463
Bless Online - Current Generation Mmorpg
  • mikromanus
    #423
    Összegezve: ha szereted a dungeonokat és a PvP-t, akkor jó lehet. Ha az open world tartalmakat és "minden más körítést" is kidomborítanád a karaktereden, akkor a Bless gyerekesen egyszerű és "kicsi".

    Bővebben:
    A szintezés szerintem most már nem gond. Kombózni kell, aztán jó lesz. Az elején ezt nagyon elcseszték. A kezdeti legnagyobb forgalomnál életképtelenné tették a sebzéseket és utólag kezdték javítani. Sokan bele se kezdtek emiatt, vagy épp hamar abbahagyták.

    Most már van elég dungeon és a drop is megfelelő(bb). Ez is el volt cseszve az elején. A mesterségesen korlátozott fejlődés a dungeon belépésszámmal még benne van.
    Az AI segghülye és ebben nem lesz változtatás. A helyzettől függetlenül agyatlanul működnek a szörnyek. Támadásnál ellövi s skillt, aztán támad. Akkor is a skillel kezd ha senki nincs a hatótávban.


    A "minden egyéb" a játékban faék és szánalmasan csökevényes: a mining és gathering pár nap alatt kimaxolható. Onnan már nem fejlődsz, csak termelsz. A crafting faék és kegyetlenül behatárolt. Egy szakmát nyomhatsz karakterenként, de mindre szükséged lenne. Azaz több karakterre van szükséged.
    A jobb gear normál alapanyagszükséglete alacsony és nincs érdemi alternatíva. Csak dungeon gear. A craftolt gear is dungeaon materialból készül.
    A life skillek (craft) fejlesztéséhez olyan dungeon és boss kill kell, ami "life skiller" játékosnak erős lesz és korlátozza a fejlődést a nem harci területeken.

    A kereskedelem mesterséges árszabályozással dolgozik ami nem igazodik túl jól a kereslet-kínálathoz. Például: a feldolgozott anyag olcsóbb mint az anyag ára és emiatt gyakran nem is vehető. A gazdaság halott/elfajzott.

    A skill és kaszt balance elég csökevény volt még 2 hónapja is. Azóta nem hiszem, hogy érdemben módosult volna. Minden karakter elég jó DPS-ben, csak némelyik emellé még másban is erős.


    Az üzleti modell rendben volt eddig. Ha a cash shop tartalom marad, akkor a f2p se lesz gond. Csak a f2p többnyire ürügy szokott lenni, hogy minden fizetős előnyt benyomjanak a cash shopba.
    A gear gap most már azért nagy tud lenni egy új és a régi játékosok közt. A jobb gear nagyobb sebzést és nagyobb sebzés csökkentést ad.
    Ha új szerver is indul, akkor van esélye. Az új kezdet sokakat vonz és muris tud lenni. Ha elég a tartalom, akkor meg tud tapadni a nép. HA viszont csak a régi szerverek lesznek és közös marketplace, akkro a játék érdemben esélytelen az újraéledésre. Ki a fene akarna 5 hónap hátrányból becsatlakozni. Más használt gönceiben járni... használt kotonnal dugni... sorban állni a pofonért hónapokig....

    Majd meglátjuk. Eddig nem nagyon hírezték hog ylesz-e valami új, pedig már csak márfél hét van "éles" indulásig...

    Utoljára szerkesztette: mikromanus, 2018.10.12. 09:32:06
  • Daditsx
    #422
    Olvass vissza a fórumba. Nagyot bukott, mint ahogy várható volt. Minden le van írva.
  • savior666
    #421
    És milyen most a játék?
    Nehéz a szintezés? Jó az end game?
  • mikromanus
    #420
    Jó eséllyel nem lesz teljes újratöltés a régebb óta játszó játékosoknak, csak valami patch. A "free" játékosoknak meg passz. Ha lehet indulás előtt regisztrálni, akkor lehet.
  • savior666
    #419
    Azt lehet már tudni, hogy lesz e előtöltés? Mármint hogy kiadás előtt lelehet e tölteni,
  • Alanw
    #418
    https://ipon.hu/magazin/cikk/ingyenesse-valik-a-bless-online
  • savior666
    #417
    1440x900-ban használom a monitort, de 720p is eleg lehet, csak induljon el.
    Köszi.
    Utoljára szerkesztette: savior666, 2018.10.05. 15:00:01
  • mikromanus
    #416
    Nem hiszem, hogy komoly csúcstechnika kell hozzá. Annyit tud ami a Dx9-ből kihozható. Abból se a legjobb. Talán nincs túl jól optimalizálva. Szerintem elég lehet a 4GB is... Persze ha nincsenek nagy igényeid. Meg kikapcsolhatsz pár számodra nem szükséges effektet és azon is lehet nyerni némi FPS-t. 4 GB mellett 4k felbontás lehet nem lesz tökéletes... Meg lehet 1080p se cél annyival. Ha free lesz, akkor ingyen kipróbálhatod. :)

  • savior666
    #415
    Ezt olvastam én is, csak gondoltam hátha valaki tolja/próbálta tolni 4gb rammal is.
  • Daditsx
    #414
    MINIMUM:
    Op. rendszer: Windows 7, 8, 8.1, 10 (64bit) *Bless Online cannot be played on 32bit
    Processzor: Intel Core i5 4670 / AMD FX8350
    Memória: 8 GB RAM
    Grafika: NVIDIA GeForce GTX760 / AMD Radeon HD7870
    DirectX: Verzió: 9.0c
    Tárhely: 55 GB szabad hely


    AJÁNLOTT:
    Op. rendszer: Windows 10 (64bit) *Bless Online cannot be played on 32bit
    Processzor: Intel Core i7 7700 / AMD RYZEN 7 1700
    Memória: 16 GB RAM
    Grafika: NVIDIA GeForce GTX1060 / AMD Radeon RX580
    DirectX: Verzió: 9.0c
    Tárhely: 55 GB szabad hely
  • savior666
    #413
    Hogy fut most a játék?
    Játszható 4gb rammal?
    Ha jól emlékszem az orosz szerveren toltam, oda elég volt a 4 is, de nem tudom, hogy azóta nőtt e a gépigény?
  • mikromanus
    #412
    Ha lesz új szerver bepróbálom, mert miért ne. Ha nem lesz, akkor meg "itsded" :)
  • savior666
    #411
    El sem akarom hinni.
    Utoljára szerkesztette: savior666, 2018.10.05. 09:47:46
  • Krusade
    #410
    Október 23-án lép ki early acces-ből, és át vált F2P modellre..
  • mikromanus
    #409
    Pont ez az. Nem a legjobb, de se nem "cash grab", se nem "lenyúlás". Minek olyanra fogni ezt ami épp nem rossz benne?

    meg ez EA. Mondjuk nem látom benne a lendületet ami majd "live" verzióba lépéskor felfuttatja, de teszten/EA fázisban épp mindegy mennyire kevés a nép. Fene se akar fél évet tesztelni. Ettől még nincs semmi "RIP". A Conan Exiles is szar volt a teszt kezdetén, aztán elég jó lett végül. Meg a No Man Sky is vicc volt veszett nagy marketing költség mellett és csak jó egy év múlva (vagy több) lett elfogadható. Önmagában egy teszt pangás nem biztos bukta. Csak ugye a koreai MMO-k nem nagyon nyomják a merketinget, így meg a belső infók alapján az talál esetleg rá aki MMO-t keres. Az EA értékelése meg nem túl meggyőző.
  • p2501
    #408
    Csak azért mert nem p2w, még nem lesz jó játék. Nem volt semmi balansz, endgame nulla stb. Újra nem fogom leírni azt amit korábban.... Le lehet görgetni és elolvasni... Nagy csalódás volt a játék. Alapvető hiányosságai voltak (amiért mindenki vernyákolt), amivel nem lett volna baj, ha kijavítják, de nem tették, se nálunk se koreában. Lásd, meg is lett az eredménye.

    Azt meg nekem ne mondja senki, hogy oké az ha egy mmo 2-3 hónapot él és és cső.

    Na mindegy is... RIP Bless
    Utoljára szerkesztette: p2501, 2018.09.23. 15:00:58
  • mikromanus
    #407
    De a blessnel mar akkor vernyakoltak sokan amikor semmi p2w nincs benne és ez volt az alap ahonnan indultak. A bdo sose volt ilyen. Csak elfogadtunk pár kompromisszumot. Petek, hely, sulylimit. Akkor is már volt mocskos dolog benne, csak kevesebb. Ghillie suit... Némi sok kis előny...
  • Maxtreme
    #406
    "az üzleti modellje tisztességes"
    Hát. a BDO is úgy indult anno. Aztán a fejlesztők maradék eszét is elvette a pénz.
    Utoljára szerkesztette: Maxtreme, 2018.09.22. 09:43:24
  • mikromanus
    #405
    Mi van a hipohonder sírjára írva?: "Na ugye!"

    Ez kb ugyanaz. Idővel elhalt, aztán meg jol megmondta mindenki. Nincs se érdemi marketingje, se nem készült el. Lehet nem is fog. Védeni meg nem védem. Semmi extra ez a játék. Ettol még se nem cash grab, se nem lehúzás. Annyira nem is szar és az üzleti modellje tisztességes.
  • p2501
    #404
    Egy ideig engem is szórakoztatott.. addig amig nem lettem max szintes én nem realizáltam hogy mennyire elcseszett és hiányos az endgame. Meg úgy az egész.

    Elvakultan védtétek, de úgy tűnik végül mégis nekem lett/volt igazam. És ha jól sejtem, ti is rég odébb álltatok érthető okokból...
  • foxxi
    #403
  • mikromanus
    #402
    Nem tudom mit zokognak meg finnyáskodnak sokan. Az ár elfogadható és nincs p2w. Simán belefér. Lehet nem fogok évekig játszani vele, de egy ideig azért szórakoztató volt. Talán ha live modba megy és indítanak egy új szervert, akkor visszatérek. Tesztelni nincs kedvem. Ettől meg megérte ennyiért is akkor is ha mégse terek vissza később.
  • Maxtreme
    #401
    ...és tényleg
    na hát ha már ott sem tudják eladni az "mmo földjén", akkor valóban óriási a baj. :D
  • p2501
    #400
    Koreában be fogják zárni a szervereket. ENNYIII :D Eljöttek hozzánk is hogy még gyorsan lehúzzák EUt és NAt és cső.
    Mindig is egy szar volt, az is marad és lassan mindenhol bezárják szépen.
  • Maxtreme
    #399
    ennek annyi. ..és itt már a f2p modell sem segítene, hisz a játék attól még SZAR. (alapjaiban is.. óriási volt u3/dx9-es motorra építeni) Max az első héten ellepnék a játékosok aztán ennyi volt.
    Nem értem miért erőltetik ennyire a fejlesztők. Persze. Értem én a fejlesztésben álló pénz stb, csak be kéne látni ha valami nem működik, és nem mégtöbb pénzt beleölni.
  • p2501
    #398
    Ekkora buktát én MMORPGnél sohasem láttam.
  • p2501
    #397
    Most miért írjátok ezt? Hiszen a piacon jelenleg ez a legjobb mmo. Csak ti nem tudjátok hogy mi az igazán jó játék....
    Utoljára szerkesztette: p2501, 2018.09.20. 18:21:08
  • Maxtreme
    #396
    akkor ebből itt is bukta lesz/lett.
  • Daditsx
    #395
    Szerintem nem sokan. Már 840 átlag játékos van a hetente. :)
  • BvD
    #394
    Játszik még valaki ezzel a játékkal?
    Utoljára szerkesztette: BvD, 2018.09.20. 17:42:45
  • mikromanus
    #393
    Talán azért vagy ilyen nyugodt, mert a kolléga elírta a jellemzést. Úgy szokták mondani, hogy "olyan sötét vagy, hogy a negró világít a szádban sötétben".

    A játék meg EA. Bukni nem tud csak ha nem jelenik meg 6-12 hónapon belül. Nem olyan extra nagy plusz sok más KÉSZ játékhoz viszonyítva, viszont stabil és megbízható szolgáltatást kínál. Minek olyasmibe befektetni amibe egy kocsi árát is be kell majd nyomnod hogy esélyed legyen? Vagy olyanba ahol a publisher hátbaszúrta 2-3 hónap után azokat akik finanszírozták a játék bevezetését és aki azóta is nyomja rendszeresen minden önkontrol nélkül befele az újabb vagy újabb fizetős fosokat a játékába? Vagy esetleg válasszunk egy fostalicska My little Pony The game minőségű low mobile graphic játékot? Olyat aminek ha nem lenne 10-15 éves múltja sose adnál esélyt, mert már nem vállalható 2018-ban PC-n? Vagy ott a sokadik példa ami hatalmas bukta volt és teljesen az alapoktól újrahúzták és most jó? Mindenki nyomja példaként amikor valljuk be nem volt épp egy sikertörténet. Ha követjük a logikát, akkor sose adtak volna neki még egy esélyt. Simán temetjük itt a blesst, ahogy a Conan Exilest is temették, meg ahogy a FFXIV is kapta a fikahullámokat. Most meg itt tapsikolnak a rajongó lányok. :)


    A bless az EA játék. TESZT. Ha nem bírod kivárni azt a 4-6 hónapot míg kijön készen, akkor fizesd ki előre és akkor játszol vele amikor csak akarsz! Vagy nem hirtelenkedsz és később talán jó lesz. Ha meg jól helyezkedsz drágább se lesz nagyon. Nincs semmi kockázat. Sok "Jobb" játékot láttam, de azokba meg kb semmi értelme időt beleölni. Húdejó, csak értelmetlen és esélytelen? Vagy p2w, vagy nincs "becsatlakozási pont". A 30-40 euró meg nem nagy pénz. Sima gameplay videókba ha belenézel akkor is tudsz dönteni. Ha nagyon hiányzik valami a játékból ránézésre, akkor kerüld el! Ha csak teljes játék az elfogadható, ne vegyél EA játékot! Ennyi. Nem kell túlbonyolítani.

    Nekem a csicsás gagyi grafika a riasztó minden játéktípusban, meg a standard koreai-ázsiai förmedvények: irreálisan nagy fegyverek, villódzó szir-szar effektek, böszme nagy számok, pedobear-like-it gyerekszerű-loli tartalmak no meg a "hagyományos koreai cash shop". Mindenkinél máshol jön elő az ellenszenv. Nálam ezek a töréspontok.

    A bless szerintem ugyan nem "foshalom" de elég korlátos. Picit elnagyolt néhol. Volt azért elég erős hiányérzetem amikor elértem a lvl45-öt... vagy amikor a master szintet a life skillben és kellett volna az (akkor még) keménynek számító Migra Turris... Meg kicsit keveslem a sok-sok lehetőséget ami amúgy lehet/van az MMORPG játékokban. De én láttam benne fantáziát és nem érzem úgy, hogy annyira rossz befektetés lett volna. Mondjuk elég hamar feladtam a versengő MMO terveket... vagyis halasztottam picit a Blessben. :)

    Ettől még az ürügy ami miatt fikázzák sok esetben hülyeség.
  • Vicodine
    #392
    Nemrégen azt mondtad: "Jójó tudom, itt csak neked van igazad és mindenki más hülye"
    Akkor most hogy is van ez? Nekem ugy tunik, te akarod az idiotasagaidat a masikra raeroltetni.
  • p2501
    #391
    Felőlem világíthatok, a tényen akkor sem változtat semmin, hogy a Bless jelenlegi állapota egy foshalom..
  • Vicodine
    #390
    Basszus, erdemben nem is reagalok, mert tényleg vilagitasz a sötétben...
  • p2501
    #389
    Ezt sajnálattam olvasom, kidobott pénz volt akkor neked is ahogy nekem....

    Dehát kinek mi. Én most nagyon élvezem az ESOt a haverjaimmal együtt (főleg a Bless után..), az utóbbi dlc-k sokmindenen változattak, pozitív irányba tolták szerintem a játékot. Több órát ölünk bele naponta, mindig van mit csinálni, nem unalmas, és sok benne a kihívás is. Amig nem jön más, új mmo, addig ESO tökéletes elütni az időt. :)

    Wow meg lehet hogy neked szar (én se szeretem egyébként), de valamiért csak játszanak vele annyian ahányan. Ne hasonlítgassuk már a Blesshez, ami minden régióban megbukott. Jójó tudom, itt csak neked van igazad és mindenki más hülye.
  • Running
    #388
    Már rég eladtam brádá, mert az is egy rakás szar lett. Mondjuk jó mmo se volt soha, inkább online tes játéknak hívnám, mert mmo-nak legjobb pillanatiban is csak közepes volt, amikor még évekkel ezelőtt annak készült.
    Utoljára szerkesztette: Running, 2018.07.23. 07:37:59
  • Vicodine
    #387
    Mondja ezt olyan, aki ESOzik… :D
  • Running
    #386
    Nem tudom mit erőlködtök ezzel a játékkal, egy évvel ezelőtt megmondtam a (korai?) bétánál, hogy egy rakás hulladékkupac.
    Utoljára szerkesztette: Running, 2018.07.22. 14:59:19
  • Vicodine
    #385
    "Ketten mondtuk, hogy ne vedd meg :)" Erre reagaltam baszod :D
    WoW meg nagyon jo hasonlat, hiszen azt jatszak legtobben, meg is az egyik legszarabb, pont ezert jo hasonlat, hogy nem evidens a jatekosok jatekkedve aszerint, mennyien jatszak- fikazzak.
  • Daditsx
    #384
    Nem tudtam. Mégis honnan tudtam volna? És honnan vetted ezt a baromságot? Visszaolvasva nem írtam. Ez hol tükrözte számodra, hogy tudtam, hogy nem fog tetszeni neki? Megint csak kötekedni jöttél látom. Mert Te csak olyasmiket írsz. Ha valaki nem tetszését fejezi ki a játék iránt máris belekötsz.
    kb. 3000 embernek tetszik akik játszanak vele. 27k viszont elengedte. Be kell látni, hogy a többségnek nem jön be.

    WoW elég rossz hasonlat. Mai napig többen tolják min 5 millió (+tört szerók). És ott 12 millióról esett vissza. Százalékosan nem veszít akkora játékos mennyiséget.