463
Bless Online - Current Generation Mmorpg
  • alcca
    #263
    Aki 2 nap pluszért vett foundert annak csak gratula. Én a 30 nap prémiumért vettem a 40es pakkot. 10euróért 1 hónap prémium? simán megérte.

    13 euró a 30 napos prémium.

    A bónusz hogy én tudom elindítani a prémium 30 napot, szóval majd ha nem lesz sor belövöm.
  • Vampy
    #262
    https://www.twitch.tv/hambistv
  • p2501
    #261
    Na a steames értékelések meg úgy eleve az egész játékos közösség szööörnnyeen szánalmas az utóbbi időben. MINDENÉRT rinyálnak, folyamatosan. Nem csak Blessnél, AKÁRMILYEN játék elindul, hihetetlenül tud ugrani a nép egy kicsi apróságra is. Türelem? Felejtsd el. Mindent azonnal, tökéletesen, MOST. Ja és ingyen. Ha lehet.
    Picit le kéne nyugodni.
    Én, aki kicsit negatívan állt a játékoz: megérte megvenni! Nem tökéletes, sok hiba van, de érzem/látom hogy fun lesz ez, csak még javítani kell pár dolgot, és elkezdeni berakni a további tartalmakat. És kész. Azt, hogy nem egy 100%-os játékot kapunk, azt elmondták, többször is. Mégis mindenki úgy meg van lepődve....
  • sztar007
    #260
    Van magyar streamer aki játszik vele?
  • Vampy
    #259
    hat akkor minden tiszteletem, ha az emberek kepesek 10 dollaral tobbet fizetni, csak azert, hogy tobb honapnyi, esetleg evnyi varakozas utan, nyavalyas KETTO nappal hamarabb kezdjenek...

    Most megis, mirol maradtok le??
  • Vicodine
    #258
    Mar meg ne haragudj, de sokan eveket vartak a jatekra, es azert fizetnek, hogy 2 nappal hamarabb jatszhassanak, es ezen besirnak, azok nem is fognak hianyozni, hiszen szellemi fogyatekos zakkant emberek nem hinnem, hogy hianyoznanak... Maga a jatek eddig rohadt jo, es az az ember, aki tenyleg par napon van kiakadva, az huzzon is el minel elobb, nem rontjak a levegot addig sem. En is tegnap kicsit kivoltam, mert nem tudok a cimbikhez csatlakozni, de mar leszarom, mert nem maradok le semmirol, nem leszek semmiben sem hatranyban, hiszen jelenleg egy teszteles alatt allo, javitasok sokasagat igenylo, nem kesz jatekrol beszelunk, es ezt mar jo reg ota tudni lehetett, hiszen meg is mondtak, miert nem lesz konkret betafazis stb...
  • NiceScream
    #257
    :D
    Ha egy csomag egyik eleme szar, akkor az egész csomag szar. Abban is biztos lehetsz, hogy a zemberek zöme a két napos előny miatt fizetett és nam az egyén szarokért. Hogy ez számodra felfoghatatlan? Nem releváns - már meg ne haragudj.
  • amikkamakka
    #256
    Vampy nagyon tetszett amit írtál a játékról, minden mondattal egyet értek.
  • Vampy
    #255
    Vannak szerverek ES channelek. Amikor beleptel, font a terkepnel lehet valtani.

  • mikromanus
    #254
    Szerverek vannak, vagy nem működik valami jól. Egyik szerverről nem latod a masik szerveren levő karaktereidet. Így nem sokat ér "channelként". B2p, de nem lehetett előrendelni és elotolteni se. Igy hogy a vásárlás és indulás egyben volt nem nagyon lehetett semmit becsülni. Meg most jonnek még az olcsojanosok a normál start idejében. Ennél csak tobb user lesz egy darabig.
  • Vampy
    #253
    Vannak channelek. Legalabbis amikor en bent voltam 3 kozul is valaszthattam.

    Hat, az Early Acccess szerintem meg a beta elott van "idorendben" ahogy mas EA-jatekokat elneztem a multban (ARK, Conan, etc...)

    alabecsulni a vevokort nem tudtak, mivel pontosan tudtak, hanyan fognak jatszani. (ez a jo a B2P jatekokban, konnyebb veluk szamolni, mint a F2P-el)

    Nyilvan a plusz szerverek elo voltak mar keszitve inditasra, nem veletlen, hogy start utan 2-3 oraval mar aktivak voltak.

    Illetve: Nem fernek be MOST. Elore is kell gondolkodniuk, nem csak azt nezni, hogy most mi van, hanem mi lesz 1-2 honap mulva. Erdemes-e venni/berelni meg szervert erre az 1-2 hetre aztan meg sz*pni a szerver merge-el, plusz elszenvedni egy merge negativ visszhangjat a sajtoban.
    Utoljára szerkesztette: Vampy, 2018.05.30. 08:44:52
  • mikromanus
    #252
    Szép elképzelés, csak ott bukik z a "sok a szerver, elég 1-2" hogy nem férnek be. A korábbi infók alapján azt hittem channelek lesznek. Azzal elég rugalmasan lehetne kezelni a tömeget. HA sokan vagyunk több channel, ha fogy a nép, akkor bezárhatnak párat. De így, hogy random számú különálló szerver... így picit necces. A tömeget nem bírja 1-2, így több kell, viszont később kevesebben leszünk (?) + akik ugyanott akartak játszani azok nem férnek gyakran be ugyanoda. Bétának elmenne, de Early acces-ként picit átgondolatlan. Nem igazán fogalmaztak világosan és alábecsülték a vevőkör nagyságát. No, majd meglátjuk
  • Vampy
    #251
    Tudtommal a csomagert fizettel, nem a ket nap elonyert....

    A ket nap egy elem volt a csomagban, ettol meg az egesz nem valik ertektelenne.

    Felfoghatatlan szamomra ami a steam-en is megy....

    1. Early access... Mindenki tudja, mit jelent ez.

    2. MMO elso ket napja. MINDIG, minden MMO-nal ez van, ami egy csoppet is sikeresnek igerkezik/nagy a hype. Miert kell ezen meglepodni?

    3. Nem hiszem hogyha elobb letolthette volna barki, akkor a szerverek jobban birtak volna... Pont azert nem tettek elerhetove, mert akkor egyszerre kapta volna a rohamot a szerver es meg ennyit sem birt volna ki.

    4. Sokan irjak ,hogy keves a szerver... Szerintem mar ez is sok, amit eddig csinaltak... inkabb 2, nagyon maximum 3 szerver eleg kellett volna hogy legyen regionkent. Persze, most nagy a sor, meg megy az anyazas... Aztan 3-4 het mulva majd alabb hagy a lelkesedes es lesz 5-6 "low" os szerver.... Aztan persze majd szerver merge es megint "temethetik" a jatekot.

    En jatszottam vele, szerintem igenyes a cucc. A gepigenye sem nagy, legalabbis az en nem egy atom konfigomom maximumon is akadasmentesen megy. (a varosban esik le max 25-30 fps-re)

    Amiket a Steam-en irnak meg.... ahhhh hagyjuk is. szornyu ami mostanaban megy.... Ha valami kicsit sem ugy megy, mint ahogy elkepzelik egyesek, azonnal megy a sardobalas, a fenyegetozes, meg a megengedhetetlen hangnem. A fejleszoknek sem idot, sem lehetoseget nem hagynak arra, hogy reagaljanak a problemakra.... Persze nem csodalkozom, nap mint nap ezt latni az elet mas teruleten is...
    Utoljára szerkesztette: Vampy, 2018.05.30. 08:31:48
  • JonasSandor
    #250
    Steamen is egy rakat fos az értékelése.
  • NiceScream
    #249
    Nem érted? Mit nem értesz? Mert jelenleg az a helyzet, hogy akik plusz pénzt adtak azért, hogy korábban játszhassanak, azok a pénzükért kaptak egy bránert, hogy azt nyalogassák.

    Ha ez a cég kicsit is törődött volna az előre fizetőkkel, akkor az a minimum, hogy nekik előrhetővé tették volna korábban a letöltést, hogy amikor indul akkor esélyük legyen játszani. Nem ám fizetsz a +2 napért és akkor tudod letölteni. Mi lett ebből a 2 napból? Egy? Vagy inkább fél nap?

    Kíváncsian várom a kompenzációt :D :D
  • Vicodine
    #248
    Az javitas alatt van mar.
  • empie
    #247
    A jatek a jelenlegi allapotaban egy nagy rakas sz..r SZERINTEM! Attol meg nem lesz refund (reszemrol) hanem majd szepen 1-2 het mulva visszanezek ra, hatha! Nalam ami kiveri a biztositekot nem a lag vagy sor, vagy karbantartas mert az szinte minden valamire valo mmo startnal igy volt, hanem ez a kezdokepernyo befagyasa, amit csak 28x probalkozas utan sikerul megoldanom, es ha kilepek vagy jn egy karbantartas, akkor kezdodik elorol.
  • wudoORock
    #246
    Itt az a baj hogy lelockolták a szervereket. Azt először amin mi indultunk például, és emiatt nem tudnak hozzánk jönni a tagok bizonytalan ideig. Pénzt adtak ki érte, hogy velünk játszanak, klánként üzemeljünk. Oké hogy kezdhetnének egy újabb szerveren, de akkor most váljunk 4 felé? Ráadásul ezért rengetegen szabit vettek ki, pénzbe is került a játék. Egy free to play-nél még oké, sőt még az is oké ha szarok a szerverek meg laggolnak, 4 óránként karbantartás vagy bármi, de ez hogy lelockolják a szervereket és esélyt se kap csomó ember bizonytalan ideig... Ez a fő probléma.
  • Vampy
    #245
    En nem ertelek titeket.... Ha ennyire zavar benneteket, hogy nagy a leterheltseg, akkor varjatok 1 hetet, amig lenyugodnak a kedelyek. Szerintem annyit azert ki lehet birni...

    Nekem sem sikerul sokszor belepni mert nagy a sor, de nem izgulok, ugyis normalizalodik a helyzet.

    De azert refund, mert a start utan nagy a sor?? (melyik MMO-nal nem volt nagy??)

    Eloszor en is gondolkodtam a refundon, (amikor meg nem is jatszottam vele) de inkabb a sok negativ steam kritika miatt... Viszont miutan kiprobaltam, nem bantam meg, hogy megvettem a jatekot!
    Utoljára szerkesztette: Vampy, 2018.05.29. 21:51:03
  • Daditsx
    #244
    Nálam lehet refound lesz ebből... aztán majd megveszem pár hónap múlva mikor jobb állapotba lesz és talán akciózzák. Jelenlegi állapotából ebből a héten nem lesz "élvezetes játék".
  • Vicodine
    #243
    Hat en is, mert oke, minden mmo igy kezdodik el, csak engem kurvara zavar, hogy nem tudok a haverokhoz csapodni, hiaba fizettem ki az arat...Kifizettem, aztan napokig nem tuidok jatszani, basszak meg. Nem ertem miert tart ennyi ideig a physicet ujranyitni a krealoknak, amikor egy pillanat alatt fellottek 3 uj szerot....Na mind1.
  • wudoORock
    #242
    Lassan az összes szerver le lesz zárva. Kíváncsi vagyok a holnapi napra.
  • Daditsx
    #241
    Látom vannak gondok az indulással. Nekem még lehetőségem se volt elindítani. :(
    Éjjel időzítőre állítottam a lekapcsolást, hogy letölthesse a gép a játékot amíg alszok. Reggel bekapcsolom a gépet és indulás közbe lefagyott. XD
    Szóval délutáni program windows újratelepítés volt. Most meg szopok a könyvjelzőkkel, jelszavakkal és progikkal...
    Utoljára szerkesztette: Daditsx, 2018.05.29. 17:26:30
  • Vicodine
    #240
    Physisen tudja valaki, mikorra igerik, hogy ujra lehet karit krealni?
  • Spaceghost
    #239
    Itt a megoldás a 21:9-es problémára:
    21:9 fix
    Utoljára szerkesztette: Spaceghost, 2018.05.29. 15:29:32
  • mikromanus
    #238
    Frankó. Fél óra (vagy több) szarakodás áés totó után a config fájlban beállítottam 1024x768-ra és így túljutott a kezdőképernyőn. csak telea szerver. Vagyis kettő tele, 2 enyhén terhelt, de a többi nem érdekel. No, majd tesztelem a legközelebbi crash után ezt a "default-osítós" indulást...
  • mirochi
    #237
    Sziasztok!
    Bless online magyar facebook oldala: https://www.facebook.com/blessonlinehungary/
    Discord csatorna: https://discord.gg/ugv427V
  • mikromanus
    #236
    Mondjuk én nem állítgattam semmit képaránynál, scak felnyomtam max settingsre és windowed borderlessre. Szerintem függetlenül attól hogy 2160*1080-as LG monitorom van a 16-9-ben indítja (bár lehet a borderless az autoban az ami alapértelmezett a monitoron?). Már amikor műkörik, mert most épp megáll a bless képernyőn és nem jut tovább. Volt egy crash meg kis netprobléma pár percre és azóta képtelne belépni. Talán elcseszte a beállításokat. Keresek valami defaultot...
    Utoljára szerkesztette: mikromanus, 2018.05.29. 14:23:49
  • Spaceghost
    #235
    Hát kérdezd meg ezt a mikromanus-t aki szerint nincs gond a 21:9-el, pedig igenis van (a görgős baromság meg szóra se érdemes). Ha borderless window-ban indítod a játékot, akkor kiáll 21:9-be, csak a képet bezoomolja, nem lehet úgy beállítani a kamerát, hogy normális legyen, full screenben meg széthúzza a képet. Látszik a különbség 16:9 -en normálisan látsz mindent.
  • wudoORock
    #234
    Működik. Aki fps problémákkal küzd nagyobb városokban, az próbálja ki. Saját felelősséggel nyúljatok a fájlhoz, bár elméletileg nem lehet baj ha a cikk szerint csináljátok. ;)
    https://hardmode.hu/bless-online-hogyan-csikarjunk-ki-egy-kis-extra-kakaot-a-jatekbol/
  • Stefi81
    #233
    Sziasztok! Meg tudná mondaná valaki, akinek 21:9-es képarányú monitora van, hogy milyen beállítások mellett rakja ki teljes képernyőre a játékot? Sajnos a beállítások fülön 4:3,16:9;16:10-es képarány között lehet választani, ezek között nem szerepel a 2560*1080-as felbontás. A problémám, hogy egy lg34uc79g monitornál így ultraratyi a kép.
  • mikromanus
    #232
    Próbáltad már kevesebbet macerálni az egér görgőt (középső gomb)? csak mert az nagyít-kicsinyít. :D
    Nálam nincs gond 21:9-en se wild screenben. Aztán meg megint maintenance van vagy lesz (3-ra igérték, de lehet benézték és kettőtől adják).


    A rinya meg nem tudom mire van. veszettül nem téma a charge back. Simán sikeres MMo nem nagyon indult még el. Mindig alábecsülik a játékosok elszántságát. Aztán meg tele vannak a szerverek sé nehléz bejutni. Ez megesik. Sehol nincs gond meg charge back tömeg. Épp az a gond, hogy sokan vagyunk és erre nem nagyon számítottak. :D

    Azt meg nem tudom honnan veszitek, hogy pár óra korlát van refundra. Ha nagyon nem jön be, akkor simán vissza lehet mondani később is. Végső esetben ott a charge back. Az meg paypalnál mondjuk 60 napig intézhető. De a kiadó is kezeli szerintem a korai refund igényeket ha szervergondok lennének...
    Utoljára szerkesztette: mikromanus, 2018.05.29. 02:12:54
  • foxxi
    #231
    Nos én ki szeretném próbálni igy később csatlakozom bárhova is. Nincs türelmem kivárni az 1223-as sort...
  • Spaceghost
    #230
    Szerintem nem. Nálam is ment a refund. Mondjuk nálam annyiból rosszabb a helyzet, hogy 21:9-es monitorom van és sajnos a játék nem támogatja jól. Full screen-ben széthúzza, Borderlessben meg alapjába véve 21:9-es a kép csak épp zoomolja a képet a kamera. Az már csak hab a tortán hogy az első nagy területen diavetítés volt. Lehet majd egyszer máskor, amikor már normálisan működik és lesz 21:9 támogatás újra ránézek, de ez így nálam kuka. :(
  • Vampy
    #229
    Mindenki refund-ol.... Ennyire xar lenne a cucc?? Megvettem en is, meg nem juottam be (nagy volt a sor) Viszont az idom telik (meg van egy ora, amig tudok refundolni)

    Erdemes volt megvenni, ti mit gondoltok?
  • wudoORock
    #228
    Sziasztok!

    Hieron oldalon képviselteti magát klánunk, az Insane Mirage és tagfelvételt tartunk.
    Szerver: Pysis

    Amit biztosítunk:
    • Discord
    • Összetartó, jó hangulatú közösség
    • Dungeon runok
    • Capital War
    • GvG
    • Csoportos world pvp
    • Egyéni pontrendszer

    Amit elvárunk:
    • Discord használata (Mikrofon kötelező használata Dungeon-WAR-PVP közben.)
    • Kommunikáció
    • Segítőkészség
    • Aktív részvétel a Guild életében (például területharc)

    Klánunk face csoportja:
    https://www.facebook.com/groups/1119304048144731/

    Discordunk:
    https://discord.gg/GABa58Z

    Üdv
    wudoO
    Utoljára szerkesztette: wudoORock, 2018.05.28. 22:19:33
  • empie
    #227
    FPS-t hogyan lehet megnezni? bar lehet jobban jarok h nem latom :)
  • mikromanus
    #226
    Kezdőőődik. :D
    "Emergency Maintenance
    We will be conducting an emergency maintenance due to the large influx of users in the both NA and EU region. <Time: 13:00, 22:00 PDT/CEST>"

    Kapunk új szervert is, meg nézegetik mé' nem fér be 10 szervernyi ember 2-3 szerverre.
  • mikromanus
    #225
    első "szerver" tele meg a második is. Van 3 eu szerver amik közt látszólag semmi kapcsolat. Legalábbis a karakter nem érhető el másikon. Mondjuk 2 volt tervezve és már kb mind3 tele van :) Látszólag meg enged generálni másik frakcióba másik szerveren, tehát eléggé félrefordították ezt a szerver dolgot. SOk channel helyett több szerver. vagy enyhén lagos...
  • nxs
    #224
    "1070-es kártyával másodperces laggok vannak" és a többi katyvasz..Mivel láthatólag az arcodon kívül csak egy molylepke fingnyi agyad van segítek.
    A játék leszarja a VGA-t (1060 is túlszúrás) viszont kedveli a sok szálat (i5-i7 előnyben esetleg 6+ magos amd) amit viszont zabál az a memória (12-16gb vagy több az ideális) plussz pofátlanul sokat olvas/irkál (SSD)
    Ha a követelményeknek megfeleltél akkor bizony a gonosz nagy MMO startot éled át.