3249
QBYTW0tvAwMDBVxLFAVR
  • xblades
    #2689
    Az új Vr szemüvegek mellé ez a Vr games fejlesztés jó írány.
  • TokraFan
    #2688
    "Még több bázis építőelem. Űrhajók testreszabása (customization)"

    Kb. ez a kettő tud érdekelni így első körben, főleg az utóbbi, bár ha nem változtattak ezen a gyerekes Lego dizájnon, akkor nem megyünk vele sokra.
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2019.08.03. 14:46:48
  • Dzsini
    #2687
    Hivatalosan 3 "komponens" van:
    - VR (PC és PSVR)
    - "No Mans Sky Online"- ez látszik a teaseren talán, egy multiplayer hub? csoportos küldetések, ilyesmik?
    - Meglepetés (ezek lehetnek a lenti dolgok)

    két hét múlva meglátjuk.
    Utoljára szerkesztette: Dzsini, 2019.08.03. 09:31:34
  • Ainz
    #2686
    Az adatbányászok elvileg ezeket szedték ki eddig.
    Étel és főzés lehetőség (plusz egy dolog amire figyelni kell)
    Generátorok, kábelek, elektromosság, turretek.
    Űrhajó verseny.
    Még több bázis építőelem.
    Újfajta katalógus amivel az állatokat és a növényeket tudod rendszerezni.
    Űrhajók testreszabása (customization)
    Trade ship defense battles (ez pontosan nem tudom mi, mivel keveset játszottam még a játékkal)

    Ezeken kívül én számítok még állatok és növények grafikai tuningra meg még 1-2 dologra, de lehet az a kövi update lesz.
  • TokraFan
    #2685
    Fasza, ebből aztán semmit nem látunk...Van egy dátum aztán csókolom...Így fél év masszív kuss után ez elég kevéske...
  • Dzsini
    #2684
  • LaLee67
    #2683
    Koszi :) En meg ujra kezdtem hatha olyan helyre dob ahol talalok....:(
  • TokraFan
    #2682
    A NEXT óta nincs a játékban egyik sem! Iron helyett pl. ferrtite lett stb.
  • LaLee67
    #2681
    Sziasztok!

    Egyszeruen nem talalok plutoniumot, iront ,aluminiumot,thamiumot. Rengetek fekete lyukkal utaztam, bejartam sarga zold kek piros lila univerzumokat . Filmeket neztem youtubon,de egy portal cimet sem irt senki. Valakinek van valami otlete?
  • TokraFan
    #2680
    Az lehet, de miért vágna hozzájuk? Ez nem egy friss cím ráadásul meg is tépázta önmagát. Pármillió euro-t ésszerűbben is el tudnak költeni. Szerintem itt egyszerűen arról van szó, hogy az eredetileg garázsprojectként indult, aztán soha nem látott hype-ot kapott, majd gigászit bukott, de végül anyagilag így is brutálisan sikeres címet Murray vissza akarja hozni az élőhalott stádiumból, amihez az eredeti engine/Api nem volt már megfelelő. Pénzük van, a játékot 2éve gyakorlatilag ingyen uppolják komoly tartalmakkal, ami ma már szinte nem létező gyakorlat. A NEXT sikerével és a rengeteg pozitív visszajelzéssel szerintem mentális sokkot kaptak a készítők, akiknek kijutott a rosszból rendesen, és most valami nagyon jót akarnak csinálni, amihez kellett egy jobb Api. A Vulcan-t persze sokan szidják is, a tagadhatatlan előnyei ellenére, azért nem egy kiforrott valami. X4-el is mennyi szívás volt eleinte, éppen a Vulcan miatt, csomó gépen okozott anomáliákat.
  • MerlinW
    #2679
    Ha az AMD hozzájuk vág pár millió euro-t, pont nem fogja érdekelni őket a statisztika. Pláne nem a Hello Games-t :)
  • TokraFan
    #2678
    Öntökönlövés lenne részükről, ha kizárólag AMD-re optimalizálnának, lévén csak meg kell nézni a Steam statisztikáit, milyen arányban van a játékosoknak zöld/piros hardverük! Szóval nyugi, ha van eszük, nem az AMD-vel foglalkoznak.
  • grebber
    #2677
    Benne van a hírben:

    " az NVIDIA eredményeit nem feltétlenül érdemes figyelembe venni, mert nagyon sok stúdió csinálja azt a Vulkan API esetében, hogy az AMD hardvereire elkészítik a játékot, míg a GeForce-okra csak a fejlesztés utolsó szakaszában optimalizálnak. Ennek az oka, hogy a Radeonon sokkal könnyebb Vulkan API-ra írt kódot debugolni és profilozni, ugyanis az eleve hardveres nyomkövetést használó Radeon GPU Profiler biztosít RenderDoc interoperabilitást, ami hatalmas segítség a fejlesztők számára a hibakeresés szempontjából. Végeredményben azonban valószínűleg a GeForce-ok is gyorsulni fognak, amint elkezdenek ezekkel a hardverekkel is foglalkozni a programozók, csak a fejlesztés aktuális szakaszában ez még nem feltétlenül prioritás."

    Tehát az is gyorsul majd csak később
    Utoljára szerkesztette: grebber, 2019.05.03. 20:18:08
  • wollnerd #2676
    Nekem Nvidia-m van... :/
    Azokon nem lesz nagy teljesítményjavulás, mi?
  • grebber
    #2675
    60%-ot is gyorsul a No Man’s Sky a Vulkan API-n AMD powa!! De ezt már láttuk a WWZ-nél is.
  • TokraFan
    #2674
    Ennek alapján van értelme...Reméljük nem okoz majd ismét méretes bug halmazt...
  • MerlinW
    #2673
    Akkor meg csak döntés. Vulkan el lehet érni jobb teljesítményt, de ez a fejlesztőkön múlik. Hogy mennyire éri meg egy már kész OGL-es játék alatt cserélni - még ha nem is olyan nagy feladat, (lévén hogy alapvetően a Vulkan egy OGL fork) az már más kérdés, ők tudják.

    Akit érdekel itt a lényeg:


    Vulkan is a new API for hardware-accelerated graphics (and general computation) via traditional GPUs. OpenGL will continue to be developed, as it is a higher-level API than Vulkan is intended to be. Originally referred to "glNext," one can infer that Vulkan was likely going to end up being "OpenGL 5," but that the standards body eventually decided that a new name would better coincide with the relatively clean break the API purports to make from existing OpenGL paradigms.

    Vulkan's practical advantages to game developers are primarily about control (as in, allowing more of it, potentially allowing for better optimizations at the cost of significantly more up-front work on the developer's part). Specifically:

    The API is oriented around asynchronous generation of command buffers across multiple threads and sequenced processing of those buffers to a command pipeline. This reflects the realities of modern hardware. Most high-profile and/or high-performance software built on OpenGL today implement this kind of behavior themselves; having the API support this itself means that developers need not implement and maintain that framework themselves, or that they can do so with less effort.
    Thread and memory management tasks are left to the application, not the driver, allowing game developers more control over those behaviors and thus potentially more accurate tailoring of those behaviors to their individual game's needs.
    Validation and diagnostics layers can be independently enabled, allowing in theory for better tools integration with the API (something OpenGL itself has suffered from) and disabling of excessive validation, in theory allowing "the graphics on level three (YT: Game testers)Click to play video inline." to be that much more performant.
    There's no hard API differential between mobile and desktop versions, which will in theory ease the porting of cross-platform games and if nothing else reduce version-checking headaches that everybody hates.
    Vulkan's very C-like / OpenGL-like in superficial structure (the look and feel of the API calls, et cetera. It is, however, better typed (in that not everything is a bare int; there are relevant typedefs and so on).

    It is much lower-level than OpenGL. One can expect a jump in operational setup and complexity between OpenGL and Vulkan as was seen in the D3D9 to D3D10 transition, which exposed a lot more of the under-the-cover details of GPU device operation to the API client. The transition is actually more akin to D3D11 to 12, since D3D12 is itself a very similar API to Vulkan, capability-wise.

    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2019.04.21. 23:17:04
  • Dzsini
    #2672
    OpenGL-t használ jelenleg.
  • MerlinW
    #2671
    Gondolom a beígért Linux verzió miatt. Egyébként nem tré. Bizonyos effektek szebbek, teljesítményben kb ugyanott van mint a DX, és ugye nyílt forráskódú, egyszerűbb fejleszteni és a DX-el ellentétben multiplatform.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2019.04.21. 00:31:40
  • TokraFan
    #2670
    Nem tudom ezt meg minek...?? A Vulkan api elég tré sajnos...
  • Dzsini
    #2669
    Motorcsere Vulkanra - egyelőre tesztfázisban, Steamen keresztül átkapcsolható a linken olvasható módszerrel
  • TokraFan
    #2668
    Akkor ne a közepe felé menj! :-D
  • xblades
    #2667
    El akarom jelenleg kerülni, ezért kérdeztem nehogy véletlenül belefussak. Köszi
  • TokraFan
    #2666
    Ha eléred a galaxis közepét...de ez végtére is Spoiler!
  • xblades
    #2665
    Erről jut eszembe.
    Hogyan lehet egy másik galaxisba átmenni és mi a következménye?
  • TokraFan
    #2664
    A csillagászatban, nagyléptékben -az univerzum egészét tekintve- a galaxis is egyfajta csillagrendszer, ilyen értelmeben igazad van. Azonban a galaxisok külön egységet is képeznek, melyeken belül milliárdnyi csillag van, ahol az egyes csillagok köré szerveződött bolygórendszerek is csillagrendszerek (pl. mint a mi Naprendszerünk, de ide tartoznak pl. a kettős csillagok is és még számos más is). Tehát ha egy galaxison belül beszélünk csillagrendszerről, akkor az értelemszerűen nem lehet egy másik galaxis! A játékon belül csillagtól-csillagig ugrasz, tehát egy hatalmas galaxison belül vagy, vagyis nem galaxis és galaxis között közlekedsz, hanem a mi Naprendszerünkhöz hasonló, kisebb csillagrendszerek között!
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2019.04.06. 17:32:44
  • RJoco
    #2663
    Nem.
    A csillagrendszer olyan, mint pl. a mi Naprendszerünk.
    A galaxis meg rengeteg csillagrendszerből áll.
    Amikor egyik naptól ugrasz a másikhoz, akkor csillagrendszerek között ugrálsz. Amikor galaxisok között akarsz közlekedni, akkor vagy egy Destiny kell vagy egy ZPM. (Csillagkapu)
  • ssx22
    #2662
    Miért a galaxis az nem csillagrendszer? :D
  • Carlos
    #2661
    Grat. Nekem is meglett az S-es Hauler... 129 misi volt asszem... fájt...
    Most gyüjtögetem hozzá az upgrade-eket.
    Utoljára szerkesztette: Carlos, 2019.04.05. 21:10:45
  • ssx22
    #2660
    Megvan :D :D :D
  • TokraFan
    #2659
    Mármint csillagrendszerek között ugrálsz! Bocs, de ezt mindig ki kell javítanom....
  • Carlos
    #2658
    Akkor asszem nekem über mákom volt... Azóta se találtam jobb multitool-t. Most majd az upgrade-eket akarom belerakni hogy frankó layout-ban legyen. (exosuitba szintén)
  • ssx22
    #2657
    En meg most ugralok ide-ida a galaxisok kozott hatha beadja a 2,5 millios vagy a 3,5 millos multitoolt de nagyon nem akarja mindig a 750 ezrest adja be igaz A Class de csak 10 slotos az meg nem kell
  • Carlos
    #2656
    Én véletlen találtam valahol egy 24 slotos experimentalt. Aztán olvastam, hogy kb azok és az alien a legjobb. Nem is emlékeztem hol szedtem össze, (talán egy anomaly-ban) de amikor megláttam hogy 24-es instant megvettem. Szerintem csúnyán bemákoltam.
    Tegnap meg jött egy béna skin-ű 48-8-as hauler. Szerencsére nem volt rá pénzem:


    Majd valami ilyesmit szerernék:
  • ssx22
    #2655
    Jol megszivatott a játék
    Találtam egy A Class multitoolt 2,5 millió körüli összegbe került összefarmoltam rá a pénzt visszamentem érte most meg ujragenerálta és egy igaz A Class de 10 slotot kis szart adott helyette ami 700 ezerbe került
    Visszamentem ujra akkor meg egy A Class 15 slotost adott de meg 3,5 millióba kerül :D
  • Carlos
    #2654
    igen láttam. mostmár elég jó.
    haulert-t próbálok keresni, 48-ast. Fighter van maxos (nem S-es) amig nem lesz hauler...
    Vannak dögös haulerek meg ugye az upgrade-eket is stackelni kell hogy jó legyen. A mostani verdámon nem lehet mert hülye kiosztása van a 38 slotnak.
  • TokraFan
    #2653
    Nem csak skinek, mert pl. jóformán csak a Haulereknek van 48-as slotja (mármint MOD nélkül), a Fighterek weapon bónuszt kapnak stb., tehát vannak azért különbségek. Csak nem igazán van jól megoldva, mert még így sincs akkora jelentősége, hogy érdemes legyen vele szórakozni. Bázisépítéssel el lehet lenni, főleg, mert építhetsz a Fregattra is, meg víz alá is, ha éppen szeretnél. Elég sok tartalom került a játékba idő közben...
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2019.03.31. 22:51:57
  • Carlos
    #2652
    Köszi.

    Akkor csak tulképpen skinek. Most a bázisomat fejlesztgetem. mindig kapok feladatokat hogy fura anyagokat keressek.
  • TokraFan
    #2651
    Igazából semmire. Váltogathatod őket ha akarod, főleg a kinézet miatt. Elméletben, a különböző feladatokhoz érdemes lenne külön hajót tartani, mert van ami hatékonyabb a harchoz (Fighter), van ami meg jobb pl. az anyaggyűjtéshez/szállításhoz a több slot miatt (Hauler), és van ami jobb a felfedezéshez (Explorer), ez utóbbi jump drive bónuszt kap, de a gyakorlatban ennek nincs akkora súlya, mint amekkora akár lehetne is. Egy jó S-es hajóval -maxra fejlesztve-, gyakorlatilag bármit meg lehet oldani. Különösen, ha használsz valamilyen Stack Size modot, ami kibővíti a slotokban tárolható anyagok számát. De mod nélkül sincs túl sok jelentősége...
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2019.03.31. 12:14:55
  • Carlos
    #2650
    Értem, köszönöm.
    Akkor mire jó, hogy vehetek több hajót a "kollekciómba" ?