38447
  • Glo
    #5350
    Igen, ezt észrevettük mi is még il2-ben is, hogy elég volt kiskaliberrel megszúrni és égett is mint a zsír. Hálás ellenfél volt

    @vajakos: Jónak ígérkezik ez az 1.29.
  • f24sg
    #5349
    Jah, közben megvan, hogyan kell:
    Game options--> Interface--> Show leading - No.
    Az eredmény: 11 kill(repülők) az első 20mm-es Spitfire-el...nem is lőttek le, egyszer leszálltam javítani a csűrőt.

    Nem kell az a karika oda.(mondjuk érdemes 500m-en belülre menni)

    De a nagy ász, Manfred von Richthofen is azt mondta állítólag, ő csak akkor lőtt, ha az egész célzót kitöltötte az ellenséges gép...
  • Ooorky
    #5348
    Az összes Cobra-nak van egy qva nagy hátránya: a 37-es ágyú miatt a pilótafülke mögé került a motor, ráadásul a legutolsó (tier 11-es) King Cobra-n kívül páncélzat se védi.
    Asszem Galland megemlékezéseiben olvastam, hogy nem értette miért robbant fel az ismeretlen szovjet gép egyetlen rövid sorozattól. Mikor találtak egy olyat ami egyben volt rájöttek :)
  • vajakos21
    #5347
    kérdezz-felelek
    http://forum.warthunder.com/index.php?/topic/19447-new-developers-answers-from-the-russian-forum-translated/
  • Amaymon
    #5346
    Nincs értelme statisztikát nézegetni. Pug teammel győztünk már RED, DBD, RAF, fufufu ellen. Bárki legyőzhető, ha jó a csillagok állása. Egyébként is nem az fog lelőni, akit kiszemelsz, hanem a társa :D ACES-t nem sikerült még lekapni.
  • Amaymon
    #5345
    "Eddig csak ezerszer mondtuk el, hogy HB-ban nemzetet választani csak akkor lehet, ha elegen vannak fent éppen. "

    Hétvégén 28k játékosnál sem engedte választani, sztem direkt van most ez.
  • Slewy
    #5344
    Nincs itt valami olyasmi, mint a WOT-ban, hogy kiírja a statisztikánál, hoyg melyik gép milyen rank? Így egyszerűbb "megtanulni" és nem rámenni a rank 7-re a 3-mal. :)

    Pl van valami leírás a neten a nemzetek jellegzetességeiről. Valaki írta nekem, hogy német a legnehezebb (bár eddig elvagyok vele). Angolt érdemes vajon?
  • rudii
    #5343
    Nekem kifejezetten tetszik a valtozatos idojaras a palyakon. Hiaba ugyan az a map, megis kicsit mas. :) Valtoznak a latovalsagok vannak felhok ahova el lehet bujni. A kedvencem az ejszakai palya aztan csak a hajok keresofenye megy illetve a csata vegefele a rengeteg tabortuz lenn a sok lezuhant geptol. :P
  • CptYossarian
    #5342
    Kibaszott La-5 -ből folyton kiirtanak, agyrém.
  • Pluskast
    #5341
    Nekem jobban bejött, ennyi :)
  • Conqvistador
    #5340
    Mármint az orosz vonalon természetesen :D
  • Conqvistador
    #5339
    És amint látom a tier 18as Mig ig nincs annyi jó gép, hogy kiszorítaná a legjobb 5 esetleg 6 gép közül.
  • Glo
    #5338
    Nem véletlen King Cobra a neve, az egy szét tápolt állat. Az a nagytesója az összes Kobrának (P-39-nek).
  • Conqvistador
    #5337
    A P63 a5 meg kifejezetten durva gépnek tűnik.
    Mondjuk 1600goldot is elkérnek érte :D
  • Conqvistador
    #5336
    Hát pedig első ránézésre a P39 jobb gyorsabb 37mm es gépágyúja mellé 3000 7,62es van neki mint a Yak9 nek. Mi a baj vele?
  • Pluskast
    #5335
    Nem rossz gép de szerintem semmi extra. Én megvettem de egy ideje már nem használom. Helyette a prémium I-16-ot raktam be.
  • CptYossarian
    #5334
    Hát szemből a legnagyobb esélye annak van hogy alatta-felette elhúz a raksi, inkább féloldalas föntről rácsapásnál van értelme bomberek ellen. Szemtől-szembe szitukat amikor lehet kerülöm, ha mégis bevállalom akkor az oldalkormánnyal térek ki oldalra közeledés közben is, tízből kilencen nem korrigálnak rám mert feltételezik hogy kilóméteren belül én is csak megyek szembe. Közbe meg pont nem.
  • Zero 7th
    #5333
    Eh, hát rakétákkal úgy vagyok, hogy legsűrűbben arra használom, hogy látványossá tegyem vele a zuhanásom, mikor már ki vagyok lőve. Tipikus "túlságosan jó fogyóeszköz", ami annyira jó, hogy _soha_ nem használom el. :P Mint FPS-ekben a magaddal vihető életcsomag, vagy RPG-kben a maxra töltő health potion. Tartogatom, hogy majd ha igazán kell, akkor jó lesz, csak mindig hamarabb halok meg, mint eljönne ez a pillanat. :P
  • Conqvistador
    #5332
    bocs az 6eurónyi gold hoppá :D
  • Conqvistador
    #5331
    Van az oroszoknál egy P-39 K1 Aircobra nevezetű gép 1000 goldért.
    Annak az adatait és fegyverzetét elnézve nem OP egy picit?
    Megér vajon 3eurót? :D
  • Conqvistador
    #5330
    Hát lehet pazarlás de mivel még csak pár napja tolom a game-t más ötletem nincs de többször úgy sikerült lelőni gépet, hogy a marhája le akart rammolni. - nyilván már látod ha 1000m ről 400ig lejön nyíl egyenesen akkor mi a célja - olyan 250-300körül hirtelen kilövök 2-4 rakétát vagy amennyit tudok és hirtelen elrántom a gép orrát valamerre. Rendszerint a pofájukba robban a cucc. De csak megér pár kilőtt rakétát nem? :D
  • Zero 7th
    #5329
    Ilyen szempontból a P-39-eket szeretem, hat géppuska, egy 37 millis gépágyú, lehet vele nagy sugárban pisálni is a lőszert a géppuskákkal, meg pontosan bummantani is az ágyúval. Mondjuk nekem egy gombon van a két dolog, úgyhogy ha pontosan célozgatok, pötyögtetek vele, akkor is kimegy egy rakás géppuskalőszer is azzal az egy ágyúlövedékkel... :)
  • CptYossarian
    #5328
    Van rajta 37mm-es gépágyú, az a fő fegyverzete. P-39N-0 (SU) a másik új kedvenc, az is ilyen griefer-cannonnal van felszerelve, de sokkal könnyebb gép a 9T-nél, simán Zero-közeli a fordulékonysága, még ha a statjából nem is ez jön le.
  • Coral Springs
    #5327
    Én is azt hittem korábban hogy ha lesz rakétám, majd mindenkit halálba lődözök vele. Aha ! Földi célpontok ellen hatásos de arra ritkán használom, többnyire bombázókat szedek le vele. Vadászgépet meg max akkor ha tényleg ott vagyok a picsájában, máskülönben ez esélytelen. Egyáltalán nem könnyű rakétával találatot elérni mozgó célpontok ellen.
  • CptYossarian
    #5326
    Ha IL2-ben ülve épp kifogyott a lőszer akkor bomberre is jó lehet a rakéta, de csak 200-on belül lövök rá, úgy sem mindig talál. Heavy tank ellen remek.
  • Glo
    #5325
    Nem lehet.

    Rakétázni én nem szoktam, mert mire olyan közel kerülök hogy lerakétázzam biztosan addigra tuti lelövöm. Inkább csak tankokra meg hajókra szoktam pazarolni. Egy Destroyer 2 rakéta volt HB-n.
  • Conqvistador
    #5324
    Apropó Yak-9 se rakétát se bombát nem lehet majd rátenni?
    Mert így előzetesen a weapon ba benézve nincs semmi ott.
  • Conqvistador
    #5323
    Apropó és a rakétával hogy álltok mert az nem feltétlen talál 300m ről sem. Sokszor csak 150-200 ról tudom telibe kapni de nem mindig tudok olyanközel kerülni akihez akarok. Érdemesebb kivárni a tiszta célt?
    Bár ha meg tovább várok mint kellene lehet kimozog.
  • CptYossarian
    #5322
    Elég sokat repülök Stuka G-2-t, ott nagyon rá kell érezni mert kicsi a ROF és a tár is. Ehhez képest sikerült négy fightert leszednem vele a múltkor, csodálkoztak is rajta. Amúgy ajánlom az alacsony tűzgyorsaságú gépeket, fegyelemre oktat, amíg nem volt Yak 9T-m addig csak fostam a lőszert bele a levegőbe aztán vagy talált vagy nem, pedig az életben ám nem ám így megy. :)
  • Conqvistador
    #5321
    Hát kb 1 órája állítottam át hogy a Cannon t ne csak bal egérgombbal lője hanem a jobbal külön lehessen.
    Remélem javul a hatásfok. :D
  • CptYossarian
    #5320
    A kiskaliberű géppuskát szokás nyomjelzőnek használni, ebben több lőszer van.. ahogy találatot ("nyomot") jelez azonnal rátenyerelhet a pilóta a nagykaliberű gépágyúra, amiben kevesebb lőszer van cserébe nagyobbat roncsol. Szívás akkor van - én legalábbis most eléggé tré vagyok a La-5FN-el, mivel nyomjelzőhöz vagyok szokva - ha nincs géppuska a fedélzeten, csak gépágyú, ilyenkor nagyon figyelni kell hogy csak tiszta célnál lőjjön az ember különben várhat félperceket újratöltésre, vagy szállhat lefele új tárért.
  • Zero 7th
    #5319
    Ami lövedéket látsz repülni, az nyomjelzős. Ennyi. :P Aztán lehet úgy lőni, hogy a célkeresztet viszed a karikára, meg úgy is, hogy tűzgombra tapadva pisálod a sárga csíkot, aztán ráhúzod az ellenségre.
  • Conqvistador
    #5318
    Ezt a nyomjelzős dolgot kifejtenétek bővebben? köszi
  • Zero 7th
    #5317
    Hogy mivan?
  • Coral Springs
    #5316
    Ám te is úgy érzed hogy a #5312 és a #5314 üti egymást ? Fail. Maradjunk annyiban hogy a gépeket nem láttam, a hegyeket viszont igen.
  • Zero 7th
    #5315
    Én azon röhögtem tegnap, hogy elkezdődött a meccs, éjszaka, vihar, nem telt el 20 másodperc, két piros pléjer crashed... :P
  • Coral Springs
    #5314
    Szerintem ezzel az ég világon semmi probléma nincsen, az szarabb ha egyhangú a játék, és mindig tiszta időben kell menni.
    Mellesleg nekem jobban bejön az ha nem látni semmit, valahogy engem jó érzékekkel áldott meg Isten, azt az esti pályákon nem egyszer kapott be valami hegycsúcsot az, aki engem megpróbált megtámadni. Az alacsony keringőkön ő már nem látta azt, amit én igen. Továbbá a lesből támadós taktikámhoz is jobban odaillik a szar idő, nekem teljesen bejön.
  • vass17
    #5313
    Szeretem, amikor az időjárási körülményekkel kísérleteznek:
    megfájdul a fejem a csata végére, annyira zavaró, hogy végig így esik az eső, ráadásul alig lehet látni is...



    Egyszer futottam bele Porton, egy alulról reflektorokkal megvilágítós esti csatába, azóta sem találkoztam vele, ott sem lehetett kb semmit látni, főleg hogy folyamatosan elvakítottak a reflektorok...
  • Coral Springs
    #5312
    Akkor menj egyből HB -ra, vagy toljál sok Dynamic Campaign -t másokkal. Én az utóbbit rengeteget szoktam tolni, és ott sincs karika. Simán lelövök egy gépet karika nélkül, viszont arcade -ban hátrány ha nincsen ott, főleg hogy tegnap nekem például beadott full viharos, vagy éjszakai pályákat, azt a saját gépemet nem láttam nem hogy az ellenségét.
  • SovereignXY
    #5311
    De végig olvasom a kommenteket. Az más kérdés, hogy amit nem tartok épen relevánsnak elfeljetem.