1014
1585982264.jpg
Mount & Blade II: BannerLord
  • uwu2020
    #934
    Én úgy szoktam játszani, ahogy hatékony. Általában nincs határozott tervem, azt csinálom ami a legkevesebb játékidővel a legtöbb hasznot hozza. Turnament is sima ügy, kovácsolás után van lóvé és XP, nem is kel hozzá más.
  • Kotomicuki
    #933
    Inkább az egészséges egyensúlyra kell törekedni, hogy a 100. napra már egy viszonylag képzett és jól felszerelt, a tornákon nem egyből elhasaló vezért irányíthassunk. A rablók mellett a kisebb bandita-csoportosulásokat célszerű betámadni, mert ezek még jobban tejelnek.
    A falusi és városi népek kedvében is érdemes járni, ha netán elvállalható küldetést tudnak adni a közelben.
    Hadnagyoknak érdemes a minőségibb egyedeket beválasztani, hogy ők is érdemben segíthessék a fejlődést - kovácsolás, küldetések, harc.
    Sz'al, mint a pók, minden szálon rajta kell lenni, ami csak elérhető a kiegyensúlyozott és sikeres karakter eléréséhez.
  • uwu2020
    #932
    A korai játékban renown-t kell gyűjteni, és ahogy nő a klán tier, meg jönnek a skillek az xp-vel szépen nőni fog a sereg is.
    A legelején érdemes kicsit turnamentezni, mert a looterek kevés renownt adnak.
    Tier 3-ba megéri beállni vazallusnak, akkor már lehet +1 party is, aminek az élére érdemes a tesódat kinevezni, így a 150-es sereggel a kisebb ellenséges csapatokból aztán beindul a renown, és könnyen eljutsz a saját királyságig, amit tier 4 végén érdemes alapítani, tier 5-ben mégkönnyebb a saját országot beindítani, csak ott már elég lassan jön a renwn vazallusként. A pénzt nyugodtan lehet szórni, mert a kovácsolással bármit lehet fedezni.

    A játék legelején pedig csak a kovácsolást javaslom, én 100 napig kovácsoltam mielőtt kitettem a lábam a kezdőhelyről, mire mentem egy kört a térképen 20-asszinten 2 millióval a zsebemben kezdtem kergetni a lootereket.
  • uwu2020
    #931
    Ha lesz királyságod, felemegy bőven 300 fölé, ráadásul a saját klán party-kat is érdemes mindig magaddal vinni. Én még a vazallus klánokat is magammal cipelem, 2000 fős sereggel mászkálok, ez vált be, mert sose lehet tudni ki kéri a következő fülest :D
    A policy-k dobják meg legjobban a party size-t meg kb. mindent. Van pár kifejezetten rossz policy, amit nem érdemes bevezetni, de 80%-át igen. Érdemes ezzel kezdeni, mikor még nincsenek vazallus klánok, hogy ne pofázzanak bele, aztán már úgyis az lesz amit akarsz.
  • uwu2020
    #930
    Én nemrég vettem előre újra, a patchek nem szakítják meg a játékot mint tavaly; nyugodtan bele lehet vágni, valószínűleg végig lehet tolni, ha van hozzá a türelem és az idő.
  • Kotomicuki
    #929
    Vezetni a hadseregedet, de magas morállal - a sok- és jóféle kaja segít, no, meg a dicsőséges győzelmek.
    Újoncokat felvenni - utána ki is dobhatod őket, ha csak a vezetési pont érdekel.
  • BaziJoe
    #928
    Ahoz, hogy ez a szám elinduljon felfele mit kell csinálni?Hogyan
  • Doma #927
    Steward skill, valamint a skilleken belül választható egy két perk ami növeli a sereged max létszámát.

    Perkekről tájékoztató
    Utoljára szerkesztette: Doma, 2021.02.13. 18:54:04
  • BaziJoe
    #926
    Mi kell ahoz, hogy nagyobb sereget tudjak csinálni? Mert olyan 100-nál nem megy feljebb!
  • Hunor1
    #925
    igen, tényleg jobb lett! Most már van királyságom is. A nagy kérdés hogy hogyan fog működni ez az Istiana(vagy mi) bosszúja kveszt... jelenleg 1000 egységen állok .
  • Doma #924
    Gondoltam hogy modok miatt bukod a mentéseket peccseknél.

    @Hunor1 nekem 3-4 hónap kihagyás után sok újdonság volt, szerintem elégedett leszel ahhoz képest amit tavaly tapasztaltál.
  • Although_
    #923
    Igen így van ha nem használsz módot. Azzal is sokáig el lehet lenni de időnként megkergül. A sok patch a módokat lövi le egy idő után úgy nézem elég sok modder van most hiatusban.
  • Doma #922
    Nekem még mindíg egy tavaly júniusban indított karakterem van amivel gond nélküld tudtam játszani a hét végén.
  • Although_
    #921
    Azt tudom mondani messze early access szint felett. Ostromok nagyon jók a questek működnek. A gond inkább a sűrű patch ami hazavágja a korábbi mentéseket, néha ilyenkor törlik is az autosaveket ebből tudod ez már nem fog működni.
  • Hunor1
    #920
    Helló. Tavaly májusban játszottam utoljára. most ránéznék megint. Változott valami a kvesztekben? Ki lett javítva a bugos, teljesíthetetlen fő küldetés? Jöttek be újak ? (akár mellék küldik is). köszi
  • Although_
    #919
    Mostanra komoly mod támogatása is van. Ha valakinek nem elég nehéz vannak mod packok amik még nehezebbé teszik.
    Van már community patch is.
  • Although_
    #918
    Karácsony előtt játszottam vele, semmi gondom nem volt. Bugba nem nagyon futottam bele, nagyobb ostromoknál még vannak idióta húzásai a gépnek. De a csaták jók, jól használja a védelmi formákat, alakzatokat, nem ész nélkül esik neked. A fejlődés jól működik, mostanra a harc is jó lett, kifejezetten számít milyen karaktert indítasz, úgy is kell viselkedj, ha íjász, közelharcos stb.
    Questek nekem szórakoztatóak voltak a játékhoz. Nagy eséllyel ha végeztem a cp 2077be most akkor ezt fogom elővenni újra.
    egyszer egyszer elindítottam. megnéztem milyen fejlesztések voltak.

    Utolsó dev napló alapján ez várható most. Szóval az egyik legjobb játék szerintem most a piacon ilyen állapotban is.
  • hapi
    #917
    Milyen az állapota a játéknak a release-hez képest most? Akkor láttam hogy ez jó lesz, de rengeteg bug volt, én meg beszorítottam egy királyságot egy városba és a nemeseket halomra öltem de nem haltak meg, hanem új sereggel mindig megjelentek ugyanott aztán abba hagytam.
  • Kotomicuki
    #916
    "nem fagy le, mert a sötét képernyő mögött hallom, hogy fut a játék zenéje, de semmire nem reagál, reset-en kívül"

    Igen és egy VGA-driver-frissítés megoldotta a gondot - a régi driver pár éves volt, míg az új csak pár hónapos (AMD R260).
  • Carmang
    #915
    Nálam a Diablo 3 csinált ilyet egy AMD-s VGA driverfrissítés után. Utánanéztem neten mi ez, ismert problémába futottam. Megoldás: vissza az előző verziós driver.
  • Although_
    #914
    Első kérdés legális változat? Próbáld uninstalálni majd újra felrakni. A videokártya lehet még azt is próbáld újra telepíteni, ha amd kártyád van akkor a játékot futtasd a játékmenüjéből. Nem árt ha a tunningolás résznél bekapcsolod a magasabb teljesítmény szintet automatikus szabályzással. Hozzá a ventilátort is.
  • tombadillo
    #913
    hardver csere után (alaplap, ram, proci, a videokártya és a hdd, ssd maradt), elkezdte a játék lefagyasztani a gépemet. pontosabban nem fagy le, mert a sötét képernyő mögött hallom, hogy fut a játék zenéje, de semmire nem reagál, reset-en kívül. valaki tapasztalt már ilyet?
  • dzsigor
    #912
    Hali meg tudnád mondani pontossan hol, mert már töbször átlapoztam ,és nem találom?
  • zorrobomber
    #911
    Van már automatikus védekezés? :)
  • Oltred
    #910
    Megvan, köszönöm a segítséget.

    Oltred
  • PrasCo
    #909
    Nem lehet mindegyik lándzsát hón alá venni, nézd meg a fegyver adatlapján, bár fejből meg nem mondom, pontosan hogyan írja a játék. A másik, amit viszont azért nem gyanítok, mert tudtommal defaultból be van kapcsolva, az az automatikus előreszegezés, ugyanúgy, mint a Warband-ben, megfelelő sebesség elérésekor a karakter autom. cselekszik. Amennyiben ez mégsem élne, akkor vagy gombnyomás kell neki, amikor az UI mutatja, hogy lehetséges (talán 'X', de ismét csak fejből mondom), vagy be kell kapcsolni automatikusra options-ben.
  • Oltred
    #908
    Sziasztok,

    Az lenne a kérdésem, hogy miként tudok előre szegezett lándzsát használni? Néztem videókat is, láttam, hogy az opció létezik, de nekem sehogy se akarja előre tartani a karakterem. 1.5.3-al játszom. Kell valami képesség hozzá vagy mi?

    Jó hosszú lándzsám van, egyszerűen nem értem mért nem megy. Régen jó hosszú lándzsa kellett és magától előre tartotta.

    Köszönöm a segítséget!

    Oltred
  • drop
    #907
    én ezt találtam edig
  • drop
    #906
  • Torzonborz
    #905
    Van már hozzá vmi komolyabb mod ami középköri Európát varázsol a játékból? Vagy ilyet még korai lenne várni?
  • Although_
    #904
    Így fél év után ránéztem. Saját kis tapasztalat.
    Üdítő színfolt ez a játék.
    - A karakterfejlődést azt variálják, kinek tetszik kinek nem. Lehet a personal/army fejlődés fát külön kellene bontani de így is használható nem unalmas élvezetes a karakterfejlesztés. Elsőnek nem gondoltam volna. Nem egy nagyon komoly cucc de élvezhető. Nézve mi lesz a CP 2077-be ez arra szinteket ver.
    - Harc élvezem :) A lényeg ugye mindig az AI. Gondolom egy dark soul fannak unalmas az egész. Nekem egér+bill. élvezhető.
    Az látszik ha ráérzel nem nagyon vernek majd magas szinten. De egy karakterfejlődés ilyen. Van olyan jó mint az első részben.
    - Térkép nézet működik minő meglepetés.
    - Áruk, kereskedelem, gazdaság. Nem nagyon vizsgáltam. A boltok készlete most szegényesebbnek tűnik felszerelésben.
    - Questek, npc-k, történet. Nem rossz.
    Összességében ha kész lesz, szóval, már most átvette az első résztől a vezető helyet a Moddb-n :)
  • BaziJoe
    #903
    Ha elvesztem a Karavánt és ki írja melyik városban található akkor ott hogy találom meg?
  • juhaszvik
    #902
    Igen. Van a jobb alsó sarokban egy panel kint a térképen, amit ha felnyitsz, akkor meg tudod nézni a csapatod aktuális sebességét a megfelelő ikon felé tartva az egeret. Ha mindenkinek jut ló, akkor kapsz +1-et a sebességre.
  • BaziJoe
    #901
    Tehát annyi lónak kell lennie az invertoryban ahány katonám van?
  • juhaszvik
    #900
    Veszel piacon, faluban, kereskedőtől vagy zsákmányként megszerzed csata után. Onnantól kezdve, hogy a lovak ott vannak az inventoryban, a katonáid használják. A gyalogos katona csak arra, hogy a térképen gyorsabban mozogjon, a lovas harci egységek pedig a csatában is. Érdemes minden katona mellé lovat adni, nagyban növeli a sereg sebességét. Játék elején nem olcsó mulatság, de hasznos és idővel már kevésbé számít az ára is.
  • BaziJoe
    #899
    Lovakat, hogy tudok a csapatom alá rakni?
  • Normen76
    #898
    Pl ez: WIKI
    Utoljára szerkesztette: Normen76, 2020.10.04. 14:57:44
  • BaziJoe
    #897
    Milyen wiki?
  • Montanosz
    #896
    ott a wiki
  • BaziJoe
    #895
    Egyébként valamilyen leírás a játékról található? Mert azért igen összetett!