388
Új panzer General
  • cRusa1deR
    #188
    Hát ez nagyon jó.
  • VT135
    #187
    Gondolom hallottatok az iq-fájterekről, akik Hummer-rel próbáltak korcsolyázni. Erre most látom, hogy valójában ők csak történelmi hagyományőrzést folytattak, ugyanis hiteles történelmi források bizonyítják, hogy a magyar Hummer-alakulatok már 1944-ben, a Budapest felmentéséért indított hadműveletekben is derekasan helytálltak! Lásd a képet:
    http://imageshack.us/photo/my-images/842/hummer1945.jpg/
  • egonn
    #186
    szomorú!
  • kerla
    #185
    Az ismert n-el kezdődő oldal, de közben levették és 35%-nál lecsóba ment :( nem tudom mi alapján válogatnak...
  • egonn
    #184
    publikus a link?
  • kerla
    #183
    Sziasztok!

    Tegnap valaki feltette a 3 DLC-vel egybeszerkesztett verzitó, még nem próbáltam, de már van ilyen, csak szólok :-)
  • egonn
    #182
    Nna az jó lenne nekem is mert az én verzióm is gatya ( már a DLC-re gondolok )
  • Adjunktus
    #181
    Üdv!
    Én nem fogok"virág nyelven"írni.
    Leszedtem az 1.0 verziót.Mikor indítom,1.2 perc sötét képernyő után indul a játék.
    4 kampány közül választhatok stb stb.
    Elindítom a kampányt és 2-3-4 lépés,meg némi lövöldözés után kifagy.
    Tudna nekem valaki küldeni linket egy működő verzióról?
  • VT135
    #180
    Valaki érez magában akkora:
    1., Profizmust angol nyelv területén
    2., Annyi kedvet és segítőkészséget,
    hogy átírja angol-angolra az általam hunglish-ül megírt briefing-eket az olasz kampányhoz?
  • fixpont
    #179
    Mint a modern jatekok tobbsege mar nem jatszhato LAN-on, csak a kiado szerveren keresztul.
  • gooooliath
    #178
    srácok,hogyan dolgozik a géjm multiban? LAN-ban érdemes lenne játszani? mert ugye a nagy ősz a PG2 igen csak köhögött multiban...?!
  • fixpont
    #177
    Ez a DLC ugye csomag historikus csomag, azaz minden evben a valos tortenelmi csatak lesznek azaz a DLC egesz 45ig lesz, tuti lesz olyan kiadas, amiben mind a 6 DLC egyutt szerepel.
  • kerla
    #176
    ez is jó ötlet.

    Majd ünnepek után előpakolom az összes PG-t és verzióit, jól lefotózom és feltöltöm, hogy másik is csodálhassák őket és irigykedjenek :-)
  • VT135
    #175
    Ó, ebben az esetben viszont KÖTELEZŐ a dobozos! :)
    Viszont erről eszembe jutott, hogy szerintem írok a kiadónak, hogy akik csak a letöltött változatot kapták meg, elküldhetnék nekik a jó minőségű borítók képét.
  • kerla
    #174
    Ja hogy, ja! Úgy igen, de ha megveszek valamit, akkor azt dobozosban szeretem (ellenben nejemmel, aki kivágná az összes szirszart már... :-) ).
    Csak kiadják majd egyben az egészet dobozosban.

    A régi Panzerek és azok verzzió (a 2. vh sorozaton túl a Star Geenral, Fantasy general stb.) is mind megvan (ebayről összevadásztam őket) a szép, nagydobozos verziók, sőt a PG 1 nagydobzos, floppy-lemezes verziója is megvan! Sőt van amiből német és angol kiadásom is van :-)
  • VT135
    #173
    http://slitherine.com/games/PzC_DLC_1

    Az igaz, hogy a dobozos változat 15 dollár. De hogy minden egyes kiegészítőhöz doboz legyen, az már szerintem is felesleges. Pláne, hogy sokan a filmeknél is kinyomtatják a borítót és úgy rakják dvd tokba.
  • kerla
    #172
    Ebayen 15 dodoért árulnak egy '39-es című kieget. Gondolom a 39-es kampányt, a 2 DLC -ből a Grand Campaign 39.
    Hol 5 dodo?
  • VT135
    #171
    Valamit félreérthettél. A játék teljes neve Panzer Corps Wehrmacht. 15 dollárért pedig semmit nem árulnak 5 dollár (plusz ÁFA...) a Grand Campaign kiegészítők darabja.
  • VT135
    #170
    Ez engem is elkeserített, vitatkoztam is ezen egy pár kört a Slitherine fórumán a fejlesztőkkel, de ez van.
    Úgy tudom ezt kikerülni, hogy amúgy is csak pálya elején (tehát a deployment körnél) töltöttem vissza állást, illetve akkor, ha még nem történt semmi az adott körben, így nem tudom, miket dobott volna a gép.
  • kerla
    #169
    Látom kiadtak hozzá egy Wermacht nevű kampányt is, bár az ebayen "Panzer Corps Grand Campaign '39" címen kapható 15 dodóért.
  • kerla
    #168
    Hogy Te miket tudsz!

    Nagyon helyes :-)
  • fixpont
    #167
    Nem, hanem a veletlenszam generator, ami meghatarozta a csatakat ugy mukodott, hogy ha egyszer betolott egy palyat akkor elore legeneralta a szamokat az egesz palyara, elmentette a savegame-be es amikor visszatoltotted pont ugyanaz volt, tehat nem tudtad megcsinalni, hogy ha egy csata kimenetele nem tetszett, akkor visszatoltotted a jatekot es ujra probaltad, gondolvan, mas lesz az eredmeny. Nem, akkor is mindig ugyanaz volt, akarhanyszor toltotted vissza, most ez az 1.05-tel megszunt, midnen reload utan, ujra generalja a csatak eredmenyet.
  • kerla
    #166
    Márminthogy feltölti automatice az egységeket??? hejj, az tuti lenne :-)
  • fixpont
    #165
    Az 1.05-os patch nagyon szar lett, minden kor elejen ujra generalja a szamokat, eddig nem igy volt, pont ezt szerettem benne.
  • kerla
    #164
    Én sem találtam Magyarországon, sajnos csak külföldről lehet beszerezni, nem is olcsón...
  • Norbi187
    #163
    Sziasztok
    Hol tudnám megvásárolni a játékot?Külföldi oldalak kivételével,mert lehet a postaköltség több lenne,mint maga a játék.A letöltöm verzió meg nem érdekel,mert én szeretem,ha megvan dobozban szépen a polcon :) .Próbáltam keresni,de egyenlőre nem találtam.Ha valaki tud segíteni,azt megköszönném.
  • fixpont
    #162
    Nekem ezek az official dlc-k elegek nincs olyan nagyon sok idom, hogy mindent ki tudjak probalni, de azert koszi. :)
  • fixpont
    #161
    Hat most arra jottem ra a Moldin palyan, hogy nem kell az XP-t csokkenteni filebol, mert ott van 2 darab 17-es ereju fortress, meg egy szinten 17-es armored train mindketto folyo mogott, teljes vedelemben, es ezek kb lenullaztak a csapatomat, minden korben sima replacement hegyeket kell tolni es a 225-os egysegeim 50-re estek le a vegere es elfogyott szinte az osszes presztizsem. Szoval lehet visszatoltam a palya felenel es csinalok egy sima marginal victoryt de legalabb a teles csapatom tuleli, sokkal jobban jarok. Nem erti meg DV-t csinalni ezen a mapon, max jo erzes, hogy sikerult, de ha nem lehet tovabb jatszani a kampanyt ugy leamortizalnak nincs ertelme. :)
  • VT135
    #160
    Igen, már nekem is tanácsolták a Slitherin fórumán a Mannstein-t, hogy az durvább, mint a Rommel. Viszont nekem jobban tetszik a Rommel jellegű játékstílus: vigyázni az egységekre és spórolni a nagyon kevés prestige-zsel. Illetve nekem olyan abnormális a 15-20 pontos egységeket látni.
    A DLC-re azt találtam ki, hogy átírom a prestige-t 20-25%-ra (Rommel beállítás 50%) és az xp növekedést is kb. a felére csökkentem. Utóbbi nincs a Rommel-ben, csak a FM szinten. Érdemes Mannstein-nél is az xp növekedést lecsökkenteni: a gamerules fájlban van a Data könyvtárban.

    Ja igen, a magyar kampány még sehol sincsen, de az olasz, fél-történelmi kampány gőzerővel készül!

    Ajánlom kipróbálásra a DMP Team Afrika Korps mod-kampány csomagját is - az is nagyon erős!
  • VT135
    #159
    Inkább ne tedd...angol fórumra angolul lehet írni. Érdemes lenne megtanulnod angolul, erre amúgy is szükség van az internet világában.
  • fixpont
    #158
    Asszem csak dec 6-ig volt 20 dodo. :) Pont lecsusztal rola.
  • fixpont
    #157
    En Mansteinen jatszom es...kemeny. Kemenyebb mint a Rommel es a Guderian. Eloszor sima Field Marshallban jatszottam. A Rommel az ugye olyan mint a FM csak 50%-kal kevesebb presztizs pont es ugy lassabb fejlodes? Most pont ez a ketto a DLC 39-ben szerintem eleve sok, szoval a csokkentes nem tunik nagy ervagasnak, mert okosan jatszva alig serulsz, es olyan sok nem elsodleges celpont varos foglalhato el, hogy FM-n tobbezer felesleges presztizsem volt a vegere, nem latom mitol lenne nagyon ha csak a fele jon be. A lassabb fejlodes ugyanez, a '39es kampanyban 225 a max presztizs, amit 4-5 playan mar az osszes egyseggel meg lehet szerezni, Manstein fokozatok 3 palya kell hozza (erosebb ellenfelek gyorsabb fejlodes), tehat ugy latom, ez szinten "boseggel" van a DLC kampanyban. Manstein egesz mas tesza, 15-20-as erossegu egysegek, rengeteget sebeznek, gyakran kell reinforceolni csata kozben, amit FM-on szinte sose tettem, ez mindennel jobban viszi a presztizst vagy csokkenti az xp-t. Ezen kivul nem tudod elfoglalni az osszes varost, nincs ra ido, ki kell hagyni elmenni mellettuk, mert igy mar az idolimit nagyon szorit, es megint csak sok presztizs kieses. Szoval most allandoan 0 presztizsem van a palyak elejen a javitasok utan. Most fejeztem be Mansteinen a hid vedo kuldit (Piatek), hat leamortizlnak szepen, eppen meglett a DV, szerintem mar egyetlen korrel sem birtam volna tovabb, legtobb egysegem 2-3 erovel maradt es szinte az osszes aux unitot oda kellett dobni.

    Most jon a Kampinoska erdo, remelem az konnyebb lesz. :)

  • kerla
    #156
    Hol láttad 20 dodoóért a játékot??? Megjelent egy kieg hozzá, az 15 dolcsi + pk, de az alapjátékot nem láttam 20 dollárért.
  • Ohyner
    #155
    Srácok, ha magyarul írok fel a hivatalos fórumra akkor azt le tudják fordíttatni? Vagy van esetleg valahol külön egy magyar munkatárs elérhetősége? Gondoltam írok egy terjedelmesebb értékelést, hátha segít valamit a játék készítőinek.
  • VT135
    #154
    Igaz, a Slitherine fórumán meg sokan azért sírnak, hogy "jaj, de borzalmasan nehéz lett a DLC, hullanak a core egységeim, mint a legyek, jaj, jaj, jaj!" :)))
  • VT135
    #153
    Amúgy jók a mod-kampányok is: magam az olasz kampányt toltam egy darabig, de nem tetszett, hogy olasz kampány ellenére tele voltam német egységekkel, illetve túlságosan fantázia-csaták voltak (pl. Varsó ostroma olaszokkal), így most azon dolgozom, hogy egy reálisabb (semi-historic) olasz kampányt csináljak az eredetiből. Persze lesznek benne, "mi lett volna, ha" küldetések.
    Hosszabb távon meg majd egy magyar kampány is bejátszik, bár addig még sok idő fog eltelni. Önkéntes jelentkezőket a teszteléshez persze már most örömmel fogadok! :)
  • VT135
    #152
    Végigtoltam a 39-es és 40-es DLC-t.
    Jók a változatos pályák. Hangulatosak az extra küldetések (számos más is van, mint az alap kampányban). Egyedüli problémám, hogy túl könnyűek: Rommel módban harcoltam (ez az egyik bónusz nehézségi fok) és bizony a legtöbb pálya elsőre sikerült. Amelyik nem, az is általában csak azért, mert a jelentős veszteségek miatt pár kör után újrakezdtem. Hozzáteszem, nem tartom magam egy szuper-generálisnak, tekintve, hogy az alap kampányt, Rommel szinten tolva, vért izzadtam, mire sokszor 5-10 újra próbálkozás után sikerült.

    Amúgy már levitték a játék árát 20 dollárra (más kérdés, hogy a forint azóta tovább romlott).
  • Benedek
    #151
    Sziasztok!

    Most látom, hogy a játékhoz 1.04-es update (előtte 1.02) és van 2-3 DLC is.

    Az update leírásból csak azt hámoztam ki, hogy az egységek adatait módosítgatták. Ezen kívül van más is? Esetleg van új feature is?

    DLC-kből van részletesebb '39-es, '40-es és mintha már lenne (készülne?) '41-es plussz hadjárat is. Valaki próbálta már őket? DLC-k között átvihetők az egységek?

    Köszi:benedek
  • Mydgard
    #150
    Üdv, küldenétek linket a játékról? Köszi. Nézem az amazonon 30 fontba kerül.
  • egonn
    #149
    én nem találom sehol:(