463
Bless Online - Current Generation Mmorpg
  • Vicodine
    #383
    Mert te honnan tudtad, mi jon be neki es mi nem? WoWot meg milyen sokan mondjak, hogy erdemes megvenni, mekkora kiraly jatek, meg is egy hatalmas kula. Ezt igy kar...
  • Daditsx
    #382
    Ketten mondtuk, hogy ne vedd meg :)
  • RBN
    #381
    Tenyleg kar volt megvenni :/ nagyon nagyon nagyon rossz.. es nem fogom felsorolni minden olyat, ami szamomra hiba, egyszeruen csak tomoren/roviden leirom, hogy SZAR! - es erosen ajanlom aki a megvetelen gondolkodik felejtse el, senki ne vegye meg.
  • RBN
    #380
    Megvettem, es most baratkozunk. Kicsit optimalizatlannak tunik, de maga a jatek nem rossz. Foleg hogy nincs havidij, igy barmikor vissszalehet terni hozza, ha lesz hova :)
  • Vicodine
    #379
    "Rá egy hétre meg nem tudom végigütni a rotát, mert rábasztak +7sec CD-t a skillre és futkosok a mob körül és várok, hogy betöltsön a skill. "
    Ez egy kicsit erdekes, nekem soha nem volt cd problemam, egyszeruen valtani kell stancet, amire az egesz combatrendszer epul. Aki egy stancet hasznal csak, az soha nem lesz jo semmiben, meg hat az ugy unalmas is, meg nem veletlenul talaltak ki a valtast stb...
  • Vicodine
    #378
    Ezert is nehez veled Blessrol "vitazni", mert alapveto izlesbeli kulonbseg van nalunk :) Nalam pl az ESO az akkora kula, mint nalad a bless. Nincsen ezzel baj, izlesek es pofonok, mindenkinek nem lehet minden jo :)
  • mikromanus
    #377
    A balance az nem lényegtelen, de a többség inkább olyasmiért lázad ami sose volt a játékban nálunk, vagy egyértelműen előre meg lett mondva nem lesz, vagy mikor lesz bent később.
    A damage nerf után volt egy rövid időszak amíg a jeges mage előnyben volt az instant cast 0 cd jól sebző skilljével. Viszont az szépen fel is zabálta seperc alatt az összes manát. Azt elég hamar "javították". Helyette viszont nem sokat kapott, így elég gyámoltalan. A guardian még hetekig vígan cc lockolta az ellenfelét minden különösebb odafigyelés nélkül is. Ezek a skilljei kaptak egy kis nerfet talán, de a mage kevéssé tud neki örülni szerintem . A többség benyomja így most rá a kusst, amellett meg a mage nem tud támadni. A ranger se fos. Páran épp azt fejtegetik más topicban, hogy más kasztokkal elég OP kombók tudnak lenni kicsiben és nagyobb csapatban is. A mana nem PvE-ben gond, hanem PvP-ben, mert simán kinullázák mire egyáltalán támadni tudsz. Egyáltalán nem az a brutális damage dealer ami elvárható lenne a sok hosszú cast time mellé. Mondjuk ettől még szeretem. A szörnyek nem komoly ellenfelek a blessben.

    Ha picit is figyeltél volna a játékra, vagy az előző kommentekre, akkor láthatnád, hogy a ban policy már 2 hete keményebb. Emellé jobb a cheaterfogó rendszer is. Vagy csak még nem alkalmazkodtak a cheat programok.
    Nem "kell" játszanod semmivel.. Bármikor visszatérhetsz később is. ez az előnye a b2p-nek.
    Nem egy korszakalkotó, meg világmegváltó, vagy über újító játék, meg sok hibája van, de bőven szórakoztató tud ez is lenni. Mondjuk én lehet azért nem ábrándultam ki belőle, mert nem igazán voltak elvárásaim a játékkal kapcsolatban. Hiszen ez mégis csak EA. Az meg kb teszt. A monsterek síkhülyék, a gazdaság minimalista, a craft kacagtatóan faék, az open world PvP "értéktelen" és amit leginkább fájlalok, hogy itt egy elvileg nag yvilág meg sok-sok lehetőség, de valójában mindent ugyanarra az egy cselekvési pályára terelnek. Nincs mozgástér, nincs igazából választási lehetőség, vagy specializáció. Szintezés-fejlődés, aztán kötelező dungeon és erősen ajánlott PvP ketrecharcok. Crafter vagy? Mennyé dungeonba hogy jobb legyél. Hátkapjátokbesunyigizdaköcsögbanda. :) Szeretsz gyűjtögetni-felfedezni? Hát ja. 1-2 hét és megáll a fejlődés. Utána már jobb nem leszel a "szakmában". Nálam elég minimalista módban van most a játék, de nem is nagyon hiányzik a komol ykockulás másban sem épp. Némi könnyű hunting, egy kis royal quest, meg crafting, AH ügyeskedés, pet-mount befogdosás aztán pihi. Sokat én se áldozok rá. A kötöttpályás dolgokhoz mostanság nincs kedvem.
    Utoljára szerkesztette: mikromanus, 2018.07.17. 15:16:41
  • Daditsx
    #376
    Bless halálra volt ítélve már akkor amikor elindult. Ez a 2,5k player 1 szerveren elfér. De lesz még kevesebb is. Nálunk el se indult, de a ruszkiknál már bezárták a szerveret. Elbaszták az indulást, olyan klienst adtak nekünk ami más volt, mint az eddigi. Nem volt tesztelve. Mai napig tákolgatják, de kurva lassan. Egyszerűen ez még korai volt az early acceshez is. Én több órát öltem a korábbi free szarokba, mint ebbe, mert még azok is jobban lekötöttek, mint ez.
    Egyik nap még nagyot dmg-elek, mánap nerf is kis szarokat ütök. Rá egy hétre meg nem tudom végigütni a rotát, mert rábasztak +7sec CD-t a skillre és futkosok a mob körül és várok, hogy betöltsön a skill. Itt nyomtam egy alt+f4-et és anyázás után parkolópályára tettem. Ez már a vicc kategória, hogy úgy kell "balance"-olni, hogy állsz, mint fasz a lakodalomba és várod, hogy valami skill-ed betöltsön?

    Szerintem ez is az a játék lesz ami meg se fogja érni a befejezést, mert nem lesz játékos akik eltartsák ezt a szuszi-muszi fejlesztő brigádot. Az a pár 1000 jatékos meg élvezze amíg lehet.
  • p2501
    #375
    "De a rinyagépek nagyja sekélyes és ostoba. Olyan "problémáik" vannak ami tök lényegtelen."

    Akkor én kérek elnézést :) a kasztok rossz erőviszonyai (a ranger pveben a legerősebb de pvpben egy fos, ahogy a berzerkes is még mindig, hiába kapott buffot, a guardin meg egy OP mindentudó szar, de ezekszerint ez nem jött át, amikor írtam. Paladin sebzése oké, de ettől még egy iszonyat egyszerű, könnyű 1.0 hülye is tud vele játszani karakter marad, illetve a mage, amikor abbahagytam az úgy nézett ki, hogy mire TE leütötted a mana shieldjét, addigra ő megölt. Az egy dolog hogy pve-ben mana problémája van, de az, aki jó rotát tol mage-el, azt pvpben kurva nehéz megölni a shield miatt, kb a guardin képes rá, de ő mindenkit megöl), az fps és optimalizálási probléma, a még kevés és unalmas content, az RNG kiégetések drop (már ha van drop az instába!!! mert ugye Blessben ez se 100%) és enchant terén (de ez még a kisebb gond ..). A cheaterekre való lassú reagálás és nem örök banok, ooh hát kit érdekel. Se pve-ben se pvp-ben nem jó a játék. Már eleve ott hasal el a dolog hogy pve tartalmat kell orrba szájba farmolnod, hogy érvényesülj pvp-n. De ezek mind lényegtelen dolgok ugye..
    Mert MAJD EGYSZER jó lesz. Ezért játszak a szarral, mert majd jó lesz, ja és mivel LESZ, ezért már MOST is JÓ (nem, nem az). Nekem is erősen rózsaszín köd volt a szemem előtt, de ne aggódjaotk, nálatok is eltűnik majd, ahogy minden ismerősömnél is a környezetemben.

    Amúgy lehet ezen végtelenségig vitatkozni, hogy ki szerint jó és ki szerint nem, de sajnos a számok mást mesélnek (még úgyis, hogy minden MMOnak csökken a játékos bázisa a start után, na de kérdés, hogy mennyire? 35kból 3 ezer?):
    Na és EU egybe -> és EUn van 6 szerver amiből majd csinálnak 2-t.




    De igen, tudom, sok rinyáló kisgyerek, akik felesleges dolgokért sírnak, I see I see.. Ezzel be is fejeztem, megyek és játszom olyannal, ami (SZÁMOMRA és további több ezer player számára) sokkal jobb és 100% élvezetesebb. \o
    Utoljára szerkesztette: p2501, 2018.07.17. 12:40:50
  • mikromanus
    #374
    +Aki cheatel azt kivágják a francba. Ez a policy. Nem az nem érdekel aki cheatel (azt jelentsd hogy eltávolíthassák) hanem azt mondtam, hogy nagyon túlbecsülöd a korábbi cheatek hatását. Amikről én tudok azokat az exploitokat már "lezárták" és nem termelnek több gondot. Cheat mindenben van, csak az a fontos, hogy a rendszer sikeresen azonosítsa és eltávolítsa ezeket. P2p trade nincs, így a csalással szerzett előny az accounttal együtt hal ban-kor.
    Wipe ugyan nem lesz, de ez kb tök mindegy. Komolyan azt hiszed, hogy később vissza fognak térni az emberek és sok hónap hátránnyal akarnak játszani a "régiekkel". nem túl sanszos. Attól hog ywipe nem lesz még új szerver lehet. Legkésőbb a live verzió induláskor. Aki akar az maradhat az EA szerveren, de indulhat majd újon is.

    Lila gear és kék gearen is használhatsz extra anyagot a jobb esélyekre, vagy hogy a szint visszaesést (vagy épp a durability romlást) megakadályozd. Emellett jó BDO-s szokást is át lehet venni, csak itt kicsiben (failstack képzést).
    Az ini fájlok módosításával te nem fogsz "csalni". az hogy 1920*1080-as felbontáson nyomulsz, vagy van-e távoli tárgy megjelenítés nem fog neked előnyöket adni. Ha az ini módosítással más elemet jelenítesz meg az meg detektálható és banolhatnak is érte. A tudban méret még elmegy, de ha más itemet raksz valami helyére az már fájl módosítás jó eséllyel. A speed meg jump és egyéb cheatek már nem ini módosítások és detektálhatóak. 161 "modder" köszöni is szépen érte a bant.
    A BG-ről volt sok post és javítás is. Hogy ez cheat volt, vagy bug nem tudom, mert nem nagyon érdekelt épp a BG. de ez is már több hete. Valamelyik "heti seASon" módosítással voltak gondok azt hiszem. Mondjuk az ogret is sokan szerették. :)

    Nekem is volt többezer magic stone-om. Egyszerűen mert tömegével ömlik a rendszerbe és elhasználni lassan lehet csak. Mondjuk amikor beindul a gamble upgrade, akkor ki lehet égetni a tartalékokat elég könnyen. A. lila item upgrade elég drága.

    Amúgy meg lehet bírálni a Blesst. Kevés újdonság van benne, meg annyira sokat tökölnek vele, hogy lassan a grafika se lesz nagy szám (dx9 only). Vannak hibái, sok részlet gagyi, a monsterek hülyébbek mint a koreai átlag (még egy BDO is eszesebb monster AI-t faragott ami azért nagy szó). Meg nincs is kész. De a rinyagépek nagyja sekélyes és ostoba. Olyan "problémáik" vannak ami tök lényegtelen. Máshol már kiadták, meg a többi régió is megkapta a módosításokat, meg miért EA, meg miért nem kapjuk vissza a pénzünket 500 óra játék után, meg miért nincs p2p trade, pedig a p2w régiókban volt, meg hogy szar a játék, de azért napi 10-15 órát játszok vele még hetekig... Ja, sok -sok lényeges észrevétel.
  • mikromanus
    #373
    Az emlegetett mage-nek folyamatos mana gondhja van. A mana shield-nél "life-ként" működik a mana. Ugyan szép, hogy van extra élete, csak az kevésbé szép, hog yígy van annyi élete, mint más karaktereknek mana shield nélkül alapból. Ha meg sebzést kap, akkro a mana nullázódik először. Onnan 0 a sebzés. A mana visszatöltés lassú, vagy szarránerfelték (teleport). A jeges 2-es spamet már kb két hét után kiszedték. Nem nagyon fogod spamelni azt a 7 másodperc cd-t. A paladin elég jól sebez, emellett nem lehet lényegében lecsapni. Visszatölt lazán maxra, a korábban emlegetett mage meg bekapja a cc-t és leszívja a manát a sebzés a shieldeen keresztül. A berserker és a guardian is kapott buffokat. CC-n ugyan volt nerf is, de ettől még simán szétszivathatja a guardian azt az OP mage-et. Szerencsétlen nyeszlett caster be se tud érdemben fejelzni egy kombót.
    A rangert is eléggé beerősítették. High-end gearről nem nyilatkoznék, de a 37-es gearjeben 0-s fegyver upgradeddel (lvl 37-40 character)jobban sebez a mobokon mint egy mage 45-ös szinten 45-ös 10-es fegyverrel. (mondjuk sokat ez nem számít, de az "ajándék" gyenge mob irtás a dungeon pontokért sokkal gyorsabb vele. 1 hit majdnem minden monster south speziában. A mage-nek ehhez full dps armor és lila 10-es fejlesztéső fegyver kell... és még így is lassabb a cast time miatt). Persze ha "komolyabb" ellenen ellenőrizgetünk jobb gearrel és nem csak egy -kétalap kombóval, akkor később ez lehet kiegyenlítődik...
    Open worldben ha leállsz harcolni 5-10 másik játékos ellen egyedül, akkor megérdemled hogy a karaktered a sarkával kaparja a padlót. Ez más játékokban se jó ötlet... Na jó, mondjuk egy p2w fosban egy whale-nak talán. Archeage-ben a gear gap és a túl erős gear statoknak köszönhetően a legnagyobb bálnák csináltak ilyesmit és még sikereik is voltak az agyatlan 5-10 vs 1-ben.
    Ha sokan vannak partyban, akkor kevesebb a "Normál" xp a killek után és a jobb dropra mindenki licitál. Eliteknél ez nem nagy business. Ott elég jól lehet harcolni másokkal. :) Az alap jutalom tényleg komoyltalan. A ketrecharcokban olyan sok "pvP" pontot adnak, hogy egy-két open world kill komolytalan (meg azt hiszem más régókhoz és korábbiakhoz képest ezt nerfelték is).

    Ebben a fázisban mondjuk én hanyagolom a dunegonokat. Csak néha-néha nézek be. Lehet abban van az üzlet, de nincs kedvem sok időt beleölni. Kis gazdasáégi kísérletet folytatok. Mit lehet kihozni abból ami "nem fontos" a blessben :)
    A minimum-maximum árakat módosították. Most már fos olcsón el lehet adni anyagokat. Így azért már mennek el dolgok. A craftolt itemeket is el lehet adni és azon is képződik bevétel. Emellett a royal questeken is lehet pénzt szerezni, de elég felemás érzés. Sok időbe telik, vagy a wyvern lerabolja a bevétel jelentős részét (főként ha nincs prémiumod). Emellett nem közvetlen silver-gold jutalom, hanem eladható item és rng box a jutalom. Ez meg felemás érzés. Ha eladod, akkor ez egy oldalról bevétel, más oldalról fel nem használt skillpont (napoi 3000 rng crystalt lehet farmolni, ami +30 gold befektetéssel 30 véletlenszerű skill pont lehetne). Kevés a rendszerben a pénz és erősek a "goldsinkek". A gazdaság elég "furcsa". Maradjunk ennyiben! Van azért szórakoztatóbb rendszer is más játékokban...


  • p2501
    #372
    ESO. :)

    Nem free, nem p2w, sokkal nehezebb és összetett játék, mmo, amivel eddig játszottam. Nagyon kell tudni használni a karid, ha az nem megy kb semmi se megy, használhatatlan leszel majdnemhogy mindenben (na jó, a küldizésben nem..). Fele annyi RNG sincs a játékban mint Blessben, mégsem unalmas, nagyon nagyon sok tartalom van benne, a casual és hc játékos is megtalálja azt a contentet, amit szivesen csinálna és ami nem unatatja. Abban is akadnak hibák, de minden téren sokkal de sokkal jobb mint Bless (amiben egyébként 170 órám van, már legalább 2-3 hete abbahagytam, szóval pont nem a szomszéd kutyájától hallottam, hogy miért is szar ez. )

    Nyilván ez személyes véleményen, engem a Bless iszonyatosan untat. Open world pvp-re nincs SEMMI, ami motiválna vagy jutalmazna. Csak mész előre és leütnek 10-en. Vagy mész előre és találkozol egy magel, akinek perma mana shieldje vagy a frostos 2-es bugja van és megöl (a 2-est tudom javították, a shieldet nem tudom, de napokig, hetekig ez fenállt, ami vicc volt). Berserker pvpben egy használhatatlan fos volt, amig játszottam. Ranger úgyszint. Paladin annyira 1.0 ostoba karakter amilyet még nem láttam. Dungiban 2 -3 skillnél többet nem kell használnia annak a szerencsétlennek, agyhalottak is kihealeltek vele bármit. Guardian pedig egyszerre tnakol, healel, CCzik,s tunol, silencel, ezer hpja és defje van stb. Szóval el van nagyon :D Tehát ezt nekem ne mondja senki hogy annyira jó itt a balansz mint máshol mert akkor kinevetem. :)

    A napik unalmasak - a turbán farm unalmas. Nem tudom mi történt azóta a piaccal a játékban, de amikor még játszottam kb nem tudtál pénzt szerezni, csak több órás hosszú farmból, és abból is keveset. A dungik folyamatosan farmolásáról nem is beszélve, ahol eleve essen ki a TE cuccod (és hozd is el, mivel mindenki rollolhat minden cuccra), és ha kiesik, akkor imádkozz hogy a runa slot is jó legyen!! Ugyanis a legfontosabb mindközül a rúna!. Jó runákkal én 2x annyit healeltem paladinnal, ami vicc.

    Az, hogy nem érdekel téged, hogy ki mit cheatel az elég fura, főleg hogy a kiadó kijelentette többször is, hogy NEM lesz wipe az éles indulás előtt. Ez pedig azért baromira fontos, mert Bless iszonyatosan gear orientált! hiába vagy ügyesebb, esélyed sem lesz egy olyan játékos ellen, akik ott fityegnek több ezer golddal amit aztán a gearre költenek. Lila item már durván visszaesik enchant közben több szintet is akár, így enchanolni iszonyatosan drága! a napikból kiszedheted a kék magic stoneokat, de ugye ha jót akarsz, akkor azt is több karival csinálod / nap.. A hibák , chili farm, item duplikáció és az .ini fájl pedig azért kurva gáz, mert a korábbi kliensekben (japán, kr, rus) MINDBEN BENNE VOLT. Olyan hibák, amikről pontosan tudtak a kiadók, mégsem előzték meg nálunk. Posztoltak páran olyan képet, ahol a gyereknek több ezer magic stone-ja volt inventoryban. Aztán kapott egy 10 napos bant, de az itemet nem vették el tőle, hát GG. Arról nem beszélve, hogy az ini átírása még most is van és létezik, és a vicc, hogy le se tudják ellenőrizni (vagy ha igen, akkor sem fogják mert nincs emberkapacitás)! Át tudod írni benne, hogy pl a turbán sokkal nagyobb legyen illetve be tudsz neki rakni más textúrát, így ezer km-ről is látod a mapon, vagy hogy ne hasson rád úgy a játékban a "gravitáció", így nagyobbat ugrassz. Tudsz benne repülni is, az egyik klán ezt úgy használt aki hogy BG-n már akkor elkezdték foglalni a pontokat, amig számolt vissza az óra, a másik csapat még bent állt de már övék volt sok poszt. És ide oda repülgettek.

    És ezeket nem azért írom, mert elvertek engem pvpben, jajj de rossz volt nekem.... Hanem mert reálisan látom a
    dolgokat és mert a klánonban volt pár hc játékos, akik napi 10+ órát játszottak, és a tapasztalataik ugyan ez volt + ezzel tele van a reddit olyan játékosok véleményével akik nem kisgyerekek és nem sírnak, ahogy legtöbbször ti nyugtatgatjátok magatokat, hanem több száz óra után hagyják ott Blesst, mert nem reménykednek más és megunják.

    Én sem vagyok elfogult, puszta tényeket írtam le. Valaki vagy elhiszi vagy sem. Van akinek tök izgi így is a játék mert le van, fejlődget, megy petet fogni, megy turbánozni aztán annyi a napi játéka. És hozzáteszem, iszonyatosan vártam a játékot! Nem ott csalódtam benne, hogy nem egy kész játék, ezt eddig is tudtam... hanem ami utána történt hetekig, vagy ami inkább NEM történt, és ahogyan kezelték a dolgokat, az vicc volt. És körülöttem lévő összes nagy rajongó, akik szintén várták a játékot és japánon is sokat játszottak, ugyanúgy megunták és léptek.

    Egy szó mint száz, örülök, hogy azért vannak olyanok, akiknél célba talált a Bless, kár hogy elég kicsi a létszáma ezeknek az embereknek. fél - 1 év és talán már játszható állapotba kerül, már ha kibírja azt az időt a játék. Ha pedig nem.... akkor majd max az Ashes of Creation megadja neki az utolsó szöget.
  • Vicodine
    #371
    Elfogultsag nelkul, csak a puszta tenyek

    Optimalizalatlan? Persze, de legalabb foglalkoznak vele, es ebben az allapotaban sem optimalizalatlanabb, mint az mmok tulnyomo tobbsege. Az elejen szar volt, de azota siman fut

    Jatekosokat veszit? Persze, elso naphoz kepest minden mmo veszit, ezzel semmi baj nincsen, meg akkor is, ha nem eles kiadasrol van szo, sot, plane..!

    Balanceolatlan? Tudsz olyan mmorpgt, ami balanceoltabb? A sokmillios playerbazisu wow is legalabb ugyanennyire balanceolatlan, amig a jatek uzemel, addig folyamatosan balanceolnak majd eveken at, sosem lesz vege...A balance egy full szubjektiv dolog. pl.: Aionban sokan mondjak, templar mekkora, sm mekkora op. De jatekosbeli kulonbsegekbol adodoan egy low tieru, mondjuk rangerrel is barmelyiket meg lehet verni. Csak sokan ugy osztanak velemenyt, hogy nem tudnak egy adott classal jatszani, kikapnak a masiktol mint a szar, es cryolnak. Nem eleg az, ha tetszik egy adott class, jatszani is tudni kell veluk, ami az esetek minimum 80%ara nem igaz, max 20% az, akik tudjak is kezelni a karijukat, de szerintem sokat mondtam. Ennyit a balancerol, a classok es a jatekstilus miatti kulonbsegeknel fogva soha egyetlen mmoban nem lesz balance, de nem is kell, csak tulzasok ne legyenek, de azokat innen is irtjak ki, szoval np.

    Content szegeny? Azert siman ellehet lenni igy is, sot, ami a pvet illeti, meg tul sok is van benne, sok ido elmegy foloslegesen, a pvpre kellene meg par dolgot kitalalni, de jonni fognak, mar sok otlet meg is van,es folyamatosan teszik is be ezeket. Mire kiadasig kerul, nincsen ketsegem afelol, hogy nem lesz ra panasz.

    Hibakkal teli. Tudsz mondani egyetlen konkretumot? Mert ezen a pontnal elakadtam, erre nem tudok reflektalni mert nem jut eszembe olyan, amit hibanak lehetne nevezni. JA DE! Egyszer beestem a textura ala. EGYSZER!!

    A banolasokrol nem tudok nyilatkozni, nem kovettem az esemenyeket mert nem erdekel, mire kiadasig kerul az egesz, addigra az egesz penzugyi rendszer mas alapokon lesz, mas ertekekkel, amit most megszereztek sokan, az elesben teljesen mas ertekkel fog rendelkezni, szoval kb pont le is fosom.

    RNG Nagyon el kell gondolkodnom rajta, eszembe jut-e jobb alternativa jelenleg futo normalis mmok kozul, de nem, nem jut eszembe, mindenhol kb ugyanez van, csak mashogyan talalva.

    Amugy tenyleg van masik mmo is a piacon, ami nem p2w, es ertelmes is? Na, mik derulnek itt ki kerem :D Sorolhatnad oket, mert gw2ot leszamitva nem jut eszembe egy sem, de ott meg mas problemak vannak.
  • RBN
    #370
    Koszonom szepen mindket "oldalrol" a tapasztalatokat es tanacsokat.

    Egyebkent ha nem tul indiszkret a kerdesem melyik jatekkal jatszottal a bless elott, amire erdemes volt visszamenni?
  • mikromanus
    #369
    Ha ocsójános vagy jót sehol se kapsz. Ez olcsóbb mint a "free" játékok. :)
    Az amerikaiak hullanak mint a legyek, de a kutyát se érdekli az a lusta banda. Amikor az EU régióban munkaidőn túl vagyunk , akkor van sok játékos. Sokan már nem hagyják el a Blesst. Ha van új dolog visszatérnek a népek, ha merge elsz egy hét múlva, akkor is többen leszünk. Hétvégén is "drasztikus" növekedés van, bár leginkább ez az "inaktív" időszakokon látszik (+15-23% játékos van bent egy időben a hétköznapihoz képest szombaton, vagy péntek délután).
    Túl sok hibát gondolom nem tudsz megnevezni, csak a szomszédod barátjának a kutyájától rosszakat hallottál. A banról meg annyit, hogy júliusban bekapcsolták--átállították a "védelmet". Ki is vágtak pár napon belül 161 csalót. Végleg. Hirtelen meg is ugrott a negatív értékelések száma a steamen. 400-500 lejátszott óra és negatív review. Az amerikaiak meg csak fogynak. Biztos csak véletlen... A korábbi "időszakos" ban 15 nap volt némi chili ügyyletért. Mondjuk aki nem "csalt" az is jól kereshetett amíg a chili túlárazott volt, így ezen kár fanyalogni. A gear nagyja dungeonokból jön, az upgrade anyag meg normál napi farmból. A csalók és a sok elcsalt anyag-gold hatását szerintem sokan túllihegik.

    Az rng nem vészes, bár magasabb szinten gondolom jön majd a szokásos koreai fantáziátlan casino upgrade. Ameddig én láttam, addig nem volt vészes. Feljebb is inkább drágának tűnik mint túl randomnak.

    A főbb kritikus hibákat 7-10 nap alatt javították. Azóta heti frissítések vannak. Ez sem rossz azért. Meg kb 6 hónapot szántak a tesztre/EA-ra. Nem kell kapkodni.
    Veled ellentétben nekem meg a Bless segített leszokni és megmutatta milyen szarházi a legtöbb kiadó. A sok "free" szarkupac egyszerűen nem éri meg a befektetett időt és pénzt. mert összességében ezek vagy drágábbak, vagy amellett hogy fizehtetsz (ha nem akarsz béna homokzsák lenni) még esélyed sincs a legjobbak közé kerülni a sok "prémium"' szolgáltatástól és korlátlan p2w opcióktól. WoW-ot meg nem kezdek, mert azért 2018-ban az már mobil game belépő kategória alatti grafika. Tudom ez nem sokat jelent, de azért lehetnek már "5-10 évente jobb" szintű irreális elvárások. :)
  • p2501
    #368
    Pénzkidobás, ha egy ilyen játékért pénzt adsz. Hétről hétre játékosokat veszít, optimalizálatlan, nem balanszolt, iszonyatosan rng központú, content szegény, unalmas (bár ez kinek mi..), hibákkal teli (amiket sokan kihasználtak és még használnak is, és képtelenek perma bannokat osztogatni, nevetséges 3-7-10 napos bannokkal dobálóznak miközben a rengeteg goldot vagy itemet, amit szereztek a palyerek, nem veszik el az accountról, GG). Devek balfaszkodása, szinte 0 kommunikáció. Ilyesmiket lehet elmondani a Blessről. Oké, nem p2w, de van más mmo is a piacon ami nem p2w.. csak ezért még nem lesz jó játék, hiszen minden más rossz/unalmas benne. A petek mountok befogása még jópofa, de ennyi. Én nem reményedek már..

    Sajnos ezek nem alaptalan picsogások, van akinek így is jó a játék és el van benne, ez ilyen, de a játékosok csökkenő létszáma mindent elmond. Nekem egy dologban volt pozitív a Bless: rájöttem mennyivel jobb az az mmo, amivel a Bless előtt játszottam. Vissza is mentem és élvezem az egészet újra. :) szóval thx Bless!
  • mikromanus
    #367
    Jól el lehet vele szórakozni és ha egyszer megveszed bármikor játszhatsz vele később is. Azt viszont mindenképp vedd figyelembe, hogy ez "early access"! Lényegében egy nyílt bétateszt. Ugyan folyamatosan megy és nincs "wipe" (nullázás, kényszerített újrakezdés), de ettől még nincs bent minden ami más régiókban bent van és menet közben javítgatnak az egyensúlyon és szépen ráérősen pakolgatják bele az új tartalmakat. (hogy ellenőrzik-e és újrabalanszolják, vagy csak változás nélkül beteszik a kimaradt részeket azt igazán senki se tudja biztosra) .

    Ha megveszed és belekezdesz, akkor ha jobb -népesebb szervert akarsz, akkor a Physis szerveren csinálj karaktert. Július 24-én szerver összevonások lesznek, így akkortól picit minden tömöttebb és aktívabb lesz. Vagy kivárhatsz és becsatlakozhatsz később is. Terv szerint azt hiszem olyan fél évnyi EA-t terveztek. Aztán hogy mi lesz "éles" indulás előtt, vagy hogy lesz-e és időben lesz -e teljes-éles szerver azt meglátjuk. A sok rinyát ne vedd túl komolyan! A legtöbb picsogó teljes játékot várt, aztán rácsodálkozik, hogy ez tényleg még nincs kész. Aztán megy a virtuális sárdobálás, meg a szájkarate.
    Az mindenképp pozitívum, hogy ez most így abszolút nem p2w. Ellentétben a sok koreai fostalicskával amit ránk sóztak az utóbbi években a kiadók. Apró örömök.. :)
    Utoljára szerkesztette: mikromanus, 2018.07.15. 22:18:29
  • Daditsx
    #366
    nem
  • RBN
    #365
    Hogy all most a jatek, erdemes megvenni?
  • mikromanus
    #364
    Szerintem nem nagyon van "normális" map. Egy elavult nagyon régi van, ahol minden egész máshol volt még.
    A kőbányászatra van pár nem rossz hely:
    - wyvern walley-ban a magasabban levő helyek: Középen a nagyobb magaslat ahol mindenféle gyík, meg tojástolvaj (?) briganti tanyázik. Itt elszórva elég sok kő van. Egy hosszú függőhíd rendszer visz át innen egy szomszédos sziklára. Ott is van 5-10 kő. A másik kedvelt hely ettől északra a kanyon túloldalán egész fent a hegyekben van. Itt van egy kis szikláktól körülvett "öböl" a hegytetőn sok-sok böszme nagy sárkénygyíkkal. Itt sok a kő, gyors az újratermelődés is... csak mindig szokott lenni konkurencia is emiattt.

    - sok kő van még a dimenziókapu résznél és a vámpír kastély körüli részeken is

    A turban véletlenszerű. Amikor kevesebben vannak bent, akkor talán többet lehet találni, mert kevesebben "Hiénáznak". Viszont kevesebben is szedik a gyapotot a földeken (meg a többi nyersanyagot), így az újratermelődés is kisebb (vagyis kevesebb kitermelt anyag = kevesebb respawn = kevesebb tudban. Csak azt a keveset nem vadássza le előled a sok parazita aki csak ezeket keresi, de az újratermelődésbe nem segít be). Mondjuk az fontos, hogy csak PvP területeken bukkanhatsz rájuk. Master mining mellett nekem a normál node-ok 1-2 ércet adnak. A turbanban 4-5-öt és sok a "Lucky roll" (magic stone például).

    Gathering mapnak talán ez:

    Bár sok hely kimaradt. A káposztaföldek és a békés Union oldali területek elég hiányosak.
    Utoljára szerkesztette: mikromanus, 2018.07.09. 09:42:42
  • Vicodine
    #363
    Na ezt meglesem koszi.
  • wudoORock
    #362
    Nem feltétlen. Sok helyen elég gyakori. Például The Dustbowl-ba rengeteg van és ha nem a Physis-en játszol akkor kb nagy eséllyel találsz is egyet 5, max 10 percenként ha körbe lovagolsz a sivatagban. Physis-en se lehetetlen, csak nyilván akkor érdemes csinálni mikor nincsenek fent olyan sokan, vagy BG van. Dustbowl-on kívül is van pár hely ahol rengeteg turbán van, de a legtöbb az ott van. Volt hogy én négyet is találtam egymástól 5-10 méterre, van is róla prntscrn, hogy mind a 4 látszódik.
  • Vicodine
    #361
    Az okes, de eddig osszesen kettovel talalkoztam, abbol is a masodikba amikor bementem volna, toltokepernyon dct kaptam... :D Szep es jo a turbanozas, csak hat ahhoz kell mak is.
  • wudoORock
    #360
    Hát csak követ magába gyötrelem szedni, mert kettesével adja. De ha nagyon sok időd van, akkor próbáld meg [Wyvern Valley]-be a [King's Horn Wvyern Nest]-et. Viszont én a Turbán farmolást ajánlanám inkább, többre mész vele...
  • Vicodine
    #359
    Valaki tud egy normalis gathering mapot, vagy tud ajalnai jo helyet sima stonehoz?
  • Vicodine
    #358
    "Nem szidni akarom a játékot, remélem idővel kifaszázzák, főleg mire jön a mystic, de a jelenlegi helyzeten nincs mit szépíteni..."

    A negativumokrol kell beszelni, ugy hogy semmi gaz nincsen ezzel, ha valaki valos problemakrol beszel, amin javitani kell, rossz, azt mindig szerintem minden ertelmes ember jol fogad. Nekem a folosleges, mindenfele realitast nelkulozo divathaterekkel szokott problemam lenni, akik hibanak itelik meg azt is, hogy nincsen teleport az insta ele... :D (ami ugyebar egy kifejezetten pozitiv dolog, de volt itt mar olyan ember, aki ezt hibanak velte... :D ) Igen, a gearelodessel kapcsolatban egyetertek veled par dologban, de hat van meg mit finomitani, de ido is van meg ra, szoval nem aggodom :)
  • mikromanus
    #357
    AZ RNg és a visszatörés az tipikus agyatlan-fantáziátlan koreai szokás. Nem sok kreativitás szorult ezekbe a fejlesztőkbe amikor arról van szó, hogy hosszú távon is szórakoztató játékot kellene összedobni, de valahogy ki kellene vonni a sok nyersanyagot és pénzt is. A BDO-sok is elég szépen beleálltak a földbe. Az ékszereknél kb nem is próbálkoztak kreatívak lenni, az armor-fegyver fejlesztéseknél meg hosszú távon fuccsoltak "csak" be. Olyan PRI-DUO-ig volt együtt a mezőny. A TRI még teljesíthetőd e idegesítő. Onnan már az agyatlan koreai casino-upgrade jön. Itt is kb ez van. Az alapok elég szórakoztatóak, meg nem annyira bénák, de amikor már az endgear-ről, vagy csak simán egy középmezőnyhöz valóról van szó, akkor már a deveknél elmentek otthonról agyilag.

    Nekem mondjuk az volt nagyon fájó, hogy itt egy open world, meg MMO tele lehetőségekkel, de ez csak egy nagy kegyes hazugság. Minden egyes "választott" út ugyanoda vezet. A craft meg faék és beég a dungeon követelménynél. Érted: megválasztod az utad, specializálódsz, aztán mikor már kellően hozzáidomultál a munkapadhoz és aa drágakő csiszoláshoz húzzá' a háborúba, meg öljed le a legendás szörnyűséges bosst a világ legveszélyesebb helyein! Aztán akár jobb is lehetsz a műhelyben. Agyf@sz. Meg kb egyutas minden gear. Nincs túl nagy változatosság.
  • p2501
    #356
    A probléma ott van, hogy pve herónak kell lenned ahhoz hogy kiszedd a pvp geart. :') Ugyanis azt craftolod, ahhoz kell a mati, ami DUNGIBÓL esik (ahova naponta 1x tudsz lemenni, illetve 2x ha premium vagy a bug miatt..). A craft matit nem dobja 100%ban a boss, és ha dobja, el is kell vinned. És ha elvitted és lecraftoltál mindent, akkor sem örülhetsz, mert nem mindegy a slot! A gemek többet érnek kb mint az, hogy lila vagy kék cucc van rajtad. Jó gemben én kétszer annyit healelek crit nélkül mint gemek nélkül, ami nonszensz... 15 pattern van, ha jól emlékszem, ebből craft során találd el azt a 2-3-4 max jót, ami kellhet neked. És ha már minden itemeted jó, akkor jöhet az enchant, amihez töméérdeek mennyiségű magic stone kell. És ugye visszatörik több szintet ha failel. De magic stonet se pvpből szerzel sokat, hanem a dailykből. És ezt is jó, ha nem 1 karival, hanem annyival csinálod, ahány slotod van (alapból 4 van). Minden nap.

    A mezei playerek ellen, akiknek nincs idejük ezeket így kiszedni, van esélyed. Többiekkel szemben viszont semmi. Ha sok időd van, szépen kifarmolhatod, állíthatsz oltárt az RNG istenségnek, hogy minél szerencsésebb legyél. -> loot elhozatal -> jó gem slot craft -> enchant törések. Fegyónál essen ki a te fegyvered -> és jó skilleles passzívval terméészetesen. És ha ennél is OP-bb akarsz lenni: pet fogás - > több száz scroll -> jó passziv skill luckolása.

    Persze van aki ezt szereti. Nekem fura, hogy a játék kb minden lényeges pontja erőősen RNG-s.... sok ázsiai mmo-val játszottam már, de ennyire rng központú játékkal még nem találkoztam.

    Btw ez nem rinya, csupán tények, hogy a játék ilyen. Van akit ez nem zavar és le tudja kötni a pokémonszimulátor és dungi / craft farmolás plusz alapanyagok szedegetése (ami ugye megint nagyon izgalmas tevékenység turbán után vadászni), hogy azt eladhasd / elcraftolhasd. De legalább a dungeonok lehetnének nehezek, de azok se. faék mind. Szóval, szörnyen unalmas a jelenlegi content, ahhoz h izgi részhez érj : érdemi pvp, ahhoz végig kell szenvedned magadat ezen az unalmas farmtengeren.

    És akkor a balansz problémákról nem is beszélve...

    Nem szidni akarom a játékot, remélem idővel kifaszázzák, főleg mire jön a mystic, de a jelenlegi helyzeten nincs mit szépíteni....
  • mikromanus
    #355
    ÉN az irritáló carebear object szoktam lenni. Idegesítően a vörösök orra elől szedem az ércet.
    Vagy sniper aki megkisérli a vörös tengerből kifogni a mamutot mielőtt eléri a horda.
    Igazi RPG.

    Lehet PvP-t találni. Egyszerűen csak próbáld megszerezni amiből kevés van és a másik is akarja!
  • Vicodine
    #354
    Nem csak 1 evig, meg azon tul, hanem amig van jatek, megy majd a patchelgetes, mint minden mmoban ami csak letezik. Bless eseteben annyival masabb, hogy 1 evvel ezelott kezdtek el csinalni ezt a reworkot, a jatek kb 80%-at elorol kezdtek, ezert meg nincsen kesz, es azert egy erosen beta fazisban levo mmotol minden apro szarsagot kicsit eros szamonkerni.
    De amugy kajak nem vagom, szeretnem megerteni, de nem megy, mi a rinya targya sokaknal. Szerintem aki akar, mindig talal pvpt, olyan nagyon keresni sem kell, mert jon az magatol is, csak ki kell menni terepre. Amugy tenyleg kivancsi lennek ra, hogy akik nincsenek el a jatekban, azoknak mi a bajuk..?! Az altalam eddig jatszott mmok is addig voltak jok, mig el nem kezdtek oket feltolteni instakkal, meg sok tok lenyegtelen idopocsekolo szarsaggal, ami mind elvette az idot es a jatekosbazist az open world pvptol, mert az instakban rohadtak a legtobben. Kell egy gear, amivel lehet menni pvpzni, ezt a leheto leggyorsabban kilehessen szedni, aztan irany kifele pvpzni.
    Ez a lenyeg, nem hinnem, hogy egy open world pvpre alapozo mmoban kellene tobb. Jo hat gvgk, siegek, meg egyeb pvp alapu okorkodesek is kellenek, de azokat is teszik be folyamatosan, ha valaki unna netan az OWPvPt. Bar azt nem tudom, hogy lehet megunni...hacsak nem pve hero az illeto, de az meg mit keres egy pvp orientalt mmoban?
    B&S-el mek kar is osszehasonlitani, hiszen az az egyik legnagyobb csalodas volt az elmult evekben, hiszen az egy instance based mmo lett, az open world pvp resze egyszeruen egy hasznalhatatlan semmi, illetve latastol mikulasig farmolni kell benne, ha lenne OWPvPje, akkor sem lenne ra ido, mert allandoan instakban kellene rohadni, hogy legyen gear, meg farmolni a barackokat...
  • p2501
    #353
    Nálam van más mmo, ami alternatíva, amivel elégedett vagyok és élvezem. De kiakartam próbálni ezt a játékot mert már 2 éve "várom". Nem bántam meg, kipróbáltam, meg van, talán pár hónap és élvezhetőbb lesz.. majd ha nagyon unatkozom akkor fel-fel nézek. Addig is GL HF mindenkinek :)
  • Eikichi
    #352
    "Kötöttségek nélkül jó móka, de kell még bele pár patchnyi javítás és bővítés."
    Való igaz, de előre látom kb. 1 éven keresztül és azon túl is megy majd ez a patchelgetés, javítgatás, de ez így veszett fejsze nyele. Ez a majd 1 év múlva visszanézek és minden frankó lesz fejezet lekváros bukta, ilyen nincs... pihentessük a párkapcsolatunkat 2-3 hónapig, aztán újra szerelmes leszek?.... áááá :)
    Szóval kb., az én lelkesedésem is véget ér lassan, reménykedtem, de szerintem még a B&S-t se verte el...ez van várjuk a következőt, mondjuk az A:IR-t.
  • mikromanus
    #351
    Hát ja. Túlpörögték az EA játékot, aztán meg sírnak mint a fürdős k*rva és hazudoznak össze-vissza csak hogy visszakapják a pénzüket. Picit visszatetsző. Az első napokban még érthető volt pár felvetés, de hetek múlva igazán súlyba állíthatná a pofáját a sok amcsi sóher kölök.
    Önmagában nem rossz ez a játék, csak nagyon szét van szórva a játékosok maradéka. Az a damage nerf az első hétvégén meg iszonyat nagy öngól volt. Szerintem ha lesz üzleti balfogásokról óra bármilyen tárgyban ez fel fog jönni példaként. :)

    Azért fércelgetik a játékot, csak az első heti gyorsjavítások után nem nagyon aprózzák el. Így meg picit kevésbé látványos és nem igazán tudni merre tart a játék. Kötöttségek nélkül jó móka, de kell még bele pár patchnyi javítás és bővítés. Nem kell túllihegni. Ha akarod vedd meg vagy játszál vele ha megvan, de nem kell túl sokat belegondolni. Viszont amikor "élesben" elindul, akkor érdemes lesz visszatérni. Addig időtöltésnek jó így is.
    Utoljára szerkesztette: mikromanus, 2018.06.27. 21:02:34
  • Daditsx
    #350
    Nagyon lelkes vagyok...van benne 39 órám. Kb. lv37 vagyok vagy annyi se. Hamar ráuntam a keverések miatt.
    Utoljára szerkesztette: Daditsx, 2018.06.27. 20:28:30
  • p2501
    #349
    Még mindig ilyen lelkes mindenki? Lassan de biztosan megunom a játékot.. :/

    Mondjuk max pár hónap múlva, amikor lesz is benne valami, akkor visszanézek.
  • Vicodine
    #348
    Mondtad parszor mar, hogy nem ut meg semmilyen mercet sem a Bless szamodra. De akkor vazold le a konkret problemaidat, mik azok a dolgok, amik nalad minuszosak, mert en is talalkoztam par hibaval mar a jatekban, de amirol te beszelsz, azt elkepzelni sem tudom, mit takarhat. Meg amugy is, ha valami rossz, jol jon a negativ kritika is, hiszen a fejlesztoknek kellenek a visszajelzesek, ugy tudjak fejleszteni, hiszen nem sok idejuk volt ra, ezert is van fel evig "beta fazisban". De tok komolyan kerdezem, kekeckedes nelkul, miket tartasz ekkora negativumnak a jatekban, hogy semekkora szintet nem ut meg, illetve mondhatnal par mmot merce gyanant, hogy at tudjam latni, mi is lenne az a te elvarasod, vagy mi is a hiba oka.
  • mikromanus
    #347
    Éles kiadott játékokat hasonlítasz egy EA játék verzióhoz. Ez több mint egy beta, de kevesebb mint egy live game. Ha nem bírod a változást meg a nem teljes tartalom, akkor halaszd a dolgot! A live verzió egész mas lesz. Mellesleg érdekelne mi szar Szerinted? Részletezd! Ez egy szar jellegű általánosításokkal sokat nem lehet kezdeni...
  • frango
    #346
    Tehát akkor jobb az fizetős s.ar, mint az ingyenes s.ar, amiért eldöntöd később, hogy akarsz-e fizetni?
    "A nem túlbonyolított az nem egyenlő a "nincs kidolgozva" állítással. Szándékoltan nem nehezen megjegyezhető és teljesíthető, mert a játékban ez csak kiegészítés." - Jó hát így akkor bármit meg lehet magyarázni...Egy újszülöttnek az 1+1=2 is túl van bonyolítva, de egy felnőtt ember csak röhög rajta.
    Ez a rebuild rebuildje. Marhára tisztában voltak akkor eddig is azzal, hogy mit is szeretnének. Nekem nem nagyok az elvárásaim a játékkal szemben, de ez a minimumot se üti meg. A silány munkát nem honorálom a megkeresett pénzemmel. Ennyi.
    "Kicsit nagyok az elvárásaid. Legyen ingyenes, most azonnal és olyan mint a legjobb korábbi MMo-k 5 évnyi "menet közben tesztelés és javítás" után. A legjobbak se nagyon érdemelték meg a pénzüket az első években, ugye? " - Ki a tököm mondott ilyet? Én biztos nem. A fejlesztésről beszéltem. Az Aion a korai videókon (A megjelenés előtt években.) undorító volt. Olyan, mint a néhai Archlord 2. Tera szintén vergődés volt a korai videókon. Csak ott még fejlesztettek pár évet és kiadtak egy elfogadható játékot.
    De így, hogy úgy látom nem lehet erről objektíven vitázni, kár is. o7 :))
    Utoljára szerkesztette: frango, 2018.06.11. 12:56:31
  • mikromanus
    #345
    A f2p nagy kamu. MInden játéknak ki kell termelnie a fenntartási költségét és a fejlesztésekét is. Ha veszteséget termel valami, akkor egyenes az út a bezáráshoz. A "free" ezekben a "f2p" címekben kb "slave-to-play" (Dolgozz olcsón a pénzesebb játékosoknak, hogy megkapj pár kritikusan fontos itemet, anyagot, vagy szolgáltatást). Vagy sima p2w, amit manapság hajlamosak szépíteni és pay2convenience meg pay2progress-nek nevezni, ami ugyanaz, csak a p2w szónak rossz a marketingje. Átfestik a szart és eladják ugyanúgy. Ami free és valamennyire kevésbé gerinctelenül p2w az meg cserébe kisebb haszonnal dolgozik, így a fejlesztések ritkábbak és/vagy kisebbek. A problémák megoldása lassú, az ügyfélszolgálat minimális. Aztán lehet sírni, hogy nincs (új) content meg késik, meg már egy hete nem válaszolnak a ticketedre.

    A régi játékokban az a "Jó", hogy sokkal kevesebb mindenre kellett figyelni bennük. Azért jól összerakottak, mert kevesebb a hibalehetőség. A mostani játékokban már nagyobbak az elvárások grafikailag is. Igazán jó, hogy ott a pöpec jó régi MMO 1280x768-as felbontáson 1024 színnel, meg gyorsabb és jobban összerakott, mint egy unreal, vagy cryengine-es játék, de utóbbiaknál már a fullHD , meg esetleg a 4k felbontás, sokmilliónyi szín, élsimítás, minden szir-szar effekt és beállítási lehetőség elvárt, meg hogy elfusson a kenyérpirítón és egy atomerőművön is. Persze mindezt dinamikus környezetben, sokezernyi változó/lépés sűrűségben, mert ha nem, akkor már "milyen olcsó szarnak néz emmár ki?". Még ha sarkított is a dolog, de akkor is áll. Sokkal több a hibalehetőség az "újabb" játékokban, így több velük a meló is, hogy jól összerakottak legyenek. Ott a csinos táj, de ha beesel a szikla alá a textúra alatti tengerbe akkor sírás van, vagy ban. Nagy világ-sok részlet -sok hiba (exploit, bug) lehetőség. :)

    A nem túlbonyolított az nem egyenlő a "nincs kidolgozva" állítással. Szándékoltan nem nehezen megjegyezhető és teljesíthető, mert a játékban ez csak kiegészítés. Jó, mondjuk pár hétig így is el lehet lenni, csak nincs a végtelenített fejlődési lehetőség a "körítésben".
    A koreai és a jappó verzió veszettül nem ugyanez. Mindkettő a korábbi verzióból indult. Azóta kb mindent átszabtak, csak a design maradt, meg a statikus elemek a világban. A rendszer magát újrafércelték a csatáktól-skillektől kezdve a tame systemig kb mindent. A koreai és ruszki (vagy japán) első verziók veszettül nem érdekelnek senkit. Bukások voltak, így újradolgozták az egészet. Érkezett elég visszajelzés nekik "Miért szar". Elég jól élhetővé tették eddig is azért a játékot nálunk. Kicsit nagyok az elvárásaid. Legyen ingyenes, most azonnal és olyan mint a legjobb korábbi MMo-k 5 évnyi "menet közben tesztelés és javítás" után. A legjobbak se nagyon érdemelték meg a pénzüket az első években, ugye?
    Utoljára szerkesztette: mikromanus, 2018.06.11. 09:49:24
  • Vicodine
    #344
    "Csak nem tartom szerencsésnek támogatni, bíztatni a kiadót/fejlesztőket -főleg a játék megvásárlásával- hogy ez így jó amit csinálnak." Vannak hibai a jateknak, ez teny, kell is rola beszelni. De amit te mondasz, az nem eletszeru. Eppen hogy az, amit a fejlesztok csinalnak a jatekkal, az peldaerteku. Izlesen nem lehet vitatkozni, nekem pl nem tudna elo ember annyit fizetni, hogy jatszak a wowal, mert nincsen benne semmi, ami miatt jatszanek vele, masoknak meg az az etalon. De hogy a fejlesztok milyen utemben, odafigyelve mindenre, csinaljak, javitjak a blesst, az peldas. Tehat ez a resze kicsi tulzas reszedrol.

    Az end gamet meg mar regota tudni lehet, hogy leginkabb a mass pvpre epitik, es ennek megfeleloen pakoljak is bele folyamatosan ezeket. Betettek a 15v15-ot, nemsokara jon egy 70v70 gvg, siegek, egyeb gvg tartalmak, plusz meg mindig ott van a rvr open world. Tehat van, lesz mit csinalni, es a folosleges pve buzernyassagokat ki is hagyjak a jatekobol szerencsere. PvE heroknak nyilvan ez nem fog bejonni, nekik ott van a pokemon opnline vagy a barbie&ken, vagy akar a wow, de egy pvp beallitottsagu reteget biztosan le fog kotni hosszutavon.

    Sok javitanivalo van meg, sokmindent kell meg belepakolni, beallitani, de mindenkeppen nagyon jo tempoban, esszeruen es jol csinaljak EDDIG!!! Nincs kizarva, lehet 2 honap mulva mindenki szidni fogja, mert elcseszik, de nem ugy nez ki.