388
Új panzer General
  • Pluskast
    #1
    A Slitherine feldolgozta a Panzer General első részét Panzer Corps néven. Egész pofásnak tűnik.

  • geo91
    #2
    nem rossz, bár én nem igazán kedvelem a körökre osztottakat, inkább maradok a hoi-nál
  • Csirke4
    #3
    A MILITARY HISTORY Commander Europe at War az jó volt. :o
  • Solten
    #4
    Allat, vegre valami jo kis classic strategia. Kell.
  • V43 1105
    #5
    Te játszól ?
  • LSSAHPAUL
    #6
    Vigyázat! A Panzer.Corps.2011.PC.EMUDVD.MULTI5 torrent fake!
    Ellenben ha valaki tud egy jót az megdobhat privátban.
  • tttttom
    #7
    Ja látom van benne multi. :D

    Haverral lehet nyomunk egy kört. :D

    Meg látom nem-lineáris a játékmenet. :)

    Na ezt már szeressem, ha fiktívbe is elmehetek a németekkel. :)
  • Molnibalage
    #8
    Demo nuku? Az PG I szép és jó volt, de a PG II új szabályai voltak az igaziak. Sajnos a PG II-ben nem voltak olyan gigantikus pályán és csaták, ezen felül a légierőt teljesen elbaszták benne.

    Ha ez csak egy felturbózótt PG I, akkor az ár finoman szólva pofátlan. Csak akkor éri meg, ha az összes jó Panzer fejlesztés benne van, akkár a modderek általi is.
  • Pluskast
    #9
    Hát ki kellene próbálni, hogy miben más, de 40 dolcsi+adó az egy kissé tényleg sok. Sajna virágbolti meg per pill nincs.
  • Molnibalage
    #10
    Elolvastam a maualt. Minimálisan fejlesztett PG I, és minimum elvártam volna, hogy PG III-ból átvegyenek valami leader rendszert, stb.
  • hippy
    #11
    De van.Igaz még csak a tutorial-ba néztem bele,de van működő verzió.
  • Molnibalage
    #12
    Nem vagyok warezhuszár, de pm-ben átdobnád a linket? Tényleg csak megnézém, játszani úgy sem lenne vele időm. Ha tényleg csak az van, ami a manualban, akkor a 40 dolláros ár elég meredek. Az még viccesebb, hogy 1:1-ben ellopták a harcrendszert. Megszűnt az SSI?
  • zoltang
    #13
    Egy kis teszt:
    németül.

    Van "teljes demo", szigorúan multi nélkül... :) (421MB zip)
  • farferi
    #14
    Én se találom a "virágboltban"
  • klezzz
    #15
    Nálatok se gyógyulnak meg az egységek a pályák végén, mint a pg sorozatban vagy ez bug? Így elég drága lesz a javítás :)
  • Pluskast
    #16
    Nem bug ez a pg-ben is így volt. Viszont mostmár akkor is tudod gyógyítani illetve fejleszteni az egységediet, mielőtt lerakod őket a csatában. Ami viszont fáj, hogy egy darab afrikai hadszíntér sincsen benne:((
  • Molnibalage
    #17
    Stop. Most a 10-re való feltöltés nem történik meg két pálya között? A 10 fölé töltés a csata előtt az PG II-es találmány. Az elsőben csak akkor volt 10-nél erősebb egységed, ha az előző pályán is úgy volt. 10-re fel kellene gyógyulni.
  • klezzz
    #18
    Dehogy volt pálya végén 10-re gyógyult minden de itt nem...
  • Benedek
    #19
    Viszont - ha jól emlékszem - ebben több presztízspontot kapsz, mint a PG1/2-ben.
  • Metontour
    #20
    Valaki el tudná küldeni a "teljes demo" linkjét?
    Nagyon köszönöm!
    Milyenek eddig az első benyomások a játékról?
  • LSSAHPAUL
    #21
    Nem gyógyulnak meg az egységek. Ilyen egyik panzer sorozatban se volt!
    A panzer sorozatokban két pálya között volt egy kis pihi, ahol tudtál új egységeket venni, és az elit egységeidet 10 főlé húzni (szal 10-re automatic ingyen megjavult). Viszont pz1,2-ben játék közben is feltölthetted 10 főlé a tankot csak asszem városban kellett állni.
    Nyomom a 39-45ös kampányt, detto pz1 illetve jobb :)
    Az AI nagyon okos, képes kitámadni városból ha lát egy ponyvás teherautót. Nagyon jól védekezik, az artik egymást védik, bombázokat vadászgépek kisérik.
  • szabii98
    #22
    Gyerekek ez a játék nagyon komoly! Először játszom ezzel a játékkal, de van kis tapasztalatom a HoI2ben. Kicsit még nehéz, mert nagyon szétlőtték a hajóim Norvégiában. Szerencsére partra tudtam szállni és most nem kegyelmezek nekik :D
  • farferi
    #23
    Használható linket légyszi.
  • szabii98
    #24
    ment privát :)
  • Benedek
    #25
    PM ment...

    Benyomások: Tutorialt véginyomtam, középső fokozaton nyomom. Most lengyel, norvég, francia, görög szenáriókat végigvittem, most kezdem az oroszokat. Most jelenleg általában kétcsillagos egységeim vannak. A klasszikusokról, főleg a PG1-ről már csak homáyos emlékeim vannak, úgyhogy mindenkitől elnézést kérek, ha a továbbiakban tévedek. Ami nekem is kérdőjeles, azt kérdőjellel jelöltem.

    - Ami tetszik, hogy a nem önjáró tüzérség és légvédelem egy hexa lépés után is tud támadni. (Azt hiszem, hogy a PG1-ben nem lehetett csak lépni vagy támadni, PG2-ben meg kombinálva volt, elérő volt az önjáró meg telepítettek lövegek kezelése)
    - A szövetséges légierő mintha gyengébb lenne, viszont okosabb, nehezebb megsemmisíteni őket. (PG2-ben 39-43 időszakban viszonylag hamar le lehetett gyalulni a légierőt a térképről)
    - A szövetséges légvédelem szerintem gyengébb. (A régiekben először ajánlatos volt ágyúzni őket, ebben annyira nem kell)
    - Érdekes módon a szövetséges hajóhad gyengébb. Főleg tengaralattjárókkal támadhatók hatásosan, repülővel kevésbé. (PG2-ben ezeket csak nehezen és inkább repülővel tudtam kiírtani.)
    - A pályán van vasút. Amelyik városon keresztülmegy a vasút, ott a tankokat fel lehep pakolni vonatra és így viszonlag gyorsan át lehet dobni a csatatér egy másik pontjára.
    - Ebben végre szeretem a hegyivadászokat meg ejtőernyősöket.
    - Ejtőernyősök és hegyivadászok erősebbek. (A régiekben ezeket nagyon könnyű volt elveszteni, főleg az ejtőernyősöket)
    - Tankoknál eddig nem találkoztam overrunnal (így hívták?), bár eddig nem hiányzott, nem éreztem hátrányát. (PG2-ben egy körben a gyenge egységek megsemmisítése után megint lehetett támadni, így egy kör alatt 3-4 egységet is meg tudtam semmisíteni)
    - Stratégiai bombázóknek eddig nem vettem hasznát, bár a JU-88-asok elég jók hajók ellen, viszont a stukák már nem jók hajók ellen. (A régiekben ben csak stukáim voltak)
    - Nekem csinál olyat, hogy néha 2-3-4 core egységet elvesz a két kör között. (Azt hiszem a PG3-ben volt ilyen, de nem két kör, hanem a szenárió végén feltöltéskor)
    - A tapasztalt egységek hősöket és/vagy kitüntetéseket kapnak. Sajnos erről megkülönböztető jelzést nem látok a térképen az egységnél (PG2-ben az egység kapott egy kis vaskereszt ikont). Ezt még nem értem, de úgy látom, hogy egy egségnek max három(?) hőse is lehet, így több (három?) extra tulajdonsága (extra védelmi pont, extra támadási pont) is lehet(?). A kitüntetések szerepét még nem értem, pl. van pár másodosztályú vaskeresztel rendelkező egységem.
    - Több presztízspontot ad, jelenleg nem erőltetem meg magam és kb. húszezer pontom van. Lehet bőven vásárolni és feltölteni. (A régiekben nem tudtam 5-6 ezernél többet összeszedni)
    - Szenárió végén feltöltéskor - mint ahogy már lentebb is írták - a félig feltöltött egységeket nem tölti fel 10-re. De presztízspont van dögivel, így ez eddig nem okozott gondot.
    - Egységeket nem lehet eladni(?).

    Egyelőre ennyi jutott eszembe. Ha van kérdésed, akkor szívesen válaszolok.
  • Molnibalage
    #26
    Nem a túrót nem. 10-es erőséggűre mindenképpen feltölötte két pálya között az egységeket teljesen ingyért.

    Ahogy már írtam a PG I-ben nem tudtad két pálya között a kirakási fázisban 10 fölé húzni, csak a játék közben engedte 10 fölé húzni őket. Emiatt lényegében szinte lehetetlen voln fenntartani ilyet, mert a pálya vége előtt körökig nem voltak használhatóak, a major victory így nem nagyon ment...

    A 10 fölé húzáshoz a PG I-ben nem kellett városban állni.
  • Molnibalage
    #27
    Én is magkaphatnám a PM-ben a linket? Csak, hogy körbeköpködhessem. :)
    De tényleg. Úgysincs időm végigtolni, de azért megnézném, hogy mire jó.

    Nem igaz, hogy képtelenek egy 3 pályás demo-t kiadni belőle...
  • farferi
    #28
    Köszönöm szépen.
  • szabii98
    #29
    Ment pm :)
  • Molnibalage
    #30
    - Ami tetszik, hogy a nem önjáró tüzérség és légvédelem egy hexa lépés után is tud támadni. (Azt hiszem, hogy a PG1-ben nem lehetett csak lépni vagy támadni, PG2-ben meg kombinálva volt, elérő volt az önjáró meg telepítettek lövegek kezelése)

    Igen, a PG1 ebből a szemponból nagyon nehéz volt. A tüzérség lényege amúgy is a beásottság csökkentése és nem a tűzerő volt. Azonal önjáróra álltam át, amit lehetett.


    - A szövetséges légierő mintha gyengébb lenne, viszont okosabb, nehezebb megsemmisíteni őket. (PG2-ben 39-43 időszakban viszonylag hamar le lehetett gyalulni a légierőt a térképről)

    A PG2-ben a légierő semmire sem volt jó. Max volt egy vadászom, de az AD mindent elintézett. A PG I-ben moccani sem tudtál légierő nélkül...


    - A szövetséges légvédelem szerintem gyengébb. (A régiekben először ajánlatos volt ágyúzni őket, ebben annyira nem kell)

    Én stratégiai bombázóval némítottam el, aztán jöhetett a Stuka és körbeálltam. Az ammo két kör alat elfogyott, vagy minimális veszteség mellett AD nuku. Aztán az ágyúkat kinyírta a Stka + strat bomba supression mellett jött a mészárszék.


    - Ebben végre szeretem a hegyivadászokat meg ejtőernyősöket.

    PGI-ben semmire sem voltak jók az ejések. A többiben sem használtam őket soha.

    - Tankoknál eddig nem találkoztam overrunnal (így hívták?), bár eddig nem hiányzott, nem éreztem hátrányát. (PG2-ben egy körben a gyenge egységek megsemmisítése után megint lehetett támadni, így egy kör alatt 3-4 egységet is meg tudtam semmisíteni)

    Kár. Pedig a PG II igazi nagy újítása volt. Agyfaszt kaptam a PG I-ben, mikor 4-6 db 1-2-es erősségú hiperkönnyű tankokkal is mindig vacakolnia kellett a 10-es közepes / nehéz tanknak. Ha 4-5-szörös fölény van és volt visszavonulás, akkor igenis reális az overrun. Az ammo úgyis fogy, tehát túl sokszor előadni ezt nem lehet...


    - Stratégiai bombázóknek eddig nem vettem hasznát, bár a JU-88-asok elég jók hajók ellen, viszont a stukák már nem jók hajók ellen. (A régiekben ben csak stukáim voltak)

    Kérdés, hogy a supression modell hogyan változott.

    - Több presztízspontot ad, jelenleg nem erőltetem meg magam és kb. húszezer pontom van. Lehet bőven vásárolni és feltölteni. (A régiekben nem tudtam 5-6 ezernél többet összeszedni)

    5-6 ezer? 3000-3500 volt a plafon Anglia előtt, ha nem kértem az olasz flotta segítségét.


    - Szenárió végén feltöltéskor - mint ahogy már lentebb is írták - a félig feltöltött egységeket nem tölti fel 10-re. De presztízspont van dögivel, így ez eddig nem okozott gondot.

    Ha a PGI számai élnek, akkor 20 ezer mellett tényleg rohadtul mindegy, hogy van feltöltés vagy nincs.

    - Egységeket nem lehet eladni(?).

    Másikban is csak megszüntetni lehetett, de nem kaptál vissza semmit emlékeim szerint.
  • Metontour
    #31
    Köszönöm a linket!
  • Benedek
    #32
    Nekem az egységeim harmada taktikai bombázók voltak és azokkal szinte csak tankokat és tüzérséget támadtam. Vadászokat csak a bombázóknak nyújtotak vadászfedezetet.

    PG1-et nem játszottam végig, a többi PG-t tucadszor is. PG2-ben a felállásom általában ez volt 4-6 gyalog, 4 tank, 2 felderítő páncélkocsi, 6-8 tüzérség, 2 légvédelmi löveg, 4-6 bombázó és 2 vadász. Ezzel végigtoltam mindent, nekem a legnehezebb valamiért mindig Novgorod volt. Az első novgorodi szívások után álltam át a bombázók alkalmazására.

    A Panzer Corpsban változtatok, most 8 gyalog - ebből kettő ernyős és kettő hegyivadász -, 4 tank, 2 felderítő páncélkocsi, 4 tüzérség, 2 légvédelmi löveg, 4 bombázó és 2 vadász vált eddig be. Sok pályán nem tudtam az összeset lerakni, általában 16-20 slot van, tehát 6-10 egységem bentmaradt. Bár lehet, hogy a gyalogokon karcsúsítok, mert abból a fele alig harcolt. :)

    A "visszavásárlást" itt úgy értem, hogy vacakoltam a haderő összeállításával meg lepakolásával vagy fél órát és venni akartam egy tankot és véletlenül vettem egy gyalogot. Nem akartam visszatölteni és újra összeálíltani meg lepakolni hanem "törölni" akartam (itt mit számít az a 200 presztízs). Én szeretek pöcsöpni a lepakolással, az van vagy 10 perc... :)
  • Benedek
    #33
    Na jó... nem harmada, inkább negyede. Néha volt 8 is :)
  • farferi
    #34
    Én is novgorodnál álltam le anno, bár még meg van a mentés.Ha ez az új nem jön be, előveszem.
  • Metontour
    #35
    Leszedtem az exe-t amit le lehetett és miután rányomok a gép gondolkodik meg mutatja hogy futtatja a progit de nem történik se install se semmi.Valami ötlet?
  • farferi
    #36
    Bocsi, ritkán kapok pm-et.Leszedtem a játékot de most nem tudom megnézni ismét, és ott van a reg file linkje.Hol keressem?
  • Benedek
    #37
    Visszatérve a supression modellre... most olvastam egy másik oldalon, hogy állítólag a suppressiont átalakították (elrontották?). Én egyelőre nem figyeltem ezt, nem nagyon kellett még ezzel taktikáznom... :)

    Idézem (és köszönjük az eredeti hozzászólónak):

    "Illettve,ha vedekezel,a PG-ben pl. rad tamadott 10 tank,abbol a a te tuzerseged leszedett pl. 2-ot,es 2 volt surpressed,azaz tulterhelve, ezutan ha a megtamadott tankjaid lottek eloszor,akkor leszedtel tovabbi pl. 2 ellenseges tankot,es 2 surpressed, szoval mire az AI tankok lottek a tieidre,gyakorlatilag csak 6 tankkal lott rad. Es ez igy a valosagos.
    Itt viszont az elszenvedett vesztesegek utan is a 10 tank erejevel lovi a te tankjaidat... Ez viszont kiba valotlan,szerintem a jovoben ez javitva lessz."
  • Benedek
    #38
    Akik kértek reg-et, azoknak küldtem pm-et.
  • LSSAHPAUL
    #39
    hmmmmmmmmmm, én szarrá lövöm ágyúval addig mig piros nem lesz a supressed, és akkor tényleg nem lő vissza, büntetlenül lövöm.
    Apropó ágyú :) visszatértem egy régi taktikához, anno PG-1 MULTI-ban csináltam észak afrikában hogy nem tudtam mit csinálni a haver Matildáival és így vettem 10 db PZ1-est (10credit/db) és körbeálltam a tankjait, kifogyasztottam a lőszerét, közben szép lassan oda toltam egy flak88-ast :), na itt is néha olyan komplett védelmi rendszerrel találkozok hogy kikell fogyasszam az ellenséges ágyú lőszerét nemfontos egységgekkel, és utána megy a gyalogsági roham.
  • Benedek
    #40
    Ebben tudtam olyat csinálni ejtőernyősökkel, hogy messze a hátországban ledobtam két csapatot és tudtam rá kérni elite supply-t (4-ről 7-re erősödött)! Kérdés, hogy honan kapták?

    A Te taktikád szerint a bekerített Matilda lehet, hogy sosem fog kifogyni a lőszerből, mert a fentiek szerint lehet kérni supply-t. :)