáris a kutyát nem érdekli...
    Ilyen szempontból én egy 400 euró körülit nézegettem. De mivel már megint "társasházba" költözöm, így teljesen fölösleges.
    Ismerősöm 200 euróért vett újat a médiában. Rá lett kötve két régi Schneider hangfal és laptopról nyomta a zenét. Gyönyörűen szóltak a hangfalak. Korábban egy pár eurós kínai csodára volt kötve, azt hittem, hogy valami van a membránnal, de nem. Csak az elektronika volt [email protected]
    A lényeg, hogy kétszer annyiért, mint a hölgyike régi cucca, már újat kapsz. Garanciával.
    És ami fontos, hogy még hangkártyával sem kell vacakolnod, mert ezeket már AV Receiver-nek nevezik. Vagyis megdugod HDMI kábellel, ami jön a gépedből és arról leszedi a hangot magának. Aztán egy másik HDMI kábellel tovább küldöd a monitorba a képi jelet.
    Azért általában van rajtuk AUX bemenet is, ha mindenképp a hangkártyát akarod használni.
    És, ha már olyan (mert én olyat akarok, ha vennék), akkor wifi és BT kapcsolat is támogatott.
    Természetesen itt is van egy rahedli paraméter, amit érdemes figyelni, de az ebbe való belemélyedést meghagyom neked :)
    Azért régen is jót röhögtünk azon, hogy a PC először csak csipogott, mikor a Commodore-nak már 4 csatornás hangkimenete volt, aztán még többet röhögtünk mikor minőségi hangot jack csatlakozón keresztül akarnak kiküldeni.
    A komolyabb cuccok azért RCA-t használnak. Ha meg még komolyabb, akkor még aranyozott is.
    Mondjuk a PC nyavajájával sajnos én sem tudok mit kezdeni, nekem egy LG minihifire van kötve a gép. És minő meglepő, az LG-n szintén RCA az AUX bemenet. Nem szól rosszul, de a nagy hangfalaim azért jobban szólnak egy jó erősítővel.