Hearts of Iron 4
  • Amergin
    #1282
    Rengeteget játszottam a 3-al (előtte meg a 2-vel is).
    Igen, sokkal barátibb a 4-ben, hogy egy csomó mikromenedzselést levesz a vállunkról, "egyszerűbb" ebből a szempontból.
    A harc a 3-asban is "szar" volt, kézzel kellett csinálni ott is, ha eredményt akartál.
    A páncélos ékekkel kellett bekerítgetni ott is az AI-t, aki ugyanolyan "hülye" volt, mint itt. (ott se tökéletes -itt se az, de persze, hiszen csak egy gép...)
    Viszont minden kiegészítővel (igen, megvettem hozzá mindet -nem tetszik valami faszikáim?) és sok (de gondosan megválogatott) moddal már nagyon jó.
    Japánnal pl. eléggé nehéz lenyomni Kínát még kézzel is. Harmadjára sikerült csak...
    Ha túl sokáig vár az ember a támadással (még nem állok készen, kell még egység, utánpótlást kell még felhalmoznom, stb...) akkor szerintem egy idő után már lehetetlené is válik lenyomni Kínát! Pláne ha az AI-ra bízom a frontok irányítását.
    Nincs tér kibontakozni, rengeteg a hegy meg az erdő, szar az úthálózat, nem vethetünk be elég egységet, mert nincs hozzá elég utánpótlás (nem tudnak az utak annyi átereszteni, amennyit kellene), minél jobban telik az idő, annál valószínűbb, hogy az anyagháborút elveszítjük.
    Szóval nem volt könnyű, na. Kihívás volt!

    A 3-asban nincs kihívás. Csukott szemmel, oda-vissza.
    Ja persze, hogy "majd lesz kihívás a 3-assal ezzel az XY moddal"!
    Erre mondom én, hogy ez ugyanúgy igaz a 4-esre is...
    Aki fikázik, attól megkérdezném, hogy megvett-e minden kiegészítőt a játékhoz és milyen modokat használ?
    Ja hogy "drága és nem éri meg"?
    Elfogadom! Csak akkor a véleményed itt nem releváns ebben a fórumban, mert olyat véleményezel, amiről fogalmad sincs!
    Utoljára szerkesztette: Amergin, 2020.04.15. 11:22:44