11538
  • lammaer
    #11458
    Beszámolót várok inkább, hogy érdemes e vele foglalkozni (sajnos sokkal több játék van mint amennyi időm, pedig rengeteget tolok el játékra igy is....)
  • PiszkosFred
    #11457
    Péntek óta kint van már nexuson, ha nem akarsz várni :)
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2021.01.17. 15:38:23
  • lammaer
    #11456
    Lehet lassan ideje lesz leoporolni a new vegast....

    Fallout Frontier
  • Death Rattle
    #11455
    Hát, én annyira nem követem a dolgokat. Menjen szépen oszt jónapot.
    Viszont lassan elkerülhetetlenné válik a gép cseréje, kezd már erősen elavulttá válni.
  • mulli1986
    #11454
    Nekem ez lett az eredmény, akkor a 75 fok ezek szerint nem gáz? 2070
    Viszont vicces, hogy két év alatt nem sikerült a drivert úgy frissíteni, hogy megverjen egy 1080Ti-t, pedig az enyém gaming Z szóval húzott kari
    Mondjuk ez a 3080 eredmény meg elég elkeserítőnek tűnik az ár érték arányban. És ez egy jól sikerült pontszám, mert ennél csak rosszabbak vannak
    Utoljára szerkesztette: mulli1986, 2021.01.12. 14:32:47
  • coolpet
    #11453
    A 82 fok még jó. de egy tisztítást azért megérdemelhet a PC
  • Death Rattle
    #11452
    Oprendszer marad Win7. Karidrivert frissítettem, Falloutot visszaállítottam Medium grafikára, azóta stabil. Viszont csináltam egy komolyabb terheléstesztet, akkor már fölment a kari 82 fokra, viszont arra beállt szépen.
  • coolpet
    #11451
    Ez lett az enyém.

    Most nézem, a vididrivered nem outdated? 2019-es.
    Meg az oprendszer is win7.
    Utoljára szerkesztette: coolpet, 2020.12.19. 20:09:54
  • coolpet
    #11450
    Az durva :) kihülőben van.

    Teljesen jónak tűnik. Nem tudok továbbiakban mást mondani.
  • Death Rattle
    #11449
    Íme a Furmark stressz eredménye.

    Max 60 fokos volt a kari.
    Utoljára szerkesztette: Death Rattle, 2020.12.19. 14:15:01
  • coolpet
    #11448
    Akkor lehet túlmelegszik.

    Ugye magasabb grafon többet számol, többet fogyaszt, jobban melegszik.

    Egy furmarkot megnéznék mennyi a kártyahőmérséklet.
  • Death Rattle
    #11447
    Nem, semmi ilyen nincs de tudom miről beszélsz mert a előző karival csinált ilyet az ArmA3.

    Este levettem a grafikát Low-ra. Azóta nem törpént CTD. Érdekes mert előtte hónapokig semmi gondom nem volt High grafika alatt sem. Mi lehet a változó ?

    Mindenesetre leviszem a gépet a gariba egy kis kompresszoros kifújatásra már ráfér...
    Utoljára szerkesztette: Death Rattle, 2020.12.19. 09:59:58
  • coolpet
    #11446
    Így viszont más a leányzó fekvése.

    Frissítsd a videokártya drivert.
    Pucold ki a gépet, fújasd ki a videokártyát.

    Nekem egy HD6870 1GB volt ezelőtt, és nekem artifactozott először, majd fagyogatott, ki be kapcsolgatta a monitort de minden játék alatt, és a videodriver sokszor összeomlott.

    Elég poros volt, túlmelegedett, aztán meg memóriahibás lett. Nincsenek a játékokban néha ilyen hirtelen megjelenő zöld pöttyök, vonalat, háromszögek néha néha?

    Sokféle képpen jelenhet meg, nekem zöld vertexek és vonalak villantak.

  • PiszkosFred
    #11445
    En raneznek a kartyadra, hogy nem e melegszik tul, vagy biztos, hogy hardverileg minden rendben van e (hutes, por, illeszkedes, stb.).

    Nekem ez az uzenet akkor jott elo, amikor uj kartyat vettem jo par eve, de az akkori ocska alaplapom nem tudott leadni annyi kakaot, ami kellett volna neki (hiaba volt eleg a tap, a lap mar nem birta), igy cserelni kellett a lapot is es procit is.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2020.12.18. 22:01:58
  • Death Rattle
    #11444
    Köszi.
    Még valami : Fagyás után jön a hibaüzi hogy "A képernyőillesztő nem válaszolt majd újraindult."
    Visszaállítom a grafikát közepesről alacsonyra aztán meglátom mi lesz.
  • coolpet
    #11443
    Én még azt próbálnám meg, hogy a C:\Users\<username>\Documents\My Games\Fallout4\Saves mappát backupolnám (vagy csak átnevezném saves_ -re, és indítanék egy új játékot, majd mentenék.

    Majd ha nem fagy 5 perc után sem, akkor visszanevezném, és megpróbálnám.

    A fallout4.iniben vannak logolási beállítások.

  • Death Rattle
    #11442
    Teljes méret 186 Gb ebből szabad 89.5 Gb...
  • coolpet
    #11441
    Nem lehet hogy kifogytál a virtuális memóriából?

    Van helyed a C-n?
  • Death Rattle
    #11440
    Na. Már nem csak Virgilnél fagy le hanem random. A rosseb megette.
  • Death Rattle
    #11439
    Egyetértek, de valamelyik FO4 fórumon ezt olvastam, többen is ezt írták a megoldáshoz. Ráadásul Steames a cucc, gondolom még bonyolultabbá teszi az egészet. Szerintem nem telepítem újra.
  • lammaer
    #11438
    Elég hülyeségnek hangzik hogy a mentésfálj hibáját egy teljes újratelepítés megoldaná.... ha a mentést betöltöd ugyanúgy korrupt lesz, hiszen vele nem csináltál semmit...
  • Death Rattle
    #11437
    Köszi a tippeket !

    Közben én is találtam leírásokat. Azt írják hogy korrupt mentés esete áll fenn, amire csak teljes reinstall a megoldás. Fasza.
    Kérdés : teljes újratelepítés esetén újra kell moddolnom a FO4-et ? Vortexet használok úgyhogy elméletileg nem lesz iszonyat szívás, de azért nem is kellemes dolog...
  • coolpet
    #11436
    PS-en azt írják, hogy tedd offline-ba.
    PC-re meg hogy ne vigyél companiont, és menj power armorba.

    Hope this helps.
  • Death Rattle
    #11435
    Hali srácok, Glowing Sea-nél járok, Virgillel paktálok. Amikor mondja a mondókáját hogy nem olyan egyszerű bejutni az Instituteba, elkezdett CTD-zni a Fallout. Van erre megoldás ?
  • mulli1986
    #11434
    Ez a mod mit takar egyébként?
  • akyyy
    #11433
    amúgy kipróbáltam, mondja amúgy, hogy ne menjek le a pincébe. van ott valahol egy fura lift (tehertlift), amivel ha le megyünk, akkor indul nálam a küldetés.
  • coolpet
    #11432
    Na így már oké. Nekem akkor random encounter volt, méghozzá az autósmozi melletti büfé mellett található kis romházban.

  • PiszkosFred
    #11431
    Ideje lenne már ezt a srácot felvenni a BGS kötelékébe... :) Jön a SS folytatása.
  • Sunsetjoy
    #11430
    Ez mellékküldi, valahol a térkép egyik szélén, Longneck Lukowski's Cannery az angol neve. Vagy úgy indul a küldi, hogy bemész a főbejáraton, ahol lefut a scriptelt beszélgetés két ember között, vagy úgy (elvileg azt hiszem), hogy véletlenszerűen találkozol egy fazonnal valahol (szó szerint, az egyik random encounter az), aki azt javasolja, hogy menj távolabb tőle, mert épp a belét hányja kifelé. Aztán elmondja, hogy szerinte romlott húst evett, amelyet arról a helyről szerzett (vagyis ekkor megadja a helyszín pozícióját a térképedre).
    Itt lehet megtalálni a Barter bobblehead-et is.

    Ebben a videóban is pont az elején látszik az a kérdés (4:18-nál), ami akyyy esetében nem olvasható. És ő az egész játékot a magyarítással vitte végig. Youtube link, küldetés
  • coolpet
    #11429
    Én erre a questre em is emlékszem. Ez mikor hol van?
  • Sunsetjoy
    #11428
    Azért ne higgye senki se azt, hogy ezeket a kisujjamból szopom ki, kb. az összes topikban megválaszolt kérdést a wiki-ből hámozom ki :)
    Wiki nélkül a játék fordítása is nehezebb lett volna (hogy ki mit és miért mond pl.).

    akyyy: Nekem az valami mod-ütközésnek tűnik, mert üzletelési kérdést tett fel szerintem. Ilyen hiányos kérdésfa akkor is elő szokott jönni, amikor a recruitable settlers modnál találkozok egy nevesített felbérelhető telepessel.
  • mulli1986
    #11427
    Wow, az igen. Nincs több kérdésem :D
  • akyyy
    #11426
    LEtöltöttem ezt a modot, amivel a második képernyőm egy fullos, testre szabható (pipboy". Eddig telefont használtam igy, de igy kényelmesebb :D

    Ami hiányzó funkció nagyon, az az eddig teljesített küldetések listája. nincs valami ilyen command esetleg?
  • akyyy
    #11425
    A Mystery_Meat nevű küldetésnél, mikor megérkezek, a párbeszédnél igy jelenik meg

    nem történik semmi, ha rá megyek. sztem azzal indulna el a küldetés.



    szerk.: de lehet csak jobban szét kell nézni, és beaktiválódik, minjdárt kipróbálom :D
    Utoljára szerkesztette: akyyy, 2020.10.01. 16:46:05
  • coolpet
    #11424
    Konzolba ResetQuest 00022a08

    Ez alapra állítja a Human Error Questet és megint nekifuthatsz.

  • akyyy
    #11423
    Covenantba hogy tudok bejutni? A kint ülő csávó már nem ajánlja fel a tesztet (egyszer biztos elkezdtem már).
    Most mennék vissza, és csak azt mondja hogy vigyázzak mert lehetnek fosztogatók a környéken, az ajtón nem tudok be menni, mert kulcs szükséges hozzá, ha meg "berepülök", mindenki rámlő egyből.

    Próbáltam rá keresni googleban, ott azt irják hogy az intézettel vagyok, azért nem engedi, meg végigvittem a játékot stb.

    Elvileg még senkivel sem vagyok , és még nem is vittem végig :D
    Utoljára szerkesztette: akyyy, 2020.10.01. 02:55:36
  • Sunsetjoy
    #11422
    Minden ágyú 5 lövést ad le egy tűzparancsra, de ha több ágyút raksz le egy helyre, akkor településen belül EGYMÁS UTÁN kezdenek tüzelni (forog célzáshoz, majd tüzel). Minél több ágyú van egy helyen, annál hosszadalmasabb a tüzelési időtartam (egy füstjelzőre). Ha egy célpontra több település tud tüzelni, akkor mondjuk 1-1 ágyú/település esetén rövid, erőteljesebb támadást kapsz.

    Az ágyúk lövedékei támadásonként egyszerre csapódnak be, becélozni csak 5 szektor távolságra lehet (a pip-boy térképen lévő négyzetrácsok a szektorok). A lövedékek beérkezési ideje alaphelyzetben 3,5 mp minden lövedékre.
    Plusz még bugos is lehet, hogy 1-2 lövés jön csak be. Érdemes településenként 1, max. 2 ágyút rakni csak, nem többet a túlzott lassúság és bugok elkerülése érdekében.
  • mulli1986
    #11421
    Megnéztem. Valóban lőnek, csak olyan tetü lassan egymás után. Ha jól számoltam 3-at lőtt mindegyik. De tök jó, mert állították, hogy milyen messzire el tudnak lőni, aztán a következő farmot ahol pucolni kellett volna a raidereket, nem tudott már oda ellőni. Mondom ennek kurva sok értelme volt akkor... Mindegy, ha mindenhova lenne egy legalább pakolva, már használható lenne, de ennyi szemét nincs, amből egy ilyen hálózatott ki lehetne építeni
  • xFreex
    #11420
    Hy
    Elméletileg minden egyes löveg tüzel, ha a célpont lőtávon belül van, de egyszerre csapódnak be a lövedékek és csak a sebzés nő. Ha nem lőnek akkor a kérdés az, hogy minden lerakott ágyúhoz rendeltél is telepest?
    Utoljára szerkesztette: xFreex, 2020.09.27. 23:17:30
  • mulli1986
    #11419
    Hali,

    van jelentősége annak, hogy a castle-be mennyi légvédelmi ágyút teszek le? Raktam le 5-db-ot, de nem lőnek 5-öt vele...