1014
1585982264.jpg
Mount & Blade II: BannerLord
  • JonasSandor
    #974
    A jövőhéten kint lesz a játék? Jó volna egy megjelenési dátumot is közölnének végre.
  • uwu2020
    #973
    A Mount and blade warband-hoz volt egy mod: Prophesy of Pendor.
    A Pendor zenéjét át lehet hozni valahogy a Bannerlordba? Szerintem teljesen jó lenne ehhez is.

    Utoljára szerkesztette: uwu2020, 2022.06.04. 13:30:32
  • AnuluWork #972
  • JonasSandor
    #971
    Igen de ezek nem jelentenek semmit, mivel nagyon hiányosak.
  • nearo
    #970
    hát... early accessben két éve kint van
  • JonasSandor
    #969
    Ez a game eltolták újra.
  • nearo
    #968
    mi?
  • JonasSandor
    #967
    Hát nem fog megjelenni 2 hónap múlva.
  • Wolwerine
    #966
    Az 1.7.0 verzióval futottam bele abba a bugba, hogy Empire-ként kezdve nem tudom teljesíteni a Rescue Your Family küldetést. Miután levertem a banditát, a kivégzéses jelenetet játssza le a game vagy háromszor, majd kicrashel....

    A megoldás (megjegyzem nem használok csaláskódokat, és ki is borít a dolog, hogy ebben a játékban kell D) a Developer Console mod telepítése és az alábbi parancs:

    "campaign.complete_active_quest Rescue Your Family"
  • JonasSandor
    #965
    Júniusban jelenik meg a játék.
  • Wolwerine
    #964
    Ha valaki más is belefutna, hogy eltűnik a "Királyság létrehozása" gomb a klán menüből, csalással létre lehet hozni:

    -Dokumentumok/Mount an Blade II/Config/Engine_config.txt. Az Engine_config.txt fájlt megnyitva lehet a csalásokat engedélyezni a játékban, a Cheat=1 érték beállításával
    -a játékon belül a fejlesztői menüt kell előhívni: Alt+0
    -"campaign.create_player_kingdom" parancs

  • Wolwerine
    #963
    Sziasztok! Nem tudjátok véletlenül, miért nem tudok királyságot alapítani? Eltűnt a "Clan" fülről a gomb, ami az alapításához kell?
  • uwu2020
    #962
    A legvége azért mégis elhúzódós: az összeesküvéses főküldi után, mikor megjön egyszerre 3 hadüzenet, nem lehet békét kötni, csak ha +100-ra megy pontszám. Ez amúgy akár jó is lehetne, de az AI annyira sok irányból jön, hogy képtelenség, és nem is érdemes védekezni; hagyni kell hogy foglalgassanak. Ennek az az eredménye, hogy a háromból egyet addig kell ütni amíg meg nem adja magát, de ez a játékban úgy néz ki, hogy egy-egy várost 3-4 alkalommal is vissza kell foglalni... Szóval a vége KURVASOKÁIG tart. Én pár hét múlva végzek, már csak egy nép van és +50-nél járok, de ez a sok ostrom azért már nekem is túlzás. Remélem nem hagyják így, mert gáz, egyáltalán nem élvezetes, mert kötelező egyetlen dolgot unásig erőltetni.
  • uwu2020
    #961
    A játék jelenlegi állapotában a késői szakaszban is jobb lett kicsit. A policy-k hatása jobban érezhető mint korábban, ezért kell is váltogatni, mert van ami az elején kell, van ami a végén előnyös.
    A legérezhetőbb változás, hogy kicsit felgyorsult a játékmenet, így most egészen emészthető, és nem kell fanatikusnak lenni, ha valaki látni akarja végét. Nagyon pörgős sose lesz, a sok ostromot azért nem árt lejátszani, továbbra is ez veszi el a legtöbb időt, de nem hiszem hogy ez jelentősen változik, automata csatákkal meg sokat kell toborozni, az se sokkal jobb, akkor már inkába harc.
  • JonasSandor
    #960
    Jövőre jön valamikor még mindig nincs megjelenési dátuma.
  • uwu2020
    #959
    Azért még van mit bütykölni rajta, de érezhető a javulás. Kíváncsian várom mikor nyilvánítják késznek, nemrég mikor újra kezdtem azt hittem többet haladt, most már úgy tűnik csak lassacskán javulgat, de aki szereti a játékot, szerintem megéri megnézni a jelenlegi állapotát.
    A kezdés ésszerűbb lett. Clan tier 4-ig kicsit gyorsabb a fejlődés, nincs úgy elnyújtva az eleje, nem lesz annyira hosszú egy végigjátszás mint korábban. A kovácsolás bevételét kicsit visszafogták, de még mindig túlzás; simán lehet kétkezi munkával finanszírozni a sereget, meg úgy ahogy van az egész birodalmat.
    A fő küldetés korábban elcseszett része még csak most jön, remélem azon többet javítottak.
    A kis küldetések közül csak néhány típust próbáltam, arról ide írhatna valaki pár sort, ha kipróbálja, én nem merültem bele, főleg azért mert a városokban a kovácsolásnál a megrendelésekkel javul a viszony is, és nem szükséges küldiket csinálni.
    A születés/halál bekapcsolását sem próbáltam, arra nagyon kíváncsi lennék, működik-e rendesen. Sajnos ehhez majdnem végig kell játszani, akkor látszik majd, hogy még mindig kipusztul-e a világ.
  • uwu2020
    #958
    Én a napokban kezdtem egy újat az aktuális verzióval, és örömmel látom, hogy csiszolgatták, és egyre jobb a játék. Még az elején vagyok, amit eddig látni belőle kifejezetten jó. kíváncsi vagyok a többi része is ilyen jó lesz-e?

    De a születést és halát nem mertem bekapcsolni. Azzal esetleg van valakinek tapasztalata? Tavasszal még rettenetes volt, újra kellett miatta kezdeni, és az első beállítás az off volt; azt a játékot nyár elejére fejeztem be.
  • Although_
    #957
    1.6 patchot teszteltem. És az AI nagyot ugrott eddig se volt rossz de most pl nagyon sok korai vereségem van a tornákon. Ez korábban nem volt pörgős lett. Egy két hiba és nem kell tovább ötletelni. A komoly magas szintű bajnokok azok sokkal jobbak lettek. Pl.
  • Although_
    #956
    Future plans.
    A játék igazi kuriózum. Mára.
    Hamarosan lesz ostromhoz hasonló stratégiai start map a csatákhoz pl.
    Future plans
  • uwu2020
    #955
    Végre kész. Egy végigjátszás kb kétszerannyi idő mint az előző részben. De lehet hogy tolok még egy kört, mert a kovácsolást balanszolják, és kíváncsi vagyok milyen lesz. Emellett sajnos úgy tűnik magasról leszarják hogy a küldetések el vannak csésze, talán egyszer az is sorra kerül.
  • uwu2020
    #954
    A küldetések még mindíg gyalázatos állapotban vannak. Eddig is tudtam, nem ezért játszok vele, de akkor is legyen már jó ha belerakták.
    - egyszer a karakterhalál miatt elakadt a fősztori, mert meghalt egy nemes akit meg kellett keresni
    - van olyan küldi amit be kell bukni, hogy javítsd a viszoyod a negbízóval
    - a fősztori összeeskűvéses küldetései értelmetlenek, akkor is lesz összeesküvés ha mindet megcsonálod, ráadásul nem balanszos, kurvalassú ígyis úgyis, de a csúcs az, hogy van olyan amit lehetetlen teljesíteni, random ad be karavánútvonalakat amiket el kéne kapni kurvamessze és nincs idő odaérni; ezek miat egyszerűbb az összeset bebukni és akkor hamarabb vége lesz az összeesküvésnek.
    Ez így borzalmasan szar, pedig nem hiszem hogy nehhéz lenne értelmesen kijavítani, nem egy bug amit szívás javítani, csak 1-2 változót át kéne írni, kb 1 órás munka egy programozónak és 1 éve így van.
  • uwu2020
    #953
    A vazallus klánok működéséről tud valaki részleteket?
    Szándékosan magasabb tier-ben lévő klánokat vettem magam mellé (T5), ahol van elég vezér is, abban bízva, hogy több sereget hoznak.
    Elvileg már tier 4-ben is jöhetnének hozhatnának 4 db-ot. Most az egyik tier 5 klánom 2 db sereget tud felmutatni, a másik 3-at.
    Egy korábbi játékomban ezek 3-4 sereggel rohangáltak, azzal nem volt bajom, de a 3 lenen a minimum amit elvárnák.
    Fog ez változni, vagy hozzá kell zokni, hogy ilyen kevesen vannak? Rá lehet venni őket, hogy kreáljanak új party-t? Vagy inkább rúgjam ki a 2 sereges klánt és keresgéljek tovább?
  • uwu2020
    #952
    Hát ha nincsenek tesók akkor annyi, jó feleséget válasszál, mert akkor csak ő lesz. A normális kezdésnél nagy előny ha van bátyád, nagyon erős karakter, én nem szívesen játszanék nélküle.
    Más a helyzet, ha be van kapcsolva a karakter halál, akkor születni fognak gyerekek, akik ahogy nőnek kapják a skilleket, meg ha lennének kistesók azok is fejlődnének.
    De a karakterhalál nagyon el van cseszve, pár év alatt kipusztul a világ, meghalnak a csatákban, mert nincs balance, szerintem azt nem szabad bekapcsolni. Ha legalább a saját seregben lévő karaktereket meg akarod menteni, akkor folyton töltögethetsz vissza, de attól még más klánok kipusztulnak, legalábbis nagyon sok egyszemélyes klán lesz, nem tudom az utolsó meg tud-e halni.
    Én a helyedben megnézném mi van akkor, ha újrakezded. Pár perc alatt kiderül.

  • BaziJoe
    #951
    És akkor hogy lesz családom? El kell vennem valakit?
  • uwu2020
    #950
    Én mindig családdal kezdtem, csak a játék elején el vannak veszve, a bátyám szokta megtalálni a kistesókat tier 1-ben.
    Arra tippelek, lehet hogy a karakterkészítésnél a kapott sztori eredménye, hogy egyedül vagy. Ehhez csak 1-2 kezdést kell leklikkelni és kiderül mi van.
    Esetleg jött egy patch, amivel más az eleje, érdemes lehet böngészni az utóbbi verziók változás jegyzékét.
  • uwu2020
    #949
    Ezért írtam, hogy a legjobb rész előtt áll, az a rész a játék csúcsa, utána ellaposodik.
    Bár eljutni a saját királyságig is elég sok farmolást jelent. Gyűjteni kell az xp-t, pénzt, influense-t, stb. De ha királyságot alapítasz és megvannak a policy-k, elkezded nyűjteni a klánokat meg foglalgatsz, valóban csak a rutinszerű ügyintézés marad meg a csaták.
    Ez az elődjében is hasonló volt, ott is a felfejlődés volt érdekesebb, a legjobb rész a királyság alapítása, a végigjátszáshoz már kevés játékosnak volt türelme. Szerintem nem baj, hogy ilyen. A vége elég nyugger játék, de nekem kb. pont erre van szükségem, én az első részt is többször végig toltam modokkal is, kedvencem a Pendor volt. Belement pár ezer óra az tuti.
  • Hunor1
    #948
    hát igen ez igaz amit írsz. de nálam pont ekkor kezdi elveszíteni az érdekességét a játék. Márhogy ha elértem egy bizonyos szintet a királysággal ( 2 városom és 2 kastélyom van, van feleség , saját party-k , vannak hűbéres klánok is. gond nélkül összerántok 700-1000 fős sereget magamnak .innentől bárkit legyőzök, bármelyik várost elfoglalhatom, avagy megvédhetem.) akkor a játék nem lesz több mint egy battle-szimulátor vég nélkül ....
  • BaziJoe
    #947
    Az normális, hogy újra kezdés után nincs senki a családomban?
  • uwu2020
    #946
    Ha kicsit feltápolod a sereget vazallusként, hogy legyen bőven tartalék, és fellázadsz, először a plicy-ket érdemes bevezetni. Majdnem mind jó, kivéve amelyik csökkenti a loyality-t, vagy a security-t. Emellett a saját klánodban a party számot kell max-ra növelni.
    Ezt azért javaslom, mert meg lehet szívni, ha túl korán vásárolsz klánokat; gátolhatják a fejlődést és lemehet a hűségük. Arra is figyelni kell, hogy ne ellenséges klánokat vásárolj, nem baj ha nem barátok, csak ellenségek ne legyenek. Ha a vazallus party-kat is mindig behívod army-ba, több ezres sereged is lehet, amivel végig lehet tolnia játékot. A policy-k miatt tier 5-ben lesz annyira erős a királyság, hogy nem lesz ellenfele.

    Tehát nem maradtál le semmiről, nagyon is jó hogy elhúztad a fejlődést, úgy sokkal könnyebb a játék. Csak tovább tart az eleje, de mivel már túl vagy rajta nem hinném hogy zavar:) Cserébe nagyon látványos lesz, ahogy megszületik az új királyságod, nagyot fog változni a világ, pont a legjobb rész előtt állsz.
  • uwu2020
    #945
    Akkor azt csinálsz amit akarsz. Atier-ek követelmények, ha megvan akkor OK. Sokkal könnyebb vazallusként indítani. Igazából egy vár is elég. A lényeg, hogy rakd tele top tier katonákkal, hogy könnyű legyen a háború, ha fellázadsz.
  • BaziJoe
    #944
    És ha Tier 4 Ben vagyok már, akkor kezdhetem elölről?
  • uwu2020
    #943
    Tier 3-ig kell fejlődni, és megkeresed a királyt, akinél fel lehet esküdni.
    Tier 2-be be lehet állni zsoldosnak is, ami azért jó mert bemehetsz nagy csatákba, más értelmét nem látom, az szerintem nem annyira jó, ehhez képest a vazallus kb. kötelező lépés.

    Én ráadásul el is vettem a király kisebbik lányát, a nagyobbikat a bátyámhoz adattam, így most nagy a boldogság, majd elmúlik ha fellázadok és viszem az ország felét is :D
    Egyelőre 2 várat és 2 várost kaptam, az elég is lesz ahhoz, hogy dobbantsak tier 4-ben.
    Volt egy játékom ahol a karakterhalál meg volt engedve, ott már jóval előrébb jártam, de szerintem azt nem szabad bekapcsolni.
  • BaziJoe
    #942
    Köszi és hogy tudok be állni vazallusnak?
  • uwu2020
    #941
    Ami a játék jelenlegi állapotában szerintem gáz, az a hang.
    Csatában nagyon fura a "csend", nem hallatszik messzire a lódobogás, kiabálás, stb.
    Nálam bagyon furák a hangok, nehéz leírni mert nem mindíg ez va; lehet esetleg, hogy csak valami beállítrás nem jó nálam? Vagyez tényleg ilyen bétás?
  • uwu2020
    #940
    Szerintem nem, persze ettől még lehet valami kiskapu amit nem ismerek. Ha véletlenül arrajárnak segítenek, de erre kb. 0% az esély.
    Érdemesebb beállni vazallusnak, akkor tudsz létrehozni army-t, egyébként sem éri meg magadnak foglalgatni az elején.
    Ha beállsz vazallusnak, az a könnyebb és egyszerűbb út, ott úgyis kapsz földet, városokat is akár.
    Aztán ha terhedre van a góré tier 4-be fel tidsz lázadni és vinni magaddal a földeket, természetesen ez háborút jelent.
  • BaziJoe
    #939
    Sziasztok. Királyság nélkül a létrehozott partykat be lehet vonni egy kastély elfoglalásába?
  • uwu2020
    #938
    Hát igen, itt-ott még ráfér a balance. A kovásolás több sebből vérzik, de engem nem zavar. Sztorit kell hozzá képzelni, és úgy jó. Képzeld azt, hogy a te dárdáidból akkora hiány van mint videokártyából, és rögtön érthető lesz. Mivel kurvasokat kell hozzá aludni, hogy elkészüljenek, senki nem várhatja el tőled, hogy csak ezzel foglalkozz, így a térképen a városokban heverő pénz mind a tied.

    Egyébként csak az elején kell beérni ennyivel. Ha találsz olyan klánvezért aki barterbe elfogad tárgyat, neki jobb eladni. Én az első klánomat pénzért vetem, aztán mivel a vezér gazdag lett, el tudtam adni neki a kovásolt szarjaimat, ami után méggazdagabb lett. Mindíg volt nála pár millió, hustasával adtam neki a kardokat, csak meguntam, mert 10 millából elég sokáig el lehet éldegélni. Ja és a tier 4-es kétkezes pengék közt van olyan amihez nem is kell acél, valami gagyi vasból van, jobb mint a dárda készítés.
  • Hunor1
    #937
    az a vicc hogy még az 1.5.7-es verzióban is egy hajító dárdáért még 122ezret lehet kapni ! :(((
  • uwu2020
    #936
    Egyébként kovácsolás alatt a kétkezes fegyverek készítését értem, azok hozzák a jó pénzt, a többi nem. Szétszedésből érdemes alapanyagot szerezni, az acél finomítás nem is kell, csak az elején a 3 szén készítés 2 fából. Nem sok idő kell, hogy miden városban készítve 1 db kardot elvidd cserébe onnan az összes pénzt, és az összes használható dolgot. Egy peccsel ezelőtt még némelyik kétkezes szálfegyver is jól tejelt, de már elmúlt.
  • uwu2020
    #935
    A sok karakter halál miatt újat kezdtem. Az elején még tetszett, hogy növögetnek a kölykök, meg életszerű az egész, de túl gyakran halnak a karakterek. A saját családot még meg lejhet óvni, nem kell velük harcolni, de a companion-okat folyton pótolgatni kell, és 1500 nap után már csak retardáltakat rakhatsz a partyk élére. Ez még kezelhető is load/save állandó baszakodással, de a legnagyob baj, hogy kipusztul a többi klán, pontosabban egy vezér mindig marad, lehet hogy az nem tud meghalni, de lehet hogy el is tud tűnni egy kán, erre nem jöttem rá, de egy kicsit posztapokaliptikus világgá vált, pedig messze volt még a vége. 10 várossal 4 klános királysággal hagytam abba. Az új játékban azonnal kikapcsoltam a karakter halált.