1014
1585982264.jpg
Mount & Blade II: BannerLord
  • Hunor1
    #854
    hehehehehe
  • sakkay
    #853
    Huh azt nemtom...viszont kipróbálhatnád-mert akkor nekem nem kellene:))))
  • Hunor1
    #852
    hali. mi van akkor ha nem akarok saját királyságot, hanem felajánlom a bannert egy népnek (mondjuk Sturgiának) és csatlakozom hozzájuk? Akkor gondolom csak leszek egy sima vazallus és kész? vagy akkor is beindul valami spirál és idővel mindenki nekiugrik a a választott királyságnak?
  • sakkay
    #851
    Nem is értem miért nem automatán hagyjátok a stabilt felfrissíteni magát. Annyi nyűgtől szabadultok, és mivel már van külön béta-tényleg stabil..
  • MuldR
    #850
    1 Városom volt eddig aserai területen. Most megint az aseraiok ellen harcoltunk és a második elfoglalt várost megkaptam. Szóval lehet ebben valami, hogy a környéken lévő nemeseknek osztogatja. Bár érdekes, hogy itt is nem a közelebbi, hanem csak a második várost adta ide.
    Váram még mindig nincs, pedig most 2-őt foglaltam el mellettem mindkettőt másnak adta. :(

    Felpatcheltem 1.3.1-ra és úgy tűnik ezzel a memória dologgal is csináltak valamit, mert nem jött elő. 1000-es ostromnál és csatánál is játszható maradt, 14-15 GB memória foglalással.
  • Mediolanum
    #849
    Házasodáshoz tudtok tippet adni? Hányszor kell visszamenni ugyanahhoz a nőszemélyhez? :D
  • sakkay
    #848
    A jelölést nem értem. Illetve lehet van egy arány a birodalmadon belül, amit ha elérsz nem kapsz több területet, amíg megint nem lesz annyival nagyobb a területed. Amit észrevettem, hogy sokszor próbálja azoknak adni akiknek már van a környéken területe. De biztos van egy arány limit az uralkodó esetében.
  • MuldR
    #847
    1.3 legújabb beta patchel játszom. Csak 1000-es csatáknál jön elő. Tegnap toltam pár 600vs200 ostromot és az elején volt 1-2 FPS drop de amúgy teljesen jól ment. Mondjuk most RAMot nem monitoroztam közben, hogy mennyit eszik.

    Másik, ezt az ostromot nem értem még mindig. Én vezetem az ostromot, enyém a legtöbb katona (400 a 600 ból) de a végén még csak jelölt sem vagyok a kastélyra. mindig 3 másik nemes van ott. Van 2500+ influancem. Nekem van a legtöbb a királyságban. Mit csinálok rosszul?
  • sakkay
    #846
    Mondjuk az gáz, hogy nem lehet békét kötni innentől-illetve van egy százalék csúszka minden nép mellet a küldetés lapon, és ha eléri a 100%(lehet előbb is) hajlandó békét kötni...hát kihívás nem mondom. Egy nagy város 5-10 pont-szóval kemény.
  • sakkay
    #845
    Alap verzió, mindig a legfrissebb patch, minden reálison, és a legerősebb AI. Így is hülye. Azért nem annyira-de nem okos
  • Hunor1
    #844
    melyik verzióval tolod?
  • sakkay
    #843
    Na megvan a királyság vonal egyik fő küldetése-2\3 birodalmi terület megszerzése. Csak szólok mindenkinek, hogy amikor ez kész, azonnal hadat üzen 4 állam.
  • sakkay
    #842
    Jól néz ki.
    Amúgy persze, kész lesz a játék, aztán jönnek a mindenféle kiegek. Tuti.
  • lonvard
    #841
    Jah. Ilyen középkori gályát haluzok most bele a játékba. Evezősök lehetnének a rabokból. Eh, remélem eszükbe jut.
  • Hunor1
    #840
    tutira lesz majd ilyen lehetőség, ha máshogy nem akkor DLC-ben. Csak sajnos előbb ki kell várni hogy a játék végleges formában kész legyen. majd utána jöhetnek az "expansionok"
  • Hunor1
    #839
    köszi, megadtam magam! felraktam az e.1.2.1-et! meg egy csomó modot amik kompatibilisek ezzel a verzióval és hajrá új kampány !! Most a late roman army a kedvencem!

  • lonvard
    #838
    Hajózni lehet a második részben? Mer eléggé adja magát, és ugye a vikingesnél csináltak hajózást. Ha nem lehet, van arról infó, hogy később lehet? Mer én ilyen kalóz-bandita izé akarnék lenni, aki karavánokat meg hajókat támad. :P
  • sakkay
    #837
    Hunor, te régi verziót használsz, modokkal ugye? Mert azt már beszéltük egy hete is, hogy nem lesz jó. 4 nagy városom van, meg egy csomó kastélyom, semmi fagyás-eddig csak ezt tudom mondani. MuldR-neked is csak ezt, nem észleltem ilyet, illetve valamikor volt olyan, hogy a csata közepén elszállt valami mert 2 sec re akadt a játék folyamatosan, de azt egy konkrét pach hozta, amit javítottak is szinte azonnal. 16 Gb ram, 2080 ti, i7 8700k.
  • MuldR
    #836
    Fórumokon azt irkálják, hogy bugos a main quest és saját királyságként nem lehet megcsinálni, mert mindig kifagy csak ha valakit támogatsz a zászlóval akkor működik.

    Esetleg valaki nem tudja mi befolyásolja, hogy várfoglalás után kinek ajánlja föl a várat? Elfoglaltam 3at és még csak a jelöltek között sem voltam, mindet más kapta. Picit idegesít.

    Ja és van olyan akinek 16 GB RAM fölött van és használja is a játék? Nekem 1000 fős csatáknál leesik 1-2 FPSre az első 2 percben felmegy a RAM használat 16 GB-ra és ott megáll.
  • Hunor1
    #835
    hali. eljutottam oda hogy kb. játszhatatlan lett a game nekem :(((((( saját királyságom van már, van 5 városom és 2 kastélyom .(ezekből csak 2 város amit megtartottam, a többit a kis mercenary klánoknak adtam ) kb ezer fős sereget tudok már összerántani . most viszont már örökösen kifagy a kampénytérképen a játék pár perc múlva! ha korábbi mentésre visszamegyek akkor semmi baj vele, csak ha elérek egy bizonyos szintet akkor omlik össze a játék. erős a gyanúm hogy ez a konspirációs kveszt okozhatja amit az Istiana generál. ez ugye időről időre updatel és kiírja hogy nem sikerült, majd újra generálja magát. (kb 1140-en áll ez a szint a 2000-ből) . ti hogy vagytok ezzel a küldetéssel?
  • Doma #834
    kb két hétig birtam a 1.0 karival, most csináltam újat, de azt kell mondjam dacára a kezdeti neézségeknek megéri indítani egy új kampányt. Több száz óra mod nélküli játék után sem unom... Rengeteg apró dolog gyalultak az AI-n és a játékon is. Most vagyok az első újrakezdésben az EA után és annyuit mondhatok hogy picit nehezebb mint volt kb 2 hete de megéri! (modok nélkül játszok!)
  • Hunor1
    #833
    sziasztok. kis segítség kéne. jelenleg még mindig az e.1.1.0-ás game verziót használom, mert ez az utolsó stabil verzió amire sok kis modot pakoltam fel. kérdésem az lenne hogy érdemes-e felpeccselnem a játékot az újabb verzióra, mivel tud többet, javult-e az AI ,a csaták és az ostromok minősége? illetve kicsit elvesztettem már a fonalat hogy melyik is a béta branch (ugye ez a "stabil" lassabban peccselt változat), és melyik az alfa? köszi
  • Hunor1
    #832
    nem lehet. de nagyrészt azokból állítja össze a gép akik az egység sorrendben felül vannak. de persze erre is van már mod, amiben akár az egész seregedet viheted,sőt konfigurálhatotod hogy mennyit vigyél magaddal! :)))
    Utoljára szerkesztette: Hunor1, 2020.05.03. 11:09:07
  • tombadillo
    #831
    tényleg nem lehet beállítani, hogy kiket viszek hideout-ba? vagy én vagyok hülye?
  • GaBika6
    #830
  • Hunor1
    #829
    más. mi van a kölkökkel? nektek felnőnek egyáltalán? kb mennyi idő amíg használhatóak lesznek?
  • Hunor1
    #828
    hello. na végre, sikerült egy várost megvédenem jelentős túlerővel szemben! :) nekem volt 180 emberem+a városvédők kb 200 miliciája. kb 770 az ostromló seregé . a falakon simán elvéreztem volna a több ponton támadó ellenfél miatt. ezért azonnal visszavonultam az én seregemmel a "keep" elé. (imperiál városban) volt egy belső udvar, 1 kapu bejáróval, és egy lépcsővel. a kapuba állítottam a gyalogosokat és a lovasságot. mögöttük az íjászokat és a lovasíjászokat a lépcsőre állítottam. igaz hogy kipróbált harcosaim vannak, de szépen ledaráltam abban a kapuban a támadókat, az íjászok meg a lépcsőről ritkították őket. mindaddig amíg a négyszög és a kör formáció használhatatlan (ebben az alakzatban csak a pajzsal védekeznek és nem támadnak vissza az egységek) nem nagyon van más lehetőség a várakat/városokat megvédeni.
  • Master91
    #827
    R betű
  • MuldR
    #826
    Hogy lehet FPS és mutasd a hátam között váltani csatában? freelook van?
    Ezeket nem találom sehol.
  • sakkay
    #825
    Amúgy de, öregségben bizony meghalhatsz. De ez nagyon is rendben van.
  • sakkay
    #824
    Leginkább arra, hogy minden karaktert kivégezhetnek-nagyon ritka-és meghalhat öregségben. Csatákban még nem láttam halált.Ez azért jó, mert így nem mindenki egy örök életű vámpír és van értelme a családoknak és dinasztiáknak. Ha ez nincs beikszelve', akkor teljesen értelmetlen az egész családfa, hiszen fagyott állapotban marad a kezdeti család leosztás.
  • lonvard
    #823
    Köszi, megnyugtattatok.

    Tehát akkor csak én halhatok meg az "enable death" beikszelésével? Mer valakire vonatkoznia kell. :D
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2020.04.28. 14:39:27
  • Doma #822
    Minden skill fejlődik használattal. Amire fokuszt raksz az gyorsabban. Az enable death nincs hatással a karaktereidre, a companionok nem halnak meg csatában csak sebesülnek. Azokat nem tudod elveszteni csak kirúgni.
  • Master91
    #821
    ha nem nagyon régi verziód van akkor arénába harcolva is kapod az adott fegyverhezaz xp-t (ha bowal lövöldözöl akkor arra, ha lándzsával harcolsz akkor ugye arra)
  • lonvard
    #820
    Azér amikor a porosi arénában dobom a javelint, és az nem beleáll a kőbe, hanem jellegzetes súrlódó hangon lecsúszik a falról, ahh. Olyan az az aréna, mintha a Gladiátorban lennék. És a hangok is. Egész jól el lehet vívogatni, nagyon hasonlít az előző játékra a harc. Csak még nem látom át, hogy pl. fejlődik-e bármi képességem attól, hogy arénában harcolok? Fejlődési rendszert tudnom kellene, mer vakon ikszelgetek.

    Ahogy a kocsmában leültem a lócára, eee. Kingdomban is megkaptuk már, de azért ez egy csoda érzés. Ez az ami a Witcher 3-ból kimaradt. Ez egy elképesztő játék lehet, nem akarom elkiabálni de ahogy a lovaglást is megcsinálták, szerintem fantasztikus a maga egyszerűségében. :)
  • lonvard
    #819
    Na most ha beikszelem, hogy enable death, akkor mit is ikszelek be? Valaki csinálta? Milyen eséllyel halnak meg a főbb embereim, illetve a főkarakter? Érdemes ezt, vagy akkora szopacs lesz belőle, hogy inkább ne? Mer így a főbb embereket nem szabad belevinni kockázatos csatákba. Amúgy a kampánytérképen belassul a játék nálam, kevés számú egységnél jól fut, de érzem, hogy több száz embernél kezelhetetlenné fog válni. Pedig úgy csatáznék! :)

    Ja tényleg a skillek:

    Lovaglásra, íjászatra, közelharcra érdemes pontokat áldozni, vagy azok maguktól is fejlődnek és akkor rakjuk inkább ilyen leadership és hasonlóra? Ugye mi a cél? Hogy minél nagyobb sereget össze tudjunk rakni, minél gyorsabban haladjunk a térképen, minél hamarabb gyógyuljon a sereg. Ha csupa ilyen skillre rakok, attól még a többi fejlődni fog a csatákban?
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2020.04.28. 13:12:44
  • sakkay
    #818
    Ostromnál nem faxa ugyanannyi emberrel menni:))) Meg még igen hiányos is, de kibaxott jól néz ki.
  • Hunor1
    #817
    igen, én is találtam már 3 kis klánt . meglepően olcsók voltak, egy sem volt drágább mint 500 arany. csak az a baj hogy mindegyik le volt harcolva már, 30-40 fővel futkároznak a térképen. Aztán sikerült egy Vlandia hűbérest átcsábítanom, na ő már húzósabb volt! 600K volt amit kért. sajnos eddig nem sikerült 330 főnél nagyobb sereget toboroznom velük együtt sem. Így is bepróbáltam egy várat ahol csak 450 volt a védősereg, de el is buktam az ostromot, kevés ennyi ember hozzá. 2 kis várat tudtam (150es védelemmel bevenni)
  • sakkay
    #816
    Érdemesebb zsoldosokat felvenni. Így összehoztam 500 as seregegeket is.
  • Hunor1
    #815
    hali. Vannak itt moddolós kollégák? mármint akik használnak ilyeneket? Olyan modot keresnék amiben az AI upgradeli is az egységeit. Szóval ha kijelölök valakit a "hőseim" közül hogy vezessen egy csapatot(party) akkor a neki adott egységek mellé vesz fel csomó parasztot és alap recruitot. de nem látom hogy fejlődnének a csapatában az egységek és ez nagyon zavar, mert már szeretnék legalább egy 300fős sereget összetoborozni hogy végre elkezdhessek foglalgatni városokat is. (1 váras királyság vagyok jelenleg). köszi