388
Új panzer General
  • Renegade
    #148
    ja
  • egonn
    #147
    hali! a " Grand Campaign 39 " - et tolta már vki?
  • Pacho
    #146
    A szovjet IS-2 harckocsi a valóságban is szétkapta a Tigris I-est, ezt a játék eléggé jól vissza is adja.
  • Benedek
    #145
    Meleg volt, elforrt a gépesítettek hűtővize... :)
  • kerla
    #144
    No, nem nagyon pörög ez a topic :-) ráérős startégiázás, igaz? :-) 2 hete én is leálltam, azót várakoznak a csapataim.
  • fixpont
    #143
    piros: legyozod a szovjetuniot, ehhez decisive victory kell az alabbi palyak valamelyiken: rush to moscow, moscow41, moscow43
    zold: legyozod nagy britanniat, ehhez decisive victory kell az alabbi palyak valamelyiken: sea lion 40, sea lion 42

    Ha a zold es a pirost el tudod erni egyszerre -> usa

  • kozi001
    #142
    Ja és még egy új dolog nekem! A strategic bomber szépen neutralizál egy várost bizonyos esetekben! Még akkor is ha ül rajta egy artillery!
    Bár én nem igazán használom core unitba!
  • kozi001
    #141
    Viszont a kérdésem az lenne h h lehet a leghosszabb campaignt kialakítani h az USA legyen a vége!
    Nem nagyon értem ki magam a library-s campaign tree-n! (Mi a piros és zöld?)
    Ha jól látom nagy győzelem mindenhol, de SEA LION 40 vereség h megkapjak egy Greece pályát?
  • kozi001
    #140
    Én is hadd írjam meg akkor a tapasztalataim a panzer generalhoz képest!
    Lehet h várni kéne egy patch-t? :)
    Hard-on játszom de még csak a sea lion-nál járok!
    -no overrun, bár talán a pg1be se volt
    -leeső repülők, bár legalább jelez piros pöttyökkel!
    -nem regenerál 10-re, bár van elég presztizs egyelőre...!
    -nincsenek pg3-as über leader trait-ek bár van 3 kitüntetés/hero is helyette
    -ami viszont tényleg zavaró h a suppression nem tart 1 teljes körig, hanem egy támadás után megszűnik és lehet újra bombázni!
    -az AI imádja a reconjaimat hajkurászni!:)
  • MiB
    #139
    Milyen multi lehetőségek vannak?
  • Pordycus
    #138
    Hali!

    Van valakinek kedve segíteni csinálni egy magyar hadsereget? Összedobnánk egy modot, 38-tól 45-ig mindenféle magyar egységet bele akarok rakni:) Esetleg csinálhatnánk egy román sereget is és lehetne Magyar román háborúzni is:) na mit szóltok?
  • tagga
    #137
    ha jol moddolhato illetve egyket aprosaggal kiegeszitik patchekkel akkor szerintem remek alapjatek igy 2 kampany utan nezve.
  • kerla
    #136
    Összességében eddig csalódott vagyok. PG2-höz képest nagymértékű visszalépésnek érzem az egész játékot. Újítás a vasúton kívül nem sok. A map-ok..khm.. PG2 új (azaz a kiegekhez gyártott) map másolatát vélem felfedezni, és a színek. gyakran egyszerűen nem látom, hogy áll-e egység egy városban, annyira hasonlóak a színek, pláne ha egy repcsi is odarepül...totál káosz, a láthatóság pedig elég érdekesen működik...

    na, még tapasztalom, de egyelőre inkább negatív a tapasztalatom :(
  • tagga
    #135
    én egy map utáni menüt hiányolok a játékból ahol lehet ujratöltögetni ne rögtön már a következő mapon kelljen
  • Pluskast
    #134
    Játék közben már sehogy. Az elején be tudod állítani, hogy legyen supplie vagy nem. Ha nemre kattintasz akkor nincs benzin.
  • kerla
    #133
    Nem tudjátok, játék közben hol tudom kikapcsolni a fuel opciót? nekem erre nincs időm, állandóan azt bogarásszam, hogy melyik repcsinek mennyi üzemanyaga van.. a grafika pedig csúnya, sehol sincs a PGII-höz!
  • kerla
    #132
    A decisive győzelem, az a régi PGII brilliant megfelelője? mert akkot lehet töltögetek vissza protoért.. :-)

    amúgy furi, volt, hogy belépek az utolsó elfoglalandó pontra, és még az ellen körében is ki kell tartani, bár logikus, de nehezebb így :-)
  • fixpont
    #131
    Csak olyan fejlesztesek eseten nem kell a teljes arat kifizetni, ami ugyanannak a tanknak minimalis valtoztatasa, a Tiger I es II teljesen mas tankok, kozuk sincs egyhoz a nevukon kivul. Ott nyilvan meg kell venni az egeszet ujra.
  • tagga
    #130
    igen legnyugatibb elirtam :))

    ujrakezdtem azóta és kipróbáltam kievet moszkva helyett idő előtt nyerem. aztán moszkvát sima győzelemmel majd jön stalingrad decisive. ERRE aztirja hogy 6. hadsereg megsemmisült blabla ugyhogy KURSK jön HÁT EZ MI. utána ujra moszkva..

    meg szerintem ami még nagyon butaság a játékban az az hogy az upgradenél pl egy tigrist akarok tigrisIIre fejleszteni ugyanugy 890prestige mintha vennék egy újat.. na ennek mi értelme az nem világos..
  • fixpont
    #129
    "12 egyseggel tudok suppresst okozni"

    Ez nem volt teljesen pontos szoval supresst es elozetes serulest.
  • fixpont
    #128
    "Egyszerűen nem bírom megcsinálni a legkeletibb victorypointok túl messze vannak és nagyon bevannak ágyazva "

    Ugy erted legnyugatibb? San Francisco es San Jose?

    A tiednel az en seregem elvileg gyengebb volt, a takok tekinteteben, de nekem 6 darab 21cm Mrs 18-as tuzersegem volt azon a palyan es 6 darab taktikai bombazom (2 darab Do335 es 4 darab Ju87G), es azt jelenti hogy 1 korben 12 egyseggel tudok suppresst okozni. En szerintem a legfontosabb egyseg a jatekban a tuzerseg. Egyszeruen tuzerseggel szet kell loni, az egyik csapatom alulrol kozelitette meg a helyet a masik felulrol. Maust nem hasznalok, tul keveset tud lepni, Tiger II-t is csak 3-at, azok is keveset lepnek. 14 korben sima victory volt.
  • tagga
    #127
    halihó!

    sokan leirtatok az elmenyeiteket enis megosztom tekintve hogy jomagam is pg1 de főleg pg2 megszállott vagyok/voltam. :))

    ez szerintem csak a perverzió miatt van de a pgII grafikaja nekemis sokkal jobban bejött (nem a modoké!) de szerintem ezt is meglehet szokni korrekt!

    a játékmenet hááát van egykét furcsaság én azt érzem.... nekem teljesen ugy sikerül hogy vagy sétagalopp vagy 1kör hátra és szenvedős
    pl első pár pályákon röhögve verem az AIt aztán pl a Sealionnál azért úgy 6-7szer ujrakellett azt tölteni mire megszoktam hogy a brit flotta LESZARJA az én flottámat és kizárólag a transzportjaimat baszkurálja. Ugyanez amerika megszállásánál egyszerűen vannak olyan deploy pontok ahova NEM SZABAD egységeket lerakni mert szétlövi azonnal és tökmindegy neki hogy egy bombázóval meg egy csatahajóval röhögve szétgyalázom a következő körben...

    a légierő meg szerintem egy vicc. nemhinném hogy énvagyok kemény de most pl itt járok utolsó pályán van 4db 4csillagos messerem amiket szépen tápoltam az idő folyamán(verhetetlenek kb. a légvédelem FŐLÉ is odarepkednek aztán kiröhögik azt a 0-1 veszteséget) és soha nem okoztak igazán komoly fejfájást pedig néhány pályán azért ugy 3-4x több vadásza van a gépnek... :))



    viszont azt valaki elárulhatná hogy ezt a pályát mégis hogy kéne megcsinálni (utolsó USA West Coast). Egyszerűen nem bírom megcsinálni a legkeletibb victorypointok túl messze vannak és nagyon bevannak ágyazva (1légvédelem egy 14es ágyu,14es infantry,meg egy AT) és ezeket SORBA kéne kiszedni csak úgy érem el... van kb 6 tigris IIesem 1 maus 4pantherG 5 3katona 1hegyivadasz 4messer 2levelbomber 1 vasutiagyu 1jagdpanther 1recon(ami használhatatlan azonnal szetlovik) + egyketezerprestige + az alap cuccok
  • kerla
    #126
    Köszi!
    Ma teszteltem. Határozottan keményebbre sikerült, a grafikán kívül kezdek megbarátkozni vele :-)
  • MiB
    #125
    Hi

    Sunsetjoy, mikorra várható a fordítás? Amúgy nagyon király hogy lefordítod!!! Big thx érte!
  • fixpont
    #124
    Arany szinu kis keretben van a szam alatta akkor core egyseg es viszed tovabb, ha ezust, akkor kisegito.
  • kerla
    #123
    Valahol írtátok, hogy miből is derül ki, hogy egy egység saját, azaz továbbviehtő-e vagy csak adott pályán kisegít?
  • LSSAHPAUL
    #122
    Nekem 2. pályán norvégiában már 3db ju88, 3db me109, 2db stuka, 1db me110-em van, és biza simán elbaszok 2 órát azzal hogy későn veszem észre hogy dikk egy repcsivel kevesebb van, és töltethetem vissza az amúgy jól sikerült gémet.
    Hogy szóltam volna, telón? :) (ha gép előtt vagy akkor úgyis látod mert a pg forumban is téma)

    Molni: megint voltam a balatonon :) és szokás szerint alap PG1-et toltam, és kurvára nekem volt igazam, a PZ1 14 creditbe kerül.
  • kerla
    #121
    így azért jobb. majd kitapasztalom, csak időhiány miatt nem tudom mennyire tudok belemélyedni. emlékszem még anno a PG1-el 1 hónapon keresztül toltam non-stop :-) fiatalság, bohóság :-) volt az vagy 15 éve...
  • fixpont
    #120
    Picit segit a jatek ebben, minden hatszog feher pontot kap, ahova a repcsi el tud repulni ugy, hogy meg vissza tud terni repterre, es piros pottyel jeloli a jatek, ami mar kivul van a biztonsagos visszateres zonan. Azonban lehet ugy is tervezi, hogy berepulsz a piros reszre, majd a kovetkezo korben elfoglalsz egy kozelebbi repteret ahova mar vissza tudsz erni.
  • kerla
    #119
    rendben, de ha jól értem, ismét úgy fest a repcsi fuel, hogy elrepülsz messze, de kevés az üzemanyag a legközelebbi repülőtérig, akkor pápá. Azaz ismét lehet ezt is számolgatni, hogy az amúgy sem gyors játékmenet még tovább húzódjon (mondom ezt én, aki az ilyen pöcsölős játékokat szeretem..)
  • fixpont
    #118
    A repcsi uzemanyaggal nincs sok problema, elfoglalsz egy reptert, az onnantol kezdve mehetsz oda is, annal bosszantobb hadjaratban a legnehezebb fokozaton az idojaras, es a municio problema a foldi egysegeknel, az megkeseriti az eletet. :)
  • kerla
    #117
    Felnézek, és természetsen rendesen le is fogom tesztelni, még csak 1 órácskát játszottam vele, ezek az elsődleges benyomásaim és a fórumos észrevételek véleményezése.
    Szerintem az overun hasznos és jó dolog volt, nekem nagyon fog hiányozni, persze tudom, hogy nyilván nem véletlenül maradtak ki iylesmik, csak érdekes, hogy pl a repcsi fuelt az 1. rossz tapasztalatai miatt törölték, addig itt újból visszaköszön.
  • fixpont
    #116
    "Nekem a recon kicsit táposnak tűnik, szinte soha nem fogy ki az üzemanyag."

    A recon unitot elsosorban PVPre terveztek, hadjaratban teljesen felesleges hasznalni, mivel a legierovel sokkal gyorsabb es konnyebb es veszelytelenebb a felderites is.
  • fixpont
    #115
    "-nem igaz, prestige pont visszajárt, ha kaptam vmi használhatatlan, de nagyon drága protot úgy adtam el PG2-ben mint a sicc!"

    Ebben is el lehet adni, nyomj egy "D" betut a deploy kepernyon, es vissza is kapod az arat.

    "Játékstílus: ahogy írtátok, PG1 és 2 között félúton..mintha visszaléptünk volna.. no overrun, újból fuel, lepottyanó repcsik PG2-ben nem kellett üzemanyag a repcsihez, bár vki azt írta igen, de szólok, hogy téved)"

    Ezek nem "kimaradtak" a jatekbol, hanem a koncepcio ez volt. Orverrun szandekosan nincs es nem is lesz, elsosorban PVP megfontolas miatt.

    Erdemes felmenni az offi forumra szinte barmilyen kerdest fel lehet tenni es valaszolnak is ra a fejlesztok.
  • kerla
    #114
    Most jutott odáig, hogy idelestem és leesett az állam..új PG??? A II-est 14 éve tolom, kisebb nagyobb megszakításokkal, de amióta van Adlerkorps, összepasszintott verzió, Open gen, hát jó pár évre való küldi van újból :-)

    Dehogy új PG? Már majdnem megrendeltem, kerül, amibe kerül, de azért kipróbáltam előtte a "demo"-t....és háát, elsőre csalódás. Kifolyik a szemem a grafikától, olyan átláhatatlan egyszínű, a PGII a mai napig gyönyörű :-)

    Játékstílus: ahogy írtátok, PG1 és 2 között félúton..mintha visszaléptünk volna.. no overrun, újból fuel, lepottyanó repcsik PG2-ben nem kellett üzemanyag a repcsihez, bár vki azt írta igen, de szólok, hogy téved)

    végigolvastam a korábbi hsz-eket, szemezgetve pár tévedést (ami van bőven sajnos):

    "A PG2-ben a légierő semmire sem volt jó. Max volt egy vadászom, de az AD mindent elintézett. A PG I-ben moccani sem tudtál légierő nélkül..."

    -jajj, hát PG2-vel nem játszhattál sokat... a légierő kulcsfontosságú volt, erős bombázók, vadászok és biztos a győzelem.

    "Ebben végre szeretem a hegyivadászokat meg ejtőernyősöket."

    -hát a PG2-ben is nélkülözhetetlen volt az erősebb ejtőernyős egység, ha brilliant victory-t akartál pár szigorú pályán is.

    "5-6 ezer? 3000-3500 volt a plafon Anglia előtt, ha nem kértem az olasz flotta segítségét."

    -egyetértek

    "Egységeket nem lehet eladni(?).
    Másikban is csak megszüntetni lehetett, de nem kaptál vissza semmit emlékeim szerint."

    -nem igaz, prestige pont visszajárt, ha kaptam vmi használhatatlan, de nagyon drága protot úgy adtam el PG2-ben mint a sicc!

    Így elsőre ennyi a nagy felindulásomban.

    Ja, és Paul, ejnyebejnye, szólhattál volna!! :-)
  • Hu.man limbi
    #113
    Nekem a recon kicsit táposnak tűnik, szinte soha nem fogy ki az üzemanyag.
    A régi panzerben a szállítójárműben lévő csapatot ha megtámadták akkor "kipakolt", így kevésbé sebződött. Ellenfél 10-es egysége játék közben 15-re erősödött.A képernyőn játék közben minden információt megtalálok, kivéve hogy melyik pályán vagyok. ( zöl / piros láncolat pl.)
  • Giovanni Gatto
    #112
    Érkezik is az első patch hamarosan. Ma jöt róla email (egyike vagyok a lent említett bétatesztereknek). a Changelog:

    Here are the changes in v1.01.

    IT DOES NOT INCLUDE THE INTRO VIDEO AND VOICE OVERS - so please dont report these as bugs! This is to keep file sizes down.
    Fixes of most bugs reported on the forums since the release
    A few graphics fixes (main menu, Sicily crossing, KV-2 icon)
    Fixes in eqp file and scenarios
    Restart scenario option from in game menu
    Window mode from in game menu
    Editor : Reinforcements are condigured in unit details popup. Use "Edit trigger" button.
    Editor : AI actions are configured on the Actions tab in Edit->Scenario Params screen. Use "Add AI Action" to create an action that will dynamically change AI behavior.
  • Benedek
    #111
    A Library-ban van egy hadjárat térkép, talán Campaigns vagy Campaign info a neve. Én az alapján igyekeztem a leghosszabb hadjáratot kikalkulálni és aszerint játszani.
  • fixpont
    #110
    Ezeken a palyakon nem is jartam meg. Ujra kezdtem Field Marshalon, most Franciaorszagnal jarok. Probalok sokkal jobban jatszani mint elsore, erosebb is a seregem, nincs prestige hianyom ezen a szinten sem, de a gep itt nagyon eros es sok egysege van mar, raadasul ~50% experience buntetes van mar ezen a szinten alig fejlodnek az egysegeim.
  • Sunsetjoy
    #109
    Hm, azt láttátok a készítőknél, hogy:

    UI DESIGN and ART: Vincze István

    betatesters között is:
    Kelemen Anna
    Paul Horvath
    András Gérnyi
    dr. Fejes Tamás
    Bálint Szabolcs
    Peter Bozsoky
    Istvan Farkas
    ......

    Most, ahogy fordítom a credits szövegét, vettem észre :D