388
Új panzer General
  • farferi
    #228
    Bár sok válasz nincs, azért kérdeznék még valamit.A tutorialban felépített sereg gondolom " köddé" válik ha elkezdem a rendes kampányt?Mert ha igen, nem agyalok itt az egységvásárláson.
  • farferi
    #227
    open generálra keress rá a googliban.Ingyenes, új grafika, pálya hegyek.
  • farferi
    #226
    Az 1.05-ös patch mennyivel dobja meg a játékot? Még a simával játszok, de ha jó akkor felrakom valahogy.
  • Paddy
    #225
    Köszönöm a válaszokat. Természetesen utálom a tótokat, oláhokat, rácokat és még a "sógorokat" is, mert a hazámat darabokra szedték. A játékban mindössze kipróbálni akartam őket, a történelmi harcértékükkel én is tisztában vagyok.:) Panzer General játékokat hol találok a neten? Imádom őket:)
  • kerla
    #224
    Azok mennyire hiányoznak már
    Legalább annyira használhatók mint a valós életben ütőképesek voltak... leginkább semmennyire. Még egy ilyen szövetséges és gyorsabban vesztettek volna szegény németek.
  • Pluskast
    #223
    Sehogy. A játékban jelenleg csak német egységeket vehetsz. Egyéb magyar, szlovák, olasz stb egységet tartósan magad mellé venni nem tudsz. Majd most jön ki egy teljesen különálló része Afrika Korps néven, ott már fogsz tudni venni olasz egységeket is nem csak egy csata erejéig.
  • kerla
    #222
    1. fogalmam sincsen sajns, szerintem sehogy
    2. szégyelld magad, hogy szlovák egységeket akarsz venni, kivéve ha golyófogónak kellenek. Én az összes szlovák, román segédcsapatot behajtom golyófogónak, had vesszenek :-))) bruhaha :-)
  • Paddy
    #221
    csak egy választ valaki plsss:))
  • Paddy
    #220
    sziasztok! a panzer corpsban hogyan tudok venni az első pályán szlovák gyalogosokat vagy később akár olaszokat? azt írja, hogy not enough unit slots, pedig van:P előre is köszi a választ!
  • Sunsetjoy
    #219
    Erre a DLC részre nem tudok válaszolni, nem foglalkoztam vele mostanában.

    Az alapjáték szövegei között van az, hogy gratulál a tábornagy fokozat végigviteléhez, és elérhető 3 újabb szint; szóval az alapjáték lehet, vagyis én ebből adódóan írtam.
  • Ohyner
    #218
    Köszi a választ. Olyan kérdésem lenne még, hogy az alapjátékot kell ahhoz végigvinni? Illetve a DLC-k között van átjárás? Tehát azokat az egységeket amiket összegyűjtök 39ben vihetem tovább negyvenbe is?
  • Sunsetjoy
    #217
    A játékot Field Marshall / Tábornagy fokozaton kell végigtolni, akkor kapsz 3 új nehézségi szintet: Guderian/Manstein/Rommel
  • Ohyner
    #216
    A Rommel nehézségi fokot, hogy lehet megszerezni? Patch vagy DLC adja?
  • kerla
    #215
    Végre volt kis időm és elkezdtem előről, magyar nyelven a játékot. Először is ezer köszönet a magyarításért Sunsetjoy-nak!! Angolul is megy, de így lényegesen gyorsabban sajátítom el a szabályokat és a leírásokat is gyorsabb olvasni :-)

    Egy kérdés merült fel: hogyan tudok egységet eladni? Ha nem éri meg fejleszteni egy csapatot, inkáb eladnám, mert csak a helyet foglalja.
  • VT135
    #214
    Az "ide" ezt jelenti:
    http://slitherine.com/forum/viewforum.php?f=147&sid=256a7aebe81be064a23a231a7049e484
  • VT135
    #213
    Ha ide ellátogatsz, elképesztő mennyiségű jó anyagot - kampányt, egységeket, pályákat - találsz! Megkockáztatom, hogy belemerülsz a mod-kampányokba, eszedbe sem jutnak a DLC-k. :)
    Persze angol szükséges, hogy megértsd, mi van ott, dehát valamit-valamiért... ;)
  • VT135
    #212
    A fejlesztőknek/kiadónak írtál? Nekik az a dolguk, hogy megoldják.
    Ha "biztonsági másolattal" játszol, akkor sajnos nem tudom a megoldást, mert eredetiben egyszerűen felrakja, kiválasztod a Custom Campaigns menüpontot a főmenüben és már tolod is. De azt tudom, hogy ha bizonyos fájlok módosulnak, akkor már nem látja a kampányokat a játék.
  • VT135
    #211
    Fogalmam sincs, én a DLC 41-ig megvettem. A továbbiakat nem, mert annyira belemerültem az olasz kampány készítésébe, illetve kicsit a magyar kampány alapjainak a lerakásába is, hogy nem lenne időm még erre is. :)
  • barnatizi
    #210
    Oké, köszi.
  • Sunsetjoy
    #209
    - Ne rakd fel a magyarítást rá
    - Ne kérdezgesd itt is meg mailben is
    - Tudomásom szerint 6 DLC van (39,40,41,42,43,44), ezzel is elleszel:)

  • barnatizi
    #208
    Sikerült megoldanom a telepítést és a campaignokat is. Akkor a magyarítást ne telepítsem az 1.05-öshöz?
    További campaignok ill. scenariok elérhetők valahol?
    Köszönöm a válaszotokat.
  • barnatizi
    #207
    Sziasztok!

    Nekem eddig az 1.0-os verzió volt meg, de megpróbálom leszedni az 1.5-öst. De ez csak iso-ban van meg. Így is fel lehet telepíteni hozzá a DLC-ket?
    Sunsetjoy ígért nekem segítséget a DLC feltelepítéséhez, amit előre is köszönök. Amúgy az összes DLC-t megtaláltam a mag-on "normál" formátumban, kivéve a 39-est, mert az csak ISo-ban.
  • Sunsetjoy
    #206
    Ez nem privát akart lenni? :)
  • Peter083
    #205
    Helló VT135!

    Szükségem lenne a segítségedre. Mivel korábban írtad, hogy játszottál a dlc-kkel, le tudnád írni, hogy hogyan kell feltelepíteni őket winx86-ra?
    Már kismilliószor próbáltam feltenni külföldi fórumozók tanácsai szerint is, de mindig ez jött ki a három kampány indítása után - Cannot start game because the required content package is missing - és már kezdek megőszülni az egész miatt.

    Segítségedet előre is köszönöm
  • kerla
    #204
    Háát lehet, hogy ebbe az enyhe prios-zöldben ill. zöldben a piros színtévesztésem is belejátszik ... :-)

    kérdezek egy csúnyát: a DLC-s verziók valahonnan elérhetők vagy egybeszerkesztve valahol fellelhető a játék a sok DLC kieggel? mert mind box-os verzióban még egy kicsit húzós, mindeképpen beruházok rá, de még időt kérek :-)
  • Sunsetjoy
    #203
    Nos elkezdtem ütögetni az 1.05-ös + 6 DLC-s (39,40,41,42,43,44) verziót is. Először ugye át kell írni sok mindent, mivel most már lehetőség van nyelvválasztásra is, így ezen az úton haladok tovább.

    Ebből is látszik, hogy az 1.0 fordítás nagyon nem jó az 1.05 verzióhoz, mivel a korábbi helyeken már csak a megújult szövegfájl tartalmi részére hivatkozik egy azonosítóval, szóval vagy meg sem jeleníti, vagy csak az azonosítót írja ki (IDS_AA_CLASS_DESCRIPTION pl. a légvédelmi ütegek leírása helyett).
  • VT135
    #202
    Ez fura, nekem sosem volt ilyen gondom (1024x768-ban játszottam). Azt, hogy a core egységek aranyozott erőnlét-dobozzal rendelkeznek, illetve az ellenség meg zöld színűvel, ezt tényleg szokni kellett, de aztán már ment minden, mint a karikacsapás. :)
  • kerla
    #201
    Háát, most én kell kicsit visszakozzak, mert nem voltam túl kitartó, az alapkampány kb 4-5. pályánál adtam fel, mert annyira mérges lettem, hogy alig tudom kivenni melyik egység kivel van ill. gyakran nem látom, hogy egy erdőben, városban stb áll már ellenséges egység csak teljesen beolvad a környezetbe... egyszerűen jojózott már a szemem mikor próbáltam kibogarászni, hogy ki kivel és mi merre... Szóval a grafika nem lényeges, de azért legyen már átlátható.
    De ígérem, a magyarítással most nekivágok mégegyszer, hátha!

    Társas: még tavaly jelent meg, nálunk nem sok ehylen kapható és elég húzós 17-17k a két doboz, de volt egy hetes eksön a kiadónál ahonnan kb harmadáron szereztem még be anno. Sokat még nem játszottam vele, de a különlegessége, hogy egyedül is játszható, random pályafelrakás bejátszik. :-)
  • VT135
    #200
    Arról nem is tudtam, hogy van PG társasjátékban is - de jól hangzik! :)
  • VT135
    #199
    Ok, akkor tényleg félreértettelek. Az, hogy melyikünk, milyen színvonalúnak tartja a PC-t, az meg szubjektív. :)
    Egyébként mennyit játszottál vele? Csak azért kérdem, mert az igazán jelentős különbségek és finomságok csak több hetes, intenzív csatázás után tudatosulnak. Szerintem jelentősen lekörözi a PG2-t, grafikában is (bár ez egy ilyen játéknál nem elsődleges szempont).
    Ami pedig egészen különleges, hogy ennyire "open source" a fájl felépítése - meg lehetn nézni a Slitherin fórumán, mennyi minden mod és kampány készül hozzá.
    Persze vannak hibái: az MI még mindig nem az igazi, illetve a tüzérség túlságosan is erős lett.
  • kerla
    #198
    Ezt nem tudom hogyan hoztad ki a HSZ-emből, hiszen ugyínúgy gondoljuk, de rendben. Ha annyira mellbe vágott volna a játék minősége, dupla ennyiért is megvettem volna (elmondom, hogy az összes PG verzió nagydobozos kiadásban megvan, nem 2 forintért veszegettem ösze ebayen, kb 10 db)

    Tény, hogy hiánypótló a játék, de fenntartom korábbi álláspontomat. HA annyira lekötne és minőséginek tartanám, megvenném. De nekem a PG2 grafikája is jobban tetszik.

    Jut eszembe: megvan mindkét PG társas is...
  • VT135
    #197
    Érdekes hozzáállás: neked attól lesz élvezetes egy játék, ha 50+ fejlesztő készítette és dollármilliókat költöttek rá? Nem tudom, de engem valahogy más szempontok alapján tud lekötni egy játék. :)
    Ez pedig úgy kapcsolódik az árhoz, hogy ha valamit minőséginek tartok és leköt, akkor kipengetem érte az összeget (annyira amúgy nem irreális az ára) - a másik megoldás, hogy várok pár évet, míg olcsóbb lesz. ;)
  • kerla
    #196
    jaja, értem, de azzal is próbálnám, de egyelőre még nekem is csak alap verzióm van tehát no problem. kicsit irreálisnak tartom a játék árát... egy komoly, nagy volumenű játék kerül ennyibe...
  • Sunsetjoy
    #195
    Mint írtam ez a fordítás az első sima 1.0 verzióhoz jó még.
    Ha fullosra rakod akkor lehet hogy működni se fog, nem próbáltam.
    Csak szólok előre:)
  • kerla
    #194
    Tyűha!!

    Köszönjük szépen, én már le is szedtem, igaz most épp nicnsen fenn a a játék, mert keresek vmi fullos verziót, amiben a megjelent kiegek is benne vannak.
    ahogy tudom kipróbálom és jelentkezek.
  • Sunsetjoy
    #193
    A fordított játék:
    Panzer Corps

    A fordított játék verziója:
    1.0 verzió (2011. július 4.)

    A fordítás állapota:
    0.98, mivel a fordításból hiányoznak dolgok:
    - Hiányzó apróságok
    - Városnevek, egységnevek (pl. Grenadier, Tiger) nincsenek fordítva
    - A küldetéseknél a terepviszonyok kijelzése még angol, mert külön fájlban tárolja
    - A könyvtár terep/egység leírásainál egyes részek még angol nyelvűek

    A fordítás készítője:
    Sunsetjoy (e-mail: sunsetjoyKUKACgmélPONTkom)

    A letöltés helye:
    Sunsetjoy magyarítások oldala (http://sunsetjoy.magyaritasok.hu)

    A fordítás jövője:
    - Hibajavítás és kiegészítés 1.0 verzióhoz
    - További játékpatchekhez alkalmazható verziók (leginkább 1.04 és felette)
    - DLC fájlok fordítása

    A fordítás jövőjéhez véleményezd, jelentsd a hibát, adj tanácsokat (fordítva legyenek-e az egységek nevei, stb.) és mindezt a fentebb megadott e-mail címen!

    Köszönöm a letöltést és jó játékot.

    Sunsetjoy 2012.04.15
  • Sunsetjoy
    #192
    Igen, én foglalkozok vele. Nem sokára készen lesz, de elsőre még csak az 1.0 alapverzióhoz. Majd beírom ide a letöltési címet.
  • cRusa1deR
    #191
    A játékhoz készül(t) magyarosítás?
    Csak mintha a korábbi hozzászólások között láttam volna olyat, hogy valaki foglalkozik vele.
  • VT135
    #190
    Igen, Special Equipment, vagy unit. Véletlenszerűen kapod, nincs összefüggésben a teljesítményeddel (emiatt én nem is szeretem ezt a rendszert és alapvetően kihagyom) és az adott kampány beállításaitól függő számú példányod lehet belőlük. El is adhatod őket, akkor szerencsés esetben kapsz később másikat. Ja, és nem számít bele a core csapatod létszámába.
  • cRusa1deR
    #189
    A lengyel hadjárat után kaptam egy olyan egységet, hogy "Grenadier SE".
    Azt nem tudja valaki, hogy az SE rövidítés mit takar?
    Special equipment? Különleges felszereltségű?
    És hogyan lehet szerezni?