463
Bless Online - Current Generation Mmorpg
  • wudoORock
    #303
    Sziasztok!

    Klánunk, az Insane Mirage tagfelvételt hirdet. [EU] Physis szerveren és azon belül is a Hieron oldalon várjuk a kedves jelentkezőket.
    A szerveren olykor előfordul, hogy sorba kell állni a bejutásért. Ez ne rettentsen el senkit, hosszútávon megéri! Ugyanis a legpopulárisabb szerveren vár ránk a legtöbb móka és kihívás. ;)

    Amit biztosítunk:
    • Discord
    • Összetartó, jó hangulatú közösség
    • Dungeon runok
    • Capital War
    • GvG
    • Csoportos world pvp
    • Egyéni pontrendszer
    • World Bossozás

    Amit elvárunk:
    • Discord használata (Mikrofon kötelező használata Dungeon-War-PvP közben.)
    • Kommunikáció
    • Segítőkészség
    • Aktív részvétel a Guild életében (például területharc, csoportos események)

    Klánunk face csoportja:
    https://www.facebook.com/groups/1119304048144731/

    Discordunk:
    https://discord.gg/GABa58Z
  • Vicodine
    #302
    Kis balanceolas
  • Zarache87
    #301
    Forditasok eleg borzalmasak szeintem is :D

    Diary-t szerencsere megoldottak, de nagy fennakadast okozott az is.

    AH kereso nalam mukodik miutan probalgattam, de a web alapu AH-k rohadt lassuak es ez is az ahogy neztem :(
    Talan az uj UI-ban majd jobb lesz.

    Craft korlatozas szerintem normalis egy mmorpg-ben, hogy a gazdasag porogjon es ne egy crafter ember fedje le az egeszet. Persze alt karikkal igy is megkerulheto.


    1, Nalam ami most hiany inakbb a target priority pvp miatt mert utalom a dove-os enemyket jelolgetni vagy a mobokat. :D
    2, Class Balance patch-et varom ami majd jonni fog mert guardian es mage jelenleg a dmg nerfel melett is eros marad csak tobszorr kell, hogy megussenek.
    3, Side Quest fix kene ami a hunting questek miatt nem mindig latszodik.
    4, Nagy tavolsagbol ha targetolok ledobalja a targetott amig nem lesz eleg kozel ez is zavaro azert :D
    5, Hianyzik a combat mode a madarek negy class-ra amit majd beraknak ami remelem jovoheten mar meg lesz.


    Class banalce-t a maradek 3 karira nem irom mert az ugy is menetkozben elvalik. :D
    Rangeren viszont a 5m.10m,15m es 20m-es skillek nem feltetlen vannak jo chainhez rakva igy nem igazan lehet kiteolni.
    Foleg ugy, hogy egy guardiannak 7s cd van egy 17m-rol mukodo stun charge skillen. A mage ellen meg kozel kell menni neha mert nekik 18m-20m atlagban a skill range.

    A jatek amugy eddig jo semmi extra csak a regi mmorpg erzes ami Lineage 2-ben es Aion-ban megvolt regen. Csak kicsitt maskeppen nemi modernebb cuccoal.
  • mikromanus
    #300
    Amiket én találtam eddig hibának, vagy nem jónak (ettől még tetszik a játék):
    1. hibás, vagy félrevezető fordítások. Épp a tutorialban volt olyan ahol skilleket kellett cserélgetni a "mókusemberes" fajnál. A második lépés valami egészen más szöveg volt. Hosszan totóztam most mit hova kellene rakni. Épp a tutiorial-main quest olyan ami először az újak elé kerül és sokat számít a z első benyomásnál. Erre elbökik épp ezt?

    2. Beragadt questek - főszál hibák (a nagyját javították, vagy a lag miatt volt hiba): Carlo's Diary rémálom volt (átállították 10-ről 1 secre a quest item spawn time-ját). Később a vámpíros résznél ahol álruhát kellett húzni a kapott item kasztspecifikusnak volt jelezve és mage nem tudta felvenni. Vagy beragadt és emiatt volt szar. (javították a normál startra)

    3. A marketplace - aukciós ház a legrosszabb amit eddig játékban láttam. Lassú, körülményes és a keresés is béna benne. Az eladás meg még idegesítőbb. Erre felesleges napi limitet rakni. Olyan szar ez, hogy a többség szerintem nem is nagyon használja (eddig).

    4. a fő és mellék craft ág korlátozás: most emiatt (is) külön karaktereket kell húzni? Venni nagyon nem lehet a hasznosabb dolgokat, az elkészítés meg a másik kettőben ami épp nincs kiválaszta körülményes. Ostoba egy rendszer...

    Nem épp hiba, de ez a craft-life skill rendszer nem túl mély. Hosszú távon rengetegen kimaxolják majd és amúgy se tűnik túl összetettnek. A bitagyú gathering-miningot picit fájlalom. Jobban is skálázhatták volna.

    szerk: ja, meg a drop szedegetés se a szivem csücske. Kicsik a pakk méretek (20/trash, 100/anyag/slot). Vagy nem szedegetünk és akkor fegyver-armor se esik, vagy meg-megszkítja a csatát és kevésbé gördülékeny. Meg most komolyan: 1-2-42-85 copperes dropok? Még ha érne is valamit a gold, meg nem vágnának hozzánk 30-50 goldot a fő story line-ban, akkro megérteném, de így???
    Utoljára szerkesztette: mikromanus, 2018.06.01. 14:28:41
  • Zarache87
    #299
    Q:Par bug: questek befagynak (nem mindegyik valoban), hiaba csinalod oket egy ido utan nem szamlalja vagy egyszer csak failed lesz.
    A:Az egyszer csak faild lesz quest az nem bug hanem kimentel annk a questnek a hatokorebol :P

    Q:Elso solo dungeon bossokat random nem lehet lootolni.
    A:Nem 100%-os drop ratje van a bossoknak es a party beallitas is "elszurja" a lootott ha nem figyeltek round robin alatt.

    Q:Partyba nem rakja be az embert, ha eppen megy a dungeon finder.
    A: Ez egy megszokott dolog nagyon sok mmorpg-ben. :)
    (Nincsen a jatekos valaga kinyalva mert ha siman berakna nem lenne a dungeonok elotti teruleten pvp ezaltal)

    Q:A legidegesitobb a nyomorult toltokepernyo, ami jelen pillanatban is ugyan ugy befagy mint eddig.
    A: Ez idegesito volt, de 30-an fixaltak mar.

    Nem bantasbol, de nemelyik kerdesenel amit hibanak veltel az a mmorpg jatekokban megszokott dolog max akkor furcsa valakinek ha keves tapasztalata van a mufajjal.
  • Vicodine
    #298
    Attol meg, hogy nem az oviban vagyunk, meg idegesit a sok hisztis kisgyerek hozzaallas...Na de lapozzunk a Blessre inkabb.
  • Csakegynev
    #297
    Ez egy forum a jatekrol, ahol meglehet osztani pozitiv es negativ velmenyeket egyarant.. En utobbit tettem, nekem nem jott be, attol meg nem kell leugatni mert nekem nem tetszik az a jatek, ami neked igen.. Nem az oviban vagyunk mar szerintem, de ha eppen most toltotted a 12 eletevedet, akkor elnezem neked, tudvan hogy jelenleg a hormonok uralnak.
    Utoljára szerkesztette: Csakegynev, 2018.06.01. 01:01:35
  • Eikichi
    #296
    Kedves Vic. Csak engedd el kérlek. Tudod hiába bizonygatod az általad vélt helyes dolgokat, van aki nem fogja fel. Feleslegesen válaszolsz, harcolsz és reagálsz a fórumkollégák véleményére 38. alkalommal is, mert nincs értelme. Nem itt... Kicsit Mira-nak is igazat kell adni, mert pötit csak azért is bizonygatsz típus vagy és ha leállsz vitatkozni, lesüllyed az ember a másik szintjére, bele lehet rántani a szájkaratéba, akkor tudod te... miért lennél más? Ez se éppen egy pozitív dolog. Csak jó tanácsként írtam ezeket a sorokat, hogy ne mérgelődj itt az embereken és a véleményükön, néha jobb nem írni semmit, elmondod magadban és kész. További szép napot.
  • Mirayse
    #295
    Nevezd aminek szeretnéd de a lényeg hogy a nem épp kedves arcod eléggé illúzió romboló.Olvasd vissza az évek alatt leírt hozzászólásaidat minden topicban ahol jelen vagy vagy voltál.Ugyanúgy pillanatok alatt lehordasz bárkit,még olyat is aki nem neked célozza a véleményét. De ha téged ér támadás akkor nyafogsz......és igen már az aion óta ismerlek :P
  • Vicodine
    #294
    Helyesbitek: Az ostoba emberek hozzak elo belolem a lehet hogy nem epp kedves arcomat. De alapbol realista vagyok, ne ferdits kerlek, mert ostoba az pont nem vagyok ! Amugy ismeros a neved aionbol...
  • Mirayse
    #293
    Tudod az a legnagyobb probléma veled hogy vannak jó pillanataid amikor azt gondolná az ember hogy tök jó fej tag vagy...de sajnos szomorú hogy olykor ugyanúgy előtör belőled az emberi ostobaság...
  • Vicodine
    #292
    Hu ember, te klinikai eset vagy, inkabb hagylak, mert nem erzed mikor mit beszelsz :D Az end gamet nem ismerhetjuk ebben ajatekban, es lehet 2 honap mulva mar szarra szidom majd, de annak a mostani helyzethez mi koze van? :D Nekem gyanus, hogy te tenyleg nem jatszod meg magadat, nem egy kandikameras felvetel megy, hanem tenyleg ez vagy :D
  • NiceScream
    #291
    Még-még mester! Nem adok fél évet és ezt is ugyan úgy fogod szapulni, mint más játékokat.
    Egyébként pedig gec meg idióta otthon a családod, tudod.
  • Vicodine
    #290
    Egy pillanatra terjunk vissza hozzad :D Kivancsisagbol megneztem, es 29 eves vagy. Ami annyit jelent, 85ben mar majdnem tervben voltal, de te mar akkor C64 et vettel, gz, jol nyomod.. :D Na mind1, nem cinkelni akarlak, csak neha tenyleg hatalmas nagy baromsagokat irsz, szenne egeted magadat, aztan meg radobsz par lapattal, amit nem igazan ertek miert...Na mind1, te tudod...
  • Vicodine
    #289
    Sly Spy Secret Agent, Internationale Karate, Commando, hu micsoda jatekok voltak anno :DDD
  • Vicodine
    #288
    Akkor neked nem ment at a lenyeg bocsi. Amugy nem a jatek fagyott le menet kozben, nem bugokrol beszelunk, hanem tolteskor, csak szemleltetesnek szantam, hogy mennyit kellett kinlodni.
  • Daditsx
    #287
    Hát nem tudom. Régen azért bug mentesebb játékok voltak. Na de...
    Most az internet világába nincs olyan ami rendesen működne. Aki kész játékhoz van hozzászokva kiakad az ilyenen. De aki minden félkész szarral játszik az meg ahhoz van hozzászokva. Nem kell ezt emberi hülyeségnek titulálni, mert ez a hülyeség.
  • Vicodine
    #286
    Ez a hozzaszolas ha egy komoly embertol jott volna, akkor meg azt mondom oke, de pont egy olyantol, aki az elmult idokben tanubizonysagot tett arrol, hogy milyen langelme, kicsit erdekes :D Amugy nem emlekszem hany eves lehettem, 10 korul... fene se tudja idoben hova tenni, de koszi szepen, hogy neked nem fagyott le, akkor masnak sem, es ez fix, globalis allaspont :D Hu gec, te nem vicces, hanem rohejes vagy :D Ja es ha azt hiszed ismersz, akkor nagyobb idiota vagy, mint amit mutatsz, pedig az se pite...
  • NiceScream
    #285
    Ezen most nagyon jót röhögtem, kössz szépen. Hány éves voltál, amikor nagy c64-es gémer voltál? Nyolc? :D
    Elmesélem neked, hogy én 85-ben vennem az első c64-esem. A ZX Spectrum mellé, de még véletlenül sem emlékszem olyanra, hogy ne töltött volna be pályát vagy "befagyott" volna :D Az, hogy béna voltál a magnó fejét normálisan beállítani a te hibád.
    Egyébként pedig úgy összességében elég vicces pont a te szádból olvasni az "emberi butaság"-ról meg a sírásról.
    Ne feledd, azért van, aki ismer téged, még ha te erről nem is tudsz. Szóval kicsit szállj magadba.
    Szevasz.
  • Vicodine
    #284
    Nem fog hianyozni egy olyan ember, akinek a felsorolt "bugok" miatt, ami tartott kemenyen egy egesz napig, nem tetszik a jatek, csak egyszeruen duhito az emberi butasag, es a finnyassag, ami nehany emberbol kijon. Mifele kenyes hozzaallas ez, milyen elborult agya van nehany embernek, akik ilyen dolgokat problemakent erzekelnek, es mar elvezhetetlennek tartjak a jatekot. En meg emlekszem azokra az idokre, amikor a C64-esemen kazettarol toltottem be egy adott jatek 1-1 palyajat, neha befagyott, kezdhettem elorol, volt, hogy napokig egy konnyu palyan nem tudtam tuljutni, mert egyszeruen 100adjara nem toltotte be a kovetkezot, de megprobaltam 101-edjere is, es mindezt izzado tenyerrel szajtatva. Manapsag meg mi van? Egy kezdeti kisebb lagg miatt, ami tartott egy napig, refound, uninstall, cry stb... Elkepeszto egy vilagban elunk, es semmikeppen sem pozitiv. Ha a jatek nem tetszik valakinek, azt megertem, izlesen nem lehet vitazni, de ez egy kicsit eros allasfoglalas...
  • Daditsx
    #283
    Ezt a véleményt adom. Nekem is sokkal jobban megy már.
  • nxs
    #282
    Vico felesleges...eljutottunk oda,hogy az átlag játékos nem tud különbséget tenni a server miatti lag és a gyenge hardver által generált problémák között. (megvan a gépem hozzá meg a levehető előlap is aztán nem tudok mozogni...)
  • Vicodine
    #281
    Amiket te felsoroltal, mar nincsenek, es nem is bugok voltak, hanem szervertulterheltseg miatti "fagyogatasok". A toltokepernyot pedig kijavitottak, kozulunk senkinek sem fagy be.
  • p2501
    #280
    1. Nekem még nem bugolt be egy küldi se, egy ismerősömtől hallottam h volt bugja, de abondolta és felvette újra, illetve a legelső nap volt egy quest bug amit még aznap javítottak. De igen, ezek biztosan előfordulnak még (a 4 éves ESOban is akad hébe-hóba bugos küldi még mindig)
    2. Nem csak az első, hanem az összes dungiban így van (ezekszerint te nem jutottál nagyon sokáig). A dungiban való random loot bug pedig nem bug. Át kell állítani kérlek a lootot a partyban ffa-ra és akkor mindneki tud lootolni. Alapból pedig mindig 1 ember lootol. :)
    3. Eddig én nem használtam a party findert, illetve nem is értem teljesen azt, amit írsz. Party findert használsz, és mellette párhuzamosan akarsz belépni manuálisan egy partyba? Akkor állítsd le a keresést és úgy fogadd el az invet.
    4. A töltőképernyős beragadást már tegnap javították, az én klánonban tegnap este óta senkinek se jött elő.

    Legalább nem kell sokat sorbaállnom. :)
  • Csakegynev
    #279
    Mindenkinek mas az ingerkuszobe. En mar oreg vagyok es csak kikapcsoldni szeretnek egy jatekban, nem szenvedni.. Majd ha eltelik egy kis ido, es marad normalis mennyisegu jatekos, akkor lehet teszek egy ujabb probat.
  • Daditsx
    #278
    KautRan szerven vagy magyar guild? Ott kezdtem el a karim anno.
  • Vampy
    #277
    Hat ez nekem boven NEM lenne eleg a refundhoz... Inkabb varnek par napot, mert jobb esetben kb ennyi kell, h fixaljak ezeket a bugokat.

    Steam userekek megint szanalmasak.... ujra van kargen a szervereken, erre azert megy a siras, h lehessen migralni a karikat, mert igy elveszik a beleolt ido.. emberek 3 nap!!!!!
  • Csakegynev
    #276
    Par bug: questek befagynak (nem mindegyik valoban), hiaba csinalod oket egy ido utan nem szamlalja vagy egyszer csak failed lesz.
    Elso solo dungeon bossokat random nem lehet lootolni.
    Partyba nem rakja be az embert, ha eppen megy a dungeon finder.
    A legidegesitobb a nyomorult toltokepernyo, ami jelen pillanatban is ugyan ugy befagy mint eddig.


    Orulok ha ti elvezitek, de sajnos vagyunk paran akiknek ez boven eleg volt a refundhoz.
    Utoljára szerkesztette: Csakegynev, 2018.05.31. 16:04:40
  • Vicodine
    #275
    Ujra enged krealni karit az eddig lezart szerokon, siessetek mig meg nem telnek ujra
  • p2501
    #274
    Egyetértek! Tegnap egyhuzamban munka után játszottam 7 órát Phisys-en, csodásan ment! Nálam ha baromira tömve van a város, akkor picit érzem h leesik az fps, de nem vészesen, és egy channel váltás megoldja a dolgot. Remélem továbbra is így haladnak a javításokkal.
  • Vampy
    #273
    Detto :) A sorbanallason kivul (ami ugye nem bug :) ) en massal nem talalkoztam jatek kozben. A forditasi hiba meg... az legyen a legkevesebb...
  • Kiraizen
    #272
    Ne csak negatív vélemény legyen itt: Tegnap elég rendesen gatyába szedték a szervereket én Phisys-en játszom tehát 100% magabiztossággal csak erről tudok nyilatkozni. Tehát semmiféle laggba FPS dropba nem ütköztem ráadásul úgy hogy a városok és a dungik előtt rengetegen vannak de még akkor se volt semmiféle problémám. A töltőképernyős probléma is megoldódott ha jól tudom. Előttem már leírták a játék alapja jó, az end game tartalmat meg majd meglátjuk.
    Amúgy én örülök, hogy "megy a refound" legalább annyival kevesebben állnak előttem sorban, így talán meló után emberi időn belül bejutok, úgyhogy csak hajrá!! :)
  • Vicodine
    #271
    Olvastam mashol is, hogy ilyen bugok, olyan bugok..., de felsorolnal parat? Csak azert, mert a forditason kivul en nem talalkoztam meg ilyennel, es jo lenne tudni vegre mik is ezek :D
  • Csakegynev
    #270
    Nalam ment a refund.. sok early acces van mogottem, de ennyire felkesz bughalmazzal regen talalkoztam. Jatekot elvezni kell, engem pedig csak idegesitett, igy hamar kileptem ebbol a kapcsolatbol es elkoszontem tole.. kar erte :/
  • Carmang
    #269
    Játéka válogatja, hogy mit jelent az Early Access. Alfát, vagy Bétát.
    Ennél nem tudom, mi a helyzet, de érdemes megjegyezni, hogy az Alfa a főfunkciók felépítését jelenti, tehát simán előfordulhat, hogy főfunkciót ki/be dobálnak, átalakítanak. A Béta azt jelenti, hogy minden főfunkció kész, már csak a végső "csiszolás" van hátra, bugirtás, ilyesmi.
    Nyilván egy csomó helyzetben az is motiváló tényező a kiadónak, hogy a fejlesztésbe ölt halom pénzből valami visszajöjjön.
    Kíváncsi vagyok mi lesz ebből a játékból (majd, ha lesz valami trial verziója kipróbálom, most elvagyok a BDO-val).
  • Vicodine
    #268
    De akkor hogy mondjak, mire hivatkozzanak, ha egyszer meg beta stadiumban van?
  • Daditsx
    #267
    Ezzel az "Ez Early Access"-el tele a padlás. Falra tudok mászni tőle. Amúgy az Early Access maga a béta. Minden szarra ezt aggatják és ennek a háta mögé bújnak. Semmire nem jó csak kifogásra, hogy kiadhassanak félkész játékot vagy még annál szarabbat is. Kiadnak egy játékot ami el se indul. Mi a válasz? " Ez Early Access". Kösz de egy apha stadiumba lévőnél még elmegy, de nem egy piacra dobottnál. Sajna a játékipar jó pár éve efelé ment, de azért szerencsére már kezd betelni a pohár. Minden ilyet lehúznak a béka feneke alá és rontják a piacát. Talán a többi készítő tanul belőle vagy nem (bless-él nem). De majd a következő játékuk jobban sikerül. (vagy nem)

    Egy mmo-t menet közbe fejleszteni? Ennyi erővel minden mmo Early Access még a WoW is. Mert ugye sosincs vége, folyamatos fejlesztés igényel. De ha millió egy bug-ot kell javítani akkor nem marad idő a tartalomra.
  • mikromanus
    #266
    Ez Early Access. Annál nem nagyon van béta. Egy valamennyire működő, de nem teljesen kész játék, amit "menet közben" javítgatnak-módosítgatnak. Mondjuk elég gáz, hogy félkész játékokat kiadnak, de legalább megjelenik és elérhető. Az ilyen design elemek, mint hibaüzenetek, normálisan fordított-megfogalmazott tutorial szövegek, meg atomstabil futás csak design elemek. Majd ha ezzel is kész lesznek és minden szép és jó, akkor elnevezik élesnek, hozzácsapnak egy kis tartalmat és "kiadják" - élesítik. Egyik oldalról nem kész termékért pénzt kérni milyen pofátlanság már? Másrészt legalább bevallják, hogy nincs teljesen kész és nem minden tökéletes még és nem hazudoznak.
  • Daditsx
    #265
    Sajna elég sok dolgot elbasztak az indulással ami az évek tapasztalatából le lehetett volna vonni. Az oké, hogy nincs béta teszt, mert ők kurva ügyesek és profik akik jól tudják, hogy nincs bug a játékba. Mert hát sárgaföldön már régebb óta megy a játék. De azért a loading screen fagyás elég sok embernél megvan, és én azért találtam bug-ot mindjárt amikor kimentem a training mapról. Tehát mégis csak jó lett volna egy kis bétázás még ha emiatt csúszik is megjelenés.
    Viszont azt, hogy a founder csomagot induláskor adják csak ki és utána lerohadnak a szerverek és 2 napig annyit értek el, hogy több szervert üzemeltek be ami már be volt készítve mintha várható lett volna... Emiatt megy a hiszti, negatív értékelés, refund. Steamen ott virít a nagy negatív jel amit csak emiatt kapott mert balfaszok és a jól bevált dolgot másképp akarták csinálni. Aztán persze, hogy nem lesz több játékos és mehet a szerverek összevonása és az emiatt keletkező bugok javítása. Ami miatt még többen lépnek le, mert mondjuk elvesztik a karakterek egyes cuccokat. Még azt is kinézem belőle, hogy emiatt bukott máshol is a játék.

    Még nincs meg a 2 óra játékidőm. Kivárok és meglátjuk mi lesz 1-2hét múlva.
  • mikromanus
    #264
    A két nap is számít, ha versengő a játék, de hosszútávon annyit nem fog számítani. A premium, meg az azzal járó előnyök voltak nálam is elsődlegesek. Nem szeretem az ilyen előbb startolós dolgokat, de érthető, hogy be szokták rakni. Amellett hogy jobban veszik a kicsit nagyobb pakkot miatta még ha ez azért p2w is emellett még picit segít eloszlatni a nagy terhelést ami belépésnél szokott lenni. Most is mekkora nyomorúság van egész szerver szinten a tömeg miatt?! Ha még a normál pakkosak is egyszerre akartak volna bejutni, akkor még durvább lenne. Emellett (mivel a két nap előny miatt sokan előrébb lesznek ma már, mint a friss indulók) kevesebb játékos fog tömörülni azonos helyen/zónában. Nem 5000 játékos tömörül, hogy felvegye a Crallo's diary-t a questhez, csak 1000. Simán megérte ezért is a +10 ojró.

    A channeleket észre se vettem eddig. Az UI és a tutorialok sok szempontból elég bénák-minimalisták... Amúgy működik is a channel váltás? Mert a karakter szelekcióhoz nem nagyon tudott kijutnia progi (black screen +újraindítás +queue).
    Utoljára szerkesztette: mikromanus, 2018.05.30. 13:01:03