558
  • narumon
    #41
    Hát azt kell, hogy mondjam ebben megint nem értünk egyet. A BMW-nek az egyik legjobb az ár/teljesítmény mutatója.
  • narumon
    #42
    Köszönöm! Végre egy elfogulatlan vélemény! Üde színfolt ilyet látni itt. Az én barátaim is pont ugyanezeket mondták mint te, de levente nekem soha nem hisz :( Szomorú is lettem :D
  • Papichulo
    #43
    "ezért minimum elvárás nekem a telefonomnál az, hogy a számítógépre rádugva, szóljon, hogy új oprendszer jelent meg, akarom-e telepíteni"

    Mind az iOS es mind az Android mar kepes OTA OS update-re. Igazabol egyiket sem kell PC-re dugni. Az Androidnal egyebkent a gyartok szoktak ilyen phone management programokat fabrikalni es azon keresztul valosithato meg a frissites.

    " akkor szívesebben olvasok utána a műholdas hekkelésnek, a cardsharingnek"

    Emlekszem meg a regi szep idokre, amikor meg a Nokia 9800 DVB-S vevovel nyomtam es meg mukodott szinte az osszes hackelt kartya: Mediaguard, Conax, Irdeto... meg a PPV csatornak is jottek mind ingyen. Kar, hogy ma mar alig van idom TV-t nezni.
  • narumon
    #44
    No én pont egy ilyen szoftver hiányolok google részéről. Szerintem kötelezővé kéne tenniük, hogy bármilyen androidos telefon ezzel a szoftverrel működjön. Éppen most panaszkodott Galaxy Tab tulaj barátom is, hogy ha annyi lenne az update, mint nálam akkor updatelne, de neki sincs semmi kedve utána olvasni, azt sem tudja merre induljon így inkább ráhagyja és marad a régi. Illetve már többször írtam egy haver nagyon befürdött egy ZTE Blade-el valami ős android van rajta 2. franctudja hanyas, ezt sem sikerült még upgadelni - bár élelmes emberek 5000Ft-ért vállalják az upgaredet. Félre értés ne essék tudom, hogy ez egy foscsi szarcsi telefon - bár azért vettük mert anno sokan ajánlották - érdekes módon azóta ezek az emberek eltűntek már nem is emlékeznek rá, hogy ők ajánlották :(
    Nos ez a másik gondom még az androiddal, hogy annyira szétfarigcsálódott már, hogy olyan mint a PC - egy szoftvernél már erőforrásokat kell nézni, folyamatosan lesni kell mit tud a telefon és mit nem. Nekem ez PC-nél is mindig tök idegesítő volt ezért vettem konzolt, és itt is ugyanúgy idegesít :(
  • Papichulo
    #45
    A fregmentacio az hatalmas problema az Androidnal. Nincs annal idegesitobb, mint amikor a Play Store-bol installalni akarsz valamit, de azt az uzenetet kapod minden magyarazat nelkul, hogy "This application is not compatible with your device".
    Mindazonaltal az update-tel kapcsolatban teljesen mas a filozofia. Az adott keszulekre az uj valtozatot a gyartonak kell megcsinalnia, a Google az csak alaprendszert adja at nekik. Namost a legtobb ceg ezt nagyivben leszarja, vegyel uj telefont. Hatalmas orom es elismeres fogadta a Sony donteset, hogy a tavalyi(!) xperia vonal minden tagjara ki fogjak adni a 4.0 upgrade-et. Ez is persze sok honapon at huzodik. A Google mar kiadta a 4.1-et, de a legtobb Sony keszulek meg a 4.0-t sem kapta meg. IIRC ez mar OTA mukodik, a telefon kiirja, hogy van uj valtozat es egybol le is tolti Wi-Fi-n, nem kell hozza PC. Magyarul a mechanizmus megvan ra, az mas kerdes, hogy a legtobb Androidos telefont, meg azok kozul is joparat, amit jelenleg tudsz venni ujonnan az uzletekben, a 2.2.x OS-szel adjak. Igy hiaba vannak remek uj funkciok a 4.1-ben, ha a fejlesztok nem fogjak ezeket kihasznalni, mert akkor a sajat piacukat csokkentenek az Android tulajdonosok par szazalekara. A hardware-rel kapcsolatban meg ugyanez a helyzet, bar az igazat megvalva azert az iTunes store-ban is lehet bizonyos komolyabb jatekoknal olyanokat olvasni, hogy regebbi keszuleken nem megfeleloen mukodik. Ez az elso iPad-nel fordult elo a legtobbszor. Persze ez messze-messze nem olyan merteku, mint Androidnal.
    En egyebkent abszolut nem hianyolok semmi iTuneshoz hasonlo software-t az Android vilagbol, mint irtam szamomra ez az Apple legjobban utalt megoldasa. Igazabol Androidnal - es mar egyebkent az iOS-nel is - semmi szukseg a PC-vel valo osszekotesre. Mindent lehet wireless szinkronizalni, csakugy, mint az OS update is erkezhet a netrol egybol a keszulekre es az ujonnan vasarolt alkalmazasokat is a berendezesre tolti le. A backup es az application adatszinkronizalas is egybol az iCloud-ra megy. Ez utobbi szolgaltatas amugy nagyon hianyzik az Android vilagbol. Hallgatok peldaul egy podcastet az iOS keszulekemen es mikor atulok a Macemhez ugyanonnan tudom folytatni ahol abbahagytam, ez nagyon kenyelmes.
    Az utolso ponttal meg maximalisan egyetertek. Nekem sem lenne mar erom ahhoz, hogy folyamatosan nezegessem az ujabb videokartyakat, meg processzorteszteket es azon gondolkozzam, hogy mikor kene upgrade-elni, hogy ujra fussanak az ujabb jatekok. Meg az Xbox-omat sem kapcsoltam be honapok ota, amit jatszom azt iPad-en teszem es tokeletesen kielegiti az igenyeimet. Igazabol a PC-m is csak azert van, mert neha szuksegem van a Visual Studiora egy-egy munkahoz, de az meg tokeletesen fut a par eves gepen is. Ha esetleg valami miatt hasznalhatatlanna valna ez a gep, akkor mar nem is vennek ujat, atternek Parallels vagy Bootcampre.
  • Zoliz
    #46
    "valami ős android van rajta 2. franctudja hanyas"
    Az még nincs 2 éves az már "ős"-nek számít?
    Fontold meg miket irkalsz!
  • bosco05 #47
    Végig sem bírtam olvasni ezt a sok baromságot, ami a flémben íródott. Fanboyokhoz szólnék. Gyerekek! Meg akarjátok magyarázni a lehetetlent. Amikor azt írom, hogy nem tudsz átküldeni egy képet bluetoothon egy nem ájfonosnak, azt nem megcáfolni kell (mert nem is lehet), hanem inkább mögé kéne látni, hogy vajon mi ennek az oka? Ennek egyetlen oka van, az Apple erőszakosan, mint egy diktátor próbálta rákényszeríteni az embereket, ilyen kicsinyes dolgokkal, hogy mindenki az Ő terméküket vegye és akkor nem lesznek ilyen gondok. Ez egyrészt szánalmas, másrész pedig zseniális, hiszen rengeteg embernél bejött a húzás, még akkor is, ha mára már a fanok is kezdenek észhez térni. Másik nagyon fontos, hogy amikor TI! fanboyok arról beszéltek hogy android, akkor nagyjából valami idiótának a minőségi huawei vagy zte telefonján látott froyoról csacsogtok. Jelly Bean van teccik érteni? 4.1! Nem 2.2. Tessék kézbe venni egy Nexus Prime-ot és megnézni mi is az az Android 2012-ben és fogjátok látni, hogy az iOS viharba nincs hozzá képest... Én egyáltalán nem vagyok sem Apple hater sem Android buzi, csak nyitott szemmel járok és nagyon sokat próbálgattam mindkét rendszert... 2-3 éve még azt mondtam, hogy hmm igen ez az iOS nem is olyan rossz (bár testreszabhatósága egyenlő volt a nullával, (ami szintén az Apple politikájára vezethető vissza, csak a nagy felhasználói nyomásra ebből engedtek...) de alapvetően használható volt (csak ku**a drága). Mára az Android lekörözte az iOS-t...
  • bosco05 #48
    az 2.2 froyo lesz és tényleg ős... :)
  • pixx
    #49
    A kép küldésre egymásnak nem bt iPhoneon elég a bump nevű progi, van droid alá is, szóval lehet küldözgetni. Vagy van whatsapp, viber, Nokia alá is, Skype is. Szóval aki akarja megoldja.
    Tavaly előtt vettem egy htc desiret, ami nem szar androidos teló, aztán htc sensation tavaly, aztán vettem egy asus transormer androidos tabletet. Egyik sem szar, sőt az élvonalban van. Mindegyik fagyott, szar volt az akku idő, nem jöttek át smssek stb. Vettem egy iPhone 4-et aztán egy 4s-t. Most meg ipadet. Az áruk kb. Egyforma a stabilitás nem éppen említhető egy lapon.
    Kollégám vett egy htc one x-et egy hónapja. Szépen megy, és nyalta falat, hogy milyen stabil. 4 magos Procival sikerült elérni 2012-re azt, amit az Apple évekkel ezelőtt elért egy magon. Stabilitást. De a legjobb, ha egyforma játékon játszunk, mondjuk gta3, akkor ő 10 perc után csak a négy sarkán tudja megfogni a telót, mert égeti a kezét. Nem vagyok iPhone meg Apple buzi, viszont, a termék, amit veszel tőlük az tudja is azt, amit kell. És évek múlva is van szoftver update, a htc desirehez egy éve nem jött ki semmilyen frissítés. Neked a droid jön be, szíved rajta. Nekünk az iPhone. De a legjobb körülöttem minden kollégám droidos és már az 5-ből 3 tett ajánlatot a telómra.:-) a másik dolog az én telóm használtan is ér annyit, közel egy évesen mint egy vádi új htc one x:-) ha stabilitást akarsz akkor iPhone, ha kalandot akkor bármelyik droidos teló megteszi.:-)
  • bosco05 #50
    HTC problémás épp ezért kerülöm én is és való igaz, hogy van abban valami amit leírtál. DE! A HTC-k sajnos nem jók :( Ez van. Samsunggal nézzél ICS-t, semmi baja. HTC csődbe fog menni, ahogy az LG mobil részlege és nagy valószínűség szerint a Sony is (nem véletlenül szállt ki belőle az Ericcson). Én azt mondom, hogy egy Nexus Primeon nézzél meg egy JB-t, vagy SIII-on egy ICS-t. Ugye nem ezek vannak a kollégáknak, hanem az olcsóbb "de ugyanolyan jó" telefonok... Mint tudjuk ez nem így megy. A minőséget az Androidnál is meg kell fizetni és az biza nem a HTC meg a ZTE, meg a Huawei , meg az LG, meg a Motorola és sorolhatnám reggelig, hanem a Samsung... Amúgy nem akarok nagy vitába szállni, de tegnap ismerősőmék röhögve jöttek haza horgászatból, ugyanis történt, hogy meleg volt, az iPhone meg kiírta hogy túlmelegedett és tessék őt kikapcsolni és innentől csak segélyhívásra hajlandó... Na de egy a lényeg olcsó húsnak híg a leve és ez érvényes Androidra is...
  • bosco05 #51
    Ericsson*
  • bosco05 #52
    Amit én fogtam és jó volt azok az alábbiak: S Advance (hamarosan jön hozzá az ICS), SII, SIII, Nexus Prime. Tessék megmondani a kollégáknak, hogy ezek valamelyikét vegyék, ne a szarokat :)
  • bosco05 #53
    A stabilitás pedig nem a magokon múlik, tudni illik OneX már ICS-el jött... Erről beszéltem, hogy korábban az iOS stabil volt (bár ehhez hozzá tartozik az is, hogy egyáltalán nem lehetett testre szabni és ugye egy hardverre készült), de mára az ICS és főleg a Jelly Bean is elmondhatja ezt magáról, csak tud még 5000 dolgot amit az iOS nem és valószínűleg egyhamar nem is fog. Fordult a kocka, ennyi. Neked pont azokból az Androidos időkből volt telód, amikor még az iOS valóban jobb volt és ez nem is vita tárgya ez tény, de szerintem próbálj ki egy JB-t és ne a két három éves tapasztalatokból induljál ki. No meg az akkori iPhoneok sem voltak ám épp csúcs minőségűek. Rengeteg 3-asnak meghalt a GPS-e és a WiFi-je, haver is kettőt visszacseréltetett mire a 3. végre jó lett szóval azért nem olyan kék az ég, mint amilyennek befestetted :)
  • bosco05 #54
    OneX-et pedig egyszerűen nem szabad venni, hozzá sem lehet férni az akkumlátorhoz!!! Nem normálisak az emberek ott a HTC-nél...
  • Sir Ny
    #55
    ,,de mára az ICS és főleg a Jelly Bean is elmondhatja ezt magáról, csak tud még 5000 dolgot amit az iOS nem és valószínűleg egyhamar nem is fog."

    pölö?
  • bosco05 #56
    Jelly Bean
  • bosco05 #57
    Egyik sem mai, de tényleg érdemes kicsit utánajárni JB-nek szvsz. De természetesen mindenki azt vesz amit akar, alapvetően a 4s-el sincs semmi baj.

  • Papichulo
    #58
    " de alapvetően használható volt (csak ku**a drága)"

    Azert ez a kurva draga annyira nem allja meg a helyet. Contracttal kb. mindegyik szinte ingyen van, ha meg a list price-t nezed, akkor ez jelen pillanatban az Amazonon $949 a Galaxy Nexus eseteben, a Galaxy S3 az $799, mig az iPhone 4S az $599, iPhone 3GS-t meg mar $375 korul is kapsz.

    Azonkivul kar porogni a Jelly Bean-en, mert a mai telefonok, tobb mint 80%-a(!)
    2.x vagy 1.x OS-t hasznal(*) es mint irtam meg manapsag is nagyon sok telefont Gingerbreaddel kapsz meg az uzletben, majd varhatsz, hogy talan kiadnak ra update-et. De ha mar szerinted is ennyire utana kell jarni, hogy melyik 100k+ forintos telefont kell megvenni, mert van amelyik szemet, akkor maris itt egy hatalmas elony az iPhone-nal, mivel ott ab ovo tudod, hogy mit kapsz es nem par het utan csodalkozol ra, hogy sohasem fogsz kapni ra 2.3.x-nel ujabb OS-t es rengeteg minden nem ugy mukodik, ahogy az a reklamokban elhangzik. Ezenkivul meg a legolcsobb iPhone 3GS eseteben sem futsz bele olyanba, hogy az appstore kozli veled, hogy nem kompatibilis a telefonod, ami azert androidnal nem ritka.

    "csak tud még 5000 dolgot amit az iOS nem és valószínűleg egyhamar nem is fog."

    KONKRETAN mire gondolsz itt? Szerintem vagy nem ismered ezeket az OS-eket, vagy valami nagyon lenyegtelen dolgokra gondolhattal itt. Feltetelezem, hogy a beta allapotu Siri nem az egyetlen killer feature, ami miatt ilyen kijelentest tettel.

    *http://betanews.com/2012/08/02/android-4-0-ice-cream-sandwich-is-growing-but-gingerbread-still-rules-them-all/
  • bosco05 #59
    De pont erről beszélek bakker. A 2.3 ellen villogtok, mikor az már a múlt. GB az olcsó szarokban van, de pár gyártó butasága miatt, sajnos a drága szarokban is. Igen valóban hátrány Android esetében, hogy utána kell járni mely készülékeken mi van és milyen update várható rá, de ez 2012-ben nem feladat. Az hogy külföldön mit miért kapsz az egy dolog. A 3GS őskövület, ugyanúgy mint a 2.3... De nem vitázom tovább, a vadi új SIII-at függetlenben megkapod itthon 140-ért. Nagyon nem kell körülnézni mert ott a Nexus Prime, az SII, az SIII, az S advance, az iPhone 4 és a 4s, ha valaki prémium kategóriás telefont akar venni. A többit el kell felejteni. Egyébként reggelig lehetne sorolni, hogy mennyi minden van ICS-ben és JB-ben ami iOS-ben nincs, de ami leginkább szembetűnő, hogy sokkal szebb és testreszabható, iOS-en meg kapsz valamit kicseréled a hátteret aztán jónapot. De mindenki maga dönti el mire van szüksége, egy azonban biztos, hogy az ICS-től kezdve megváltoztak az erőviszonyok és az Android nem csak utolérte az iOS-t, de le is hagyta. Én nem vagyok elfogult, próbáltam mindkettőt, de szerintem az Apple csak perelgetni lesz képes a vezér nélkül a továbbiakban is...
  • Papichulo
    #60
    "De pont erről beszélek bakker. A 2.3 ellen villogtok, mikor az már a múlt."

    En nem villogok semmi ellen, csak tenyeket kozoltem, veled ellentetben. Manapsag az android telefonok tobb, mint nyolcvan szazalekan 2.3 vagy oregebb OS van. Tehat ez nem a mult, hanem a jelen, a valosag es a gyartok update strategiait figyelve ez meg sokaig igy is fog maradni...

    "Igen valóban hátrány Android esetében, hogy utána kell járni mely készülékeken mi van és milyen update várható rá, de ez 2012-ben nem feladat"

    Szerinted az a normalis, hogy internetes forumokat es hireket kell bujni egy telefon megvasarlasa elott? Komolyan? Abnormalis ilyet elvarni egy atlagembertol.

    Az arakrol meg annyit, hogy a vilag legfontosabb piacain - newsflash: MO nem az - nagysagrendileg ugyanannyiba kerul az iPhone, mint a Galaxy S3. Ennyi.

    "Egyébként reggelig lehetne sorolni, hogy mennyi minden van ICS-ben és JB-ben ami iOS-ben nincs"

    Akkor sorold ezeket a fontos szolgaltasokat! Mondjuk a top10 listad eleg lesz. Ja, es persze azt is bizonyitanod kell, hogy ezek egyhamar nem is lesznek iOS-en. Hajra!

    "ami leginkább szembetűnő, hogy sokkal szebb és testreszabható,"

    A szepseg relativ, ezen felesleges vitatkozni, ami meg a testreszabhatosagot illeti: http://lifehacker.com/5916593/forget-android-the-iphone-is-a-better-phone-for-hacking-tweaking-and-customization
  • levente68
    #61
    "Akkor sorold ezeket a fontos szolgaltasokat! Mondjuk a top10 listad eleg lesz. Ja, es persze azt is bizonyitanod kell, hogy ezek egyhamar nem is lesznek iOS-en. Hajra!"

    Látod, indirekt módon elismerted, amit mondtunk: mára az Android világából jönnek a dolgok és a szifonra kell várni, hogy benne legyen.
    Eltekintve tőled, aki azért igenis értelmesen állsz a dologhoz, a többi vérapplebajnok semmiképp nem akarja érteni a lényeget.
    El kellene érniük arra a szintre, hogy felfogják: itt nem arról van szó, hogy én például azért harcolok, hogy egy szifonos elsírja magát és öngyilkos legyen, az a téma, hogy amíg keverik a dolgokat:
    - magok száma vs. stabilitás
    - olcsó telefon vs. drága telefon
    - AOSP által kiadott dolgok vs. gyártói baromság
    - évekkel ezelőtti állapot vs. 2012-es
    - stb.

    ..., addig nem lesz korrekt vita és csak egymás lejáratására tett gyermeteg posztolás lesz.

    Ne kérdezni tessék, hogy miről van szó, tessék okosodni és utána vitatkozni.
    Mert a nagyszájú 'pölö'-zés csakis arra világít rá, nem tud a témáról valaki érdemben nyilatkozni.

    narumon pedig mindig inkább a tetű formáját hozza és aljasul ferdít, meg csűri-csavarja a dolgot, holott ennél többre is képes, de könnyebb a nagyképűt adni, mint azt mondani, oké, van igazság a dologban, amit más mond. Ehhez persze értenie kellene a dolgokhoz, de ez nincs meg. Legviccesebb, hogy egy ilyen ostoba ember, aki elég sokszor alulmaradva a technikai vitában, egyszer bevallja, hogy nem geek, másszor meg azt, aki jobban benne van a dologban, nem érvekkel, hanem szemétkedéssel akarja lejáratni. Persze tőle mást már rég nem vár az ember. Esetleg, hogy kussoljon... De nem fog most sem. Kiadták már azt az SSD-t, amiről annyira tájékozott voltál és kiderült nem is létezik? Csak valahol olvastál róla, hogy talán lesz, de az kacsa volt? Na, látod, hagyd a szakmai fórumot inkább olyanokra, akik értenek hozzá valamennyire, köszönjük.
  • bosco05 #62
    Igen 2.3 van rengeteg telefonon. És? Attól még a történet nem ott tart :) . Rengeteg gépen a mai napig windows 98 fut, sőt a gépek többségén XP! Akkor a Win7 nem is létezik, mert az átlagember balf**z ahhoz, hogy utánanézzen hol tart a világ? A laptopok nagy százalékát még mindig valami olcsó opendossal vagy linuxal értékesítik, akkor ebből az jön le, hogy nincs Win7? Nem értem a hozzáállásodat de tényleg. Azok a telefonok is viszik a JB-t meg az ICS-t amiket 2.3-al adnak el...
  • levente68
    #63
    http://lifehacker.com/5916593/forget-android-the-iphone-is-a-better-phone-for-hacking-tweaking-and-customization

    Hát, a cikk felénél már nagyon ideges lettem, ez a nyalás és félrevezetés magasiskolája.


    Ahány Android-os készülék, annyi root módszer? Érdekes, mintha azokat más-más gyártó készítené, nem? Naná, hogy egy szifon olyan, mint a másik e szempontból, de az én SGS2-imet nem kell más módszerrel root-olni, se tweak-elni. Elfogult dolog ez, ugyanúgy egyszerű a root-olás, sőt a tweak-elés, ROM-olás elrejtése a gyártói szerviz elől se olyan nagy kunszt ma már, mint régebben. Akkor se volt bonyolult, bár egy szintet azért meg kellett ütni hozzá.
    Tehát, akinek van valamilyen telefonja, annak azzal kell foglalkoznia csak, nem?
    A root-olás bankba biztosítótűvel való betörés szintű fejfájást okoz? Hogy a JailBreak egyszerűbb lenne, mint egy root-olás? Ez megkérdőjelezi az író tudását.

    AOSP ROM-ra való tweak nem megy Sense ROM-on? Nahát… Hiszen talán nem ugyanarról beszélünk… Melyik szifonos tweak megy MAC-en, miközben kb. annyi közük van egymáshoz?

    Ha valaki akarja tweak-elni az Android-os telefonját, akkor a sajátjának megfelelő topik a segítségére lesz. Ja, aki olyan popi hozzá, hogy azt nem találja meg, az sír? ÓÓÓÓ, tegyük ostobává az embereket…

    Ott van némi igazság, hogy nem úgy megy a frissítés, mint szifono, de az is szopáshoz vezet ám néha, ráadásul, mindamellett, hogy az egyik S2-mön Jelly Bean-es főzött ROM van, a másikon egy ICS-es, igazából még őrzöm az egyik Gingerbread-es nandroid mentésemet és bármikor vissza is tenném, mert azon is elértem sok olyan dolgot, amit egy normál felhasználó JB-en sem fog elérni, sőt azt is bizton állítom, hogy pár éedekes feature kivételével a legtöbb egyszerű felhasználónak a GB-hez képest a JB se hoz olyat, amiből tudná egyáltalán, milyen verzió fut nála, mert az alap dolgokat, amit sokan használnak kitűnően megkapják attól is.


    Nem olvasom végig a cikket, ennyi ferdítés már meggyőzött róla, hogy felesleges.

    De az első kommentből idéznék:
    „funny it takes me about 5 seconds to hit XDA and root any phone.”

    Hagyjuk ezt tehát.
  • levente68
    #64
    Nagyon fontos az, hogy aki ennyire konokul véd egy megdőlt álláspontot, leginkább magával tol ki. Sajnálom az ilyet..., van itt belőlük néhány. Az arroganciájuk bosszantó inkább.

    Többször meginogtam, hogy vegyek szifont is, de mindannyiszor megakasztotta a dolgot egy-egy negatívuma, ami miatt úgy döntöttem, mégsem.
    Az egyikről a másikra áttérők a belinkelt cikkhez hasonló meghasonulása sajnos még csak nem is szórakoztató, rengeteg helyen ír baromságot sok ember, ez is csak egy közülük. Azért, mert egy jó nevű oldalon olvasható ilyen maszlag és azt várhatóan sokan készpénznek is veszik, miközben nem is értik, miről van szó, a portált minősíti. Persze, nincs olyan portál, ahol nem jelenik meg butaság, de ez a cikk nagyon alacsony szintű.
  • levente68
    #65
    Nem bírtam ki, végigolvasta a cikket, nem volt sok belőle már...

    Csúnyán nem ért az Android-hoz a srác.
    Abban a mélységben, amiről beszél, kevesen járnak, főleg a szifonosok, de ő aztán messze nem tudja, hogy amikről beszél, azt milyen egyszerű megoldani Android-on.

    Kezdetektől lehet WiFi-n elérni mindazt, amit MA hiányol, a programok telepítését, mentését PC-re, sőt akár SMS írását PC-n. A Tasker nagy kedvence lehet, az látszik, de azt nem tudja, hogy van annál jobb is. Ne olvasgassatok ilyen buta cikkeket és főleg ne hozzátok bizonyítékként.
    Felsorolok pár alkalmazást, amik ebben segíthetnek, ha ennyire információszegénység van.
    Android Sync Manager WiFi, Applanet, AutomateIt Pro, homeMYhome, JkayDeluxeSettings, Absolute System Root Tools, AndroidPC, Anti Spy Mobile PRO, BLN control, CircleLauncher, External Keyboard Helper Pro, FLOATING PLAYER, FTPServer, ISeeYouPRO, LCD Density Modder Pro, Lucky Patcher, Lux Auto Brightness, Market Enabler, Market unlocker, MediaHouse-Pro UPnP DLNA, Mobile ODIN, Multi Mount SD-Card, MyBackup Pro, MyPhoneExplorer, nitrality, Notification History, PhoneMyPC, Root Explorer, ROM Toolbox Pro, Sanity, Screencast Video Recorder, Secholeutils, Super Video, Floating & Popup, Titanium Backup Pro, TriangleAway, Voltage Control, Wave Launcher, WIFI File explorer, WiFi File Transfer Pro, Wifi Jumper, Zedge

    Ez csak néhány progi, amiket több, mint 500 közül gyorsan idecitáltam. (Az általam elmentettek közt nincs egyetlen céltalan, ócska, fingós és egyéb említésre méltatlan sem.)
    Van köztük sokféle, van, ami a cikkben említett hiányokat cáfolja ősidők óta, van, amelyik olyan tweak-eket használ, vagy hoz létre, melyeket iPhone-osok nem is ismerhetnek, van, amit csak azért tettem be, mert szeretem, vagy mert egyszerűen csak nagyszerű.
    Aki ezeket ismeri, már nem ír ennyi sületlenséget és én nem is írtam ide az összes általam igen nagyra tartott programot, sőt, természetesen nem is ismerem az összes olyat, ami első osztályúnak tartható, tartott. Egyetlen widget, egyetlen Home Screen nincs a felsorolásomban, holott komoly választék van belőlük és olyanokat tudnak, amit egy tweak-elt szifon sem tud.

    Nem célom továbbra sem senki ócsárlása, annyit kérek, aki nem ért hozzá, előbb kérdezzen, akkor nem kap szemétséget cserébe, amin aztán jól megsértődhet és indulhat a flame.
  • M2 #66
    Annyira tipikusan hozod az önjelölt zseni figurát ("Mindenki hülye csak én vagyok helikopter!"), hogy az már vicces.

    Egy android-megszállott ismerősöm kapott egy iPad3 cuccot. Teljesen el volt tőle ájulva, hogy mennyivel egyszerűbb minden és nem ő van a készülékért (netet kell túrnia minden kis hülyeség miatt), hanem az szolgálja őt (minden ott és úgy van amire kell neki).
    Nem is egyedi eset, sokan jártak így a közelemben, fordított esetet viszont nem tudnék mondani, mert úgy látom Apple terméket használó szinte biztos, hogy nem tér át Androidra, mert kínszenvedésnek érzi, minden dolog 2-3 kattintással "odébb van".

    Ezt is most hallom először: tényleg létezik olyan, hogy megveszek egy készüléket, felmegyek vele az alkalmazásboltba, egy ott megjelenő appot le akarok tölteni és közli, hogy azt nem lehet!? Hát azonnal vinném vissza azt a fost és kérném vissza a pénzemet! Aztán már csak arra figyelnék, hogy messziről elkerüljem a rendszert.
  • Papichulo
    #67
    "Ahány Android-os készülék, annyi root módszer? Érdekes, mintha azokat más-más gyártó készítené, nem?"

    Azt senki nem is mondta, hogy minden egyes telefonhoz mas modszer szukseges. Ha te ilyet ertettel bele barmibe is, akkor komoly gond van az angoloddal. En meg olyanrol sem tudok, hogy egyetlen program megfelelo lenne egy gyarto OSSZES telefonjara.

    "Hogy a JailBreak egyszerűbb lenne, mint egy root-olás? Ez megkérdőjelezi az író tudását."

    Mar bocs, de ez inkabb a te tudasodat kerdojelezni meg. De lassunk konkretumokat is:

    En ebben a pillanatban csinalok egy Galaxy Note-ot es pont most kell letoltenem egy korabbi firmware verziot, mert a jelenleginel (2.3.7) nem lehet megcsinalni a root-ot. Es akkor meg az unlock meg az ICS az boven odebb van.

    Ellenben most realizaltam, hogy az iPad-emen meg csak az iOS 5.0.1 van. Ennel abbol allna az egesz dolog, hogy magan a keszuleken - egyetlen gombnyomassal - frissitem az OS-t 5.1.1-re, majd radugom a Mac-re, ahol egy korabban letoltott programban (Absynthe) megnyomom a Jailbreak gombot. Ennyi. Legujabb OS+JB par perc alatt.

    Ket hete a sajat xperia-mnal nem volt erom varni az ICS-t es nekialltam telepiteni es unlockolni. Par ora es idegbaj utan az ICS felment, de az unlock egyaltalan nem sikerult, nincs ra mukodo modszer. Az mar csak a hab a tortan, hogy meg aznap sikerult is elvesztenem ezt a telefont :) Es meg foglak lepni teged, a jovo heten is egy androidos telefont fogok venni helyette.

    Ez a jelenlegi allapot. Egyszerubb iOS-en az elet? Osszemerhetetlenul!

    Arrol mar ne is beszeljunk, hogy ha egy kevesbe nepszeru keszuleked van, akkor meg eselyed sem lesz OS update-re ha valaki onkentes alapon nem csinal ra egy custom rom-ot, a gyari OS frissitesekrol ne is beszeljunk. A legtobb gyarto az nagy ivben szarja le az ugyfeleit.

    "AOSP ROM-ra való tweak nem megy Sense ROM-on?"

    Ismet csak nem tudom, hogy az angolod rossz-e vagy szandekosan nem akarod megerteni. Androidnal tudnod kell, hogy milyen kernelt telepitettel, mivel kulonben inkompatibilitasi problemak lehetnek. Es ennek semmi koze az iOS-Mac parhuzamodhoz, mivel ott meg a hardware is mas, itt viszont ugyanarrol a telefonrol beszelunk. Magyarul egyazon keszuleken bizonyos esetekben mukodik valami, bizonyos esetekben meg nem. Ha esetleg nem, akkor megintcsak kutathatsz a neten, hogy mi lehet ennek az oka. Nem tul felhasznalobarat.

    "Ha valaki akarja tweak-elni az Android-os telefonját, akkor a sajátjának megfelelő topik a segítségére lesz. "

    Igen, es pont errol szolt a cikk is - melyet te szemmel lathatoan nem ertettel meg - hogy iOS-en van a Cydia, amiben rakeresel a kivant tweak-re (de vannak ott komplett alkalmazasok is ezrevel) es egyetlen gombnyomassal mar telepitheted is. Androidon meg forumokat kell olvasgatni, kitalalni, hogy fut-e a telefonodon, a pillanatnyi OS-eden, stb... A Cydia - ami tulajdonkeppen egy package-manager - meg az altala telepitett alkalmazasokat is tudja automatikusan update-elni. Androidon semmi hasonlo nincs. Olvasgathatod a forumokat, hogy volt-e valtozas.

    "a legtöbb egyszerű felhasználónak a GB-hez képest a JB se hoz olyat, amiből tudná egyáltalán, milyen verzió fut nála"

    Elobb meg arrol volt szo, hogy mennyire rettenetesen lehagyta mar a 4.1-re az android az iOS-t, mivel a 2.3.x ota forradalmi valtozasok voltak benne. Mik lehetnek ezek a killer feature-ok, ha egy egyszeru felhasznalo eszre sem veszi oket? Melyeket ugye - ahogy itt elhangzott - az Apple nem is fog tudni egyhamar adoptalni :)

    Summa summarum, mindket platformon meg lehet csinalni - szinte - mindent, csak iOS-en mindez joval egyszerubb. A cikk is errol szolt, de ugy latom nem sikerult elfogultsag nelkul vegigolvasni...

    A te igenyeidnek az iPhone nem felel meg, ezt maximalisan el tudom fogadni. Senki nem is probalt rabeszelni itt senki. Az android is egy remek telefon, mely van amiben jobb, van amiben rosszabb, mint az Apple megoldasa. A konkurencia meg mar csak a fejlodes szempontjabol is oromteli. Azt viszont nem ertem, hogy ha valakit nem erdekel az iOS es meg csak nem is ert hozza, ahogy azt bosco5 remekul demonstralta, akkor o milyen celbol irta meg az elso commentjet? Merthogy az szintiszta trollkodas volt.
  • M2 #68
    Na ha ezt a rizsát (amit el sem olvasok mert leszarom) elmeséled valakinek aki telót akar venni, az már csak egyet kérdez:
    - Bocs ez milyen rendszer is?
    - Android!
    - Aham, köszi!
    Majd besétál a boltba és azzal kezdi:
    - Kérek egy telefont AMI NEM ANDROIDOS!
  • bosco05 #69
    De pont arról ugat mindenki, hogy ICS-es vagy JB-s telefont kell venni és nincs ilyen gond. Amiről Ő ír, az az, hogy egy régi GB-set, hogy lehet ICS-re vagy JB-re felhúzni. De egyébként aki szereti a fapadot az ne is vegyen ICS-t meg JB-t, mert nem fogja élvezni, hogy minden színes és mindent kénye kedve szerint állíthat. Az ilyen embernek jobb az amikor csak hátteret lehet cserélni meg programokat kell tenni a számítógépre ahhoz, hogy saját mp3-as csengőhangja legyen :)
  • bosco05 #70
    És mint kiderült jobb az is hogy BlueTooth helyett a netről szedett programokkal neten keresztül küldj el egy képet, vagy bármit a spanoknak, hisz mennyivel egyszerűbb vibrin ugyebár.
  • bosco05 #71
    Az pedig, hogy van olyan app a marketen ami csak idővel válik ICS vagy JB kompatibilitássá azért van, mert a play store sokkal nyitottab mint az istore. Egyes fejlesztők nem tudják úgy felvenni a ritmust, mint a nagyok, de ez csupán pénz kérdés. Minden lényeges app azonnal elérhető a szoftver frissítést követő pár napon belül. Egyébként én meg akkor vinnék vissza egy telefont azonnal, ha megtudnám, hogy nem képes rádiót fogni, bluetoothon küldeni, vagy hogy tetves itunest kell rakjak pár alap dolog miatt... De mások vagyunk, kinek ez a fontos kinek az. Engem spec nem érdekel a kamera, van akinek az a fontos. Én arra fényképezőgépet használok, mert legyen bármilyen frankó a telefon kamerája meg sem közelíti a nagy látószögű gépemet, ami általában nálam van.
  • Papichulo
    #72
    levente68 szerint egy atlagos felhasznalo szinte eszre sem venne a valtast a 2.3.x es a 4.x rendszerek kozott. Ennek tukreben megegyszer megkerdezem sorold fel az 5000 forradalmi valtozas kozul a szerinted 10 legfontosabbat, ami jelen pillanatban megoldhatatlan iOS-en es a kozeljovoben sincs esely ra. Ez utobbi foleg vicces lesz az Apple hirhedt titkolozasat figyelembeveve.

    Amugy akarhogy is magyarazod, jelen pillanatban - es a kozeljovoben is - a vasarlok 80+ szazaleka szamara az android az a Gingerbread vagy egyeb korabbi verzio, ezek minden hatranyaval szemben. A Jelly Bean penetracioja meg az 1%-ot sem erte el...

    "nem fogja élvezni, hogy minden színes"

    Sajnos ez az igenyszint nagyon sokat elarul rolad... Legyen szines? Szines? Fantasztikus...
  • bosco05 #73
    Egyébként én ismerek olyan embert aki megunta az iPhone-al való baszakodást. Ahogy írtam tegnap ismerősömnek felforrt a melegben, másik spanomnak állandóan szarul lehetett hallani a hangját és rég elment a térerő ott, ahol nekem még simán volt, szal vannak gondok ott is, de erről mindenki kussol, mert az ájfón az ugye hibátlan...
  • M2 #74
    Egy átlagos vásárló nem akar olyanokról tudni, hogy ICS, JB, GB meg anyámkínja, hanem ezektől ott rögtön a boltban hányingert kap.
  • bosco05 #75
    Ne mennyünk bele személyeskedésbe, eddig úgy gondolom, hogy nem írtam rád nézve sértő dolgot. Én szeretem ha valami jól néz ki és praktikus, óriási hiba tényleg, szégyellem is magam miatta. Jobb a fakó alap szar egy cserélhető háttérképpel, az vagány tényleg.

    "levente68 szerint egy atlagos felhasznalo szinte eszre sem venne a valtast a 2.3.x es a 4.x rendszerek kozott"

    Ezt pedig badarságnak tartom, csak rá kell nézni a JB-re meg a 2.3-ra. Az Apple szvsz azért titkolózik mert jelenleg nincs a kezükben semmi. Hányszor lett már ígérve a híres iPhone 5 és még mindig sehol. Állítom a GSIII megjelenése óta szétszedtek már vagy 150-et és nyakik vannak az ICS/JB-ben, hogy mit lehetne átmenteni... Az, hogy a vásárlók 80%-a mit használ továbbra sem mérvadó. Rengetegen Bada-t nyomkodnak még mindig, de attól az még egy szar. Sajnos az, hogy ennyi a 2.3 a buta gyártóknak köszönhető, de ahogy írtam is a rendszer nem itt tart. Akkor jöttem is egy példával, hogy mennyi mennyi gépen XP fut még és OpenDossal adják el a laptopokat. Ettől én még maradnék a Win7-nél annak minden előnyével együtt... Ha más birka, akkor legyen birka, engem az hol érdekel?
  • bosco05 #76
    Egy átlagos vásárló iPhonet se vesz elárulom és szintén nem tudja mi a különbség az iOS 3, 4 és 5 között... Ugyanaz ám a két dolog, csak máshogy hívják jó reggelt!
  • M2 #77
    Megint csak azt tudom mondani, leszarom miért nem működk a store, MŰKÖDJÖN! Különben nem kell, veszek olyant ami működik.

    "Egyes fejlesztők nem tudják úgy felvenni a ritmust"
    Na ezek után fejlesztő se szívesen lennék...
  • bosco05 #78
    Nem is kell se vásárlónak se fejlesztőnek lenned, ez a szép ebben a világban. Ha neked az a jó, hogy kiadnak valamit és az 2 évig ott rohad meg ahol van, akkor az. Van akinek a fejlődés és a technikai újítások iránya a megfelelő vonal és inkább azzal foglalatoskodik, így saját magát is képezve. Egy szó mint száz tessék mellétenni az ICS-t a jelenlegi iOS-nek, mondjuk egy SIII-al vagy esetleg egy JB-t Nexus Prime-al és nézegetni melyik mit tud.
  • Papichulo
    #79
    "Na ezek után fejlesztő se szívesen lennék..."

    Szemelyes erintettsegem es a fair-seg jegyeben azert megjegyeznem, hogy Apple fejlesztonek lenni sem az a szanatorium erzes. Ok is szopatjak rendesen az embereket, mind iOS, mind OSX vonalon :)
  • bosco05 #80
    Egyébként meg egy normális mobilos üzletben 2 perc alatt felvilágosítanak mindenről. Bemész és annyit mondasz, hogy prémium kategóriás telefont szeretnék, akkor jó esetben eléd kúrnak egy SIII-at meg egy 4GS, esetleg egy Nexus Primeot. Innentől senkinek nem kell semmivel sem foglalkoznia...