388
Új panzer General
  • Benedek
    #108
    Lassan befejezem a játékot.

    Normandia elég ijesztő volt, rengeteg szövetséges partraszálló egység és hadihajó illetve elég erős légierő. Szerencsére a szövetséges vadászok nem támadták az én légierőmet, így szépen fokozatosan felőröltem őket. Onnantól már csak a part menti hadihajóktól kellett távoltartani a tüzérséget és a gyalogságot.

    Az ardenneki offenzíva sétagalpott volt.

    A másik ijesztő pálya a Lake Balaton volt. Vagy háromszor újrakezdtem. Rohadt sok páncélosa van az oroszoknak. Nem győztem hátrálni előlük, utolsó kötrre éppen hogy teljesíteni tudtam. A két hegyivadász egységem kinyírt vagy három IS2-est meg két SU-100-ast a Bakonyban (vagy Vértesben?), itt nagyon hasznos volt a jelenlétük. Szerencsére az egész hadműveletet megúsztam egy tapasztalt Jagdpanther elvesztésével.

    Utolsó pálya - German East - jön...
  • fixpont
    #107
    Jopar hibat elkovettem a hadjarat soran, az egyik az volt, hogy nem hasznaltam ejtoernyosoket (a sea lion 40 palyan, amikor az ember kap 2-t, az ellenseges vadaszok egybol leszedik, akkor ugy dontottem, ebbol eleg, aztan elfelejtettem oket), ugyhogy nem tudok az ugyben nyilatkozni. :)

    Anti Air es Anti Tank unitokat sem hasznalok, inkabb abbol a penzbol fightert veszek es tuzerseget, sokkal hasznosabbak, az AA es AT unitokat kicsit feleslegesnek erzem. Ez alol az USA hadjarat volt a kivetel, oda vettem 2 JagdPanthert mert azok 6ot tudnak lepni, rengeteg a benzinjuk, es kivegezni a legyengitett ellenfelet tokeletesek.
  • Benedek
    #106
    A Barbarossa alatt az elejéről kezdve végig furcsáltam, hogy az orosz légierő erős. Az egységek ugyan nem erősek, de sokan vannak.

    Gyors győzelmekhez jól jön 3 ejtőernyős egység. Velük észen kell lenni, mert könnyen szépkaphatják őket. Általában mindig a legerősebb 3 gyalogot fejlesztem ejtőernyőssé. A franciáknál lett 2 olyan gyalogos egységem, akiket már elég erősnek ítéltem meg, hogy ejtőernyősökké képezzem őket. Azóta 2-őt vesztettem el, sajnáltam is őket nagyon. Nem tudom, hogy bug-e, de messze a hátországba ledobott leharcolt ejtőernyős utánpótlás adható illetve felerősíthető. Hogy? :)
  • fixpont
    #105
    Nekem tetszik a kampany felepitese. Pl. ha folenyesen nyersz a Barbarossa hadmuveletben, egybol mehetsz Moszkva ellen (Rush to Moscow), ekkor meg semmifele vedelmi vonal nincs kiepitve (fortification), viszont az egysegeid hatrebbrol indulnak, ha elmesz Kiev fele, kiesik egy honap, Moszkva kore vegig loveszarkot huznak, de picit elobbrol indulsz, ha csak 43ban tersz vissza, akkor erosebbek mar az egysegek, a vedelmi vonalak megmaradnak, de alul meg elorebb indulsz mar az a jobb also varos a tied, ami meg a 41-esnel nem.

    Az is tetszik hogy minden hadsereg felepitese olyan mint a valosagban volt, oroszoknak sok a gyalogsag, az usanak rengeteg anti tank, es tuzersege van, viszont keves tankja, megkevesebb neheztankja (lenyegeben csak az M26os van nekik), a briteknek baromi jo a flottaja, a legiero es ott van a legtobb radar allomas.

    Nagyon mas a jatek ha tamadsz, vagy ha vedkezni kell, foleg ha vegig folenyes gyozelemre hajt az ember, teljesen mas egysegeket kell valasztani. Vedekezesnel a movement vagy a benzin nem sokat szamit, tamadasnal a 2 fo parameter ugy vettem eszre, hiszen nagyon kell menni, nincs ido tokolni.
  • Benedek
    #104
    Azért szép dísz.

    (Mondjuk lehetne olyan funkciója, hogy ezen egységek fejlesztése/utánpótlása -10%,-20%,stb. prestige)
  • Benedek
    #103
    Írtad ezt a kilépősdit... ugyanezt folyón vagy hídon állva is eljátsza az ellen. Egyébként városokkal nem tökölök, arra elég jók a pioneerok, ezekből kettőt tartok.

    Nekem a legnehezebbek eddig a lövészárkok kipucolása volt. Moszkva alatt volt sok és most jön Kurszk és úgy látom, hogy ott is lesz szép számmal. (Moszkvánál nem siettem, mert nem célom Angliába vagy az USA-ba partra szállni)
  • fixpont
    #102
    Semmi. Disz.
  • fixpont
    #101
    Csak a palyak vegen az eligazitason kerul szoba, es a legvegen az ertekelesnel, az amcsi kampany celja az atombomba megszerzese. Ehhez az utolso palyan folenyes gyozelem kell, ha csak sima van meg, akkor elmulasztod, ha kikapsz, akkor az az eligazitason a szoveg, hogy raddobtak a bombat es a sereged megsemmisult, Nemetorszag pedig kenytelen beket kotni.
  • Benedek
    #100
    Látom, hogy az egységeim kaphatnak max. három kitíntetést és három max. extra tulajdonságot. Az extra tulajdonságok egyértelműek (attack, defense, initiative, moving, spotting). De a kitüntetéseknek mi a szerepe?
  • Molnibalage
    #99
    Van atomfegyver is? Nofene.
  • fixpont
    #98
    Van az AInek egy komoly hibaja amit kihasznalva sokkal konnyebb a hadjarat, ha egy egysegevel konnyen csapast tud merni egy egysegemre, akkor meg a varost is elhagyja, azt is amit el kell foglalnom.

    Sokszor direkt 2 tavolsagra megallok egy gyalogos egyseggel, bepakolom a kocsiba, ami konnyu celpont, hisz szinte vedtelen, a gep kilep az egyseggel a varosbol, en meg a masik iraonybol csak siman elfoglalom, es a kilepett egyseg sokkal konnyebb celpont amugy is a kovetkezo korben ledaralom.
  • fixpont
    #97
    Ja ertem, szoval olyan is van, hogy egyszerre lonek, azt hittem ilyen nincs. Mert grafikailag mindig az en unitom lo ilyenkor elsonek, es azt hittem akkor enyem a kezdemenyezes. Most fejestem be az US WEST palyat 14 korbol, meglett az atombomba es uralom a vilagot, colonel fokozaton. :)

    Anynira azert nem volt jo, hogy elkezdjem ujra nehezebben azt hiszem.
  • Molnibalage
    #96
    Akkor valamit elnézel. Olyan nincs. Vagy ő lő elsőnek és utána lövöd szét vagy egyszerre lőnek.

    BTW az egész PG koncepció lengyobb hibája, hogy mindig azonos tűzerővel számol. A kiegyenlített erőviszonyoknál főleg légierőnél túl gyakoran vezetnek oda, hogy fej vagy írás alapon lövik szét egymást. Előfordulhat olyan, hogy mindkétszer te győzől és lehengerled az ellenfelet. Ha meg mindkétszer te vesztesz, akkor lényegében elvesztetted a hadjáratott, mert a teljes vadász légierő megsemmisül.

    Nem igaz, hogy nem lehet egy egység csatáját lépcsőzetesen lejátszani... Tehát pl. 3-as erősségenként úgymond újradobja a veszteséget és a kezdeményezést, adagolva a tűzerőt. N+1 megvalósítható ötletem lenne.
  • fixpont
    #95
    Egy dolgot nem ertek ha van egy 10-es ereju jarmuvem, az ellenfelnek pedig egy 4-es mondjuk, es enyem a kezdemenyezes, mind 4-et megolom, es megis visszalo, mielott megsemmisul. Miert lo vissza a megsemmisitett egyseg?
  • Sunsetjoy
    #94
    Sziasztok!

    Nekiálltam a játék fordításának, nincs benne túlontúl sok szövegelni való remélem 1 hónap alatt bőven befejezem (van más fordításom is). Tesztelők lennének a fordításra (illetve a minőségére) köztetek?
  • Molnibalage
    #93
    Ellenőrzés után beigazolódott a gyanúm. A free upgrade "csak" egy PGI, bár szövi hadjárattal.

    A sok különféle változatot kellene egybegyúrni. :)
  • Molnibalage
    #92
    Az Adler Corps MOD-hoz vannak szövetséges hadjáratok is?
    Sajnos nagyon bonyásnak tűnik nekem a használata. Nekem soha nem volt jogtiszta PG II-őm, patch meg aztán főleg...
  • Molnibalage
    #91
    A PC annyival a leírás alapján jobb, hogy a német harcjárművek űberbrutálságát felszámolták.
  • Benedek
    #90
    Csak belekukkantottam, én nem láttam illetve nem is olvastam róla a PGF fórumán.
  • Renegade
    #89
    A PGF-ben van overrun?
  • fixpont
    #88
    USA keleti partjat kezdem eppen, picit ugrott a tortenet, 41 vegen legyoztem Moszkvat es most egybol 45 juniusa van, a teljes felszerelesem elavult, mindenbol uj kell es egyszerre kaptam kb 50 fejlesztest. Eddig mindig csak 1-2-t kaptam, de ez most eleg komoly ugras.
  • Benedek
    #87
    Hát ez nem jó hír.
  • fixpont
    #86
    A fejlesztok oldalan van egy forum, ahol leirjak, hogy az overrun benne volt a betaban, teszteltek is, de kivettek, mert a tankok tul erosek voltak ugy, overrun tehat nem is lesz benne.
  • brixbrax
    #85
    "Ha játékfejlesztő lennék, felvenném ezeket a modos srácokat és olyan játékot rittyentenék velük, hogy na."

    Fején találtad a szöget! Ez a játék úgy született, hogy a panzercentral fórumon egy Rudankort nevű programozó teljesen átírta a PG1-et, mert az már nem futott az újabb gépeken. Ez az "átirat" PGForever néven ingyenesen letölthető innen:
    http://panzercentral.com/forum/viewtopic.php?t=45039 ,
    és szerintem baromi jól sikerült, sokat játszottam én is vele. Erre felfigyelt a Slitherine nevezetű cég, és végül leszerződtették Rudankortot, így született a Panzer Corps. Angolul itt van a teljes történet:
    http://panzercentral.com/forum/viewtopic.php?f=98&t=46587

    A dolog pikatntériája, hogy szerintem a PGForever sokkal jobb, mint a Panzer Corps :)

    Érdekességként: a PG1 forráskódja az idők során elveszett, ezért magából a játékból kellett kikövetkeztetni az eredeti játéklogikát.

  • Renegade
    #84
    PG2 mod

    egész korrektnek tűnik :-)
  • Pluskast
    #83
    Az egyik netes oldalon váltottam pár "szót" egy magyar sráccal aki beta teszter volt. Kérdeztem tőle, hogy lesz e esetleg majd kieg hozzá mert az afrikai front pl nekem nagyon hiányzik. Egyértelmű igennel válaszolt.
  • LSSAHPAUL
    #82
    Norvégia mind a pg1 ben jaaaj a pg2ben nagyon jobb volt. Megkockáztatom hogy a pg2-ben még szebb is :) lilehammer vagy mi volt a neve, pg2-ben okosan kellett játszani, komoly ellenséges légierő volt asszem spitfire-ek még stresszeltem is rajta hogy meglegyen a briliant, a PC-ben kb 10 fordulval bril-előtt megnyertem :) lerágott csont már de a pg2 egy dimenzióval jobb játék.
  • Molnibalage
    #81
    A HoI az jóval több egy hadszíntér jellegű stratégiai / taktikai játéknál...

    Ennek nem patch kell, fejlesztés kell. Amíg nincs overrun addig nem ok. Az arty-k supressionját is lejebb kell venni.

    Az időjárás meg szokásos. Ha védekezetk az istennek sem esne az eső, ha én támadok állandóan zuhog. :)

    Norvégiát azért nem tudtam brilliantra megcsinálni, mert az idő majd felében esett az eső... Francia hadjáratban első 6 körből 2 felhős 2 eső. Agyrém.
  • Hypo #80
    adjal meg egy kis idot neki:) lesz patch is bar szerintem jo kiadas lett mar ami a bugokat illeti, persze mindenen van mit fejleszteni, de nem rossz, na jo nem egy Hearts of Iron.
  • Molnibalage
    #79
    Nincs olyan tudtommal, hogy morál. Supression van. Igazából egyetlan ágyú is 5-6 supressiont hoz össze néha...

    A PG II-ben az első visszaütés volt fájdalmas. A 3 egység szinte ellenállás nélkül ütehett főleg, ha nagyon eltérő irányból támadott.
  • farferi
    #78
    A körbeállást hogy nem láttad?Én csak a tutorialt kezdtem el, de egy egységgel mellé állva mondjuk 2-2 lett volna a veszteség, 3-al 0-4.Ha meg 3 tüzérezred lő egy mezőn álló gyalogost akkor jóhogy szarrá megy a morálja.Lehet, hogy nincs igazam de logikus.Nekem meg az nem tetszett mikor a pg2-ben lövöm mint az állat a beásott gyalogságot de még így is olyanokat üt vissza hogy na.
  • Molnibalage
    #77
    Én már le is töröltem. A hadjáratban elmentem a Low Countries pályáig. 4. szinten x év kihagyás után hülyére vertem az ellenfelet. Lehet még ez jó, de nem a mostani állapotában. A gyalogság nevetségesen sebezhető ágyúkkal. Elkerülhetetlen a veszteség, ha egynél több ágyúval támad az ellen, akkor 8-9 suprresiont lazán összelő az arty - mert ez most megmarad, mint a stratégiai bombázó - és onnantól fova minden szarfos egység szarrá lövi a te x csillagos véderődet is...

    A szovjet Isz-2 irreálisan táp lett. Egy 40 tonnás lótúró tarack jellegű ágyúval aprítja az 55 tonnás Tiger I-et, de még a Panther G--t is, ami a valóságban fölényben volt. Abban reális, hogy a kis Hetzert és Pz IV-t darabokra szedi.

    A vasúti szállítás jópont. Az ejées meglepő módon egész használhatóak, ha a gép adja ingyért. A körbeállás hatását én még nem igazán láttam, a többször támadás fárasztó hatása mintha nem lenne.
  • egonn
    #76
    megvan:)
  • egonn
    #75
    megvan:)
  • egonn
    #74
    amit találtam az 3 giga ! de valaki azt írta h az nem jó!
  • egonn
    #73
    nincs senkinek meg a link?
  • Solten
    #72
    Szoktam neha olyat is...
  • egonn
    #71
    pls a linket nekem is!!
  • legios250
    #70
    Üdv , küldene valaki egy linket a "demoról"? köszi
  • Jakuza001
    #69
    Vegre megjelent,es visszahozta a Panzer Generalos emlekeimet. :D