463
Bless Online - Current Generation Mmorpg
  • TomStorm
    #1
    Üdv!
    Egy új játékról lenne szó ami Medieval Fantasy világban játszódó,UE3-as (olvastam olyat is,hogy UE4!?) grafikus motorral és 2 frakcióval ellátott Online MMORPG.

    Alliance-ok:Hieron és Union

    Races(párat említek csak):Amistad,Aqua Elf,Iblis,Siren,Pantera és a többi

    Classes:Guard,Zerker,Pala,Ranger,Assassin,Mage,Warlock,Mystic

    Van tab-target ill.auto-target,gyors utazás sárkányon,world boss-ok,Siege,Dungeon,minden
    Viszont ami rossz hír,hogy idei,Nyugati megjelenés már nem valószinü.
    CBT1 most volt vége,CBT2 a nyáron.

    Na pár video:
    Kedvenc:)

    Gameplay:

    Character preset:


    De sok-sok videot találtok még a játékról.

  • TomStorm
    #2
    Hivatalos oldal
    Bless Hungary
    FB
  • sirpalee
    #3
    Miért van szükség még egy tucatmmo-ra?
  • TomStorm
    #4
    Annyira tudtam,hogy jön egy ilyen kérdés.
    Ha neked nincs szükséged rá akkor nem teljesen mindegy?:))

    Jó tudom ott a Tera ami leginkább hasonlít Bless-re és pont most töltöm is mert sikerült rátaláljak de ha jól tudom nincs benne target(tab+egér).
    Tehát nekem se biztos,hogy muszáj és akarom Bless-t de tetszik maga a játék és érdekel is.
    U.Engine még az ami miatt kiváncsivá tett a game
  • soundsonic
    #5
    TopicFav :)

  • TomStorm
    #6
    Nem biztos,hogy labdába rúghat ilyenek mellett mint Black Desert vagy Arche Age de azért érdemelhet kis figyelmet,ki tudja:)
  • soundsonic
    #7
    Már régebben is felfigyeltem rá, de még nem sokat tudok róla :) Majd én is gyűjtöm az infót
  • Thanderus
    #8
    Sziasztok nem tudjátok hogy kb mikor jelenik meg hogy lesz e eu-s szeró vagy na-ra szerver ?
  • TomStorm
    #9
    A játék kész a Nyugati régióba is már csak kiadóra várnak és megkezdődhet az EU open béta.Pontos dátumok nincsenek,ahogy lesz kiadó lesz dátum is
  • Thanderus
    #10
    Köszi a választ már csak azt remélem hogy f2p lesz és akk tuti kipróbálom :D
  • soundsonic
    #11
    Pár hónapja, a Bless online fészbúk oldalukon bejelentették, hogy nincsennek megelégedve a karakterek animációjával. Túl műanyagos hatásúak, azért finomítottak rajta. Őszintén szólva, a megjelent minta képen én csak a fények lágyabbá tételét és elmozítását vettem észre, de lehet Ti sas szeműbbek vagytok és más változást is észrevesztek.

  • soundsonic
    #12
    El kell kezdenem építeni a Bless-hez meg a BDO- hoz egy gépet :)

  • soundsonic
    #13

  • 0Fritz0
    #14
    Szinte teljesen megegyezik a TERA kinézetével (mindkettőnek Unreal 3-as motorja van és talán ezt csiszolták még valamennyit), ezért nem hinném, hogy két-három éves átlagos játék konfigokon probléma lenne a BLESS futtatása.
    Persze az optimalizálást ma már szinte illik elrontani.

  • soundsonic
    #15
    Eladtam a gémer pécém egy péesért. Most csak ilyen netes konfigom van, ezen tuti nem futna el..
  • Vicodine
    #16
    nekem pl Tera szaggatott mint allat, pedig amikor az kijott, olyan gep, mint amim nekem van, meg almaban sem letezett senkinek,szal nem vagom mire keszitettek,persze az nem jelenti,h Bless nem fog faszan futni. mondjuk Tera ritka szarul lett megirva, ugye az fps crashek stb...egy igazi amator melo,remeljuk itt mas lesz
  • TomStorm
    #17
    Én is így vagyok vele bár most erősen PS4 lázba vagyok de ehez a 2 játékhoz kell PC:)
  • soundsonic
    #18
    igaz darabokban, de készül a pc-m is hozzájuk és még a W40kec-re is kíváncsi vagyok :) más érdekes mmo nem lesz a közeljövőben sajna
  • nxs
    #19
    Tera szerintem jól volt optimalizálva,amit nagyon elb*sztak az a Java alapú UI...normálisan BG-n volt 10 FPS,instákba kb 20. Kinyomtam minden 2D-s cuccot és láss csodát 40-60FPS,BG-s pvpt megszoktam nexus pvp mondjuk már más tészta volt,ott leginkább a szerver borult össze.
    Persze nem várom el,hogy hozzák a régi L2 szintjét ahol 1000v1000be siege-en egy jobb géppel a várfalról még láttad Taurin bugyiját,de a tech adott...UE jó motor imho :)
  • Vicodine
    #20
    Magyarul szarul van megirva..:XD
  • p2501
    #21
    Várja más is rajtam kívül ezt a játékot?
    Egy kis update:
    Jövőhéten jön koreában az utolsó zárt béta, utána remélhetőleg valamikor open bétára vált. Az előző zárt bétához képest most több mindent raktak bele, + 2 játszható class, az assassin és a mage, a kezdeti gw2-s félig non-target és félig tab-target rendszert szétszedték (sokak örömére), és a játékos maga választhat a teljesen non-target és tab-target között. Lesz egy normális karakterkészítési lehetőség, állítólag 800+ mobot tudunk majd "háziasítani" a játékban, amik lehetnek mountok vagy segítő pet-ek..ilyesmik. Jah és Hans Zimmert készítette nekik az OST. :''D

    Engem (eddig) nagyon megvett a játék..



















    Utoljára szerkesztette: p2501, 2015.09.12. 21:40:39
  • Carmang
    #22
    Örülök, hogy választható lesz a target rendszer.
  • Endruidan
    #23
    Sziasztok azt olvastam hogy be lehet kerülni a végső bétába plusz már van egy fan site oldal facebookon ami magyar bless közösséget épít és folyamatosan friss információkat közöl https://www.facebook.com/blessonlinehungary Bless Online Hungary a neve itt lesz leírva az utasítás hogy hogyan vegyél részt a zárt bétában.

    sziasztok
  • p2501
    #24
    Hát nem vagyok benne biztos, hogy valóban megfelelő accot kapsz a pénzedért, ilyennel nem próbálkoztam még, és nem is tervezem. Mindenesetre nekem elég elsőre a sok videó amiket mások töltenek fel :3 utána meg majd lesz valamikor open béta úgyis. Én már igen csak várom.
  • p2501
    #25
    Ma elindult koreában az utolsó zárt béta! ^^ Szeptember 25-ig fog tartani, utána pedig open béta várható, persze csak koreában, DE talán nem lesz ip block vagy olyan szükséges eszközök a regisztrációhoz mint pl koreai telefonszám stb..

    Itt egy kis friss gameplay:



  • silencemonthy
    #26
    https://www.youtube.com/watch?v=wyYP9wp-IGc

    cbt3 élő
  • p2501
    #27
    Nekem az eddig látottak alapján bejön nagyon a játék.
  • Running
    #28
    Azt lehet már tudni, hogy milyen típusú játék lesz: előfizetés, f2p, b2p
  • p2501
    #29
    Én úgy tudom, hogy f2p lesz koreában, nyugati modellről/megjelenésről még nincs infó.
  • Running
    #30
    Köszi. Jó lenne, ha eu-ban inkább b2p lenne. Ez az f2p modell semmire sem jó.
  • p2501
    #31
    Én akár havi díjat is fizetnék ha megérni, csak p2w ne legyen..
  • mikromanus
    #32
    HOlnap indul az open beta. Gondolom Koreában. Valami infó erről? IPblock, meg egyebek szoktak lenni, hogy a magunkfajta idegeneket kiszűrjék?:)
  • mikromanus
    #33
    Azaz hogy most van a "holnap indul". Január 27-én kezdik. 15-én a frissítés/jött a honlapjukon ahol ezt jelezték. Kicsit mellément, de sokakat nem vezettem félre. :)
  • Palinko
    #34
    vicces, hogy eddig a koreaiak voltak bénán eltúlozva, most meg 2 mmo van ami talán jön a black desert meg ez ami értelmesen néz ki, aztán a többi mmo meg olyan elvarázsolt fantáziavilág ami már giccses, csicsás és sok. vagy valami steampunk féleség ami nem sikerült jól (mint mondjuk a dishonored világa, igaz az single :D) szóval érdekel mi lesz ebből is, meg a black desertből is, de így évek után csak én vesztettem el a reményt?

    black desertben is sok kritikát olvastam, hogy szép, de nincs benne tartalom. blessről nem hallottam semmit, de egész jól nézett ki a videókon és kedvet kaptam kipróbálni látom ugyanolyan a hivatalos oldala mint a black desertnek, látom koreai na mondom, aztán nézem még mindig csak béta. mi a fene? régen azért nem így volt, bejelentették 1 éven belül már volt egy zárt béta, aztán egy nyílt béta, 2. vagy 3. körben meg megmaradtak már a karakterek is és indult a móka. aztán majd bővítették a tartalmat, balanceoltak. lehet a közösségi médiák miatt van, hogy most már nem úgy van hogy 3-4 évet fejlesztenek és utána szólják be, hogy 1 éven belül majd elindul valami bétázás, hanem már pár hónap után szólnak hogy na itt lesz játék stb. szóval nem az van, hogy azt gondolom, hogy össze lehet rakni egy jó játékot 2 év alatt, hanem az lehet hogy megváltoztak a marketing eszközök és még furcsa nekem.

    meg a black desertben is csak csalódtam, mert koreában meg az oroszoknál f2p, aztán eu meg amerikáról már húznák le a lóvét... szerintem gusztustalan ez az eljárás, de az ő dolguk. szerencsére a blessről még nem hallottam, hogy fizetőssé tennék.
  • mikromanus
    #35
    A kinézet és hangulat ezekben (Bless és Black Desert) eléggé megvan. Legalábbis gameplay videók alapján. Az effekt villódzások meg szemfosató blur effekteket azért csak-csak belerakták. Remélem ez a rész konfigurálható vagy kikapcsolható. Biztos szép a sok fényes effekt meg elmosódó környezet félrevetődéseknél meg egyéb csoda, de nekem inkább riasztó ha belegondolok hogy hosszú távon is ilyesmit kell néznem.
    A fejlesztési idők picit lerövidültek a mostani igényeknek megfelelően, de még így is években mérhetőek. Koreába érkeznek elsőre, aztán hozzánk némileg késve. A jó oldalát nézve így legalább kevesebbeknek lesz riasztó a gépszükséglet és nem kell gagyi low grafikán nyomatni. Azért is siethettek/siethetnek, mert eléggé "üres" volt az MMO terület az EU/NA régiókban. Semmi újabb játék. Az Archeage nagyot kaszált szerintem emiatt. Mert azért a vélekedésekkel ellentétben mégis csak van erre igény itt is. Még ha grindfest akkor is. :D

    A Black Desert azért meglepett. Olyan március végére tippeltem a megjelenést, erre jön március 3-án. Előrendelőknek 1-4 nappal korábban. Ez a headstart picit nekem taszító, de belegondolva ez nem feltétlen olyan dolog ami miatt el fogom kaszálni az adott játékot. Ha nem p2w szarság (ezeken felül) és a marketplace tényleg csak némi csicsa meg kisebb előnyök és nem "korlátlan fizetés -korlátlan előny", akkor az már félig nyert ügy. Az Archeage-ban ezt a pénzéhes Trino stratégiát utálom a legjobban. Hosszú távon garantált halála a játéknak. Túl könnyen borulhat a játék/frakció egyensúly. A BDO-ra volt panasz hogy kevés benne az endgame tartalom, de ez talán nem lesz nálunk olyan problémás. Nem a legelső patch szintet és tartalmat kapjuk meg. Ez annyiban is jó, hogy talán még a játékosok visszajelzését is figyelembe tudják venni és nem azt kapjuk kötelezően amit 2 éve a koreaiak és ami a későbbi patchek alapján se volt "balanceos".

    A fizetősség nem gond. Egyszeri vétel, vagy havidíj... Valamennyire megszűri a játékosokat. A "free" játékok p2w szemetek, vagy annyi bot és troll kerül be (free regisztráció, multiaccount support) , hogy az már nem éri meg a vesződséget.
  • Palinko
    #36
    szerintem lehetne jó a f2p is, botokat szűrhetnék és akkor a multi acc nem ér már semmit mert egyszerre csak 1 karakterrel játszhatsz. vagy ha van karakteres piac hogy ott állsz és árulsz mint a metinben, akkor jó a két karakter, mert tudom másik windows accot csináltunk és a lvl 1 árult még a lvl sokkal ütöttük a cuccot a kis szintűnek legyen mit árulni. szóval ez is hozzáállás kérdése mint a következő pont is

    a p2w csak a fejlesztők kapzsisága, nem azt mondom, hogy nem érdemlik meg a fejlesztők a pénzt! sőt, hanem azt mondom, hogy lehet jó f2p játékot csinálni, igaz nem mmo, de ott a Dota2 példa, minden karakter ingyenesen játszható, mindnek ugyanazok a képességei, mindenkinek ugyanannyiba kerülnek a boltban a dolgok stb, de vehetsz pénzért kinézetet, MMO ban is legalább akkora, ha nem nagyobb faktora lenne a kinézet költésnek nem csak sebzés növelésért költenének... alapból lenne egy barna egy fekete meg egy almás deres ló, az unikornis meg fizetős lenne pl, az összes többi hátas. aztán páncélok stb mindért kérhetnének pénzt, de az csak style lenne, nem stat.
    valljuk be sokan örülnének a dota bevételeinek... meg azt sem bánnám ha a városokban lennének hirdetések... ok kicsit az erdő közepén rosszul esne az nvidiás hirdetőtábla :D de a városban el tudnám viselni ha jó játék és f2p.

    ez a pár nappal előbb kezdenek az elővételesek nem akkora gond, guild wars 2-őt is nem is tudom hány év hátrányból kezdtem és ugyanúgy élveztem és én is kimaxoltam a szintet gyorsan :) ha olyan a pvp rendszer, hogy bárhol megtámadhatnak azért frusztráló lesz, hogy az előfizetők úton útfélen szétszednek, de nem tartana sokáig az előnyük.

    szóval minden csak szándék kérdése, de inkább gyártják a minőségtelen p2w vackokat, meg olyanokat amiket már letölteni sem akarsz. ha már b2p akkor az elder scrolls onlinet venném meg. bár állítólag az sem vált be túlzottan :(
  • mikromanus
    #37
    A "F2P" akár lehetne jó is. Ami rossz (Archeage példáján) és simán p2w irányba viszi a játékot esetleg:
    - nincs account korlátozás és a plusz account több erőforrást/pénzt /előnyt ad mintha egy accounton játszanál:
    Archeage-ban minden termelő tevékenység a labor pontok költésén alapul. Több labor = több in game gold, vagy anyag, vagy több craft. Emellett lehet több accountod és egyszerre több accounton is bent lehetsz (csak egyszerre egy karaktert irányíthatsz és programot, macrot nem használhatsz). Ez a több egyszerre online az időszakos buffoknál/akcióknál számít (loyalty pontok, labor regeneráció free playereknél).

    -a high-end itemek eladhatóak/vehetőek: Ha bármit megvehetsz játékbeli fizetőeszközzel és ezt a fizetőeszközt közvetve vagy közvetlenül valós pénzért megveheted, akkor ez P2W játék. A "közepes" itemek adása-vétele annyira nem gáz ha mr egy ideje fut a játék. Könnyebben fel tudnak a kisebb játékosok is zárkózni, a "cégnek" meg jó pénz. A többi játékos meg kap valamit a goldjáért. Ingyen "member"/patron statust, vagy marketplace fizetőeszközt amit elkölthet másra. Így mindenki jól jár. Szerver induláskor azért ezek az ügyletek is P2W kategória. Aki fizet az hamarabb eléri a "középszintet", előnyt szerez amit később kamatoztatni tud esetleg.

    - új szerveren P2W lehet a headstart is. Kivéve persze ha nincs szűkös erőforrás és nincs PvP. PvE és nagy baráti dungeon túrákat tartalmazó játéknál nem számít annyira ha a másiknak nagyobb a virtuális eGoja :D (vagy e-p*nise). Azért valamennyit számít ha előbb indulsz. A sok csicska lvl 1-en vante meg lvl 40-50-en aprítod a PvP területek ember és monster állományát a jobb itemekért? No igen...
  • Palinko
    #38
    tetszik a felfogásod a f2p játékoknak több szintje van szerintem is. a játékban csak pénzért megvehető dolgok (amik ugye op itemek) gyakran alkalmazott, ez szerintem is p2w. van az amikor már válthatsz játék beli valutát olyan valutába amin vehetsz már te is dolgokat, viszont olyan rohadt drága neked minden, hogy hónapokat grindelhetsz valami vacakért szóval inkább odadobod a pár dollárt, ez kikényszerítős módszer, igazából üveg plafon ami úgy néz ki áttörhető, de elég vastag az üveg hogy megund, ez is p2w.

    most hoznék egy példát ami ilyen feles kategória az előbb leírt és a következő kategória közé eső. itt 3 külön valuta van, nevezzük most arany, gyémánt meg zen, aranyt dobál a szörny, gyémántot már csak boltban költhetsz el és később finomíthatsz magadnak, ha lebontasz jó tárgyakat napi 20 ezret, meg van a zen az pénzért vehető, jó sok gyémánt kapható egyért is, de te is válthatsz gyémántot zenért. szóval gyémántot csak tárgy elpusztításból kapható, vagy aukciós házban eladsz valakinek valamit. így is kereshetsz napi 100 ezret ha sokat játszol és farmolsz egy jó céhhel, bontásból meg eladsz azért megveszik a dolgot és esnek rád való dolgok is, meg szerencsédtől függően mik nem estek farmolás közben elkölthetsz két-háromszázezer gyémántot, hogy jó cuccaid legyenek amik már középkategóriások végső szinten. szóval gondolná az ember ez milyen kedvező, igen ám, de a high end cuccok meg jóval drágábbak meg beléjük ilyen gem szerűségek milliós kategóriák néha 10-20 milliós dolgok is voltak ha jól emlékszem. na szóval megvan kicsit ez a plafon ami az előző kategória, de elég barátságos ami az utolsó kategóriába sorolná. megjegyzem mióta már befejeztem azóta megemelték a max szintet és tuti drágultak a dolgok.

    az utolsó kategória meg nyilván minden megvehető pénzért amik simán kifarmolhatóak tárgyanként pár nap alatt is akár és nem kell hónapokat görcsölni. viszont ilyet még nem láttam, meg itt is minden megvehető pénzért ami a te szigorú kategóriádban már p2w tesz egy játékot. szerintem ez már f2p, ezzel már kiegyezek.

    olyat meg főleg nem láttam ahol a szörnyekből kieső réz, ezüst, arany fizetőeszköz az egyetlen és azért vehetsz jó dolgokat aukciós házban vagy más játékostól. mindig van egy gyémánt vagy valami xy valuta ami lekorlátozza a játékost. mondanál olyan címet ami szerinted f2p és nem p2w?

    az Archeaget nem játszottam de jól leírtad a példákat így érthető volt. igen számít az a pár nap is, mert kisebb konkurenciával üti a cuccokat még te az elején szenvedsz. de ezek a különbségek 1-2 hónapon belül eltűnnek szerintem. meg kicsit technikai okai is vannak, kevésbé szeretik a szerverek ha túl sok játékos akar csatlakozni. ja ha már szerver neverwintert azért is szerettem mert 1 szerver volt, sok-sok instanceval. ez király, mert mindig is utáltam hogy nem arra a szerverre regeltem amire később pl sg-s tagok és nem tudtam velük játszani, aztán a karakter migrálás sem kéne, hogy nagy gond legyen szerintem, de legritkább esetben láttam :D
  • Carmang
    #39
    Én tudok mondani jó f2p mmo-t: Rift.

    Bár a tavaly előtti 3.0-ás update-tel belecsempésztek egy kis b2p mókát, pl az inventory-ban megjelentek ékszer slotok, amik csak a teljes 3.0 tartalmat megvásárlóknak érhető el. Meg ez lv60-tól van, tehát ekkorra már tényleg el tudod dönteni, hogy mennyire tetszik a játék, és be akarsz-e ruházni egy, a normál játékoknál kiegészítő szintű tartalomba.

    Előtte teljesen jól el lehet lenni ingyen is, egyáltalán nem grindfest a fejlődés, és a korlátozások sem frusztrálóak, illetve kifejezetten tetszik, hogy a shop-ban értelmes dolgok vannak.
    Részben a korlátozások teljes, vagy időleges megszüntetésére, attól függően, hogy mennyi pénzt akarsz éppen akkor rákölteni. Továbbá van benne egy "továbbadható váltó" szerű dolog, amit megvehetsz ingame-aranyért egy másik játékostól, aki viszont ezt valódi pénzért vette a shop-ból. Ezt felhasználva, kapsz adott összegű coin-t, amivel bármit vehetsz aztán a shop-ból. Ja, minden shop item továbbadható aranyért, privátban cserélve, aukciós házban, akárhogy.

    Szerk: a dungik, raidek cuccaiért ellenben meg kell keményen küzdeni, mondjuk ez nem is baj.
    Vagy... bevásárolsz shop-ból. Ennek viszont elég húzós ára van pénzre átszámolva, én biztos nem tenném meg, hiába vagyok Magyarországon jól keresőnek számító programozó.
    De láttam már olyat aki megtette :)
    Utoljára szerkesztette: Carmang, 2016.02.02. 18:02:44
  • silencemonthy
    #40
    Az eddig látottak alapján nagyon tetszik, remélem itt lesz végre PVE szerver is. Nem tudom a koreai játékokban miért csak a PVP szerver a nyerő....