369
Új panzer General
  • cRusa1deR
    OFF Mi a játék stílusa? Mozaikszavakra gondolok, mint például RTS, FPS? Továbbá vki tudna ajánlani vmilyen hasonló körökre osztott játékot csak fantasy stílusban (orkos-elfes)? Régen volt egy ilyen játékom, de a nevére nem emlékszem. Vmilyen herceget íránythattunk. Féligmeddig magyar is volt.
  • McGuba
    Magyar kampány frissítve, Don-kanyar környéki hídfőcsaták és a 70 évvel ezelőtti visszavonulás pályáival, 1939-1943-ig játszható.

Letöltési link továbbra is a kampánnyal foglalkozó fő angol nyelvű forumon található:

http://slitherine.com/forum/viewtopic.php?f=147&t=36969

• jocika
    Ez DLC vagy főkampány? DLC-nél még nem vagyok ott, passz. Főkampányban csak annyi(viszonylag régen volt), hogy maxegységes légierő és páncélos egységek. Lehetőleg a legjobbak. De szerintem ezt te is tudtad.
  • KPedro
    Sziasztok!
    A Kurszk utáni első pályán (Bagration) vagyok. Közületek volt már valaki aki ezt a pályát valahogy meg tudta nyerni? Több összeállítással is nekifutottam már, de egyik se jött be. Igaz, nehéz tankból nagyon kevéssel rendelkeztem. Egy biztos, hogy anti-tank egységekbe nem igazán érdemes pontot ölni ezen a pályán. Az IS-2-esek és a T34-esek ellen nem sokat érnek. Itt max Tigrisekből és fullos Pantherekből álló páncéloscsapatokkal lehet kezdeni valamit.
  • Stonee
    nem tudom feltelepíteni a legújabb v1.11-es patch-t. nem fogadja el az v 1.0-ás alapjáték kódját és nem tudom honnan lehetne ehhez szerezni.

próbáltátok már ezt a v1.11-est patch-t? ha ezt nem, melyiket érdemes telepíteni?
  • Sunsetjoy
    Ha lerendezem a másik fordításom, akkor megpróbálok már a játék magyarításának frissebb verziókhoz való elkészítésével foglalkozni...
  • Yossi
    Szép munka! Sok sikert hozzá!
  • McGuba
    Panzer Coprs-hoz magyar kampány készülőben!

Egyelőre az első öt scenario játszható: az 1939-es magyar-szlovák "kis háború", a délvidéki bevonulás, illetve a Gyorshadtest 1941-es oroszországi harcai három részre bontva. Ez most a 0.2-es béta verzió, a következőt legkésőbb jövő év januárig tervezem kiadni, már a Don-kanyar környéki harcokat is belefoglalva, a hetven évvel ezelőtti katasztrófára emlékezve.

Igyekekszem a történelmi hűségre törekedni, szóval sajnos nem lehet majd Moszkvát elfoglalni a kerékpáros alakulatokkal. :( Valami pozitív(-abb?) végkicsengésre azért lehet talán majd a végén számítani, ha jól játszik a játékos persze.

A visszavonuló Vörös Hadsereg üldözése 1941-ben:

Új, magyar vonatkozású bejegyzések a Library-ben (magyar háborús hősők, egységek):

...és még sok minden más. Itt az angol nyelvű forum, ahonnan letölthető:

http://slitherine.com/forum/viewtopic.php?f=147&t=36969
  • Ohyner
    Srácok, ha lekezdem a 39-es kampányt (DLC) akkor ha végzek vele, automatikusan mehetek tovább a meglévő egységeimmel 40es kampányra és így tovább?
  • a.carkey
    Ez marha jó. Ha ismét lemegy hét euró alá, akkor megveszem.
  • Renegade
    ez tényleg jónak tűnik, de még két nap a megjelenésig :-)
  • a.carkey
    Ha ezt is kivégeztétek, akkor pedig ezt:
    Commander - The Great War
  • a.carkey
    Ha mindenki végigjátszotta, nézzétek meg ezt!

Unity of Command
  • kerla
    Hálás köszi! Akkor beszerzem a dobozost, de előbb mindig tesztelem a virágboltiban és ha jónak vélem, beurházok rá.
  • Yossi
    Nekem működik
  • kerla
    Senki sem nem? Estleg akinek megvan a dobozos, nem tudná kipróbálni?
  • kerla
    Valóban, és a dobozos ebayen is kapható.

egy kérdés: a virágbolti mentéseit tudja kezelni a dobozos verzió?
  • egonn
    Az afrika corps már kint van sztem!Már ugyértem láttam pár virágboltban.
  • kerla
    Láttátok, hogy jön a Panzer Corps DAK teljes játék???
  • farferi
    Sajna nem tudom mi lehet a megoldás, anno én az alap pg kampányt játszottam vele, az ment.
    Én meg a dlc-kel nem tudok játszani, hiába rakom fel ahogy kell, amikor indítanám valamelyiket azt írja, hogy hiányzik valami content.
  • Paddy
    Az opent megtaláltam, de a kampányokból(volt egy rakás) alig indított el egyet, az újak közül szinte egyet sem.
  • farferi
    Bár sok válasz nincs, azért kérdeznék még valamit.A tutorialban felépített sereg gondolom " köddé" válik ha elkezdem a rendes kampányt?Mert ha igen, nem agyalok itt az egységvásárláson.
  • farferi
    open generálra keress rá a googliban.Ingyenes, új grafika, pálya hegyek.
  • farferi
    Az 1.05-ös patch mennyivel dobja meg a játékot? Még a simával játszok, de ha jó akkor felrakom valahogy.
  • Paddy
    Köszönöm a válaszokat. Természetesen utálom a tótokat, oláhokat, rácokat és még a "sógorokat" is, mert a hazámat darabokra szedték. A játékban mindössze kipróbálni akartam őket, a történelmi harcértékükkel én is tisztában vagyok.:) Panzer General játékokat hol találok a neten? Imádom őket:)
  • kerla
    Azok mennyire hiányoznak már
    Legalább annyira használhatók mint a valós életben ütőképesek voltak... leginkább semmennyire. Még egy ilyen szövetséges és gyorsabban vesztettek volna szegény németek.
  • Pluskast
    Sehogy. A játékban jelenleg csak német egységeket vehetsz. Egyéb magyar, szlovák, olasz stb egységet tartósan magad mellé venni nem tudsz. Majd most jön ki egy teljesen különálló része Afrika Korps néven, ott már fogsz tudni venni olasz egységeket is nem csak egy csata erejéig.
  • kerla
    1. fogalmam sincsen sajns, szerintem sehogy
    2. szégyelld magad, hogy szlovák egységeket akarsz venni, kivéve ha golyófogónak kellenek. Én az összes szlovák, román segédcsapatot behajtom golyófogónak, had vesszenek :-))) bruhaha :-)
  • Paddy
    csak egy választ valaki plsss:))
  • Paddy
    sziasztok! a panzer corpsban hogyan tudok venni az első pályán szlovák gyalogosokat vagy később akár olaszokat? azt írja, hogy not enough unit slots, pedig van:P előre is köszi a választ!
  • Sunsetjoy
    Erre a DLC részre nem tudok válaszolni, nem foglalkoztam vele mostanában.

Az alapjáték szövegei között van az, hogy gratulál a tábornagy fokozat végigviteléhez, és elérhető 3 újabb szint; szóval az alapjáték lehet, vagyis én ebből adódóan írtam.
  • Ohyner
    Köszi a választ. Olyan kérdésem lenne még, hogy az alapjátékot kell ahhoz végigvinni? Illetve a DLC-k között van átjárás? Tehát azokat az egységeket amiket összegyűjtök 39ben vihetem tovább negyvenbe is?
  • Sunsetjoy
    A játékot Field Marshall / Tábornagy fokozaton kell végigtolni, akkor kapsz 3 új nehézségi szintet: Guderian/Manstein/Rommel
  • Ohyner
    A Rommel nehézségi fokot, hogy lehet megszerezni? Patch vagy DLC adja?
  • kerla
    Végre volt kis időm és elkezdtem előről, magyar nyelven a játékot. Először is ezer köszönet a magyarításért Sunsetjoy-nak!! Angolul is megy, de így lényegesen gyorsabban sajátítom el a szabályokat és a leírásokat is gyorsabb olvasni :-)

Egy kérdés merült fel: hogyan tudok egységet eladni? Ha nem éri meg fejleszteni egy csapatot, inkáb eladnám, mert csak a helyet foglalja.
  • VT135
    Az "ide" ezt jelenti:
    http://slitherine.com/forum/viewforum.php?f=147&sid=256a7aebe81be064a23a231a7049e484
  • VT135
    Ha ide ellátogatsz, elképesztő mennyiségű jó anyagot - kampányt, egységeket, pályákat - találsz! Megkockáztatom, hogy belemerülsz a mod-kampányokba, eszedbe sem jutnak a DLC-k. :)
    Persze angol szükséges, hogy megértsd, mi van ott, dehát valamit-valamiért... ;)
  • VT135
    A fejlesztőknek/kiadónak írtál? Nekik az a dolguk, hogy megoldják.
    Ha "biztonsági másolattal" játszol, akkor sajnos nem tudom a megoldást, mert eredetiben egyszerűen felrakja, kiválasztod a Custom Campaigns menüpontot a főmenüben és már tolod is. De azt tudom, hogy ha bizonyos fájlok módosulnak, akkor már nem látja a kampányokat a játék.
  • VT135
    Fogalmam sincs, én a DLC 41-ig megvettem. A továbbiakat nem, mert annyira belemerültem az olasz kampány készítésébe, illetve kicsit a magyar kampány alapjainak a lerakásába is, hogy nem lenne időm még erre is. :)
  • barnatizi
    Oké, köszi.