6897
Egosoft X4
  • TokraFan
    #6376
    Az is egy megoldás, ha nem mész be.
    Megtaláltam közben, az volt a mod neve, hogy "Complex Cleaner". Írja a készítő, hogy a mod aktiválása után 154 Frame-el több lett a sebesség.
    Én is komplex építő vagyok, szóval később még gondot fog okozni, hiába van relatív erős gépem. Megnézem, hátha van valami hasonló mod x4-hez is.
  • RJoco
    #6375
    Nem tudom, nem is kerestem.
    Itt is azt használom, mint X3-nál Nem megyek a komplex közelébe.
    Amúgy leginkább csak a HQ ilyen, mert kihasználtam egy-két bugot, meg úgy eleve az akkori lehetőségeket és mint jól látható a videóban is, egymásra vannak építve a modulok. Sőt, van olyan tárolórészleg is, amire ráraktam még egy tároló részleget.
    A hajógyári komplexeim nem ilyenek. Ott normálisan építettem és nem lógnak így egybe a modulok. Korábban volt is arrafele 40 FPS-em is. Még a régi gépen, a régi monitorokkal.
    Ha jól néztem, akkor ma már nem is lehet úgy építeni, hogy egymásba lógjanak a modulok.
    A HQ extrában azért is néz ki úgy, ahogy, mert a középen lévő szikla rengeteg helyet elfoglal az építkezési területből. És a terraformáláshoz nagyon sok anyagra van szükség. Ezért is van rajta annyi M-es hajógyártó modul, hogy gyors legyen a szállító drónok gyártása.

    X3-ban Ore Belt-be nem mentem egy idő után soha, mert, ha a komplex közelében léptem a rendszerbe, akkor volt kemény 3 FPS-em.
  • TokraFan
    #6374
    Ez brutál gáz. X4-hez nincs olyan mod, mint anno X3-hoz volt ami a komplexeket egy nagy kockába sűrítette grafikailag? Ott is a performance problémákat hivatott orvosolni, egyébként sikerrel, én használtam. Minden működött tovább, csak a poligonszámot drasztikusan leredukálta. Nyilván rombolta az immerziót, de a diavetítés is rombolja, szóval mindegy, akkor legalább legyen folyamatos a futás.
  • RJoco
    #6373
    Vajon mit kellene állítanom, hogy, ha nem mozdítom az egeret játék közben, akkor ne kapcsoljon be a képernyővédő?
    A képernyővédő kikapcsolása nem játszik.
    Valami olyan megoldás kellene, mint, hogy a "videó a gépről" és "yt videó" lejátszása közben sem kapcsol be a képernyővédő.

    Lefordítottam a szöveget és választottam. A választás előtt kaptam még egy összefoglalót, amit lefordítva valahogy nem ugyanaz jött le a két szövegből. Zavaró.
    Érdekes feladatot kaptam utána. Mondanám, hogy bele is haltam, de egyrészt előtte mentettem, másrészt kiugrottam a pusztuló hajómból otthagyva a legénységet. Szóval inkább visszatöltés lesz, mert én ilyet nem teszek.
  • RJoco
    #6372
    Szerintem ezt anno beszéltük és úgy emlékszem, hogy már akkor is írtam, hogy nálam nincsenek. Eddig semmi vizet nem zavartak, mert állomásuk sem volt.
    Most épül egy bázisuk, de, ha jól emlékszem, akkor Pious Mists-ben.
  • Jóózsf István #6371
    Én úgy tudom, hogy mindenképp jelen vannak, de az emlékműves-/templomos küldetésnél lehet melléjük állni, még a Paranid plotban. És ott is csak úgy, ha egy menetben megcsinálod a fejtörőt!!! Se kijövetel, se teleport... És a többi
    Az más kérdés, hogy nem sok vizet zavarnak.
    Azt mondjuk nem tudtam, hogy hol laknak!

    Transport Fever-ék sem akarják kiadni a bétát, pedig ott már megjelenés is köztudott. Igaz, hogy csak hónap... (Február)
    Hófutóék is elsumákoltak egy évszakot.
    Sztárfildet elévelték. Remélhetőleg nem egy egésszel!
    Mostanság nem kapkodnak a fejlesztők.
  • RJoco
    #6370
    BUC nálam azért érdekes, mert az alap játék sztorijának egy bizonyos szála esetén jelenik meg.
    Én nem azt a szálat csináltam, szóval nálam nem is jelentek meg. De úgy látszik, hogy az egyik frissítéssel valamit elmókoltak.
    Az ilyent mondjuk annyira nem díjazom.
  • kisiku
    #6369
    Igazándiból tudom, melyikkel mi lesz, a Terranokkal alapból jóban akarok lenni, hiszen emberek...Földieim :D
    A kettősséget persze kipróbálom, hogy a kecske is jóllakjon és a káposzta is megmaradjon.

    Apropó, elvittem akcióba az Asgardomat. Egy Xenon I 1 lövés...és akkor sem priosig melegszik túl, de majdnem. Úgy lőttem le egy 4 K és 1 I-ből álló csoportot, hogy meg sem közelítettek és nem kellett sokat várnom sem , kábé 3 perc alatt végeztem velük. Azt hiszem megalkottam a mozgó Halálcsillagot. Szimplán csak az Exceptional tuningok használatával.Semmi csít, minek ide? Úgyhogy eljött az ideje, hogy rendet tegyek a galaxisban.

    BUC nekem is van, egy kalóz csoport, nálam is rózsaszín, azaz -10-es asszem a repu.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Hewa's Twin V-ban van a bázisuk



    Utoljára szerkesztette: kisiku, 2022.12.30. 22:02:35
  • tomonor
    #6368
    Ezt az olasz haverom csinálta, Akenbosch. Egyszer megkértem, hogy a szülővárosom felett repüljön egy kört és rögzítse.
  • tomonor
    #6367
    Jövőre :'D

    Nem, én sem tudom, szerintem még ők se.
  • RJoco
    #6366
    Csináld úgy, hogy lerakod a bójákat és elpusztítod az erősítőjüket.
    Halkan megsúgom, hogy az egyikkel elérhetővé teheted egy yaki hajó tervrajzának a megvételét és csúnyán magadra haragíthatod a terránokat, míg a másikkal bevágódsz a terránoknál, de a yakival rosszban leszel.
    Azt nem árulom el, hogy melyik mit hoz. Legyen meglepi.
    De azt még megsúgom, hogy nekem meglett a tervrajz is és jóban lettem a terránokkal is.

    Azt el is felejtettem írni, hogy megjelent a BUC. Épp építenek valami állomást az egyik paranid rendszerben. És nekem pirosak. Vagyis inkább narancssárga szerűek.

    Boldog új évet neked is!
  • kisiku
    #6365
    No, időközben én meg megszereztem az Asgard-ot, hős lettem az embereknél, és még egy lépés van hátra, hogy mit tegyek a Yaki-val? Megmentsem őket vagy ne?

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Azaz elpusztítsam az Amplifier Station-t vagy inkább az ő sztorijukat követve elhelyezzek Nav Beacon-öket az emberi rendszerekbe...

    Én már eldöntöttem. De maradjunk abban, hogy az amúgy is brutális hajót feltuningoltam, így most a pajzsom majdnem kétszer akkora lett mint egy Xenon I-é , a fő löveg meg kb fél lövésre kicsinál egy Xenon K-t. Tehát mielőtt túlmelegedne, 2 Xenon K-t tudok vele lelőni.
    Most van az, hogy helyreállt a rend a galaxisomban, azaz, a Xenonok rendre utasítva, 4 fajt mentettem meg a pusztulástól.
    Én az eredeti sztorit nyomom a kezdés óta (amióta megjelent a játék), nem kezdtem újra. Amikor megvettem a Split és a Terran DLC-ket, akkor a Spliteket lerohanták északon a Xenonok, én mentettem meg őket a korábban említett eszközökkel. Ekkor a Paranidok, az Argonok és a Teladik ellen fordultak a gépek, majd azokat is megmentettem.
    De hagytam a gépeknek is helyet, csak most már erős kontroll alatt vannak.
    Ezzel a hajóval meg gyakorlatilag a Csillagok Háborúja beli SSD-t adom, azaz, ahová bemgyek vele, ott kő kövön nem marad.
    Időközben megleptem magam az utolsó DLC-vel, azaz a Tides of Avarice-szal, ezt még most fogom felderíteni, és jöhetnek a békés küldetések, aztán szép lassan visszatérek a valóságba és az életünkre koncentrálok újra.

    Így előre is kívánok mindannyiotoknak boldog(abb) Újévet, jó egészséget, békét és egymás iránti szeretetet és megbecsülést! Én úgy veszem észre, ezek az értékek kezdenek elhaványulni ebből a világból. Nem búcsúzom, leszek még, sokat fogok még írni.
    Örülök, hogy ez a téma normális embereket hoz ide, hogy itt nem veszekednek, nem köpködik egymást és nincs gyűlölködés. Maradjon is meg így.
    Boldog Újévet, sok finom pezsgőt, virslit és örömet kívánok!
  • RJoco
    #6364
    Hát akkor erről ennyit.
    Kis röpke videó afterburner-rel.
    Emellett futtattam Cinnebench-et is. Ott nem megy a proci 62 fok fölé. Bár érdekes, hogy egy mag esetén melegebb, mint 16 mag 32 szál esetén. Viszont 32 szálnál 3,8 GHz-en megy, míg 1 mag esetén 4,8 körül.
    A PRD érték szerint jó értékeket kap a proci. Bár pontokban elmaradt a tavaly mérthez képest, de csak 0,01%-kal. Azóta öregebb lett a rendszer és több program is futott most a háttérben. Egy magra viszont ugyanaz az eredmény jött ki.
    Úgyhogy elvileg minden jó. Marad a szerelés és/vagy hűtés.
    Azért bosszant a dolog, mert nem csak X4 alatt lett ilyen forrófejű, hanem hófutó és zacsi alatt is melegebb, mint korábban volt.
  • RJoco
    #6363
    Igen, igazad van.
    Az órajel nem stimmel. Elvileg egy ezressel többnek kellene lennie, mint amit mutat.
    De én nem azért estem pánikba, mert 4000-et láttam, hanem azért, mert játék után megnéztem a HWinfoban a legmagasabb órajeleket és egyik sem érte el az 5000-et, a hőmérséklet viszont elérte a 88 fokot.
    Ez nem normális.
    A régi gépházban akkor volt ilyen meleg, amikor még az első BIOS volt a lapon és folyamatosan túlhúzta a procit. Viszont akkor vígan 5000 fölött jártak a magok. Azt nem tudom, hogy akkor a radiátor milyen meleg lehetett. Az biztos, hogy a BIOS frissítése után nem ment 5000 fölé az órajel, de a hőmérséklet sem volt 88 fok. A radiátort meg ugyan ott mértem már, mint most és az is hűvösebb volt.
    Közvetlenül átépítés előtt lefrissítettem a legújabbra a BIOS-t. Ha esetleg valamit megint elbarmolnék, akkor ne kelljen kétszer szétszednem. Viszont nem próbáltam ki játékok alatt.
    Nyomtam elég pasztát a kupakra. Lehet, hogy egy kicsit sokat is, de azt úgyis kinyomja oldalra. Emellett a radiátor jól melegszik. Hacsak nem a radiátorban van valami gubanc és nem az egészben kering a folyadék, csak egy részében. Akkor érthető, hogy miért olyan meleg a radiátor és miért olyan meleg a proci. De egy másfél éves radiátor így megdöglene?
    A régit többször is cipeltem, több ezer km-t megtett, magyar utakon is, fektetett házban és semmi baja nem volt. Tiszta folyadék jött ki belőle, mikor szétszedtem. Ez az új meg éppen csak egyszer lett átépítve.
    A hőfokot majd megnézem a radiátor végén is. Abból talán kiderül, hogy van e dugulás.
    A víz építést nézegetem, már találtam olcsóbb alkatrészeket is, viszont most azt kell majd méregetnem, hogy a VGA mellett elfér-e a pumpa tartállyal. Ha rászánnám magam az építésre és az újabb 500-1000€ kiadásra.

    Van a Power Reporting Deviation érték, az van az 5. sorban. Ha a proci (100%) terhelése alatt 100% környékén (+-3%) mozog az érték, akkor jó adatokat kap a proci. Vagyis nincs túlhúzva, sem lassítva. A játék alatt nagyjából jó is volt. Bár igazán majd egy Cinnebench fogja megmutatni.

    Nem csak mind a hármat, hanem mind az 5-öt. 4K felbontás mellett nem akartam megtartani sem az FHD-kat, sem a 2K-sat. A 4K-s meg bűnronda volt. Igazán nincs szükségem még egy monitorra. Csak ezért meg főleg.
  • Jóózsf István #6362
    Csak mutatom, hogy nálam a beállítás első három eleme az afterből származik és látszik is, hogy 4200 és 4400 között ugrál a mag sebessége, pedig az én processzorom 500-al kevesebbel tud csak hasítani! (Max 4600)
    Ha esetleg lenne még egy monitorod tudnád ellenőrizni játék közben magában a hávéinfóban, hogy melyik mag mennyivel megy! (még mindig röhögök!!! Mind a három régit eladtad?)
  • Jóózsf István #6361
    Azt is le tudnád írni, hogy PONTOSAN melyik elemeket választottad a HWINFO-ból?
    A processzor 100% gondolom a legmagasabb érték!?!?! (Max cpu/thread usage)
    A sebességnél meg pont, hogy nem (Mert, a hávéban nincs ilyen opció. Az áfterbörnerben viszont van!!! Ha a sima MAGSZÁM nélküli CPU clock-ot választod, akkor a legmagasabb értéket fogja megjeleníteni. És akkor lehet, hogy nem esel pánikba, hogy nem megy annyival a processzor. )

    Tettél fel mostanában biost? Van olyan, hogy a hármas és az ötös sorozathoz régebben szigorúbb bioszokat adtak ki. Nem engedték fel annyira az órajeleket, cserébe hűvösebbek voltak. Az új trend az, hogy a processzor meg is tudja főzni magát és ha ezt valaki nem szeretné, akkor neki kell gondoskodnia róla, hogy ezt ne tehesse meg. Akár fogyasztás, vagy feszültség visszavételével. Ez viszont nem magyarázza az órajel alulmaradását. (PONT ELLENKEZŐLEG!)

    Elsőre azt mondanám, hogy esetleg elmálnáztad a pasztázást, vagy ami velem is megtörtént és a cimborámmal is, hogy egy átépítés során a játékvíz bolygatása következtében elszabadultak a rendszerben levő szennyeződések és lerakódtak a vizesblokkban. A cimborámnál sikerült kitisztítani. (HARMADSZORRA!!!) nálam sose lett jó! Azóta van épített locsi-pocsim.

    A történet már nincs előttem, de az egyik vége az, hogy megkapod Delilát, ami nem egy rossz ladik!
  • RJoco
    #6360
    Azta de nagyon gyorsan tud menteni a játék. Régen rengeteg idő volt. Bár ezt asszem már rég módosították.

    Itt egy rövid ki szösszenet, hogy mit tud 4080 alatt a játék.
    A számokhoz egy kis magyarázat.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Az első sor a CPU, a második a GPU. Kihasználtság, hőfok, órajel, fogyasztás, ventik fordulata. A procinál az utolsó hőfok a radiátor hőmérsékletét jelenti. A hőmérő a be és kimenő csövek közé van bedugva. A VGA-nál a hőmérő a tápcsati melletti lamellákhoz van dugva. Igazán nem releváns adat.
    A harmadik sor az elfogyasztott rendszermemóriát és videómemóriát mutatja.
    Ezt követően némi ventilátor és hőmérséklet adat, alatta egy olyan érték, amivel figyelhető, hogy a BIOS jól van e beállítva, majd legalul az FPS-t láthatjuk.
    Azt nem tudom, hogy miért ilyen meleg mostanában a proci, míg a radiátor sem éppen hideg. Ezt az átépítés és BIOS frissítés óta csinálja. A max órajel meg nem éri el az 5 GHz-et.
    A GPU-nál meg egyértelműen látszik, hogy ehhez a játékhoz fölösleges a 4080 még 4K-n is. De nem is ezért vettem :D


    Ha esetleg valaki tudja, hogy a videóban látott feladat, majd beszélgetés a kopasszal, miről is szól, az elmesélhetné. Az angolom nem olyan jó és amúgy is gyors az egész.
    Ha más nem lesz, akkor beírom soronként a fordítóba a szöveget.

    A videó végén meg jól látható, hogy elcseszték a játék AI menekülős részét. Régen a bányászok elmenekültek és bedokkoltak egy állomásra. Most meg ott csinálják tovább a feladatot és hagyják magukat kinyírni.
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2022.12.29. 21:57:22
  • RJoco
    #6359
    Egyes robbanásoknál megakad a játék, másoknál meg kicsit beszaggat. Durva.
    Hasonlót akartam én is építeni, de nem bírta a játék. Mondjuk az még a 6700K-n volt. Lehet, hogy az új procin nem lenne gondom. De már nincs nagyon értelme csinálni. Nincs olyan Xenon aktivitás.
  • TokraFan
    #6358
    Ez a Xenon irtó platform a kedvencem.

    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2022.12.29. 14:46:09
  • RJoco
    #6357
    A 4080-ason még el sem indítottam a játékot.
    A 3080-ason meg nem néztem, hogy fut. Sőt, szerintem még azt sem néztem, hogy a 4K-s monitoron hogy fut.
    A 6800XT már sokat dobott, de térkép módban SETA-val úgy emlékszem, hogy mindegy volt, hogy 980 Ti vagy 6800XT.
    Ettől függetlenül jó a 4080. 4K-hoz kell.
    A játék főként proci igényes. Szóval nagyon remélem, hogy valamit optimalizálnak a számításon és jobban fognak működni a parancsok és kevesebb lesz a "jelre várok" szöveg.
  • Jóózsf István #6356
    Csak majd nehogy sírva fakadj, amikor az új hatszázezer forintos kártyádon is ugyan olyan szarul fog futni. Minthogy; Nem a vga-n múlik!
  • Micsu
    #6355
    4080 incoming :D
  • kisiku
    #6354
    Nem, nem az.Nem használok semmilyen modot, ez csak tuningolt. Mivel minden fajn, minden technológiáját megveszem (bár újonnan már csak az Mk3-4-es dolgokat) , így keverni szoktam a hajóimra. Pl a lassú Teladi hajók Split hajtóművet kapnak és így tovább.
    Kár hogy főfegyver nem cserélhető a rombolókon.Nem tudok a Phoenixre Split Main Battery-t rakni.
  • Jóózsf István #6353
    Jól látom, hogy az egy mod hajtómű?

    Tamás!
    Azt tudjuk, mikor indul KÁBÉ a béta? Hadd legyen már célja a sivár életemnek!
    Nekem is vannak róla elképzeléseim, de elég nagy a szórás. Ugyanúgy lehet május is, mint január.
  • kisiku
    #6352
    Azért az utóbbi napokban sem hagytam el a játékot, most hogy már rájöttem, hogyan kell Xenon I-t levadászni...épp az előbb sikerült a tuningolt Rattlesnakemmel egy olyat csinálnom, amire büszke is vagyok. 3 K, 1 I , 6 P és 20 vadász...ezek jöttek hódítani.Nem sikerült nekik, most én megyek.Viszek 12 rombolót, 2 Carriert és vagy 70 vadászgépet és Zyarth's Dominion-nál bezárom őket a Matrix 598-ba.

    Így...

    Az összes Xenon szektort lezárom a saját fortresseimmel, "Itt ugyse jössz át" felkiáltással. Eleve úgy építem őket, hogy a dokkból lássam, ahogy cafatokra szaggatják a lövegek őket.Ezután tudok csak teljes erővel koncentrálni a Terran repumra, ami egyre jobb, mert kell az Asgard. Ha az tényleg olyan, ahogy láttam, akkor azzal fogom végérvényesen kiirtani a Xenonokat vagy legalább helyretenni őket.

    Utoljára szerkesztette: kisiku, 2022.12.27. 00:36:07
  • tomonor
    #6351
    Érdekes amúgy, mert a szkafanderes megoldás már a régi könyvekbe is szerepelt.

    Én személyszerint eredetileg úszásos, vízzel teli hajókra gondoltam, de na, nem lehetek én se telhetetlen :D

    József István: Én olyan fülest kaptam, hogy mit tesznek majd be, amitől kettéállt a fülem, de kiváncsi leszek, hogy tényleg meg tudják-e valósítani. Egyelőre nem beszélhetek róla, de ha minden jól megy, hamarosan public béta szezon kezdődik.

    Kisviku: köszi :D
  • kisiku
    #6350
    Először is Boldog Karácsonyt!

    Másodsorban, szerintem is nagyon szép az előzetes és jó lesz az egész, teljesen kiegészüve mindenkivel, "(Új) Alapok -Foundations" nem véletlen ez a címe. A DLC-zés sok cégnek bejött, csak régen nem így hívták ezeket. Én asszem megveszem azt is, függetlenül hogy utolsó vagy nem. Amióta visszatértem, nem bírom abbahagyni, pedig hamarosan újra a valóságra fogok koncentrálni.
    Jó pihenést mindenkinek, jó sok X-et.
    Merry X-Mas!
  • Jóózsf István #6349
    Akartam én is írni, hogy ezt a folyadékos konverziót egy huszárvágással megoldották. Kb senki nem gondolt erre a "szkafanderre"- tartányra.

    Most, hogy kiörömködtük magunkat: Remélem, hogy valami hatékony és hosszabb lépést tettek a teljesítmény terén is, mert ha kábé semmit, akkor ez a sok munka a szép új környezetért és az új fajért, mind megy a kukába.
  • Micsu
    #6348
    100+ óra után én is vissza térek Boronra, kedvenceim voltak a reunionban, azóta hiányolom őket.
    Valami olyasmire emlékszem amikor az x4ből hiányolták őket hogy mivel vízes közegben élnek ezért nehéz megvalósítani, de úgy látszik sikerült
  • tomonor
    #6347
    Már tavasszal jeleztem Alexeinek, hogy ezt ezzel a zenével kellesz megcsinálni.

    Örülök, hogy tetszik nektek!
  • TokraFan
    #6346
    Aztaaaa!!!! Dobtam ezen egy nosztalgiát. Ráadásul a kedvenc zeném volt az X3-ból, amit tulajdonképpen remixelt a szerző. Nagyon vártam a Boronokat, és ahogy nézem, a grafika se lesz semmi. Ez most telitalálat, persze nyilván tele lesz buggal megint, de el fogom nézni nekik.
  • Jóózsf István #6345
    Szépnájszsőnbjútiószom!
    Nem azért, hogy az ánuszodat illessem a nyelvemmel, de tényleg megkapó. És szép munkát végeztek a tervezők is. (Mellesleg!)

    Nem is írok most ide kellemetlenséget. Élvezzük ki a pillanatot.
  • RJoco
    #6344
    Ha ezt jól megcsinálják, akkor részemről egy nagyon nagyot dobbantanak.
    És ismét beleölhetek pár száz órát még a játékba. Ez az utolsó DLC annyira nem fogott meg. Még meg sem vettem. És az 5.0-ba sem kóstoltam bele. Szóval lesz mivel lekötnöm magam, amikor ez kijön.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Amúgy utólag néztem, hogy a videó címében benne is van a Kingdom End, csak én azt nem is figyeltem, amikor ráklikkeltem. Csak azt láttam, hogy, de jó, kint van az új videó.
  • tomonor
    #6343
    De de :D

    Ezzel teljes lesz az összkép végre az X4 univerzumában. Vagyishát, fajok szempontjából.

    Olvasgattam még régebben, hogy nem mindenki DLC-t szeretne már. Csak spekulálok, de szerintem ez lesz az utolsó DLC az X4-hez.
  • RJoco
    #6342

    A hideg futkosott a hátamon és közben arra gondoltam, csak nem Kingdom End?
  • tomonor
    #6341
    ...Aha. Majd pénteken jön a többi x)
  • RJoco
    #6340
    Majd 23-án többet is megtudunk. Vagy nem.
    Az utsó DLC-t nem akarják már leakciózni?
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2022.12.21. 20:23:27
  • Jóózsf István #6339
    Azt' ebbe ki mit lát bele?

    Te követted el Tamás?
    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2022.12.21. 17:07:45
  • TokraFan
    #6338
    Nagyon durva lett a játék, a kiegészítőkkel főleg. Kihagytam vagy 1-2 évet, nem volt időm játszani, most ismét elkezdtem és beránt még mindig. Kell pár mod, amiről már nem tudok lemondani, de alapvetően nem kell nagyon belenyúlni, egész jól működik (leszámítva a teljesítményt, de most új gamer gépet raktam össze, remélem egy darabig bírja majd szuflával)
  • TokraFan
    #6337
    "Az X4 irányítása alapból bonyolultabb, mint az Elite volt. A menedzselést nem fogod megoldani egy hotas-szal. Ahhoz kell az egér, adott esetben a billentyűzet."

    Ez igaz, nekem is billentyűzetről megy egy csomó minden, és az egér sem kihagyható (bár a hotas-on van egy egérműködést kiváltó mini ball). Viszont a repülés és a harc az HOTAS, mert ott egérrel nekem a nettó kínszenvedéssel egyenértékű az egér használata. Az összes komolyabb szimulátorban így van ez, repülni, illetve a repülés közben elérhető dolgokhoz nagyságrendekkel jobb egy HOTAS, de persze ez is olyan, mint a kontroller. Van aki anélkül nem tud játszani, mások meg kezükbe sem veszik. Egy biztos. A HOTAS úgy jött létre, hogy lemásolták a real repülő eszközök vezérlőit, mert így írányítják a repülőgépeket, vadászgépeket, és egyebeket is. Ez az optimális vezérlő eszköz ezeknél a járműveknél, így PC-n is közelebb kerül az ember a valósághoz, ha ezt használja. A hely kérdés más lapra tartozik, az nem a vezérlőt hibája, ha nincs elég hely hozzá. Nekem pl. nincs kormányom, szintén amiatt, hogy sok helyet foglal és billentyűzettel irányítom az autókat bizonyos játékokban. De ettől még tény, hogy kormánnyal lenne az igazi és valósághű élmény.
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2022.12.20. 19:03:15