1393
Hearts of Iron 4
  • henrik01
    #659
    sziasztok! karácsonyra fogok venni egy új laptopot és az egyik fő szempont, hogy tudjon rajta futni a Hearts of Iron IV. Aki laptopon játszik vele az tudna írni típust és, hogy mennyire viszi el rendesen a gép? esetleg tudnátok ajánlani laptopot? előre is köszi!:)
  • sakkay
    #658
    Jobb klikk és eltűnik
  • hooah
    #657
    Most épp Amergin mentését tolom.

    Az ugye nem úgy van, a rep.századoknál, hogy ha meghal egy Ace akkor oda már nem kerülhet új?
    Mert sok Ace meghalt már, de csak a KIA felirat meg a koporsót látom a századoknál hosszú-hosszú ideje már.
  • sakkay
    #656
    Írtam de elveszett. Bakker.. Milyen fokozaton játszol?
  • PetruZ
    #654
    A belépések függnek a world tension szintjétől is, minél nagyobb, a befolyásolás annál hatékonyabb, de persze számít az alapvető politikai berendezkedés is. Az arabok hagyományosan diktatórikusabb modelleket követnek (az időszakban néhány kivétellel), így szimpatikusabb lehet nekik az Axis (főleg, ha fenyegetve érzik magukat a ruszkiktól, vagy még gyarmati állapotban vannak). Ha ellentétesek a viszonyok, az országban kezdetben a szélsőséges pártok támogatása hosszabb távon nagyobb haszonnal járhat, mint a szimpla politikai influence (pl. a németekkel a belga, holland, dán pártokat támogatva spontán puccsot lehet kirobbantani és bevonni őket a tengelyhatalmak közé, anélkül, hogy háború lenne a szövetségesekkel, csak néha vigyázni kell, hogy "önkéntesek" menjenek be, meg lend lease-t kell nyomni a lázadóknak; más esetben előrehozott választások történhetnek és a nekünk tetsző párt hatalomra kerülésével máris nyert ügyünk van).
  • hooah
    #653
    Azért 120 hadosztályt irányítani végig a szovjet hadjárat alatt az nem kis idő, és mégis semmit nem fejlődött.
  • MuldR
    #652
    Ha axis vagytok, az USA-t viszonylag az elejen el kell kezdeni propagalni, es akkor a 44-es valasztasoknal polgarhaboru lesz. Meg ha el is bukja az axis oldal, akkor is sajat flottajukat es hadsereguket nullazzak le. :)
  • koj
    #651
    Nagyon jó ez a játék, már lassan kezdtem (tük) elbukni a háborút, erre Afganisztán, Irán, és Szaúd-Arábia belépett tengely oldalon, kimentve az olaszokat Afrikában. Előtte propagáltam őket, szóval ha mindenkinél így csinálnám nem is lenne ellenfél? Vagy mitől függ még hogy ki melyik oldalon lép be?
  • sakkay
    #650
    Na végre valami kihívás. Ha a lenti beállításon játszol, az oroszoknál egy idő után-pedig nem penge a gép-egész komoly kihívás lesz a játék. Nagyon kezdem élvezni.
  • sakkay
    #649
    Az, hogy sokat csatázzanak az alap. De fontos, hogy minél több egységet irányítson..minél több annál jobban fejlődik.
  • hooah
    #648
    Azt valaki magyarázza már el, hogy a miért van, hogy a tábornokaim nem fejlődnek, nem kapnak plusz képességeket, miközben az ellen tábornokai tele vannak plecsnikkel.
  • Paladin
    #647
    Nem. A nehéz tankok drágák, lassúak és feleslegesek.

    Magyarországgal meg pláne.
    Gyalogoshadosztály, arty, és idővel páncéltörő ágyú. Ebből minél jobbat, és minél többet.
    Igen sok területet kell elfoglalnod ahhoz, hogy egyáltalán a tank szó felmerüljön benned. :)
    Utoljára szerkesztette: Paladin, 2016.11.02. 17:11:49
  • koj
    #646
    Igen, de azok jó erősek, mármint a nehéz tankok, csak kevés az olaj... A háború közben meg nem nagyon lehet beszerezni semmiből mert mindenkinek kevés van, gondolom ezért is lassabb a gyártás. Köszi amúgy a segítséget
  • PetruZ
    #645
    Minden production sornak van egy low/med/high prioritást állítgató lámpácskája, ugyanígy a deploy-nál is. Azt hiszem, a seregek fejlécben is van valami ilyesmi, neked szerintem ez utóbbi kell.
    A nehéz tankok szerintem felejthetők (Mo.-nak pláne), a light tank + motorized divíziók hasznosabbak.
  • koj
    #644
    Sziasztok! Hogy lehet megoldani hogy az egységek gyorsabban kapják meg a modern felszerelést? (MO-val vagyok)
    Amennyi gyártási kapacitást csak lehet ráállítok a modernebb felszerelés gyártására, de mire mindenkit felszerelnek vele, addigra már kikutatok újabbat :D A nehéz tankok gyártása is elég nyögvenyelős.
  • PetruZ
    #643
    Lehet, fene se emlékszik ennyi DLC között. :) De a korábbi név rémlett.
  • Paladin
    #642
    Ööö... korábban sem futott Commonwealth néven. Amikor először bejelentették a nevét, akkor is Together for Victory volt. Még te linkelted a bejelentő videot róla ide 19-én :D
  • PetruZ
    #641
    A korábban Commonwealth néven futó új content DLC új nevet kapott és Together for Victory néven fog megjelenni.
  • sakkay
    #640
    Írj ha nem jó, de elvileg ok. Vh fokozat, az összes csuszka az ellennek maxon van, Németországé nullán.
  • sakkay
    #639
    Na talán ez jó41 jun.
  • hooah
    #638
    Nem jó, semmi sincs ott :D
  • sakkay
    #637
    légyszi szólj ha nem jó indán még nem töltöttem fel semmit.
  • sakkay
    #636
    Sajnos csak júliusban támadhatsz elfelejtettem időben kidolgozni a oroszok elleni dipó dolgot.barbarossa
  • Amergin
    #635
    Ez még nincs készen a Barbarossára, csak nagy vonalakban: a páncélos ékek (25 db tankhadosztály: észak 5 db, közép 10 db, dél 10 db) még nincs is hadseregbe pakolva, a légierőt még nem pakoltam úgy, ahogy kell, stb,stb...
    A nevek viszont sokatmondók így látható, hogy mit mire szánok. Az 5 db-os vadász századok csak játék technikai jellegűek: ha nincs egy reptéren semmi és az ellenség ott légifölénybe kerül, akkor mire odatelepíted a vadászokat eltelik mondjuk egy hét. Ha viszont már eleve van ott bármennyi vadász, akkor azok létszámát már csak fel kell emelni és tetszőleges erősítés küldhető egy nap alatt (annyi idő ugyanis, amig "felpótlódnak" a tartalékból)
    A csendőrség (lovas hadosztályok) a lázadások megfékezéséhez kellenek, a helyőrségek meg a kikötőkbe, hogy ott ne tudjanak partraszállni az angolok olyan könnyedén.
    A páncélos hadosztályokat a "tűzérség"-ek mellett ugyanazon a frontszakaszon tervezem bevetni, így egymást tudják majd erősíteni. Az 5 db hegyivadászt, ami Gibraltárban van felviszem a Norvég-Szovjet határhoz és másik 2 db hegyivadász hadosztályt viszek Gibraltárba Marseille-ből. A 10 db tengerészgyalogost és a 3 db ejtőernyőst Indonéziába akarom elküldeni a Holland gyarmatok elfoglalására (Dél-Olaszországból hajóval a Vörös tenger felé).
    A 10 db páncélelhárító tartalékban van, hogy az ellenséges páncélosokat megállíthassa, ha szükséges...
    Van 5 db elit könnyú páncélos hadosztály még, ami tetszés szerint bárhol bevethető (mondjuk az ékek áttörése után befejezik a bekerítést).
    Van 5 db hadosztály, ami gyorsreagálású hadtestként védi majd Nyugat-Európát a partraszállóktól.
    Amúgy meg készülnek a repülőgép hordozók az én büszkeségeim Az amcsi flottát akarom leradírozni vele (a brit után...)
    Utoljára szerkesztette: Amergin, 2016.10.31. 20:14:21
  • hooah
    #634
    Ez nagyon jó kis mentés. Ez úgy össze van rakva, hogy csak ámultam bámultam. Nem is nagyon akarok belenyúlni. Igaz Szerintem az 5 egységes vadászszázadok túl kicsik, itt ot meg vannak 100-200 egységesek is(azokat szétszedtem). A bombázó századok meg túl nagyok a 200+ gépnek.
    Meg hát jó lenne kicsit elmagyaráznád hogyan érted ezeket el, és mi céljuk? Főleg a birodalom területén elszórt rengeteg, páncélos és gyaloghadosztályok semmittevése lepett meg így a Barbarossa elött. Gondoltam beteszem 1-2 hadseregbe őket és irány a keleti front, de inkább megkérdezlek, hogy azokkal mi a terv a te mentésedben?
  • hooah
    #633
    Elküldheted azt is, megnézném magamnak.
  • hooah
    #632
    Köszönöm.
  • sakkay
    #631
    Nekem van egy az orosz hadjárat előtt..
  • Amergin
    #630
    Ez a németekkel van a Barbarossa megindítása előtt.
  • hooah
    #629
    Sziasztok valakinek nincs értelmes mentése a németekkel? 43-ban járok és rohadtul elszartam IM módban, mert belgákon megnemtámadás volt és azok meg beléptek alliba, aminek eredménye, hogy onnan jöttek a szövetségesek, ahove visszavonultak majd kitámadtak egyből ha tudtak. És A franciákon keresztül meg épphogy elkerültem 120 hadosztályom bekerítését, de igy is lenulláztam seregem felszrelését.

    Szóval valaki igazán dobhatna egy mentést, tök mindegy milyen állással, mert nem akarom elöröl kezdeni.
  • sakkay
    #628
    Lenyomom az oroszokat 42 márciusára. Jön egy ilyen nagy béketárgyalásos dolog. Nem annyira figyeltem rányomtam, egy két észak-keleti tartományra amit odaadtam az oroszoknak. Okéztam' aztán majdnem az egész szovjetunió a törököké és a magyaroké lett húúú van itt még min javítani. Most kezdtem újat, minden lehetséges népnek rányomom a maxot a csúszkán, veterán fokozat-németeknek persze semmi-viszont az iron modot most nem, mert tényleg nem csinál mentést. Így most nem marad meg ez a szép békekötéses dolog csak automatán arra meg ráment az új.
  • sakkay
    #627
    Alakul alakul, pl. nálam-39 kampány-az oroszok 41 tavaszára görögökön kívül elfoglalták majd az egész Balkánt, talán a bónusz plusz miatt voltak ennyire erősek. Ennek ellenére decemberig megvolt Moszkva Sztálingrád. Szóval azért még van hova fejlődni.
    Utoljára szerkesztette: sakkay, 2016.10.23. 21:07:31
  • yamato41
    #626
    Ék-katlanozni sem volt éppen egyszerű, mert a végére az AI-t is elég jól fejlesztették. Már az áttörés sem mindig ment elsőre, elterelő támadások kellettek másodlagos irány(ok)ban, többszintű tartalék, a katlanozás alatt máshol is támad(gat)ni, lekötni a szembelévőket. És még így is olyan összehangolt ellentámadásokat tudtak indítani, hogy csak néztem.
  • sakkay
    #625
    Kb ovis szint. Ahogy mondod. Én tényleg nem értem miért kell mindent hülyegyerek szintre levinni...na jó nem, mert a gazdaság/termelés jó lett.
  • sakkay
    #624
    Eddig 2x nyomtam le az oroszokat legerősebb szinten, másodszorra már + 2 táppal is. Az agy kapacitásom alig volt lefogva játék alatt. A három sokkal nehezebb és reálisabb volt a hadműveleti részt tekintve, na ott még lélegezni is alig tudtam. Ha egy hadosztály mondjuk támad, aztán te hat óra után lefújod, majd más célt adsz:na az nem olyan, hogy azonnal indul. Szóval óriási hiba. Ne érjek már ugyanolyan gyorsan oda valahova ha előtte harcoltam, mintha a laktanyába várakozok. És ez csak a jéghegy csúcsa.
  • yamato41
    #623
    Lehet, de nem reális. Hol vannak a hadtestek, hadseregek? A németek hadműveletei hadtesteken nyugodtak, a hadseregcsoport kevésbé volt lényeges. A felkészülés jelenleg legfeljebb harcászati szinten értendő, a valóságban hadműveleti és hadászati tervezés is folyt. Ráadásul műszaki előkészítés, illetve a rendezettség helyreállítása a harc előtt, után nem jelenik meg.
    Az alapvető baj a koncepció, ami lényegesen butább, mint korábban.
  • Paladin
    #622
    A várakozási idő máshogy jelenik meg. Nem az van, hogy egyáltalán nem indíthatod rögtön a hadosztályt új feladatra (miért ne tehetnéd meg?), hanem az, hogy ha tervet adsz nekik, és időt a felkészülésre, akkor hatékonyabbak.
    Ugyanaz a dolog, csak megfordítva.
  • sakkay
    #621
    Én is azon agalok ez miért kellett...legalább lehetne választani. Többen-sokkal-nem fognak játszani azért, mert kihagyták a lent említett dolgokat. Ellenben biztos vagyok abban, hogy sokan ezért nem fogják megvenni
  • yamato41
    #620
    Teljesen egyetértek. Én egy rövid kipróbálás után vágtam a kukába, mint macskát szarni. A végtelenül leegyszerűsített hadseregszervezet és mozgatás szerintem vérlázítóan gagyi. Ugyanez a HoI3 rendszerével nagyon jó lenne.
  • sakkay
    #619
    Nem tudom megszokni a játék egyszerűség már ami a parancsnoklási fa hiányát és a hadosztályok mozgatását illeti. Igen nagyszerűen megcsináltak ezen kívül szinte mindent, de így olyan mintha ki lenne herélve. Nagyon remélem változtatnak ezen valamit. Nektek nem hiányzik? Semmi várakozási idő új parancsnál csata után, ez sem tetszik.