3249
QBYTW0tvAwMDBVxLFAVR
  • Dzsini
    #2528
    Visions
  • Csokma60
    #2527
    Éppen most tölt le egy új...1.75-ös updatet....139 GB...Tudtok erről valamit, mit újítanak már megint?
  • Csokma60
    #2526
    Sikerült összekaparnom 100 millát...Készítettem egy táblázatot a műholdakról, bennük a legjobb eladási és vételi szorzókkal. Tulajdonképpen 7 anyagcsoport ismétlődik, ami zöldben van és érdemes figyelni. Ahhoz kellett rendszerezni, hogy átlássam az eddig általam látogatott 25 műholdak keresletét-kínálatát...Kicsit macerás volt megcsinálni, de mostmár megoldódott a unit pénzkeresésem....
  • Csokma60
    #2525
    Igen! Így működik...Köszönöm!
  • TokraFan
    #2524
    Odahívni a menüből elvileg nem tudod, mert bug-os. Szállj le a fregattra az egyikkel, majd ugorj át egy másik rendszerbe. ott már elvileg rajta lesz minden hajód.
  • Csokma60
    #2523
    Megvettem a 2. hajómat. S osztályú. Hogyan lehet több hajót a freigterre vinni?
  • xblades
    #2522
    Nincs
  • TokraFan
    #2521
    Van jelentősége, bónuszt kapsz rá. Ha jó a párosítás, akkor az inventoryban vastag szines keretet láthatsz az összetartozó tech-ek körül. Viszont egy főrendszerhez maximum 3 alrendszer/upgrade köthető, a többi már nem ad rá búnuszt.

    Más: Az Abyss update óta eltűnt az összes Storage konténerem a fregattról, egyszerűen köddé váltak. Természetesen tartalmaikkal együtt. Másnál is ez van?
  • Csokma60
    #2520
    Szeretem ezt a játékot, mindig van mit csinálni...Ami egyszer már kész....próbálkozhatsz újra........Azért köszönöm a segítséget!
  • Norbertboy
    #2519
    Sziasztok

    Étel ital szükséglet van a játékban?
  • Dzsini
    #2518
    Az egymás melletti azonos típusú (színű) upgrade-ek erősítik egymást, úgyhogy érdemes lehet előre megtervezni, hogy mit hova pakolsz - lásd itt
  • Csokma60
    #2517
    ....hát én is így érzékeltem...hmmm...Annak van jelentősége, hogy az azonos típusúak egymás mellett legyenek?...Attól, hogy nincsenek egymás mellett érdemes betenni őket?....Ne, tudom miért nem lehet átpakolgatni őket?
  • Dzsini
    #2516
    Csak rakományt lehet átpakolni - azzal tudod megúszni jobban a költözést, hogy átpakolás előtt lebontasz minden mozdíthatatlan alkatrészt, és a visszakapott alapanyagok segítenek az új hajóban újra legyártani a cuccokat.
  • Csokma60
    #2515
    Mikor hajót váltok a kifejlesztett technológiák elvesznek?...Nincs valami mód arra, hogy átlehessen vinni az új repcsire?
  • TokraFan
    #2514
    Köszönöm, meg is nézem!
  • Dzsini
    #2513
    Az MSI Afterburner nevű tuningolós programja tud olyat, hogy overlayként kirakja a képernyőre az aktuális mag- és gpu használatot:

    Biztos van ilyen még bőven, én ezt ismerem és használtam már alkalmanként.
    Utoljára szerkesztette: Dzsini, 2018.11.14. 12:46:44
  • TokraFan
    #2512
    Thanks, kipróbálom.

    Nekem egyébként jól fut most, de a felbontást levettem 1680x1050-re, mert FHD-ben valamiért kétszer annyi ideig tölt a játék. Nagyobb textúrákat tölt be, vagy nem tudom, de jelentős a különbség.

    Mivel tudom megnézni game közben, hogy melyik magot milyen szinten használja? Nem szoktam ezt nézegetni.
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2018.11.14. 12:20:55
  • xblades
    #2511
    Igen szükség miatt a videókártyát cseréltem előbb le, majd meglesz mellé a Ryzen 5 is. De attól még nem panaszkodom mert GTA5 és Rise of TR féle játékok mennek FHD high -ben 40-50 FPS-el, csak ezt nem tudtom beállítani úgy hogy ne 15-25 FPS-t kapjak.
  • xblades
    #2510
    Az msi benchmark szerint nem használja erősen az Fx 6300-mat 80 % felett csak ritkán van. Viszont alacsony az órajele, így az lehet oka.
    A látótáv csökkentésével viszont nőt az FPS, abból kiindulva csökkentetem hogy sokat dolgozik a textura betöltésén.
  • botyika
    #2509
    https://steamcommunity.com/app/275850/discussions/0/1762481957307707390/

    itt van erről egy idén júliusi leírás, hogy lehet beállitani a magokat, de azóta már lehet outdated, nemtudom...
  • BladeW
    #2508
    Az én FX6100-am egy gtx 950-et sem tudott kihajtani, a te kártyád ennél fényévekkel jobb. A procid 6 éves, és már a maga korában is gyengécskének számított. Az lesz a szűk keresztmetszet.
  • TokraFan
    #2507
    Arról van infód, hogy mennyire használja ki a program a CPU magokat? Tehát inkább a több C/T, vagy inkább a magasabb órajel fontos?
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2018.11.13. 16:50:36
  • xblades
    #2506
    Most még Fx 6300 alapon, gyenge VRM miatt nincs OC. 16 gb Ram, Ssd-re telepítve. És egy Rx 580 8 gb.
  • botyika
    #2505
    milyen gépen játszod?
  • xblades
    #2504
    Igen ezt tapasztaltam én is hiába csökkentetem a felbontást vagy más grafikai beállítást nem nőt az Fps :(
    Nem tudom hogy a proci cserén kívül mi lehet akkor még megoldás.
  • botyika
    #2503
    egyszóval nyugodtan hagyhatod magas grafikai beállitásokon a játékot, mert nem azért kevés az fps-ed, illetve nem valószínű hogy több lesz ha lejebb veszed, csak csunyább lesz a játék :)

  • botyika
    #2502
    igen, nyilván jó grafkártya se árt hozzá, de mindent generál algoritmusokból. pl ha leszállsz egy bolygóra, az legalább 6 egymásra épülő algoritmus réteg ami legenerálja, ahogy közeledsz a felszínéhez (lod = leved of detail). ahogy közeledsz a legenerált térképrészt újra felbontja és még részletesebben legenerálja, és ezt így megy amig le nem szállsz. nem véletlen hogy az egész játék alig 3-400 megabájt, a többi az mind csak textúrák, meg vagy 2 gigányi hangfájl. egy bolygó csak egy hosszú kódszámsor, amit "kibontanak" az algoritmusok attól függően mennyire részletesen kell megjeleníteni. ez a kódszám viszont mindig ugyanúgy bontódik ki, ezért lesz tökugyanolyan a bolygó ha újra le kell generálni később. a fentiek miatt a program és a programozók se tudják hogy mi van egyes bolygókon konkrétan, emiatt sokminden csak nagyon körülményesen valósítható meg. pl mikor sétálsz egy bolygón egy egész láthatatlan radarrendszert visz magával a karaktered aminek a segítségével megállapítja hogy egyáltalán barlangban vagy épületen belül vagy vízben vagy-e, és ennek segítségével állitja elő a hangokat. ha lerakott tárgyakat és egyéb dolgokat meg brutál szögfüggvényekkel jegyzi meg hol hol vannak ha később vissza akarsz térni hozzájuk. ezek elég processzorigényes dolgok. de pl ha megfigyeled miután leszálltál egy bolygóra és ott sétafikálsz akkor nem kell már új dolgokat generálnia és akkor gyors a program, viszont ha gyorsan repkedsz alacsonyan vagy száguldozol akkor megintcsak számol mint a barom hogy kigenerálja a környezeted.
  • xblades
    #2501
    Szóval proci igényes a játék? Mert nem vettem észre, a Fx 6300-amat kb 50 % -on pörgeti.
  • botyika
    #2500
    sztem ez kb hülyeség, ha gyengébb a proci akkor a lod átmeneteknél mindig recegni fog valamennyire az fps
  • xblades
    #2499
    Ez a survivor mód kissé bosszantó hogy ahogy az űrbe érek máris rám támadnak, meg fénysebesség ugrásból is kiszednek.
    Ez a Fps dolog sehogy sem jött össze, míg egy Gta 5, Rise of TR. is fut FHD very high felbontások mellet 30 Fps felett ez 15-30 közt van med.-en :(
  • Csokma60
    #2498
    Valami lesz....Updatalin kellett a feladatot....
  • Csokma60
    #2497
    Kicsit elakadtam....Egy Mind-arcot kéne vigyek Artemisnek. Azt mondja a bázisodon lévő teleportáló majd vissza vezet hozzá. Sajnos a lehetséges ugrási pontok közül egyike sem az...Lehet később adja?
  • TokraFan
    #2496
  • xblades
    #2495
    Köszi
    de a felbontás levéve és v-sync már kikapcsolva taget fsx max, mégsem növekedet úgy mint más játék esetén :( ezért gondoltam itt van valami ami jobban befolyásolja.
  • Csokma60
    #2494
    Az Optionsban vannak az utolsó mentéseid...onnan lehet visszaállítani. Csináld a feladatokat, amiket ad jobb-alul. Lehet választani is az éppen adottak közül a LOG-ban...Kérni újakat az űrállomásokon lehet, ott tudod felvenni a jutalmakat is, amiket kapsz teljesítésükért.
  • TokraFan
    #2493
    1. Fejlesztést vásárolhatsz vendoroktól, és/vagy a Blueprint Analyserben is elérhetsz. Ha craftoltad, akkor pedig az exosuit invetoryba installálhatsz.
    3. Felbontást! Ezen kívül kapcsold ki a V-Sync-et és a taget FPS-t tedd fel MAX-ra. De ha rákeresel gugliban, tele lesz egyéb tippekkel is.

    Egyébként pedig érdemes többször menteni, hogy gond esetén vissza lehessen tölteni. Mondjuk hajóból ki/be, akkor ment egyet. Vagy leteszel egy save point bólyát és ott.
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2018.11.10. 01:46:43
  • xblades
    #2492
    2.) megvan hogy kell :)
  • xblades
    #2491
    Nem sikerült megtalálnom, így újra gyűjtöttem. De köszi. Nem láttam semmilyen jelzést sem arra ahol volt a szakadék. Bár nem is tudom milyen ikonja van.
    1.) Más hogy vagy hol tudom a jetpack-et fejleszteni hogy ne járjak így még egyszer?
    2.) Ha a fegyvert fejlesztem még mindig lehet vele a talajt is "fúrni"?
    3.) Mit érdemes visszavenni hogy növekedjen az Fps?
  • Csokma60
    #2490
    ...arra esetleg figyelj, hogy ne legyen takarásban,,,,jártam úgy, ha távolabbról nézed..... esetleg több jelzés is van adott helyen...csak a felsőt látod....
  • Csokma60
    #2489
    A sírkövedet...- akár egy bolygón, akár az űrben ért utol a végzet -...azt messziről látnod kell. Keresd csak..meg lesz az....