Hearts of Iron 4
  • Paladin
    #1280
    Én szeretem a négyet.
    A hármat is imádtam, a négyben a gyártási rendszer megváltoztatása ami nagyon jó. Nem egy elvont IC-d van, hanem konkrét felszerelést gyártasz.
    A harc egyáltalán nincs lebutítva. A hierarchia rendszer kétszintesre redukálásáért kár, de a stratégiai lehetőségeket nem befolyásolja. A tervezéstől nem lesz könnyű a harc. Ugyanezt csinálod a háromban kézzel. Itt max nem kell mikromenedzselni mindent. A kiadott nagybani terv arra jó, hogy útmutatást adjon az ai-nak arra, mivel próbálkozzon. Ha eredményt akarsz, fontos frontokon továbbra is jobban jársz, ha te irányítasz. Csak nem vagy kénytelen egyszerre három hadszintéren minden egyes egységet kézzel irányítani.

    A légi része az valóban szar.
    A tengeri viszont nagyon jó a Man the guns óta.
    "Korlátlan" ipari kapacitás pár nagy országnál előfordulhat gyakorlatilag, egyébként nem igaz.
    A legnagyobb hibája a stratégiai AI furcsaságai. Sokat javítottak rajta, de még a mai napig elég elbaszott dolgokat tud produkálni.
    Szerintem próbáld ki virágboltiban.
    Én a hiányosságai ellenére a néggyel játszom szívesebben.

    Nem fogok nekiállni vitatkozni a többiekkel, már megtettük a topicban ezerszer, ha kíváncsi vagy, tekerj vissza 4-5 oldalt. Ízlések és pofonok dolog.