369
Új panzer General
  • kerla
    Igen, kicsit fura volt, de nem igazán hiányzik, angolul ugyanannyira megfelel :-)

Jó egy éve nem játszottam vele, most a magyar kampányba belevágtam, tetszik nagyon, egyelőre a tutorialt tolom, mondjuk érdekes a sok francia zászló és román csapat :-)
    És nagy nagy köszönet a készítőnek!!!!

Várom végre egy jutányos áras és mindent magában foglaló kiaás megjelenését, és akkor szép dobozom is lesz...
  • Sunsetjoy
    Az 1.14 változathoz, plusz a dlc-khez, afrika korpshoz folyamatban van a fordítás. Nem tudom, hogy mikor lesz meg, stb. Talán utána majd megoldható lesz a magyar kampányos dolog is.
  • rjd2
    39-ben indul az Allied Corps

• McGuba
    "A magyar kampányhoz nincs véletlenül magyarítás is? Vagy valahol lehet átállítani csak én nem találom?"

Hát lehet, hogy furán hangzik, de sajnos nincs. Az eredeti elképzelésem az volt, hogy a külföldiek számára szinte teljesen ismeretlen magyar 2. vh-s részvétel kerüljön bemutatásra, azok meg vélhetően angolul, a játék eredeti nyelvén értenek inkább, mint magyarul. Mi magyarok meg elvileg úgyis megtanuljuk ezt az iskolában kötelező jelleggel. A másik ok, hogy szerintem a játék hazánkban nem annyira ismert illetve elterjedt, főképp a korlátozott forgalmazás miatt (üzletekben nem kapható).

Mondjuk ettől még lehetne csinálni magyar fordítást is, Sunsetjoy PzC magyarítása alapján, bár, ha jól tudom, az sem lett még frissítve/befejezve(?), (ha tévedek javíts ki) a legutóbbi, PzC 1.20 verzióhoz.

Ha majd egyszer megint lesz sok szabad időm ilyesmire, lehet mégis megcsinálom, de ha van önként jelentkező az is megteheti. :)

• Sunsetjoy
    A Panzer Corps collectionban 7 DLC szerepel, meg az Afrika Korps kiegészítő, szóval a válasz 7.
  • kerla
    Még egy kérdés: összesen 7 vagy 10 DLC jelent meg?
  • kerla
    Sziasztok!

A magyar kampányhoz nincs véletlenül magyarítás is? Vagy valahol lehet átállítani csak én nem találom?
  • bekescsaba
    Sziasztok!

Segítség kellene. Lehet már megválaszolták ezt, de nézzétek el most nekem, hogy nem olvasom át a fórumot.

Van a Panzer Corps játék. Már a harmadik féle verziót telepítem a gépre, de mindegyik ugyanolyan hibát generál.

Elindul a WIN 7-em alatt a játék, tudok menteni, egységeket venni, de ahogy lépnék egy egységgel is a térképen, azonnal kifagy, Próbáltam Win 98, és xp alól is indítani, de semmi.

Ismétlem, minden része működik, library, vásárlás, menü, csak az egységmozgatásnál fagy le egyből.

Mi lehet a gond?
  • jocika
    Az új nehézségi fokokat szerintem csak a wehrmacht kampány győzelmes teljesítésével lehet feloldani. És csak FM szinten. Most végre átkerültem az amerikai kontinensre, még három pálya, oszt meglátjuk.
  • fatsy
    Hát ezt nem tudom, nem olvastam a library-t
    .Én mindent decisive victoryra csináltam és nem nyíltak meg az újabb nehézségi fokok.lehet h át kell írni. Amúgy FM-fokozaton 1943-tól azért már kezd durvulni.épp hogy tudom pótolni a veszteségeimet a befolyó pontokból és még csak most jön prohorovka...
  • jocika
    Még valami. Az jó stratégia, hogy Norvégiát elvesztem tp és presztízs szerzés céljából, mert nincs kihatással a végső győzelemre? Nekem legalábbis ez jön le a library-ből.
  • jocika
    Megnéztem a linken a nehézségi fokozatokat. Ugye a bonus nehézségi szintek csak az FM szintű victory-val lehetséges? Tehát a többi befejezés bukta? Ez a library-ben vagy a manual-ban benne van valahol?
  • fatsy
    a nehézségi fokozatokról:
    http://www.slitherine.com/forum/viewtopic.php?f=121&t=40956
  • Ohyner
    Most látom, hogy az allied corps az afrikai fronton fog kezdődni. Kicsit sajnálom, mert megint elszalasztják a lehetőséget, hogy a brit expedíciós hadsereg csatáit is végigjátsszuk Franciaországban. Szerintem egy nagyon jó kis defenzív fejezet lehetett volna Afrika előtt. HA már úgy is több védekezésre építő pálya van, ezt igazán megléphették volna.
  • fatsy
    Azt az egy stukát is kaptam és meghagytam,mert jó specjei vannak.Eddig én is sok stukával nyomtam, most próbálom ezt a taktikát.nekem bejön a mozgó tüzérség.a supressionja nagy,plusz be tudod mozgatni a támadók mögé fedezetet biztosítani.a Bf110 vadászbombázó, ergo teljesen jó légi célok ellen is+azért a földi egységeknek is tudnak adni.persze közel sem akkorát mint egy stuka.4 vadásszal és 4 vadászbombázóval gyorsan le lehet pucolni az eget, h ne terrorizálja a gép a csapataimat és mehet a felderítés:).Ha leesik 5 körülre egy hadosztály akkor inkább felhúzom, de tényleg drágább én is úgy vettem észre.
  • jocika
    Köszi, érdekes, hogy a stukákból csak egyet viszel. Én arra gondoltam, hogy legalább annyi, mint vadászból. A vadászok megosztását típusra mi okozza? A mozgó tüzérségre való átállásnál vacillálok az azonnali harckészültség és a kevés lövés között.
    Csata közben töltöd fel az egységeket vagy inkább ha, lehet megvárod a forduló előtti lehetőséget? Én úgy vettem észre, hogy drágább csata közben.
  • fatsy
    ja még 41 ben járok, moszkva előtt
  • fatsy
    gyalogságból 2 gránátos+kb 6 hegyivadász, szükség szerint 3 utász.kb 9 páncélos 5 pzIVD a gyalogság, 4 pzIIIH a páncélosok ellen.6 sturmpanzer,2 88-as,4 Bf109 4 Bf110,1 stuka, 1 recon. általában 2 csoportra osztva,arányosan. a támadás hangsúlya a tüzéreken van. a repülőgépek feladata azon kívül ugye h biztosítsa a légifölényt a felderítés.ennyi géppel a pályák felét ,harmadát láthatom és nem ér meglepetés.
    Amúgy semmi különlegeset nem érzek a többi szinthez képest és nem azért mintha vmi nagy császár lennék, egyszerűen ha van is benne nehezítés nem észrevehető.
  • jocika
    Milyen stratégiával és csapat összeállítással viszed fieldmarsallon? Most kezdtem el ezen a szinten. Az előző szinteken a páncélos,taktikai bombázó, gyalogos(felderítő,ernyős,gránátos),páncélosok,vadászgépek,ágyuk összeállítás vált be. Ezen a szinten jobban kell kombinálni az egységeket? Vagy a terepre kell jobban figyelni?
  • fatsy
    Én nem tudok ilyen modról. Pont ez a lényege, h haladni kell:).
    Az új javítást se vágom, virágboltim van. De ha lehet vmit nehezíteni a gamen lehet megveszem. Fieldmarsallon újrakezdtem, direkt nem mentek h ami pusztul az pusztul és így se vmi nagy szám:/. Tetszik meg minden, de mintha a PG2 modolva jobban megizzasztott volna.
  • lammaer
    Tudom hogy kicsit (?) kinyírom a játékot vele, de nincs olyan mod (vagy mód) amivel ki lehet kapcsolni a kör limitet? Nem szeretek őrült módjára rohanni a pályákon :D
  • jocika
    Nézte már valaki az új javítást? Az új szabályok érvényesülnek a sztenderd nehézségi fokozatok kiválasztásánál, vagy csak ha egyedi a nehézségi beállítás? Illetve a combat random és reform units beállítások mit akarnak jelenteni?
  • fatsy
    Köszi, utána nézek;)
  • Sunsetjoy
    Izé, ha már virágboltizol, akkor szedd le a Panzer Corps Collectiont, amelynél a verziószám 1.14. Abban a 10 DLC meg az Africa Korps kiegészítő is benne van. Nem osztom meg honnan, nem bátorítalak, csak tudatom... mielőtt valaki leoltana a warez miatt.

Gondolom a modhoz a minimum követelmény az 1.11- és nem csak és kizárólag ahhoz jó, vagyis újabbakhoz is működik.
    A DLC-k meg nem 1.03-hoz vannak írva, hanem a játékhoz :)
  • fatsy
    Sziasztok!

Egy rövid kérdésem lenne a magyar moddal kapcsolatban. Nekem 1.03 patch van fent a DLC-k miatt.Azt írja, hogy ehhez 1.11-es verzió kell?Ha felrakom az 1.11.-et akkor gondolom nem tudok játszani az 1.03.ra írt DLC-kel. Azt meg nem szeretném mert virágbolti a game és újra kéne pakolni mindent.
    Ötlet? Jó amúgy a magyar kampány? PG2-ben nagyon tetszett. Remélem jó hosszú:)

• Solyom2
    Köszi!
    Kíváncsi voltam, hogy a a panzer corps-hoz is készül-e magyar kampány, úgy mint a PG2-höz, de nem csalódtam.
    Szép munka!
  • McGuba
    Magyar kampány elkészült!

Rövid bemutató videó:
    youtube video

Letölthető innen.
  • Sunsetjoy
    Nos erre már így nem tudok válaszolni, egy DLC-vel sem játszottam még.
  • fatsy
    köszi a gyors választ!annyi még hogy ha elindítom a 39es -es dlc-t akkor a lengyelek legyűrése után meg is áll a játék vagy ugyanúgy mint az alapban jön a nyugat, dél, kelet, csak azok már alap verzióban? vagy ahhoz az összes dlc kell?mert ha külön be kell tölteni a 40-es dlc-t akkor gondolom a 39-ben tapasztalatot gyűjtött , fejlettebb egységeimet elveszítem.(?)
  • Sunsetjoy
    Az 1.13 letölthető egy 900 mega körüli fájlban, de az biztos eredetit igényel.

Az Afrika Corps játék is tudja amúgy fogadni a DLC-ket, a hivatalos lap szerint.
  • Sunsetjoy
    Jelenleg az alap után sok dlc van:
    Grand Campaign 39,40,41,42,43,44,45 (a legutóbbi most szerdán jelent meg).

Illetve van az Afrika Corps, ami egy nyáron megjelent magában is futtatható kiegészítő.

A DLC 45-el egy napon jelent meg az 1.13-as változat a játékból.

A virágbolti változatot nem hiszem, hogy lehet frissíteni, azt hiszem a DLC-k futnak vele. Bár valószínű, hogy a DLC45 futtatására a legújabb verzió kell.

Elméletileg orosz oldalakon találhatsz megoldást, ha ügyesen keresel. Az első 5 DLC-vel találkoztam valamikor arrafelé.
  • fatsy
    Sziasztok!
    Pár napja kezdtem a gamet,nagyon örülök h ráakadtam, gyerek- és kamaszkorom kedvenc játéka volt a PGI,PGII. Az utóbbit modokkal jó pár évig nyüstöltem.
    Kérdésem h mivel virágbolti verzióm van ezt tudom e frissíteni?hanyas verziószám fut jelenleg?mert ez az 1.00 general szinten is túl könnyű..:/,gondolom mert alap verzió. a DLC-k pl a 39 Grand campaignban az egész háborút végig lehet tolni vagy csak Lengyelország?
    köszi előre is!
  • KPedro
    Az utászok fontosságára én is csak mostanában jöttem rá (nem játszottam korábban a Panzer Generallal).
  • KPedro
    Hát igen...ezt én is megtanultam menet közben, de újra kellett kezdenem. A vége felé már túl sokszor volt Marginal victory. És szerintem nem is igazán jól osztottam be a P. pontokat illetve volt 1-2 hülye hibám is (pl. nem igazán fektettem új egységekbe, hanem inkább a meglévőket turbóztam fel tapasztalt utánpótlással).Az utászok fontosságára én is csak mostanában jöttem rá...(
  • jocika
    Egy kicsit finomítanám. A pálya eldönti, hogy mi az ideális összeállítás, erről főleg a nehezebb fokozaton küzdők tudnak okos dolgokat. Nekem mindig kellettek bombázók,vadászok, a páncélosok és ütőképes gyalogság mellett, pl. ejtőernyős egység(3), utászegység(1-2), és felderítő.Ezzel nagyon jól lehet foglalni objektumot(többszöri lépés). Volt pár pálya, ahol a hídverőkkel jobban lehetett teljesíteni a pályát.

És hát max. egységszám, lehetőleg.
  • KPedro
    Jocika,a főkampányra gondoltam. Örülök, ha az alapjátékot végigviszem, ennyi idő van rá sajna :). Akkor kb jól sejtettem, hogy semmi ördöngősség nem kell, csak fullos egységekből kell egy rahedli. Azért köszi!
  • jocika
    Ezzel a DV v. pr.pont helyzettel én is így vagyok. Több ezres pr. pont? Eddig a legtöbb ~1300 volt. Ha DV-re törsz, akkor a progi adhat ingyen egységeket, ráadásul ezek spec. egységek és spec. egységekre lehet fejleszteni ezeket. És, igen, ahogy Sunsetjoy írja, elágazhat a következő csata. A library->campaign részben nézheted meg. Általában erősebbek, picit módosított egyéb jellemzőkkel.
  • Sunsetjoy
    Emlékeim szerint van a manualban van egy leírás, hogy bizonyos helyeken milyen végkifejlettel merre megy tovább a hadjárat.
  • Jissi
    Azt hiszem Te a Fantasy General-t keresed.

Nekem nagyon bejön a Panzer Corps. Középső szinten játszom az induló kampányt, Decisive Victory-ra menve mindenhol. Tátott szájjal olvasom a sok ezres presztizst felhalmozó, térképen simán átrohanó sztorikat, eddig abban a hitben voltam hogy 20+ év stratégiai múltam jó alapokat teremtett, de ezek szerint nem... :)

Van egyébként bármi értelme a DV-re menni minden térképen? Megcsináltam a Low Countries-t 15 kör alatt, ugyanúgy France jött, de 400 ponttal kevesebb presztizzsel kezdtem mint amikor vártam az utolsó körig...
  • Sunsetjoy
    OFF

Ez nem RTS, hanem TBS. Vagyis körökre osztott stratégia.

Van számos olyan játék, amit felsoroltál...

Ha itt kiválasztod még az évet (Year), akkor jobb oldalt megkapod felsorolásban a fantasy alapú körökre osztott stratégiákat Windows rendszerre. Ott meg válogathatsz, talán rá is lelhetsz a több száz között.

TBS Fantasy Win