463
Bless Online - Current Generation Mmorpg
  • Bandeeka
    #223
    Nem tudom mennyire volt jó választás a középső csomagot vettem meg.
  • Bandeeka
    #222
    Sziasztok!
    Lehet volt már, de melyik Founder pack mit tartalmaz? nem találtam semmi infót róla steamen belül.
    Köszi
  • Eikichi
    #221
    Te jó ég srácok, ez az optimalizáció, horribilis. :) Remélem ez csak kezdetleges és javítanak majd rajta. 1070-es kártyával másodperces laggok vannak, megáll a diavetítés is. :D
    A nyavalyám mikor nem tudnak a szerverekkel rendesen felkészülni...
  • Daditsx
    #220
    A fene a jó net-etekbe :)
    Nekem 5G jött le eddig és még 2,5óra XD

    Twich-en amúgy a 2. helyen áll. 12k nézője van.
  • Itachihun
    #219
    hát akkor nem tudom mi van, másnál is láttam ezt a hibát de akkor ez nem mindenkinek van.
  • empie
    #218
    detto
  • Eikichi
    #217
    Működik igen. Van aki már streamel is. Szuper. :)
    https://www.twitch.tv/hambistv
  • Itachihun
    #216
    van akinek működik ? lejött beléptem de a kezdőképtől nem megy tovább sajnos már fél órája...
  • mikromanus
    #215
    válasszatok majd a végén szervert és nyelvet. Utána él már a play gomb
  • Daditsx
    #214
    Töltődik.
    3 óra amíg lejön nekem. Ma már nem játszok XD
    Utoljára szerkesztette: Daditsx, 2018.05.28. 19:14:09
  • mikromanus
    #213
    már mehet a 40ojrós és nagyobb pakkos játék. A letöltés suhan 40-41 MB/sec-kel.
  • Daditsx
    #212
    Kivéve aki ma vesz foundert
  • JonasSandor
    #211
    30-án jelenik meg a játék nem ma.
  • Daditsx
    #210
    Mystic és Assasin mikor várható? Tud róla valaki bármit is?
  • XLancer
    #209
    Hogy a!
    Bless Hungary Discord channel: https://discord.gg/J5d9bUq
  • mikromanus
    #208
    Nem a te sebességed lesz szerintem a szűkösebb, hanem a forrás oldali szerver. Amikor pár tízezer ember egyszerre akarja leszedni az anyagot az picit lehet sok lesz...
  • Daditsx
    #207
    Az én 15Mb-es netemmel biztos csiga lassú lesz.
  • mikromanus
    #206
    Upsz. Akkor ezt benéztem (talán a téli időt néztem). Akkor még lehet szunyálni a nagy roham előtt. :)
    Mondjuk a "roham" lehet erős túlzás. Lehet csigamódban kúszik le az a 30-55 GB.
  • empie
    #205
    Koszonom, es onnantol kezdve lehet megvenni is, igaz? - 40eurosra gondolok.
  • Daditsx
    #204
    Aham. Közbe nézegettem a class-okat, hogy mi is legyek. Elég szegényes a felhozatal és a fajok közt sincs stat beli különbség így nem nehéz dönteni. Mindig healer/support beállítottságú voltam. Valamelyik elf paladin leszek. Még nem tudom melyik oldalon. Ez a heavy-s, pajzsos, heal-elős dolog tetszik. Végre nem a megszokott papír healer lesz benne.
  • Lunarion
    #203
    https://www.timeanddate.com/time/zones/pdt
    PDT+9 vagyunk.
    A start 19:00 magyar idő szerint.
  • mikromanus
    #202
    Mindegyik frakcióban különböző fajok vannak. Ha van is a másik frakciós megfelelőkkel eltérés az szerintem csak design-külalak. Mindkettőben ott egy-egy emberi faj, 1-1 elf faj (akik ugyanonnan származnak), a "mókusszabásúak", meg egy-egy állatias faj az animal beállítottságúaknak. Csak az eyik a farkasember a másik meg valami elcseszett oroszlán+ember hibrid forma akar lenni. Van aki szereti az ilyesmit. A nem emberi fajoknál van 1-2 kaszt korlát. A farkas-oroszlánpofájúak például nem indulhatnak caster kaszttal (mage, paladin). Az elfek meg azt hiszem nem lehetnek berserkerek. Fajok alapján más-más lesz a kezdőzóna és talán a történet is (meg a main questek)
  • Daditsx
    #201
    Akkor jó. PvP rész engem nem érint. viszont lenne egy kérdésem. Vannak a frakcióba különbségek? Gondolok itt a wow féle frakcióra. Vagy tök mindegy ki mit csinál mindegyik faj elérhető mindkét ágon?
  • mikromanus
    #200
    18:00-kor indul elvileg. 10:00 PDT, ami nálunk PDT+8, azaz UTC (vagy GMT)+2, vagy CEST időzóna. Most még a premium pakkosak indulhatnak csak (40-150 euros pakkok) az ólcsójánosok 30 eurós pakkal két napot késnek. :D
    Mondjuk lehet belépési gond, vagy csúszás az indulás idejében. Nehéz becsülni mekkora lesz a kezdeti roham. Ha rosszul tervez a fejlesztő-kiadó, akkor lehet tényleg 19:00 lesz...
  • alcca
    #199
    Szia!

    Állítólag este 7-től lehet letölteni a játékot. Elvileg ekkor nyílik a szerver is.
  • empie
    #198
    Sziasztok,


    Ma hany oratol lehet nyomni, tudja esetleg valaki?
  • Zarache87
    #197
    Hello
    Csak a Raid-en van heti limit a tobbi instan napi limit van.
    A dungeonok melett lehet meg az end game kanyonban eliteket es bossokat olni mikozben az enemy frakcio is ott van.
    Dragon Ball szerzesere a monster hunt questek is tokeletesek amit Raid Group-ban lehet egyutt csinalni.

    Ezek melett meg ott van a 3v3,100v100,FvF raidek es a Siege is PvP elfoglaltsagnak. Sot meg van GvG is ugyan azon a frakcion belul.

    Extranak meg ott van a Icarus fele pokemon rendszer ami sok idot emeszt fel.

    @Eikichi Ha nem lesz solo orientalt mint BDO es a PvP folyamatos lesz akkor nalam tobb mint fel ev meglesz. :D
  • Eikichi
    #196
    A kezdetekben valóban nem lesz gond vele. Emlékezzetek csak vissza a BDO startjára. Szó szerint perfect badass game volt, nem volt ellenfele, talán még most sincs, csak ugye...ami jól működik, azt előbb vagy utóbb el kell k..ni a sok sok sok pénzecske miatt, ehhez nem csak a magyarok értenek. :)
    Ugyanez lesz a Bless-nél is, telik majd az idő és bumm... mindenki tudja mi lesz. Elején mézes madzag, aztán a végére már fagyi se lesz.
    De addig is csapatjuk nem érdekel, ha fél évet elszórakozok vele, nálam akkor már egy játék jó és megéri azt a 30 eurót. Hiszen egy COD single playert végigviszel egy nap alatt 10+k forintért, akkor meg?......
    Utoljára szerkesztette: Eikichi, 2018.05.28. 11:03:45
  • mikromanus
    #195
    Nem lesz gond vele. Kicsit visszavettek a köcsögpénzéhestahó stílusból (azaz a fogyasztói igényekhez igazították a shop tartalmat) meg pár unalmas-döcögős részt újraszabtak, hogy pörgősebb legyen... elvileg. Aztán majd meglátjuk. A Revelation meg ott bukott, hogy csak arra gyúrt a kiadó, hogy minnél több lóvét kisajtoljon belőle nálunk minimálisnál is kevesebb befektetéssel. Elég keveseket sikerült meggyőznie, hogy bármiről érdemes átnyergelni rá. A Bless se nagyon forradalmi, meg drasztikusan új dolgokkal dolgozik, de sokkal biztatóbb. Aztán majd meglátjuk. A korábbi bzukták meg semmit se jelentenek. max annyit, hogy végre normálisan megcsinálták harmadjára (vagy negyedjére)talán a játékot.

    Az olyan mint a Revelation meg nem másolás. Legalábbis nem egymásról másolás. Rengeteg olyan dolog van mindkettőben ami elég általános az MMORPG-kben.
    Utoljára szerkesztette: mikromanus, 2018.05.28. 02:08:57
  • Daditsx
    #194
    Sziasztok.

    Most találtam rá a game-re. Mondhatni még időbe, de visszaolvasva látom elég kevés az info róla. Szóval nem maradtam le. :)
    Látok pár ismerős arcot is Revelation-ból meg Riders of icarusból. Remélem ez a játék jobb lesz, mind az a kettő volt. De nem látok benne nagy potenciált. Ha már több helyen is bukott itt is fog. Megnézve pár videót mintha játszottam volna már vele. Elég sok eleme és még a kinézete (ui-k) is tiszta revelation. Remélem a tartalom jobb lesz. De megint ez a limites insta dolog... Nálam itt bukott el a Revelation. Remélem napi és nem heti limit lesz. Ha jól rémlik Revelationba wudoo guild-jébe voltam. :D
  • mikromanus
    #193
    A discord invite link "expired". csak mondom. Hátha várod az érdeklődőket, csak nem csatlakoznak. :D
  • Zarache87
    #192
    Ha gondolod par info miatt addolhatsz Discordon.
  • mikromanus
    #191
    Infót gyűjtögetek ma még. Eddig nem nagyon pörögtem rá a játékra, hogy ne legyen csalódás a túl nagy elvárásaim miatt. :)
    A frakció-oldal mindegy. Ahol nagyobb csapatot találok. Lehet magyar is. Amíg működik az is van olyan jó, mint a többi. Sőt, tán még jobb is, mert nincs félreértés a nem saját nyelv miatt és bátrabban dumál mindenki.

    A negyven ojrós pakkal kezdek szerintem, hogy korábban induljon a móka.
    Utoljára szerkesztette: mikromanus, 2018.05.26. 17:20:59
  • Zarache87
    #190
    Te melyik Faction-t valasztod? Illetve magyar vagy internacionalis guildet valasztasz?


    A tobbieknek illetve a magyar guildeknek meg annyit ha eleg embert gyujtunk ossze akkor lehet egy normalis regionalis arazast kapnanak MO-ra mint ahogy a Törökök is.
    Csak kene egy "nagyobb" letszam ahhoz, hogy komolyan is vegyek. Jumurdzsákéknál eleg volt 500 ember, hogy felkeltsek a figyelmet es az iz csak talan 500 ember.
  • mikromanus
    #189
    A különbség az, hogy a "nemzeti" guildek sérülékenyek. Főként ha hozzánk hasonló kis országból gyűjtögetnek. Ha belépési korlát a magyar nyelv, akkor kevesebb játékos felel meg. Különbözőek vagyunk. Ha nyelv miatt kevés ember juthat be, akkor nem az igényeknek megfelelő lesz a guild, hanem gyűjtőguild. Aztán jön a hype vége, meg az idényjátékosok elérnek 1-3 hónapig és átmennek más játékra. A nemzeti guild meg nem nagyon tudja pótolni a játékosokat. És ez csak a normális mozgás. Ha seggfej a kiadó vagy a fejlesztő és szétcseszi a játékot, akkor sokaknál betellik a pohár -eltörik a mécses és akkor is lelépnek, ha amúgy normál esetben kitartanának. Ilyen tipikusan a töménytelen fizetős p2w szar benyomorgatása, a hazudozás, a komoly balance problémák, vagy épp az, ha szétcseszik azt a részét a játékban amire ráhajtottál. A nemzetközi guildek nagyobb tartalékkal dolgoznak. Egy 8-9 milliós piac, ahol pár ezer MMO játékos lehet sok-sok játékra kevesebb utánpótlást tud adni, mint egy sokszázmilliós terület többmilliónyi MMO játékossal. A több játékosból válogatás könnyíti a specializálódást is. Ha kevés az ember, akkor az alkalmi játékosok, akik csak szórakoznak és nincs komolyabb céljuk, vagy épp a másik véglet akik minden endgame-ben eséllyel akarnak indulni és a legjobbak akarnak lenni (vagy más oldalról noliferek :) )ugyanott vannak és nem azt kapják a csapattól amit várnak. Nemzetközi guildek fel tudnak tölteni "bányász guildeket" és top PvP siege guildeket is aktív, vagy épp laza-kötetlen tagokkal. +ott van a vezér-szervező-összetartó ember probléma. Kis nemzeti guildek érzékenyebbek egy-egy vezéregyéniség, vagy szervező alkatú játékos lelépésére. Nagy guildeknél mindig találhatnak olyan új játékost (vagy korábban más csapatban játszó), aki szeret nyüzsögni és tud is szervezkedni. :D A korábbi BDO-s node war-fun guildünk ilyen volt. Kb minden partyba sikerült egy-egy aktívabb embert beszervezni, aki valamennyire értette mi hogy megy és tudodtt pofázni is kb levegővétel nélkül amellett hogy még harcolt is. Ha egy-két aktív játékos lelépett, akkor még mindigott volt 3-5 másik aki leszervezte az esti wart. Mondjuk a kakao a p2w-nel és a hazugságaival eléggé keresztbetett. A guild ugyan feloszlott, de az aktív játékosok simán bekerültek az aktív legjobb pvp guildekbe. (egyszerűbb volt beolvadni-átmenni, mint újakat bevenni a kis guildbe ott méár. Meg a guild master "elásta magát" szó szerint. Áskálódásért banolták kicsit azután hog yén leléptem) Egy nagy nemzeti guildnél nincs mozgástér.

    Utoljára szerkesztette: mikromanus, 2018.05.26. 09:02:44
  • Vicodine
    #188
    Egy kicsit elkalandoztal, de ez is egy velemeny :)
  • nxs
    #187
    Igenis ez szomorú,a játékosok itt is ugyan olyan jók és ugyan olyan szarok. A különbség az,hogy a nagy nemzetközibe nem mernek pofázni mert ott angolul kell,hazaiba meg lehet osztani az észt. Ez minden náció játékosaira vonatkozik (igen még a nativ angol vagy amcsi playerekre is igaz amikor pl. francia a beszédpartner) de én egy tapló vagyok,és lenyomom ugyan azt a haszontalan hülyeséget bárhol. Megbeszéltük,hogy most nem én leszek a +25ös híró,ok...honi hívőkkel már más mert ott mindenki tudja ő a legjobb és neki kell lennie a +25ös hírónak. Nászionálba meg majd kiosszák...érdekes akkor az a fasza.
    GYK.: Itthon nagy az arc a külföldi befutóknak meg kinyalják még gennyes epehólyagot is.
  • Vicodine
    #186
    Ez nem szomoru, nem is kell, hogy mashogy legyen. Mitol masabb egy orosz, vagy lengyel klantag, mint egy magyar?? Nemzetkozi klanok a legjobbak tulnyomo tobbsegben, nem veletlenul. Tobbi nemzetisegnel is ez a jellemzo, hiszen ha nem ez lenne, akkor nem a nemzetkozi klanok lenneneke folenyben mindig, hanem valami egyeb nemzetiseguek.
  • wudoORock
    #185
    Pontosan ez a receptje annak, hogy a magyar klánok olyanok amilyenek. Az egyik fele túl "ária" ahhoz hogy magyar klánba tartozzon, a másik fele meg kis klánt csinál mert, ha 10-nél többen vannak egy klánba akkor az gyűjtő klán. Ez a szomorú a magyar mmorpg közösségben.

    Hieron oldalon egyébként továbbra is várjuk a jelentkezőket az Insane Mirage klánba ;)
  • Lunarion
    #184
    Még mindig keresünk játékosokat a Renegade klánba. Leendő Guardianok és Archerek előnyben.
    A toborzó szövegünket itt tudjátok elolvasni: https://sg.hu/forum/uzenet/1394443518/134