388
Új panzer General
  • jocika
    #268
    Nézte már valaki az új javítást? Az új szabályok érvényesülnek a sztenderd nehézségi fokozatok kiválasztásánál, vagy csak ha egyedi a nehézségi beállítás? Illetve a combat random és reform units beállítások mit akarnak jelenteni?
  • fatsy
    #267
    Köszi, utána nézek;)
  • Sunsetjoy
    #266
    Izé, ha már virágboltizol, akkor szedd le a Panzer Corps Collectiont, amelynél a verziószám 1.14. Abban a 10 DLC meg az Africa Korps kiegészítő is benne van. Nem osztom meg honnan, nem bátorítalak, csak tudatom... mielőtt valaki leoltana a warez miatt.

    Gondolom a modhoz a minimum követelmény az 1.11- és nem csak és kizárólag ahhoz jó, vagyis újabbakhoz is működik.
    A DLC-k meg nem 1.03-hoz vannak írva, hanem a játékhoz :)
  • fatsy
    #265
    Sziasztok!

    Egy rövid kérdésem lenne a magyar moddal kapcsolatban. Nekem 1.03 patch van fent a DLC-k miatt.Azt írja, hogy ehhez 1.11-es verzió kell?Ha felrakom az 1.11.-et akkor gondolom nem tudok játszani az 1.03.ra írt DLC-kel. Azt meg nem szeretném mert virágbolti a game és újra kéne pakolni mindent.
    Ötlet? Jó amúgy a magyar kampány? PG2-ben nagyon tetszett. Remélem jó hosszú:)

  • Solyom2
    #264
    Köszi!
    Kíváncsi voltam, hogy a a panzer corps-hoz is készül-e magyar kampány, úgy mint a PG2-höz, de nem csalódtam.
    Szép munka!
  • McGuba
    #263
    Magyar kampány elkészült!

    Rövid bemutató videó:
    youtube video








    Letölthető innen.
  • Sunsetjoy
    #262
    Nos erre már így nem tudok válaszolni, egy DLC-vel sem játszottam még.
  • fatsy
    #261
    köszi a gyors választ!annyi még hogy ha elindítom a 39es -es dlc-t akkor a lengyelek legyűrése után meg is áll a játék vagy ugyanúgy mint az alapban jön a nyugat, dél, kelet, csak azok már alap verzióban? vagy ahhoz az összes dlc kell?mert ha külön be kell tölteni a 40-es dlc-t akkor gondolom a 39-ben tapasztalatot gyűjtött , fejlettebb egységeimet elveszítem.(?)
  • Sunsetjoy
    #260
    Az 1.13 letölthető egy 900 mega körüli fájlban, de az biztos eredetit igényel.

    Az Afrika Corps játék is tudja amúgy fogadni a DLC-ket, a hivatalos lap szerint.
  • Sunsetjoy
    #259
    Jelenleg az alap után sok dlc van:
    Grand Campaign 39,40,41,42,43,44,45 (a legutóbbi most szerdán jelent meg).

    Illetve van az Afrika Corps, ami egy nyáron megjelent magában is futtatható kiegészítő.

    A DLC 45-el egy napon jelent meg az 1.13-as változat a játékból.

    A virágbolti változatot nem hiszem, hogy lehet frissíteni, azt hiszem a DLC-k futnak vele. Bár valószínű, hogy a DLC45 futtatására a legújabb verzió kell.

    Elméletileg orosz oldalakon találhatsz megoldást, ha ügyesen keresel. Az első 5 DLC-vel találkoztam valamikor arrafelé.
  • fatsy
    #258
    Sziasztok!
    Pár napja kezdtem a gamet,nagyon örülök h ráakadtam, gyerek- és kamaszkorom kedvenc játéka volt a PGI,PGII. Az utóbbit modokkal jó pár évig nyüstöltem.
    Kérdésem h mivel virágbolti verzióm van ezt tudom e frissíteni?hanyas verziószám fut jelenleg?mert ez az 1.00 general szinten is túl könnyű..:/,gondolom mert alap verzió. a DLC-k pl a 39 Grand campaignban az egész háborút végig lehet tolni vagy csak Lengyelország?
    köszi előre is!
  • KPedro
    #257
    Az utászok fontosságára én is csak mostanában jöttem rá (nem játszottam korábban a Panzer Generallal).
  • KPedro
    #256
    Hát igen...ezt én is megtanultam menet közben, de újra kellett kezdenem. A vége felé már túl sokszor volt Marginal victory. És szerintem nem is igazán jól osztottam be a P. pontokat illetve volt 1-2 hülye hibám is (pl. nem igazán fektettem új egységekbe, hanem inkább a meglévőket turbóztam fel tapasztalt utánpótlással).Az utászok fontosságára én is csak mostanában jöttem rá...(
  • jocika
    #255
    Egy kicsit finomítanám. A pálya eldönti, hogy mi az ideális összeállítás, erről főleg a nehezebb fokozaton küzdők tudnak okos dolgokat. Nekem mindig kellettek bombázók,vadászok, a páncélosok és ütőképes gyalogság mellett, pl. ejtőernyős egység(3), utászegység(1-2), és felderítő.Ezzel nagyon jól lehet foglalni objektumot(többszöri lépés). Volt pár pálya, ahol a hídverőkkel jobban lehetett teljesíteni a pályát.

    És hát max. egységszám, lehetőleg.
  • KPedro
    #254
    Jocika,a főkampányra gondoltam. Örülök, ha az alapjátékot végigviszem, ennyi idő van rá sajna :). Akkor kb jól sejtettem, hogy semmi ördöngősség nem kell, csak fullos egységekből kell egy rahedli. Azért köszi!
  • jocika
    #253
    Ezzel a DV v. pr.pont helyzettel én is így vagyok. Több ezres pr. pont? Eddig a legtöbb ~1300 volt. Ha DV-re törsz, akkor a progi adhat ingyen egységeket, ráadásul ezek spec. egységek és spec. egységekre lehet fejleszteni ezeket. És, igen, ahogy Sunsetjoy írja, elágazhat a következő csata. A library->campaign részben nézheted meg. Általában erősebbek, picit módosított egyéb jellemzőkkel.
  • Sunsetjoy
    #252
    Emlékeim szerint van a manualban van egy leírás, hogy bizonyos helyeken milyen végkifejlettel merre megy tovább a hadjárat.
  • Jissi
    #251
    Azt hiszem Te a Fantasy General-t keresed.

    Nekem nagyon bejön a Panzer Corps. Középső szinten játszom az induló kampányt, Decisive Victory-ra menve mindenhol. Tátott szájjal olvasom a sok ezres presztizst felhalmozó, térképen simán átrohanó sztorikat, eddig abban a hitben voltam hogy 20+ év stratégiai múltam jó alapokat teremtett, de ezek szerint nem... :)

    Van egyébként bármi értelme a DV-re menni minden térképen? Megcsináltam a Low Countries-t 15 kör alatt, ugyanúgy France jött, de 400 ponttal kevesebb presztizzsel kezdtem mint amikor vártam az utolsó körig...
  • Sunsetjoy
    #250
    OFF

    Ez nem RTS, hanem TBS. Vagyis körökre osztott stratégia.

    Van számos olyan játék, amit felsoroltál...

    Ha itt kiválasztod még az évet (Year), akkor jobb oldalt megkapod felsorolásban a fantasy alapú körökre osztott stratégiákat Windows rendszerre. Ott meg válogathatsz, talán rá is lelhetsz a több száz között.

    TBS Fantasy Win
  • cRusa1deR
    #249
    OFF Mi a játék stílusa? Mozaikszavakra gondolok, mint például RTS, FPS? Továbbá vki tudna ajánlani vmilyen hasonló körökre osztott játékot csak fantasy stílusban (orkos-elfes)? Régen volt egy ilyen játékom, de a nevére nem emlékszem. Vmilyen herceget íránythattunk. Féligmeddig magyar is volt.
  • McGuba
    #248
    Magyar kampány frissítve, Don-kanyar környéki hídfőcsaták és a 70 évvel ezelőtti visszavonulás pályáival, 1939-1943-ig játszható.





    Letöltési link továbbra is a kampánnyal foglalkozó fő angol nyelvű forumon található:

    http://slitherine.com/forum/viewtopic.php?f=147&t=36969

  • jocika
    #247
    Ez DLC vagy főkampány? DLC-nél még nem vagyok ott, passz. Főkampányban csak annyi(viszonylag régen volt), hogy maxegységes légierő és páncélos egységek. Lehetőleg a legjobbak. De szerintem ezt te is tudtad.
  • KPedro
    #246
    Sziasztok!
    A Kurszk utáni első pályán (Bagration) vagyok. Közületek volt már valaki aki ezt a pályát valahogy meg tudta nyerni? Több összeállítással is nekifutottam már, de egyik se jött be. Igaz, nehéz tankból nagyon kevéssel rendelkeztem. Egy biztos, hogy anti-tank egységekbe nem igazán érdemes pontot ölni ezen a pályán. Az IS-2-esek és a T34-esek ellen nem sokat érnek. Itt max Tigrisekből és fullos Pantherekből álló páncéloscsapatokkal lehet kezdeni valamit.
  • Stonee
    #245
    nem tudom feltelepíteni a legújabb v1.11-es patch-t. nem fogadja el az v 1.0-ás alapjáték kódját és nem tudom honnan lehetne ehhez szerezni.

    próbáltátok már ezt a v1.11-est patch-t? ha ezt nem, melyiket érdemes telepíteni?
  • Sunsetjoy
    #244
    Ha lerendezem a másik fordításom, akkor megpróbálok már a játék magyarításának frissebb verziókhoz való elkészítésével foglalkozni...
  • Yossi
    #243
    Szép munka! Sok sikert hozzá!
  • McGuba
    #242
    Panzer Coprs-hoz magyar kampány készülőben!



    Egyelőre az első öt scenario játszható: az 1939-es magyar-szlovák "kis háború", a délvidéki bevonulás, illetve a Gyorshadtest 1941-es oroszországi harcai három részre bontva. Ez most a 0.2-es béta verzió, a következőt legkésőbb jövő év januárig tervezem kiadni, már a Don-kanyar környéki harcokat is belefoglalva, a hetven évvel ezelőtti katasztrófára emlékezve.

    Igyekekszem a történelmi hűségre törekedni, szóval sajnos nem lehet majd Moszkvát elfoglalni a kerékpáros alakulatokkal. :( Valami pozitív(-abb?) végkicsengésre azért lehet talán majd a végén számítani, ha jól játszik a játékos persze.

    A visszavonuló Vörös Hadsereg üldözése 1941-ben:



    Új, magyar vonatkozású bejegyzések a Library-ben (magyar háborús hősők, egységek):



    ...és még sok minden más. Itt az angol nyelvű forum, ahonnan letölthető:

    http://slitherine.com/forum/viewtopic.php?f=147&t=36969
  • Ohyner
    #241
    Srácok, ha lekezdem a 39-es kampányt (DLC) akkor ha végzek vele, automatikusan mehetek tovább a meglévő egységeimmel 40es kampányra és így tovább?
  • a.carkey
    #240
    Ez marha jó. Ha ismét lemegy hét euró alá, akkor megveszem.
  • Renegade
    #239
    ez tényleg jónak tűnik, de még két nap a megjelenésig :-)
  • a.carkey
    #238
    Ha ezt is kivégeztétek, akkor pedig ezt:
    Commander - The Great War
  • a.carkey
    #237
    Ha mindenki végigjátszotta, nézzétek meg ezt!

    Unity of Command
  • kerla
    #236
    Hálás köszi! Akkor beszerzem a dobozost, de előbb mindig tesztelem a virágboltiban és ha jónak vélem, beurházok rá.
  • Yossi
    #235
    Nekem működik
  • kerla
    #234
    Senki sem nem? Estleg akinek megvan a dobozos, nem tudná kipróbálni?
  • kerla
    #233
    Valóban, és a dobozos ebayen is kapható.

    egy kérdés: a virágbolti mentéseit tudja kezelni a dobozos verzió?
  • egonn
    #232
    Az afrika corps már kint van sztem!Már ugyértem láttam pár virágboltban.
  • kerla
    #231
    Láttátok, hogy jön a Panzer Corps DAK teljes játék???
  • farferi
    #230
    Sajna nem tudom mi lehet a megoldás, anno én az alap pg kampányt játszottam vele, az ment.
    Én meg a dlc-kel nem tudok játszani, hiába rakom fel ahogy kell, amikor indítanám valamelyiket azt írja, hogy hiányzik valami content.
  • Paddy
    #229
    Az opent megtaláltam, de a kampányokból(volt egy rakás) alig indított el egyet, az újak közül szinte egyet sem.